Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!! Καλή εβδομάδα!! 

Εγώ θα την έχω σε λίκνο δίπλα από το κρεβάτι. Στο γιο μου είχα το κλασσικό το ξύλινο που κουνάει κιόλας, αλλά έχω κ της chicco το next to me που ουσιαστικά γίνεται προέκταση του κρεβατιού και δεν ξέρω ποιο να χρησιμοποιήσω. Το ξύλινο με είχε βολεψει παρά πολύ κ την ημέρα το τσουλούσα κ το πήγαινα κ στο σαλόνι.

Κατά τη διάρκεια της ημέρας τα παντζούρια δεν τα κλείνουμε την ώρα που κοιμούνται γιατί πρέπει να καταλαβαίνουν τη διαφορά μέρας κ νύχτας. Και για τους θορύβους που γράφτηκε πιο πάνω ισχύει.. κάνουμε ότι συνηθίζουμε... όπως μάθουν τα μικρούλια... 

Από βδομάδα θα πάμε κι εμείς για μάθημα ανώδυνου τοκετού που το κάνει η μαία του γυναικολόγου μας. 

@annatsak εγώ πήρα δύο παντελόνια πυτζάμας που ήδη είχα κ από πάνω μπλουζιτσες με τιράντες  κ παρήγγειλα κ από το shein ένα νυχτικάκι με κουμπιά που δε νομίζω να μου χρειαστεί να είμαι ειλικρινής.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Κορίτσια από που πήρατε νυχτικό και ρόμπα γιατί όπου είδα μου έμοιαζαν σαν της γιαγιάς μου 😅 κάτι πιο γλυκό όμορφο και μαζεμένο 😍 επίσης κοντομάνικο ή μακρυμάνικο?? 

Καλησπέρα! Εγώ πήρα 2 νυχτικές με κουμπιά τα οποία πήγαιναν και με ζεστή ρόμπα μαζί από τον ΑΡΓΙΑΝΑΣ σε καλή τιμουλα.  Οκ, είναι κάπως γιαγιαδίστικες, αλλά νομίζω όλες οι μακριές, έτσι είναι.  Εγώ πήρα μακρυμανικες, αλλά είναι λεπτούλες και θα έχω τη ζεστή ρόμπα από πάνω όταν κρυώνω. 

Κατά τα άλλα,  στήσαμε χθες το παρκοκρεβατο στο δωμάτιό μας,  έχει και την αλλαξιερα του πάνω,  αρκετά μεγάλη και άνετη και έχει πολλές τσέπες μεγάλες γύρω γύρω που θα μπορώ να βάλω πάνες, κρέμες και καμιά αλλαξιά για να μην ψάχνομαι μέσα στη νύχτα! Για τη μέρα έχω το πορτ μπεμπέ που είναι αρκετά μεγάλο και πιστεύω θα χωράει για 3-5 μήνες,  αργότερα έχω ένα δεύτερο παρκοκρεβατο που θα μπει στο σαλόνι μιας και είναι πάνω κάτω το σπίτι και είναι δύσκολο να μετακινώ οτιδήποτε με τόσες σκάλες που έχουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Πώς είστε?? 33 εβδομάδων ακριβώς σήμερα... όλα είναι έτοιμα να υποδεχτούν το δεύτερο θαύμα μου! Μόνο το μπανιερο του περιμένω από μέρα σε μέρα! Παρήγγειλα τελικά το scnuggle, ελπίζω να βολευτούμε!! Εχει τελευταίες μέρες που έχω αρκετές συσπάσεις μέσα στην ημέρα,  αλλά περισσότερο με ενοχλεί η πίεση χαμηλά,  ίσως φταίνε και οι επαφές,  παρατήρησα ότι τις τελευταίες δύο φορές, νιώθω πιο συχνά ενοχλήσεις για 2-3 μέρες μετά. Ίσως πρέπει να τις αραιώσουμε μέχρι να μπω στον μήνα μου.  Εσείς πώς πάτε από συσπασούλες  ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η annoula1987 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πώς είστε?? 33 εβδομάδων ακριβώς σήμερα... όλα είναι έτοιμα να υποδεχτούν το δεύτερο θαύμα μου! Μόνο το μπανιερο του περιμένω από μέρα σε μέρα! Παρήγγειλα τελικά το scnuggle, ελπίζω να βολευτούμε!! Εχει τελευταίες μέρες που έχω αρκετές συσπάσεις μέσα στην ημέρα,  αλλά περισσότερο με ενοχλεί η πίεση χαμηλά,  ίσως φταίνε και οι επαφές,  παρατήρησα ότι τις τελευταίες δύο φορές, νιώθω πιο συχνά ενοχλήσεις για 2-3 μέρες μετά. Ίσως πρέπει να τις αραιώσουμε μέχρι να μπω στον μήνα μου.  Εσείς πώς πάτε από συσπασούλες  ? 

