Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Κάτι ήρθε κ από εδώ! 😀

Σήμερα πήγα για υπέρηχο, 7η ημέρα ήπιας διέγερσης κ δεν τα πήγαμε άσχημα… Σύνολο 6! Το Σάββατο ξανά υπέρηχο, αιματολογικές κ θα μάθω κ την ημερομηνία της ωοληψίας. Για Δευτέρα με κόβω! Οψόμεθα!

Θα σε αλλάξω αμέσως!

Άντε με το καλό!! Προχωράμε σιγά σιγά!! Μακαρι όλα να γίνουν μωράκια τέλεια να μπουν στην κοιλιτσα σου!! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Αχ τι τέλεια!!ολόιδια κατάσταση...καλή επιτυχία και σε σένα κορίτσι μου γλυκό..εύχομαι να είναι η τυχερή μας φορά..πότε περιμένεις περίοδο?γιατί εγώ τώρα που τη χρειάζομαι αργεί η άτιμη..θα είναι η δεύτερη περίοδος μετά την απόξεση και μάλλον κάτι δεν πάει καλά..γιατί έκανα υπέρηχο 18η μέρα του κύκλου και ήμουν σε φάση ωορρηξίας..

Εγώ γύρω γύρω στις 10-12 Ιουλίου! Πρώτη φορά παρακαλάω να μου έρθει!! Εγώ δεν είχα κάνει απόξεση γιατί δεν είχε προχωρήσει πολύ, μου ήρθε τον Ιούνιο αλλά μου είπαν ν αφήσουμε ένα μήνα ενδιάμεσα και να πάω Ιούλιο! Αν βέβαια προλάβω γιατί αν αργήσει η περίοδος το κέντρο είναι κλειστό τον Αύγουστο όποτε πάω για Σεπτέμβρη! 🤷🏻‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Εγώ πάλι ο μόνος τρόπος που είχα βρει για να μη με ενοχλούν ήταν να κοιμάμαι..μιση ώρα μετά που το έπαιρνα τσουπ κάτω ξερή εγώ..τέτοιους υπνους ποτέ στη ζωή μου δεν έχω ξανακάνει.. ο άντρας μου ακόμα γελάει..πάντως εμένα στην αρχή με ενοχλούσαν μετά τα συνήθισα νομίζω και ήμουν λίγο πιο λειτουργική (μέχρι να αρχίσουν τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης εκεί να δεις γλέντια)..βέβαια εγώ έπαιρνα δύο την ημερα μόνο..τα παίρνουμε και για αρκετό καιρό αυτά ρε παιδί μου..αλλά τι να κάνουμε αφού πρέπει υπομονή..

Εμένα ξαφνικά με έπιασαν μετά από αρκετές μέρες αλλά είναι αυτό που αν δεν κοιμηθείς λιποθυμας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Εγώ γύρω γύρω στις 10-12 Ιουλίου! Πρώτη φορά παρακαλάω να μου έρθει!! Εγώ δεν είχα κάνει απόξεση γιατί δεν είχε προχωρήσει πολύ, μου ήρθε τον Ιούνιο αλλά μου είπαν ν αφήσουμε ένα μήνα ενδιάμεσα και να πάω Ιούλιο! Αν βέβαια προλάβω γιατί αν αργήσει η περίοδος το κέντρο είναι κλειστό τον Αύγουστο όποτε πάω για Σεπτέμβρη! 🤷🏻‍♀️

Ναι και μένα το ίδιο μου είπαν να αφήσω έναν κύκλο..ευτυχώς οι ορμονικές που έκανα ήταν καλές οπότε επανήλθε ο οργανισμός μου..η πρώτη περίοδος μου ήρθε στις 5 εβδομάδες και μάλλον τόσο θα κάνει και τώρα αρχές Ιουλίου περιμένω υποτίθεται..θα προλάβεις μωρέ δεν νομίζω..πόσο να σου καθυστερήσει?εγω νομίζω μου είπε ο γιατρός ότι δεν κλείνουν καθόλου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η geo2222 είπε:

Εμένα ξαφνικά με έπιασαν μετά από αρκετές μέρες αλλά είναι αυτό που αν δεν κοιμηθείς λιποθυμας!

