Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 23 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

σε εμένα η χοριακή είχε ανέβει πολύ καλά είδαμε σάκο, την προηγούμενη εβδομάδα το ακούσαμε κιόλας αλλά χθες δεν ακούστηκε ξανά, είχε λέει δημιουργηθεί αποκόληση σάκου. Είχα λίγο αίμα τις προάλες αλλά δεν είχε φανεί κάτι στον υπέρηχο που να μας ανησυχεί!

Νομιζα δεν ειχες ακουσει καρδια...αυτο ισως να ειναι κ χειροτερο...τι λενε τοτε οτι αν ακουσεις καρδια μειωνονται πολυ οι πιθανοτητες. Κ την αποκολληση πως δεν την ειδαν...λυπαμαι ειλικρινα...αν επιτρεπεται, σκοπευεις να ξαναπροσπαθησεις; Εχεις στην καταψυξη βλαστοκυστες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 5 ώρες, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Έχω μια απορία εσάς σας έχουν γράψει συμπληρώματα από τώρα; Εμένα παρόλο που βγήκαν μια χαρά οι εξετάσεις έχω 2 εβδομάδες που ξεκίνησα σίδηρο με φυλλικό οξύ και ασβέστιο 🤔 

Πριν μείνω έγκυος ξεκίνησα φυλλικο οξύ και σίδηρο.  Όταν επιβεβαιώθηκε η εγκυμοσύνη ξεκίνησα τις πολυβιταμινες pregnacare μόνο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sandyb είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη! Τι είναι αυτή η εξέταση; Εγώ δεν την ξέρω. Δηλαδή κάνεις ή αυχενική ή αυτή με το αίμα, μία από τις δύο;

Είναι καινούρια σχετικά εξέταση και στοιχίζει αρκετά (300-350€) αλλά είναι σίγουρη σε ποσοστό 99,5% και γλυτώνεις την αμνιοπαρακέντηση αν τα ποσοστά της αυχενικής διαφάνειας δεν είναι ικανοποιητικά.  Γίνεται με λήψη αίματος από τη μητέρα και ανιχνεύουν το  dna του μωρού,άρα μαθαίνεις και το φύλο 100% .Veracity test ονομάζεται αν θέλεις να το ψάξεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Έχω μια απορία εσάς σας έχουν γράψει συμπληρώματα από τώρα; Εμένα παρόλο που βγήκαν μια χαρά οι εξετάσεις έχω 2 εβδομάδες που ξεκίνησα σίδηρο με φυλλικό οξύ και ασβέστιο 🤔 

Εγώ παίρνω από πριν φυλλικό οξύ  και d δεν μου έχει δώσει κάτι άλλο  προς το παρόν. Σίδηρο και ασβέστιο  νόμιζα ότι δίνουν πιο μετά αν είναι καλές οι εξετάσεις στο Α τρίμηνο. Ελπίζω να μη μου τα δώσει ακόμα  γιατί που να τα χωρέσω όλα παίρνω vasclor utrogestan και ενέσεις innohep και παρακολουθούμε κ θυρεοειδή γιατί μπορεί να χρειαστεί χάπι και αυτός. Πω πω κουράστηκα μόνο για να τα πω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Καλημέρα Θεοδώρα και καλώς σας βρήκα! 

Ακριβώς, μην αγχώνεσαι όπως σου είπε με τα καφέ σημαίνει οτι ειναι παλιό αίμα και εγώ είχα 3 ημέρες στην 7η και αλλες 3 στην 8η και όλα καλά με τα utrostestan που απο οτι ειδα σου έδωσε 😊😊

Όλα καλά θα πάνε και εύχομαι μια όμορφη και ανέμελη εγκυμοσύνη! 🙂

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου, να έχεις και εσύ μία όμορφη και καλή εγκυμοσύνη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

Είναι καινούρια σχετικά εξέταση και στοιχίζει αρκετά (300-350€) αλλά είναι σίγουρη σε ποσοστό 99,5% και γλυτώνεις την αμνιοπαρακέντηση αν τα ποσοστά της αυχενικής διαφάνειας δεν είναι ικανοποιητικά.  Γίνεται με λήψη αίματος από τη μητέρα και ανιχνεύουν το  dna του μωρού,άρα μαθαίνεις και το φύλο 100% .Veracity test ονομάζεται αν θέλεις να το ψάξεις!

