Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η ALEXANDRAprg είπε:

Επειδή τυχαίνει να έχουμε ενοικιαζομενα διαμερίσματα, έχεις ανοιχτή πρόσκληση να ξανα έρθετε οποτε θέλετε!!!💜

Βρε γλυκούλα ευχαριστούμε πολύ!!!Ελπίζω την επόμενη φορά να είμαστε τρεις!!!🤭🤭🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 9 ώρες, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Καλώς σας βρήκα και με το καλό και σένα το μωράκι σου! Απάντησα και σε εσενα πριν ενα κατεβατο αλλά μολις κατάλαβα οτι δεν ημουν συνδεδεμένη (καινούρια βλέπεις 😀)!

Σε καταλαβαίνω με τις ανακατοσουρες οληηη μέρα, αναγουλες κτλ πάλι καλά δεν εκανες εμετους οσο και αν λενε οτι ανακουφιζουν εγω κάνω 1 κάθε μέρα και νοιωθω κομμάτια ξαπλωμένη ολη την ημέρα. Ας ελπισουμε οτι θα τα εχουμε για λιγες εβδομαδες ακόμη! 

Εγω το Μαρτιο εκλεισα τα 28 μπηκα στα 29.

Με το καλό και πάλι το μωράκι σου! 🧿🤰

Όντως ώρες ώρες είναι ζόρικα...και κυρίως που πειναωωω αλλα νομίζω ότι αν φάω θα κάνω εμετό...😂😂😂

Είμαστε κοντά στις ηλικίες οι περισσότερες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες δεν σας προλαβαίνω όλες...Είναι πολύ ωραίο που μπορούμε να μοιραζόμαστε ανησυχίες κ.λ.π ενώ διανύουμε την ίδια περίοδο γιατί κάθε τρίμηνο έχει τα δικά του...

Τελικά όλες τα ίδια σκεφτόμαστε και νιώθουμε...Επειδή περιμένω το πρώτο μου παιδάκι σκεφτόμουν ότι ίσως να το παραέκανα με την ανησυχία αλλά καταλαβαίνω ότι όλες βρισκόμαστε στην ίδια μοίρα...🤭😂

Πιστεύω όμως ότι μας κάνουν κακό και οι πολλές πληροφορίες γιατί γίνονται τόσα πολλά κάθε μερα και μας προδιαθέτουν...

Τουλάχιστον όμως μέσα από την συζήτηση καθυσηχαζόμαστε κάπως και δεν παίρνουμε σαν τις τρελές όλη μέρα τον γιατρό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου μόλις επέστρεψα από τον γιατρό και είναι όλα καλά :) Tα καφέ που βλέπω είναι όντως παλιό αίμα, είδε και μια πολύ μικρή αποκόλληση που όμως λέει δεν επηρεάζει σε κάτι. Και απλά μου σε 2 τα Utrogestan (αν τα δεν με πειράζουν και μπορώ να παίρνω 2)

Σας ευχαριστώ και πάλι για το ενδιαφέρον!!! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Βρε γλυκούλα ευχαριστούμε πολύ!!!Ελπίζω την επόμενη φορά να είμαστε τρεις!!!🤭🤭🤭

Και άλλοι 3 εμείς, έξι!!! Χαχα 💜 Μακάρι Παναγίτσα μου να πάνε όλα καλά και για τις δυο μας! Αύριο 11:30 έχω ραντεβού με γυναικολόγο πάλι... 3ος υπέρηχος και εύχομαι να είναι κ ο τυχερός!!! Να δούμε το εμβρυακι μας επιτέλους... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η ALEXANDRAprg είπε:

Και άλλοι 3 εμείς, έξι!!! Χαχα 💜 Μακάρι Παναγίτσα μου να πάνε όλα καλά και για τις δυο μας! Αύριο 11:30 έχω ραντεβού με γυναικολόγο πάλι... 3ος υπέρηχος και εύχομαι να είναι κ ο τυχερός!!! Να δούμε το εμβρυακι μας επιτέλους... 