Καλησπέρα κορίτσι μου! Εγώ 33+2 σήμερα κ όπως έχω πει τις συσπασεις τις νιώθω από 25η βδομάδα κ γι αυτό παίρνω ουτροτζεσταν κ θα τα κόψω μόλις γίνω 35 ακριβώς. Αν κ εδώ κ 2 βδομαδες τις νιώθω κ γω πιο έντονα τις συσπασεις παρόλο που παίρνω ουτροτζεσταν. Είναι φυσιολογικό να τις νιώθουμε τώρα γτ ξεκινάει σιγά σιγά η μήτρα να προετοιμάζεται για τον τοκετό. Μπορεί κ οι επαφες να το κάνουν πιο έντονο. Εμείς δν έχουμε επαφες από την αρχή γτ φοβόμασταν για όλα αυτά κ λόγω αποβολών . Από ετοιμασίες εγώ ακόμα δν τα έχω όλα έτοιμα. Έπλυνα χθες κάποια ρουχαλάκια,πετσέτες κ σεντονια κ το απόγευμα θα τα σιδερώσω , για να βάλω αυριο κ τα υπόλοιπα για πλύσιμο. Χθες ήρθε κ το λίκνο το οποίο είναι κ next to me. Κορίτσια εσείς πως το πλύνατε το λίκνο . Λέω σήμερα το απόγευμα να το πλύνουμε με τον αντρα μου στο χέρι ,δλδ να το τρίψουμε με το βρεφικο απορρυπαντικό κ να το ξεπλύνουμε αμεσως . Γράφει πως πλένεται . Το στρώματακι του απλά θα βγάλω κ θα πλύνω το κάλυμμα που έχει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Εγώ 33+2 σήμερα κ όπως έχω πει τις συσπασεις τις νιώθω από 25η βδομάδα κ γι αυτό παίρνω ουτροτζεσταν κ θα τα κόψω μόλις γίνω 35 ακριβώς. Αν κ εδώ κ 2 βδομαδες τις νιώθω κ γω πιο έντονα τις συσπασεις παρόλο που παίρνω ουτροτζεσταν. Είναι φυσιολογικό να τις νιώθουμε τώρα γτ ξεκινάει σιγά σιγά η μήτρα να προετοιμάζεται για τον τοκετό. Μπορεί κ οι επαφες να το κάνουν πιο έντονο. Εμείς δν έχουμε επαφες από την αρχή γτ φοβόμασταν για όλα αυτά κ λόγω αποβολών . Από ετοιμασίες εγώ ακόμα δν τα έχω όλα έτοιμα. Έπλυνα χθες κάποια ρουχαλάκια,πετσέτες κ σεντονια κ το απόγευμα θα τα σιδερώσω , για να βάλω αυριο κ τα υπόλοιπα για πλύσιμο. Χθες ήρθε κ το λίκνο το οποίο είναι κ next to me. Κορίτσια εσείς πως το πλύνατε το λίκνο . Λέω σήμερα το απόγευμα να το πλύνουμε με τον αντρα μου στο χέρι ,δλδ να το τρίψουμε με το βρεφικο απορρυπαντικό κ να το ξεπλύνουμε αμεσως . Γράφει πως πλένεται . Το στρώματακι του απλά θα βγάλω κ θα πλύνω το κάλυμμα που έχει. 

