Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Λες; Δεν είναι κακή ιδέα! 🙂

Αγάπη αν θες μου λες, επειδή δεν θυμάμαι το στορυ, ή μπήκα αργότερα στο φόρουμ, ήταν η πρώτη σου φορά; Αθήνα το έκανες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Αγάπη αν θες μου λες, επειδή δεν θυμάμαι το στορυ, ή μπήκα αργότερα στο φόρουμ, ήταν η πρώτη σου φορά; Αθήνα το έκανες; 

Η τρίτη μου! Η πρώτη σε ένα άλλο κέντρο με μια βλαστοκύστη. Η δεύτερη στο κέντρο που είμαι τώρα με 4 βλαστοκύστες. Κ η σημερινή με 4 έμβρυα … Αθήνα, ναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Vasilique είπε:

Η τρίτη μου! Η πρώτη σε ένα άλλο κέντρο με μια βλαστοκύστη. Η δεύτερη στο κέντρο που είμαι τώρα με 4 βλαστοκύστες. Κ η σημερινή με 4 έμβρυα … Αθήνα, ναι!

Είναι πολλά τελικά που πρέπει να μάθω..... Μέσα στις απορίες είμαι😂😂

Όποτε η εμβρυομεταφορα γίνεται είτε σε φάση βλαστοκυστης είτε σε φάση εμβρύου; 

Αχ κορίτσι μου ειλικρινά μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα καλά!!!!! 

Την Τετάρτη θα ζαλίσω το γιατρό που εχουμε το πρώτο μας ραντεβού! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η dep14 είπε:

Καλησπερα κοριτσια...εχετε παρενεργειες απο τις ενεσεις;κ αν ναι τι παρενεργειες;

Καλησπέρα κορίτσι! Εγώ ακόμα δεν έχω ξεκινήσει, αλλα από γνωστή μου που ξέρω, ενώ δεν είχε νεύρα, ήταν Οκτώβριος και είχε το κλιμαστικό στην δροσια! Είχε εξάψεις! Ο άντρας της κυκλοφορούσε με γάντια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Zoupaki είπε:

Αν εχει περασει καποια το ιδιο παρακαλω πειτε μου κατι

Κορίτσι τώρα μπήκα και τα διάβασα τι πες τώρα;;;!!!εγω θα σου πω συγχαρητηρια καταφέρατε μια φυσική σύλληψη!το ξέρω ότι αν δεν ανεβεί η χοριακη σίγουρα θα πονέσεις πολύ αλλά σκέψου τι έγινε! Και να σου πω και πτι περίμενε μέχρι Δευτέρα γιατί μπορεί να είναι πολύ πολύ νωρίς και Δευτέρα να δεις ότι μπορεί να έχει πάρει μπρος!σκεψου ότι αφού έγινε αυτό είναι θέμα χρόνου κορίτσι μου να τα καταφέρεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

Η τρίτη μου! Η πρώτη σε ένα άλλο κέντρο με μια βλαστοκύστη. Η δεύτερη στο κέντρο που είμαι τώρα με 4 βλαστοκύστες. Κ η σημερινή με 4 έμβρυα … Αθήνα, ναι!

Κορίτσι ξεκούραση χαρά πίστη και σε 9 μήνες ευχομαι να γεμίσει η αγκαλιά σου!!!!!🤞🤞🤞😇😇😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Πείτε μου, έχετε δει πιο όμορφα παιδιά;;;

Τέσσερα, κορίτσια μου! Ζωή να έχουν! 

Aπ’ το παράθυρό μου στέλνω
ένα δύο και τρία και τέσσερα φιλιά
που φτάνουν στο λιμάνι
ένα και δύο και τρία και τέσσερα πουλιά

Πώς ήθελα να είχα ένα και δύο
και τρία και τέσσερα παιδιά 🎼🎤

Σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σας! ❤️❤️❤️❤️

D9D53C46-45A2-48D1-9F15-EE14238A177C.jpeg

Δε θα μπορούσες να ξεκινήσεις με ομορφότερα!!!!🙏👶❤️👶❤️👶❤️👶❤️ 

Να είναι αυτά που θα σας κάνουν γονείς αγαπημένη μου με πολλές ευχές και πολλή θετική ενέργεια και σκέψη!!! Ξαπλαρικα σα να είσαι στην Κόστα Ρίκα!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσι τώρα μπήκα και τα διάβασα τι πες τώρα;;;!!!εγω θα σου πω συγχαρητηρια καταφέρατε μια φυσική σύλληψη!το ξέρω ότι αν δεν ανεβεί η χοριακη σίγουρα θα πονέσεις πολύ αλλά σκέψου τι έγινε! Και να σου πω και πτι περίμενε μέχρι Δευτέρα γιατί μπορεί να είναι πολύ πολύ νωρίς και Δευτέρα να δεις ότι μπορεί να έχει πάρει μπρος!σκεψου ότι αφού έγινε αυτό είναι θέμα χρόνου κορίτσι μου να τα καταφέρεις!!!

♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️Σ ευχαριστώ πολυ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η angel35 είπε:

Είναι πολλά τελικά που πρέπει να μάθω..... Μέσα στις απορίες είμαι😂😂

Όποτε η εμβρυομεταφορα γίνεται είτε σε φάση βλαστοκυστης είτε σε φάση εμβρύου; 

Αχ κορίτσι μου ειλικρινά μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα καλά!!!!! 

Την Τετάρτη θα ζαλίσω το γιατρό που εχουμε το πρώτο μας ραντεβού! 

Δουλειά του κ υποχρέωσή του κοριτσάκι μου! 

Είτε βλαστοκύστη (δλδ έμβρυο 5 ημερών), είτε έμβρυα 4 ημερών, είτε τριών… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσι ξεκούραση χαρά πίστη και σε 9 μήνες ευχομαι να γεμίσει η αγκαλιά σου!!!!!🤞🤞🤞😇😇😇

Ευχαριστώ ρε μάνα! Τις καλύτερες ευχές μου! Όλα να κυλάνε όμορφα κ ανέφελα! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η condios είπε:

Δε θα μπορούσες να ξεκινήσεις με ομορφότερα!!!!🙏👶❤️👶❤️👶❤️👶❤️ 

Να είναι αυτά που θα σας κάνουν γονείς αγαπημένη μου με πολλές ευχές και πολλή θετική ενέργεια και σκέψη!!! Ξαπλαρικα σα να είσαι στην Κόστα Ρίκα!!!!! 

Αχ, εσύ! Γλυκομίλητο πλάσμα! Έρχεται κ η σειρά σου σιγά σιγά… Είμαι σίγουρη! Όμορφες σκέψεις κ θετική ενέργεια πάντα! Δεν μας ταιριάζει η μιζέρια! Τα είπαμε αυτά κ prive… Σε φιλώ και περιμένω σύντομα τα νέα σου! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dep14 είπε:

Καλησπερα κοριτσια...εχετε παρενεργειες απο τις ενεσεις;κ αν ναι τι παρενεργειες;

Πρήξιμο, πονοκέφαλο… Εσύ τι έχεις κοριτσάκι κ σε ανησυχεί;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η angel35 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι! Εγώ ακόμα δεν έχω ξεκινήσει, αλλα από γνωστή μου που ξέρω, ενώ δεν είχε νεύρα, ήταν Οκτώβριος και είχε το κλιμαστικό στην δροσια! Είχε εξάψεις! Ο άντρας της κυκλοφορούσε με γάντια!!!

εξαψεις εχω ουτως η αλλως οποτε ενταξει...πωπω μεσα στον χειμωνα πικρα για τον ανθρωπο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Πρήξιμο, πονοκέφαλο… Εσύ τι έχεις κοριτσάκι κ σε ανησυχεί;

νιωθω το κεφαλι μου βαρυ κ ψιλοζαλαδα μια περιεργη αισθηση εξαψεις που γενικα εχω πριν κ οταν αδιαθετω κ το μεσημερι που εφαγα ενιωσα ενα ανακατεμα μετα απο καποια ωρα..αυτα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η dep14 είπε:

νιωθω το κεφαλι μου βαρυ κ ψιλοζαλαδα μια περιεργη αισθηση εξαψεις που γενικα εχω πριν κ οταν αδιαθετω κ το μεσημερι που εφαγα ενιωσα ενα ανακατεμα μετα απο καποια ωρα..αυτα

 

Όλα στα πλαίσια του φυσιολογικού! Πότε τελειώνεις τις ενεσούλες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Η τρίτη μου! Η πρώτη σε ένα άλλο κέντρο με μια βλαστοκύστη. Η δεύτερη στο κέντρο που είμαι τώρα με 4 βλαστοκύστες. Κ η σημερινή με 4 έμβρυα … Αθήνα, ναι!