Ναι ναι το θυμάμαι...μακάρι να το δείτε και να το ακούσετε !!!Εννοείτε θα περιμένω να μας πεις τι έγινε...Εύχομαι να πάνε όλα καλά🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Theodora12 είπε:

Είναι όμορφο νησί με ζωή όλο τον χρόνο, μακάρι να τα καταφέρεις να μας επισκεφτείς. Εύχομαι να είναι όλα καλά αύριο με τον υπέρηχο σου ❤️ 

Σ’ευχαριστώ πολύ Θεοδώρα μου🙏🏼

Θα σας ενημερώσω όλες αύριο! Στείλτε μου τη θετική σας ενέργεια κορίτσια μου
Καλό βράδυ💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η ALEXANDRAprg είπε:

Σ’ευχαριστώ πολύ Θεοδώρα μου🙏🏼

Θα σας ενημερώσω όλες αύριο! Στείλτε μου τη θετική σας ενέργεια κορίτσια μου
Καλό βράδυ💜

Kαλημέρα, όλα καλά θα είναι θα δεις... μονό που αγχωνόμαστε και δεν κάνει καθόλου καλό!!! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Theodora12 είπε:

Κορίτσια μου μόλις επέστρεψα από τον γιατρό και είναι όλα καλά :) Tα καφέ που βλέπω είναι όντως παλιό αίμα, είδε και μια πολύ μικρή αποκόλληση που όμως λέει δεν επηρεάζει σε κάτι. Και απλά μου σε 2 τα Utrogestan (αν τα δεν με πειράζουν και μπορώ να παίρνω 2)

Σας ευχαριστώ και πάλι για το ενδιαφέρον!!! ❤️ 

Καλημέρα Theodora χαίρομαι πολύ που είναι όλα καλά! Οντως συνήθως το καφέ αίμα δεν τους ανησυχεί ιδιαίτερα αλλά αφού κάνατε και υπερηχο και είναι όλα καλά θα χαλαρώσεις και εσύ, τώρα με την προγεστερόνη που σου έδωσε θα σταματήσουν τα καφέ! Εγώ που παίρνω Utrogestan από το στόμα στην αρχή με ενοχλησε λίγο, βασικά μου έφερε απίστευτη υπνηλία και λίγη ζαλάδα αλλά μόνο για λίγες μέρες, τώρα το συνήθισα και δεν καταλαβαίνω τίποτα. Εσένα σου έδωσε να παίρνεις κολπικά ή από στόμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η ALEXANDRAprg είπε:

Σ’ευχαριστώ πολύ Θεοδώρα μου🙏🏼

Θα σας ενημερώσω όλες αύριο! Στείλτε μου τη θετική σας ενέργεια κορίτσια μου
Καλό βράδυ💜

Όλα καλά θα πάνε!!! Κι εγώ έχω ραντεβού στις 4:00!! Στέλνω ολη μου την θετική ενέργεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Theodora12 είπε:

Γειά σου, εγώ είμαι 8 εβδομάδων ακριβώς με ΠΗΤ 25/11,  συμπτώματα γενικά δεν έχω(τουλάχιστον όχι ακόμα), εκτός το στήθος και ένα θέμα με δυσκοιλιότητα.

Απλά εδώ και 4 μέρες έχω καφέ εκκρίσεις και έχω φρικάρει λίγο... Ο γιατρός μου είπε ότι δεν είναι κάτι και από την  στιγμή που ακούσαμε καρδούλα θα είναι όλα καλά, πάντως όπως και να έχει θα πάω απόψε εκτάκτως να με δει, τουλάχιστον να ηρεμήσω.

Να έχουμε όλα τα κορίτσια μια καλή και όμορφη περίοδο εγκυμοσύνης :) 

Καλημέρα Θεοδώρα και καλώς σας βρήκα! 

