Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Ναι, έκανα. Αλλά τα αποτελέσματα θα βγουν αργότερα και περιμένω σε αναμμένα κάρβουνα!

Κ εμείς μαζί σου! Κάθε θετική χοριακή την χαίρομαι σαν να είναι η δική μου! Αλήθεια! Με το καλό! 😉💚🤞🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Ναι, έκανα. Αλλά τα αποτελέσματα θα βγουν αργότερα και περιμένω σε αναμμένα κάρβουνα!

Αν την έκανες στο κέντρο θα έχουν βγει τα αποτελέσματα πάρε να τους πιέσεις .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Μόλις γύρισα, βάλαμε και τα δυο εμβρυακια και είπαν ότι είχαν προχωρήσει κι άλλο σήμερα και ότι είναι πολύ καλής ποιότητας. Τώρα την έπεσα στον καναπέ και έχω μια ανακατωσούρα από τη μέθη αλλά όλα καλά. Μακάρι να είναι καποιο από τα δυο το τυχερό  μας!

Μπράβο κορίτσι μου ! Με το καλό μια τεράστια χοριακη τώρα !! Υπομονή ηρεμία και ξεκούραση με θετικές σκέψεις τώρα ♥️🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Apol είπε:

Ρε κορίτσια από τη Δευτέρα που έκανα την έμβρυομεταφορά μέχρι και σήμερα νομίζω δεν έχω καθόλου συμπτώματα, πέρα από κάποιες τσιμπίες που μπορεί να είναι και του μυαλού μου, το στήθος μου δεν πρηστηκε, αίμα δεν είχα, γενικά νομίζω είμαι όπως πριν, τι σημαίνει αυτό; αποτύχαμε; 

Μην το σκέφτεσαι καν,,,τα περισσότερα θετικά που ακούσαμε ήταν ασυμπτωματικά! Εύχομαι και το δικό σου,,,ολόψυχα! Λίγο έμεινε,,,,πίστη και έρχεται το νινάκι/νινάκια 💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Μόλις γύρισα, βάλαμε και τα δυο εμβρυακια και είπαν ότι είχαν προχωρήσει κι άλλο σήμερα και ότι είναι πολύ καλής ποιότητας. Τώρα την έπεσα στον καναπέ και έχω μια ανακατωσούρα από τη μέθη αλλά όλα καλά. Μακάρι να είναι καποιο από τα δυο το τυχερό  μας!

Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

Να είναι και τα δυο τυχερά σας και το τρίτο σας το παιδάκι σας μετά τα δίδυμα 😉😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Apol είπε:

Ρε κορίτσια από τη Δευτέρα που έκανα την έμβρυομεταφορά μέχρι και σήμερα νομίζω δεν έχω καθόλου συμπτώματα, πέρα από κάποιες τσιμπίες που μπορεί να είναι και του μυαλού μου, το στήθος μου δεν πρηστηκε, αίμα δεν είχα, γενικά νομίζω είμαι όπως πριν, τι σημαίνει αυτό; αποτύχαμε; 

Υπομονή υπομονή και πάλι υπομονή!!

Δεν σημαίνει τίποτα ,θετικές σκέψεις και ενέργεια!!

Ολα με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η condios είπε:

Μην το σκέφτεσαι καν,,,τα περισσότερα θετικά που ακούσαμε ήταν ασυμπτωματικά! Εύχομαι και το δικό σου,,,ολόψυχα! Λίγο έμεινε,,,,πίστη και έρχεται το νινάκι/νινάκια 💖

❤️❤️❤️ Ευχαριστώ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η BlackCat είπε:

Υπομονή υπομονή και πάλι υπομονή!!

Δεν σημαίνει τίποτα ,θετικές σκέψεις και ενέργεια!!

Ολα με το καλό!!!