Με το καλό καλή μου!! Ευχομαι να είναι η τυχερή σου!! Μακαρι του χρόνου όλες μας να είμαστε μανούλες!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Πείτε μου, έχετε δει πιο όμορφα παιδιά;;;

Τέσσερα, κορίτσια μου! Ζωή να έχουν! 

Aπ’ το παράθυρό μου στέλνω
ένα δύο και τρία και τέσσερα φιλιά
που φτάνουν στο λιμάνι
ένα και δύο και τρία και τέσσερα πουλιά

Πώς ήθελα να είχα ένα και δύο
και τρία και τέσσερα παιδιά 🎼🎤

Σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σας! ❤️❤️❤️❤️

D9D53C46-45A2-48D1-9F15-EE14238A177C.jpeg

Είναι εξαιρετικα έμβρυα .ειμαι σιγουρη ότι θα εχεις μια τελεια χοριακη πραγματικα στο λεω & το ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Όλα στα πλαίσια του φυσιολογικού! Πότε τελειώνεις τις ενεσούλες;

α δεν ξερω...δευτερα που εχω υπερηχο θα μαθω θα τον ρωτησω....οποτε υπομονη για ολα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Με το καλό καλή μου!! Ευχομαι να είναι η τυχερή σου!! Μακαρι του χρόνου όλες μας να είμαστε μανούλες!! ❤️❤️

Μακάρι κοριτσάκι μου! Ευχή μου! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Είναι εξαιρετικα έμβρυα .ειμαι σιγουρη ότι θα εχεις μια τελεια χοριακη πραγματικα στο λεω & το ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου! 

Έλα ρε Νεφελάκο! Τι κάνεις ρε μανούλα; Πώς είναι τα μωρούλια σου; Υποθέτω βρήκατε τους ρυθμούς σας! Πέρυσι τέτοιο καιρό δεν ήταν που είχες το θετικό; Μακάρι ρε κορίτσι! Σ´ευχαριστώ πολύ!  Ο Π μας έκανε ό,τι καλύτερο μπορούσε! Τον πιστεύω! Για να δούμε! Ό,τι μας δώσει ο Θεός… Να μου φιλήσεις πατούσια! 💚💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η dep14 είπε:

α δεν ξερω...δευτερα που εχω υπερηχο θα μαθω θα τον ρωτησω....οποτε υπομονη για ολα

Χωρίς υπομονή δεν πας πουθενά! Μεγάλη αρετή! Το λέω κ θα το ξαναλέω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Πείτε μου, έχετε δει πιο όμορφα παιδιά;;;

Τέσσερα, κορίτσια μου! Ζωή να έχουν! 

Aπ’ το παράθυρό μου στέλνω
ένα δύο και τρία και τέσσερα φιλιά
που φτάνουν στο λιμάνι
ένα και δύο και τρία και τέσσερα πουλιά

Πώς ήθελα να είχα ένα και δύο
και τρία και τέσσερα παιδιά 🎼🎤

Σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σας! ❤️❤️❤️❤️

D9D53C46-45A2-48D1-9F15-EE14238A177C.jpeg

Με το καλο κοριτσι μου! Σε λιγες ημερες να εχεις το θετικό τεστ στα χερια σου, τα ματια σου να πλημμυρίσουν απο δάκρυα χαρας και η καρδια σου να γεμίσει αγαπη, ελπίδα, προσμονή🥰 σου ευχομαι ολοψυχα μια τεράστια χοριακη🥰. Ξεκουραση, νετφλιξ, βιλβλια και να μιλας στα παιδια σου! ☺️☺️☺️☺️❣️😻💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Zoupaki είπε:

Καλημερα σε ολες.Συγνωμη που χαθηκα καποιες μερες,αλλα ειχα χασει λιγο το μυαλο μου και θα καταλαβετε το γιατι.Συγνωμη για το σεντονι αλλα καπου πρεπει να το πω.Λοιπον ηταν να κανω την 3η μου εξωσωματικη αλλα δεν την εκανα γιατι κολλησα κοβιντ πριν την διεγερση οποτε προγραμματισα να την κανω τελλη ιουλιου.Δε μου ηρθε περιοδος τελη ιουνιου παρ οτι ειχα συμπτωματα πονακια και τα σχετικα.Ειδα μονο μια ροζ κυλιδα στο σερβιετακι.Ειχα μια προαισθηση και παω η χαζη και κανω χωριακη 29 ιουνιου 28,52.Δε γινεται ρε γμτ λεω,ο αντρας μου ολοιγοασθενοσπερμια,εγω πολυκυστικες δε το πιστευα.Ο γιατρος ελεγε μονο με ξωσωματικη.Εκλαιγα απο χαρα.Μιλαω με το γιατρο μου μου λεει εισαι εγκυος πιστεψε το και πηγαινε ξανακανε την δευτερα 5 ιουλιου β χοριακη ξανα στο ιδιο που χες παει.Επειδη ομως διαβαζα κ δω οτι πρεπει να διπλασιαζεται καθε 48-72 ωρεα με εφαγε η αγωνια και πηγα χτες και ξανα εκανα και βγηκε 29,3.Τωρα μονο κακα περνανε απο το μυαλο μου.Ειμαι χαλια.Και το χαλια λιγο ειναι.Ειχα στο παρελθον απο εξωσωματικη παλλινρομηση στη 10 εβδομαδα αλλα τοτε η χοριακη ανεβαινε κανονικα στην αρχη.Δε ξερω τι στο καλο εχω και τι θα παθω.Αλλα ενα μεγαλο γιατι ειναι στο μυαλο μου.

Γίνεται  να μείνεις έγκυος απλά τα ποσοστά είναι πιο λίγα και σε δυσκολεύει εμείς με ολοιγοσθενοσπερμια και μας ήρθε μετά από αρκετό καιρό όπως λες εκει που δεν το περίμενα  έγκυος 5 εβδομάδων και ο ανδρολογος δεν το πίστευε (και φυσικά πήγαν ολα καλα) 

Τωρα για την χοριακη που λες εφόσον έχεις πολυκυστικες δεν ξέρεις πότε έχεις ωορρηξια αρα και πόσο εβδομάδων είσαι.

Επίσης η χοριακη θα πρέπει να γίνεται στο ίδιο κέντρο και μετά από 2μερες.. οπότε όπως σου είπε ο γιατρός θα πας την Δευτέρα.  Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Πείτε μου, έχετε δει πιο όμορφα παιδιά;;;

Τέσσερα, κορίτσια μου! Ζωή να έχουν! 

Aπ’ το παράθυρό μου στέλνω
ένα δύο και τρία και τέσσερα φιλιά
που φτάνουν στο λιμάνι
ένα και δύο και τρία και τέσσερα πουλιά

Πώς ήθελα να είχα ένα και δύο
και τρία και τέσσερα παιδιά 🎼🎤

Σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σας! ❤️❤️❤️❤️

D9D53C46-45A2-48D1-9F15-EE14238A177C.jpeg

Σε 9 μήνες θα μας στέλνεις πατουσακια :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Για εμένα, μπορεί και τσάμπα να το σκέφτεσαι.. μετά από τρίμηνη καταστολή των ενδογενών ορμονών δεν ξέρεις αν θα είναι καλές οι ορμόνες στην πρώτη εμμηνόρροια για να προχωρήσετε σε διέγερση.. μίλα με το γιατρό σου κάνε τις εξετάσεις σου δείτε πως θα είναι ο κύκλος σου και το αποφασίζετε τότε με το γιατρό σου..! Εγώ τουλάχιστον και σύμφωνα με αυτά που έχουν αναφέρει κορίτσια στο παρελθόν με ενδομητριωση, αν έπαιρνα το οκ από το γιατρό μου να προχωρήσουμε θα το έκανα τώρα που θεωρητικά η ενδομητριωση είναι σε ύφεση και οι πιθανότητες καλύτερες..
    • It is one of the well-known complications following in vitro fertilization (IVF) with embryo transfer (ET). The incidence of ectopic pregnancy is estimated to be 2.1–8.6% of clinical pregnancy after IVF-ET, which is 4 times higher than natural conceptions. No significant difference could be demonstrated on the incidence of EP in fresh IVF cycles vs. frozen/thawed cycles in a large cohort of patients. Donor egg recipients were found to have a significantly lower incidence of ectopic pregnancy compared with standard IVF patients. Πηγή: Pubmed  Ισχύει.. του εναντίον δηλαδή, η εξωσωματική αυξάνει τις πιθανότητες..
    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...