Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με τον Μάη έρχονται "Μαγιατικα" μωράκια!!!


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσι μου γλυκό δεν ξέρω τι συμβαίνει με σένα και ελπίζω να μην με παρεξηγήσεις δεν σε ξέρω αλλά νιώθω ότι έχεις τρομερή πίεση μέσα σου και άγχος!!!οταν σας διάβασα στις αρχές δεν ήσουν έτσι ήσουν ένα κορίτσι όλο διάθεση και θετική ενέργεια!!!το ξέρω είναι βουνό όλο αυτό που περνάμε αλλά θα σου πω κάτι τον εαυτό σου προσεξε!!!ευκολο να το λες δύσκολο να το κανείς απλά νιώθω την ανάγκη μα σου πω πτι σε βλέπω αλλαγμένη ακόμα και με τον τρόπο που γράφεις!!!!μην αφήνεις το θέμα να σε παίρνει από κάτω η ψυχολογία είναι το παν σε όλα τα θέματα ακόμα και για εξωσωματική να πας πρέπει πρώτα να είσαι καλά μέσα σου!στα λέω όλα αυτά γιατί νιώθω ότι κάτι κρατάς μέσα σου και δεν λες σε κανέναν!!!αν κάνω λάθος απλά ξεχνά το μήνυμα που έγραψα από την άλλη μα ξέρεις ότι είμαστε εδώ να συζητάμε την κάθε σκέψη και όχι μα την κρίνουμε!!!!

Συμφωνώ απόλυτα.... Κ εγώ  έχω φοβερό άγχος κ σκαμπανεβάσματα στην ψυχολογία μου κ δεν μπορώ να το διαχειριστώ... Το παν ειναι η υγεία μας κι όμως.... Είμαι κ εγώ μια από αυτές που δεν το ελέγχω με το θέμα της γονιμότητας.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Beatricee είπε:

Κορίτσια γέννησα εγώ οπότε μπορείτε να με αφαιρέσετε από το λατρεμένο πίνακακι✌️

Γέννησα ένα υγιέστατο αγοράκι στις 13/05💙

Εύχομαι από καρδιάς σε όλα τα κορίτσια που επιθυμούν να μείνουν εγκυουλες γρήγορα να έχουν μια ευχάριστη εξέλιξη και να γεμίσουν οι κοιλιτσες τους με όμορφα και τελειομηνα νινακια 💞

Εύχομαι σύντομα να ξαναδώ το όνομα μου στη λίστα!🥰

να σου ζησει να ειναι γερο και καλοτυχο!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια. Πείτε μου λίγο την γνώμη σας γιατί κοντεύω να σκάσω.

ΤΕΡ στις 9/4, σήμερα θεωρητικά είμαι 6 εβδ και 6 ημερών.

Έίχα πάει 21/5 για υπέρηχο και με έίχε βρει βάση σάκου 5 και 2 ημερών.

Σήμερα ξαναπήγα για να ακούσουμε καρδιά και με βρήκε 6 εβδομάδων (δηλαδή 6 μέρες λιγότερο). Είδαμε να πάλλεται η καρδιά με 90 παλμούς και έμβρυο 2 χιλιοστά, ωστόσο δεν ακούσαμε την καρδιά. Ο γιατρός μου λέει πως είναι καθυστερημένη σύλληψη και πως όλα πάνε καλά,αλλά εγώ έχω αγχωθεί μήπως δεν πάει καλά.

Δεν θα αντέξω να το ξαναπεράσω.

Εσάς πως σας ακούγεται όλο αυτό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Πείτε μου λίγο την γνώμη σας γιατί κοντεύω να σκάσω.

ΤΕΡ στις 9/4, σήμερα θεωρητικά είμαι 6 εβδ και 6 ημερών.

Έίχα πάει 21/5 για υπέρηχο και με έίχε βρει βάση σάκου 5 και 2 ημερών.

Σήμερα ξαναπήγα για να ακούσουμε καρδιά και με βρήκε 6 εβδομάδων (δηλαδή 6 μέρες λιγότερο). Είδαμε να πάλλεται η καρδιά με 90 παλμούς και έμβρυο 2 χιλιοστά, ωστόσο δεν ακούσαμε την καρδιά. Ο γιατρός μου λέει πως είναι καθυστερημένη σύλληψη και πως όλα πάνε καλά,αλλά εγώ έχω αγχωθεί μήπως δεν πάει καλά.

Δεν θα αντέξω να το ξαναπεράσω.