Ευχαριστώ πολύ ❤️ ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η blueocean είπε:

πήραν ιστό με βιοψία και μας είπαν οτι βρηκαν και motile και immotile και ότι ήταν καλής ποιότητας. Δεν πήρε ούτε βιταμίνες ούτε τίποτα. Υπάρχει διαφορά αν ειναι με παρακέντηση? Εντάξει είχαμε πάθει και μεις ένα σοκ και μείναμε στον ίδιο ουρολόγο που δυστυχώς μας παρέσυρε στο βούρκο δίοτι αν μας είχε βάλει να φυλάξουμε σπέρμα απο την αρχή τότε δεν θα  φτάναμε σε αυτό το σημείο. Ενα χρόνο προσπαθούσαμε και δεν γινόταν τίποτα μέχρι που πήγε σε άλλο γιατρο και τον έβαλε να κάνει σπερμοδιαγραμμα το οποιο έδειξε αζωοσπερμία. Απο 'κει και περα ε΄γινε η βιοψία και ναι χρησιμοποιήθηκε το ΄ίδιο δείγμα και για τους δυο κύκλους εξωσωματικής. Πρέπει να ήταν ομως πολυ ανώριμο για να μην καταφέρνουν τα εμβυα να αναπτύσσονται. Εκτός αυτού έχει κάνει ένα σωρό αναλύσεις και εξετάσεις  (mri) για να δούμε που ακριβώς είναι η απόφραξη. Απο δω είδα για τη μέθοδο imsi, ίσως θα ήταν καλύτερα εαν γινόταν αυτή η μέθοδος γονιμοποίησης. Το επόμενο βήμα είναι επέμβαση στο εξωτερικό σε χειρουργό εξειδικευμένο σε αυτά τα θέματα. Σιγά σιγά μαζευουμε διότι τα χρήματα έχουν γενικώς κάνει φτερά εδω και καιρό. Προς το παρόν τα βλέπω όλα γκρι...σιγά σιγά θα βάλω και λίγο άσπρο και θα γίνω ξανά αισιόδοξη. 

Θα σου στείλω π.μ με το που βρώ λίγο χρόνο!

Υ.Γ. Η διαφορά στη παρακέντηση με τη βιοψία είναι αφενός το οικονομικό αλλά και ο χρόνος αποθεραπείας! Από εκεί και πέρα από τη στιγμή που έχετε αποφρακτική αζωοσπερμία θα μπορούσαν και με παρακέντηση να ανευρεθούν σπερματοζωάρια εν αντιθέσει με εμάς πχ που έχουμε μη αποφρακτική αζωοσπερμία και δεν συνιστάται αυτή η μέθοδος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έχω ξεμείνει από καρδούλες και άλλες αντιδράσεις αλλά σας ευχαριστώ τόσο πολύ όλες και καθεμία ξεχωριστά. Με έχετε στηρίξει και βοηθήσει τόσο καιρό εδώ μέσα! Εύχομαι για όλες μας ο δρόμος της εξωσωματικής να ολοκληρωθεί συντομα με καλές και ανέφελες εγκυμοσύνες!
@Apol  μην ψάχνεις θα χαθείς στα όσα γράφονται, δυστυχώς δεν ε υπάρχει κανένα βέβαιο σημάδι και δεν έχουμε από πουθενά να πιαστούμε. Επίσης κάποια από τα «συμπτώματα» που αναφέρεις, τα προκαλούν τα φάρμακα και δεν οφείλονται απαραίτητα σε εμφύτευση.  Εγώ ας πουμε είχα αρχίσει από χτες να έχω πόνους στο στήθος λόγω outro (αναμένω να χειροτερέψει, την προηγούμενη φορά με πέθανε στην κυριολεξία αλλά εμφύτευση δεν είχα). Παρεπιπτόντως με πήραν απ το κέντρο να μου πουν ότι σήμερα το πρωί είχα οιστραδιολη 1566 και προγεστερονη πάνω από 60 και συνεχίζω ίδιες δόσεις (3 ciclacur τη μέρα και 6 outro). Ξέρει καμία ποσο θελουμε αυτές τις τιμές ιδανικά?

