Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 21 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

 

 

Ευχαριστώ κορίτσια μου, κοιμήθηκα λίγο και συνήλθα γιατί νόμιζα ότι θα λιποθυμήσω! 
@Παρασκευαιδου η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική, μην συγκρίνεις με την προηγούμενη. Επίσης ο γιατρός σου έχει δίκιο, το είχα πάθει κι εγώ σε μια ωοληψία που είχαμε πάρει 8 ωάρια. Πονούσα τόσο πολύ που δεν ήθελα να κάνω μεταφορά και είχα πάει και σε άλλο γιατρό νομίζω γαστρντρερολόγο και του είχα ζητήσει να κάνω υπέρηχο άνω κάτω κοιλίας. Μου είχε πει βέβαια ότι ήταν από την ωοληψία. Όλα καλά θα πάνε, θα έχεις και θετικό τεστ και θα τα ξεχάσεις όλα! ❤️

Σου πέρασε μετά από 10 μέρες; σήμερα ένιωθα πάλι και λέω που θα παει θα φύγει. 😕

πάντως θα τα νιώθεις καιναυτα που και που είναι απ την εγκυμοσύνη.  

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

@ΠαρασκευαιδουΕλπίδα δε μας είπες αν νιώθεις λίγο καλύτερα τώρα? 

Μπα πάλι το μπουσκοπαν και το μαγνήσιο με βοηθάνε.  

στις πριν 1 ώρα, ο/η tina21 είπε:

αγαπημενη μ και εγω ειχα πονους σχεδον απο την εμβρυομεταφορα π 2-3 μερες πριν την χοριακη ημουν σιγουρη οτι θα αδιαθετησω...πηγα και πηρα ταμπον απο το σουπερ να εχω! αλλα τελικα ηταν τα διδυμακια μ ❤️❤️❤️ 

Με τρομάζει μην έγινε κάτι κατά την ωοληψια πιο πολύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Μίλησα σήμερα με τον γιατρό και μου είπε ότι έως και 10 μετά την ωοληψια μπορεί να υπάρχουν πονοι. :-(

Δεν πονουσα στην προηγούμενη και για αυτό άρχισα να φοβάμαι. Βασικά να μην κρύβομαι πίσω απ το δάχτυλο μου άρχισα να λέω τα δικά μου . 

Προσπαθώ αρχηγαρα μου προσπαθώ. Μετά τις 19.04 θα σας πω και κάτι εάν επιβεβαιωθώ.  Περιμένω πρώτα να επιβεβαιωθώ. 

Η ελπίδα μου  με αυτούς τους πόνους χάθηκε γιατί είναι αρκετά νωρίς πριν την χοριακη.  

 

Ναι σε όλα..  

Απ την εμβρυομεταφορα κιόλας είχες πκνπυς; 

Εσυ πως είσαι κοριτσάκι μου. Πως τα πας; τα εμβρυακια σου; 

Ναι από την ίδια μέρα της μεταφοράς το απόγευμα είχα ισχυρό πόνο....μετα έφυγαν και ξαναήρθαν κάποια στιγμή.....πως είσαι εσυ???είσαι λίγο καλύτερα????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Ναι από την ίδια μέρα της μεταφοράς το απόγευμα είχα ισχυρό πόνο....μετα έφυγαν και ξαναήρθαν κάποια στιγμή.....πως είσαι εσυ???είσαι λίγο καλύτερα????

Αμα δεν πάρω τα χαπια μου δυσκολεύομαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αμα δεν πάρω τα χαπια μου δυσκολεύομαι. 

Κ εγώ έτσι ήμουν μετά την ωοληψια! Όχι να παίρνω παυσίπονα αλλά είχα έντονη ενόχληση! Μετά από 5-6 ημέρες ηρέμησα! Όλα θα καλά θα πάνε!! Μην αγχώνεσαι! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Σου πέρασε μετά από 10 μέρες; σήμερα ένιωθα πάλι και λέω που θα παει θα φύγει. 😕

πάντως θα τα νιώθεις καιναυτα που και που είναι απ την εγκυμοσύνη.  

Μπα πάλι το μπουσκοπαν και το μαγνήσιο με βοηθάνε.  

Με τρομάζει μην έγινε κάτι κατά την ωοληψια πιο πολύ. 