Ακριβώς, μην αγχώνεσαι όπως σου είπε με τα καφέ σημαίνει οτι ειναι παλιό αίμα και εγώ είχα 3 ημέρες στην 7η και αλλες 3 στην 8η και όλα καλά με τα utrostestan που απο οτι ειδα σου έδωσε 😊😊

Όλα καλά θα πάνε και εύχομαι μια όμορφη και ανέμελη εγκυμοσύνη! 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια όσες έχετε τα ραντεβού σας ελπίζω να πάνε όλα καλά! 

Σας στέλνω και εγω τη θετική μου ενέργεια 🙏🙏🙏 

Σήμερα 10w ακριβώς 🙈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω μια απορία εσάς σας έχουν γράψει συμπληρώματα από τώρα; Εμένα παρόλο που βγήκαν μια χαρά οι εξετάσεις έχω 2 εβδομάδες που ξεκίνησα σίδηρο με φυλλικό οξύ και ασβέστιο 🤔 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου... 

Δυστυχώς τα νέα μας δεν ήταν καλά... τελικά ήταν τρίτος και φαρμακερός ο σημερινός μας υπέρηχος... 

Δεν είχε μεγαλώσει ο σάκος και δεν υπήρχαν εμβρυϊκά στοιχεία παρα μόνο ο λεκιθικος ασκός. Σταμάτησε να αναπτύσσεται το μωράκι μας...💔

Η γυναικολόγος μου δεν είναι πλέον αισιόδοξη. Με έστειλε για χοριακη, Ε2 κ προγεστερόνη και αύριο θα έχουμε τα αποτελέσματα. Αν οι τιμές έχουν πεσει, σημαίνει δυστυχώς αποβολή... Ελπίζει λέει να το αποβάλλει μόνος του ο οργανισμός μου και μη χρειαστεί να επέμβουμε χειρουργικά... Μου είπε πως δεν έκανα τίποτα λάθος... και πως δυστυχώς αυτό συμβαίνει πολύ συχνά. Αλλά για μένα ήταν το πρώτο μου μικρακι και ειλικρινά με πονάει πολύ...δε φαντάζεστε ποσο.... 🥺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η ALEXANDRAprg είπε:

Κορίτσια μου... 

Δυστυχώς τα νέα μας δεν ήταν καλά... τελικά ήταν τρίτος και φαρμακερός ο σημερινός μας υπέρηχος... 

Δεν είχε μεγαλώσει ο σάκος και δεν υπήρχαν εμβρυϊκά στοιχεία παρα μόνο ο λεκιθικος ασκός. Σταμάτησε να αναπτύσσεται το μωράκι μας...💔

Η γυναικολόγος μου δεν είναι πλέον αισιόδοξη. Με έστειλε για χοριακη, Ε2 κ προγεστερόνη και αύριο θα έχουμε τα αποτελέσματα. Αν οι τιμές έχουν πεσει, σημαίνει δυστυχώς αποβολή... Ελπίζει λέει να το αποβάλλει μόνος του ο οργανισμός μου και μη χρειαστεί να επέμβουμε χειρουργικά... Μου είπε πως δεν έκανα τίποτα λάθος... και πως δυστυχώς αυτό συμβαίνει πολύ συχνά. Αλλά για μένα ήταν το πρώτο μου μικρακι και ειλικρινά με πονάει πολύ...δε φαντάζεστε ποσο.... 🥺

Κορίτσι κουράγιο και τολμ΄να πω ότι σε καταοώ γιατί περνάω το ίδιο. Στον τρίτο υπέρηχο χθες μου είπαν ότι ο σάκος ναι είναι εκεί αλλά το έμβρυο δε το ακούσαμε, ατελής αποβολή το χαρακτήρισαν και επειδή έμεινε μέσα θα χρειαστώ απόξεση, ήμουν 8 εβδομάδων μετά από εξωσωματική. Ε΄χω και άλλη μία αποβολή το 2019 από φυσική σύλληψη στις 14 εβδομάδες. Τότε το απέδωσαν και σε ένα ινωμύωμα που είχα τώρα δεν βρίσκουν σαφή αιτία. Κουράγιο και υπομονή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η ALEXANDRAprg είπε:

Κορίτσια μου... 