Εσάς πως σας ακούγεται όλο αυτό;

Κορίτσι μου είχες σταθερό κύκλο; Ο γιατρός μετράει το έμβρυο κ από εκεί καταλαβαίνει πόσο εβδομάδων  είσαι. Στον γιο μου είχα κ εγώ καθυστερημένη σύλληψη κ το υπολόγιζε πάντα βάση υπερήχου κ όχι με την τελευταία ημέρα περιόδου. Το ότι είδε να πάλλεται η καρδιά είναι θετικό κ σημαίνει πως σε λίγες μέρες θα ακουστεί κανονικά. Μην γεμίζεις το μυαλό σου με αρνητικές σκέψεις κ πολύ βασικό μην αρχίσεις να googlareis. Καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος κ την αγωνία σου, πάνω κάτω όλες έτσι ήμασταν στο πρώτο παιδί, ειδικά όταν έχεις περάσει κ μια αποβολή. Σε πόσες μέρες είπε ότι θα σε ξαναδεί; Επίσης υπολογίζοντας τον πρώτο υπέρηχο, την καθυστερημένη σύλληψη την είχε διαγνώσει από τότε, άρα δεν σου είπε κάτι καινούριο. Όλα θα πάνε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Κορίτσι μου είχες σταθερό κύκλο; Ο γιατρός μετράει το έμβρυο κ από εκεί καταλαβαίνει πόσο εβδομάδων  είσαι. Στον γιο μου είχα κ εγώ καθυστερημένη σύλληψη κ το υπολόγιζε πάντα βάση υπερήχου κ όχι με την τελευταία ημέρα περιόδου. Το ότι είδε να πάλλεται η καρδιά είναι θετικό κ σημαίνει πως σε λίγες μέρες θα ακουστεί κανονικά. Μην γεμίζεις το μυαλό σου με αρνητικές σκέψεις κ πολύ βασικό μην αρχίσεις να googlareis. Καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος κ την αγωνία σου, πάνω κάτω όλες έτσι ήμασταν στο πρώτο παιδί, ειδικά όταν έχεις περάσει κ μια αποβολή. Σε πόσες μέρες είπε ότι θα σε ξαναδεί;

Ο κύκλος μου ειναι 25-26 ημερών.

Έχω ήδη ένα παιδάκι και έχω περάσει και μία αποβολή και μία βιοχημική. 

Έχω αγχωθεί γιατί ενώ το πρώτο παιδί ήρθε αμέσως ,το δεύτερο καθυστέρησε πολύ.

Την Τρίτη θα ξαναπάω,μου είπε πως όλα πάνε καλά και απλά να πάω να ακούσουμε την καρδούλα κυρίως για ψυχολογικούς λόγους.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Ο κύκλος μου ειναι 25-26 ημερών.

Έχω ήδη ένα παιδάκι και έχω περάσει και μία αποβολή και μία βιοχημική. 

Έχω αγχωθεί γιατί ενώ το πρώτο παιδί ήρθε αμέσως ,το δεύτερο καθυστέρησε πολύ.

Την Τρίτη θα ξαναπάω,μου είπε πως όλα πάνε καλά και απλά να πάω να ακούσουμε την καρδούλα κυρίως για ψυχολογικούς λόγους.

 

Όλα καλά θα πάνε. Θα πας την Τρίτη να ακούσεις την καρδούλα του, για να πάει κ η δικιά σου στην θέση της😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Ο κύκλος μου ειναι 25-26 ημερών.

Έχω ήδη ένα παιδάκι και έχω περάσει και μία αποβολή και μία βιοχημική. 

Έχω αγχωθεί γιατί ενώ το πρώτο παιδί ήρθε αμέσως ,το δεύτερο καθυστέρησε πολύ.

Την Τρίτη θα ξαναπάω,μου είπε πως όλα πάνε καλά και απλά να πάω να ακούσουμε την καρδούλα κυρίως για ψυχολογικούς λόγους.

 

Θα πάνε όλα καλά μην ανησυχείς! Μην αφήνεις τον φόβο να σε ρίξει! Το μωράκι σου έρχεται υγιέστατο! 

Θα στο είχε πει ο γιατρός αν ήταν κάτι βγάλε όλα τα αρνητικά από το μυαλό σου κ χαλάρωσε!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mimi26 είπε:

Ωραία χαιρόμαστε πολυ που είσαι καλυτερα! 

 

Κορίτσια έχω να σας πω και εγώ νέα σήμερα ! Είμαι πολυ καλυτερα με όλα αυτά που είχα μέσα στο κεφάλι μου προχθες! 