Προς τα που νιωθεις τον πονο ρε ελπιδα? Εγω στην εγκυμοσυνη τοτε κατι που ειχα παρατηρησει γιατι δεν ειχε συμβει ποτε πριν- και το παρατηρησα γιατι ανησυχησα λογω οτι θα πηγαινα ενα διημερο σε χαμαμ -ηταν πονος εκει προς τη μητρα οπως ακριβως οταν παει να κατεβει η περιοδος ... Μου χε κανει εντυπωση γιατι ηταν μια βδομαδα πριν και ηταν αφυσικο για τον κυκλο μου να ερθει περιοδος τοσο νωρις τελικα το ενιωθα για καποιες μερες αλλα εβλεπα οτι δεν ερχεται κατι .. μετα περασε και ξαναηρθε οταν ειχα ηδη καθυστερηση.πονος στη μητρα ηταν οχι προς ωοθηκες οπως κανει η ωορηξια. 

Σημειωση εγω τοτε δεν ηξερα τιποτα απο συμπτωματα και ουτε παρατηρουσα ποτε και τιποτα γιατι γενικα εχω εντονη περιοδο και προεορτια τραγικα. Στα λεω γιατι λιγο ακυρο μου μοιαζει να επαθες κατι απ την ωοληψια αν πονας οπως η περιοδος αφου η ωοληψια γινεται πιο ψηλα. Κανω λαθος??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Προς τα που νιωθεις τον πονο ρε ελπιδα? Εγω στην εγκυμοσυνη τοτε κατι που ειχα παρατηρησει γιατι δεν ειχε συμβει ποτε πριν- και το παρατηρησα γιατι ανησυχησα λογω οτι θα πηγαινα ενα διημερο σε χαμαμ -ηταν πονος εκει προς τη μητρα οπως ακριβως οταν παει να κατεβει η περιοδος ... Μου χε κανει εντυπωση γιατι ηταν μια βδομαδα πριν και ηταν αφυσικο για τον κυκλο μου να ερθει περιοδος τοσο νωρις τελικα το ενιωθα για καποιες μερες αλλα εβλεπα οτι δεν ερχεται κατι .. μετα περασε και ξαναηρθε οταν ειχα ηδη καθυστερηση.πονος στη μητρα ηταν οχι προς ωοθηκες οπως κανει η ωορηξια. 

Σημειωση εγω τοτε δεν ηξερα τιποτα απο συμπτωματα και ουτε παρατηρουσα ποτε και τιποτα γιατι γενικα εχω εντονη περιοδο και προεορτια τραγικα. Στα λεω γιατι λιγο ακυρο μου μοιαζει να επαθες κατι απ την ωοληψια αν πονας οπως η περιοδος αφου η ωοληψια γινεται πιο ψηλα. Κανω λαθος??? 

Δεν μπορώ να προσδιορίσω που πονάω   ακριβώς είναι όπως η έντονη περίοδος. Θα περιμένω μέχρι 10.04 αλλιώς από Δεύτερα θα ξανά πάρω στο κέντρο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Δεν μπορώ να προσδιορίσω που πονάω   ακριβώς είναι όπως η έντονη περίοδος. Θα περιμένω μέχρι 10.04 αλλιώς από Δεύτερα θα ξανά πάρω στο κέντρο 

Εεε προς τα κατω συνηθως νομιζω ειναι ο πονος της περιοδου... Τουλαχιστον εγω εκει τον νιωθω. Αν ετσι καλο ειναι.... Γενικα βεβαια πολλα παιζουν .. και το εντερο καμια φορα μπερδευει πολυ... Παντως γενικα τι να πω..εγω για καλο το θεωρω.. χοριακη ποτε εχεις? Ξαναρωτα ρε εννοειται , σημασια εχει να νιωθεις εσυ καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Εννοείται!!!! Βασικό πριν την εξωσωματική αλλά και για φυσιολογική σύλληψη.

Επειδή "βαριέμαι" να σου τα γράψω αναλυτικά σου κάνω copy paste κάποιες σελίδες😂😂😂

Γενικά αυτά τα στοιχεία να υπάρχουν. Είτε σε πολυβιταμίνες είτε σε μεμονωμένα. Απλά διαφέρουν λίγο τα mg. Εκεί πρέπει να δεις το τι θέλεις και χρειάζεσαι.