Α ναι θα το ψάξω και οι πολυ πρόσφατα εγκυμονούσες φίλες μου αυχενικη έκαναν γι αυτό ίσως να μην το είχα ακούσει θα ρωτήσω το γιατρό μου να δω τι λέει και αυτός. Ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες να σαι καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Έχω μια απορία εσάς σας έχουν γράψει συμπληρώματα από τώρα; Εμένα παρόλο που βγήκαν μια χαρά οι εξετάσεις έχω 2 εβδομάδες που ξεκίνησα σίδηρο με φυλλικό οξύ και ασβέστιο 🤔 

Eμένα προς το παρόν μου δίνει μόνο filicine (είμαι 8 εβδομάδων) αλλά από ότι ξέρω και από το φαρμακείο που δουλεύω τα συμπληρώματα τα ξεκινάνε γύρω στην 12η εβδομάδα, ίσως βέβαια είναι και ανάλογα τις ανάγκες της κάθε κοπέλας :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η N.Angel είπε:

Νομιζα δεν ειχες ακουσει καρδια...αυτο ισως να ειναι κ χειροτερο...τι λενε τοτε οτι αν ακουσεις καρδια μειωνονται πολυ οι πιθανοτητες. Κ την αποκολληση πως δεν την ειδαν...λυπαμαι ειλικρινα...αν επιτρεπεται, σκοπευεις να ξαναπροσπαθησεις; Εχεις στην καταψυξη βλαστοκυστες;

πρόλαβα και την άκουσα μία φορά μόνο! Ναι λένε ότι μετά κάπως μειώνεται ο κίνδυνος αλλά τι να πω δεν ισχύει πάντα. Δε έχω άλλα έμβρυα, ήταν η τρίτη εμβρυομεταφορά που έκανα στον πρώτο κύκλο εξωσωματικής!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

πρόλαβα και την άκουσα μία φορά μόνο! Ναι λένε ότι μετά κάπως μειώνεται ο κίνδυνος αλλά τι να πω δεν ισχύει πάντα. Δε έχω άλλα έμβρυα, ήταν η τρίτη εμβρυομεταφορά που έκανα στον πρώτο κύκλο εξωσωματικής!

Πόσο δύσκολο να σου δίνουν τη χαρά και μετά να στην παίρνουν πίσω.. Το μόνο που θα σου πω είναι κουράγιο και δύναμη..δεν τα παρατάμε ποτέ!! Και εγώ εξωσωματική έκανα ευτυχώς με καλή έκβαση ως τώρα αλλά καταλαβαίνω πόσο δύσκολο είναι να αρχίσεις ξανά..σου εύχομαι να έρθουν καλύτερα τα πράγματα από εδώ και πέρα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annoula1987 είπε:

Είναι καινούρια σχετικά εξέταση και στοιχίζει αρκετά (300-350€) αλλά είναι σίγουρη σε ποσοστό 99,5% και γλυτώνεις την αμνιοπαρακέντηση αν τα ποσοστά της αυχενικής διαφάνειας δεν είναι ικανοποιητικά.  Γίνεται με λήψη αίματος από τη μητέρα και ανιχνεύουν το  dna του μωρού,άρα μαθαίνεις και το φύλο 100% .Veracity test ονομάζεται αν θέλεις να το ψάξεις!

