Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 55 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Καλω΄ς να την δεχτείς και καλώς να τα υποδεχτείς τα διδυμάκια σου..

Γιατί διδυμάκια θα είναι.. Πετάει η ομάδα!!!

Με το καλό 🥰

Ευχαριστώ φιλενάδα.....πήρα το οκ από γιατρό αύριο ξεκινάω την προετοιμασία για εμβρυομεταφορά!!!! αναμένουμε τα νέα σου για το ωάριο του μήνα!!!!!❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eva29 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ γλυκιά δίδυμομανουλα 🥰🥰 θα τρελαθώ 

Ναι ναι πολύ προσοχή τώρα σωστά λες. Σήμερα δεν μπορώ να κάνω και πολλά ούτως η άλλως έχω μεγάλη ναυτία. Εδώ και 3 μέρες αλλά σήμερα είναι χειρότερα... Ο υπέρυχος με έβγαλε 5 εβδ + 2 ημερών αλλά δεν ξέρω αν είναι ίδιο μέγεθος οι σάκοι δεν μου είπε ο γιατρός κάτι ούτε ρώτησα. Στις φωτό από τον υπέρυχο μου φαίνονται ίδιο μέγεθος. 

6 εβδ + 2 ημερών που θα πάμε για καρδιά δεν είναι πολύ νωρίς ? Θα ακούσουμε λες? 

Εσύ πως είσαι κορίτσι μου ? Έχεις ναυτίες κλπ? Πότε έχεις υπέρυχο? 

 

** Τώρα ρώτησα τον άντρα μου και μου είπε ότι ρώτησε τον γιατρό σε κάποια φάση όταν δεν ήμουν μπροστά γιατί ντυνομουν αν είναι ίδιο μέγεθος οι σάκοι και ο γιατρός του είπε ότι είναι ίδιοι ακριβώς 🤞

Εμένα Ευακι με έβαλαν την άλλη Παρασκευή για σιγουριά αλλά από 6+ 2 ακούς από ότι ξέρω .Εμένα  μέχρι τώρα με είχαν με τις χοριακες τελείωσα όποτε άντε να ακούσω και εγώ καρδιά οι καρδούλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

@Margitc τώρα μίλησα με το φαρμακείο μου και έχει μια την οποία και μου κράτησε.

Ρώτησα αν υπάρχει δεύτερη για φίλη που ενδιαφέρεται αλλά δεν είχε.😔

Αυτό είναι το κακό.. αν καταφέρεις να βρεις ovitrelle σε φαρμακείο θα έχουν μόνο μια.. Στο golden hall είχα βρει μια φορά 2 ovitrelle και αυτές δεν μας τις δίνανε μαζί για να εξυπηρετήσουν και άλλη κοπέλα λέει.. λες και έχει διαφορά για αυτούς αν θα τις πουλήσουν σε μια κοπέλα και τις δύο ή σε δύο διαφορετικές κοπέλες..

στις πριν 2 ώρες, ο/η Margitc είπε:

Οκ θα μου τα βρει κ αυτος λεει στο χαλανδρι. Θα το χω ομως κ αυτο βρε τι τραβαμε για να βρουμε τα φαρμακα ελεος δηλαδη 🤪

Τι να πούμε και εμείς που χρειαζόμαστε 5-6 ovitrelle κάθε μήνα.. Από τη μια κάναμε βέβαια συμφωνία με την εταιρεία να τους στέλνω το κωδικό της συνταγής και να μου τα στέλνουν σε φαρμακείο της επιλογής μου.. από την άλλη έχεις την εταιρεία να τα στέλνει με το "πάσο" της και εμείς να πρέπει να κάνουμε την ένεση μέρα παρά μέρα..😕😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eva29 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ γλυκιά δίδυμομανουλα 🥰🥰 θα τρελαθώ 

Ναι ναι πολύ προσοχή τώρα σωστά λες. Σήμερα δεν μπορώ να κάνω και πολλά ούτως η άλλως έχω μεγάλη ναυτία. Εδώ και 3 μέρες αλλά σήμερα είναι χειρότερα... Ο υπέρυχος με έβγαλε 5 εβδ + 2 ημερών αλλά δεν ξέρω αν είναι ίδιο μέγεθος οι σάκοι δεν μου είπε ο γιατρός κάτι ούτε ρώτησα. Στις φωτό από τον υπέρυχο μου φαίνονται ίδιο μέγεθος. 

