Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Έστειλα μπόλικη! Έφθασε;;; Καλά αποτελέσματα κοριτσάκι μου! 💚

Έφτασε καλή μου!!!!!!και ανταποδίδω.....άλλαξε με στο τυχερό πινακακι.....πως τα πας εσύ με τη διέγερση??? Πότε έχεις υπέρηχο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Έφτασε καλή μου!!!!!!και ανταποδίδω.....άλλαξε με στο τυχερό πινακακι.....πως τα πας εσύ με τη διέγερση??? Πότε έχεις υπέρηχο???

Κάτι ήρθε κ από εδώ! 😀

Σήμερα πήγα για υπέρηχο, 7η ημέρα ήπιας διέγερσης κ δεν τα πήγαμε άσχημα… Σύνολο 6! Το Σάββατο ξανά υπέρηχο, αιματολογικές κ θα μάθω κ την ημερομηνία της ωοληψίας. Για Δευτέρα με κόβω! Οψόμεθα!

Θα σε αλλάξω αμέσως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Κάτι ήρθε κ από εδώ! 😀

Σήμερα πήγα για υπέρηχο, 7η ημέρα ήπιας διέγερσης κ δεν τα πήγαμε άσχημα… Σύνολο 6! Το Σάββατο ξανά υπέρηχο, αιματολογικές κ θα μάθω κ την ημερομηνία της ωοληψίας. Για Δευτέρα με κόβω! Οψόμεθα!

Θα σε αλλάξω αμέσως!

Με το καλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Κάτι ήρθε κ από εδώ! 😀

Σήμερα πήγα για υπέρηχο, 7η ημέρα ήπιας διέγερσης κ δεν τα πήγαμε άσχημα… Σύνολο 6! Το Σάββατο ξανά υπέρηχο, αιματολογικές κ θα μάθω κ την ημερομηνία της ωοληψίας. Για Δευτέρα με κόβω! Οψόμεθα!

Θα σε αλλάξω αμέσως!

Καθόλου άσχημα πολύ καλά το βλέπω εγώ!!!!!φτανεις σιγά σιγά και εσυ κορίτσι μου στην εμβρυομεταφορα!!!!ευχομαι κορίτσι μου τα καλύτερα!!!περιμενουμε να μας πεις ποτέ θα έχεις ωοληψια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Αννια27 το αποτέλεσμα μετράει ο,τι κι αν χρειαστεί στο ενδιάμεσο♥️

Σε ο,τι έχουν πει τα κορίτσια συμφωνώ απόλυτα. Πόσω μάλλον εάν έχουν αντίστοιχες εμπειρίες. Αυτό που θα πω εγώ καταρχήν είναι ότι η υγιεινή διατροφή και η άσκηση είναι απαραίτητα τόσο κατα τη διαδικασία σύλληψης όσο και για την υγεία του εμβρύου μετά. Υπάρχουν επίσης μελέτες που αποδεικνύουν πως η διατροφή της μητέρας και μήνες πριν τη συλληψη επηρεάζει το έμβρυο. Για την ενδομητριωση το κεφάλαιο διατροφή εννοείται ότι είναι σημαντικότατο. Η δική μου εμπειρία με τις πολυκυστικες είναι ότι οι ορμόνες μου ήταν χάλια όταν πρωτοψαχτηκα. Ξεκίνησα λοιπόν πολύ συνειδητά με διαιτολόγο διατροφή και ταυτόχρονα συστηματικά άσκηση παρότι ήταν εξαιρετικά δύσκολο με τη δουλειά που κάνω και 6 μήνες μετά είδα αποτελέσματα. Επίσης μείωσα τους καφέδες σε 1 τη μέρα ελληνικό. 

