Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Συγνώμη επειδή κάπου σας έχασα.... πού μένεις Περιοχη και τί ψάχνεις;

Μενω χαλανδρι αλλα θα πηγαινα σε οποια περιοχη ειχε δεν ειχα θεμα. Τις βρηκα ευτυχως η ovitrele με ταλαιπωρησε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Κορίτσια μίλησα με τους εμβρυολογους, εκείνα τα 3 έμβρυα που δεν ξέραμε σε τι φάση βρίσκονται δεν άντεξαν, έχουμε όμως τα άλλα δυο που είναι πολύ καλής ποιότητας. Αρχικά θα τα αφήναμε για Σάββατο αλλά με έπιασε μια ανησυχία και είπα να ρωτήσουν το γιατρο μήπως τα βάλουμε νωρίτερα αν είναι να μην αντέξουν και τελικά μόλις με πήραν να μου πουν να τα βάλουμε αύριο! Έχω λίγο σοκαριστεί, δεν ήμουν προετοιμασμένη. Έχει ξαναβάλει κάποια από εσάς 4ης μερας?

Εγω δεν ξερω να σου απαντησω νομιζω η Βασιλικη ειχε 4η μερας. Σου ευχομαι απο καρδιας να ειναι αυτα που θα σου χαρισουν το τα μωρακια σου. Με το καλο ❤️🍀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου τέλεια πάει η εγκυμοσύνη σου χαίρομαι πολύ ! Μάθατε τα  φύλα των μωρών ? Είχες πει ένα αγόρι ένα κορίτσι νομίζω ισχύει ? Τώρα που μπαινεις  στο τρίτο τρίμηνο (πότε πέρασε κ καιρός !!???) Θα φύγουν οι εμετοί και οι ανάγουλες πιστεύω και ελπίζω ! Υπομονή! Εγώ δεν έχω κάνει ακόμα εμετό αλλά έχω έντονες ναυτίες. Φροντίζω να τρώω κάτι ώστε να μην είναι αδειο το στομάχι. Σήμερα αν δεν έτρεχα να φάω φρυγανιές το πρωί παίζει να έκανα εμετό... Σε αυτό το σημείο.... 

Όσο για την ξεκούραση με έχει καταπιεί ο καναπές... Χαίρομαι όμως  με τις ανάγουλες νιώθω πως είναι όλα καλά και προχωράμε... πωπω θα σε ζαλίσω σε ερωτήσεις στο μέλλον 😋🥰

Ναι έτσι μου ειπαν οι γιατροί στην αυχενική για ένα αγοράκι κ ένα κοριτσάκι αλλά οπωσδήποτε δεν το δένουμε κ κόμπο γιατί ήταν αρκετά νωρίς.. Ήδη με το που έκοψα την προγεστερονη έχω δει διαφορά στην ενέργεια μου, όχι ότι δεν κοιμάμαι τόσες ώρες (πάντα αγαπούσα τον ύπνο) απλώς όταν ξυπνάω έχω ενέργεια δεν είμαι σαν το κοτόπουλο.. Κ εγώ έτσι ήμουν με τις ναυτιες, δεν είχα αποστροφή με μυρωδιές ή φαγητά αλλά είχα πολλά υγρά στο στομάχι μου αν δεν έτρωγα κάθε 2 ώρες. Μην αφήνεις το στομάχι σου άδειο για πολλές ώρες, έστω κ ένα κράκερ να το τσιμπάς.. Κ εγώ έτσι σκεφτόμουν όσο έχω ναυτιες τα πράγματα πάνε καλά.. Τώρα έχω μόνο πονάκια κ σίγουρα μετά το βραδινό φαγητό έχω θέμα, πονάει το στομάχι μου, μέχρι να χωνέψω γιατί η μικρή είναι ψηλά κοντά στο στομάχι, πλάι στον αφαλό μου οπότε πιέζει κ πιέζεται κ αυτή με τον τρόπο της.. Εννοείται να με ρωτάς ότι θέλεις.. Για αυτό είμαστε άλλωστε.. Κ εγώ το ίδιο κάνω οποία μαμά βρίσκω γιατί σιγά σιγά κ σίγουρα μετά τη Β επιπέδου θα αρχίσουμε να κάνουμε λίστα με τα πράγματα που χρειαζόμαστε οπότε κ αυτό χρειάζεται αρκετή έρευνα γιατί χρειαζόμαστε τα πάντα επί 2 οπότε δεν υπάρχουν λεφτά για αχρείαστα πράγματα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Μενω χαλανδρι αλλα θα πηγαινα σε οποια περιοχη ειχε δεν ειχα θεμα. Τις βρηκα ευτυχως η ovitrele με ταλαιπωρησε