Κάναμε επίσκεψη σε γιατρό με τον συντροφο μου κ λυσαμε όλες τις απορίες κ μάλιστα μας τα εξήγησαν όλα... 

Αν θέλετε μπορώ να σας τα γράφω αν αφορά κάποια το θέμα με τις πολυκυστικες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια έχω να σας πω και εγώ νέα σήμερα ! Είμαι πολυ καλυτερα με όλα αυτά που είχα μέσα στο κεφάλι μου προχθες! 

Κάναμε επίσκεψη σε γιατρό με τον συντροφο μου κ λυσαμε όλες τις απορίες κ μάλιστα μας τα εξήγησαν όλα... 

Αν θέλετε μπορώ να σας τα γράφω αν αφορά κάποια το θέμα με τις πολυκυστικες. 

Φυσικά να μας τα γράψεις κορίτσι μου... Σίγουρα υπάρχουν κι άλλες κοπέλες που παιδευονται με τις πολυκυστικες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Πείτε μου λίγο την γνώμη σας γιατί κοντεύω να σκάσω.

ΤΕΡ στις 9/4, σήμερα θεωρητικά είμαι 6 εβδ και 6 ημερών.

Έίχα πάει 21/5 για υπέρηχο και με έίχε βρει βάση σάκου 5 και 2 ημερών.

Σήμερα ξαναπήγα για να ακούσουμε καρδιά και με βρήκε 6 εβδομάδων (δηλαδή 6 μέρες λιγότερο). Είδαμε να πάλλεται η καρδιά με 90 παλμούς και έμβρυο 2 χιλιοστά, ωστόσο δεν ακούσαμε την καρδιά. Ο γιατρός μου λέει πως είναι καθυστερημένη σύλληψη και πως όλα πάνε καλά,αλλά εγώ έχω αγχωθεί μήπως δεν πάει καλά.

Δεν θα αντέξω να το ξαναπεράσω.

Εσάς πως σας ακούγεται όλο αυτό;

Κορίτσι μου πως γίνεται να έχει παλμούς και να μην ακούσει;;;;;;; θεωρητικά έπρεπε να ακούγεται.... Αλλά αν έγινε καθυστέρημενη σύλληψη θα ακουστεί σε λίγες ημέρες... Ευχομαι όλα να πάνε καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια έχω να σας πω και εγώ νέα σήμερα ! Είμαι πολυ καλυτερα με όλα αυτά που είχα μέσα στο κεφάλι μου προχθες! 

Κάναμε επίσκεψη σε γιατρό με τον συντροφο μου κ λυσαμε όλες τις απορίες κ μάλιστα μας τα εξήγησαν όλα... 

Αν θέλετε μπορώ να σας τα γράφω αν αφορά κάποια το θέμα με τις πολυκυστικες. 

Έχω και εγώ πολυκυστικές.... Γράψε μας ναι!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/5/2021 at 1:19 ΜΜ, ο/η Beatricee είπε:

Κορίτσια γέννησα εγώ οπότε μπορείτε να με αφαιρέσετε από το λατρεμένο πίνακακι✌️

Γέννησα ένα υγιέστατο αγοράκι στις 13/05💙

Εύχομαι από καρδιάς σε όλα τα κορίτσια που επιθυμούν να μείνουν εγκυουλες γρήγορα να έχουν μια ευχάριστη εξέλιξη και να γεμίσουν οι κοιλιτσες τους με όμορφα και τελειομηνα νινακια 💞

Εύχομαι σύντομα να ξαναδώ το όνομα μου στη λίστα!🥰

Να σας ζήσει ο κούκλος σας κορίτσι μου! Γερός κι ευλογημένος να είναι πάντα στην ζωή του !🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Να σας ζήσει ο κούκλος σας κορίτσι μου! Γερός κι ευλογημένος να είναι πάντα στην ζωή του !🥰

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ ❤️ Και εσύ ο,τι επιθυμείς γρήγορα να το αποκτήσεις!✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσι μου πως γίνεται να έχει παλμούς και να μην ακούσει;;;;;;; θεωρητικά έπρεπε να ακούγεται.... Αλλά αν έγινε καθυστέρημενη σύλληψη θα ακουστεί σε λίγες ημέρες... Ευχομαι όλα να πάνε καλά 

Ετσι μου ειπε ο γιατρος πως ειναι πολυ μικρο λογωκαθυστερημενης συλληψης και για αυτο δεν φτανει ο ηχος απο τον υπερηχο. Μου ειπε να παω την Τριτη να το ακούσουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Έχω και εγώ πολυκυστικές.... Γράψε μας ναι!!!! 