οποτε @Apol πρέπει να λιώσουμε σε νετφλιξ, ντοκιμαντέρ, βιβλία. Εγώ έχω πλάνο να κάνω κ ένα ον-λάιν μάθημα μάθημα αυτές τις μέρες για να ξεχαστώ.
 

@Kiddo διαβάζω την ιστορία σου και σε έχω θαυμάσει για την υπομονή σου και την προσήλωση σου βρε κορίτσι μου. Τελικά τις ovitrelle τις  χρειάζεσαι και τις 6 από το ίδιο φαρμακείο? Θα μπορούσα να ρωτήσω κι εγώ αλλά για 6 το βρίσκω δυσκολο. Δε θα μπορούσαν να σου σπάσουν τη συνταγή σε δυάδες ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Κορίτσια έχω ξεμείνει από καρδούλες και άλλες αντιδράσεις αλλά σας ευχαριστώ τόσο πολύ όλες και καθεμία ξεχωριστά. Με έχετε στηρίξει και βοηθήσει τόσο καιρό εδώ μέσα! Εύχομαι για όλες μας ο δρόμος της εξωσωματικής να ολοκληρωθεί συντομα με καλές και ανέφελες εγκυμοσύνες!
@Apol  μην ψάχνεις θα χαθείς στα όσα γράφονται, δυστυχώς δεν ε υπάρχει κανένα βέβαιο σημάδι και δεν έχουμε από πουθενά να πιαστούμε. Επίσης κάποια από τα «συμπτώματα» που αναφέρεις, τα προκαλούν τα φάρμακα και δεν οφείλονται απαραίτητα σε εμφύτευση.  Εγώ ας πουμε είχα αρχίσει από χτες να έχω πόνους στο στήθος λόγω outro (αναμένω να χειροτερέψει, την προηγούμενη φορά με πέθανε στην κυριολεξία αλλά εμφύτευση δεν είχα). Παρεπιπτόντως με πήραν απ το κέντρο να μου πουν ότι σήμερα το πρωί είχα οιστραδιολη 1566 και προγεστερονη πάνω από 60 και συνεχίζω ίδιες δόσεις (3 ciclacur τη μέρα και 6 outro). Ξέρει καμία ποσο θελουμε αυτές τις τιμές ιδανικά?

οποτε @Apol πρέπει να λιώσουμε σε νετφλιξ, ντοκιμαντέρ, βιβλία. Εγώ έχω πλάνο να κάνω κ ένα ον-λάιν μάθημα μάθημα αυτές τις μέρες για να ξεχαστώ.
 

@Kiddo διαβάζω την ιστορία σου και σε έχω θαυμάσει για την υπομονή σου και την προσήλωση σου βρε κορίτσι μου. Τελικά τις ovitrelle τις  χρειάζεσαι και τις 6 από το ίδιο φαρμακείο? Θα μπορούσα να ρωτήσω κι εγώ αλλά για 6 το βρίσκω δυσκολο. Δε θα μπορούσαν να σου σπάσουν τη συνταγή σε δυάδες ?

