Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Εγώ κορίτσια σκέφτομαι να πάρω την μάλλινη κουβερτουλα που έπλεξα μαζί μου και να τον σκεπάσω με εκείνη όταν βγούμε. Δεν νομίζω ότι την εποχή που θα γεννήσω χρειάζεται κάτι παραπάνω, ο Νοέμβριος συνήθως είναι ζεστός.

Επίσης, είστε πολύ τυχερές όσες βλέπετε τα μωράκια σας τρισδιάστατα, ο δικός μου πολύ ντροπαλουλης μου βγήκε. Το μόνο σίγουρο είναι ότι έχει μεγάλο στοματακι 😊🥰

Εγώ έχω πάρει και φόρμα εξόδου και κουβερτάκι....θα πάρω και τα δύο μαζί και ότι είναι καλύτερο εκείνη την στιγμή...θα το δούμε...απλά τις πρώτες μέρες κρυώνουν γενικά πολύ άσχετα με την εξωτερική θερμοκρασία...γι'αυτό θέλουν καλό σκέπασμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κορίτσια. Τι κάνετε; Ζήτησε από καμία σας ο /η γιατρός σας να πάτε σε οφθαλμίατρο; Εγώ παρ'ολο που έχω χαμηλή μυωπία μου ζήτησε η γιατρός μου να πάω για βυθοσκοπιση ώστε αν γεννήσω φυσιολογικά να μπορώ να κάνω εξωθησεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Τι κάνετε; Ζήτησε από καμία σας ο /η γιατρός σας να πάτε σε οφθαλμίατρο; Εγώ παρ'ολο που έχω χαμηλή μυωπία μου ζήτησε η γιατρός μου να πάω για βυθοσκοπιση ώστε αν γεννήσω φυσιολογικά να μπορώ να κάνω εξωθησεις....

Εμένα δεν μου το ζήτησε αλλά την ενημέρωσα πως έχω 0,5 από το ένα το μάτι και με είπε θα το δούμε ποιο κοντά στην γέννα τώρα που θα πάω την Τετάρτη θα την ρωτήσω να δω τι θα μου πει

Την κουμπαρά μου που είχε πολύ Μυωπία την έστειλε και της απαγόρεψε να γεννήσει φυσιολογικά δεν είχε καθαρό βυθό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Τι κάνετε; Ζήτησε από καμία σας ο /η γιατρός σας να πάτε σε οφθαλμίατρο; Εγώ παρ'ολο που έχω χαμηλή μυωπία μου ζήτησε η γιατρός μου να πάω για βυθοσκοπιση ώστε αν γεννήσω φυσιολογικά να μπορώ να κάνω εξωθησεις....

Εγώ φοράω φακούς! Στην πρώτη μου γέννα δεν αναφέρθηκε καθόλου, τώρα στον δεύτερο πάλι δεν μου έχει πει κάτι.. φαντάζομαι αν υπάρχει θέμα με το βάθος, το γνωρίζουμε και από τον έλεγχο που κάνουμε για να πάρουμε γυαλιά... τον Φλεβάρη που είχα κάνει έλεγχο, δεν μου είπε κάτι... Η μητέρα μου με 8 μυωπία, γέννησε 2 παιδιά φυσιολογικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Τι κάνετε; Ζήτησε από καμία σας ο /η γιατρός σας να πάτε σε οφθαλμίατρο; Εγώ παρ'ολο που έχω χαμηλή μυωπία μου ζήτησε η γιατρός μου να πάω για βυθοσκοπιση ώστε αν γεννήσω φυσιολογικά να μπορώ να κάνω εξωθησεις....

Έχω ακούσει ότι το ζητάνε, ωστόσο εγώ θα κάνω υποχρεωτικά καισαρική και δεν μου το ζήτησε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annoula1987 είπε:

Εγώ φοράω φακούς! Στην πρώτη μου γέννα δεν αναφέρθηκε καθόλου, τώρα στον δεύτερο πάλι δεν μου έχει πει κάτι.. φαντάζομαι αν υπάρχει θέμα με το βάθος, το γνωρίζουμε και από τον έλεγχο που κάνουμε για να πάρουμε γυαλιά... τον Φλεβάρη που είχα κάνει έλεγχο, δεν μου είπε κάτι... Η μητέρα μου με 8 μυωπία, γέννησε 2 παιδιά φυσιολογικά...

Εγώ έχω αρκετά χρόνια να πάω σε οφθαλμίατρο και έχω την εντύπωση ότι έχει ανέβει λίγο η μυωπία μου. Η γραμματέας του οφθαλμιάτρου μου είπε ότι στην εγκυμοσύνη επηρεάζεται γενικά η όραση,οπότε μετά την γέννα θα πρέπει να ξαναπάω. Πάντως βρε κορίτσια, λίγο κουράστηκα η αλήθεια είναι να τρέχω σε γιατρούς....