Κορίτσια μου εγώ είμαι πολυκυστικες κ ο συντροφος μου χειρουργημενος με κιρσοκηλη τα θυμάστε φαντάζομαι.. Σε μικρή ηλικία κ οι δυο. Εγώ έπαιρνα για χρόνια αντισυλληπτικά καθώς δεν υπήρχε σωτηρία... Έτρεχα επί χρόνια από γιατρους σε γιατρους. Είχα διαφορά θέματα με ακμή προσωπο κεφάλι μου έπεφταν τα μαλλιά κλπ από τα ανδρόγονα ωστόσο δεν έχω τριχοφυΐα κ είμαι αδυνατη. Το γεγονός ότι είμαι αθλήτρια κ γυμνάζομαι σε νορμάλ βαθμό θεωρητικά έπρεπε να βοηθούσε. 

Ωστόσο κάνουμε προσπαθειες από το Δεκέμβριο κ μένα χωρίς χάπι ωορηξιας η γενικά χωρίς προγεστερονη από μόνη της δεν μου έρχεται περιοδος. 

Μετά λοιπόν από δυο Σπερματεγχυσεις κ προσπαθειες ελευθερες πριν είχα όλες αυτές τις απόριες του τι γίνεται με τις ορμονες 

Έχουμε ξεκινήσει κ πάμε (προσφατα πριν ένα μήνα) κ εγώ κ ο συντροφος μου σε Ενδροκρινολογο ειδικευμένο στην γονιμοποίηση. Ο οποίος τυχαίνει να γνωρίζει κ μεγάλα ονόματα έξω σωματικών. 

Τον επισκεφτήκαμε δευτερη φορα. Στον συντροφο μου είπε πως είναι καλά οι ορμονες του κ πως η υψηλή προλακτινη που είχε δεν είναι από τον αθλητισμό. Είναι τυχαίο συμβάν κ θα ξανά κάνει μια εξέταση προλακτινης σε αποχή σεξ δυο ημερών κ θα μετρήσει αίμα με πεταλουδα μετά από 20' ηρεμίας. Ήταν όλες οι ορμονικές καλές. Αν λέει μετά το 3 Μηνο δεν φανεί σημαντική βελτίωση στο σπέρμα θα κάνουμε εξετάσεις επαναληπτικές. Προς το παρων συνεχίζει με profertil κ clomiphaine μέχρι Σεπτέμβριο. 

Τώρα για μένα είπε πως η τεστοστερόνη δεν επηρεάζει την συλληψη. Για τη συλληψη θέλει καλό παχυ ενδομήτριο κ καλη προγεστερονη, καλο ωάριο καλη ωορηξια κ προφανως Ικανοποίητικη προγεστερονη. 

Όποτε μου είπε "εγώ θέλω για αρχή να έχεις περιοδο κάθε 1-1, 5 μήνα" Άρα περιμενεις κάθε μήνα 30 μέρες αν δεν έχει έρθει παιρνεις 5 μέρες προγεστερονη κ περιμενεις να έρθει. 

Έπειτα μου εδωσε inofert φακελακια κ glycofase. Αυτά για να βοηθήσουμε να παχυνει το ενδομήτριο. 

Μου είπε αυτά τα κανω κ εγώ ως το Σεπτέμβριο. Παράλληλα μου είπε πως αν θέλω συνεχίζω femara η Κλομιφαινη. 

Κ αν θέλω παλι κάνω τεστ ουρων κ επαφή σπίτι αν δεν θέλω κ δεν νοιώθω κααλα ας κάνω σπερματεγχυση. Δηλαδή μου είπε με λίγα λόγια μέχρι Σεπτέμβρη να φτιάξω ενδομήτριο κ μετα θα με ενισχύσει κ σε ωορηξια. 

Αλλά τα ίδια τελικά με ότι μου κάνει κ ο γυναικολόγος μου.

Αλλά του είπα πως δεν θέλω να χάσω καιρό κ το οικονομικό δεν είναι τόσο επιβαρυντικό οπότε θα παρω αυτά που μου δίνει κ θα συνεχίσω κανονικά σπερματεγχυση που είναι πιο safe από επαφή.... Σεπτεμβρίο παλι. 

Κ τ4 25mg το συνεχίζω έχω 2.00tsh να φτάσει στο 1.