Έτσι όπως τα λες, πολύ σωστά!!! Οπότε ας έχουμε υπομονή και πίστη ♥️♥️♥️.. Δε γνωρίζω καθόλου για τις τιμές, εγώ συνεχίζω με τέσσερα cyclacur και τρία utro κολπικά, όλες είμαστε διαφορετικες!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Κορίτσια έχω ξεμείνει από καρδούλες και άλλες αντιδράσεις αλλά σας ευχαριστώ τόσο πολύ όλες και καθεμία ξεχωριστά. Με έχετε στηρίξει και βοηθήσει τόσο καιρό εδώ μέσα! Εύχομαι για όλες μας ο δρόμος της εξωσωματικής να ολοκληρωθεί συντομα με καλές και ανέφελες εγκυμοσύνες!
@Apol  μην ψάχνεις θα χαθείς στα όσα γράφονται, δυστυχώς δεν ε υπάρχει κανένα βέβαιο σημάδι και δεν έχουμε από πουθενά να πιαστούμε. Επίσης κάποια από τα «συμπτώματα» που αναφέρεις, τα προκαλούν τα φάρμακα και δεν οφείλονται απαραίτητα σε εμφύτευση.  Εγώ ας πουμε είχα αρχίσει από χτες να έχω πόνους στο στήθος λόγω outro (αναμένω να χειροτερέψει, την προηγούμενη φορά με πέθανε στην κυριολεξία αλλά εμφύτευση δεν είχα). Παρεπιπτόντως με πήραν απ το κέντρο να μου πουν ότι σήμερα το πρωί είχα οιστραδιολη 1566 και προγεστερονη πάνω από 60 και συνεχίζω ίδιες δόσεις (3 ciclacur τη μέρα και 6 outro). Ξέρει καμία ποσο θελουμε αυτές τις τιμές ιδανικά?

οποτε @Apol πρέπει να λιώσουμε σε νετφλιξ, ντοκιμαντέρ, βιβλία. Εγώ έχω πλάνο να κάνω κ ένα ον-λάιν μάθημα μάθημα αυτές τις μέρες για να ξεχαστώ.
 

@Kiddo διαβάζω την ιστορία σου και σε έχω θαυμάσει για την υπομονή σου και την προσήλωση σου βρε κορίτσι μου. Τελικά τις ovitrelle τις  χρειάζεσαι και τις 6 από το ίδιο φαρμακείο? Θα μπορούσα να ρωτήσω κι εγώ αλλά για 6 το βρίσκω δυσκολο. Δε θα μπορούσαν να σου σπάσουν τη συνταγή σε δυάδες ?

Οι τιμές σου είναι ΚΑ ΤΑ ΠΛΗ ΚΤΙ ΚΕΣ! Εγώ την ημέρα της ετ είχα prg 44 κ Ε2 427 … Ανατρέχω στα τεφτέρια μου κάθε φορά που είναι να συγκρίνουμε τιμές! 😜

Είσαι turbo λέμε! 😉💪🏻👍🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, δυστυχώς τα νέα μας είναι άσχημα...

Μας είχαν για εύκολη περίπτωση, αλλά τα φαινόμενα απατούν. Περιμένω τώρα το γιατρό να με πάρει τηλέφωνο να δούμε πως θα προχωρήσουμε αποδώ και πέρα.

Πραγματικά το είχα πιστέψει πάρα πολύ ότι θα συμβεί αυτή τη φορά. Ελπίζω η επόμενη να είναι και η τυχερή μας. Σας ευχαριστώ όλες για την υποστήριξη 💖. Περιμένω τα ευχάριστα από τις κοπέλες που ακολουθούν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Κορίτσια μου, δυστυχώς τα νέα μας είναι άσχημα...

Μας είχαν για εύκολη περίπτωση, αλλά τα φαινόμενα απατούν. Περιμένω τώρα το γιατρό να με πάρει τηλέφωνο να δούμε πως θα προχωρήσουμε αποδώ και πέρα.

Πραγματικά το είχα πιστέψει πάρα πολύ ότι θα συμβεί αυτή τη φορά. Ελπίζω η επόμενη να είναι και η τυχερή μας. Σας ευχαριστώ όλες για την υποστήριξη 💖. Περιμένω τα ευχάριστα από τις κοπέλες που ακολουθούν!

