Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

Απαντάω σε όλες σας εδώ...αρχικά ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας...

Έχω τρελαθεί...ξέρω ότι συμβαίνουν, υποτίθεται ήμουν προετοιμασμένη για όλα...

Προς το παρόν δεν φαίνεται να έχει κάτι ανησυχητικό....υπάρχει το καταγματάκι αλλά ούτε αιμοραγίες, ούτε πρήξιμο, ούτε πιεσμένα κόκαλα υπάρχουν...

Όλοι είναι καθησυχαστικοί μέχρι στιγμής...τον κρατάνε απλά να είμαστε σίγουροι ότι δεν θα συμβεί κάτι...πήγα πριν λιγο και τον είδα...Του έβγαλα και γάλα...Θα ξαναπάω το απόγευμα...

Από εχθές το βράδυ του έχουν κάνει δύο υπέρηχους εγκεφάλου, κοίταξαν τα ματάκια του και τον είδαν και νευροχειρουργοι από δύο νοσοκομεία...δεν φαίνεται κάτι προς το παρόν...😭😭😭

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εδώ να πω ότι μέσα σε όλα τα στραβά μέχρι στιγμής όλοι μας έχουν προσέξει πάρα πολύ...γιατροί σε ιδιωτικό και δημόσιο κάνουν τα αδύνατα δυνατά...μέχρι και τηλ για ενημέρωση μας πήραν ξημερώματα από τον Άγιο Ανδρέα στην Πάτρα...του μικρού του ψάχνουν τα πάντα για να αποκλείσουν όλα τα ενδεχόμενα...

Μέχρι στιγμής έχει κάνει εξετάσεις σε ένα ιδιωτικό και τρία δημόσια νοσοκομεία...

Να ειναι καλά όλοι τους...🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dioni20 είπε:

Απαντάω σε όλες σας εδώ...αρχικά ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας...

Έχω τρελαθεί...ξέρω ότι συμβαίνουν, υποτίθεται ήμουν προετοιμασμένη για όλα...

Προς το παρόν δεν φαίνεται να έχει κάτι ανησυχητικό....υπάρχει το καταγματάκι αλλά ούτε αιμοραγίες, ούτε πρήξιμο, ούτε πιεσμένα κόκαλα υπάρχουν...

Όλοι είναι καθησυχαστικοί μέχρι στιγμής...τον κρατάνε απλά να είμαστε σίγουροι ότι δεν θα συμβεί κάτι...πήγα πριν λιγο και τον είδα...Του έβγαλα και γάλα...Θα ξαναπάω το απόγευμα...

Από εχθές το βράδυ του έχουν κάνει δύο υπέρηχους εγκεφάλου, κοίταξαν τα ματάκια του και τον είδαν και νευροχειρουργοι από δύο νοσοκομεία...δεν φαίνεται κάτι προς το παρόν...😭😭😭

 

Αυτό είναι πολύ θετικό. Να δεις που όλα θα πάνε καλά, παίρνε κουράγιο για το μωράκι σου, θα σε χρειαστεί όταν γυρίσει στην αγκαλιά μου και μην σκέφτεσαι αρνητικά και κατηγορείς τον εαυτό σου. Ήταν η κακια στιγμή, μπορεί να συμβεί σε όλες ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Αυτό είναι πολύ θετικό. Να δεις που όλα θα πάνε καλά, παίρνε κουράγιο για το μωράκι σου, θα σε χρειαστεί όταν γυρίσει στην αγκαλιά μου και μην σκέφτεσαι αρνητικά και κατηγορείς τον εαυτό σου. Ήταν η κακια στιγμή, μπορεί να συμβεί σε όλες ♥️

Ελπίζω να περάσει γρήγορα και να γινει απλά μια κακή ανάμνηση όλο αυτό...😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! Χάθηκα λίγο...

@Dioni20να σου ζήσει το μπομπιρακι! Τρομερή λαχτάρα έζησες βρε πουλάκι μου! Αυτός ήταν και ο δικός μου φόβος μιας και κοιμόμασταν μαζί στο μαιευτήριο αλλά πάντα φτιάχνω ένα σεντονάκι σαν μαρσιπο για να τον συγκρατεί αν χρειαστεί. Περαστικά να είναι, μην κατηγορείς τον εαυτό σου, σε όλους μπορεί να συμβεί. Σημασία έχει ότι δεν έπαθε κάτι πολύ άσχημο!

Οι 2 μας γκαστρούλες γέννησαν ή ακόμα???

Εμείς μάλλον ξεκινήσαμε κολικούς.... ζορίζεται το πουλάκι μου,  ζορίζομαι κι εγώ που δεν μπορώ να κάνω και πολλά να τον ανακουφίσω...εσείς πως πάτε με κολικούς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

Γειά σας κορίτσια! Χάθηκα λίγο...

@Dioni20να σου ζήσει το μπομπιρακι! Τρομερή λαχτάρα έζησες βρε πουλάκι μου! Αυτός ήταν και ο δικός μου φόβος μιας και κοιμόμασταν μαζί στο μαιευτήριο αλλά πάντα φτιάχνω ένα σεντονάκι σαν μαρσιπο για να τον συγκρατεί αν χρειαστεί. Περαστικά να είναι, μην κατηγορείς τον εαυτό σου, σε όλους μπορεί να συμβεί. Σημασία έχει ότι δεν έπαθε κάτι πολύ άσχημο!