Μου βρήκαν κ εμένα δεύτερη για την φίλη μου 😉

Τώρα μπήκα να στο πω.

@Kiddoαν ενδιαφέρεσαι να σου πω περιοχή γιατί μου είπαν ότι πρέπει να έρθει η ίδια η φίλη μου με συνταγή.Και να τους πάρω τηλ να την φέρουν εδώ σήμερα πηρα μόνο την μια για μενα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Katerinaki83 είπε:

Εμένα Ευακι με έβαλαν την άλλη Παρασκευή για σιγουριά αλλά από 6+ 2 ακούς από ότι ξέρω .Εμένα  μέχρι τώρα με είχαν με τις χοριακες τελείωσα όποτε άντε να ακούσω και εγώ καρδιά οι καρδούλες.

Άντε με το καλό να τα ακούσεις 😘😘😘 νομίζω κι άλλη δίδυμομανουλα θα έχουμε !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Μου βρήκαν κ εμένα δεύτερη για την φίλη μου 😉

Τώρα μπήκα να στο πω.

@Kiddoαν ενδιαφέρεσαι να σου πω περιοχή γιατί μου είπαν ότι πρέπει να έρθει η ίδια η φίλη μου με συνταγή.Και να τους πάρω τηλ να την φέρουν εδώ σήμερα πηρα μόνο την μια για μενα.

 

Σε ευχαριστώ μαυρογατουλα μου! Λες να έχουν 6 ovitrelle ή να μπορούν να φέρουν..; Γιατί τόσες έχει η συνταγή μας.. μετά από πολύ ιδρώτα καταφέραμε να κάνουμε αυτή τη συμφωνία με την εταιρεία (Merck) όπου τους στέλνω με email τη συνταγή και σε ποιο φαρμακείο θέλω να τα στείλουν.. Τους την έχω στείλει τώρα από 1/10 και περιμένω, το φαρμακείο ακόμα δεν τα έχει παραλάβει.. Όσο το είχα ψάξει με φαρμακεία πάντως είναι αδύνατον μου είπαν να τους δώσει η φαρμακαποθηκη τόσες ovitrelle.. για αυτό απευθύνθηκα στην εταιρεία γιατί δεν έβγαζα άκρη και έψαχνα γιατρούς να μου γράψουν συνταγές από μια ovitrelle για να μπορώ να παίρνω από το κάθε φαρμακείο ξεχωριστά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Ναι έτσι μου ειπαν οι γιατροί στην αυχενική για ένα αγοράκι κ ένα κοριτσάκι αλλά οπωσδήποτε δεν το δένουμε κ κόμπο γιατί ήταν αρκετά νωρίς.. Ήδη με το που έκοψα την προγεστερονη έχω δει διαφορά στην ενέργεια μου, όχι ότι δεν κοιμάμαι τόσες ώρες (πάντα αγαπούσα τον ύπνο) απλώς όταν ξυπνάω έχω ενέργεια δεν είμαι σαν το κοτόπουλο.. Κ εγώ έτσι ήμουν με τις ναυτιες, δεν είχα αποστροφή με μυρωδιές ή φαγητά αλλά είχα πολλά υγρά στο στομάχι μου αν δεν έτρωγα κάθε 2 ώρες. Μην αφήνεις το στομάχι σου άδειο για πολλές ώρες, έστω κ ένα κράκερ να το τσιμπάς.. Κ εγώ έτσι σκεφτόμουν όσο έχω ναυτιες τα πράγματα πάνε καλά.. Τώρα έχω μόνο πονάκια κ σίγουρα μετά το βραδινό φαγητό έχω θέμα, πονάει το στομάχι μου, μέχρι να χωνέψω γιατί η μικρή είναι ψηλά κοντά στο στομάχι, πλάι στον αφαλό μου οπότε πιέζει κ πιέζεται κ αυτή με τον τρόπο της.. Εννοείται να με ρωτάς ότι θέλεις.. Για αυτό είμαστε άλλωστε.. Κ εγώ το ίδιο κάνω οποία μαμά βρίσκω γιατί σιγά σιγά κ σίγουρα μετά τη Β επιπέδου θα αρχίσουμε να κάνουμε λίστα με τα πράγματα που χρειαζόμαστε οπότε κ αυτό χρειάζεται αρκετή έρευνα γιατί χρειαζόμαστε τα πάντα επί 2 οπότε δεν υπάρχουν λεφτά για αχρείαστα πράγματα!! 