Εσείς τι λέτε για όλα αυτά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια μου εγώ είμαι πολυκυστικες κ ο συντροφος μου χειρουργημενος με κιρσοκηλη τα θυμάστε φαντάζομαι.. Σε μικρή ηλικία κ οι δυο. Εγώ έπαιρνα για χρόνια αντισυλληπτικά καθώς δεν υπήρχε σωτηρία... Έτρεχα επί χρόνια από γιατρους σε γιατρους. Είχα διαφορά θέματα με ακμή προσωπο κεφάλι μου έπεφταν τα μαλλιά κλπ από τα ανδρόγονα ωστόσο δεν έχω τριχοφυΐα κ είμαι αδυνατη. Το γεγονός ότι είμαι αθλήτρια κ γυμνάζομαι σε νορμάλ βαθμό θεωρητικά έπρεπε να βοηθούσε. 

Ωστόσο κάνουμε προσπαθειες από το Δεκέμβριο κ μένα χωρίς χάπι ωορηξιας η γενικά χωρίς προγεστερονη από μόνη της δεν μου έρχεται περιοδος. 

Μετά λοιπόν από δυο Σπερματεγχυσεις κ προσπαθειες ελευθερες πριν είχα όλες αυτές τις απόριες του τι γίνεται με τις ορμονες 

Έχουμε ξεκινήσει κ πάμε (προσφατα πριν ένα μήνα) κ εγώ κ ο συντροφος μου σε Ενδροκρινολογο ειδικευμένο στην γονιμοποίηση. Ο οποίος τυχαίνει να γνωρίζει κ μεγάλα ονόματα έξω σωματικών. 

Τον επισκεφτήκαμε δευτερη φορα. Στον συντροφο μου είπε πως είναι καλά οι ορμονες του κ πως η υψηλή προλακτινη που είχε δεν είναι από τον αθλητισμό. Είναι τυχαίο συμβάν κ θα ξανά κάνει μια εξέταση προλακτινης σε αποχή σεξ δυο ημερών κ θα μετρήσει αίμα με πεταλουδα μετά από 20' ηρεμίας. Ήταν όλες οι ορμονικές καλές. Αν λέει μετά το 3 Μηνο δεν φανεί σημαντική βελτίωση στο σπέρμα θα κάνουμε εξετάσεις επαναληπτικές. Προς το παρων συνεχίζει με profertil κ clomiphaine μέχρι Σεπτέμβριο. 

Τώρα για μένα είπε πως η τεστοστερόνη δεν επηρεάζει την συλληψη. Για τη συλληψη θέλει καλό παχυ ενδομήτριο κ καλη προγεστερονη, καλο ωάριο καλη ωορηξια κ προφανως Ικανοποίητικη προγεστερονη. 

Όποτε μου είπε "εγώ θέλω για αρχή να έχεις περιοδο κάθε 1-1, 5 μήνα" Άρα περιμενεις κάθε μήνα 30 μέρες αν δεν έχει έρθει παιρνεις 5 μέρες προγεστερονη κ περιμενεις να έρθει. 

Έπειτα μου εδωσε inofert φακελακια κ glycofase. Αυτά για να βοηθήσουμε να παχυνει το ενδομήτριο. 

Μου είπε αυτά τα κανω κ εγώ ως το Σεπτέμβριο. Παράλληλα μου είπε πως αν θέλω συνεχίζω femara η Κλομιφαινη. 

Κ αν θέλω παλι κάνω τεστ ουρων κ επαφή σπίτι αν δεν θέλω κ δεν νοιώθω κααλα ας κάνω σπερματεγχυση. Δηλαδή μου είπε με λίγα λόγια μέχρι Σεπτέμβρη να φτιάξω ενδομήτριο κ μετα θα με ενισχύσει κ σε ωορηξια. 

Αλλά τα ίδια τελικά με ότι μου κάνει κ ο γυναικολόγος μου.

Αλλά του είπα πως δεν θέλω να χάσω καιρό κ το οικονομικό δεν είναι τόσο επιβαρυντικό οπότε θα παρω αυτά που μου δίνει κ θα συνεχίσω κανονικά σπερματεγχυση που είναι πιο safe από επαφή.... Σεπτεμβρίο παλι. 

Κ τ4 25mg το συνεχίζω έχω 2.00tsh να φτάσει στο 1.

