Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Νικολίνι είπε:

Πως να την βοηθησεις δηλαδη ακριβως?Γιατι με το που λεει μια κοπελα οτι εχει αρνητικο τεστ πεφτετε ολοι σα γιατροι και τη ρωτατε τι εχει τι ειχε τι θα κανει και τι πρεπει να κανει?Αφενος οταν ειναι λυπημενος ο αλλος δεν ειναι σωστο αφετερου αν εισαστε γιατροι να μου το πειτε μη παω να πληρωνω επισκεψεις.

Συγνώμη αλλά από την ανταλλαγή απόψεων έχουν βοηθηθεί πολλές κοπέλες...έχουν μάθει για πολλές εξετάσεις που ούτε καν είχαν ακουστα! Επίσης βοηθάει στην ψυχολογία η ανταλλαγή απόψεων καθώς νιώθεις πως υπάρχουν πολλά πράγματα που μπορείς να κάνεις ακόμα ! Είναι τραγική η απάντηση σου... Κρίμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Σ΄ευχαριστώ κ αντεύχομαι τα καλύτερα σε όποια φάση κ αν βρίσκεσαι! ☺️

Ανναρωνω απο κοβιντ κοριτσια πανω που θα ξεκινουσα διεγερση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

Πως να την βοηθησεις δηλαδη ακριβως?Γιατι με το που λεει μια κοπελα οτι εχει αρνητικο τεστ πεφτετε ολοι σα γιατροι και τη ρωτατε τι εχει τι ειχε τι θα κανει και τι πρεπει να κανει?Αφενος οταν ειναι λυπημενος ο αλλος δεν ειναι σωστο αφετερου αν εισαστε γιατροι να μου το πειτε μη παω να πληρωνω επισκεψεις.

Όχι θα της πούμε κάτσε να κλάψεις και να θρηνήσεις .....της λέμε να ψαχτει καλύτερα.......τι πιο απλό από αυτό...... τι είναι αυτά που γράφεις τα σκέφτεσαι αλήθεια.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Νικολίνι είπε:

Πως να την βοηθησεις δηλαδη ακριβως?Γιατι με το που λεει μια κοπελα οτι εχει αρνητικο τεστ πεφτετε ολοι σα γιατροι και τη ρωτατε τι εχει τι ειχε τι θα κανει και τι πρεπει να κανει?Αφενος οταν ειναι λυπημενος ο αλλος δεν ειναι σωστο αφετερου αν εισαστε γιατροι να μου το πειτε μη παω να πληρωνω επισκεψεις.

Χαχαχαχαχχαχαχαχαχα δεν είμαστε καλά νομίζω!ακου για να μπαίνει μια κοπέλα εδώ και να μας το λέει σημαίνει ότι θέλει να το συζητήσει μαζί μας υπάρχουν κοπέλες εδώ που όταν δεν θέλουν δεν γράφουν δεν είσαι υποχρεωμένος ούτε να απαντήσεις ούτε τίποτα μεγάλες γυναίκες είμαστε δεν σε υποχρέωσε κάποιος να μπεις εδώ μέσα και να μας αναστατώσεις κορίτσι μου αν δεν σου αρέσει μην μπαίνεις! Όταν λεμε να βοηθήσουμε δεν εννοούμε ιατρικά δεν θέλει και πολύ μυαλό για να καταλάβεις!και εσυ τι είσαι ο δικηγόρος! Σε παρακαλώ πολύ κορίτσι μου μην μπαίνεις και μας αναστατώνεις γιατί όλες μας έχουμε την ιστορία μας και τον αγώνα μας εγώ!αν δεν σου αρέσει το φόρουμ μην μπαίνεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Οχι καλό μου! Δεν έχω θυμό! Απογοήτευση μεγάλη έχω! Γιατί να ναι τόσο δύσκολο να γίνω μανούλα; Εχω κάνει τα πάντα έχω δει τα πάντα! Ναι θα μαζέψω τα κομμάτια μου μα πονάω πάρα πολυ! Τιποτε αλλο δε θελω πιο πολυ στη ζωη μου απο το να γινω μανουλα! Όμως εχω εξουθενωθεί! Ψυχικα, σωματικα, οικονομικα! Δε θα το βάλω όμως κάτω!!!