Α ναι ακριβώς αυτό..έχανα τον κόσμο γύρω μου γιαυτο και αποφάσισα να ξεραίνομαι στον ύπνο..έβαζα και vasclor με αυτή δεν είχα τίποτα γιατί είναι κολπική αλλά είναι πολύ σιχαμενη και τους είπα δεν την ξανά χρησιμοποιώ..τα outro κολπικά είναι και αυτά έτσι?βγάζεις συνέχεια υγρά?γιατί τώρα μου είπαν θα χρειάζομαι περισσότερη προγεστερόνη που δεν θα είναι φρέσκος κύκλος και θα μου δώσουν outro και prolutex..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Α ναι ακριβώς αυτό..έχανα τον κόσμο γύρω μου γιαυτο και αποφάσισα να ξεραίνομαι στον ύπνο..έβαζα και vasclor με αυτή δεν είχα τίποτα γιατί είναι κολπική αλλά είναι πολύ σιχαμενη και τους είπα δεν την ξανά χρησιμοποιώ..τα outro κολπικά είναι και αυτά έτσι?βγάζεις συνέχεια υγρά?γιατί τώρα μου είπαν θα χρειάζομαι περισσότερη προγεστερόνη που δεν θα είναι φρέσκος κύκλος και θα μου δώσουν outro και prolutex..

Βγάζεις υγρά ναι utrogestan παίρνω το ίδιο χάπι και κολπικά και από το στόμα!το πρωί είναι οκ και το βράδυ πέφτω για ύπνο άλλο το απόγευμα νομίζω θα λιποθυμήσω από την νύστα χαχαχαχααχ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η geo2222 είπε:

Βγάζεις υγρά ναι utrogestan παίρνω το ίδιο χάπι και κολπικά και από το στόμα!το πρωί είναι οκ και το βράδυ πέφτω για ύπνο άλλο το απόγευμα νομίζω θα λιποθυμήσω από την νύστα χαχαχαχααχ!

Ωχ και αυτα σιχαμενα δηλαδή..άντε να δούμε πώς θα την παλέψω πάλι..ξέρω ότι είναι το ίδιο χάπι και κόλπο και στομα άλλη αηδία αυτή..αφού όταν το κατάλαβα είπα στο γιατρό μου είστε τρελοί?τι μας βάζετε και καταπίνουμε?🤣 Κάνε υπομονή κορίτσι μου γιατί εχεις μέλλον με αυτά τα χάπια θα έχεις το θετικό σου αποτέλεσμα και θα τα παίρνεις για πολύ ακομα..αλλά είναι για τα μωράκια μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Ωχ και αυτα σιχαμενα δηλαδή..άντε να δούμε πώς θα την παλέψω πάλι..ξέρω ότι είναι το ίδιο χάπι και κόλπο και στομα άλλη αηδία αυτή..αφού όταν το κατάλαβα είπα στο γιατρό μου είστε τρελοί?τι μας βάζετε και καταπίνουμε?🤣 Κάνε υπομονή κορίτσι μου γιατί εχεις μέλλον με αυτά τα χάπια θα έχεις το θετικό σου αποτέλεσμα και θα τα παίρνεις για πολύ ακομα..αλλά είναι για τα μωράκια μας!!!