@troia και εγώ μάλλον σίγουρα για καισαρική θα πάω, αλλά η γυναικολόγος μου επιμένει για τον οφθαλμίατρο.....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Stardust_83 είπε:

Εγώ έχω αρκετά χρόνια να πάω σε οφθαλμίατρο και έχω την εντύπωση ότι έχει ανέβει λίγο η μυωπία μου. Η γραμματέας του οφθαλμιάτρου μου είπε ότι στην εγκυμοσύνη επηρεάζεται γενικά η όραση,οπότε μετά την γέννα θα πρέπει να ξαναπάω. Πάντως βρε κορίτσια, λίγο κουράστηκα η αλήθεια είναι να τρέχω σε γιατρούς....

@troia και εγώ μάλλον σίγουρα για καισαρική θα πάω, αλλά η γυναικολόγος μου επιμένει για τον οφθαλμίατρο.....

Να ρωτήσω και κάτι ακόμη. Επειδή είχαμε το θέμα με τις κουβέρτες, πόσες κουβέρτες και τι είδους έχετε προμηθευτεί; Εγώ έχω μια τύπου ισπανική, την μάλλινη που έπλεξα και μια λεπτή μάλλινη κεντητή με επένδυση σαν ελαφρύ παπλώματακι. Πιστεύω για αρχή να είμαι οκ, υποθέτω ότι θα μου φέρουν κιόλας.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

 

Καλησπέρα κορίτσια!!!εχω και εγώ μυωπία αλλά να σας πω την αληθεία όχι πολύ και έδω το ανέφερα αλλά δεν μου είπε κάτι!εχω άρρωστο τον μικρό μ με εμετό και έχω στεναχωρηθεί πολύ επίσης αποφασίσαμε με τον άντρα μ να μην τον στέλνουμε παιδικό μέχρι να γεννήσω πρώτα π θεος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!εχω και εγώ μυωπία αλλά να σας πω την αληθεία όχι πολύ και έδω το ανέφερα αλλά δεν μου είπε κάτι!εχω άρρωστο τον μικρό μ με εμετό και έχω στεναχωρηθεί πολύ επίσης αποφασίσαμε με τον άντρα μ να μην τον στέλνουμε παιδικό μέχρι να γεννήσω πρώτα π θεος!

Πω πω φέτος με τις ιώσεις κ.λ.π ένας χαμός με τα πιτσιρίκια ακόμα δεν άνοιξαν τα σχολεία καλά καλά...υπομονή πολύ σε όσες έχετε κι άλλο παιδάκι μεγαλύτερο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς πήγαμε σήμερα να δούμε τον μικρό μας!!!

30w 3d είμαστε 1,5kg και δεν φαίνεται να έχει επηρεαστεί καθόλου από τον διαβήτη!!!

Δεν μας έκανε την χάρη να δούμε την φατσούλα του σήμερα αλλά σε δύο βδομάδες θα ξαναπάμε οπότε ελπίζουμε να τον δούμε εκεί!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Εμείς πήγαμε σήμερα να δούμε τον μικρό μας!!!

30w 3d είμαστε 1,5kg και δεν φαίνεται να έχει επηρεαστεί καθόλου από τον διαβήτη!!!

Δεν μας έκανε την χάρη να δούμε την φατσούλα του σήμερα αλλά σε δύο βδομάδες θα ξαναπάμε οπότε ελπίζουμε να τον δούμε εκεί!!!

Ψυχούλα ωραία τα νέα σας!!εγω σε μια εβδομάδα πρώτα π θεός θα πάω γιατρό !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!εχω και εγώ μυωπία αλλά να σας πω την αληθεία όχι πολύ και έδω το ανέφερα αλλά δεν μου είπε κάτι!εχω άρρωστο τον μικρό μ με εμετό και έχω στεναχωρηθεί πολύ επίσης αποφασίσαμε με τον άντρα μ να μην τον στέλνουμε παιδικό μέχρι να γεννήσω πρώτα π θεος!

Περαστικούλια μωρέ... ναι καλύτερα να τον κρατήσετε λίγο σπίτι,  να προστατευτείς κι εσύ, μην σε κολλήσει καμιά ιωσουλα τώρα που κοντεύεις... εγώ δεν μπορώ να τον κρατήσω σπίτι...5η Δημοτικού...αλλά προς το παρόν καλά είναι, ευτυχώς είναι μόνο 8 παιδιά στην τάξη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Εμείς πήγαμε σήμερα να δούμε τον μικρό μας!!!

30w 3d είμαστε 1,5kg και δεν φαίνεται να έχει επηρεαστεί καθόλου από τον διαβήτη!!!

Δεν μας έκανε την χάρη να δούμε την φατσούλα του σήμερα αλλά σε δύο βδομάδες θα ξαναπάμε οπότε ελπίζουμε να τον δούμε εκεί!!!

Μια χαρά τα νέα σας!! Ανυπομονώ κι εγώ για τη Πέμπτη που θα πάμε να τον δούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annoula1987 είπε:

Περαστικούλια μωρέ... ναι καλύτερα να τον κρατήσετε λίγο σπίτι,  να προστατευτείς κι εσύ, μην σε κολλήσει καμιά ιωσουλα τώρα που κοντεύεις... εγώ δεν μπορώ να τον κρατήσω σπίτι...5η Δημοτικού...αλλά προς το παρόν καλά είναι, ευτυχώς είναι μόνο 8 παιδιά στην τάξη! 