Οι 2 μας γκαστρούλες γέννησαν ή ακόμα???

Εμείς μάλλον ξεκινήσαμε κολικούς.... ζορίζεται το πουλάκι μου,  ζορίζομαι κι εγώ που δεν μπορώ να κάνω και πολλά να τον ανακουφίσω...εσείς πως πάτε με κολικούς?

Καλημερααα!!!αχ κότινοι ναι ναι έχουμε και κυρίως την ώρα που τρώμε ! Επίσης αέρια πολλά!! Κάνουμε βόλτες λίγο ψηλά στον ώμο η κοιλιτσα πίνω και κιγο τσάι μάραθο εγώ να δούμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/11/2021 at 3:34 ΜΜ, ο/η Dioni20 είπε:

Απαντάω σε όλες σας εδώ...αρχικά ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας...

Έχω τρελαθεί...ξέρω ότι συμβαίνουν, υποτίθεται ήμουν προετοιμασμένη για όλα...

Προς το παρόν δεν φαίνεται να έχει κάτι ανησυχητικό....υπάρχει το καταγματάκι αλλά ούτε αιμοραγίες, ούτε πρήξιμο, ούτε πιεσμένα κόκαλα υπάρχουν...

Όλοι είναι καθησυχαστικοί μέχρι στιγμής...τον κρατάνε απλά να είμαστε σίγουροι ότι δεν θα συμβεί κάτι...πήγα πριν λιγο και τον είδα...Του έβγαλα και γάλα...Θα ξαναπάω το απόγευμα...

Από εχθές το βράδυ του έχουν κάνει δύο υπέρηχους εγκεφάλου, κοίταξαν τα ματάκια του και τον είδαν και νευροχειρουργοι από δύο νοσοκομεία...δεν φαίνεται κάτι προς το παρόν...😭😭😭

 

Κοπελα μου μην κατηγορείς τον εαυτό σου σ όλες μπορεί να συμβεί!Να σαι δυνατή για το μωράκι σου !όλα τα άλλα δεν έχουν σημασία παρα μόνο να γυρίσετε σπίτι σας και να είστε και οι δύο σας καλά !όλα θα πάνε καλά για τον μπεμπακο σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η annoula1987 είπε:

Γειά σας κορίτσια! Χάθηκα λίγο...

@Dioni20να σου ζήσει το μπομπιρακι! Τρομερή λαχτάρα έζησες βρε πουλάκι μου! Αυτός ήταν και ο δικός μου φόβος μιας και κοιμόμασταν μαζί στο μαιευτήριο αλλά πάντα φτιάχνω ένα σεντονάκι σαν μαρσιπο για να τον συγκρατεί αν χρειαστεί. Περαστικά να είναι, μην κατηγορείς τον εαυτό σου, σε όλους μπορεί να συμβεί. Σημασία έχει ότι δεν έπαθε κάτι πολύ άσχημο!

Οι 2 μας γκαστρούλες γέννησαν ή ακόμα???

Εμείς μάλλον ξεκινήσαμε κολικούς.... ζορίζεται το πουλάκι μου,  ζορίζομαι κι εγώ που δεν μπορώ να κάνω και πολλά να τον ανακουφίσω...εσείς πως πάτε με κολικούς?

Αααχ... Ακόμα ακόμα να γεννήσουμε... Εγώ τουλάχιστον.. αυτοί οι κολικοί δύσκολο πράγμα μωρέ.. ταλαιπωρούνται τα μικρούλια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/11/2021 at 1:01 ΜΜ, ο/η annoula1987 είπε:

Γειά σας κορίτσια! Χάθηκα λίγο...

@Dioni20να σου ζήσει το μπομπιρακι! Τρομερή λαχτάρα έζησες βρε πουλάκι μου! Αυτός ήταν και ο δικός μου φόβος μιας και κοιμόμασταν μαζί στο μαιευτήριο αλλά πάντα φτιάχνω ένα σεντονάκι σαν μαρσιπο για να τον συγκρατεί αν χρειαστεί. Περαστικά να είναι, μην κατηγορείς τον εαυτό σου, σε όλους μπορεί να συμβεί. Σημασία έχει ότι δεν έπαθε κάτι πολύ άσχημο!

Οι 2 μας γκαστρούλες γέννησαν ή ακόμα???

Εμείς μάλλον ξεκινήσαμε κολικούς.... ζορίζεται το πουλάκι μου,  ζορίζομαι κι εγώ που δεν μπορώ να κάνω και πολλά να τον ανακουφίσω...εσείς πως πάτε με κολικούς?

Καλησπέρα!!! 