Άντε να δούμε κορίτσι μου και χαλάλι ας τα πίνω για παντα!!!!θα τα καταφέρουμε κάποια στιγμή που θα πάει!!!εσυ ποτέ περίπου θα κανείς εμβρυομεταφορα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η geo2222 είπε:

Άντε να δούμε κορίτσι μου και χαλάλι ας τα πίνω για παντα!!!!θα τα καταφέρουμε κάποια στιγμή που θα πάει!!!εσυ ποτέ περίπου θα κανείς εμβρυομεταφορα;

Εγώ περιμένω περίοδο αρχές του μήνα..μου είπαν να τους ενημερώσω την πρώτη μέρα κύκλου και θα μου πουν τι να κάνω..μέχρι εκεί ξέρω..αλήθεια εσύ που έκανες τωρα, περίπου ποια μέρα γίνεται η έμβρυομεταφορά με κατεψυγμένα?βασικά από τι εξαρτάται? παρακολουθεί απλά το πάχος του ενδομητρίου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sandyb είπε:

Εγώ περιμένω περίοδο αρχές του μήνα..μου είπαν να τους ενημερώσω την πρώτη μέρα κύκλου και θα μου πουν τι να κάνω..μέχρι εκεί ξέρω..αλήθεια εσύ που έκανες τωρα, περίπου ποια μέρα γίνεται η έμβρυομεταφορά με κατεψυγμένα?βασικά από τι εξαρτάται? παρακολουθεί απλά το πάχος του ενδομητρίου?

Ναι με είδε την δεύτερη μέρα περιόδου βεβαια έπινα οιστραδιολη και μετρούσε το ενδομήτριο μου είχε πει όμως ότι η καλύτερη μέρα του κύκλου είναι η 19 δηλαδή 5 μέρες βλαστοκυστες και 14 μέρα θεωρητικά η ωορεξια που υποτίθεται έκανα 19 έτσι το μέτρησε από ότι κατάλαβα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η geo2222 είπε:

Ναι με είδε την δεύτερη μέρα περιόδου βεβαια έπινα οιστραδιολη και μετρούσε το ενδομήτριο μου είχε πει όμως ότι η καλύτερη μέρα του κύκλου είναι η 19 δηλαδή 5 μέρες βλαστοκυστες και 14 μέρα θεωρητικά η ωορεξια που υποτίθεται έκανα 19 έτσι το μέτρησε από ότι κατάλαβα!

Ναι και εγώ θα παίρνω οιστραδιόλη..ωραία κατάλαβα άρα αν όλα πάνε καλα δεν αλλάζει κατι στις μέρες γιατί στο φρέσκο κύκλο αυτό έκανα 14 μέρα ωοληψια και 19η έμβρυομεταφορά...όπως λέει και ο άντρας μου δεν έχει ταξιδακια φέτος απο μέσα Ιουλίου σε ξεκούραση και αναμονή χοριακης πάλι..σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Ναι και μένα το ίδιο μου είπαν να αφήσω έναν κύκλο..ευτυχώς οι ορμονικές που έκανα ήταν καλές οπότε επανήλθε ο οργανισμός μου..η πρώτη περίοδος μου ήρθε στις 5 εβδομάδες και μάλλον τόσο θα κάνει και τώρα αρχές Ιουλίου περιμένω υποτίθεται..θα προλάβεις μωρέ δεν νομίζω..πόσο να σου καθυστερήσει?εγω νομίζω μου είπε ο γιατρός ότι δεν κλείνουν καθόλου..

Ναι εγώ είμαι τόσο γκαντεμω που κλείνουν! Και την προηγούμενη φορά έπεφτε Πάσχα στην ωοληψια κ ήμουν πάλι με το άγχος! Τέλος πάντων θα δείξει! Ας πάνε όλα καλά κι ας γίνει όποτε είναι να γίνει!! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!ευχομαι στις εγκυμονουσες μια τελειομηνη εγκυμοσυνη κ στις υπολοιπες που προσπαθουν να πανε ολα καλα!!!εκανα υστεροσκοπηση εβγαλα εναν μικρο πολυποδα κ τωρα αναμενω αρχες ιουλιου να ξεκινησω διεργεση κ ειμαι πολυ χαρουμενη διοτι ημουν σε αναμονη απο την επιτροπη κ μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια μου. Μόλις γύρισα απ την κλινική. Δευτέρα ωοληψια. Κ Σάββατο Εμβρυομεταφορα. Άντε να περάσουν οι μερες. Ανυπομονώ 🥰🥰🥰 @VasiliqueΜου μαζί θα είμαστε 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Zoupaki είπε:

Με το καλο!