Εσείς τι λέτε για όλα αυτά;

Για αυτά που χρειάζονται ώστε να πραγματοποιηθεί η  σύλληψη συμφωνώ, για τα φάρμακα που παίρνεις δε γνωρίζω. Αφού έχεις την οικονομική δυνατότητα θα σου πρότεινα την εξωσωματική. Παίρνεις που παίρνεις ορμόνες για τις σπέρματεγχύσεις, πάρτες μια κ καλή για να μαζέψεις ωάρια. Η διαδικασία είναι πολύ απλή πίστεψέ με κ είναι πάνω κάτω με μια εμβρυομεταφορά στις 3000€. Επίσης επειδή είσαι κοντά στην Αθήνα θα σε παρότρυνα να κλείσεις ένα ραντεβού με τον Μαστρομηνά. Μετανιώνω που δεν κατέβηκα να κάνω τις προσπάθειες μου μαζί του, έχω ακούσει τα καλύτερα από γνωστές μου. Οι σπερματεγχύσεις είναι για 1-2 φορές. Δεν μπορείς να κάνεις συνέχεια αφού δεν είχες αποτέλεσμα. Μπορεί να κατάλαβε ο γιατρός ότι δεν επιβαρύνεσαι τόσο κ σε παροτρύνει αβέρτα. Στο αναφέρω γιατί το έχω ακούσει από παρά πολλά κορίτσια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Για αυτά που χρειάζονται ώστε να πραγματοποιηθεί η  σύλληψη συμφωνώ, για τα φάρμακα που παίρνεις δε γνωρίζω. Αφού έχεις την οικονομική δυνατότητα θα σου πρότεινα την εξωσωματική. Παίρνεις που παίρνεις ορμόνες για τις σπέρματεγχύσεις, πάρτες μια κ καλή για να μαζέψεις ωάρια. Η διαδικασία είναι πολύ απλή πίστεψέ με κ είναι πάνω κάτω με μια εμβρυομεταφορά στις 3000€. Επίσης επειδή είσαι κοντά στην Αθήνα θα σε παρότρυνα να κλείσεις ένα ραντεβού με τον Μαστρομηνά. Μετανιώνω που δεν κατέβηκα να κάνω τις προσπάθειες μου μαζί του, έχω ακούσει τα καλύτερα από γνωστές μου. Οι σπερματεγχύσεις είναι για 1-2 φορές. Δεν μπορείς να κάνεις συνέχεια αφού δεν είχες αποτέλεσμα. Μπορεί να κατάλαβε ο γιατρός ότι δεν επιβαρύνεσαι τόσο κ σε παροτρύνει αβέρτα. Στο αναφέρω γιατί το έχω ακούσει από παρά πολλά κορίτσια.

Δεν είναι λίγο νωρίς να παω σε εξωσωματική; δεν είμαι καθόλου αρνητική σε εξωσωματική μα σημειώσω είμαι υπέρ. Ο γιατρός που μου είπε για το οικονομικό ήταν ο ενδοκρινολογος ο γυναικολόγος δεν αναφέρει τέτοια ουτε καν συζητά για εξωσωματική. Πιστεύει πως θα μείνω συντομα έγκυος. Κ μάλιστα το πιστευει κ πολυ. Είναι πολυ Ενθαρυντικος. 

Εγώ σκέφτηκα να δώσω ένα διάστημα μέχρι Οκτώβρη να κάνω δηλαδή 5-6 προσπαθειες κ αν τότε δω πως δεν αλλάξει κάτι να προχωρήσω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Δεν είναι λίγο νωρίς να παω σε εξωσωματική; δεν είμαι καθόλου αρνητική σε εξωσωματική μα σημειώσω είμαι υπέρ. Ο γιατρός που μου είπε για το οικονομικό ήταν ο ενδοκρινολογος ο γυναικολόγος δεν αναφέρει τέτοια ουτε καν συζητά για εξωσωματική. Πιστεύει πως θα μείνω συντομα έγκυος. Κ μάλιστα το πιστευει κ πολυ. Είναι πολυ Ενθαρυντικος. 

Εγώ σκέφτηκα να δώσω ένα διάστημα μέχρι Οκτώβρη να κάνω δηλαδή 5-6 προσπαθειες κ αν τότε δω πως δεν αλλάξει κάτι να προχωρήσω... 