Ευχαριστούμε πολύ! Νομιζω πως αυτή η απόφαση είναι η καλύτερη για όλους!! Τα συμπτώματα του υποχωρούν δόξα τον θεό αλλά από διάθεση ο καημένος τίποτα! Θα περάσει και αυτό!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Doritoula11 είπε:

Ευχαριστούμε πολύ! Νομιζω πως αυτή η απόφαση είναι η καλύτερη για όλους!! Τα συμπτώματα του υποχωρούν δόξα τον θεό αλλά από διάθεση ο καημένος τίποτα! Θα περάσει και αυτό!! 

Με τα διαβάσματα πως τα πάτε ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Doritoula11 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!εχω και εγώ μυωπία αλλά να σας πω την αληθεία όχι πολύ και έδω το ανέφερα αλλά δεν μου είπε κάτι!εχω άρρωστο τον μικρό μ με εμετό και έχω στεναχωρηθεί πολύ επίσης αποφασίσαμε με τον άντρα μ να μην τον στέλνουμε παιδικό μέχρι να γεννήσω πρώτα π θεος!

Περαστικουλια στο μικρό σου. Μην στεναχωριέσαι, θα περάσει.

@Dioni20μια χαρά είναι το μπεμπακι σου, οι στερήσεις που κάνεις αποδίδουν, μπράβο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Doritoula11 είπε:

Με τα διαβάσματα πως τα πάτε ;;

Εεεε προσπαθούμε να βρούμε τα πατήματά μας ακόμα.... ζήτησε η δασκάλα τον αριθμό μου να τα πούμε, ευελπιστώ να βρούμε έναν τρόπο να βοηθήσουμε τον Αστέρη να προσαρμοστεί στο νέο σύστημα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

Εεεε προσπαθούμε να βρούμε τα πατήματά μας ακόμα.... ζήτησε η δασκάλα τον αριθμό μου να τα πούμε, ευελπιστώ να βρούμε έναν τρόπο να βοηθήσουμε τον Αστέρη να προσαρμοστεί στο νέο σύστημα. 

Θέλει λίγο τον χρόνο του αλλά θα το βρείτε! Είναι συνεργάσιμος ; Του αρέσει το διάβασμα ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dioni20 πολύ καλά τα νέα σας!!! Μπράβο!!! Άντε να παίρνουμε κ οι υπόλοιπες σειρά.. 😁

@Doritoula11 περαστικά στο μικρό σου!! Καλύτερα που θα είναι σπίτι το παιδί. Μην έχεις κ το άγχος των ιώσεων.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Εμείς πήγαμε σήμερα να δούμε τον μικρό μας!!!

30w 3d είμαστε 1,5kg και δεν φαίνεται να έχει επηρεαστεί καθόλου από τον διαβήτη!!!

Δεν μας έκανε την χάρη να δούμε την φατσούλα του σήμερα αλλά σε δύο βδομάδες θα ξαναπάμε οπότε ελπίζουμε να τον δούμε εκεί!!!

Μπράβο κοπέλα μου!πολύ καλά τα νέα σου!🙂 Λες και το κάνουν επίτηδες όταν πάμε στο γιατρό κρύβονται!😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Doritoula11 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!εχω και εγώ μυωπία αλλά να σας πω την αληθεία όχι πολύ και έδω το ανέφερα αλλά δεν μου είπε κάτι!εχω άρρωστο τον μικρό μ με εμετό και έχω στεναχωρηθεί πολύ επίσης αποφασίσαμε με τον άντρα μ να μην τον στέλνουμε παιδικό μέχρι να γεννήσω πρώτα π θεος!

Περαστικά να ναι!πολλα  μικρουλια είναι άρρωστα είναι η εποχή θέλει υπομονή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Μπράβο κοπέλα μου!πολύ καλά τα νέα σου!🙂 Λες και το κάνουν επίτηδες όταν πάμε στο γιατρό κρύβονται!😆

Εμένα το δικό μου το μαιμουνι με έχει ταράξει στα κλωτσιδια και στο Doppler κοιμόταν ο κύριος 😤😂🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Doritoula11 είπε:

Θέλει λίγο τον χρόνο του αλλά θα το βρείτε! Είναι συνεργάσιμος ; Του αρέσει το διάβασμα ;;

Δεν θέλει καθόλου να έχει διάβασμα για το σπίτι.  Συνέχεια λέει να τα κάνει στο σχολείο όλα και όταν έρχεται σπίτι, να μην έχει άλλα μαθήματα... μακάρι να μπορούσα να τον στείλω σε ένα ιδιωτικό που ακολουθούν αυτή τη τακτική.  Ελπίζω ότι όταν ξεκινήσει ολοήμερο, θα μένουν ελάχιστα για το σπίτι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Εμένα το δικό μου το μαιμουνι με έχει ταράξει στα κλωτσιδια και στο Doppler κοιμόταν ο κύριος 😤😂🥰

Ακριβως λες και δε θέλουν!!!χαχαχα έχουν άποψη από μωρά!🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...