Για τους άντρες προτείνεται Βιταμινη Ε, C, Coq10, Σελήνιο, Φυλλικό. Ελέγξατε Κατακερματισμό?

https://carespot.gr/blog/i-vitamines-pou-tha-se-kanoun-epitelous-mama

https://www.fertility.gr/index.php/el/asthenis/arthra/item/46-η-βιταμίνη-d-καταλύτης-στην-επιτυχία-της-εξωσωματικής-γονιμοποίησης

https://fertilovit.gr/enischysi-tis-gonimotitas-6-vitamines-poy-isos-de-gnorizeis/

https://thessdiet.gr/articles/gunaikes-prin-tin-egkumosuni/poies-bitamines-kai-ichnostoicheia-einai-chrisimes-gia-ti-gonimotita-kai-tin-exosomatiki-gonimopoiisi

Ειλικρινά αυτά διαβάζω(που ακόμα δεν μπορώ να χωνέψω πως την πάτησα ενώ ειμαι φουλψυψαναγκαστικη κ τα ψάχνω Ολα) κ νευριαζωωωω...η ντε λεει προϋπόθεση στην εξωσωματικη.πως διαολο με βάλε με 12 πως!!!!!!δεν γίνεται να μην το ξέρει.

Τρλοσπαντων τελειώσαμε σήμερα με τον καθαρισμό.ολα καλά.να κάνουμε τις εξετάσεις μας,το ψάξιμο μας κ Μεγάλη Δευτέρα θα πάω να με δει να κάνουμε ένα πλάνο σωστό αυτή τη φορά.θα μιλήσω κ με όλους τους γιατρούς για τα συμπληρωματα κλπ κ θα πάρουμε κ οι 2 αφού βοηθάνε.

@Παρασκευαιδου κορίτσι μου αν έχεις πόνους στη μήτρα σαν περιόδου,σαν κραμπουλες είναι καλό.μεγαλωνει!!!για να φιλοξενήσει το μωράκι.αλλανσου ξαναλεω ,όπως το πε κ μια άλλη κοπέλα, παίζει ν ναι κντο έντερο.η προγρστερονηβτο κάνει αυτό κ να μπερδεύεσαι.υπομονη κ όλα θα πάνε τέλεια.θα πάρεις πολύ ψηλή χοριακη είμαι σίγουρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Μίλησα σήμερα με τον γιατρό και μου είπε ότι έως και 10 μετά την ωοληψια μπορεί να υπάρχουν πονοι. :-(

Εσυ πως είσαι κοριτσάκι μου. Πως τα πας; τα εμβρυακια σου; 

Μετά την πρώτη ωοληψία είχα πολύ πόνο και κράτησε λίγες μέρες σίγουρα. Δυσκολευόμουν πολύ στο σήκω-κάτσε. Δεν έπαιρνα παυσίπονο όμως. Δεν ξέρω μήπως και εσένα είναι από την ωοληψία τελικά. 

Εγώ κορίτσια μου είμαι πολύ χάλια. Εκτός του οτι δεν νιώθω τίποτα απολύτως, μόνο έχει πρηστεί και πονάει το στήθος, μου προέκυψε άλλο θέμα δυστυχώς καο με τσάκισε. Ο ηλικιωμένος γάτος μου ξαφνικά παρυσίασε μεγάλη κατάπτωση και πλησιάζει προς το τέλος. Τρέχω δυο μέρες στις κλινικές και δεν εχω κλείσει μάτι απο τη στεναχώρια. Με έχει πειράξει και το έντερο από την κακή ψυχολογία και είμαι γενικά ράκος. Δεν είμαι τώρα σε κατάλληλη φάση για τέτοια απώλεια. Δευτέρα έχω χοριακή πρωί πρωί μετά δουλειά και καπάκι κτηνίατρο πάλι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Μετά την πρώτη ωοληψία είχα πολύ πόνο και κράτησε λίγες μέρες σίγουρα. Δυσκολευόμουν πολύ στο σήκω-κάτσε. Δεν έπαιρνα παυσίπονο όμως. Δεν ξέρω μήπως και εσένα είναι από την ωοληψία τελικά. 