Μακάρι κορίτσι μου να μείνεις , απλά με κάθε σπερματέγχυση παίρνεις κ ορμόνες, ενώ με μία διέγερση για εξωσωματική έχεις περισσότερες πιθανότητες για θετικό αποτέλεσμα. Όπως κ να έχει εγώ απλά ανέφερα  τι θα έπραττα η ίδια, εσύ θα πράξεις σύμφωνα με το πως νιώθεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Δεν είναι λίγο νωρίς να παω σε εξωσωματική; δεν είμαι καθόλου αρνητική σε εξωσωματική μα σημειώσω είμαι υπέρ. Ο γιατρός που μου είπε για το οικονομικό ήταν ο ενδοκρινολογος ο γυναικολόγος δεν αναφέρει τέτοια ουτε καν συζητά για εξωσωματική. Πιστεύει πως θα μείνω συντομα έγκυος. Κ μάλιστα το πιστευει κ πολυ. Είναι πολυ Ενθαρυντικος. 

Εγώ σκέφτηκα να δώσω ένα διάστημα μέχρι Οκτώβρη να κάνω δηλαδή 5-6 προσπαθειες κ αν τότε δω πως δεν αλλάξει κάτι να προχωρήσω... 

Εγώ να κάνω μια χαζή ερώτηση ;; Δεν σου έρχεται καθόλου ή έχεις πολύ μεγάλο κύκλο; Δηλαδή αν αφήσεις έναν κύκλο , πόσο καιρό θα κάνει να σου έρθει περίοδος!;; 40 - 45 μέρες!! Να σου πω γιατί το ρωτάω;; Δεν ξέρω από πολυκυστικες καθόλου , αλλά αυτό που πιστεύω είναι ότι όλα θέλουν ένα μέτρο!! Βλέπω ότι έχεις πάρει πολλές φορές ορμόνες ,μήπως τώρα που είναι και καλοκαίρι , να ηρεμήσεις και να το δείτε λίγο πιο φυσικά!! Κι άλλα κορίτσια είχαν πολυκυστικες , έκαναν τεστ ωορρηξίας , ή υπερήχους και καααποια στιγμή ( ακόμη και 21η μερα του κύκλου) έβλεπαν θετικό ωορρήξιας , προσπαθούσαν και τα κατάφερναν!! Ξανά λέω δεν γνωρίζω από πολυκυστικες , ο κύκλος μου έιναι σταθερός! Αν δεν σου έρχεται καθόλου τότε οκ υπάρχει πρόβλημα , αλλά αν σου έρχεται απλά καθυστερεί πολύ , είμαι της άποψης ένα δύο μήνες να προσπαθήσετε χωρίς ορμόνες με παρακολούθηση ωορρηξίας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Εγώ να κάνω μια χαζή ερώτηση ;; Δεν σου έρχεται καθόλου ή έχεις πολύ μεγάλο κύκλο; Δηλαδή αν αφήσεις έναν κύκλο , πόσο καιρό θα κάνει να σου έρθει περίοδος!;; 40 - 45 μέρες!! Να σου πω γιατί το ρωτάω;; Δεν ξέρω από πολυκυστικες καθόλου , αλλά αυτό που πιστεύω είναι ότι όλα θέλουν ένα μέτρο!! Βλέπω ότι έχεις πάρει πολλές φορές ορμόνες ,μήπως τώρα που είναι και καλοκαίρι , να ηρεμήσεις και να το δείτε λίγο πιο φυσικά!! Κι άλλα κορίτσια είχαν πολυκυστικες , έκαναν τεστ ωορρηξίας , ή υπερήχους και καααποια στιγμή ( ακόμη και 21η μερα του κύκλου) έβλεπαν θετικό ωορρήξιας , προσπαθούσαν και τα κατάφερναν!! Ξανά λέω δεν γνωρίζω από πολυκυστικες , ο κύκλος μου έιναι σταθερός! Αν δεν σου έρχεται καθόλου τότε οκ υπάρχει πρόβλημα , αλλά αν σου έρχεται απλά καθυστερεί πολύ , είμαι της άποψης ένα δύο μήνες να προσπαθήσετε χωρίς ορμόνες με παρακολούθηση ωορρηξίας!!