Εντάξει κορίτσι μου ούτε η πρώτη είσαι ούτε η τελευταία, ούτε η μόνη αλλά κ δεν είσαι μόνη! Όλες έχουμε βρεθεί στη θέση αυτή. Να το έχουμε τόσο πιστέψει κ αυτό να μην κάθεται που λένε!  Μίλα με τον γιατρό σου, άκουσε τι θα σου πει για το από εδώ κ πέρα, ανασυγκροτηθείτε κ πάρτε το αλλιώς όπως λέμε! Θα την βρείτε την αιτία. Καμιά φορά τα εύκολα μας παιδεύουν περισσότερο! Θα έρθει κ η σειρά σου… Αν θέλεις να μας πεις από εξετάσεις τι έχεις κάνει όταν θα είσαι έτοιμη να το συζητήσεις, εμείς εδώ είμαστε … Σου στέλνω αγκαλιά… 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Κορίτσια μου, δυστυχώς τα νέα μας είναι άσχημα...

Μας είχαν για εύκολη περίπτωση, αλλά τα φαινόμενα απατούν. Περιμένω τώρα το γιατρό να με πάρει τηλέφωνο να δούμε πως θα προχωρήσουμε αποδώ και πέρα.

Πραγματικά το είχα πιστέψει πάρα πολύ ότι θα συμβεί αυτή τη φορά. Ελπίζω η επόμενη να είναι και η τυχερή μας. Σας ευχαριστώ όλες για την υποστήριξη 💖. Περιμένω τα ευχάριστα από τις κοπέλες που ακολουθούν!

Λυπάμαι πολύ.Το έχω νιώσει πολλές φορες αλλά δεν το βάζουμε κάτω. Βλαστοκυστες έβαλες ;που εντοπίζεται το πρόβλημα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kiddo είπε:

Δεν είναι για εμένα κοριτσάκι μου.. ο σύζυγος κάνει θεραπεία γοναδοτροπινών, για αυτόν είναι! Και δεν κάνει κάθε μήνα μόνο.. κάνει μέρα παρά μέρα ενέσεις (ανάμεσα σε άλλες και η ovitrelle) εδώ και μήνες και έχει άλλους τόσους μπροστά του..! Για να το πω πιο απλά.. κάνει διέγερση ο σύζυγος! Μόνο που στους άντρες ένας κύκλος είναι 75 ημέρες ενώ ο δικός μας κύκλος είναι 28 μέρες πχ! Και λόγο αζωοσπερμίας πρέπει να κάνουμε το λιγότερο 2-3 συνεχείς κύκλους τη θεραπεία για να πούμε ότι έχουμε κάποιες ελπίδες να παράχθηκαν σπερματοζωάρια στους όρχεις για να βρούμε σε βιοψία..

Ααααα κατάλαβα. Όλα καλά θα πάνε και για εσάς. Στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lucia79 είπε:

Κορίτσια έχω ξεμείνει από καρδούλες και άλλες αντιδράσεις αλλά σας ευχαριστώ τόσο πολύ όλες και καθεμία ξεχωριστά. Με έχετε στηρίξει και βοηθήσει τόσο καιρό εδώ μέσα! Εύχομαι για όλες μας ο δρόμος της εξωσωματικής να ολοκληρωθεί συντομα με καλές και ανέφελες εγκυμοσύνες!
@Apol  μην ψάχνεις θα χαθείς στα όσα γράφονται, δυστυχώς δεν ε υπάρχει κανένα βέβαιο σημάδι και δεν έχουμε από πουθενά να πιαστούμε. Επίσης κάποια από τα «συμπτώματα» που αναφέρεις, τα προκαλούν τα φάρμακα και δεν οφείλονται απαραίτητα σε εμφύτευση.  Εγώ ας πουμε είχα αρχίσει από χτες να έχω πόνους στο στήθος λόγω outro (αναμένω να χειροτερέψει, την προηγούμενη φορά με πέθανε στην κυριολεξία αλλά εμφύτευση δεν είχα). Παρεπιπτόντως με πήραν απ το κέντρο να μου πουν ότι σήμερα το πρωί είχα οιστραδιολη 1566 και προγεστερονη πάνω από 60 και συνεχίζω ίδιες δόσεις (3 ciclacur τη μέρα και 6 outro). Ξέρει καμία ποσο θελουμε αυτές τις τιμές ιδανικά?