Μόνο εγώ δεν έχω συσπάσεις; Ή δεν τις καταλαβαίνω, τι να πω .....Αυτό με το πλύσιμο που λες. Εγώ λίκνο δεν έχω αλλά χθες παρέλαβα το καρότσι. Θέλω να δω ποια μέρη του είναι πλενομενα, λογικά θα μπαίνουν πλυντήριο σε χαμηλή θερμοκρασία χωρίς στυψιμο. Δες μήπως έχει οδηγίες πλυσίματος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Εγώ 33+2 σήμερα κ όπως έχω πει τις συσπασεις τις νιώθω από 25η βδομάδα κ γι αυτό παίρνω ουτροτζεσταν κ θα τα κόψω μόλις γίνω 35 ακριβώς. Αν κ εδώ κ 2 βδομαδες τις νιώθω κ γω πιο έντονα τις συσπασεις παρόλο που παίρνω ουτροτζεσταν. Είναι φυσιολογικό να τις νιώθουμε τώρα γτ ξεκινάει σιγά σιγά η μήτρα να προετοιμάζεται για τον τοκετό. Μπορεί κ οι επαφες να το κάνουν πιο έντονο. Εμείς δν έχουμε επαφες από την αρχή γτ φοβόμασταν για όλα αυτά κ λόγω αποβολών . Από ετοιμασίες εγώ ακόμα δν τα έχω όλα έτοιμα. Έπλυνα χθες κάποια ρουχαλάκια,πετσέτες κ σεντονια κ το απόγευμα θα τα σιδερώσω , για να βάλω αυριο κ τα υπόλοιπα για πλύσιμο. Χθες ήρθε κ το λίκνο το οποίο είναι κ next to me. Κορίτσια εσείς πως το πλύνατε το λίκνο . Λέω σήμερα το απόγευμα να το πλύνουμε με τον αντρα μου στο χέρι ,δλδ να το τρίψουμε με το βρεφικο απορρυπαντικό κ να το ξεπλύνουμε αμεσως . Γράφει πως πλένεται . Το στρώματακι του απλά θα βγάλω κ θα πλύνω το κάλυμμα που έχει. 

Εγώ δεν έχω λίκνο, αν και το συγκεκριμένο το ήθελα αλλά επειδή είναι μόνο για λίγους μήνες, δεν το πήραμε.  Το παρκοκρεβατο πάντως το πέρασα με πανάκι και dettol σπρέι που είναι για όλες τις επιφάνειες και δεν θέλει βγάλσιμο.  Αλλά ρίξε μια ματιά στις οδηγίες ή στο ίντερνετ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα για τα μέρη που δεν βγαίνουν για να πλυθούν πήραμε να δοκιμάσουμε το απολυμαντικό spray από baby planet .Λέει ότι είναι safe για χρήση σε μωρουδιακά,λουτρινα κ.λ.π. 

Κι εγώ ξεκίνησα το πλύσιμο...σήμερα έχουμε και ραντεβού να δούμε τον μικρούλη μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Καλησπέρα για τα μέρη που δεν βγαίνουν για να πλυθούν πήραμε να δοκιμάσουμε το απολυμαντικό spray από baby planet .Λέει ότι είναι safe για χρήση σε μωρουδιακά,λουτρινα κ.λ.π. 

Κι εγώ ξεκίνησα το πλύσιμο...σήμερα έχουμε και ραντεβού να δούμε τον μικρούλη μας!!!