Αχ κοριτσακι μου ποσο λυπαμαι εχω περασει χειροτερα σαν αποβολη το ξερω και σε νιωθω.Παρε το χρονο σου να ξανασηκωθεις.Ξανα προσπάθηστε και θα τα καταφέρετε σίγουρα!!!Καλή δύναμη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Χαχαχαχαχχαχαχαχαχα δεν είμαστε καλά νομίζω!ακου για να μπαίνει μια κοπέλα εδώ και να μας το λέει σημαίνει ότι θέλει να το συζητήσει μαζί μας υπάρχουν κοπέλες εδώ που όταν δεν θέλουν δεν γράφουν δεν είσαι υποχρεωμένος ούτε να απαντήσεις ούτε τίποτα μεγάλες γυναίκες είμαστε δεν σε υποχρέωσε κάποιος να μπεις εδώ μέσα και να μας αναστατώσεις κορίτσι μου αν δεν σου αρέσει μην μπαίνεις! Όταν λεμε να βοηθήσουμε δεν εννοούμε ιατρικά δεν θέλει και πολύ μυαλό για να καταλάβεις!και εσυ τι είσαι ο δικηγόρος! Σε παρακαλώ πολύ κορίτσι μου μην μπαίνεις και μας αναστατώνεις γιατί όλες μας έχουμε την ιστορία μας και τον αγώνα μας εγώ!αν δεν σου αρέσει το φόρουμ μην μπαίνεις!

Κρίμα παντως γιατί κι εσυ όταν είχες θέματα έμπαινες και έγραφες και τότε που δεν πέρασες την επιτροπή ήξερες να μπεις να γράψεις!απλα μην φέρνεις αναστάτωση αν δεν σου αρέσει μην μπαίνεις είναι άσχημο να εξοργίζεις καποειες κοπέλες που μπορεί να έχουν κάνει εμβρυομεταφορα και να θέλουν την ηρεμία τους!αν θυμάμαι καλά πάλι έχεις φέρει αναστάτωση πιο παλιά!μαλλον το κανείς επίτηδες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

Κοριτσακι μου λυπαμαι.Να συζητησεις με τον αντρα σου και τον επομενο γιατρο σου.Να μην ακους τη καθεμιά με το μακρυ και το κοντο της.Αντε γιναμε ολοι γιατροι εδω μεσα.Να μην πιεζεσαι απο ερωτησεις για τα θεματα σου απο καποιον που η μονη γνωση ειναι η περιπτωση του και οτι εχει διαβασει εδω μεσα.Τον δικο σου σταυρο θα τον κουβαλησεις ολομοναχη κοριτσαρα μου γι αυτο να κανεις οτι λεει η καρδουλα σου γιατι καμια εδω δε νοιαζεται για σενα.Μονο ο αντρας σου κ η οικογενεια σου.Κουραγιο και δυναμη ευχομαι.

Ο καθένας έχει το δικαίωμα να λεει ότι θέλει και να κάνει οτι θέλει! Κανει καλό να μοιραζομαστε τις εμπειρίες μας! Τώρα αν εσυ δεν το θες δικαιωμα σου! Ομως μην θίγεις τους άλλους που προσπαθουν με οποιο τροπο να βοηθήσουν! Κουράγιο κ δυναμη σε ολες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Χαχαχαχαχχαχαχαχαχα δεν είμαστε καλά νομίζω!ακου για να μπαίνει μια κοπέλα εδώ και να μας το λέει σημαίνει ότι θέλει να το συζητήσει μαζί μας υπάρχουν κοπέλες εδώ που όταν δεν θέλουν δεν γράφουν δεν είσαι υποχρεωμένος ούτε να απαντήσεις ούτε τίποτα μεγάλες γυναίκες είμαστε δεν σε υποχρέωσε κάποιος να μπεις εδώ μέσα και να μας αναστατώσεις κορίτσι μου αν δεν σου αρέσει μην μπαίνεις! Όταν λεμε να βοηθήσουμε δεν εννοούμε ιατρικά δεν θέλει και πολύ μυαλό για να καταλάβεις!και εσυ τι είσαι ο δικηγόρος! Σε παρακαλώ πολύ κορίτσι μου μην μπαίνεις και μας αναστατώνεις γιατί όλες μας έχουμε την ιστορία μας και τον αγώνα μας εγώ!αν δεν σου αρέσει το φόρουμ μην μπαίνεις!

τελευταια φορα που τσεκαρα το φορουμ ειναι ελευθερο και ανοικτο για ολους.Δεν εβρισα κανεναν οποτε δεν παραβιασα και καποιον κανονα,για την αποψη μου μιλησα και την αιτιολογησα και αν εχεις θεμα με αυτο ειναι δικο σου και οχι δικο μου.Δε μπορεις ουτε να απαγορευεις να γραφει ο αλλος ουτε τιποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

Πως να την βοηθησεις δηλαδη ακριβως?Γιατι με το που λεει μια κοπελα οτι εχει αρνητικο τεστ πεφτετε ολοι σα γιατροι και τη ρωτατε τι εχει τι ειχε τι θα κανει και τι πρεπει να κανει?Αφενος οταν ειναι λυπημενος ο αλλος δεν ειναι σωστο αφετερου αν εισαστε γιατροι να μου το πειτε μη παω να πληρωνω επισκεψεις.

