Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Καλημέρα κορίτσια

Τι κάνετε???
Πως πάτε από προετοιμασίες????
Εγω είμαι σχεδόν έτοιμη σήμερα θα κάνω και την βαλίτσα του μαιευτηρίου 😍😊🥰

Ποια από εσάς έχει κάνει το Doppler???
Σας έδωσαν και φωτογραφία 3D???

Θα πάω την Τετάρτη να κάνω και έχω δει πως δίνουν αλλά επειδή θα μου το κάνει η γιατρός μου δεν ξέρω αν θα μου δώσει εσάς σας έχουν δώσει???

Εγώ έχω κάνει αλλά φωτογραφία δεν μου έδωσαν γιατί ο μικρός είχε τα χέρια του μπροστά από το πρόσωπο του ☹️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Εγώ έχω κάνει αλλά φωτογραφία δεν μου έδωσαν γιατί ο μικρός είχε τα χέρια του μπροστά από το πρόσωπο του ☹️

Ααααα έπαιζε κουκου τζα ο μικρός σου 😘😘😘

Δεν πειράζει αυτό ποσά κιλάκια ήταν????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Ααααα έπαιζε κουκου τζα ο μικρός σου 😘😘😘

Δεν πειράζει αυτό ποσά κιλάκια ήταν????

2100 κ ήμουν 31+5 νομίζω. Αλλά έχω μεγάλο μωράκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

2100 κ ήμουν 31+5 νομίζω. Αλλά έχω μεγάλο μωράκι.

Ααααα εμένα 28 εβδομάδων που είχα πάει ήταν 1200 για να δω ποσά θα έχει πάρει από τότε εγώ όταν θα πάω θα είμαι 32+1 για το Doppler

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλημέρα. Αφού δεν σου δημιουργεί θέματα να το παίρνεις. Πώς τα πας με την ινσουλίνη; Σε βοήθησε να ρυθμίσεις το νηστείας;

Καλημέρα κορίτσι μου...Ναι είναι πιο χαμηλά τώρα...κάνω 5 μονάδες κάθε βράδυ...

Κάποιες μέρες κάνει κάτι κουφά και από 82 πχ που είχα την προηγούμενη μέρα πάει 96 αλλά είναι μια φορά ας πούμε μέσα στην εβδομάδα...οπότε μου είπε συνεχίζουμε με 5 μονάδες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η 1994Μαρια είπε:

Καλημέρα κορίτσια

Τι κάνετε???
Πως πάτε από προετοιμασίες????
Εγω είμαι σχεδόν έτοιμη σήμερα θα κάνω και την βαλίτσα του μαιευτηρίου 😍😊🥰

Ποια από εσάς έχει κάνει το Doppler???
Σας έδωσαν και φωτογραφία 3D???

Θα πάω την Τετάρτη να κάνω και έχω δει πως δίνουν αλλά επειδή θα μου το κάνει η γιατρός μου δεν ξέρω αν θα μου δώσει εσάς σας έχουν δώσει???

Καλημέρααα εμείς παίρνουμε 3d σε κάθε υπέρηχο από τον γυναικολόγο μας...από πολύ νωρίς σε κάθε ραντεβού μας δίνει και φωτο....Είναι τέλειο!!!Κι έχω κι από την Β επιπέδου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Καλημέρααα εμείς παίρνουμε 3d σε κάθε υπέρηχο από τον γυναικολόγο μας...από πολύ νωρίς σε κάθε ραντεβού μας δίνει και φωτο....Είναι τέλειο!!!Κι έχω κι από την Β επιπέδου...

Εγώ έχω μόνο από την αυχενική και από την β επιπέδου μακάρι να μου δώσει και τώρα😁😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η 1994Μαρια είπε:

Καλημέρα κορίτσια

Τι κάνετε???
Πως πάτε από προετοιμασίες????
Εγω είμαι σχεδόν έτοιμη σήμερα θα κάνω και την βαλίτσα του μαιευτηρίου 😍😊🥰

Ποια από εσάς έχει κάνει το Doppler???
Σας έδωσαν και φωτογραφία 3D???