6 εβδ + 2 ημερών που θα πάμε για καρδιά δεν είναι πολύ νωρίς ? Θα ακούσουμε λες? 

Εσύ πως είσαι κορίτσι μου ? Έχεις ναυτίες κλπ? Πότε έχεις υπέρυχο? 

 

** Τώρα ρώτησα τον άντρα μου και μου είπε ότι ρώτησε τον γιατρό σε κάποια φάση όταν δεν ήμουν μπροστά γιατί ντυνομουν αν είναι ίδιο μέγεθος οι σάκοι και ο γιατρός του είπε ότι είναι ίδιοι ακριβώς 🤞

Κ εγώ τόσο ήμουν όταν άκουσα καρδιές, οπότε με ενδοκολπικο υπέρηχο θα ακούσετε κ εσείς σίγουρα καρδούλες.. Τέλεια κ εμένα έτσι ήταν ίδιοι οι σακοι, τώρα έχουν διαφορά 2 χιλιοστά το ένα με το άλλο κ έτσι προχωρούν.. Εγώ έκανα την αυχενική την προηγούμενη εβδομάδα, όλα είναι πολύ καλά.. Κ τώρα θα ξαναπάω για υπέρηχο σε 2 εβδομάδες.. Έχεις κάνει κανένα εμετό ή μόνο ανακατωσουρες έχεις; εγω τώρα έχω κόψει την πολλή προγεστερονη, μόνο utrogestan παίρνω για μια εβδομάδα ακόμα κ έχω ξεκινήσει τα συμπληρώματα σίδηρο, ασβέστιο, μαγνήσιο. Οι ανακατωσουρες έχουν μειωθεί στο ελάχιστο αλλά εμένα μου φέρνουν εμετό τα φάρμακα καμία φορά, δλδ χθες με το μαγνήσιο τα έβγαλα όλα.. Το ίδιο πάθαινα τόσο καιρό κ μόλις έβλεπα το utrogestan δλδ ανακατωσουρες είχα αλλά μόλις το έβαζα στο στόμα μου τα έβγαζα όλα.. Τι να πω ιδιαίτερη η περίπτωση μου😂😂.. Ξεκουρασου αρκετά, εγώ κοιμόμουν κ 12 κ 13 ώρες τη μέρα, τώρα κοιμάμαι κάπως λιγότερο που μπαίνω στο 2ο τρίμηνο κ κάπως έχει επιστρέψει η ενέργεια μου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Εμένα Ευακι με έβαλαν την άλλη Παρασκευή για σιγουριά αλλά από 6+ 2 ακούς από ότι ξέρω .Εμένα  μέχρι τώρα με είχαν με τις χοριακες τελείωσα όποτε άντε να ακούσω και εγώ καρδιά οι καρδούλες.

Με το καλό ρε Κατερινάκι να τα ακούσεις να φύγει το πρώτο άγχος.

Που δεν φεύγει ποτέ αλλά λέμε τώρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Αυτό είναι το κακό.. αν καταφέρεις να βρεις ovitrelle σε φαρμακείο θα έχουν μόνο μια.. Στο golden hall είχα βρει μια φορά 2 ovitrelle και αυτές δεν μας τις δίνανε μαζί για να εξυπηρετήσουν και άλλη κοπέλα λέει.. λες και έχει διαφορά για αυτούς αν θα τις πουλήσουν σε μια κοπέλα και τις δύο ή σε δύο διαφορετικές κοπέλες..

Τι να πούμε και εμείς που χρειαζόμαστε 5-6 ovitrelle κάθε μήνα.. Από τη μια κάναμε βέβαια συμφωνία με την εταιρεία να τους στέλνω το κωδικό της συνταγής και να μου τα στέλνουν σε φαρμακείο της επιλογής μου.. από την άλλη έχεις την εταιρεία να τα στέλνει με το "πάσο" της και εμείς να πρέπει να κάνουμε την ένεση μέρα παρά μέρα..😕😔

Για να σου πω και την αλήθεια έτσι όπως μου το είπε κατάλαβα οτι είχε 2 αλλά μου τα μάσησε. Προφανώς την κρατάνε καβάτζα.

Επειδή πήγα ιδιωτικά αυτή τη φορά στην διέγερση και τους ακούμπησα 860€ ζεστά ζεστά μόνο για τις Meriofert και βάλε και συμμετοχές για τα υπόλοιπα,  ήμουν σίγουρη οτι θα μου την έβρισκαν γιατί αλλιώς θα έκανα φασαρία. Αλλιώς δεν ξέρω αν θα ασχολιόντουσαν και ιδιαίτερα.

