Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Κορίτσια όσες ξεκινήσατε τις εισαγωγές δίνετε βιολογικά προϊόντα;

Εγώ πηρα βιολογικά μήλα κ αχλάδια. Τις μπανάνες τις ειδα ίδιες κ εκεί στα βιολογικά κ τις πηρα από τον σκαλαβενιτη. Να σου πω την αλήθεια τώρα στην αρχή είπα να του δώσω βιολογικά αλλά αργότερα αν πηγαίνω στην λαϊκή κ βρίσκω φρέσκα θα τα παιρνω από εκεί. Ευτυχως τώρα το καλοκαίρι έχω στο εξοχικό μου αχλαδιά κ μηλιά τα οποία είναι τελείως βιολογικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 28/4/2022 at 7:54 ΜΜ, ο/η sweetheart12 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια κ χρόνια πολλά!Δν έχω γράψει αυτές τις μερες γτ δυστυχώς έχασα την μητέρα μου κ ήμουν σε χάλια ψυχολογική κατάσταση που κ το μωράκι μου ακόμα δν μπορούσα να το φροντίσω καλά καλά κ το άφηνα με την πεθερά μου για να τρέξω για την κηδεία κ όλα τα αλλά. Πήγαμε κ στην παιδιατρο την προηγούμενη Πέμπτη κ μου είπε να ξεκινησω με φρουτάκια τελικά ,αλλά της είπα να τα ξεκινησω αυτή τη βδομάδα γτ δν είχα χρόνο .Αύριο λοιπόν θα του δώσω για πρώτη φορά μισή μπανανουλα. Να ρωτήσω όσες έχετε ξεκινησει όταν αλέθετε την μπανάνα βάζετε καθόλου νεράκι; Γενικά η μπανάνα είναι μαλακό φρούτο κ γίνεται κρέμα απλα με ελάχιστο νεράκι ισως να γίνει πιο ρευστή; 

Συλλυπητηρια κοπέλα μου να σαι καλά να τη θυμάσαι!εγώ μαζί με τα φρουτάκια στην αρχή έβαζα λίγο νερό και τώρα στυβω πορτοκάλι!Εμείς εχουμε μπει στη χορτοσουπα και χθες ξεκινήσαμε και το μοσχάρι!η δίκη τρώει πολύ περισσότερο το φαγητό παρά το φρούτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/4/2022 at 1:43 ΜΜ, ο/η Stardust_83 είπε:

Κορίτσια όσες ξεκινήσατε τις εισαγωγές δίνετε βιολογικά προϊόντα;

Εγώ κοπέλα μου βιολογικά πήρα !περιμένω να μου δώσει και η πεθερά μου βιολογικά λαχανικά αλλά μέχρι να γίνουν παίρνω όταν βρω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/4/2022 at 1:03 ΜΜ, ο/η IridaP είπε:

Καλησπέρα και εύχομαι με το καλό! Ημουν ακριβώς όπως το περιγράφεις από την 5η εβδομάδα. Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά δυστυχώς εμένα δεν με βοήθησε κάτι... Είναι κάτι που συμβαίνει κ συνήθως κάνει τον κύκλο μέχρι να κλείσεις το 1ο τρίμηνο. Ακόμα κ το νερό εμένα με ανακάτευε, κ έβγαζα ακόμα κ οταν δεν είχα τπτ να βγαλω.. Από αυτά που λένε βραχιόλακια καρπών κλπ δεν μου έκανε τπτ απολύτως διαφορά. Μπορω απλά να σου πω να ζορίζεσαι όσο μπορεις να τρως για να μην έχεις άδειο στομάχι γιατί είναι χειρότερη η ναυτία. Εμένα με βοήθησαν πολύ σ αυτό τα φυστίκια Αίγινης,αμύγδαλα κ Δημητριακά σκέτα και το ψητό κρέας. Ειλικρινά δεν μπορώ να φανταστώ πόσο δύσκολο θα είναι με ένα μωράκι ταυτόχρονα, αυτός είναι κ ο φόβος μου σε μια 2η εγκυμοσύνη. Επίσης να ξέρεις ότι όλα αυτά μια μέρα εξαφανίστηκαν γύρω στην 13η εβδομάδα και όχι σταδιακά. Βέβαια που κ που είχα κάνει ξανά εμετό αλλά ζήτημα να ήταν 2-3 φορες σε όλη τη διάρκεια της υπολοιπης εγκυμοσύνης. Κοίτα να πίνεις όσο μπορείς νεράκι για να μην αφυδατωθεις. Αν σε παρηγορεί θα περάσει όπως ήρθε, και είναι ένα σημάδι ότι όλα κυλάνε καλά! Υπομονή και μακάρι να σου κρατήσει λιγότερο... 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Πράγματι δεν με βοηθάει τίποτα απολύτως! Ακόμα και το νερό δεν μπορώ να συγκρατήσω. Όλη μέρα τρώω φρυγανιές ρύζι και κοτόπουλο. Έχω απελπιστει. Είναι εφιαλτικό αυτό που ζω. Σμρ έχω υπέρηχο και δεν ξέρω πως θα μπω στο αμάξι να πάω... Ακόμα και το filicine το πίνω τζάμπα. Μόλις το καταπιω μετά από λίγο βγαίνει. Είναι μαρτύριο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η kokaki91 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Πράγματι δεν με βοηθάει τίποτα απολύτως! Ακόμα και το νερό δεν μπορώ να συγκρατήσω. Όλη μέρα τρώω φρυγανιές ρύζι και κοτόπουλο. Έχω απελπιστει. Είναι εφιαλτικό αυτό που ζω. Σμρ έχω υπέρηχο και δεν ξέρω πως θα μπω στο αμάξι να πάω... Ακόμα και το filicine το πίνω τζάμπα. Μόλις το καταπιω μετά από λίγο βγαίνει. Είναι μαρτύριο. 

Σε καταλαβαίνω όσο δεν φαντάζεσαι. Το ξέρω ότι είναι χαζό να το ακούς κ εγώ νευριάζα όταν μου το έλεγαν αλλά μόνο υπομονή μπορεις να κάνεις. Δεν μπορώ σίγουρα να φαντάστω πόσο δύσκολο είναι με ένα μωρό να φροντίζεις... Μακάρι να περάσει πιο γρήγορα από τη 12η εβδομάδα.. Όσο μπορείς μην αφήνεις άδειο στομάχι μόνο αυτό. Εγώ είχα φτάσει 44 κιλά κ είχα μέχρι κ αίμα στον εμετό από τον ερεθισμό του οισοφάγου. Σκέψου απλά ότι τπτ δεν κρατάει για πάντα όσο δύσκολο κ να είναι τώρα. Κουράγιο και με το καλο ο υπέρηχος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλήσπερα και καλό μήνα! Ήθελα να ρωτήσω τις κοπέλες που θηλάζουν ακόμα τη νύχτα ανά 2ωρα και 3ωρα. Χτες έβαλα τη μπέμπα στην κούνια πρώτη φορά γιατί το next to me δεν την χωράει πια. Το θέμα είναι το δυσκολεύομαι να την βγάζω κ να την βάζω συνέχεια όταν πεινάσει, ξυπνάω φουλ κ εγώ κ εκείνη με αποτέλεσμα να καταλήγουμε να κοιμόμαστε στο κρεβάτι, κάτι που δεν βολεύει ούτε εμάς αλλά κ εκείνη ζορίζεται γιατί θέλει να απλώνεται! Εσείς πως το κάνετε με τον ύπνο κ το βραδινό τάισμα? Που τα κοιμιζετε?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η IridaP είπε:

Καλήσπερα και καλό μήνα! Ήθελα να ρωτήσω τις κοπέλες που θηλάζουν ακόμα τη νύχτα ανά 2ωρα και 3ωρα. Χτες έβαλα τη μπέμπα στην κούνια πρώτη φορά γιατί το next to me δεν την χωράει πια. Το θέμα είναι το δυσκολεύομαι να την βγάζω κ να την βάζω συνέχεια όταν πεινάσει, ξυπνάω φουλ κ εγώ κ εκείνη με αποτέλεσμα να καταλήγουμε να κοιμόμαστε στο κρεβάτι, κάτι που δεν βολεύει ούτε εμάς αλλά κ εκείνη ζορίζεται γιατί θέλει να απλώνεται! Εσείς πως το κάνετε με τον ύπνο κ το βραδινό τάισμα? Που τα κοιμιζετε?? 