Εγώ κορίτσια μου είμαι πολύ χάλια. Εκτός του οτι δεν νιώθω τίποτα απολύτως, μόνο έχει πρηστεί και πονάει το στήθος, μου προέκυψε άλλο θέμα δυστυχώς καο με τσάκισε. Ο ηλικιωμένος γάτος μου ξαφνικά παρυσίασε μεγάλη κατάπτωση και πλησιάζει προς το τέλος. Τρέχω δυο μέρες στις κλινικές και δεν εχω κλείσει μάτι απο τη στεναχώρια. Με έχει πειράξει και το έντερο από την κακή ψυχολογία και είμαι γενικά ράκος. Δεν είμαι τώρα σε κατάλληλη φάση για τέτοια απώλεια. Δευτέρα έχω χοριακή πρωί πρωί μετά δουλειά και καπάκι κτηνίατρο πάλι. 

Κοπέλα μου πραγματικά εύχομαι τα καλύτερα να πάνε. Δεν χριαζεται να νιώθεις κάτι. Τώρα για το γατάκι δεν ξέρω πραγματικά μόνο στην ιδέα στεναχωριέμαι έχω περάσει παρόμοιο που μου αρρώστησε το γατάκι μου (ήταν 4 μηνών) και τρέχαμε δυο μήνες στα νοσοκομεία το τι κλάμα είχα ρίξει δεν φαντάζεσαι και όταν άκουγα και αλλά εκλεγα και για τα αλλά ζωάκια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Ειλικρινά αυτά διαβάζω(που ακόμα δεν μπορώ να χωνέψω πως την πάτησα ενώ ειμαι φουλψυψαναγκαστικη κ τα ψάχνω Ολα) κ νευριαζωωωω...η ντε λεει προϋπόθεση στην εξωσωματικη.πως διαολο με βάλε με 12 πως!!!!!!δεν γίνεται να μην το ξέρει.

Τρλοσπαντων τελειώσαμε σήμερα με τον καθαρισμό.ολα καλά.να κάνουμε τις εξετάσεις μας,το ψάξιμο μας κ Μεγάλη Δευτέρα θα πάω να με δει να κάνουμε ένα πλάνο σωστό αυτή τη φορά.θα μιλήσω κ με όλους τους γιατρούς για τα συμπληρωματα κλπ κ θα πάρουμε κ οι 2 αφού βοηθάνε.

@Παρασκευαιδου κορίτσι μου αν έχεις πόνους στη μήτρα σαν περιόδου,σαν κραμπουλες είναι καλό.μεγαλωνει!!!για να φιλοξενήσει το μωράκι.αλλανσου ξαναλεω ,όπως το πε κ μια άλλη κοπέλα, παίζει ν ναι κντο έντερο.η προγρστερονηβτο κάνει αυτό κ να μπερδεύεσαι.υπομονη κ όλα θα πάνε τέλεια.θα πάρεις πολύ ψηλή χοριακη είμαι σίγουρη!