Δυστυχώς τα νέα μας δεν ήταν καλά... τελικά ήταν τρίτος και φαρμακερός ο σημερινός μας υπέρηχος... 

Δεν είχε μεγαλώσει ο σάκος και δεν υπήρχαν εμβρυϊκά στοιχεία παρα μόνο ο λεκιθικος ασκός. Σταμάτησε να αναπτύσσεται το μωράκι μας...💔

Η γυναικολόγος μου δεν είναι πλέον αισιόδοξη. Με έστειλε για χοριακη, Ε2 κ προγεστερόνη και αύριο θα έχουμε τα αποτελέσματα. Αν οι τιμές έχουν πεσει, σημαίνει δυστυχώς αποβολή... Ελπίζει λέει να το αποβάλλει μόνος του ο οργανισμός μου και μη χρειαστεί να επέμβουμε χειρουργικά... Μου είπε πως δεν έκανα τίποτα λάθος... και πως δυστυχώς αυτό συμβαίνει πολύ συχνά. Αλλά για μένα ήταν το πρώτο μου μικρακι και ειλικρινά με πονάει πολύ...δε φαντάζεστε ποσο.... 🥺

Αλεξάνδρα μου, πραγματικά λυπάμαι πολύ για αυτή την απρόσμενη κατάληξη. 

Ελπίζω αν υπάρχει έστω και μια ελπλιδα με τις εξετάσεις να μην έχουν πέσει οι τιμές δε ξερω τι να πω 😐.

Κουράγιο το ξέρω είναι δύσκολο αλλά μη το αφήσεις να σε ρίξει θετικές σκέψεις, αισιοδοξία και εύχομαι σύντομα να έχουμε νέα σου ευχάριστα 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η ALEXANDRAprg είπε:

Κορίτσια μου... 

Δυστυχώς τα νέα μας δεν ήταν καλά... τελικά ήταν τρίτος και φαρμακερός ο σημερινός μας υπέρηχος... 

Δεν είχε μεγαλώσει ο σάκος και δεν υπήρχαν εμβρυϊκά στοιχεία παρα μόνο ο λεκιθικος ασκός. Σταμάτησε να αναπτύσσεται το μωράκι μας...💔

Η γυναικολόγος μου δεν είναι πλέον αισιόδοξη. Με έστειλε για χοριακη, Ε2 κ προγεστερόνη και αύριο θα έχουμε τα αποτελέσματα. Αν οι τιμές έχουν πεσει, σημαίνει δυστυχώς αποβολή... Ελπίζει λέει να το αποβάλλει μόνος του ο οργανισμός μου και μη χρειαστεί να επέμβουμε χειρουργικά... Μου είπε πως δεν έκανα τίποτα λάθος... και πως δυστυχώς αυτό συμβαίνει πολύ συχνά. Αλλά για μένα ήταν το πρώτο μου μικρακι και ειλικρινά με πονάει πολύ...δε φαντάζεστε ποσο.... 🥺

Κοριτσάκι μου γλυκό λυπάμαι πολύ για αυτή την εξέλιξη και πραγματικά πάγωσα τώρα που διάβασα το μήνυμα σου...  αλλά μην στεναχωριέσαι... ακόμα κι αν δεν είναι καλή τελικά η κατάληξη είμαι σίγουρη ότι θα τα ξανά καταφέρεις πολύ σύντομα  ❤️ 

Εχει συμβεί σε αρκετές γνωστές μου και πολύ σύντομα ήταν ξανά έγκυες.  Και σίγουρα δεν έχεις κάνει εσύ κάτι λάθος, όντως συμβαίνει πολύ συχνά και συνηθώς από ότι έχω και εγώ διαβάσει η φύση προβλέπει και το σταματάει αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα στο έμβρυο.