Γερά να είναι ♥️🥰

Ανυπομονώ να κόψω και εγώ την προγεστερόνη γιατί νιώθω αυτό που λες σαν το κοτόπουλο!! Βλέπω είσαι πολύ οργανωμένη θα τα προλάβεις όλα και θα βρεις σούπερ πράγματα για τα μωράκια είμαι σίγουρη ! Πραγματικά εδώ δεν ξέρουμε για ένα πόσο μάλλον για δύο μωρά τι θα χρειαστούμε ! Οπότε ναι θέλει πολύ καλή προετοιμασία και έρευνα... Έχουμε να πούμε πολλά εδώ θα είμαστε 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Σε ευχαριστώ μαυρογατουλα μου! Λες να έχουν 6 ovitrelle ή να μπορούν να φέρουν..; Γιατί τόσες έχει η συνταγή μας.. μετά από πολύ ιδρώτα καταφέραμε να κάνουμε αυτή τη συμφωνία με την εταιρεία (Merck) όπου τους στέλνω με email τη συνταγή και σε ποιο φαρμακείο θέλω να τα στείλουν.. Τους την έχω στείλει τώρα από 1/10 και περιμένω, το φαρμακείο ακόμα δεν τα έχει παραλάβει.. Όσο το είχα ψάξει με φαρμακεία πάντως είναι αδύνατον μου είπαν να τους δώσει η φαρμακαποθηκη τόσες ovitrelle.. για αυτό απευθύνθηκα στην εταιρεία γιατί δεν έβγαζα άκρη και έψαχνα γιατρούς να μου γράψουν συνταγές από μια ovitrelle για να μπορώ να παίρνω από το κάθε φαρμακείο ξεχωριστά.. 

Δεν νομίζω ρε αγαπη γιατί κ αυτό εδώ γειτονιας είναι δεν είναι μεγάλο φαρμακείο.

Επειδη μας ξέρει (ως πελάτες δηλαδή) μας εξυπηρετεί σχετικά άμεσα αλλά για 6 δεν ξέρω.

Θα ρωτήσω και θα σου πω να μην έρχεσαι τόσο δρόμο είμαστε Νότια Προάστια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Δεν νομίζω ρε αγαπη γιατί κ αυτό εδώ γειτονιας είναι δεν είναι μεγάλο φαρμακείο.

Επειδη μας ξέρει (ως πελάτες δηλαδή) μας εξυπηρετεί σχετικά άμεσα αλλά για 6 δεν ξέρω.