Κι εγώ πρώτη φορά το ακούω...θα το ψάξω κι εγώ!!!Ευχαριστούμε για την ενημέρωση...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Theodora12 είπε:

Eμένα προς το παρόν μου δίνει μόνο filicine (είμαι 8 εβδομάδων) αλλά από ότι ξέρω και από το φαρμακείο που δουλεύω τα συμπληρώματα τα ξεκινάνε γύρω στην 12η εβδομάδα, ίσως βέβαια είναι και ανάλογα τις ανάγκες της κάθε κοπέλας :) 

Κι εγώ μόνο φολικο παίρνω προς το παρόν και είμαι στις 7ε και 6η.Ειχα κι εγώ την απορία πότε ξεκινούν τα συμπληρώματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@N.Angel  @kaounmar κορίτσια κουράγιο και υπομονή. Τα καταφέρατε ήδη μια φορά, ας ελπίσουμε πολύ σύντομααα να ακούσουμε τα ευχάριστα 🙏🧿 και η επόμενη φορά να είναι η τυχερή σας! 🙂

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η annoula1987 είπε:

Κορίτσια μου, όσες δεν πήγε καλά, λυπάμαι πραγματικά...μπορώ να νιώσω πώς νιώθετε... κάντε κουράγιο και ο χρόνος απαλύνει τον πόνο... και όταν έρθει το γερό μωράκι,  θα γεμίσει το κενό με τη χαρά!! Εμείς πήγαμε σήμερα και ακούσαμε καρδούλα! Μας έβγαλε ΠΗΤ 23/11/21. Άρα βάση αυτού, είμαι 8 εβδομάδων και 2 ημερών. Περίεργη ημερομηνία για μένα αφού τέτοια μέρα το 2012 σκοτώθηκε ο μπαμπάς του πρώτου μου παιδιού..  σε 2 εβδομάδες μου είπε να πάω ξανά και να έχω αποφασίσει αν θα κάνω αυχενική διαφάνεια που στηρίζεται πάνω σε ποσοστά ή την καινούρια εξέταση με το αίμα η οποία είναι ακριβή αλλά σου δίνει σίγουρες απαντήσεις κατά 99,5% και το φύλο του μωρού.  Λογικά αυτή θα κάνουμε. 

Πολύ ωραία! Χαίρομαι που πήγε καλά!  

Και εγω πρώτη φορά την ακούω αυτή την εξέταση εμένα ήδη με είπε και έχω κλείσει για αυχενική διαφάνεια 29/4 που θα είμαι 12w με το καλό. 

Πάντως αν είναι τόσο αξιόπιστη με τέτοια ποσοστά να το σκεφτείς 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@annoula1987 @Sandyb @kaounmar @Maimoudaki92 @Theodora12 @N.Angel @Dioni20

Κορίτσια μου όμορφα... Σας ευχαριστώ όλες μια προς μια ειλικρινά μέσα απ' τη καρδιά μου...Σε μια τέτοια δύσκολη στιγμή χρειάζεσαι ανθρώπους και όμορφα λόγια σαν τα δικά σας... Μακάρι να γινόταν να πατήσουμε ένα κουμπί και να μη ξανά συνέβαινε ποτέ αυτό, σε καμία γυναίκα. Δυστυχώς όμως, όλα είναι μέσα στη ζωή. Προσπαθούμε να είμαστε αισιόδοξοι και να κάνουμε θετικές σκέψεις. Άλλωστε, όλα για κάποιο λόγο γίνονται, έτσι δε λένε; Είμαι πολύ τυχερή που έχω δίπλα μου έναν υπέροχο άνθρωπο γεμάτο αγάπη, πίστη, ελπίδα, αισιοδοξία και πρόθυμο να κάνει ό,τι περνάει απ το χέρι του για να με στηρίξει και να με κάνει να αισθανθώ όμορφα. "Μαζί θα το ξεπεράσουμε" λέει... "Όσο είμαστε ενωμένοι σαν γροθιά, δεν έχουμε να φοβόμαστε τίποτα... Θα ξανά προσπαθήσουμε όσες φορές χρειαστεί... Ξανά και ξανά... Μέχρι να πάρουμε αγκαλιά το μωράκι μας. Θα τα καταφέρουμε, θα δεις"... Αυτά ήταν λίγα απ τα λόγια που μου είπε σήμερα... Και πιστέψτε με ήταν αρκετά για να απαλύνει λίγο απ' τον πόνο  που κουβαλάω μέσα μου...