Εύχομαι όμως μέσα από την καρδιά μου να είναι αλλιώς τα πράγματα και να πάρεις καλά αποτελέσματα αύριο!!! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η ALEXANDRAprg είπε:

Κορίτσια μου... 

Δυστυχώς τα νέα μας δεν ήταν καλά... τελικά ήταν τρίτος και φαρμακερός ο σημερινός μας υπέρηχος... 

Δεν είχε μεγαλώσει ο σάκος και δεν υπήρχαν εμβρυϊκά στοιχεία παρα μόνο ο λεκιθικος ασκός. Σταμάτησε να αναπτύσσεται το μωράκι μας...💔

Η γυναικολόγος μου δεν είναι πλέον αισιόδοξη. Με έστειλε για χοριακη, Ε2 κ προγεστερόνη και αύριο θα έχουμε τα αποτελέσματα. Αν οι τιμές έχουν πεσει, σημαίνει δυστυχώς αποβολή... Ελπίζει λέει να το αποβάλλει μόνος του ο οργανισμός μου και μη χρειαστεί να επέμβουμε χειρουργικά... Μου είπε πως δεν έκανα τίποτα λάθος... και πως δυστυχώς αυτό συμβαίνει πολύ συχνά. Αλλά για μένα ήταν το πρώτο μου μικρακι και ειλικρινά με πονάει πολύ...δε φαντάζεστε ποσο.... 🥺

Κορίτσι μου γλυκό πραγματικά λυπάμαι πάρα πολύ με την εξέλιξη αυτή. Δεν υπάρχουν λόγια που μπορούν να σε κάνουν να νιώσεις καλύτερα το ξέρω. Θα πω μόνο υπομονή και κουράγιο για να πας παρακάτω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ALEXANDRAprg είπε:

Κορίτσια μου... 

Δυστυχώς τα νέα μας δεν ήταν καλά... τελικά ήταν τρίτος και φαρμακερός ο σημερινός μας υπέρηχος... 

Δεν είχε μεγαλώσει ο σάκος και δεν υπήρχαν εμβρυϊκά στοιχεία παρα μόνο ο λεκιθικος ασκός. Σταμάτησε να αναπτύσσεται το μωράκι μας...💔

Η γυναικολόγος μου δεν είναι πλέον αισιόδοξη. Με έστειλε για χοριακη, Ε2 κ προγεστερόνη και αύριο θα έχουμε τα αποτελέσματα. Αν οι τιμές έχουν πεσει, σημαίνει δυστυχώς αποβολή... Ελπίζει λέει να το αποβάλλει μόνος του ο οργανισμός μου και μη χρειαστεί να επέμβουμε χειρουργικά... Μου είπε πως δεν έκανα τίποτα λάθος... και πως δυστυχώς αυτό συμβαίνει πολύ συχνά. Αλλά για μένα ήταν το πρώτο μου μικρακι και ειλικρινά με πονάει πολύ...δε φαντάζεστε ποσο.... 🥺

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου... το έχω περάσει κι εγώ πριν 4 χρόνια και σε καταλαβαίνω.... ελπίζω το επόμενο και τυχερό... κουράγιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ALEXANDRAprg είπε:

Κορίτσια μου... 

Δυστυχώς τα νέα μας δεν ήταν καλά... τελικά ήταν τρίτος και φαρμακερός ο σημερινός μας υπέρηχος... 