Θα ρωτήσω και θα σου πω να μην έρχεσαι τόσο δρόμο είμαστε Νότια Προάστια.

Μη το σκέφτεσαι κοριτσάκι μου! Για αυτό το λέω επειδή με είχαν φάει τα τηλέφωνα και οι δρόμοι να ψάχνω να βρω, το γνωρίζω ήδη δηλαδή ότι είναι αδύνατον ακόμα και σε μεγάλα φαρμακεία.. κάνε μια ερώτηση βέβαια να δείς και εσύ εκεί τι θα πουν.. ποτέ δεν ξέρεις..! Αλλά δεν νομίζω.. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ πάντως, για τη σκέψη και μόνο! ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Μου βρήκαν κ εμένα δεύτερη για την φίλη μου 😉

Τώρα μπήκα να στο πω.

@Kiddoαν ενδιαφέρεσαι να σου πω περιοχή γιατί μου είπαν ότι πρέπει να έρθει η ίδια η φίλη μου με συνταγή.Και να τους πάρω τηλ να την φέρουν εδώ σήμερα πηρα μόνο την μια για μενα.

 

Α ρε συμμαθητρια θεα βρηκα κ ηρεμισα λιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσια μου γυρίσαμε από τον πρώτο μας υπέρυχο και είδαμε την πιο όμορφη εικόνα! Είδαμε δύο σάκους με κάποια στοιχεία μέσα δεν θυμάμαι πως τα είπε ο γιατρός... Αλλά μας είπε είναι δύο οι σάκοι !! Δύο διαφορετικοί ! Θα τρελαθώ κορίτσια! 

Θα πάμε πάλι την Τετάρτη για να ακούσουμε καρδούλες μας είπε 🥰🥰🥰🥰

Join the club κοριτσάρα! Άντε να μαζευόμαστε! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Μπράβο βρε κορίτσι!!! Φανταστικά νέα! Διδυμομανούλα ❤ Με το καλό να ακούσετε και τις καρδούλες τους και το καλοκαιράκι να τις κρατάτε αγκαλιά!

Περιμένουμε αύριο κ τα δικά σου! Μια χοριακή ναααααααααααααα! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ γλυκιά δίδυμομανουλα 🥰🥰 θα τρελαθώ 

Ναι ναι πολύ προσοχή τώρα σωστά λες. Σήμερα δεν μπορώ να κάνω και πολλά ούτως η άλλως έχω μεγάλη ναυτία. Εδώ και 3 μέρες αλλά σήμερα είναι χειρότερα... Ο υπέρυχος με έβγαλε 5 εβδ + 2 ημερών αλλά δεν ξέρω αν είναι ίδιο μέγεθος οι σάκοι δεν μου είπε ο γιατρός κάτι ούτε ρώτησα. Στις φωτό από τον υπέρυχο μου φαίνονται ίδιο μέγεθος. 

6 εβδ + 2 ημερών που θα πάμε για καρδιά δεν είναι πολύ νωρίς ? Θα ακούσουμε λες? 

Εσύ πως είσαι κορίτσι μου ? Έχεις ναυτίες κλπ? Πότε έχεις υπέρυχο? 

 

** Τώρα ρώτησα τον άντρα μου και μου είπε ότι ρώτησε τον γιατρό σε κάποια φάση όταν δεν ήμουν μπροστά γιατί ντυνομουν αν είναι ίδιο μέγεθος οι σάκοι και ο γιατρός του είπε ότι είναι ίδιοι ακριβώς 🤞

Μια χαρά θα τις δείτε να πάλλονται κ θα τις ακούσετε! Τόσο ήμουν κ εγώ! Με το καλό! 🥰💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Ευχαριστώ φιλενάδα.....πήρα το οκ από γιατρό αύριο ξεκινάω την προετοιμασία για εμβρυομεταφορά!!!! αναμένουμε τα νέα σου για το ωάριο του μήνα!!!!!❤️❤️❤️❤️❤️