Θα πάω την Τετάρτη να κάνω και έχω δει πως δίνουν αλλά επειδή θα μου το κάνει η γιατρός μου δεν ξέρω αν θα μου δώσει εσάς σας έχουν δώσει???

Γεια σου κοπέλα μου!εγώ την Πέμπτη θα πάω που θα μαι 32+1!Ανυπομονώ!!! Να σε ρωτήσω μιας και είσαι ένα βήμα πριν τη βαλίτσα τι κουβερτουλες και πόσες σου ζήτησαν από το μαιευτήριο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dioni20 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου...Ναι είναι πιο χαμηλά τώρα...κάνω 5 μονάδες κάθε βράδυ...

Κάποιες μέρες κάνει κάτι κουφά και από 82 πχ που είχα την προηγούμενη μέρα πάει 96 αλλά είναι μια φορά ας πούμε μέσα στην εβδομάδα...οπότε μου είπε συνεχίζουμε με 5 μονάδες...

Το νηστείας μου είναι 85-88 συνήθως χωρίς ινσουλίνη. Αύριο θα ενημερώσω τον διαβητολογο όπως και να έχει, αλλά πιστεύω ότι θα είναι αρκετά ικανοποιημένος αφού και με τις προηγούμενες μετρήσεις δεν ήθελε να με βάλει σε ινσουλίνη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Γεια σου κοπέλα μου!εγώ την Πέμπτη θα πάω που θα μαι 32+1!Ανυπομονώ!!! Να σε ρωτήσω μιας και είσαι ένα βήμα πριν τη βαλίτσα τι κουβερτουλες και πόσες σου ζήτησαν από το μαιευτήριο;;

Δεν μου ζήτησαν κουβερτούλες μόνο τα ρουχαλάκια εξόδου θέλουν μου είπαν

Και αυτό που δεν ήξερα πετσέτες για εμενα

Εγω θα έχω μια κουβερτούλα για όταν θα φύγουμε από το μαιευτήριο

Εσυ την Πέμπτη εγώ την Τετάρτη έχω ραντεβου😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Την Πέμπτη θα κάνω κι εγώ το doppler 31+2 θα είμαι. Στον γιο μου πριν 10 χρόνια,  μου έδωσαν 3D φωτογραφίες και βίντεο και στην αυχενική διαφάνεια και στην Β επιπέδου και στο Doppler και ήταν τέλειο αναμνηστικό! Τώρα αυχενική δεν έκανα αφού έκανα το τεστ αίματος,  στην Β είχα τον εμβρυολόγο τον ότι να'ναι αλλά έχω φωτογραφίες 3d πριν την Β επιπέδου που είχα πάει σε έναν γιατρό όταν μετακομίσαμε και είχα πέσει,  μου έκανε τότε 3d Doppler για να είναι σίγουρος ότι όλα είναι καλά. Τώρα τη Πέμπτη ευελπιστώ να δω ξανά 3d που θα έχει μεγαλώσει πολύ και θα είναι πιο καθαρά τα χαρακτηριστικά! Πάντως με τη πρώτη ματιά, είναι ίδιος ο μπαμπάς του! Και ο πρώτος μου γιος βγήκε ίδιος με την φωτογραφία Doppler. Σας βάζω και τους 2 να καμαρώσετε!!

Στην πρώτη είναι ο Φανουριος τέλη Ιουνίου που φτάσαμε Ελλάδα και στη Δεύτερη ο Αστέριος στο Doppler!