Τον έχω διαβάσει τον αγώνα σου για αυτό είπα κατευθείαν να στην δώσει η Έυα.

Μακάρι να πετύχετε τον στόχο σας σύντομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Αυτό είναι το κακό.. αν καταφέρεις να βρεις ovitrelle σε φαρμακείο θα έχουν μόνο μια.. Στο golden hall είχα βρει μια φορά 2 ovitrelle και αυτές δεν μας τις δίνανε μαζί για να εξυπηρετήσουν και άλλη κοπέλα λέει.. λες και έχει διαφορά για αυτούς αν θα τις πουλήσουν σε μια κοπέλα και τις δύο ή σε δύο διαφορετικές κοπέλες..

Τι να πούμε και εμείς που χρειαζόμαστε 5-6 ovitrelle κάθε μήνα.. Από τη μια κάναμε βέβαια συμφωνία με την εταιρεία να τους στέλνω το κωδικό της συνταγής και να μου τα στέλνουν σε φαρμακείο της επιλογής μου.. από την άλλη έχεις την εταιρεία να τα στέλνει με το "πάσο" της και εμείς να πρέπει να κάνουμε την ένεση μέρα παρά μέρα..😕😔

Κορίτσια εαν ψάχνετε για φαρμακείο με απόθεμα σε φαρμακα εξωσωματικής να πατε στον Ταλαρουγκα που σας έγραψε και η αλλη κοπελα τα πλήρη στοιχεία του, στο Ψυχικό. Ειναι ο καλύτερος!! Εγω οταν πήγαινα ειχε τα παντα άμεσα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

By the way κορίτσια, επειδή σας διαβάζω χρόνια τώρα αλλά δεν είχα κάνει εγγραφή σε αυτό το φόρουμ βέβαια και τώρα που είχα κάνει εγγραφή δεν έγραψα καθόλου σε αυτό το τοπικ καθώς αργούμε ακόμα, να συστηθώ λίγο..

Έχουμε αζωοσπερμία, "τρέχουμε" από το '18 και μετά από πολλά παρατράγουδα εκεί έξω καταφέραμε να βρούμε γιατρούς να μας στηρίξουν στην επιλογή μας να παλέψουμε για να βρούμε δικό μας γενετικό υλικό. Τώρα ο σύζυγος κάνει μια ακόμα θεραπεία (ευελπιστούμε να πάει καλά αυτή τη φορά) η οποία θα κρατήσει τουλάχιστον μέχρι το '22 και βλέπουμε με βάση τις εξετάσεις του πως θα κινηθούμε και πότε..!

Μέχρι τότε όμως, χάρη στα πολλά μαθήματα που έχω πάρει από αυτό το χώρο.. γαϊδουρινή υπομονή! 😅 Έκανα και κάνω από τη μεριά μου και εγώ ότι ήταν δυνατόν με γιατρούς/φάρμακα/διατροφή/βιταμίνες και αναμένω! Οψόμεθα!

Χαίρομαι με τις χαρές σας και στεναχωριέμαι με τις λύπες σας.. Μου αρέσει πολύ η θετική ενέργεια που κρατάτε και εύχομαι ειλικρινά, αργά ή γρήγορα, να γεμίσουν οι κοιλίες και οι αγκαλιές όλων μας με ένα υγιές μωράκι ή και περισσότερα!