Δε θέλω να μακρηγορώ... Το μόνο που εύχομαι μέσα απ τη καρδιά μου είναι να πραγματοποιηθεί η ευχή κάθε γυναίκας που θέλει να γίνει μανούλα. Ο Θεός θα δώσει δύναμη σε όλες μας... Έχετε πίστη κορίτσια μου... και ανθρώπους που σας αγαπάνε δίπλα σας! Και μη ξεχνάτε πως τα καλύτερα έρχονται! 💜🙏

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ALEXANDRAprg είπε:

@annoula1987 @Sandyb @kaounmar @Maimoudaki92 @Theodora12 @N.Angel @Dioni20

Κορίτσια μου όμορφα... Σας ευχαριστώ όλες μια προς μια ειλικρινά μέσα απ' τη καρδιά μου...Σε μια τέτοια δύσκολη στιγμή χρειάζεσαι ανθρώπους και όμορφα λόγια σαν τα δικά σας... Μακάρι να γινόταν να πατήσουμε ένα κουμπί και να μη ξανά συνέβαινε ποτέ αυτό, σε καμία γυναίκα. Δυστυχώς όμως, όλα είναι μέσα στη ζωή. Προσπαθούμε να είμαστε αισιόδοξοι και να κάνουμε θετικές σκέψεις. Άλλωστε, όλα για κάποιο λόγο γίνονται, έτσι δε λένε; Είμαι πολύ τυχερή που έχω δίπλα μου έναν υπέροχο άνθρωπο γεμάτο αγάπη, πίστη, ελπίδα, αισιοδοξία και πρόθυμο να κάνει ό,τι περνάει απ το χέρι του για να με στηρίξει και να με κάνει να αισθανθώ όμορφα. "Μαζί θα το ξεπεράσουμε" λέει... "Όσο είμαστε ενωμένοι σαν γροθιά, δεν έχουμε να φοβόμαστε τίποτα... Θα ξανά προσπαθήσουμε όσες φορές χρειαστεί... Ξανά και ξανά... Μέχρι να πάρουμε αγκαλιά το μωράκι μας. Θα τα καταφέρουμε, θα δεις"... Αυτά ήταν λίγα απ τα λόγια που μου είπε σήμερα... Και πιστέψτε με ήταν αρκετά για να απαλύνει λίγο απ' τον πόνο  που κουβαλάω μέσα μου...

Δε θέλω να μακρηγορώ... Το μόνο που εύχομαι μέσα απ τη καρδιά μου είναι να πραγματοποιηθεί η ευχή κάθε γυναίκας που θέλει να γίνει μανούλα. Ο Θεός θα δώσει δύναμη σε όλες μας... Έχετε πίστη κορίτσια μου... και ανθρώπους που σας αγαπάνε δίπλα σας! Και μη ξεχνάτε πως τα καλύτερα έρχονται! 💜🙏

 

Πόσο όμορφο...να είστε πάντα αγαπημένοι!!!Στα πολύ θετικά είναι ότι αφού έμεινες μια φορά θα ξαναμείνεις σύντομα και συνήθως την δεύτερη φορά πηγαίνουν όλα καλά...αυτό τουλάχιστον για'μενα είναι μια παρηγοριά όταν σκέφτομαι ότι κάτι μπορεί να πάει στραβά.