Κορίτσια μου πως είστε;;ετοιμασίες βλέπω εμάς μας έμεινε σίδηρο!παρασκευη πρώτα ο θεός έρχεται η αδερφή μ από Ελλάδα!που μπαίνω και στον μήνα μου ! Με το καλό το ραντεβού κοπέλα μου εμείς αύριο θα Ε πι σκεφτούμε το νοσοκομείο για τα διαδικαστικά !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Doritoula11 είπε:

Κορίτσια μου πως είστε;;ετοιμασίες βλέπω εμάς μας έμεινε σίδηρο!παρασκευη πρώτα ο θεός έρχεται η αδερφή μ από Ελλάδα!που μπαίνω και στον μήνα μου ! Με το καλό το ραντεβού κοπέλα μου εμείς αύριο θα Ε πι σκεφτούμε το νοσοκομείο για τα διαδικαστικά !

Ξεκίνησα λίγο να περπατώ αλλά έτσι όπως βλέπω την κοιλιά μου η μικρή φαίνεται να είναι ψηλά ακόμη !θα δείξει πρώτα ο θεός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Doritoula11 είπε:

Ξεκίνησα λίγο να περπατώ αλλά έτσι όπως βλέπω την κοιλιά μου η μικρή φαίνεται να είναι ψηλά ακόμη !θα δείξει πρώτα ο θεός!

Όσο για πονάκια έχω και εγώ φυσικά αλλά πιο πολύ σαν ελαφριά περίοδο μην σας πω εντερικές κράμπες κάπως 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

Όσο για πονάκια έχω και εγώ φυσικά αλλά πιο πολύ σαν ελαφριά περίοδο μην σας πω εντερικές κράμπες κάπως 

Σίδερο ήθελα να γράψω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Μόνο εγώ δεν έχω συσπάσεις; Ή δεν τις καταλαβαίνω, τι να πω .....Αυτό με το πλύσιμο που λες. Εγώ λίκνο δεν έχω αλλά χθες παρέλαβα το καρότσι. Θέλω να δω ποια μέρη του είναι πλενομενα, λογικά θα μπαίνουν πλυντήριο σε χαμηλή θερμοκρασία χωρίς στυψιμο. Δες μήπως έχει οδηγίες πλυσίματος.

Μπορεί να έχεις συσπασεις αλλά να μην τις καταλαβαίνεις. Να σου πω κ γω στην αρχή νόμιζα είναι το μωρό κ όντως κάποιες φορες ήταν το μωρό. Αλλά τώρα τις καταλαβαίνω Γτ νιώθω ένα σφυξιμο κ με τραβάει η μέση καπως εκείνη την ώρα. Ναι αυτό έκανα τελικά το έβαλα στο πλυντήριο στους 30 βαθμούς χωρίς στύψιμο. Εμένα το καροτσι δν έχει έρθει ακόμα. Θα πάρω ένα τηλ το απόγευμα να ρωτήσω. Λογικά κάποια μέρη του καροτσιου θα βγαίνουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Μπορεί να έχεις συσπασεις αλλά να μην τις καταλαβαίνεις. Να σου πω κ γω στην αρχή νόμιζα είναι το μωρό κ όντως κάποιες φορες ήταν το μωρό. Αλλά τώρα τις καταλαβαίνω Γτ νιώθω ένα σφυξιμο κ με τραβάει η μέση καπως εκείνη την ώρα. Ναι αυτό έκανα τελικά το έβαλα στο πλυντήριο στους 30 βαθμούς χωρίς στύψιμο. Εμένα το καροτσι δν έχει έρθει ακόμα. Θα πάρω ένα τηλ το απόγευμα να ρωτήσω. Λογικά κάποια μέρη του καροτσιου θα βγαίνουν. 

Συσπάσεις κατάλαβα μετά από κάποιες επαφές που είχαμε τον άντρα μου. Τώρα η αλήθεια είναι δεν έχουμε γιατί λόγω κοιλιάς δεν βολευομαστε. Άσε που φεύγει χάραμα και γυρνάει νύχτα 😂