Και για να έχουμε καλό ερώτημα εσύ αφού δεν χρειάζεσαι κάτι αφού πας στους γιατρούς σου σου λύνουν τις απορίες σου και εμείς εδώ κάνουμε τους γιατρούς γιατί παρακολουθείς το φόρουμ????? Διασκεδάζεις με το να διαβάζεις τον πόνο μας για να καταλάβω δηλαδή τον λόγο ύπαρξης σου σε αυτό το φόρουμ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορεί κάποια κοπέλα που έχει κάνει και ξέρει να μου πει τι ακριβώς είναι ο προεμφυτευτικος έλεγχος κ πως γίνεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Νικολίνι είπε:

τελευταια φορα που τσεκαρα το φορουμ ειναι ελευθερο και ανοικτο για ολους.Δεν εβρισα κανεναν οποτε δεν παραβιασα και καποιον κανονα,για την αποψη μου μιλησα και την αιτιολογησα και αν εχεις θεμα με αυτο ειναι δικο σου και οχι δικο μου.Δε μπορεις ουτε να απαγορευεις να γραφει ο αλλος ουτε τιποτα.

Αυτά που γράφεις εσυ τώρα έπρεπε να στα λεμε εμείς!αρα έρχεσαι στα λόγια μας απλά καλό είναι να μην κανείς επιθεση εδώ μέσα γιατί επίθεση έκανες!εγω απλά σου ειπ αν δεν σου αρέσουν αυτά που λεμε και ο τρόπος που λειτουργούμε δεν σε αναγκάζουμε να παρακολουθείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η skorpina78 είπε:

Μπορεί κάποια κοπέλα που έχει κάνει και ξέρει να μου πει τι ακριβώς είναι ο προεμφυτευτικος έλεγχος κ πως γίνεται;

Κορίτσι μου δεν έχω κάνει... από τα λίγα που ξέρω μιας και δεν είμαι γιατρός είναι εξέταση που γίνονται στα έμβρυα την 5 η την 6 μέρα έτσι ώστε να δουν εάν έχουν χρωμοσωμικη ανωμαλία....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου βάλτε μέσα τα σπαθιά σας αυτά είναι για τις άποκριές τώρα που είναι καλοκαιράκι με κουβαδάκια να παίζετε κοινώς ηρεμία όλοι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Μπορεί κάποια κοπέλα που έχει κάνει και ξέρει να μου πει τι ακριβώς είναι ο προεμφυτευτικος έλεγχος κ πως γίνεται;

Μια περίληψη του τί είναι!https://www.embryogenesis.gr/gr/υπηρεσίες-εμβρυογένεσις/τεχνικές/προεμφυτευτική-γενετική-διάγνωση/προεμφυτετικός-γενετικός-έλεγχος-pgs

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Zoupaki είπε:

Ανναρωνω απο κοβιντ κοριτσια πανω που θα ξεκινουσα διεγερση

Περαστικά κορίτσι και σιδερένια!!!σε κράτησε αρκετό καιρό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ τι ωραία ησυχία!!!Οπως βλέπετε κορίτσια είναι πολύ έυκολο να χαθεί η λογική οταν τρώς τις φάπες απο την μοίρα σου και προσπαθείς για παιδάκι.Είναι δύσκολος δρόμμος και σαλέυουν πολλές.Οπότε πραγματικά πείτε ότι βλακεία θέλετε να την βγάλετε απο μέσα σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Μπορεί κάποια κοπέλα που έχει κάνει και ξέρει να μου πει τι ακριβώς είναι ο προεμφυτευτικος έλεγχος κ πως γίνεται;