Εννοείτε να μην σταματήσεις να μας γράφεις και μόλις είστε πάλι έτοιμοι να ξαναπροσπαθήσετε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η ALEXANDRAprg είπε:

@annoula1987 @Sandyb @kaounmar @Maimoudaki92 @Theodora12 @N.Angel @Dioni20

Κορίτσια μου όμορφα... Σας ευχαριστώ όλες μια προς μια ειλικρινά μέσα απ' τη καρδιά μου...Σε μια τέτοια δύσκολη στιγμή χρειάζεσαι ανθρώπους και όμορφα λόγια σαν τα δικά σας... Μακάρι να γινόταν να πατήσουμε ένα κουμπί και να μη ξανά συνέβαινε ποτέ αυτό, σε καμία γυναίκα. Δυστυχώς όμως, όλα είναι μέσα στη ζωή. Προσπαθούμε να είμαστε αισιόδοξοι και να κάνουμε θετικές σκέψεις. Άλλωστε, όλα για κάποιο λόγο γίνονται, έτσι δε λένε; Είμαι πολύ τυχερή που έχω δίπλα μου έναν υπέροχο άνθρωπο γεμάτο αγάπη, πίστη, ελπίδα, αισιοδοξία και πρόθυμο να κάνει ό,τι περνάει απ το χέρι του για να με στηρίξει και να με κάνει να αισθανθώ όμορφα. "Μαζί θα το ξεπεράσουμε" λέει... "Όσο είμαστε ενωμένοι σαν γροθιά, δεν έχουμε να φοβόμαστε τίποτα... Θα ξανά προσπαθήσουμε όσες φορές χρειαστεί... Ξανά και ξανά... Μέχρι να πάρουμε αγκαλιά το μωράκι μας. Θα τα καταφέρουμε, θα δεις"... Αυτά ήταν λίγα απ τα λόγια που μου είπε σήμερα... Και πιστέψτε με ήταν αρκετά για να απαλύνει λίγο απ' τον πόνο  που κουβαλάω μέσα μου...

Δε θέλω να μακρηγορώ... Το μόνο που εύχομαι μέσα απ τη καρδιά μου είναι να πραγματοποιηθεί η ευχή κάθε γυναίκας που θέλει να γίνει μανούλα. Ο Θεός θα δώσει δύναμη σε όλες μας... Έχετε πίστη κορίτσια μου... και ανθρώπους που σας αγαπάνε δίπλα σας! Και μη ξεχνάτε πως τα καλύτερα έρχονται! 💜🙏

 

Τι γλυκά λόγια από τον άνθρωπό σου... πολύ σημαντικό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η ALEXANDRAprg είπε:

@annoula1987 @Sandyb @kaounmar @Maimoudaki92 @Theodora12 @N.Angel @Dioni20

Κορίτσια μου όμορφα... Σας ευχαριστώ όλες μια προς μια ειλικρινά μέσα απ' τη καρδιά μου...Σε μια τέτοια δύσκολη στιγμή χρειάζεσαι ανθρώπους και όμορφα λόγια σαν τα δικά σας... Μακάρι να γινόταν να πατήσουμε ένα κουμπί και να μη ξανά συνέβαινε ποτέ αυτό, σε καμία γυναίκα. Δυστυχώς όμως, όλα είναι μέσα στη ζωή. Προσπαθούμε να είμαστε αισιόδοξοι και να κάνουμε θετικές σκέψεις. Άλλωστε, όλα για κάποιο λόγο γίνονται, έτσι δε λένε; Είμαι πολύ τυχερή που έχω δίπλα μου έναν υπέροχο άνθρωπο γεμάτο αγάπη, πίστη, ελπίδα, αισιοδοξία και πρόθυμο να κάνει ό,τι περνάει απ το χέρι του για να με στηρίξει και να με κάνει να αισθανθώ όμορφα. "Μαζί θα το ξεπεράσουμε" λέει... "Όσο είμαστε ενωμένοι σαν γροθιά, δεν έχουμε να φοβόμαστε τίποτα... Θα ξανά προσπαθήσουμε όσες φορές χρειαστεί... Ξανά και ξανά... Μέχρι να πάρουμε αγκαλιά το μωράκι μας. Θα τα καταφέρουμε, θα δεις"... Αυτά ήταν λίγα απ τα λόγια που μου είπε σήμερα... Και πιστέψτε με ήταν αρκετά για να απαλύνει λίγο απ' τον πόνο  που κουβαλάω μέσα μου...