Άντε ντε! Σε περιμένω... απέναντι! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Κορίτσια μίλησα με τους εμβρυολογους, εκείνα τα 3 έμβρυα που δεν ξέραμε σε τι φάση βρίσκονται δεν άντεξαν, έχουμε όμως τα άλλα δυο που είναι πολύ καλής ποιότητας. Αρχικά θα τα αφήναμε για Σάββατο αλλά με έπιασε μια ανησυχία και είπα να ρωτήσουν το γιατρο μήπως τα βάλουμε νωρίτερα αν είναι να μην αντέξουν και τελικά μόλις με πήραν να μου πουν να τα βάλουμε αύριο! Έχω λίγο σοκαριστεί, δεν ήμουν προετοιμασμένη. Έχει ξαναβάλει κάποια από εσάς 4ης μερας?

Παρούσα! Για πες! Είσαι έτοιμη να τα φωλιάσεις; Όλα θα πάνε καλά! Να βάλεις το καλύτερό σου χαμόγελο κ να πας έτοιμη να βγεις από εκεί μέσα διδυμομανούλα! Στο εύχομαι! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Παρούσα! Για πες! Είσαι έτοιμη να τα φωλιάσεις; Όλα θα πάνε καλά! Να βάλεις το καλύτερό σου χαμόγελο κ να πας έτοιμη να βγεις από εκεί μέσα διδυμομανούλα! Στο εύχομαι! 💚

Ευχαριστώ Βασιλική μου! Να πω την αλήθεια ένα άγχος με έχει πιάσει, είχα φοβηθεί ότι δεν θα ξανά φτάσω καν στο σημείο να κάνω μεταφορά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Ευχαριστώ φιλενάδα.....πήρα το οκ από γιατρό αύριο ξεκινάω την προετοιμασία για εμβρυομεταφορά!!!! αναμένουμε τα νέα σου για το ωάριο του μήνα!!!!!❤️❤️❤️❤️❤️

Τώρα διαβάζω τα μηνύματα της μερας, εσυ πας παρεάκι με την @BlackCat! Είσαι 1η μέρα του κύκλου? Άντε με το καλό να περάσουν οι μέρες και έρθει η ώρα να υποδεχτείς τα εμβρυάκια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Kiddo είπε:

By the way κορίτσια, επειδή σας διαβάζω χρόνια τώρα αλλά δεν είχα κάνει εγγραφή σε αυτό το φόρουμ βέβαια και τώρα που είχα κάνει εγγραφή δεν έγραψα καθόλου σε αυτό το τοπικ καθώς αργούμε ακόμα, να συστηθώ λίγο..

Έχουμε αζωοσπερμία, "τρέχουμε" από το '18 και μετά από πολλά παρατράγουδα εκεί έξω καταφέραμε να βρούμε γιατρούς να μας στηρίξουν στην επιλογή μας να παλέψουμε για να βρούμε δικό μας γενετικό υλικό. Τώρα ο σύζυγος κάνει μια ακόμα θεραπεία (ευελπιστούμε να πάει καλά αυτή τη φορά) η οποία θα κρατήσει τουλάχιστον μέχρι το '22 και βλέπουμε με βάση τις εξετάσεις του πως θα κινηθούμε και πότε..!

Μέχρι τότε όμως, χάρη στα πολλά μαθήματα που έχω πάρει από αυτό το χώρο.. γαϊδουρινή υπομονή! 😅 Έκανα και κάνω από τη μεριά μου και εγώ ότι ήταν δυνατόν με γιατρούς/φάρμακα/διατροφή/βιταμίνες και αναμένω! Οψόμεθα!

Χαίρομαι με τις χαρές σας και στεναχωριέμαι με τις λύπες σας.. Μου αρέσει πολύ η θετική ενέργεια που κρατάτε και εύχομαι ειλικρινά, αργά ή γρήγορα, να γεμίσουν οι κοιλίες και οι αγκαλιές όλων μας με ένα υγιές μωράκι ή και περισσότερα!