εγώ την κοιμίζω ακόμα στο λίκνο, αλλά η δικιά μου δεν πολυξυπνάει τη νύχτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η kokaki91 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Πράγματι δεν με βοηθάει τίποτα απολύτως! Ακόμα και το νερό δεν μπορώ να συγκρατήσω. Όλη μέρα τρώω φρυγανιές ρύζι και κοτόπουλο. Έχω απελπιστει. Είναι εφιαλτικό αυτό που ζω. Σμρ έχω υπέρηχο και δεν ξέρω πως θα μπω στο αμάξι να πάω... Ακόμα και το filicine το πίνω τζάμπα. Μόλις το καταπιω μετά από λίγο βγαίνει. Είναι μαρτύριο. 

θα σε βοηθήσει η ομοιοπαθητική και ο βελονισμός. για βελονισμό, αν ενδιαφέρεσαι, να πας σε αυτούς της κινέζικης ιατρικης. αν εισαι Αθήνα, μπορώ να σουπω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η troia είπε:

θα σε βοηθήσει η ομοιοπαθητική και ο βελονισμός. για βελονισμό, αν ενδιαφέρεσαι, να πας σε αυτούς της κινέζικης ιατρικης. αν εισαι Αθήνα, μπορώ να σουπω.

Όντως βοηθάει ο βελονισμός? Δεν το ήξερα. Ναι Αθήνα είμαι. Να σου πω εδώ που έχω φτάσει είμαι έτοιμη να δοκιμάσω τα πάντα 😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η IridaP είπε:

Καλήσπερα και καλό μήνα! Ήθελα να ρωτήσω τις κοπέλες που θηλάζουν ακόμα τη νύχτα ανά 2ωρα και 3ωρα. Χτες έβαλα τη μπέμπα στην κούνια πρώτη φορά γιατί το next to me δεν την χωράει πια. Το θέμα είναι το δυσκολεύομαι να την βγάζω κ να την βάζω συνέχεια όταν πεινάσει, ξυπνάω φουλ κ εγώ κ εκείνη με αποτέλεσμα να καταλήγουμε να κοιμόμαστε στο κρεβάτι, κάτι που δεν βολεύει ούτε εμάς αλλά κ εκείνη ζορίζεται γιατί θέλει να απλώνεται! Εσείς πως το κάνετε με τον ύπνο κ το βραδινό τάισμα? Που τα κοιμιζετε?? 

Αν θες την γνώμη μου βγάλε το πλαϊνό κάγκελο και κόλλησε την κούνια στο κρεβάτι σου για να θηλάζεις ξαπλωμένη. Εγώ αυτό κάνω. Δίνω το ένα στήθος μέχρι κάποια ώρα και μετά τον βάζω στο κρεβάτι ανάμεσα μας και δίνω το άλλο στήθος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η kokaki91 είπε:

Όντως βοηθάει ο βελονισμός? Δεν το ήξερα. Ναι Αθήνα είμαι. Να σου πω εδώ που έχω φτάσει είμαι έτοιμη να δοκιμάσω τα πάντα 😭

Ναι, βοηθάει. Ψάξε στο internet καποιον Γιάννη Δημητρίου και κάποια Χριστίνα Μανιαβού. Αυτοί κάνουν κινέζικο βελονισμό και ασχολούνται με τα αναπαραγωγικά, οπότε θα ασχολούνται και με το α' τρίμηνο της εγκυμοσύνης. Η δική μου βελονίστρια δυστυχώς λείπει στην Αμερική.  Εγώ έκανα ούτως ή άλλως, οπότε ναι μεν είχα ήπια συμπτώματα, αλλά δεν ξέρω πώς θα ήμουν χωρίς αυτόν...Κάνε μία συνεδρία για να δεις αν θα σε βοηθήσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Αν θες την γνώμη μου βγάλε το πλαϊνό κάγκελο και κόλλησε την κούνια στο κρεβάτι σου για να θηλάζεις ξαπλωμένη. Εγώ αυτό κάνω. Δίνω το ένα στήθος μέχρι κάποια ώρα και μετά τον βάζω στο κρεβάτι ανάμεσα μας και δίνω το άλλο στήθος.