Δε θέλω να μακρηγορώ... Το μόνο που εύχομαι μέσα απ τη καρδιά μου είναι να πραγματοποιηθεί η ευχή κάθε γυναίκας που θέλει να γίνει μανούλα. Ο Θεός θα δώσει δύναμη σε όλες μας... Έχετε πίστη κορίτσια μου... και ανθρώπους που σας αγαπάνε δίπλα σας! Και μη ξεχνάτε πως τα καλύτερα έρχονται! 💜🙏

 

Eτσί είναι κοπέλα μου....το πιο σημαντικό είναι ότι έχεις τον άνθρωπο σου που σε αγαπάει και σε στηρίζει και μαζί δεν φοβάστε τίποτα. Να έχετε την υγεία σας και είμαι σίγουρη δεν θα χρειαστεί να προσπαθήσετε πολλές φορές...θα έρθουν πολύ πολύ σύντομα ευχάριστα νέα :)❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οπότε πάνω κάτω όλες πέρνουμε φυλλικό που χρειάζεται από τα πρώτα στάδια ανάπτυξης και μετα ίσως διαφέρει το πότε ξεκινάς τα υπόλοιπα από γιατρό σε γιατρό 🤔

Ναι ναι και εγω για το σίδηρο, ασβέστιο και ειχα την εντύπωση τα ξεκινας αργότερα αν έχεις καλές εξετάσεις  @Theodora12 @Sandyb (@sandyb οντως πέρνεις αρκετά δε λέει από τώρα και τα υπόλοιπα 🙈🙈) αλλά από ότι βλέπω πχ και στην @annoula1987 πχ το pregnacare εχει μέσα και ασβέστιο κλπ οπότε εξαρτάται από το γιατρό.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η ALEXANDRAprg είπε:

@annoula1987 @Sandyb @kaounmar @Maimoudaki92 @Theodora12 @N.Angel @Dioni20

Κορίτσια μου όμορφα... Σας ευχαριστώ όλες μια προς μια ειλικρινά μέσα απ' τη καρδιά μου...Σε μια τέτοια δύσκολη στιγμή χρειάζεσαι ανθρώπους και όμορφα λόγια σαν τα δικά σας... Μακάρι να γινόταν να πατήσουμε ένα κουμπί και να μη ξανά συνέβαινε ποτέ αυτό, σε καμία γυναίκα. Δυστυχώς όμως, όλα είναι μέσα στη ζωή. Προσπαθούμε να είμαστε αισιόδοξοι και να κάνουμε θετικές σκέψεις. Άλλωστε, όλα για κάποιο λόγο γίνονται, έτσι δε λένε; Είμαι πολύ τυχερή που έχω δίπλα μου έναν υπέροχο άνθρωπο γεμάτο αγάπη, πίστη, ελπίδα, αισιοδοξία και πρόθυμο να κάνει ό,τι περνάει απ το χέρι του για να με στηρίξει και να με κάνει να αισθανθώ όμορφα. "Μαζί θα το ξεπεράσουμε" λέει... "Όσο είμαστε ενωμένοι σαν γροθιά, δεν έχουμε να φοβόμαστε τίποτα... Θα ξανά προσπαθήσουμε όσες φορές χρειαστεί... Ξανά και ξανά... Μέχρι να πάρουμε αγκαλιά το μωράκι μας. Θα τα καταφέρουμε, θα δεις"... Αυτά ήταν λίγα απ τα λόγια που μου είπε σήμερα... Και πιστέψτε με ήταν αρκετά για να απαλύνει λίγο απ' τον πόνο  που κουβαλάω μέσα μου...

