Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η mpounio είπε:

Εννοείται οτι θα σας ενημερώσω! 

Καλά και εμένα εαν θυμάστε μου ειχε πει να οτι θα με δει έναν μήνα μετά απο την αυχενικη, εγώ από μονη μου εκλεισα το ραντεβού στις 2,5 εβδομάδες! 😜

xaxaxaxaxa εντάξει κορίτσια παίρνω παρηγοριά να ξέρετε...νόμιζα είμαι η μόνη παρανοική...

Εγώ κρατιέμαι με νύχια και με δόντια...χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

xaxaxaxaxa εντάξει κορίτσια παίρνω παρηγοριά να ξέρετε...νόμιζα είμαι η μόνη παρανοική...

Εγώ κρατιέμαι με νύχια και με δόντια...χαχαχα

Δεν είσαι η μόνη.. χεχεχε... Όλες το ίδιο είμαστε απ' ότι φαίνεται.. 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Άντε ωραία... Όλα καλά να πάνε... Να μας ενημερώσεις... Στη 16η μπαίνουμε σήμερα,όχι στη 15η.. 15+1 αύριο..😉😉

Λάθος μετράω? 

Τελευταία περίοδο 22/2... πόσο είμαι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

xaxaxaxaxa εντάξει κορίτσια παίρνω παρηγοριά να ξέρετε...νόμιζα είμαι η μόνη παρανοική...

Εγώ κρατιέμαι με νύχια και με δόντια...χαχαχα

Όλες στο ίδιο καζάνι βράζουμε 😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η mpounio είπε:

Λάθος μετράω? 

Τελευταία περίοδο 22/2... πόσο είμαι? 

Μαζί είμαστε εμείς ακριβώς... Στη 16η μπαίνουμε σήμερα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η mpounio είπε:

Λάθος μετράω? 

Τελευταία περίοδο 22/2... πόσο είμαι? 

Εγώ τελευταία περίοδο είχα 12/2 και είμαι 16w 3d όποτε εσυ κάπου στις 15 πρέπει να είσαι δεν εχουμε μεγάλη διαφορά☺️☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Μαζί είμαστε εμείς ακριβώς... Στη 16η μπαίνουμε σήμερα.. 

Σίγουρα? 

Στις 20/5 στην αυχενική λεει οτι ήμουνα 12 εβδ και 3 ημέρες παντως άρα τώρα... εγω 15η εβδ το βγάζω 🤔🤔🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η mpounio είπε:

Σίγουρα? 

Στις 20/5 στην αυχενική λεει οτι ήμουνα 12 εβδ και 3 ημέρες παντως άρα τώρα... εγω 15η εβδ το βγάζω 🤔🤔🤔

Η ηλικία του εμβρύου λογικά είναι αυτή που σου είπαν στην αυχενική...είναι λογικό να είναι μικρότερο το έμβρυο γιατί η σύλληψη δεν έγινε την ημέρα που σου ήρθε η τελευταία περίοδος...αλλά από εκεί μετράνε τις εβδομάδες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η mpounio είπε:

Σίγουρα? 

Στις 20/5 στην αυχενική λεει οτι ήμουνα 12 εβδ και 3 ημέρες παντως άρα τώρα... εγω 15η εβδ το βγάζω 🤔🤔🤔

Σωστά σου είπαν στην αυχενική... Ίσως μπερδευεσαι στο μέτρημα... Όταν λέμε ότι μπαίνουμε στη 16η εννοουμε ότι την διανύουμε.. δηλαδή αύριο θα είμαστε 15+1, μεθαύριο 15+2 κλπ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άρα καλά τα μετράω 🤩

Κορίτσια θα σας αφήσω λίγο για να κάνω κανένα μάζεμα στο σπίτι που γίνεται καθημερινός λες και έπεσε βόμβα.🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η touloumpitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Καλή εβδομάδα να έχουμε!!! 

@mairpapa τι ευχάριστα νέα!!! Θα σου μειωθεί κ το άγχος τώρα που θα το νιώθεις.. 👏👏

Από ρούχα εμένα μου κάνουν προς το παρόν τα δικά μου, αλλά παλαιότερα είχα αγοράσει κολάν κάπρι από prenatal. Πολύ βολικά!! 

Γιατρό έχει καμία αυτή την εβδομάδα;; Εγώ θα πάω μεθαύριο επιτέλους.. 