Τώρα έβγαλα ζελατίνες από το καρότσι, τα περισσότερα μέρη λένε πλύσιμο στο χέρι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η annoula1987 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πώς είστε?? 33 εβδομάδων ακριβώς σήμερα... όλα είναι έτοιμα να υποδεχτούν το δεύτερο θαύμα μου! Μόνο το μπανιερο του περιμένω από μέρα σε μέρα! Παρήγγειλα τελικά το scnuggle, ελπίζω να βολευτούμε!! Εχει τελευταίες μέρες που έχω αρκετές συσπάσεις μέσα στην ημέρα,  αλλά περισσότερο με ενοχλεί η πίεση χαμηλά,  ίσως φταίνε και οι επαφές,  παρατήρησα ότι τις τελευταίες δύο φορές, νιώθω πιο συχνά ενοχλήσεις για 2-3 μέρες μετά. Ίσως πρέπει να τις αραιώσουμε μέχρι να μπω στον μήνα μου.  Εσείς πώς πάτε από συσπασούλες  ? 

Καλησπέρα 32+4 σήμερα χθες είχαμε Doppler η μπέμπα μας αναπτύσσεται πάρα πολύ ήταν 2060 γραμμάρια, δεν με βλέπω να φτάνω ως τις 40εβδομαδες γιατί θα έχει γίνει 5 κιλά, δεν θα τις κάνουν και τα ρουχαλάκια αμα συνεχίσει έτσι!! 

Μπανιερό πρέπει να πάρουμε και εμείς, σκεφτόμουν το stokke αλλά μου φάνηκε πολύ μικρό, μάλλον θα παρω ενα από bebe stars 

Συσπάσεις δεν έχω καταλάβει ακόμα ή δεν έχω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Μόνο εγώ δεν έχω συσπάσεις; Ή δεν τις καταλαβαίνω, τι να πω .....Αυτό με το πλύσιμο που λες. Εγώ λίκνο δεν έχω αλλά χθες παρέλαβα το καρότσι. Θέλω να δω ποια μέρη του είναι πλενομενα, λογικά θα μπαίνουν πλυντήριο σε χαμηλή θερμοκρασία χωρίς στυψιμο. Δες μήπως έχει οδηγίες πλυσίματος.

Ούτε εγώ έχω και μάλιστα ο γιατρός την περασμένη εβδομάδα μου είχε πει ότι δεν είναι απαραίτητο να έχουμε. Αλλά πράγματι, μπορεί να μην τις καταλαβαίνουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Καλησπέρα 32+4 σήμερα χθες είχαμε Doppler η μπέμπα μας αναπτύσσεται πάρα πολύ ήταν 2060 γραμμάρια, δεν με βλέπω να φτάνω ως τις 40εβδομαδες γιατί θα έχει γίνει 5 κιλά, δεν θα τις κάνουν και τα ρουχαλάκια αμα συνεχίσει έτσι!! 

Μπανιερό πρέπει να πάρουμε και εμείς, σκεφτόμουν το stokke αλλά μου φάνηκε πολύ μικρό, μάλλον θα παρω ενα από bebe stars 

Συσπάσεις δεν έχω καταλάβει ακόμα ή δεν έχω!! 

Ωχου το γλυκουλι, σχεδόν στα ίδια με τον δικό μου έφτασε. Η γιατρός τι σου είπε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Anna Tsak είπε:

Καλησπέρα 32+4 σήμερα χθες είχαμε Doppler η μπέμπα μας αναπτύσσεται πάρα πολύ ήταν 2060 γραμμάρια, δεν με βλέπω να φτάνω ως τις 40εβδομαδες γιατί θα έχει γίνει 5 κιλά, δεν θα τις κάνουν και τα ρουχαλάκια αμα συνεχίσει έτσι!! 

Μπανιερό πρέπει να πάρουμε και εμείς, σκεφτόμουν το stokke αλλά μου φάνηκε πολύ μικρό, μάλλον θα παρω ενα από bebe stars 

Συσπάσεις δεν έχω καταλάβει ακόμα ή δεν έχω!! 