Υ.Γ. Χάρη στη πολυετή εμπειρία μου πλέον (😛😂) στο θέμα του σπέρματος, αν χρειάζεστε κάτι και μπορώ να συμβουλέψω κάπου, πολύ ευχαρίστως θα το κάνω οπότε μη διστάσετε! Από γιατρούς, έρευνες, διατροφή, τρόπο ζωής κτλ αναφέρομαι καθώς το PhD μου λείπει ακόμα.. 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Κ εγώ τόσο ήμουν όταν άκουσα καρδιές, οπότε με ενδοκολπικο υπέρηχο θα ακούσετε κ εσείς σίγουρα καρδούλες.. Τέλεια κ εμένα έτσι ήταν ίδιοι οι σακοι, τώρα έχουν διαφορά 2 χιλιοστά το ένα με το άλλο κ έτσι προχωρούν.. Εγώ έκανα την αυχενική την προηγούμενη εβδομάδα, όλα είναι πολύ καλά.. Κ τώρα θα ξαναπάω για υπέρηχο σε 2 εβδομάδες.. Έχεις κάνει κανένα εμετό ή μόνο ανακατωσουρες έχεις; εγω τώρα έχω κόψει την πολλή προγεστερονη, μόνο utrogestan παίρνω για μια εβδομάδα ακόμα κ έχω ξεκινήσει τα συμπληρώματα σίδηρο, ασβέστιο, μαγνήσιο. Οι ανακατωσουρες έχουν μειωθεί στο ελάχιστο αλλά εμένα μου φέρνουν εμετό τα φάρμακα καμία φορά, δλδ χθες με το μαγνήσιο τα έβγαλα όλα.. Το ίδιο πάθαινα τόσο καιρό κ μόλις έβλεπα το utrogestan δλδ ανακατωσουρες είχα αλλά μόλις το έβαζα στο στόμα μου τα έβγαζα όλα.. Τι να πω ιδιαίτερη η περίπτωση μου😂😂.. Ξεκουρασου αρκετά, εγώ κοιμόμουν κ 12 κ 13 ώρες τη μέρα, τώρα κοιμάμαι κάπως λιγότερο που μπαίνω στο 2ο τρίμηνο κ κάπως έχει επιστρέψει η ενέργεια μου.. 

Μπράβο κορίτσι μου τέλεια πάει η εγκυμοσύνη σου χαίρομαι πολύ ! Μάθατε τα  φύλα των μωρών ? Είχες πει ένα αγόρι ένα κορίτσι νομίζω ισχύει ? Τώρα που μπαινεις  στο τρίτο τρίμηνο (πότε πέρασε κ καιρός !!???) Θα φύγουν οι εμετοί και οι ανάγουλες πιστεύω και ελπίζω ! Υπομονή! Εγώ δεν έχω κάνει ακόμα εμετό αλλά έχω έντονες ναυτίες. Φροντίζω να τρώω κάτι ώστε να μην είναι αδειο το στομάχι. Σήμερα αν δεν έτρεχα να φάω φρυγανιές το πρωί παίζει να έκανα εμετό... Σε αυτό το σημείο.... 

Όσο για την ξεκούραση με έχει καταπιεί ο καναπές... Χαίρομαι όμως  με τις ανάγουλες νιώθω πως είναι όλα καλά και προχωράμε... πωπω θα σε ζαλίσω σε ερωτήσεις στο μέλλον 😋🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Margitc είπε:

Οκ θα μου τα βρει κ αυτος λεει στο χαλανδρι. Θα το χω ομως κ αυτο βρε τι τραβαμε για να βρουμε τα φαρμακα ελεος δηλαδη 🤪

Συγνώμη επειδή κάπου σας έχασα.... πού μένεις Περιοχη και τί ψάχνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Για να σου πω και την αλήθεια έτσι όπως μου το είπε κατάλαβα οτι είχε 2 αλλά μου τα μάσησε. Προφανώς την κρατάνε καβάτζα.

Επειδή πήγα ιδιωτικά αυτή τη φορά στην διέγερση και τους ακούμπησα 860€ ζεστά ζεστά μόνο για τις Meriofert και βάλε και συμμετοχές για τα υπόλοιπα,  ήμουν σίγουρη οτι θα μου την έβρισκαν γιατί αλλιώς θα έκανα φασαρία. Αλλιώς δεν ξέρω αν θα ασχολιόντουσαν και ιδιαίτερα.

Τον έχω διαβάσει τον αγώνα σου για αυτό είπα κατευθείαν να στην δώσει η Έυα.

Μακάρι να πετύχετε τον στόχο σας σύντομα.