Υ.Γ. Χάρη στη πολυετή εμπειρία μου πλέον (😛😂) στο θέμα του σπέρματος, αν χρειάζεστε κάτι και μπορώ να συμβουλέψω κάπου, πολύ ευχαρίστως θα το κάνω οπότε μη διστάσετε! Από γιατρούς, έρευνες, διατροφή, τρόπο ζωής κτλ αναφέρομαι καθώς το PhD μου λείπει ακόμα.. 🤣🤣🤣

και μεις το ιδιο απ' το 18 (αποφρακτική). Βλέπω πιθανή εγκυμοσύνη με τα κιάλια πλέον ή με τον κρίνο.  2 κύκλους τρεις ετ όλες αρνητικές. η τελευταία ήταν πριν ένα μήνα σχεδόν. εντάξει, θα επιζήσουμε. θα ξανασηκωθούμε (οχι ακόμη γιατί ακόμη μας πονάει) και θα ξαναπαλέψουμε.

@Eva29 τέλεια τα νέα σου, να παν όλα καλά!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Άντε ντε! Σε περιμένω... απέναντι! 😉

Αχχχχ Παναγία μου από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί......το τυχερό σου πινακακι θα βοηθήσει......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Τώρα διαβάζω τα μηνύματα της μερας, εσυ πας παρεάκι με την @BlackCat! Είσαι 1η μέρα του κύκλου? Άντε με το καλό να περάσουν οι μέρες και έρθει η ώρα να υποδεχτείς τα εμβρυάκια σου!

έχω πάρει την @BlackCat στο κατόπι........ναι είμαι πρώτη μέρα από αύριο ξεκινάω οιστραδιόλη....καλή επιτυχία σου εύχομαι για αύριο μέσα από την καρδιά μου!!! καλώς να δεχτείς τα μωρά σου!!!❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αντε μπράβο...τόσα τσοκαρα μου πέταξες...χαχαχαχ περιμένω τα νέα να σου επιστρέψω τα τσοκαρα... γτ ξέρω θα λες να κάνω τεστ να κάνω χοριακη  🤣🤣🤣κτλ  