οποτε @Apol πρέπει να λιώσουμε σε νετφλιξ, ντοκιμαντέρ, βιβλία. Εγώ έχω πλάνο να κάνω κ ένα ον-λάιν μάθημα μάθημα αυτές τις μέρες για να ξεχαστώ.
 

@Kiddo διαβάζω την ιστορία σου και σε έχω θαυμάσει για την υπομονή σου και την προσήλωση σου βρε κορίτσι μου. Τελικά τις ovitrelle τις  χρειάζεσαι και τις 6 από το ίδιο φαρμακείο? Θα μπορούσα να ρωτήσω κι εγώ αλλά για 6 το βρίσκω δυσκολο. Δε θα μπορούσαν να σου σπάσουν τη συνταγή σε δυάδες ?

Να σε ρωτήσω και σένα και τα κορίτσια. Όλες κάνετε έλεγχο οιστραδιολης και προγεστερωνης; Εμένα μου κάνανε μόνο την Ε2. Outro παίρνεις από πάνω και από κάτω; Έπαιρνα 3 κάτω και δυο πάνω και ένιωθα πως από κάτω είχα «μπουχτίσει». Τι να πω. 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Κορίτσια μου, δυστυχώς τα νέα μας είναι άσχημα...

Μας είχαν για εύκολη περίπτωση, αλλά τα φαινόμενα απατούν. Περιμένω τώρα το γιατρό να με πάρει τηλέφωνο να δούμε πως θα προχωρήσουμε αποδώ και πέρα.

Πραγματικά το είχα πιστέψει πάρα πολύ ότι θα συμβεί αυτή τη φορά. Ελπίζω η επόμενη να είναι και η τυχερή μας. Σας ευχαριστώ όλες για την υποστήριξη 💖. Περιμένω τα ευχάριστα από τις κοπέλες που ακολουθούν!

 

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Λυπάμαι πολύ.Το έχω νιώσει πολλές φορες αλλά δεν το βάζουμε κάτω. Βλαστοκυστες έβαλες ;που εντοπίζεται το πρόβλημα ;

Μπορείς να μου εξηγήσεις σε παρακαλω αυτό με τις βλαστόκύστες; Δεν το έχω καταλάβει. Και ο γιατρός μου δεν μου έχει πει κατι πάνω σε αυτό. εμένα στην πρώτη πρώτη μου είπαν «γονιμοποιήθηκαν τα ωάρια. Έρχεσαι και τα βάζουμε.» Μετά από τρεις μέρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η hope501 είπε:

 

Μπορείς να μου εξηγήσεις σε παρακαλω αυτό με τις βλαστόκύστες; Δεν το έχω καταλάβει. Και ο γιατρός μου δεν μου έχει πει κατι πάνω σε αυτό. εμένα στην πρώτη πρώτη μου είπαν «γονιμοποιήθηκαν τα ωάρια. Έρχεσαι και τα βάζουμε.» Μετά από τρεις μέρες. 

Οι βλαστοκυστες είναι έμβρυα 5 ημερών δηλαδή βλέπεις ποια έμβρυα έχουν την δυναμική να προχωρήσουν μετα την 3η μέρα. Αφηνουν για 5η μέρα όταν όμως έχεις αρκετά εμβρυακια γιατί όπως καταλαβαίνεις μπορεί να μην φτάσει κανένα 5η μέρα και να μην γίνει καθόλου εμβρυομεταφορα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Να σε ρωτήσω και σένα και τα κορίτσια. Όλες κάνετε έλεγχο οιστραδιολης και προγεστερωνης; Εμένα μου κάνανε μόνο την Ε2. Outro παίρνεις από πάνω και από κάτω; Έπαιρνα 3 κάτω και δυο πάνω και ένιωθα πως από κάτω είχα «μπουχτίσει». Τι να πω. 
 