Δεν είχε μεγαλώσει ο σάκος και δεν υπήρχαν εμβρυϊκά στοιχεία παρα μόνο ο λεκιθικος ασκός. Σταμάτησε να αναπτύσσεται το μωράκι μας...💔

Η γυναικολόγος μου δεν είναι πλέον αισιόδοξη. Με έστειλε για χοριακη, Ε2 κ προγεστερόνη και αύριο θα έχουμε τα αποτελέσματα. Αν οι τιμές έχουν πεσει, σημαίνει δυστυχώς αποβολή... Ελπίζει λέει να το αποβάλλει μόνος του ο οργανισμός μου και μη χρειαστεί να επέμβουμε χειρουργικά... Μου είπε πως δεν έκανα τίποτα λάθος... και πως δυστυχώς αυτό συμβαίνει πολύ συχνά. Αλλά για μένα ήταν το πρώτο μου μικρακι και ειλικρινά με πονάει πολύ...δε φαντάζεστε ποσο.... 🥺

Αχ κοριτσι μου ποσο πολυ λυπαμαι 😞κ ξερεις ποσο σε καταλαβαινω...καμια λεξη δεν ειναι αρκετη αυτη την στιγμη...

Μα πραγματικα ποσο συχνο ειναι αυτο ρε κοριτσια, τι γινεται...διαβασα κ για την αλλη κοπελα @kaounmar λυπαμαι πολυ κ για σενα! Κ εσυ απο εξωσωματικη κ εγω απο εξωσωματικη. Απο οτι καταλαβα αν απο την αρχη δεν παει καλα η χοριακη κ μετα ο καθε υπερηχος οι περισσοτερες καταληγουν σε παλινδρομες. 
 Ολες βρισκομαστε στην ιδια βαρκα με αδεια χερια αλλα που θα παει θα μας χαμογελασει η τυχη, δεν ηταν η ωρα μας...κουραγιο δεν πρεπει να το βαζουμε κατω! Ολες θα τα καταφερουμε αργα η γρηγορα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, όσες δεν πήγε καλά, λυπάμαι πραγματικά...μπορώ να νιώσω πώς νιώθετε... κάντε κουράγιο και ο χρόνος απαλύνει τον πόνο... και όταν έρθει το γερό μωράκι,  θα γεμίσει το κενό με τη χαρά!! Εμείς πήγαμε σήμερα και ακούσαμε καρδούλα! Μας έβγαλε ΠΗΤ 23/11/21. Άρα βάση αυτού, είμαι 8 εβδομάδων και 2 ημερών. Περίεργη ημερομηνία για μένα αφού τέτοια μέρα το 2012 σκοτώθηκε ο μπαμπάς του πρώτου μου παιδιού..  σε 2 εβδομάδες μου είπε να πάω ξανά και να έχω αποφασίσει αν θα κάνω αυχενική διαφάνεια που στηρίζεται πάνω σε ποσοστά ή την καινούρια εξέταση με το αίμα η οποία είναι ακριβή αλλά σου δίνει σίγουρες απαντήσεις κατά 99,5% και το φύλο του μωρού.  Λογικά αυτή θα κάνουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

Κορίτσια μου, όσες δεν πήγε καλά, λυπάμαι πραγματικά...μπορώ να νιώσω πώς νιώθετε... κάντε κουράγιο και ο χρόνος απαλύνει τον πόνο... και όταν έρθει το γερό μωράκι,  θα γεμίσει το κενό με τη χαρά!! Εμείς πήγαμε σήμερα και ακούσαμε καρδούλα! Μας έβγαλε ΠΗΤ 23/11/21. Άρα βάση αυτού, είμαι 8 εβδομάδων και 2 ημερών. Περίεργη ημερομηνία για μένα αφού τέτοια μέρα το 2012 σκοτώθηκε ο μπαμπάς του πρώτου μου παιδιού..  σε 2 εβδομάδες μου είπε να πάω ξανά και να έχω αποφασίσει αν θα κάνω αυχενική διαφάνεια που στηρίζεται πάνω σε ποσοστά ή την καινούρια εξέταση με το αίμα η οποία είναι ακριβή αλλά σου δίνει σίγουρες απαντήσεις κατά 99,5% και το φύλο του μωρού.  Λογικά αυτή θα κάνουμε. 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη! Τι είναι αυτή η εξέταση; Εγώ δεν την ξέρω. Δηλαδή κάνεις ή αυχενική ή αυτή με το αίμα, μία από τις δύο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η N.Angel είπε:

Αχ κοριτσι μου ποσο πολυ λυπαμαι 😞κ ξερεις ποσο σε καταλαβαινω...καμια λεξη δεν ειναι αρκετη αυτη την στιγμη...