Επειδή εγώ στο ανέφερα για να μην παρεξηγηθω θα σου πω ότι ΔΕΝ έχω κάνει αλλά επειδή είχα παλινδρομη κύηση το έψαξα και πήγα σε γενετιστη για να μου το εξηγήσει αν πρέπει να γίνει..παίρνουν ένα κύτταρο από βλαστοκυστες ώστε να ελέγξουν αν το έμβρυο έχει χρωμοσωμικη ανωμαλία (πχ καποια τρισωμια όπως στην περίπτωση μου) γιατι στο εργαστήριο βλέπουν τις διαιρέσεις και βαθμολογούν αυτό με το ΑΑ που μας λένε..τώρα ΕΜΕΝΑ μου είπαν ότι το κάνουν σε περίπτωση παθολογικού καρυότυπου ενός από το ζευγάρι, σε περίπτωση πάνω από δύο αποβολών, σε μεγάλη ηλικία γυναικών ή σε πολλές αποτυχημένες εμβρυομεταφορες..το αν χρειάζεται ή όχι το αποφασίζει γενετιστής μαζί με το γιατρό για παράδειγμα εμένα μου είπαν όχι. δεν μου επέτρεψαν γιατί υπάρχει και νομικό κόλλημα από ότι μου ειπαν αλλά μια συζήτηση ποτέ δεν βλάπτει γι αυτό και στο είπα για να το έχεις στο πίσω μέρος του μυαλού σου σαν ενδεχόμενο να το ρωτήσεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Zoupaki είπε:

αχ τι ωραία ησυχία!!!Οπως βλέπετε κορίτσια είναι πολύ έυκολο να χαθεί η λογική οταν τρώς τις φάπες απο την μοίρα σου και προσπαθείς για παιδάκι.Είναι δύσκολος δρόμμος και σαλέυουν πολλές.Οπότε πραγματικά πείτε ότι βλακεία θέλετε να την βγάλετε απο μέσα σας.

Συμφωνώ αλλά όλα έχουν και ένα όριο......όλες μας έχουμε τα θέματα μας και τα νευρα μας....αλλά θα πρέπει να είμαστε προσεκτικές και να μην κάνουμε επιθέσεις....με συγχυσε μεσημεριατικο και έχω και τα έμβρυα μέσα μου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

τελευταια φορα που τσεκαρα το φορουμ ειναι ελευθερο και ανοικτο για ολους.Δεν εβρισα κανεναν οποτε δεν παραβιασα και καποιον κανονα,για την αποψη μου μιλησα και την αιτιολογησα και αν εχεις θεμα με αυτο ειναι δικο σου και οχι δικο μου.Δε μπορεις ουτε να απαγορευεις να γραφει ο αλλος ουτε τιποτα.

Θα σου πω κάτι ήρεμα.Στον ιδιο γιατρό που πάμε υποτίθεται τον ρωτάω δε σε ξέρει.ΝΝΑ που λές οτι πάς στην ΜΙΥΑ 40 φορες εχω πάει σε ρώταγα να βρεθούμε για καφέ στο κυλικείο (φοβερα προιόντα σε εξευτελιστικές τιμές λόγω στρατού γιατι δεν έχουν φόρους) δεν απαντούσες.Ρε φιλενάδα δέν υπάρχεις που λέμε.Στην κυριολεξία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Zoupaki είπε:

Ανναρωνω απο κοβιντ κοριτσια πανω που θα ξεκινουσα διεγερση

Περαστικά σου και καλή ανάρρωση να έχεις.

Μόλις επανέλθεις ξεκινάς δυναμικά την προσπάθειά σου 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Zoupaki είπε:

και ανναρωτικούλα μετά εννοείται.

Περαστικά μωρέ!! Κι εγώ παραπονιέμαι και στεναχωριέμαι επειδη δεν ξεκίνησα επειδή είχα μια κύστη! Κι εσύ με τον παλιό covid τι γκαντεμιά!! Στον επόμενο κύκλο χαλαρά λοιπόν!! 😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Zoupaki είπε:

Θα σου πω κάτι ήρεμα.Στον ιδιο γιατρό που πάμε υποτίθεται τον ρωτάω δε σε ξέρει.ΝΝΑ που λές οτι πάς στην ΜΙΥΑ 40 φορες εχω πάει σε ρώταγα να βρεθούμε για καφέ στο κυλικείο (φοβερα προιόντα σε εξευτελιστικές τιμές λόγω στρατού γιατι δεν έχουν φόρους) δεν απαντούσες.Ρε φιλενάδα δέν υπάρχεις που λέμε.Στην κυριολεξία.

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σορρυ για το άσχετο κορίτσια έχω βρεί αυτό το κανάλι που το έχει κορυφαίος επιστήμονας εξωσωματικής στην Αμερική.Στο συγκεκριμένο βιντεάκι εξηγεί αποτελέσματα έρευνας που αφορά άν σχετίζονται ή οχι τα εμβόλιαα με αποβολλές από εξωσωματική και ποσοστά επιτυχίας μετά απο εμβολιασμό.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...