Screenshot_20210625-165754_Viber.jpg

167788_10150125493470673_3969159_n.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Δεν μου ζήτησαν κουβερτούλες μόνο τα ρουχαλάκια εξόδου θέλουν μου είπαν

Και αυτό που δεν ήξερα πετσέτες για εμενα

Εγω θα έχω μια κουβερτούλα για όταν θα φύγουμε από το μαιευτήριο

Εσυ την Πέμπτη εγώ την Τετάρτη έχω ραντεβου😍😍😍

 Α ωραία όσα λιγότερα κουβαλάς τόσο καλύτερα για σένα!Ναι 😀 ευτυχώς πλησιάζουν οι μέρες! 👶💗❤️🌺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Γεια σου κοπέλα μου!εγώ την Πέμπτη θα πάω που θα μαι 32+1!Ανυπομονώ!!! Να σε ρωτήσω μιας και είσαι ένα βήμα πριν τη βαλίτσα τι κουβερτουλες και πόσες σου ζήτησαν από το μαιευτήριο;;

Καλησπέρα κορίτσι μου ! Εγβ που μίλησα με την κλινική μου είπαν ότι για το μωρό θέλουν τα ρούχα εξόδου μόνο κ αν κάνει κρύο μου είπαν καμία κουβερτούλα για να το σκεπάσω όταν θα φύγουμε από την κλινική . Τπτ άλλο δν θέλει γι το μωρό. Όσον αφορά εμένα πρέπει να τα έχω όλα, όπως είδη    προσωπικής φροντίδας ,πετσέτες ,επιθέματα στήθους ,σερβιέτες λόχειας,κρέμα θηλων κ γω θα πάρω κ ψευδοθηλές γτ έχω μικρή θηλή μήπως κ χρειαστούν. Αυτά! Μπορείς να πάρεις την κλινική που θα γεννήσεις κ να τους ρωτήσεις τι χρειάζονται για το μωρό κ για σένα. Κ γω αυριο θα πλύνω βαλίτσα, τα νυχτικα μου κ τα ρούχα εξόδου του μικρού για να την φτιάξω τη βαλίτσα να είναι έτοιμη κ να μην το έχω αγχος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η 1994Μαρια είπε:

Καλημέρα κορίτσια

Τι κάνετε???
Πως πάτε από προετοιμασίες????
Εγω είμαι σχεδόν έτοιμη σήμερα θα κάνω και την βαλίτσα του μαιευτηρίου 😍😊🥰

Ποια από εσάς έχει κάνει το Doppler???
Σας έδωσαν και φωτογραφία 3D???

Θα πάω την Τετάρτη να κάνω και έχω δει πως δίνουν αλλά επειδή θα μου το κάνει η γιατρός μου δεν ξέρω αν θα μου δώσει εσάς σας έχουν δώσει???

Καλησπέρα κορίτσι μου. Εγώ έχω Σε μια βδομάδα ντοπλερ που θα είμαι 32+1 . Πάντως εμένα δινει φωτογραφία ο εμβρυολογος. Είναι 4D κ φαίνεται πολύ ωραία. Έχω κ από αυχενική κ από β επιπέδου κ θα πάρω κ τώρα στο ντοπλερ. Επισης τον έχω 3D πριν μια βδομάδα που πήγα στον δικό μου γυναικολόγο που δν είναι Θεσσαλονικη κ όχι στον γιατρό μου εδώ ο οποίος δν έχει κ μου τη σπάει Γτ δν πληρώνω κ λίγα για επίσκεψη. Ήταν πολύ πιο μεγάλος τώρα στη φωτό σε σχεση με τη β επιπέδου! Εγώ πάντως πιστεύω πως μοιάζει σε μένα αλλά ωρες ωρες νομίζω ότι φέρνει κ στον άντρα μου κ όλο μπερδεύομαι 🤪 Να είναι γερά μωρέ κ ας μοιάζουν όποιον θέλουν έτσι κ αλλιώς όσο μεγαλώνουν αλλάζουν πολύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sweetheart12 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου ! Εγβ που μίλησα με την κλινική μου είπαν ότι για το μωρό θέλουν τα ρούχα εξόδου μόνο κ αν κάνει κρύο μου είπαν καμία κουβερτούλα για να το σκεπάσω όταν θα φύγουμε από την κλινική . Τπτ άλλο δν θέλει γι το μωρό. Όσον αφορά εμένα πρέπει να τα έχω όλα, όπως είδη    προσωπικής φροντίδας ,πετσέτες ,επιθέματα στήθους ,σερβιέτες λόχειας,κρέμα θηλων κ γω θα πάρω κ ψευδοθηλές γτ έχω μικρή θηλή μήπως κ χρειαστούν. Αυτά! Μπορείς να πάρεις την κλινική που θα γεννήσεις κ να τους ρωτήσεις τι χρειάζονται για το μωρό κ για σένα. Κ γω αυριο θα πλύνω βαλίτσα, τα νυχτικα μου κ τα ρούχα εξόδου του μικρού για να την φτιάξω τη βαλίτσα να είναι έτοιμη κ να μην το έχω αγχος! 