Δε θέλω να μακρηγορώ... Το μόνο που εύχομαι μέσα απ τη καρδιά μου είναι να πραγματοποιηθεί η ευχή κάθε γυναίκας που θέλει να γίνει μανούλα. Ο Θεός θα δώσει δύναμη σε όλες μας... Έχετε πίστη κορίτσια μου... και ανθρώπους που σας αγαπάνε δίπλα σας! Και μη ξεχνάτε πως τα καλύτερα έρχονται! 💜🙏

 

Μπράβο είσαι τυχερή που έχεις ένα τέτοιο άνθρωπο δίπλα σου και μαζί αγαπημένοι θα το ξεπεράσετε και θα πάτε παρακάτω! Εύχομαι να έχουμε ευχάριστα νέα σύντομα και την επόμενη φορά να πάνε όλα καλά 🧿🙏😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια όσες είστε στο στάδιο των εξετάσεων ή τις κάνατε ήδη κάνατε και καλλιέργεια κολπικού υγρού;

Δευτέρα θα κάνω τις αιματολογικές και μου είπε να πάω την επόμενη μέρα για να πάρει το δείγμα. Με άλλες κοπέλες που μιλάω μου λένε ότι δεν έκαναν...

Δεν με πειράζει απλά μου κάνει εντύπωση που οι υπόλοιπες δεν έχουν κάνει .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Κορίτσια όσες είστε στο στάδιο των εξετάσεων ή τις κάνατε ήδη κάνατε και καλλιέργεια κολπικού υγρού;

Δευτέρα θα κάνω τις αιματολογικές και μου είπε να πάω την επόμενη μέρα για να πάρει το δείγμα. Με άλλες κοπέλες που μιλάω μου λένε ότι δεν έκαναν...

Δεν με πειράζει απλά μου κάνει εντύπωση που οι υπόλοιπες δεν έχουν κάνει .

Καλημέρα  κορίτσι μου!! Και γω θα κάνω καλλιέργεια όχι επειδή κάνει σε όλες ο γιατρός μου από την αρχή αλλά γιατί έτυχε να απέχει ο ετήσιος έλεγχος μου αρκετά οπότε έχουμε καιρό να ελέγξουμε για κανένα μικροβιακι. 

Κορίτσια μου τι κάνετε? Είστε όλες καλά? Εγώ αυτές τις μέρες δεν έχω ενέργεια καθόλου. Σαν να δουλεύω 12ωρα ένα πράγμα ενώ δεν κάνω και τίποτα ιδιαίτερο, αλλά αύριο έχω υπέρηχο και είμαι ενθουσιασμένη να δούμε πως πάμε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Καλημέρα  κορίτσι μου!! Και γω θα κάνω καλλιέργεια όχι επειδή κάνει σε όλες ο γιατρός μου από την αρχή αλλά γιατί έτυχε να απέχει ο ετήσιος έλεγχος μου αρκετά οπότε έχουμε καιρό να ελέγξουμε για κανένα μικροβιακι. 

Κορίτσια μου τι κάνετε? Είστε όλες καλά? Εγώ αυτές τις μέρες δεν έχω ενέργεια καθόλου. Σαν να δουλεύω 12ωρα ένα πράγμα ενώ δεν κάνω και τίποτα ιδιαίτερο, αλλά αύριο έχω υπέρηχο και είμαι ενθουσιασμένη να δούμε πως πάμε!! 

Αααα λες γι'αυτο;Το τελευταίο τεστ Παπ μου ήταν το προηγούμενο καλοκαίρι. Ίσως γι'αυτό.