Εγω παντως εχω εδω και καποια χρονια μια τεραστια απορια.... Γιατι και εμενα στην αποβολη που στα καπακια με εκανε ελεγχο η λευκου να βρουμε τι φταιει με βρηκαν με ανεπαρκεια d και ειπαν μαλλον ευθυνεται.... Ρε παιδια κατι τοξικομανεις και κατι τετοιες ακυρες περιπτωσεις πως πιανουν για πλακα παιδια και εμας πειραζει η d... ?Με εκεινες τις καταχρησεις η με κατι ηρωινες και τετοια ειναι δυνατον να εχουν βιταμινες? Τωρα να μου πεις τι ψαχνω...αλλα σπαζομαι με την υπογονιμοτητα σε τετοια πραγματα ...οπως και για το αγχος. Ειναι δυνατον να μην εχουν αγχος αλλοι και μονο εμεις να εχουμε? Εγω 5 χρονια περασα απο πολλα σταδια και τιποτα δεν εγινε. Μου χει γινει και μενα εμμονη με τις βιταμινες παντως. Μεχρι και τη c φοβαμαι και ολα. Οπως και να χει ομως ανθη ψαξτα ολα γιατι η διαδικασιες που χρειαζομαστε εμεις για να κανουμε παιδι εδω που φτασαμε δν ειναι και μικρες οποτε δεν ειναι για πολλα ρισκα. Αι σιχτιρ θυμωσα παλι με την κατασταση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό με την D από εσάς το έχω ακούσει μόνο έχω να σας πω.. όπου έχω πάει ποτέ δεν μου είπαν ότι φταίει η D τώρα πραγματικά δεν ξέρω τι να πω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Εγω παντως εχω εδω και καποια χρονια μια τεραστια απορια.... Γιατι και εμενα στην αποβολη που στα καπακια με εκανε ελεγχο η λευκου να βρουμε τι φταιει με βρηκαν με ανεπαρκεια d και ειπαν μαλλον ευθυνεται.... Ρε παιδια κατι τοξικομανεις και κατι τετοιες ακυρες περιπτωσεις πως πιανουν για πλακα παιδια και εμας πειραζει η d... ?Με εκεινες τις καταχρησεις η με κατι ηρωινες και τετοια ειναι δυνατον να εχουν βιταμινες? Τωρα να μου πεις τι ψαχνω...αλλα σπαζομαι με την υπογονιμοτητα σε τετοια πραγματα ...οπως και για το αγχος. Ειναι δυνατον να μην εχουν αγχος αλλοι και μονο εμεις να εχουμε? Εγω 5 χρονια περασα απο πολλα σταδια και τιποτα δεν εγινε. Μου χει γινει και μενα εμμονη με τις βιταμινες παντως. Μεχρι και τη c φοβαμαι και ολα. Οπως και να χει ομως ανθη ψαξτα ολα γιατι η διαδικασιες που χρειαζομαστε εμεις για να κανουμε παιδι εδω που φτασαμε δν ειναι και μικρες οποτε δεν ειναι για πολλα ρισκα. Αι σιχτιρ θυμωσα παλι με την κατασταση. 

Αχ η απορία μου εδώ και χρόνια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kaposetsi είπε:

Αυτό με την D από εσάς το έχω ακούσει μόνο έχω να σας πω.. όπου έχω πάει ποτέ δεν μου είπαν ότι φταίει η D τώρα πραγματικά δεν ξέρω τι να πω. 

Αδελφη ψυχη εγω ανηκω στην βλακεια κατηγορια κατα τη γνωμη μου " ανεξηγητη υπογονιμοτητα" δλδ μικρα χαζα μπορει να φταινε για το οτι δεν ερχεται παιδι... Δεν υπαρχει καποιο συγκεκριμενο προβλημα που να πεις παω να το διορθωσω να το ξεπερασω και να προχωρησω... Μηπως γι αυτο ψαχνουν σε μας τετοια ???? Λεω εγω τωρα... Εμενα μου το ειπαν παντως ... Οχι για την εξωσωματικη. Για γενικα... Για εξωσωματικη ειπαν οσο μπορω να μπομπαριστω γιατι καλο θα κανει... Η λευκου τη θεωρει για παραδειγμα τερμα υπευθυνη και σοβαρη βιταμινη για να γινει εγκυμοσυνη.. τι να πω ρε... Σου λεω εχω απορια αυτο που εγραψα παραπανω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Εγω παντως εχω εδω και καποια χρονια μια τεραστια απορια.... Γιατι και εμενα στην αποβολη που στα καπακια με εκανε ελεγχο η λευκου να βρουμε τι φταιει με βρηκαν με ανεπαρκεια d και ειπαν μαλλον ευθυνεται.... Ρε παιδια κατι τοξικομανεις και κατι τετοιες ακυρες περιπτωσεις πως πιανουν για πλακα παιδια και εμας πειραζει η d... ?Με εκεινες τις καταχρησεις η με κατι ηρωινες και τετοια ειναι δυνατον να εχουν βιταμινες? Τωρα να μου πεις τι ψαχνω...αλλα σπαζομαι με την υπογονιμοτητα σε τετοια πραγματα ...οπως και για το αγχος. Ειναι δυνατον να μην εχουν αγχος αλλοι και μονο εμεις να εχουμε? Εγω 5 χρονια περασα απο πολλα σταδια και τιποτα δεν εγινε. Μου χει γινει και μενα εμμονη με τις βιταμινες παντως. Μεχρι και τη c φοβαμαι και ολα. Οπως και να χει ομως ανθη ψαξτα ολα γιατι η διαδικασιες που χρειαζομαστε εμεις για να κανουμε παιδι εδω που φτασαμε δν ειναι και μικρες οποτε δεν ειναι για πολλα ρισκα. Αι σιχτιρ θυμωσα παλι με την κατασταση. 