Σ ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!Ναι έχω μιλήσει και μου έχουν δώσει λίστα και με προβληματίζει ότι μου ζήτησαν κουβέρτα πικέ!Μου φαίνεται ψιλή για την εποχή που γεννάμε για αυτό ρωτάω και σας να μου δώσετε τα φώτα σας!θα ρωτήσω πάλι και τη μαία να μου το διευκρινήσει!Εγώ βαλίτσα δε φτιάχνω ακόμη μόλις μπω στο μήνα μου!άκου που την ετοιμάζετε και αγχώνομαι!😱😱

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lenia1983 είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!Ναι έχω μιλήσει και μου έχουν δώσει λίστα και με προβληματίζει ότι μου ζήτησαν κουβέρτα πικέ!Μου φαίνεται ψιλή για την εποχή που γεννάμε για αυτό ρωτάω και σας να μου δώσετε τα φώτα σας!θα ρωτήσω πάλι και τη μαία να μου το διευκρινήσει!Εγώ βαλίτσα δε φτιάχνω ακόμη μόλις μπω στο μήνα μου!άκου που την ετοιμάζετε και αγχώνομαι!😱😱

Λογικά την πικε στην ζήτησαν για να τύλιξεις με αυτήν το μωρό κ αν κάνει κρύο από πάνω να ρίξεις μια άλλη κουβέρτα  , Γτ πικε μόνο για Νοέμβριο μήνα δν νομίζω Γτ όσο να ναι μια ψυχρά την εχει.  Κ γω θα πάρω εμα λεπτό βαμβακερό σαν κουβερτακι να το τυλίξω κ από πάνω την κουβέρτα. Καλά κ γω σιγά σιγά θα την ετοιμάσω . Απλά επειδή θα βρέξει από Τετάρτη είπα να πλύνω τη βαλίτσα μέσα να στεγνώσει κ να ειναι καθαρή. Κ μετά θα πλύνω τα υπόλοιπα σιγά σιγά. Απλά είπα να κάνω τη βαλίτσα για να μη τα έχω όλα μαζεμένα κ κουράζομαι. Ας ειναι αυτή έτοιμη κ μετά να έρθουν τα έπιπλα του μωρού για να πλύνω τα υπόλοιπα ρουχαλάκια κ να τα τακτοποιήσω με το πάσο μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! Τι ωραία που ετοιμάζεστε!! Εγώ πάλι δεν έχω πλύνει ούτε φτιάξει τίποτα ακόμα. Από τον άλλο μήνα θα αρχίσω. 