Δεν πήρα κούνια που έχει αποσπώμενο κάγκελο γιατί είχα διαβάσει ότι έχουν απαγορευτει... Τέτοια έννοεις ή από την κανονική κούνια αφαιρείς τη μία πλευρά? Και στέκεται?? Καλά κ εμείς στο κρεβάτι καταλήγουμε.. Συνεχίζετε κ εσείς τα 2ωρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η troia είπε:

Ναι, βοηθάει. Ψάξε στο internet καποιον Γιάννη Δημητρίου και κάποια Χριστίνα Μανιαβού. Αυτοί κάνουν κινέζικο βελονισμό και ασχολούνται με τα αναπαραγωγικά, οπότε θα ασχολούνται και με το α' τρίμηνο της εγκυμοσύνης. Η δική μου βελονίστρια δυστυχώς λείπει στην Αμερική.  Εγώ έκανα ούτως ή άλλως, οπότε ναι μεν είχα ήπια συμπτώματα, αλλά δεν ξέρω πώς θα ήμουν χωρίς αυτόν...Κάνε μία συνεδρία για να δεις αν θα σε βοηθήσει. 

Σε ευχαριστώ πολύ! Θα το κοιτάξω ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!!! Χρόνια πολλα με υγεία!!Ευχομαι να είστε όλες καλά με τα μωράκια σας!!! Εξαφανίστηκα λίγο γιατί άλλαξα κινητό και δεν μπορούσα να συνδεθώ με τίποτα από άλλη συσκευή!! Όποτε ξανά πήρα την παλια που είχα δώσει στην μαμά μου μέχρι να παρει κινητό και ξανά γυρισα να μάθω τα νέα σας!!! Θα διαβάσω όσα περισσοτερα μηνυματα μπορώ να μάθω τι κάνετε και πως τα πατε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/4/2022 at 8:49 ΜΜ, ο/η sweetheart12 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι σιγά σιγά θα μάθουν να τρώνε γτ είναι κάτι καινούριο! Ελπίζω κ ο δικός μου να του αρέσουν κ να τα τρώει!Το ίδιο καρεκλάκι θα πάρω κ γώ πήγαμε τα είδαμε κ από κοντά την Παρασκευή κ κατέληξα σε αυτό γτ ήμουν ανάμεσα σε ένα της Κikka boo που έχει ξύλινα ποδαράκια. Επίσης αποφάσισα να μην κάνουμε blw από τώρα που θα είναι 6μηνων αλλά να το ξεκινησω όταν θα πάει 7,5 με 8. Κοιτά το μήλο πριν το βάλεις στο μπλέντερ να το τρίψεις στον τρίφτη κ μετά με λίγο νεράκι να το αλέσεις! Με το βράσιμο χάνει τα θρεπτικά συστατικά ,αλλά έτσι κ αλλιώς μετά από 3 μέρες που μπαίνει κ η μπανάνα δν χρειάζεται γτ αλέθεται καλά κ δν έχει κομματάκια.Μου φαίνεται θα είμαι η μόνη που θα αρχίσει με λαχανικά !Εγω πηρα της Avent τον ατμομαγειρα κ μπλέντερ μαζί το 4 σε 1 το γκρι. Το έχει καμία; Θα κάτσω αυτή τη βδομάδα να διαβάσω πως λειτουργεί γτ τέλος του μήνα θα ξεκινήσουμε λογικά την εισαγωγή τροφών ! Κ γώ θα του δινω τώρα μέχρι να αρχίσει να τρώει το κουταλάκι για να μαθει. Πάντως ότι κουδουνίστρα πιάνει κ μασητικα κ γενικά ότι παιχνίδι πιάνει τα βάζει κατευθείαν στο στόμα 🤪