Μα πραγματικα ποσο συχνο ειναι αυτο ρε κοριτσια, τι γινεται...διαβασα κ για την αλλη κοπελα @kaounmar λυπαμαι πολυ κ για σενα! Κ εσυ απο εξωσωματικη κ εγω απο εξωσωματικη. Απο οτι καταλαβα αν απο την αρχη δεν παει καλα η χοριακη κ μετα ο καθε υπερηχος οι περισσοτερες καταληγουν σε παλινδρομες. 
 Ολες βρισκομαστε στην ιδια βαρκα με αδεια χερια αλλα που θα παει θα μας χαμογελασει η τυχη, δεν ηταν η ωρα μας...κουραγιο δεν πρεπει να το βαζουμε κατω! Ολες θα τα καταφερουμε αργα η γρηγορα!

 

σε εμένα η χοριακή είχε ανέβει πολύ καλά είδαμε σάκο, την προηγούμενη εβδομάδα το ακούσαμε κιόλας αλλά χθες δεν ακούστηκε ξανά, είχε λέει δημιουργηθεί αποκόληση σάκου. Είχα λίγο αίμα τις προάλες αλλά δεν είχε φανεί κάτι στον υπέρηχο που να μας ανησυχεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ALEXANDRAprg είπε:

Κορίτσια μου... 

Δυστυχώς τα νέα μας δεν ήταν καλά... τελικά ήταν τρίτος και φαρμακερός ο σημερινός μας υπέρηχος... 

Δεν είχε μεγαλώσει ο σάκος και δεν υπήρχαν εμβρυϊκά στοιχεία παρα μόνο ο λεκιθικος ασκός. Σταμάτησε να αναπτύσσεται το μωράκι μας...💔

Η γυναικολόγος μου δεν είναι πλέον αισιόδοξη. Με έστειλε για χοριακη, Ε2 κ προγεστερόνη και αύριο θα έχουμε τα αποτελέσματα. Αν οι τιμές έχουν πεσει, σημαίνει δυστυχώς αποβολή... Ελπίζει λέει να το αποβάλλει μόνος του ο οργανισμός μου και μη χρειαστεί να επέμβουμε χειρουργικά... Μου είπε πως δεν έκανα τίποτα λάθος... και πως δυστυχώς αυτό συμβαίνει πολύ συχνά. Αλλά για μένα ήταν το πρώτο μου μικρακι και ειλικρινά με πονάει πολύ...δε φαντάζεστε ποσο.... 🥺

Πόσο κρίμα ρε κοριτσάκι...αυτά είναι τα άσχημα...δυστυχώς τελικά όντως το ποσοστό είναι μεγάλο...

Λυπάμαι πολύ... :( :( :( 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

σε εμένα η χοριακή είχε ανέβει πολύ καλά είδαμε σάκο, την προηγούμενη εβδομάδα το ακούσαμε κιόλας αλλά χθες δεν ακούστηκε ξανά, είχε λέει δημιουργηθεί αποκόληση σάκου. Είχα λίγο αίμα τις προάλες αλλά δεν είχε φανεί κάτι στον υπέρηχο που να μας ανησυχεί!

Ρε κορίτσια τι κακό κι αυτό;;;Ελπίζω σύντομα να έχουμε όλες μωράκια στις αγκαλιές μας...μακάρι η επόμενη φορά να είναι η τυχερή σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...