Εγώ έκανα οιστραδιολη και lh ούτε καν είχαμε δει την προγεστερονη απλά την ημέρα της εμβρυομεταφορας μου έκανε κατευθείαν μια ένεση προγεστερονης γιατί άκουσα να λέει δεν μου αρέσει κάτι στην υφή .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katerinaki83 είπε:

Εγώ έκανα οιστραδιολη και lh ούτε καν είχαμε δει την προγεστερονη απλά την ημέρα της εμβρυομεταφορας μου έκανε κατευθείαν μια ένεση προγεστερονης γιατί άκουσα να λέει δεν μου αρέσει κάτι στην υφή .

Έκαναν τα κορίτσια προγεστερονη γιατί πήγαν με κατεψυγμένα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Οι βλαστοκυστες είναι έμβρυα 5 ημερών δηλαδή βλέπεις ποια έμβρυα έχουν την δυναμική να προχωρήσουν μετα την 3η μέρα. Αφηνουν για 5η μέρα όταν όμως έχεις αρκετά εμβρυακια γιατί όπως καταλαβαίνεις μπορεί να μην φτάσει κανένα 5η μέρα και να μην γίνει καθόλου εμβρυομεταφορα .

 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katerinaki83 είπε:

Έκαναν τα κορίτσια προγεστερονη γιατί πήγαν με κατεψυγμένα .

Οκ. Να ξέρω τι θα τους πω την άλλη εβδομάδα που θα πάω για υπέρηχο. Είμαι περίεργη να δω το τι θα μου πουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

 

Οκ. Να ξέρω τι θα τους πω την άλλη εβδομάδα που θα πάω για υπέρηχο. Είμαι περίεργη να δω το τι θα μου πουν. 

Βλακεία σου είπα για η Lucia79 δεν είναι με κατεψυγμένα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

 

Οκ. Να ξέρω τι θα τους πω την άλλη εβδομάδα που θα πάω για υπέρηχο. Είμαι περίεργη να δω το τι θα μου πουν. 

Εμενα μου έκαναν έλεγχο οιστραδιολης στον δεύτερο υπέρηχο κ προγεστερονη οιστραδιολη στο τελευταίο κ μετά από μια βδομάδα έκανα εμβριομεταφορα, με Κρυοσυντηρημενα όμως κ τεχνητό κύκλο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Κορίτσια έχω ξεμείνει από καρδούλες και άλλες αντιδράσεις αλλά σας ευχαριστώ τόσο πολύ όλες και καθεμία ξεχωριστά. Με έχετε στηρίξει και βοηθήσει τόσο καιρό εδώ μέσα! Εύχομαι για όλες μας ο δρόμος της εξωσωματικής να ολοκληρωθεί συντομα με καλές και ανέφελες εγκυμοσύνες!
@Apol  μην ψάχνεις θα χαθείς στα όσα γράφονται, δυστυχώς δεν ε υπάρχει κανένα βέβαιο σημάδι και δεν έχουμε από πουθενά να πιαστούμε. Επίσης κάποια από τα «συμπτώματα» που αναφέρεις, τα προκαλούν τα φάρμακα και δεν οφείλονται απαραίτητα σε εμφύτευση.  Εγώ ας πουμε είχα αρχίσει από χτες να έχω πόνους στο στήθος λόγω outro (αναμένω να χειροτερέψει, την προηγούμενη φορά με πέθανε στην κυριολεξία αλλά εμφύτευση δεν είχα). Παρεπιπτόντως με πήραν απ το κέντρο να μου πουν ότι σήμερα το πρωί είχα οιστραδιολη 1566 και προγεστερονη πάνω από 60 και συνεχίζω ίδιες δόσεις (3 ciclacur τη μέρα και 6 outro). Ξέρει καμία ποσο θελουμε αυτές τις τιμές ιδανικά?