Όσον αφορά στο ψάξιμο που χρειάζεσαι εγώ θα σου έλεγα να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη. Όπου καταλήξεις όμως να εμπνέεσαι 100%. Αυτό που ισχύει πάντως είναι ότι υστεροσκοπηση δε γίνεται εύκολα μόνο για διαγνωστικούς λογους σε νέες γυναίκες χωρίς πρότερη εγκυμοσύνη. Όμως μετά από 2η αποτυχημένη προσπάθεια μπαίνει στο τραπέζι. Υπάρχει κ μια διαδικασία που λέγεται scratching που βοηθά στην αναγέννηση του ενδομητρίου κ αυξάνει τις πιθανότητες. Επίσης έχω την εντύπωση ότι η σαλπιγγογραφια 3:χρόνια πριν θέλει τωρα μια επανάληψη.

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην τα καταφέρεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Κάτι ήρθε κ από εδώ! 😀

Σήμερα πήγα για υπέρηχο, 7η ημέρα ήπιας διέγερσης κ δεν τα πήγαμε άσχημα… Σύνολο 6! Το Σάββατο ξανά υπέρηχο, αιματολογικές κ θα μάθω κ την ημερομηνία της ωοληψίας. Για Δευτέρα με κόβω! Οψόμεθα!

Θα σε αλλάξω αμέσως!

Τέλεια τα πας.....ενημέρωσε μας πάλι το Σάββατο πότε θα πας για ωοληψια 😉😉😉....όλα να σου πάνε καλά κορίτσι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα.....μόλις γύρισα από την έμβρυομεταφορά και πλέον δεν είμαι μόνη αλλά έχω και δύο εμβρυακια στην κοιλίτσα μου!!!! Τα κατάφερε τελικά το εμβρυακι μου από τον φυσικό κύκλο και έγινε μια βλαστοκυστη 4ΑΑ, οπότε το έβαλα μαζί με την κατεψυγμένη 5ΑΑ....χοριακη στις 05.07....κοριτσια μου στείλτε μου όλη την θετική σας ενέργεια..... 

με το καλο κοριτσι μια τεραστια χοριακη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Πραγματικά εντυπωσιάζομαι!! Θα ψαχτω σίγουρα και εάν χρειαστώ κάτι εάν μου επιτρέπεις θα σε ενοχλήσω πάλι :-)

Εννοείται ότι δεν ενοχλείς. Στη διάθεσή σου για ό,τι χρειαστείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα.....μόλις γύρισα από την έμβρυομεταφορά και πλέον δεν είμαι μόνη αλλά έχω και δύο εμβρυακια στην κοιλίτσα μου!!!! Τα κατάφερε τελικά το εμβρυακι μου από τον φυσικό κύκλο και έγινε μια βλαστοκυστη 4ΑΑ, οπότε το έβαλα μαζί με την κατεψυγμένη 5ΑΑ....χοριακη στις 05.07....κοριτσια μου στείλτε μου όλη την θετική σας ενέργεια..... 

Κορίτσι μου να έχεις τις πιο ήρεμες και ξεκούραστες μέρες και 5/7 να ακούσεις ένα τεραστιοοοο νούμερο χοριακης!!!!!!! ❤️

💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα.....μόλις γύρισα από την έμβρυομεταφορά και πλέον δεν είμαι μόνη αλλά έχω και δύο εμβρυακια στην κοιλίτσα μου!!!! Τα κατάφερε τελικά το εμβρυακι μου από τον φυσικό κύκλο και έγινε μια βλαστοκυστη 4ΑΑ, οπότε το έβαλα μαζί με την κατεψυγμένη 5ΑΑ....χοριακη στις 05.07....κοριτσια μου στείλτε μου όλη την θετική σας ενέργεια..... 

Κορίτσι μου γλυκό τα νέα είναι φανταστικά!!! Καλά έχετε ρεντα εσείς με τα ΑΑ έτσι ?? 🥰🥰🥰 πολύ σύντομα θα δεις θα μας πεις εδώ ότι είσαι μανούλα με δύο μωράκια !! Σου το εύχομαι ολόψυχα και ονειρεψου το ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσι καλή επιτυχία!!!✌️✌️✌️✌️✌️✌️✌️✌️✌️❤️❤️❤️

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!!,,😉😉😉😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσι μου γλυκό τα νέα είναι φανταστικά!!! Καλά έχετε ρεντα εσείς με τα ΑΑ έτσι ?? 🥰🥰🥰 πολύ σύντομα θα δεις θα μας πεις εδώ ότι είσαι μανούλα με δύο μωράκια !! Σου το εύχομαι ολόψυχα και ονειρεψου το ! 