Κ η δικιά σου τροφαντουλα είναι. Εμένα ήταν κ παραπάνω όταν έκανα το ντοπλερ 32+1 κ μου είπε ο εμβρυολογος ότι είναι μεγάλο μωρό κ αν στους υπερηχους πριν ήταν πάλι έτσι κ του είπα ναι. Εγώ έτσι κ αλλιώς δν θα φτάσω στις 40 βδομαδες Γτ θα πάω προγραμματισμένα στις 38 . Ας είναι γερά κ δν πειράζει αν θα φτάσουμε ως τις 40 βδομαδες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Ωχου το γλυκουλι, σχεδόν στα ίδια με τον δικό μου έφτασε. Η γιατρός τι σου είπε;

Είναι πολύ ευχαριστημένη που πάμε όλα καλά, με το που μπω στον μήνα μου απαραίτητα περπάτημα αλλά δεν το αντέχω!! 

Τώρα θα με ξανά δεί στην κλινική για καρδιοτοκογραφημα. 

Εσένα τι σου λέει?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια λέω να παραγγείλω σιγά σιγά και κάποια πράγματα από το φαρμακείο καθώς και μωρομαντηλα, έχετε πάρει τίποτα την περιποίηση τους?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Είναι πολύ ευχαριστημένη που πάμε όλα καλά, με το που μπω στον μήνα μου απαραίτητα περπάτημα αλλά δεν το αντέχω!! 

Τώρα θα με ξανά δεί στην κλινική για καρδιοτοκογραφημα. 

Εσένα τι σου λέει?? 

Εγώ θα πάω στις 14/9. Μου είχε πει ότι είναι μεγάλο το μωράκι και την είδα προβληματισμένη, τι να πω....

Εγώ έχω πάρει τα πάντα από προϊόντα περιποίησης και για μένα και για το μωρό. Pampers, μωρομαντηλλα, κρέμα για πρόληψη συγκαματος, sudocream, κρέμα για μασάζ, αφρολουτρο, φυσιολογικό ορό, καθαρό οινόπνευμα και γάζες, βαμβάκι, δίσκους ντεμακιγιαζ. Δεν ξέρω αν ξεχνάω κάτι, πάντως έχω οργανωθεί πλήρως σε αυτό το κομμάτι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Εγώ θα πάω στις 14/9. Μου είχε πει ότι είναι μεγάλο το μωράκι και την είδα προβληματισμένη, τι να πω....

Εγώ έχω πάρει τα πάντα από προϊόντα περιποίησης και για μένα και για το μωρό. Pampers, μωρομαντηλλα, κρέμα για πρόληψη συγκαματος, sudocream, κρέμα για μασάζ, αφρολουτρο, φυσιολογικό ορό, καθαρό οινόπνευμα και γάζες, βαμβάκι, δίσκους ντεμακιγιαζ. Δεν ξέρω αν ξεχνάω κάτι, πάντως έχω οργανωθεί πλήρως σε αυτό το κομμάτι. 

Μπα πιστεύω πως αν κάτι την προβλημάτιζε θα σ το έλεγε αμέσως, δεν αφήνει περιθώρια να συμβεί κάτι!! 

Πω πω όντως πολύ οργανωμένη!! Εγώ τώρα ξεκινάω να τα ψάχνω αυτά.. Πότε έχεις ΠΗΤ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Εγώ θα πάω στις 14/9. Μου είχε πει ότι είναι μεγάλο το μωράκι και την είδα προβληματισμένη, τι να πω....

Εγώ έχω πάρει τα πάντα από προϊόντα περιποίησης και για μένα και για το μωρό. Pampers, μωρομαντηλλα, κρέμα για πρόληψη συγκαματος, sudocream, κρέμα για μασάζ, αφρολουτρο, φυσιολογικό ορό, καθαρό οινόπνευμα και γάζες, βαμβάκι, δίσκους ντεμακιγιαζ. Δεν ξέρω αν ξεχνάω κάτι, πάντως έχω οργανωθεί πλήρως σε αυτό το κομμάτι. 

Και εγώ τα έχω πάρει όλα και περιμένω να μου έρθουν τα μωρόμαντηλα γιατί πήρα monthly pack!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lenia1983 είπε:

Και εγώ τα έχω πάρει όλα και περιμένω να μου έρθουν τα μωρόμαντηλα γιατί πήρα monthly pack!