Χίλια δικιά έχεις.για αυτό υτμωσα κ γω κ με μένα που δεν τα ψαξα ολα οπως κανω συνήθως και πήγα σαν το γίδι.τωρα δεν θα αφήσω τπτ αραχτός και θα πάρω ότι χρειαστεί κ γω κ ο άντρας μου.οσο σκέφτομαι ότι δεν προχωρησε η κυηση,ενώ έμεινα έγκυος,για τη ντε μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι.πως γίνεται να μην το ήξερε  η να μην το είδε κ να μην μου το πε δεν θα το χωνέψω ποτε!κ το εύκολο, κλασικό πόρισμα φταίνε τα ωαρια σου.αντε μην πω τπτ βραδιάτικα...

 

@Luna777ψυχουλιτσα μωρε....περαστικά στο γατάκι....μην μου λες τετοια γιατι δεν μπορώ καθολου εμεις έχουμε 3 σκυλιά.ο ντιεγκουλης μου ειδικα ειναι φουλ συναισθηματικος κ καταλαβαινει τα παντα.ηξερε οτι δεν ειμαι καλα κ ερχοταν κ κοιμοταν πανω μπυ το ζωντοβολο.ψυχουλες ειναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Αδελφη ψυχη εγω ανηκω στην βλακεια κατηγορια κατα τη γνωμη μου " ανεξηγητη υπογονιμοτητα" δλδ μικρα χαζα μπορει να φταινε για το οτι δεν ερχεται παιδι... Δεν υπαρχει καποιο συγκεκριμενο προβλημα που να πεις παω να το διορθωσω να το ξεπερασω και να προχωρησω... Μηπως γι αυτο ψαχνουν σε μας τετοια ???? Λεω εγω τωρα... Εμενα μου το ειπαν παντως ... Οχι για την εξωσωματικη. Για γενικα... Για εξωσωματικη ειπαν οσο μπορω να μπομπαριστω γιατι καλο θα κανει... Η λευκου τη θεωρει για παραδειγμα τερμα υπευθυνη και σοβαρη βιταμινη για να γινει εγκυμοσυνη.. τι να πω ρε... Σου λεω εχω απορια αυτο που εγραψα παραπανω. 

Πραγματικά δεν ξέρω. Τώρα να σου πω αυτό το ανεξήγητη δεν το πιστεύω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ανθη7 είπε:

Χίλια δικιά έχεις.για αυτό υτμωσα κ γω κ με μένα που δεν τα ψαξα ολα οπως κανω συνήθως και πήγα σαν το γίδι.τωρα δεν θα αφήσω τπτ αραχτός και θα πάρω ότι χρειαστεί κ γω κ ο άντρας μου.οσο σκέφτομαι ότι δεν προχωρησε η κυηση,ενώ έμεινα έγκυος,για τη ντε μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι.πως γίνεται να μην το ήξερε  η να μην το είδε κ να μην μου το πε δεν θα το χωνέψω ποτε!κ το εύκολο, κλασικό πόρισμα φταίνε τα ωαρια σου.αντε μην πω τπτ βραδιάτικα...

 

@Luna777ψυχουλιτσα μωρε....περαστικά στο γατάκι....μην μου λες τετοια γιατι δεν μπορώ καθολου εμεις έχουμε 3 σκυλιά.ο ντιεγκουλης μου ειδικα ειναι φουλ συναισθηματικος κ καταλαβαινει τα παντα.ηξερε οτι δεν ειμαι καλα κ ερχοταν κ κοιμοταν πανω μπυ το ζωντοβολο.ψυχουλες ειναι 

Σε νιωθω και μενα κατι τετοια μου λεγαν τοτε... Απ το 17 προσπαθω.. ηρθε στο ασχετο το 19  αυτη η εγκυμοσυνη ,εφυγε και απο τοτε τιποτα ξανα.. ακουσα αυτα που ειπα... Εεε ειναι να μην θυμωνεις? Σαν το μωρο που το πηραν το παγωτο απ το χερι νιωθω και η μαμα να λεει δεν εχουμε αλλα λεφτα να παρουμε αλλο... Τι να πω μακαρι η εξωσωματικη να με διαψευσει... Παντως τωρα εχω D 40 και φοβηθηκα να συνεχισω γιατι παιρνω μια αμπουλα 25000UI τη βδομαδα αλλα οπως ειπε και η hope μου θα συνεχισω και θα ξανακανω εξεταση σε κανα μηνα να δω για να κοψω ...  Τουλαχιστον αν παει κατι στραβα να μην φταιει η D... 🧐