Εγώ μπήκα αισίως εχθές στην ένατη εβδομάδα και οι ανακατωσούρες και οι ζαλάδες είναι στο πικ τους...ευτυχώς δεν έχω εμετούς αλλά δεν μπορώ να κάνω και πολλά πράγματα...νιώθω κουρασμένη με τόση ανακατωσούρα....

Από την άλλη δεν με πειράζει αρκεί να προχωράει κανονικά και να μεγαλώνει!!!

Έχετε ακούσει καρδιά;;;Δεύτερος ή τρίτος υπέρηχος είναι που θα κάνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ σήμερα είμαι 8 εβδομαδων ακριβώς άρα μπαίνω και εγώ στην ενατη από αυριο (τα μπερδεύω λίγο αυτά να σου πω την αλήθεια) ανακατωσουρες δεν έχω και πολλές τώρα αλλά η δυσπεψια συνεχίζεται και η κούραση πολύ αφού να φανταστείς κάποια βράδια νιώθω τα πόδια μου σαν να είχα όλη μέρα ορθοστασία και βάζω μαξιλάρι από κάτω για να ανακουφιστω και να κοιμηθώ. Εμένα χτες βγήκαν οι αιματολογικές που έκανα και άρχισε να πέφτει ο αιματοκρίτης μου μπορεί γι αυτό να νιώθω έτσι θα μου πει αύριο. Είναι οι πρώτες αιματολογικές που κάνεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Αααα λες γι'αυτο;Το τελευταίο τεστ Παπ μου ήταν το προηγούμενο καλοκαίρι. Ίσως γι'αυτό.

Εγώ μπήκα αισίως εχθές στην ένατη εβδομάδα και οι ανακατωσούρες και οι ζαλάδες είναι στο πικ τους...ευτυχώς δεν έχω εμετούς αλλά δεν μπορώ να κάνω και πολλά πράγματα...νιώθω κουρασμένη με τόση ανακατωσούρα....

Από την άλλη δεν με πειράζει αρκεί να προχωράει κανονικά και να μεγαλώνει!!!

Έχετε ακούσει καρδιά;;;Δεύτερος ή τρίτος υπέρηχος είναι που θα κάνεις;

Ακούσαμε στις 6w 4d απλά το έμβρυο ήταν μόνο 3mm και ακούσαμε την καρδούλα με λιγάκι δυσκολία μέχρι να σιγουρευτουμε και γι αυτό θέλω αύριο να δούμε πως εξελίσσετε θα είναι ο τρίτος υπέροχος. Εσύ θυμάμαι έχεις ακούσει καρδούλα σωστά? Αντε με το καλό να προχωράμε όλες!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Κορίτσια όσες είστε στο στάδιο των εξετάσεων ή τις κάνατε ήδη κάνατε και καλλιέργεια κολπικού υγρού;

Δευτέρα θα κάνω τις αιματολογικές και μου είπε να πάω την επόμενη μέρα για να πάρει το δείγμα. Με άλλες κοπέλες που μιλάω μου λένε ότι δεν έκαναν...

Δεν με πειράζει απλά μου κάνει εντύπωση που οι υπόλοιπες δεν έχουν κάνει .

Καλημέρα και από μένα 🙋‍♀️🙋‍♀️

Εμένα στις αιματολογικές δε μου έγραψε να κάνω αλλά η αλήθεια είναι οτι τον προηγούμενο μήνα πριν μείνω έγκυος τέλος Ιανουαρίου ειχα πάει για να κάνω το ετήσιο τσεκ απ και μου είχε γράψει, οπότε ίσως για αυτό.

Εμένα μου έκαναν και ένα τραγικό λάθος στο εργαστήριο και 2 μέρες μέχρι να βγουν τα νέα αποτελέσματα ειχα τρελό άγχος μου εβγαλαν θετικό το αυστραλιανό αντιγόνο ενώ ήμουν αρνητική ξανά έδωσα και όλα καλά 😴

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...