Μακάρι αυτή η φορά να είναι η τυχερή μας αγαπημένη μου.....σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου!!!! Σε περιμένω......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια τόσο καιρό τα φάρμακα δεν με πείραζαν καθόλου από χτες όταν παίρνω την προγεστερωνη με πιάνει μια ζάλη μια υπνηλία το ξέρω πτι είναι από αυτό γιατί με πιάνει το απόγευμα μια ώρα μετά από ότι την παίρνω ξέρετε μήπως τι μπορώ κάνω και αν υπάρχει κάτι για να μην με πιάνει αυτή η ζάλη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Βρε κορίτσια τόσο καιρό τα φάρμακα δεν με πείραζαν καθόλου από χτες όταν παίρνω την προγεστερωνη με πιάνει μια ζάλη μια υπνηλία το ξέρω πτι είναι από αυτό γιατί με πιάνει το απόγευμα μια ώρα μετά από ότι την παίρνω ξέρετε μήπως τι μπορώ κάνω και αν υπάρχει κάτι για να μην με πιάνει αυτή η ζάλη;

Ίσως να μιλούσες με το γιατρό σου να σου δώσει αυτά τα φάρμακα που μπαίνουν κολπικά. Μου το είχε προτείνει εμένα ο εξωσωματικος επειδή είχα κ εγώ ζαλάδα σε βαθμό λιποθυμίας. Βέβαια εγώ την έπαιρνα μόνο μια μέρα γιατί δεν προχωρήσαμε τελικά σε εμβρυομεταφορα οπότε δεν ξέρω κ κατά πόσο τελικά είναι τόσο αποτελεσματική όσο το να τη λαμβάνεις από το στόμα. Μίλα όμως με το γιατρό σου, θα σε βοηθήσει σίγουρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Τέλεια!!κοντεύεις..καλή επιτυχία να έχεις..εγώ έχω 3 κατεψυγμένα και περιμένω περίοδο για να γίνει έμβρυομεταφορά με τα δύο από αυτα..είναι η δεύτερη μου προσπάθεια και πιο τυχερή θέλω να πιστεύω...θα περιμένω νέα σου από τον υπέρηχο!!

Στην ίδια ακριβώς φάση είμαι κ εγώ! 3 κατεψυγμένα, περιμένω περίοδο και είναι η δεύτερη προσπάθεια! Καλή επιτυχία να έχουμε 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα.....μόλις γύρισα από την έμβρυομεταφορά και πλέον δεν είμαι μόνη αλλά έχω και δύο εμβρυακια στην κοιλίτσα μου!!!! Τα κατάφερε τελικά το εμβρυακι μου από τον φυσικό κύκλο και έγινε μια βλαστοκυστη 4ΑΑ, οπότε το έβαλα μαζί με την κατεψυγμένη 5ΑΑ....χοριακη στις 05.07....κοριτσια μου στείλτε μου όλη την θετική σας ενέργεια..... 

Με το καλό κοριτσάκι μου με μια τεράστια χοριακή 5/7! ♥️😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η geo2222 είπε:

Βρε κορίτσια τόσο καιρό τα φάρμακα δεν με πείραζαν καθόλου από χτες όταν παίρνω την προγεστερωνη με πιάνει μια ζάλη μια υπνηλία το ξέρω πτι είναι από αυτό γιατί με πιάνει το απόγευμα μια ώρα μετά από ότι την παίρνω ξέρετε μήπως τι μπορώ κάνω και αν υπάρχει κάτι για να μην με πιάνει αυτή η ζάλη;

Μήπως να την παίρνεις κολπικά την προγεστερόνη; Εγώ παίρνω ενα κολπικο πρωι ενα κολπικο μεσημερι κ απο το στομα το βραδυ μονο! Καλλίτερα όμως να ρωτήσεις τον γιατρό σου όμως!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Κορίτσι μου να έχεις τις πιο ήρεμες και ξεκούραστες μέρες και 5/7 να ακούσεις ένα τεραστιοοοο νούμερο χοριακης!!!!!!! ❤️