😭😭😭😭 Εγώ 1 Ιουλίου έχω τώρα ποιος περιμένει μέχρι τότε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mpounio είπε:

Εγώ σήμερα το απόγευμα έχω ραντεβου και ανυπομονώ να περάσει η ώρα! 

Σήμερα μπαίνω και στην 15η εβδομάδα. 

Με το καλό κορίτσι μου, περιμένουμε τα νέα σου. 

Να μας ενημερώσεις το απόγευμα τ θα σου πει!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η touloumpitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Καλή εβδομάδα να έχουμε!!! 

@mairpapa τι ευχάριστα νέα!!! Θα σου μειωθεί κ το άγχος τώρα που θα το νιώθεις.. 👏👏

Από ρούχα εμένα μου κάνουν προς το παρόν τα δικά μου, αλλά παλαιότερα είχα αγοράσει κολάν κάπρι από prenatal. Πολύ βολικά!! 

Γιατρό έχει καμία αυτή την εβδομάδα;; Εγώ θα πάω μεθαύριο επιτέλους.. 

Καλημέρα και καλή βδομάδα!εγώ έχω αύριο γιατρο ευτυχώς γιατί έχω κάτι πονακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Καλά μπορεί να κλοτσήσουν περίπου στις 20w που είναι αρκετό μεγάλο νομίζω...ωστόσο από την 6η εβδομάδα ήδη τα εμβρυάκια κουνιούνται...εγώ δεν έχω νιώσει "κλοτσιά" ή τουλάχιστον δεν θα το περιέγραφα έτσι...είναι περισσότερο σαν στιγμιαίο "σκίρτημα" κάτω από τον αφαλό λίγο πιο δεξιά ή λίγο πιο αριστερά...ανάλογα...

Δεν μπορούσα κι εγώ να πω με σιγουριά ότι ήταν αυτό μέχρι που ξεκίνησα να δίνω περισσότερη βάση και κατάλαβα ότι δεν είναι το έντερο μου πχ...και σε ηρεμία...ξαπλωμένη...

Εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει κάτι, η γιατρός μ είπε κατά την 18-19 εβδομαδα!! 

Όποτε έχω ακόμα μπροστά μου, βέβαια ανυπομονώ τόσο πολυ!! 

Έπειτα δεν νομίζω να αγχώνομαι τόσο πολυ για τ ραντεβού γιατί θα τ νιώθουμε θα ξέρουμε ότι είναι καλά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 15+6 σήμερα και έχει 2 μέρες που όταν ξαπλώνω και πιέσω τη κοιλιά μου, αισθάνομαι το νινακι! Μάλιστα χθες το ένιωσε και ο Γιάννης! Πολύ όμορφο συναίσθημα! Μετά την 20η εβδομάδα το νιώθουμε πιο σίγουρα και έντονα κορίτσια! 

@mpounio να μας πεις τα νέα σας αργότερα! Εγώ έχω ακόμα...16 του μήνα.. έχω αρχίσει την αντίστροφη μέτρηση!!

Από ρούχα έχω πάρει πολύ ψιλομεσα κολλάν που με βολεύουν, αγόρασα σουτιέν εγκυμοσύνης σχεδόν απο την αρχή από mothecare και μου έχει δώσει μισ φίλη που γέννησε πρόσφατα,κάποια κολλάν,τζιν και φορεματάκια. 

Αλήθεια λες??? Μπράβο ρε κορίτσι μου!!! 

Εγώ είμαι 15+3 και τίποτα ακόμα 😪 Θα αρχίσω να το παρακολουθώ λίγο πιο συστηματικά  μήπως καταλάβω κάτι 😍😍

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα! Εγώ έχω γιατρό αύριο και αν έχω όρεξη μετά μπορεί να δω για κανένα ρούχο στην αγορά. Το μωράκι νομίζω ότι το νιώθω όταν είμαι πολύ ήρεμη, πολύ αναιπαισθητες κινήσεις προς τα δεξιά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει κάτι, η γιατρός μ είπε κατά την 18-19 εβδομαδα!! 

Όποτε έχω ακόμα μπροστά μου, βέβαια ανυπομονώ τόσο πολυ!! 

Έπειτα δεν νομίζω να αγχώνομαι τόσο πολυ για τ ραντεβού γιατί θα τ νιώθουμε θα ξέρουμε ότι είναι καλά!!! 

Παρατήρησε το σε ηρεμία αυτές τις μέρες...λογικά θα το καταλάβεις...μην φανταστείς ότι είναι τίποτα πολύ δυνατό...είναι στιγμιαίο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Καλημέρα και καλή βδομάδα!εγώ έχω αύριο γιατρο ευτυχώς γιατί έχω κάτι πονακια!