Κορίτσι μου και εγώ τον πηρα, βασικά μόλις μου χτυπησε ο κούριερ και τον παρέλαβα 🐶 βρήκα ευκαιρία τον είχε σε εκπτωση και μην χάσω τον αγόρασα 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/4/2022 at 7:54 ΜΜ, ο/η sweetheart12 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια κ χρόνια πολλά!Δν έχω γράψει αυτές τις μερες γτ δυστυχώς έχασα την μητέρα μου κ ήμουν σε χάλια ψυχολογική κατάσταση που κ το μωράκι μου ακόμα δν μπορούσα να το φροντίσω καλά καλά κ το άφηνα με την πεθερά μου για να τρέξω για την κηδεία κ όλα τα αλλά. Πήγαμε κ στην παιδιατρο την προηγούμενη Πέμπτη κ μου είπε να ξεκινησω με φρουτάκια τελικά ,αλλά της είπα να τα ξεκινησω αυτή τη βδομάδα γτ δν είχα χρόνο .Αύριο λοιπόν θα του δώσω για πρώτη φορά μισή μπανανουλα. Να ρωτήσω όσες έχετε ξεκινησει όταν αλέθετε την μπανάνα βάζετε καθόλου νεράκι; Γενικά η μπανάνα είναι μαλακό φρούτο κ γίνεται κρέμα απλα με ελάχιστο νεράκι ισως να γίνει πιο ρευστή; 

Συλλυπητήρια κορίτσι μου, ζωή σε εσάς κουράγιο και υπομονή να είστε καλά να την θυμάστε !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιας και η μικρή κοιμόταν διάβασα τα νέα σας!! Από ότι βλέπω όλες είμαστε σε παρόμοια φάση εμείς αύριο έχουμε παιδίατρο και θα μας πει για στέρεες τροφές σιγά σιγά!! Θέλω να αποφύγω όσο γίνεται τις κρέμες με ζάχαρη, για αρχή θα παίρνω βιολογικά προϊόντα σίγουρα και ανά κάποια διαστήματα είτε όταν πηγαίνω εγώ στους δικούς μ είτε όταν έρχονται αυτοί θα μου φέρνουν φρουτάκια και λαχανικά από τον κήπο μας!! Δεν έχω πάρει ακόμα σετ για φαγητό αλλά θα πάρω σιλικόνης όσες αγοράσατε για πείτε τ προτιμήσατε επίσης θέλω να πάρω και θερμό για το φαγητό αν χρειαστεί να πάμε κάπου να τ έχω μαζί μου! Καρεκλάκι φαγητού μου το πήραν δώρο όταν γέννησα μια συνάδελφος και βήμα αλήθεια είναι ούτε που τ έχω δει γιατί ακόμα το έχει ο άντρας μου στην αποθήκη του γραφείου!! Πρέπει να τ πω να το φέρει σιγά σιγά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η IridaP είπε:

Δεν πήρα κούνια που έχει αποσπώμενο κάγκελο γιατί είχα διαβάσει ότι έχουν απαγορευτει... Τέτοια έννοεις ή από την κανονική κούνια αφαιρείς τη μία πλευρά? Και στέκεται?? Καλά κ εμείς στο κρεβάτι καταλήγουμε.. Συνεχίζετε κ εσείς τα 2ωρα?

Από την κανονική κούνια αφαιρείς την μία πλευρά. Είναι από αυτές που το κάγκελο κ το στρώμα μπορούν να μπουν σε δύο επίπεδα, πιο χαμηλά και πιο ψηλά. Για τις άλλες δεν κατάλαβα ποιες εννοείς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Από την κανονική κούνια αφαιρείς την μία πλευρά. Είναι από αυτές που το κάγκελο κ το στρώμα μπορούν να μπουν σε δύο επίπεδα, πιο χαμηλά και πιο ψηλά. Για τις άλλες δεν κατάλαβα ποιες εννοείς...