Σ΄ευχαριστώ κ αντεύχομαι τα καλύτερα σε όποια φάση κ αν βρίσκεσαι! ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Καθόλου άσχημα πολύ καλά το βλέπω εγώ!!!!!φτανεις σιγά σιγά και εσυ κορίτσι μου στην εμβρυομεταφορα!!!!ευχομαι κορίτσι μου τα καλύτερα!!!περιμενουμε να μας πεις ποτέ θα έχεις ωοληψια!

Αχ, ναι! Κοντοζυγώνει κ για μένα η μεγάλη ημέρα! Λες να είναι έτοιμα τα γλυκούλια μου να έρθουν να με βρουν; Με πόση αγωνία κ λαχτάρα τα περιμένουμε μακάρι να ήξεραν ... 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Τέλεια τα πας.....ενημέρωσε μας πάλι το Σάββατο πότε θα πας για ωοληψια 😉😉😉....όλα να σου πάνε καλά κορίτσι μου

Για την ηλικία καλά το λες! Δόξα τον Θεό κ τον Κύριο! Βοήθειά μας! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

καλημέρα κορίτσια μου. Μόλις γύρισα απ την κλινική. Δευτέρα ωοληψια. Κ Σάββατο Εμβρυομεταφορα. Άντε να περάσουν οι μερες. Ανυπομονώ 🥰🥰🥰 @VasiliqueΜου μαζί θα είμαστε 🥰🥰

Με το καλό! Να πάνε όλα τέλεια!!!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου όμορφα και μελλοντικές μανούλες την καλημέρα μου!!!

Θα ήθελα όποια έχει την καλή διάθεση και θέληση να μου πει λίγο πως γίνεται η ωοληψία σαν διαδικασία;

σου κάνουν μέθη; καταλαβαίνεις ή κοιμασαι; σε μια γνωστή μου έκαναν ολική νάρκωση.
Μετά πονάς; φεύγεις αμέσως;

Και κρατάει πολύ ώρα αυτό.

Πρώτα ο Θεός εμείς θα το κάνουμε στο Ρέα.

Θα χαιρόμουν πολύ αν μου λέγατε, να μου φύγει λίγο και το άγχος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Άντε με το καλό!! Προχωράμε σιγά σιγά!! Μακαρι όλα να γίνουν μωράκια τέλεια να μπουν στην κοιλιτσα σου!! 😘

Προχωράμε κ προσδοκούμε το καλύτερο! Σ' ευχαριστώ πολύ! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η dep14 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!ευχομαι στις εγκυμονουσες μια τελειομηνη εγκυμοσυνη κ στις υπολοιπες που προσπαθουν να πανε ολα καλα!!!εκανα υστεροσκοπηση εβγαλα εναν μικρο πολυποδα κ τωρα αναμενω αρχες ιουλιου να ξεκινησω διεργεση κ ειμαι πολυ χαρουμενη διοτι ημουν σε αναμονη απο την επιτροπη κ μετα

Μπράβο κορίτσι! Καθάρισες που λέμε! Έτοιμη να κάνεις το επόμενο βήμα λοιπόν! Καλή τύχη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Κορίτσια μου όμορφα και μελλοντικές μανούλες την καλημέρα μου!!!

Θα ήθελα όποια έχει την καλή διάθεση και θέληση να μου πει λίγο πως γίνεται η ωοληψία σαν διαδικασία;

σου κάνουν μέθη; καταλαβαίνεις ή κοιμασαι; σε μια γνωστή μου έκαναν ολική νάρκωση.
Μετά πονάς; φεύγεις αμέσως;

Και κρατάει πολύ ώρα αυτό.

Πρώτα ο Θεός εμείς θα το κάνουμε στο Ρέα.