💓

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Χαίρομαι που σήμερα είσαι καλύτερα.....έχεις παγωτινια καλέ και σε περιμένουν....όλα θα πάνε καλά είσαι τόσο μικρή....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Με το καλό κοριτσάκι μου με μια τεράστια χοριακή 5/7! ♥️😘

Ευχαριστώ πολύ!!!!! Κάθε καλό σου εύχομαι από καρδιάς ❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

7η ημέρα ήπιας διέγερσης κ εγώ! Μαζί θα πορευτούμε! 😉🤗

Αχ τι καλά που είμαστε παρεουλα. Καλή μας τυχη κοριτσάκι μ. 

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Τέλεια!!κοντεύεις..καλή επιτυχία να έχεις..εγώ έχω 3 κατεψυγμένα και περιμένω περίοδο για να γίνει έμβρυομεταφορά με τα δύο από αυτα..είναι η δεύτερη μου προσπάθεια και πιο τυχερή θέλω να πιστεύω...θα περιμένω νέα σου από τον υπέρηχο!!

Κ μένα η δεύτερη είναι. Η πρώτη δυστυχώς απέτυχε. Ελπίζω αυτή να είναι η τυχερή μας 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Στην ίδια ακριβώς φάση είμαι κ εγώ! 3 κατεψυγμένα, περιμένω περίοδο και είναι η δεύτερη προσπάθεια! Καλή επιτυχία να έχουμε 🙏🙏🙏

Αχ τι τέλεια!!ολόιδια κατάσταση...καλή επιτυχία και σε σένα κορίτσι μου γλυκό..εύχομαι να είναι η τυχερή μας φορά..πότε περιμένεις περίοδο?γιατί εγώ τώρα που τη χρειάζομαι αργεί η άτιμη..θα είναι η δεύτερη περίοδος μετά την απόξεση και μάλλον κάτι δεν πάει καλά..γιατί έκανα υπέρηχο 18η μέρα του κύκλου και ήμουν σε φάση ωορρηξίας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Αχ τι καλά που είμαστε παρεουλα. Καλή μας τυχη κοριτσάκι μ. 

 

Κ μένα η δεύτερη είναι. Η πρώτη δυστυχώς απέτυχε. Ελπίζω αυτή να είναι η τυχερή μας 🥰🥰

Θα είναι κορίτσι μου!! Εγώ πλέον είμαι αισιόδοξη..πέρασα ένα διάστημα μαυριλας μικρό ευτυχως αλλά τώρα πιστεύω πως θα πάνε όλα καλά!! Το ίδιο εύχομαι και σε σένα..κάνουμε το σταυρό μας και προχωράμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Μήπως να την παίρνεις κολπικά την προγεστερόνη; Εγώ παίρνω ενα κολπικο πρωι ενα κολπικο μεσημερι κ απο το στομα το βραδυ μονο! Καλλίτερα όμως να ρωτήσεις τον γιατρό σου όμως!!

Παίρνω και κολπικά και από το στόμα 3 φορές την μέρα!!υπομονη λίγο έμεινε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η geo2222 είπε:

Παίρνω και κολπικά και από το στόμα 3 φορές την μέρα!!υπομονη λίγο έμεινε!