K εγώ τέτοια έχω αλλά με 3 επίπεδα. Θα το δοκιμάσω αυτό που λες, νομίζα δεν θα στέκεται! Υπάρχουν κάποιες που έχουν ρύθμιση η μία πλευρά να ανεβοκατεβαινει αλλά οι περισσότερες έχουν απαγορευτεί λόγω ατυχημάτων στο εξωτερικό από ότι διάβασα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Συλλυπητήρια κορίτσι μου, ζωή σε εσάς κουράγιο και υπομονή να είστε καλά να την θυμάστε !! 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Εγώ από κουταλάκια ,μπωλακια κ ποτηράκι νερού πηρα της munchkin που είναι κ εκπαιδευτικά. Αργότερα που θα αρχίσει να τρώει σε κομμάτια θα πάρω κάτι πιατάκια μπαμπού .Σήμερα θα πάω να πάρω κ θερμο φαγητού γτ κ γώ μπορεί να τύχει να βγω κ να είμαι έξω την ωρα που πρέπει να φάει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η IridaP είπε:

K εγώ τέτοια έχω αλλά με 3 επίπεδα. Θα το δοκιμάσω αυτό που λες, νομίζα δεν θα στέκεται! Υπάρχουν κάποιες που έχουν ρύθμιση η μία πλευρά να ανεβοκατεβαινει αλλά οι περισσότερες έχουν απαγορευτεί λόγω ατυχημάτων στο εξωτερικό από ότι διάβασα. 

Μία χαρά θα είναι, αν έχει λίγο κενό ανάμεσα στα δύο στρώματα θα βάλεις κάτι πχ έχω έβαλα μια πετσέτα, και θα την φρενάρεις από πίσω με κάτι για να μην φύγει σε περίπτωση που βάλεις βάρος στην κούνια. Τα φρένα συνήθως δεν αρκούν. Εγώ τυχαίνει συχνά να είμαι πάνω στην ένωση όταν θηλάζω. Αν θες να σου βγάλω φωτογραφία πώς τα έχω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Stardust_83 είπε:

Μία χαρά θα είναι, αν έχει λίγο κενό ανάμεσα στα δύο στρώματα θα βάλεις κάτι πχ έχω έβαλα μια πετσέτα, και θα την φρενάρεις από πίσω με κάτι για να μην φύγει σε περίπτωση που βάλεις βάρος στην κούνια. Τα φρένα συνήθως δεν αρκούν. Εγώ τυχαίνει συχνά να είμαι πάνω στην ένωση όταν θηλάζω. Αν θες να σου βγάλω φωτογραφία πώς τα έχω.

Θα το δοκιμάσω από σήμερα κ θα σου πω!! Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η IridaP είπε:

Θα το δοκιμάσω από σήμερα κ θα σου πω!! Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια! 

Τίποτα βρε, ελπίζω να σε βολεψει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Τίποτα βρε, ελπίζω να σε βολεψει. 

Λοιπόν είχες δίκιο, έβγαλα το κάγκελο και στάθηκε μια χαρά κ ακριβώς στο ύψος του κρεβάτιου! Thank you! Aπλα δεν κοιμήθηκε καθόλου στην κούνια, νομίζω μας έχουν βρει δόντια κ άλμα 5ου μήνα μαζιιιι 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η IridaP είπε:

Λοιπόν είχες δίκιο, έβγαλα το κάγκελο και στάθηκε μια χαρά κ ακριβώς στο ύψος του κρεβάτιου! Thank you! Aπλα δεν κοιμήθηκε καθόλου στην κούνια, νομίζω μας έχουν βρει δόντια κ άλμα 5ου μήνα μαζιιιι 😁

Και εμένα ή θα κοιμάται το μισό βράδυ κοντά στο χωρισμα ή ακριβώς δίπλα μου και το άλλο μισό ανάμεσα μας. Τι να κάνουμε, υπομονή. Πάντως από το βάλε βγάλε στην κούνια είναι πολύ καλύτερα. Άσε που μπορεί να βολεψει και εσένα όταν αρχίσει να απλώνεται. χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...