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Σε νιωθω και μενα κατι τετοια μου λεγαν τοτε... Απ το 17 προσπαθω.. ηρθε στο ασχετο το 19  αυτη η εγκυμοσυνη ,εφυγε και απο τοτε τιποτα ξανα.. ακουσα αυτα που ειπα... Εεε ειναι να μην θυμωνεις? Σαν το μωρο που το πηραν το παγωτο απ το χερι νιωθω και η μαμα να λεει δεν εχουμε αλλα λεφτα να παρουμε αλλο... Τι να πω μακαρι η εξωσωματικη να με διαψευσει... Παντως τωρα εχω D 40 και φοβηθηκα να συνεχισω γιατι παιρνω μια αμπουλα 25000UI τη βδομαδα αλλα οπως ειπε και η hope μου θα συνεχισω και θα ξανακανω εξεταση σε κανα μηνα να δω για να κοψω ...  Τουλαχιστον αν παει κατι στραβα να μην φταιει η D... 🧐

Κ γω πρ τη εγκυμοσυνη το 17 είχα κ ήταν βιοχημικη.τωρα ήταν η πρώτη μου προσπάθεια εξωσωματικής. Πάντως έχω ένα πλάνο και κίνητρο όπως μου τα δωσε ο νέος γιατρός κ είμαι καλά.θα κάνω ότι πρέπει να μαστε φουλ προετοιμασμενοι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Σε νιωθω και μενα κατι τετοια μου λεγαν τοτε... Απ το 17 προσπαθω.. ηρθε στο ασχετο το 19  αυτη η εγκυμοσυνη ,εφυγε και απο τοτε τιποτα ξανα.. ακουσα αυτα που ειπα... Εεε ειναι να μην θυμωνεις? Σαν το μωρο που το πηραν το παγωτο απ το χερι νιωθω και η μαμα να λεει δεν εχουμε αλλα λεφτα να παρουμε αλλο... Τι να πω μακαρι η εξωσωματικη να με διαψευσει... Παντως τωρα εχω D 40 και φοβηθηκα να συνεχισω γιατι παιρνω μια αμπουλα 25000UI τη βδομαδα αλλα οπως ειπε και η hope μου θα συνεχισω και θα ξανακανω εξεταση σε κανα μηνα να δω για να κοψω ...  Τουλαχιστον αν παει κατι στραβα να μην φταιει η D... 🧐

Κάλε δώσε λίγη κι σε εμένα D 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ανθη7 είπε:

Κ γω πρ τη εγκυμοσυνη το 17 είχα κ ήταν βιοχημικη.τωρα ήταν η πρώτη μου προσπάθεια εξωσωματικής. Πάντως έχω ένα πλάνο και κίνητρο όπως μου τα δωσε ο νέος γιατρός κ είμαι καλά.θα κάνω ότι πρέπει να μαστε φουλ προετοιμασμενοι.

Τοτε στη βιοχημικη δεν ειχες ψαξει τιποτα???? Ναι θα κανεις εννοειται... Σου λεω καταλαβαινω απολυτα πως νιωθεις γιατι το ζησα... Εχασα εγκυμοσυνη για D....( Δεν το πιστευω αλλα τεσπα) και βασιζομαι στην αρχικη μου απορια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Κάλε δώσε λίγη κι σε εμένα D 

Δεν δινω τιποτα μεχρι το μαιο! Αν παει καλα , στη δινω ολη με τη καρδια μου και ξαναγεμιζω απ την αρχη! Αν παει στραβα , θα τους αποδειξω οτι δεν φταιει η D μου και μετα παλι θα στη δωσω ολη με τη καρδια μου! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kateriniwk είπε:

Δεν δινω τιποτα μεχρι το μαιο! Αν παει καλα , στη δινω ολη με τη καρδια μου και ξαναγεμιζω απ την αρχη! Αν παει στραβα , θα τους αποδειξω οτι δεν φταιει η D μου και μετα παλι θα στη δωσω ολη με τη καρδια μου! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Αχ κοπέλα μου όλα θα πάνε καλά… εμένα μου έδωσε και ο αιματολόγος και ο Ενδοκρινολογος να κάνω D3 για να δούμε τι θα διξει θα πάω από Δευτέρα να κάνω του ενδοκρινολόγου του αιματολόγου τις έκανα εχθές και περιμένω 10 μέρες περίπου επίσης κορίτσια δεν πλήρωσα τα νεφρά μου που άκουγα από εδώ και από εκεί κάτι τιμές τρελές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η kaposetsi είπε:

Αχ κοπέλα μου όλα θα πάνε καλά… εμένα μου έδωσε και ο αιματολόγος και ο Ενδοκρινολογος να κάνω D3 για να δούμε τι θα διξει θα πάω από Δευτέρα να κάνω του ενδοκρινολόγου του αιματολόγου τις έκανα εχθές και περιμένω 10 μέρες περίπου επίσης κορίτσια δεν πλήρωσα τα νεφρά μου που άκουγα από εδώ και από εκεί κάτι τιμές τρελές 

Παλι καλα να λες! Γιατι εγω τοτε τα εδωσα... Μετα τη βιοχημικη η Λευκου με εκανε φυλλο και φτερο στα παντα. Και βρηκαμε μονο την D ...δλδ αν παει κατι στραβα σιγουρα δεν θα ναι αιματολογικο... Δεν τα μετανιωνω ομως τα λεφτα εκεινα γιατι στο σημερα πιυ εφτασα και δεν το γνωριζα τοτε οτι θα φτασω ...με εχει σωσει γιατι δεν εχω καμια υποψια για τετοια πραγματα γιατι ειχα αψογα αποτελεσματα με πολυ χαμηλους τιτλους αντισωματων οπως γραφει στο πορισμα. Στα ωαρια και στα σπερματοζωαρια πεφτει ολο το βαρος. Γιατι και γυναικολογικα δεν μου βρηκαν τιποτα οσο εψαξαν... Τωρα που το σκεφτομαι με ψαξαν σε πολλα χωρις να εχω εγκυμοσυνες... ( Μπραβο τους γι αυτο και τους ευχαριστω και ας εχω πληρωσει πολλα) ..ευχαριστω για την ευχη σου , ξερεις οτι ευχομαι το ιδιο για σενα!!!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Luna777 είπε:

Μετά την πρώτη ωοληψία είχα πολύ πόνο και κράτησε λίγες μέρες σίγουρα. Δυσκολευόμουν πολύ στο σήκω-κάτσε. Δεν έπαιρνα παυσίπονο όμως. Δεν ξέρω μήπως και εσένα είναι από την ωοληψία τελικά. 

Εγώ κορίτσια μου είμαι πολύ χάλια. Εκτός του οτι δεν νιώθω τίποτα απολύτως, μόνο έχει πρηστεί και πονάει το στήθος, μου προέκυψε άλλο θέμα δυστυχώς καο με τσάκισε. Ο ηλικιωμένος γάτος μου ξαφνικά παρυσίασε μεγάλη κατάπτωση και πλησιάζει προς το τέλος. Τρέχω δυο μέρες στις κλινικές και δεν εχω κλείσει μάτι απο τη στεναχώρια. Με έχει πειράξει και το έντερο από την κακή ψυχολογία και είμαι γενικά ράκος. Δεν είμαι τώρα σε κατάλληλη φάση για τέτοια απώλεια. Δευτέρα έχω χοριακή πρωί πρωί μετά δουλειά και καπάκι κτηνίατρο πάλι. 

Μείνει δίπλα του σε έχει ανάγκη.και φυσικά μην προϊδεάζεις μπορεί λιγακι να εγινε πιο βαρύς αυτό δε σημαίνε κατι το παθαίνουν τα μεγάλα ζωάκια .

ι Τη Δευτέρα θα πάρεις την θετική χοριακή κ θα χοροπηδάμε.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@twinkletwinlkle χίλια ευχαριστώ... με έσωσες σήμερα κάναμε την αντιπηκτικη και δεν πόνεσε  βαζικα οκ στο ένιωσα αλλά όχι αυτί που σε αφήνει και σημάδι.  Όλα λάθος το έκανα. 90μοιρες το έτριβα μετά συν έβαζα και πριν και μετά παγωκυστη.  Σήμερα άλλη ενέσεις έφαγα:-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...