Μακάρι..! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! 😘♥️

Και εγώ έχω διαβάσει τον αγώνα σου κοριτσάκι μου.. λυπάμαι πάρα πολύ για ότι πέρασες.. είσαι ένας πολύ αξιόλογος άνθρωπος που φαίνεται και από το τρόπο γραφής σου (χωρίς φυσικά να θέλω να "ρίξω" τα υπόλοιπα κορίτσια έτσι;! 😂) και σου εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου να πάνε όλα κατ'ευχήν! Να πάρεις τώρα άλλο ένα ποιοτικό ωαριακι να "συμπληρώσει" το εμβρυακι που έχεις ήδη και να σου δώσουν μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Μακάρι..! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! 😘♥️

Και εγώ έχω διαβάσει τον αγώνα σου κοριτσάκι μου.. λυπάμαι πάρα πολύ για ότι πέρασες.. είσαι ένας πολύ αξιόλογος άνθρωπος που φαίνεται και από το τρόπο γραφής σου (χωρίς φυσικά να θέλω να "ρίξω" τα υπόλοιπα κορίτσια έτσι;! 😂) και σου εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου να πάνε όλα κατ'ευχήν! Να πάρεις τώρα άλλο ένα ποιοτικό ωαριακι να "συμπληρώσει" το εμβρυακι που έχεις ήδη και να σου δώσουν μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη! 

🧡🧡🧡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσια μου γυρίσαμε από τον πρώτο μας υπέρυχο και είδαμε την πιο όμορφη εικόνα! Είδαμε δύο σάκους με κάποια στοιχεία μέσα δεν θυμάμαι πως τα είπε ο γιατρός... Αλλά μας είπε είναι δύο οι σάκοι !! Δύο διαφορετικοί ! Θα τρελαθώ κορίτσια! 

Θα πάμε πάλι την Τετάρτη για να ακούσουμε καρδούλες μας είπε 🥰🥰🥰🥰

Συγχαρητήρια!! Ό,τι καλύτερο εύχομαι!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Συγχαρητήρια!! Ό,τι καλύτερο εύχομαι!!

 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ! Με το καλό να γίνει η εμβρυμεταφορα σου και να φωλιασουν τα μωράκια σου για 9 μήνες !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kiddo είπε:

Αυτό είναι το κακό.. αν καταφέρεις να βρεις ovitrelle σε φαρμακείο θα έχουν μόνο μια.. Στο golden hall είχα βρει μια φορά 2 ovitrelle και αυτές δεν μας τις δίνανε μαζί για να εξυπηρετήσουν και άλλη κοπέλα λέει.. λες και έχει διαφορά για αυτούς αν θα τις πουλήσουν σε μια κοπέλα και τις δύο ή σε δύο διαφορετικές κοπέλες..

Τι να πούμε και εμείς που χρειαζόμαστε 5-6 ovitrelle κάθε μήνα.. Από τη μια κάναμε βέβαια συμφωνία με την εταιρεία να τους στέλνω το κωδικό της συνταγής και να μου τα στέλνουν σε φαρμακείο της επιλογής μου.. από την άλλη έχεις την εταιρεία να τα στέλνει με το "πάσο" της και εμείς να πρέπει να κάνουμε την ένεση μέρα παρά μέρα..😕😔

Φαρμακεία επί της Βασ. Σοφίας έχουν φάρμακα εξωσωματικής. Γύρω απο την Μαβίλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Eva29 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ! Με το καλό να γίνει η εμβρυμεταφορα σου και να φωλιασουν τα μωράκια σου για 9 μήνες !! 

Ευχαριστώ και αμήν και το σκέφτομαι συνέχεια. Δεν θέλω να περάσω άλλες στεναχώριες. Καμία να μην τις περνάει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μίλησα με τους εμβρυολογους, εκείνα τα 3 έμβρυα που δεν ξέραμε σε τι φάση βρίσκονται δεν άντεξαν, έχουμε όμως τα άλλα δυο που είναι πολύ καλής ποιότητας. Αρχικά θα τα αφήναμε για Σάββατο αλλά με έπιασε μια ανησυχία και είπα να ρωτήσουν το γιατρο μήπως τα βάλουμε νωρίτερα αν είναι να μην αντέξουν και τελικά μόλις με πήραν να μου πουν να τα βάλουμε αύριο! Έχω λίγο σοκαριστεί, δεν ήμουν προετοιμασμένη. Έχει ξαναβάλει κάποια από εσάς 4ης μερας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Κορίτσια μίλησα με τους εμβρυολογους, εκείνα τα 3 έμβρυα που δεν ξέραμε σε τι φάση βρίσκονται δεν άντεξαν, έχουμε όμως τα άλλα δυο που είναι πολύ καλής ποιότητας. Αρχικά θα τα αφήναμε για Σάββατο αλλά με έπιασε μια ανησυχία και είπα να ρωτήσουν το γιατρο μήπως τα βάλουμε νωρίτερα αν είναι να μην αντέξουν και τελικά μόλις με πήραν να μου πουν να τα βάλουμε αύριο! Έχω λίγο σοκαριστεί, δεν ήμουν προετοιμασμένη. Έχει ξαναβάλει κάποια από εσάς 4ης μερας?