Και multi pack. Θα πάρω πιο πολύ συμφέρει κ δεν θα τρέχω συνέχεια να αγοράζω! Λέω να πάρω τα pampers aqua pure!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Anna Tsak είπε:

Καλησπέρα 32+4 σήμερα χθες είχαμε Doppler η μπέμπα μας αναπτύσσεται πάρα πολύ ήταν 2060 γραμμάρια, δεν με βλέπω να φτάνω ως τις 40εβδομαδες γιατί θα έχει γίνει 5 κιλά, δεν θα τις κάνουν και τα ρουχαλάκια αμα συνεχίσει έτσι!! 

Μπανιερό πρέπει να πάρουμε και εμείς, σκεφτόμουν το stokke αλλά μου φάνηκε πολύ μικρό, μάλλον θα παρω ενα από bebe stars 

Συσπάσεις δεν έχω καταλάβει ακόμα ή δεν έχω!! 

Καλησπέραααα, είμαστε ακριβώς στις ίδιες εβδομάδες...εμας σήμερα ο μικρός είναι 1735gr ιδανικά θα ήθελε ο γιατρός λίγο παραπάνω αλλά θα δούμε σε δυο εβδομάδες αν είναι απλά μικρό σαν μωρό ή αν γίνεται κάτι με την ανάπτυξη του...

Σίγουρα έχει παίξει ρόλο και η αυστηρή δίαιτα για τον διαβήτη...

Τέλεια είναι η μπεμπούλα σου...τα ρουχαλάκια στην αρχή όλα τα φοράνε για πολύ λίγο έτσι κι αλλιως...

Απο μωρομάντηλα κ.λ.π που ρώτησες πιο κάτω κι εμείς πήραμε monthly pack ,έχουμε πάρει και αφρόλουτρα, λαδάκια ενυδατικά, κρεμούλες για το σώμα, κρέμες αλλαγής και μια sudocream να βρίσκεται. Αν και στην αρχή θα τον πλένουμε κάθε φορά τοπικά με νεράκι σκέτο...Μπανάκι πήραμε ένα απλό της kikka boo με μαξιλάρι για να ακουμπάει το μωρό...

Πάνες έχουμε πάρει τις premium care θα δείξει αν θα συνεχίσουμε με αυτές...

Έχουμε πάρει επίσης καθαρό οινόπνευμα και αποστειρωμένες γάζες για τον αφαλό του.

Γενικά νομίζω ότι κι εμείς είμαστε έτοιμοι...μέσα του μήνα λογικά θα έχω τελειώσει με τα πάντα!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Μπα πιστεύω πως αν κάτι την προβλημάτιζε θα σ το έλεγε αμέσως, δεν αφήνει περιθώρια να συμβεί κάτι!! 

Πω πω όντως πολύ οργανωμένη!! Εγώ τώρα ξεκινάω να τα ψάχνω αυτά.. Πότε έχεις ΠΗΤ? 

11/11 έχω ΠΗΤ. Μωρομαντηλλα και εγώ τα Pampers aqua pure πήρα. Πάντως κορίτσια, στην αρχή να χρησιμοποιείτε νεράκι για αλλαγή πανας. Τα μωρομαντηλλα προκαλούν πάρα πολλές αλλεργίες. Εγώ τα πήρα μόνο για όταν είμαστε κάπου έξω. Επίσης, κρέμα αλλαγών επιλέξτε κάποια ήπια, sudocream μόνο σε περίπτωση συγκαματος. Επειδή όπως έχω πει έχω ανιψιά και ασχολήθηκα πάρα πολύ στο μεγάλωμα της ήξερα τι πρέπει να πάρω και τι όχι. Τώρα φυσικά εσείς ξέρετε τι θα σας βολεψει και τι όχι, φιλικές συμβουλές δίνω, δεν το παίζω ξερολας, πεις αποφυγή παρεξηγήσεων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...