Το μωράκι οι περισσότερες το παίρνουμε με το αυγό κ το βάζουμε κατευθείαν στο αυτοκίνητο που είναι στην έξοδο του μαιευτηρίου. Οπότε με τα ρουχαλακια του,το σκουφάκι του κ μια κουβερτούλα από πάνω θεωρώ ότι είναι οκ.. Βλέπουμε κ τον καιρό τη μέρα του εξιτηρίου βέβαια. Μπορεί να έχει κρύο, μπορεί κ ζέστη με τα κόλπα που κάνει ο καιρός. Μην αγχώνεστε. Ούτως η άλλως οι άντρες μας θα πηγαινοέρχονται κάθε μέρα κ ότι χρειαστεί θα μας το φέρουν.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Λογικά την πικε στην ζήτησαν για να τύλιξεις με αυτήν το μωρό κ αν κάνει κρύο από πάνω να ρίξεις μια άλλη κουβέρτα  , Γτ πικε μόνο για Νοέμβριο μήνα δν νομίζω Γτ όσο να ναι μια ψυχρά την εχει.  Κ γω θα πάρω εμα λεπτό βαμβακερό σαν κουβερτακι να το τυλίξω κ από πάνω την κουβέρτα. Καλά κ γω σιγά σιγά θα την ετοιμάσω . Απλά επειδή θα βρέξει από Τετάρτη είπα να πλύνω τη βαλίτσα μέσα να στεγνώσει κ να ειναι καθαρή. Κ μετά θα πλύνω τα υπόλοιπα σιγά σιγά. Απλά είπα να κάνω τη βαλίτσα για να μη τα έχω όλα μαζεμένα κ κουράζομαι. Ας ειναι αυτή έτοιμη κ μετά να έρθουν τα έπιπλα του μωρού για να πλύνω τα υπόλοιπα ρουχαλάκια κ να τα τακτοποιήσω με το πάσο μου. 

Κορίτσια δεν νομίζω να μπορέσουμε να τα τυλίξουμε γιατί θα τα βάλουν στο αυγουλάκι-κάθισμα αυτοκινήτου και εκει μέσα καλο είναι να είναι μόνο με τα ρουχαλάκια τους ούτε καν με το μπουφανάκι τους γιατί δεν είναι ασφαλές

Εγω έχω μια μάλλινη - γούνινη κουβερτούλα και θα την ρίξω από πανω από την μπέμπα μέχρι να μπούμε στο αμαξι 

Μετα θα έχει ζέστη στο αμάξι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Κορίτσια δεν νομίζω να μπορέσουμε να τα τυλίξουμε γιατί θα τα βάλουν στο αυγουλάκι-κάθισμα αυτοκινήτου και εκει μέσα καλο είναι να είναι μόνο με τα ρουχαλάκια τους ούτε καν με το μπουφανάκι τους γιατί δεν είναι ασφαλές

Εγω έχω μια μάλλινη - γούνινη κουβερτούλα και θα την ρίξω από πανω από την μπέμπα μέχρι να μπούμε στο αμαξι 

Μετα θα έχει ζέστη στο αμάξι

Εγώ έχω αγοράσει μία φόρμα εξόδου ώστε να μπορέσουμε να το βγάλουμε με αυτήν από το μαιευτήριο και θα μπει με αυτήν στο αυτοκίνητο. Έχω ΠΗΤ 15/11  και πιστεύω ότι αυτή θα μας καλύψει εκείνη την εποχή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η troia είπε:

Εγώ έχω αγοράσει μία φόρμα εξόδου ώστε να μπορέσουμε να το βγάλουμε με αυτήν από το μαιευτήριο και θα μπει με αυτήν στο αυτοκίνητο. Έχω ΠΗΤ 15/11  και πιστεύω ότι αυτή θα μας καλύψει εκείνη την εποχή. 