Εγώ πάλι ο μόνος τρόπος που είχα βρει για να μη με ενοχλούν ήταν να κοιμάμαι..μιση ώρα μετά που το έπαιρνα τσουπ κάτω ξερή εγώ..τέτοιους υπνους ποτέ στη ζωή μου δεν έχω ξανακάνει.. ο άντρας μου ακόμα γελάει..πάντως εμένα στην αρχή με ενοχλούσαν μετά τα συνήθισα νομίζω και ήμουν λίγο πιο λειτουργική (μέχρι να αρχίσουν τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης εκεί να δεις γλέντια)..βέβαια εγώ έπαιρνα δύο την ημερα μόνο..τα παίρνουμε και για αρκετό καιρό αυτά ρε παιδί μου..αλλά τι να κάνουμε αφού πρέπει υπομονή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Επικίνδυνο δεν είναι το πολυποδακι, δεν είπα κάτι τέτοιο! Έχω αφαιρέσει 2 φορές ως τώρα! Ούτε μπορεί το έμβρυο να εμφυτευτει πάνω σε πολύποδα και αυτό είναι το θέμα.. δηλαδή οι πολύποδες στη μήτρα μειώνουν τα σημεία που θα μπορούσε να εμφυτευτει ένα έμβρυο..! Με την αφαίρεση του λέω έχουμε μεγαλύτερες πιθανότητες να προχωρήσει σε εμφύτευση ένα γονιμοποιημένο υγιές έμβρυο.  Στη φάση που είσαι τώρα δεν θα μπορέσει να αφαιρεθεί ο πολύποδας λόγο του πάχους του ενδομητρίου. Δηλαδή κανονικά για να αφαιρεθεί πρέπει να είσαι λίγες μέρες μετά την περίοδο και πριν την ωορρηξία όπου το πάχος του ενδομητρίου είναι λεπτό ακόμα και θα μπορέσει ο γιατρός να το αφαιρέσει με επιτυχία. Η αποξεση επίσης έχει καταργηθεί ως τρόπος αφαίρεσης πολύποδα γιατί ουσιαστικά αυτό που γίνεται στην αποξεση είναι να πηγαίνει ο γιατρός και να "ξύνει" ουσιαστικά το πάνω στρώμα του ενδομητρίου στα τυφλά. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να λεπταίνει με κάθε αποξεση το ενδομήτριο και να μην αφαιρείτε με επιτυχία ο πολύποδας. Με την υστεροσκοπηση πάει ο γιατρός με κάμερα και αφαιρεί το πολύποδα με χειρουργικό ψαλίδι οπότε έχουμε με ακρίβεια την αφαίρεση του και δεν επηρεάζει το ενδομήτριο για μελλοντική εγκυμοσύνη. Γενικότερα αν προχωρήσετε εντέλει σε αποξεση λόγο της εγκυμοσύνης που δεν προχωράει, μετά από 1-2 κύκλους που θα σου έρθει περίοδος, πήγαινε για ένα τσεκ να δείς τι γίνεται με αυτό..
    • Πολύ όμορφα άρχισε η εβδομάδα κορίτσι μου.  Χρόνια πολλά σε όλους και όλες κορίτσια μου!!! Να περάσετε όμορφα ότι κι αν κάνετε σήμερα!
    • Καλησπέρα κορίτσι μου! Θα συμφωνήσω με την @Παρασκευαιδου. Χοριακη γιατί ξανά έκανες εφόσον είδατε σάκο κτλπ ; Όσον αφορά το μικρόβιο που βρέθηκε συνήθως αν είναι στην αρχή της εγκυμοσύνης τα αντιμετωπίζουν άμεσα οι γιατροί και δεν υπάρχει κίνδυνος για το έμβρυο. Επίσης , το ουρεοπλασμα το ίδιο , πάλι το αντιμετωπίζουν αν και ξέρω γυναίκες που το είχαν και δεν είχαν κανένα πρόβλημα στην εγκυμοσύνη τους. Αυτό βέβαια εννοείται διαφέρει από γυναίκα σε γυναίκα!    Τι έγινε τελικά ;  ευχομαι να έχεις ευχάριστα νέα!! 
    • Καλημερα κορίτσια! Τι ωραία που θα ήταν να ξεκίναγε έτσι κάθε Δευτέρα 🤷‍♀️🙈 Καλά να περασετε ότι κι αν κάνετε  
    • Για το αιμάτωμα που λες οτι εχεις, γιατι ειναι επικίνδυνο; Ολα καλα θα πανε. Κοντεύουν οι μερες για την αυχενικη σου. Σχεδόν έχει εξαφανιστεί ο κίνδυνος. Θα πανε ολα καλα! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...