@Vasilique η Βασιλική είχε βάλει αν θυμάμαι καλά και δες δίδυμομανουλα τώρα 🥰😉 οπότε όλα μια χαρά πήγαινε με θετική ψυχολογία αύριο και ετοιμάσου να μείνεις έγκυος !! 🙏😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Κορίτσια μίλησα με τους εμβρυολογους, εκείνα τα 3 έμβρυα που δεν ξέραμε σε τι φάση βρίσκονται δεν άντεξαν, έχουμε όμως τα άλλα δυο που είναι πολύ καλής ποιότητας. Αρχικά θα τα αφήναμε για Σάββατο αλλά με έπιασε μια ανησυχία και είπα να ρωτήσουν το γιατρο μήπως τα βάλουμε νωρίτερα αν είναι να μην αντέξουν και τελικά μόλις με πήραν να μου πουν να τα βάλουμε αύριο! Έχω λίγο σοκαριστεί, δεν ήμουν προετοιμασμένη. Έχει ξαναβάλει κάποια από εσάς 4ης μερας?

Φυσικά η αρχηγάρα μας η @Vasilique !!

Με το καλοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο , να ακολουθήσεις τα χνάρια της 🧡🧡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Κορίτσια μίλησα με τους εμβρυολογους, εκείνα τα 3 έμβρυα που δεν ξέραμε σε τι φάση βρίσκονται δεν άντεξαν, έχουμε όμως τα άλλα δυο που είναι πολύ καλής ποιότητας. Αρχικά θα τα αφήναμε για Σάββατο αλλά με έπιασε μια ανησυχία και είπα να ρωτήσουν το γιατρο μήπως τα βάλουμε νωρίτερα αν είναι να μην αντέξουν και τελικά μόλις με πήραν να μου πουν να τα βάλουμε αύριο! Έχω λίγο σοκαριστεί, δεν ήμουν προετοιμασμένη. Έχει ξαναβάλει κάποια από εσάς 4ης μερας?

Καλή τύχη και από μένα! Δύναμη, θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kiddo είπε:

Υ.Γ. Χάρη στη πολυετή εμπειρία μου πλέον (😛😂) στο θέμα του σπέρματος, αν χρειάζεστε κάτι και μπορώ να συμβουλέψω κάπου, πολύ ευχαρίστως θα το κάνω οπότε μη διστάσετε! Από γιατρούς, έρευνες, διατροφή, τρόπο ζωής κτλ αναφέρομαι καθώς το PhD μου λείπει ακόμα.. 🤣🤣🤣

Είναι πολύ πιθανό να δεχτείς κρούση από εμένα στο επόμενο διάστημα (προειδοποιώ..🤣)

Και στην περίπτωση μας φαίνεται πως το θέμα εντοπίζεται στον ανδρικό παράγοντα (μορφολογία, dfi), οπότε κάθε συμβουλή/εμπειρία είναι σημαντική ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Φαρμακεία επί της Βασ. Σοφίας έχουν φάρμακα εξωσωματικής. Γύρω απο την Μαβίλη.

Ευχαριστώ αλλά (αν απευθύνεσαι σε εμένα) δυστυχώς δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να αγοράζω κάθε μήνα 5-6 ovitrelle από τη τσέπη μου.. ώστε να πηγαίνω δηλαδή από φαρμακείο σε φαρμακείο για να παίρνω αυτή τη μια ovitrelle από το κάθε ένα εννοώ.. ο γιατρός μας γράφει τη συνταγή με τα φάρμακα του μήνα όπου είναι αδύνατον όμως να βρούμε σε ένα φαρμακείο τόσες ovitrelle όσες στη συνταγή.. για αυτό και κάναμε αυτή τη συμφωνία με την εταιρεία που έχει την ovitrelle αλλά όπως είπα είναι λίγο "τα ζώα μου αργά" στις αποστολές τους.. Να είναι ειλικρινά καλά όσοι άνθρωποι μας έχουν βοηθήσει με τα φάρμακα γιατί δεν θα τα είχαμε καταφέρει διαφορετικά.. Έχω γνωρίσει τόσους καλούς ανθρώπους στο μικρόκοσμο αυτό της εξωσωματικής που δεν είχα γνωρίσει μια ζωή..! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Ευχαριστώ φιλενάδα.....πήρα το οκ από γιατρό αύριο ξεκινάω την προετοιμασία για εμβρυομεταφορά!!!! αναμένουμε τα νέα σου για το ωάριο του μήνα!!!!!❤️❤️❤️❤️❤️