οποτε @Apol πρέπει να λιώσουμε σε νετφλιξ, ντοκιμαντέρ, βιβλία. Εγώ έχω πλάνο να κάνω κ ένα ον-λάιν μάθημα μάθημα αυτές τις μέρες για να ξεχαστώ.
 

@Kiddo διαβάζω την ιστορία σου και σε έχω θαυμάσει για την υπομονή σου και την προσήλωση σου βρε κορίτσι μου. Τελικά τις ovitrelle τις  χρειάζεσαι και τις 6 από το ίδιο φαρμακείο? Θα μπορούσα να ρωτήσω κι εγώ αλλά για 6 το βρίσκω δυσκολο. Δε θα μπορούσαν να σου σπάσουν τη συνταγή σε δυάδες ?

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ βρε κορίτσι μου για τα καλά σου λόγια..! Παίρνουμε πολλά μαθήματα όλες μας όσες μπαίνουμε σε αυτό το "χορό", καλώς ή κακώς..! Όλες λοιπόν το ίδιο αξίες θαυμασμού είμαστε πιστεύω με το δικό της σταυρό η κάθε μια..! Και για εμένα είναι περισσότερο άξιος θαυμασμού ο άντρας μου που κάνει όσα κάνει με την ελπίδα να γίνει βιολογικός πατέρας.. και χαίρομαι μπορώ να πω για όλα όσα περάσαμε και περνάμε γιατί ήρθαμε τόσο κοντά με τον άντρα μου ξανά, είχα την ευκαιρία να δω πλευρές του που αγνοούσα που μόνο περηφάνια μπορώ να νιώθω για τον άνθρωπο που έχω δίπλα μου..! Μακάρι να ανταμειφθουμε κιόλας βέβαια.. Θα δείξει..! Ότι είναι να γίνει θα γίνει και θα το αντιμετωπίσουμε όταν έρθει! Μέχρι τότε ελπίζουμε..!

Όσο για τις ovitrelle, ο ουρολόγος μας τουλάχιστον μπορεί να γράψει μια συνταγή στο κάθε ΑΜΚΑ, μια συνταγή δηλαδή ήτε με 1 ovitrelle ήτε με 5 ovitrelle. Ναι η συνταγή που έχω τώρα είναι και για τις 6.. Στην αρχή τουλάχιστον που δεν μπορούσα να βρω τόσες ovitrelle στο ίδιο φαρμακείο, του ζηταγα και έγραφε από μια ovitrelle στο ΑΜΚΑ του άντρα μου και μια στο δικό μου, πήγαινα μετά στον εξωσωματικό και μου έγραφε πάλι από μια στο δικό μου ΑΜΚΑ και άλλη μία στου συζύγου και έψαχνα μετά άλλο γιατρό να μας γράψει άλλη μια..! Αυτό μέχρι αρχές Αυγούστου τώρα που δεν μπορούσα να βρω ούτε αυτή τη μια σε κάποιο φαρμακείο (γιατί είχε κλείσει η εταιρεία) και μια φαρμακοποιός μου είπε ότι θα μπορούσα να επικοινωνήσω με την εταιρεία για να κάνουμε αυτή τη συμφωνία όπως και έγινε δηλαδή..! Και ευτυχώς που μου το είπε η γυναίκα γιατί δεν θα το είχα σκεφτεί από μόνη μου ότι θα μπορούσε να γίνει και έτσι..! Πάντως μίλησα σήμερα με την εταιρεία και μου είπαν ότι από εβδομάδα θα είναι στο φαρμακείο.. άντε να δούμε! Μέχρι και τα προσωπικά τηλέφωνα ανθρώπων από την εταιρεία έχω..!🤣🤣 Αχχ που φτάσαμε!! 😂😂

Πολύ καλά αποτελέσματα να έχεις κιόλας εύχομαι! Με ηρεμία όσο γίνεται να περάσουν αυτές οι βασανιστικές ημέρες και να σου δώσουν δάκρυα χαράς στο τέλος! 😘❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...