Και εγώ έχω πάρει μια φόρμα εξόδου σαν μπουφάν είναι αλλά δεν θέλω να το βάλω με αυτό στο αμάξι γιατί θα έχει ζέστη δεν θέλω να ιδρώσει μέσα στο αμάξι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η 1994Μαρια είπε:

Κορίτσια δεν νομίζω να μπορέσουμε να τα τυλίξουμε γιατί θα τα βάλουν στο αυγουλάκι-κάθισμα αυτοκινήτου και εκει μέσα καλο είναι να είναι μόνο με τα ρουχαλάκια τους ούτε καν με το μπουφανάκι τους γιατί δεν είναι ασφαλές

Εγω έχω μια μάλλινη - γούνινη κουβερτούλα και θα την ρίξω από πανω από την μπέμπα μέχρι να μπούμε στο αμαξι 

Μετα θα έχει ζέστη στο αμάξι

Αν δν κάνει να το τυλίξουμε θα το ρίξω από πάνω στο αυγό. Κ γω έχω πάρει φόρμα εξόδου αλλά είναι χοντρό κ πιστεύω ότι μπορεί να σκάσει με εκείνο κ ειδικά μέσα στο αμάξι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Το νηστείας μου είναι 85-88 συνήθως χωρίς ινσουλίνη. Αύριο θα ενημερώσω τον διαβητολογο όπως και να έχει, αλλά πιστεύω ότι θα είναι αρκετά ικανοποιημένος αφού και με τις προηγούμενες μετρήσεις δεν ήθελε να με βάλει σε ινσουλίνη....

Μια χαρά νομίζω είναι...εκτός αν έχεις κάποιο θέμα με τα μεταγευματικά σου αλλιώς δεν θα σου δώσει ινσουλίνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Μια χαρά νομίζω είναι...εκτός αν έχεις κάποιο θέμα με τα μεταγευματικά σου αλλιώς δεν θα σου δώσει ινσουλίνη.

Όχι δεν έχω. Η πλάκα είναι ότι στην καμπύλη το νηστείας ήταν τέλειο και ξέφευγε το μεταγευματικο. Πάντως αν τον ρωτησα αν χρειάζεται να ξανακάνω την καμπύλη είπε ότι είναι μια εξέταση πολύ στρεσογόνα για τον οργανισμό, ότι σε φτάνει στο όριο και δεν χρειάζεται να ξαναμπώ σε αυτή την διαδικασία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια σκέφτομαι να πάρω την μάλλινη κουβερτουλα που έπλεξα μαζί μου και να τον σκεπάσω με εκείνη όταν βγούμε. Δεν νομίζω ότι την εποχή που θα γεννήσω χρειάζεται κάτι παραπάνω, ο Νοέμβριος συνήθως είναι ζεστός.

Επίσης, είστε πολύ τυχερές όσες βλέπετε τα μωράκια σας τρισδιάστατα, ο δικός μου πολύ ντροπαλουλης μου βγήκε. Το μόνο σίγουρο είναι ότι έχει μεγάλο στοματακι 😊🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Λογικά την πικε στην ζήτησαν για να τύλιξεις με αυτήν το μωρό κ αν κάνει κρύο από πάνω να ρίξεις μια άλλη κουβέρτα  , Γτ πικε μόνο για Νοέμβριο μήνα δν νομίζω Γτ όσο να ναι μια ψυχρά την εχει.  Κ γω θα πάρω εμα λεπτό βαμβακερό σαν κουβερτακι να το τυλίξω κ από πάνω την κουβέρτα. Καλά κ γω σιγά σιγά θα την ετοιμάσω . Απλά επειδή θα βρέξει από Τετάρτη είπα να πλύνω τη βαλίτσα μέσα να στεγνώσει κ να ειναι καθαρή. Κ μετά θα πλύνω τα υπόλοιπα σιγά σιγά. Απλά είπα να κάνω τη βαλίτσα για να μη τα έχω όλα μαζεμένα κ κουράζομαι. Ας ειναι αυτή έτοιμη κ μετά να έρθουν τα έπιπλα του μωρού για να πλύνω τα υπόλοιπα ρουχαλάκια κ να τα τακτοποιήσω με το πάσο μου. 

Ναι και εγώ σιγά σιγά θα αρχίσω να πλένω γιατί δεν ξέρουμε πως θα πάει ο Οκτώβρης από βροχές,γιατί από υγρασία εδώ στο νησί άλλο τίποτα!😏😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...