Κορίτσι μου όταν έχεις πολυκυστικες μπορεί να σου έρθει "ψευτικη" Περιοδος δηλαδή χωρίς ωορηξια. Οχι εμένα δεν μου έρχεται... Αργει παρα πολυ πανω απο 50+ μέρες.... Όποτε πάντα παιρνω χάπια για να έρθει.... Απλά έχω προσπαθησει πολυ λίγο.... Κ έχω στο μυαλό μου να κάνω 3-6 προσπαθειες ακόμη κ μετα αν δεν... Θα τρέξω σε εξωσωματική! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Εγώ να κάνω μια χαζή ερώτηση ;; Δεν σου έρχεται καθόλου ή έχεις πολύ μεγάλο κύκλο; Δηλαδή αν αφήσεις έναν κύκλο , πόσο καιρό θα κάνει να σου έρθει περίοδος!;; 40 - 45 μέρες!! Να σου πω γιατί το ρωτάω;; Δεν ξέρω από πολυκυστικες καθόλου , αλλά αυτό που πιστεύω είναι ότι όλα θέλουν ένα μέτρο!! Βλέπω ότι έχεις πάρει πολλές φορές ορμόνες ,μήπως τώρα που είναι και καλοκαίρι , να ηρεμήσεις και να το δείτε λίγο πιο φυσικά!! Κι άλλα κορίτσια είχαν πολυκυστικες , έκαναν τεστ ωορρηξίας , ή υπερήχους και καααποια στιγμή ( ακόμη και 21η μερα του κύκλου) έβλεπαν θετικό ωορρήξιας , προσπαθούσαν και τα κατάφερναν!! Ξανά λέω δεν γνωρίζω από πολυκυστικες , ο κύκλος μου έιναι σταθερός! Αν δεν σου έρχεται καθόλου τότε οκ υπάρχει πρόβλημα , αλλά αν σου έρχεται απλά καθυστερεί πολύ , είμαι της άποψης ένα δύο μήνες να προσπαθήσετε χωρίς ορμόνες με παρακολούθηση ωορρηξίας!!

Εμείς ενώ είχαμε πει με τον γιατρό να πάμε στον επόμενο κύκλο με πρόκληση ωορρηξίας  ( Για πιο καλά αποτελέσματα), φαντάσου πήρα και τα χάπια και την ένεση από το φαρμακείο!! Συζητήσαμε με τον σύντροφό μου αφού τώρα κάναμε τις εξετάσεις μας και είναι όλα καλά , να προσπαθήσουμε λίγο ακόμη το καλοκαιράκι ήρεμα χωρίς φάρμακα , ενέσεις μήπως έρθει το μωράκι , αλλιώς από Σεπτέμβρη , πιο δραστικές κινήσεις!!Νομίζω τελικά πως η προσπάθεια των 2 μισή χρόνων που κάναμε μας θόλωσε το μυαλό!! Ανυπομονούμε και χάνουμε τον εαυτό μας !!! Τι σημασία έχει αν έρθει τον Ιούνιο ή αν έρθει τον Ιούλιο; 

 

στις Just now, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσι μου όταν έχεις πολυκυστικες μπορεί να σου έρθει "ψευτικη" Περιοδος δηλαδή χωρίς ωορηξια. Οχι εμένα δεν μου έρχεται... Αργει παρα πολυ πανω απο 50+ μέρες.... Όποτε πάντα παιρνω χάπια για να έρθει.... Απλά έχω προσπαθησει πολυ λίγο.... Κ έχω στο μυαλό μου να κάνω 3-6 προσπαθειες ακόμη κ μετα αν δεν... Θα τρέξω σε εξωσωματική! 

Εντάξει κορίτσι μου , συγνώμη αν σε μπερδεψα , πραγματικά δεν ξέρω πως λειτουργουν οι πολυκυστικες! Απλά διαπιστώνω πως είσαι μικρή σε ηλικία , προσπαθείτε λίγο καιρό και έχεις κάνει τόσα!! Όλα θέλουν ένα μέτρο!! Και για την ψυχική σου ηρεμία και για την υγεία σου! Ο δικός μου γιατρός , που συζητήσαμε την πρόκληση ωορρήξιας , μου είπε πάρω ορμόνες αλλά δεν είναι καραμέλες! 1-2 φορές μου είπε! Αν δούμε ότι δεν γίνεται δεν έχουν νόημα οι σπερματεγχυσεις πάλι ορμόνες , πάλι το ενα , πάλι το άλλο , με παρότρυνε κατευθείαν για εξωσωματική! Και ο οργανισμός ποσά χάπια πια να δεχτεί!Όλα με αγάπη σου τα λέω!! Θυμάμαι είχες κάνει σπερματεγχυση χωρίς να έχετε κάνει πρώτα εξετάσεις...Η ανυπομονησία μας πολλές φορές θολώνει την κριτική μας ικανότητα! Πρέπει να το τιθασευσουμε! Πρέπει να σκεφτόμαστε ακόμη και την επιβάρυνση του οργανισμού μας!! Ελπίζω να μην με παρεξηγήσεις!! Και εύχομαι πραγματικά να τελειώσει ο αγώνας σου πολύ σύντομα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...