Χαχχαχαχαχ με έχεις βάλει στο μάτι άτιμη βρωμογρια 🤪🤪🤪🤪🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου, να ζήσετε 💞 όλο χαρές να έχουμε σ αυτό το φόρουμ ✨✨ Βουρ στο ψητό τώρα και σας εύχομαι να έχετε κι άλλες χαρές σύντομα 🤰🏼🔜 🤞
    • Κορίτσια τι κάνετε ;;  συγχαρητήρια σε όσες είδατε θετικά τεστακια ή κάνατε υπερήχους κ είδατε τα φασόλια σας !! Ποσό μα ποσό χαίρομαι για την καθεμία ξεχωριστά όταν βλέπω κάποια να ανεβάζει θετικό τεστ !!! οι υπόλοιπες εύχομαι κ πάλι από καρδιάς του χρόνου το Πάσχα να κρατάμε μωράκια ή να τα έχουμε στις κοιλιές μας !!  Στα δικά μου νέα , την 31η ημέρα μου ήρθε περίοδος (3 μέρες καθυστέρηση με αρνητικά τεστ) το πήρα λίγο βαριά ωστόσο δεν ήθελα να το δείξω λόγω των ημερών… μετα πήγαμε ένα 3ημερο κ εκεί μου έκανε πρόταση κ επίσημα με δαχτυλίδι ο άντρας μου κ όλα άλλαξαν ! Στη συνέχεια πήγα κ στους δικούς μου κ καταχάρηκα!  γυρνώντας στην καθημερινότητα ξεκίνησα τα τεστακια ωορρηξίας και σήμερα βρήκα το καραθετικο, πήρα άδεια από τη δουλειά που δουλεύω όλη μέρα εκτος σπιτιού, για μια ώρα (με δικαιολογία ότι να ναι) κ έτρεξα για λίγες τρελίτσες … αύριο αντίστοιχα κ ο άντρας μου δουλεύει όλη μέρα, όποτε ελπιζω να μπορέσει μια ώρα να πάρει για να κάνουμε λίγες ακόμη να αυξήσουμε πιθανότητες ! ελπιζω βγαίνοντας αυτός ο μήνας να έρθουν κ αλλά θετικά τεστακια κ μωράκια στις κοιλίτσες !
    • Κοριτσαρες μου!!!  Τι κάνετε καλέ?! Διαβάζω πόση ώρα ! Να πω κάτι αρχήν στην Μαρίνα μας @marinamanoulitsa μου να χαίρεσαι το αντράκι σου .γερό τυχερό και ευλογημένο να είναι. Εμένα σήμερα έχει γενέθλια ο γιος μου και είχα λίγο κόσμο σπίτι και αύριο έχουμε το πάρτι και για αυτό χάθηκα αυτές τις μέρες ,έτρεχα για τις λεπτομέρειες.. Κατά τ αλλά όπως σας.ειχα πει έχω γίνει σαν μπαλόνι. Έχω πρηστεί και στο πρόσωπο και εννοείται κοιλιά που μπαμ!   @Kate1992 πριν κάποιο καιρό όταν κάναμε τις πρώτες μας προσπάθειες για δεύτερο παιδί είχα ένα πολυ δύσκολο βακτήριο. Τότε είχα ενημερώσει τον γιατρό για τις προθέσεις μου και επειδή έπρεπε να πάρω οπωσδήποτε αντιβίωση μου έδωσε ακριβώς την ίδια που έδωσε τώρα και σε σένα. Επειδή δεν ήξερα αν είμαι η δεν είμαι έγκυος ο γιατρός μου είπε θα την πάρεις άφοβα αυτή. Και έτσι έκανα. Βέβαια έγκυος δεν ήμουν τότε αλλά ο συγκεκριμένος γιατρός ήταν γυναικολόγος με ειδίκευση στην γυναικεία Ουρολογία. Οπότε κάτι παραπάνω θα ξέρει! Μην μου αγχώνεσαι!!!
    • Εμένα έπαιρνε 50 ευρώ επίσκεψη βέβαια όχι σε κάθε ραντεβού, σίγουρα δεν χρέωσε 4 κ 1000€ καισαρική. Εκείνη την εποχή έλεγαν τα κορίτσια στη συζήτηση με τα δίδυμα ποσα της τάξεως των 2000-2500 ευρώ κ λέω μια χαρά είμαστε!!!😱😱😱
    • Αυτό με τα σουτιέν πονεμένη ιστορία! 😂Έχω στήθος γενικά και τώρα με την εγκυμοσύνη έχει βαρύνει κι άλλο. Εννοείται πως κανονικό σουτιέν δεν παίζει να βάλω, αθλητικά μόνο και πάλι με ζορίζουν!  Ελπίζω να μπαίνω στο μαγιό μου 😅 @Katiana1987 μωρέ την απολαμβάνω τη διαδρομή αλλά είμαι και καμμένη, γι’ αυτό λέω να περάσουν αυτές οι μέρες χαχα @Kate1992 κορίτσι μου μην αγχώνεσαι σίγουρα δεν είναι κάτι σοβαρό, θα κάνεις τη θεραπεία σου και όλα καλα. Γενικά παίζει πολύ στην εγκυμοσύνη βακτήρια/μύκητες. Αλλάζει το ph του κόλπου. Εγώ παίρνω και προβιοτικά γιατί ταλαιπωρούμαι συχνά από candida και ενδεχομένως να έχω και τώρα. Στο επόμενο τρίμηνο θα κάνω καλλιέργεια και παπ.  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...