Θα χαιρόμουν πολύ αν μου λέγατε, να μου φύγει λίγο και το άγχος! 

Καλημέρα. Με μέθη γίνεται. Όχι ολική νάρκωση. Εγώ ξυπνησα τόσο ξεκούραστη λες κ κοιμόμουν 10 ωρες. Μόλις ξυπνησα, ντύθηκα κ εφυγα. Αφού πρώτα μου έδωσαν οδηγίες για την ετ.  Δεν πόνεσα καθόλου. Μόνο κάτι μικρα τσιμπηματάκια ένιωθα μετά. Μην αγχωνεσαι καθόλου. Τίποτα δεν είναι.  Ποτε έχεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η elena0212 είπε:

Καλημέρα. Με μέθη γίνεται. Όχι ολική νάρκωση. Εγώ ξυπνησα τόσο ξεκούραστη λες κ κοιμόμουν 10 ωρες. Δεν πόνεσα καθόλου. Μόνο κάτι μικρα τσιμπηματάκια ένιωθα. Ποτε έχεις;;

Ο σύζυγος κάνει μια τελευταία εξέταση σήμερα στον Λυμπερόπουλο, που μας είπαν ότι ειναι το καλύτερο κέντρο στο είδος του, μετά θα πάμε στο γιατρό και θα ξεκινήσω αμέσως. Τα χαρτιά μου τα έχω σχεδόν έτοιμα και μάλλον μέσα στον Αύγουστο αν προλάβω θα περάσω επιτροπή.
Το ξέρω μιλάω χωρίς καν να έχω κάνει τίποτα... αλλά έχω τόσες απορίες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

καλημέρα κορίτσια μου. Μόλις γύρισα απ την κλινική. Δευτέρα ωοληψια. Κ Σάββατο Εμβρυομεταφορα. Άντε να περάσουν οι μερες. Ανυπομονώ 🥰🥰🥰 @VasiliqueΜου μαζί θα είμαστε 🥰🥰

Μπράβο! Με το καλό! Ξεκινάς το ταξίδι σου! Εγώ αύριο θα ξέρω! Λες να συνταξιδέψουμε; Για να δούμε! 🥰🥰

Σε αλλάζω κ στο πινακάκι μας! 😉✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Κορίτσια μου όμορφα και μελλοντικές μανούλες την καλημέρα μου!!!

Θα ήθελα όποια έχει την καλή διάθεση και θέληση να μου πει λίγο πως γίνεται η ωοληψία σαν διαδικασία;

σου κάνουν μέθη; καταλαβαίνεις ή κοιμασαι; σε μια γνωστή μου έκαναν ολική νάρκωση.
Μετά πονάς; φεύγεις αμέσως;

Και κρατάει πολύ ώρα αυτό.

Πρώτα ο Θεός εμείς θα το κάνουμε στο Ρέα.

Θα χαιρόμουν πολύ αν μου λέγατε, να μου φύγει λίγο και το άγχος! 

Καλέ τίποτε δεν είναι! Το καλύτερο κομμάτι της διαδικασίας εφόσον κάνεις μέθη βέβαια! Άλλες κοπέλες που έτυχε να μιλήσω στην κλινική κάνουν ωοληψία χωρίς μέθη. Εγώ προσωπικά που πηγαίνω κάθε μήνα να πάρω το ωάριο του μήνα, κάνω πάντα μέθη. Δεν θα ήθελα να κουνηθώ στο τσίμπημα που σου κάνουν για να σου πάρουν το ωάριο κ κάτι να πάει στραβά... Αφού μας δίνεται η δυνατότητα της νάρκωσης, γιατί όχι; Μετά ξυπνάς κ είσαι σούπερ! Μπορεί να έχεις λίγο αιματάκι εκείνη την ημέρα ή κ την επόμενη, κ κάτι πονάκια τύπου περιόδου. Όλα καλά!

Την πρώτη μου ωοληψία την έκανα στο Ρέα... Μια χαρά θα τα πας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...