Κοριτσάκι ελπίζω να μην είναι κάτι τα πονάκια και να είναι απλά η μήτρα που μεγαλώνει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Κοριτσάκι ελπίζω να μην είναι κάτι τα πονάκια και να είναι απλά η μήτρα που μεγαλώνει!!!

 

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Κοριτσάκι ελπίζω να μην είναι κάτι τα πονάκια και να είναι απλά η μήτρα που μεγαλώνει!!!

Αυτό ελπίζω και εγώ!τα νιώθω πιο πολύ στη δεξιά πλευρά!ξύπνησα και δεν έχω καθόλου όρεξη σήμερα!ευτυχώς το ραντεβού είναι αύριο μεσημεράκι!😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lenia1983 είπε:

 

Αυτό ελπίζω και εγώ!τα νιώθω πιο πολύ στη δεξιά πλευρά!ξύπνησα και δεν έχω καθόλου όρεξη σήμερα!ευτυχώς το ραντεβού είναι αύριο μεσημεράκι!😔

Μην αγχώνεσαι μωρέ...εκτός αν έχεις κι άλλες αντενδείξεις όπως καφέ υγρά, αίμα κ.λ.π...κατα τ'άλλα δεν νομίζω οτι μπορεί να είναι κάτι πολύ κακό..!

Θα δεις αύριο θα είναι όλα καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Καλημέρα και καλή βδομάδα!εγώ έχω αύριο γιατρο ευτυχώς γιατί έχω κάτι πονακια!

 Κι έχω έχω αρκετές ενοχλήσεις αλλά έχω καταλήξει στο ότι είναι φυσιολογικές.  Βέβαια όταν τις νιώθεις είναι λογικό να αγχώνεσαι.. κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική.. στην προηγούμενη δεν ένιωσα 9 μήνες το παραμικρό κ τώρα από την αρχή δεν έχουν σταματήσει.. προχωράμε όμως καλά και δεν έχω κάποια κακιά ένδειξη. Ελπίζουμε για το καλύτερο!!! Υπομονή μέχρι αύριο.. 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Μην αγχώνεσαι μωρέ...εκτός αν έχεις κι άλλες αντενδείξεις όπως καφέ υγρά, αίμα κ.λ.π...κατα τ'άλλα δεν νομίζω οτι μπορεί να είναι κάτι πολύ κακό..!

Θα δεις αύριο θα είναι όλα καλά!!!

Όχι μόνο τα πονακια ευτυχώς τίποτα άλλο ανησυχητικό! Και εγώ αυτό ελπίζω να μην είναι κάτι να με δει αύριο και να μου πει όλα καλά η μπέμπα μεγαλώνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

 Κι έχω έχω αρκετές ενοχλήσεις αλλά έχω καταλήξει στο ότι είναι φυσιολογικές.  Βέβαια όταν τις νιώθεις είναι λογικό να αγχώνεσαι.. κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική.. στην προηγούμενη δεν ένιωσα 9 μήνες το παραμικρό κ τώρα από την αρχή δεν έχουν σταματήσει.. προχωράμε όμως καλά και δεν έχω κάποια κακιά ένδειξη. Ελπίζουμε για το καλύτερο!!! Υπομονή μέχρι αύριο.. 🥰

Αυτό θέλω να με δει αύριο και να μου πει είναι φυσιολογικες ενοχλήσεις!είναι και το πρώτο και δεν έχουμε μέτρο σύγκρισης! Σ ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mpounio είπε:

Σίγουρα? 

Στις 20/5 στην αυχενική λεει οτι ήμουνα 12 εβδ και 3 ημέρες παντως άρα τώρα... εγω 15η εβδ το βγάζω 🤔🤔🤔

Είναι όπως με την ηλικία μας. Κλείνεις την 15η εβδομάδα και μπαίνεις/διανύεις την 16η! Εγώ αύριο 16 εβδομάδων ακριβώς και θα μπω στην 17η. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dioni20 είπε:

Παρατήρησε το σε ηρεμία αυτές τις μέρες...λογικά θα το καταλάβεις...μην φανταστείς ότι είναι τίποτα πολύ δυνατό...είναι στιγμιαίο...

Αχχ μακάρι!! 

Θα τ κοιτάω την νυχτα που κάθομαι πιο χαλαρή και ήρεμη 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...