Αντε μπράβο...τόσα τσοκαρα μου πέταξες...χαχαχαχ περιμένω τα νέα να σου επιστρέψω τα τσοκαρα... γτ ξέρω θα λες να κάνω τεστ να κάνω χοριακη  🤣🤣🤣κτλ  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Για να σου πω και την αλήθεια έτσι όπως μου το είπε κατάλαβα οτι είχε 2 αλλά μου τα μάσησε. Προφανώς την κρατάνε καβάτζα.

Επειδή πήγα ιδιωτικά αυτή τη φορά στην διέγερση και τους ακούμπησα 860€ ζεστά ζεστά μόνο για τις Meriofert και βάλε και συμμετοχές για τα υπόλοιπα,  ήμουν σίγουρη οτι θα μου την έβρισκαν γιατί αλλιώς θα έκανα φασαρία. Αλλιώς δεν ξέρω αν θα ασχολιόντουσαν και ιδιαίτερα.

Τον έχω διαβάσει τον αγώνα σου για αυτό είπα κατευθείαν να στην δώσει η Έυα.

Μακάρι να πετύχετε τον στόχο σας σύντομα.

Της πηρα τελειωσα κ με αυτο τωρα αναμονη της ακατανομαστης.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Kiddo είπε:

By the way κορίτσια, επειδή σας διαβάζω χρόνια τώρα αλλά δεν είχα κάνει εγγραφή σε αυτό το φόρουμ βέβαια και τώρα που είχα κάνει εγγραφή δεν έγραψα καθόλου σε αυτό το τοπικ καθώς αργούμε ακόμα, να συστηθώ λίγο..

Έχουμε αζωοσπερμία, "τρέχουμε" από το '18 και μετά από πολλά παρατράγουδα εκεί έξω καταφέραμε να βρούμε γιατρούς να μας στηρίξουν στην επιλογή μας να παλέψουμε για να βρούμε δικό μας γενετικό υλικό. Τώρα ο σύζυγος κάνει μια ακόμα θεραπεία (ευελπιστούμε να πάει καλά αυτή τη φορά) η οποία θα κρατήσει τουλάχιστον μέχρι το '22 και βλέπουμε με βάση τις εξετάσεις του πως θα κινηθούμε και πότε..!

Μέχρι τότε όμως, χάρη στα πολλά μαθήματα που έχω πάρει από αυτό το χώρο.. γαϊδουρινή υπομονή! 😅 Έκανα και κάνω από τη μεριά μου και εγώ ότι ήταν δυνατόν με γιατρούς/φάρμακα/διατροφή/βιταμίνες και αναμένω! Οψόμεθα!

Χαίρομαι με τις χαρές σας και στεναχωριέμαι με τις λύπες σας.. Μου αρέσει πολύ η θετική ενέργεια που κρατάτε και εύχομαι ειλικρινά, αργά ή γρήγορα, να γεμίσουν οι κοιλίες και οι αγκαλιές όλων μας με ένα υγιές μωράκι ή και περισσότερα!

Υ.Γ. Χάρη στη πολυετή εμπειρία μου πλέον (😛😂) στο θέμα του σπέρματος, αν χρειάζεστε κάτι και μπορώ να συμβουλέψω κάπου, πολύ ευχαρίστως θα το κάνω οπότε μη διστάσετε! Από γιατρούς, έρευνες, διατροφή, τρόπο ζωής κτλ αναφέρομαι καθώς το PhD μου λείπει ακόμα.. 🤣🤣🤣

Ευχαριστουμε κρατα δυνατα  για ολες τα καλυτερα ευχομαι❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
    • Άντε μπράβο συγχαρητήρια κορίτσι μου με το καλό ο γάμος πάντα ευτυχισμένοι να είστε, αγαπημένοι και να έρθει το μωρακι σας να ολοκληρώσει την ευτυχία σας 🥰 καλα εκανες και έφυγες από την δουλειά δεν είναι να χάνονται τέτοιες μερες μακάρι να μπορέσετε και αύριο και μεθαύριο να έχετε μπόλικες επαφες 😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...