Ακόμα με την κοιλίτσα μου εγώ🥰

Δυσκολεύομαι σε όλα πλέον αλλά λίγο ακόμα υπομονή μέχρι την Κυριακή έχω τελική ευχομαι να μας κάνει την χάρη η μπέμπα να εμφανιστεί!!! Όλα έτοιμα να την υποδεχτούμε 😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου ψυχραιμία στον καθένα μπορεί να συμβεί, αφού δεν φαίνεται κάτι ανησυχητικό ηρέμησε!όλα να πάνε καλά!δεν γίνεται να μην μας συμβεί και κάτι άνθρωποι είμαστε, λίγο η κουραση λίγο η ταλαιπωρία δεν θέλει πολύ..εύχομαι να ξεμπερδεψετε γρήγορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε γκαστρούλες μου, κοντευετε κι εσείς! Κορίτσια, αγόρασα την κρέμα για τους κολικούς της frezyderm και κάνει πολύ καλή δουλειά! Αξίζει να τη δοκιμάσετε! Όπως επίσης ξεκινήσαμε προβιοτικα της biogaia,  σήμερα τον βλέπω πιο ήρεμο αλλά θα  δείξει καλύτερα το βράδυ, μετά τις 8 που τον πιάνουν έντονα . Ελπίζω να κοιμηθούμε καλύτερα σήμερα.  Ευτυχώς το μαγείρεμα το έχει αναλάβει η πεθερά μου και ξεκουράζομαι αρκετά, μόνο μια φορά που πλένω τα πιάτα και κανένα πλυντήριο αν βάλω... δε νιώθω πολύ κουρασμένη ακόμα.. για να δούμε. ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/11/2021 at 7:44 ΜΜ, ο/η Dioni20 είπε:

Κορίτσια μου σήμερα το πρωί είδαμε κι εμείς το θαυματάκι μας!!!

Ένας μπομπιρακος μόλις 2410gr ...μια μπουκίτσα....

Είναι όμως υγιής και αυτό εχει σημασια!!!

Έχουμε κάνει προσπάθειες για θηλασμό αρκετές αλλά η τελευταία ήταν πολύ πετυχημένη καθώς έπιασε και θήλασε για τουλάχιστον μισή ώρα!!!

Εγώ σηκώθηκα πριν λίγο και έκανα 1-2 βήματα αλλά εννοείτε υπάρχει πονος...προσπαθώ όμως να κινούμε όσο περισσότερο μπορώ γιατί ξέρω ότι είναι σημαντικό στην αννάρωση από την καισαρική.

Γενικά είμαι πολύ ήρεμη κι εγώ και το μωράκι...

Με το Καλό κι εσείς @touloumpitsa και @annatsak 🥰🥰🥰

Να σας ζήσει ο μικρούλης σας και καλή ανατροφή! Καλή ανάρρωση σε εσένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια σε όλες χάθηκα πολλές μέρες έχει 20 μέρες που γέννησα με καισαρική γιατί η μικρή είχε λίγο στραβά το κεφαλάκι της και δεν χωρούσε να βγει στα 10 εκατοστά που άνοιξα

Κορίτσια έχω ένα θέμα εδώ και 3 μέρες η μικρή μου μετά της 6 το απόγευμα δεν κοιμάται μέχρι της 12 το βράδυ ποτέ γκρινιάζει και ποτέ είναι ήσυχη

Ολη μέρα δεν έχω κανένα πρόβλημα με την μικρή από της 6 και μετα

Εχει κάποια μανούλα κάτι αντίστοιχο με εμένα και αν ναι τι έχει κάνει για να βοηθήσει το μικράκι της για να κοιμηθεί?????

 Βάζω λευκούς ήχους από το Ίντερνετ που την χαλαρώνουν άλλα μόνο ησυχάζει δεν κοιμάται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου, θέλω την βοήθεια σας αφού οι περισσότερες γεννησατε κιόλας, πείτε μου πραγματικά τι θα χρειαστώ μαζί μου (κυριως όσες γεννησατε σε κλινική) γιατί νιώθω πως η βαλίτσα μου είναι για διακοπές και όχι για κλινική, θα μείνει και ο άντρας μου μαζί και του πήρα μια αλλαξια να έχει αλλά έχω μια βαλίτσα και ένα σάκο και θα έχω και τ αυγό!! Υπερβολική νιώθω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, θέλω την βοήθεια σας αφού οι περισσότερες γεννησατε κιόλας, πείτε μου πραγματικά τι θα χρειαστώ μαζί μου (κυριως όσες γεννησατε σε κλινική) γιατί νιώθω πως η βαλίτσα μου είναι για διακοπές και όχι για κλινική, θα μείνει και ο άντρας μου μαζί και του πήρα μια αλλαξια να έχει αλλά έχω μια βαλίτσα και ένα σάκο και θα έχω και τ αυγό!! Υπερβολική νιώθω!! 

Χαχαχ.... Σου στέλνω τη λίστα που μου έχει δώσει η μαία.. από εκεί και πέρα κρίνεις κ παίρνεις ότι νομίζεις.. 😉 εσύ αν δεν γεννήσεις μέχρι την Κυριακή πότε θα μπεις με ραντεβού; Από βδομάδα;

IMG20211125110835.jpg

IMG20211125110845.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Χαχαχ.... Σου στέλνω τη λίστα που μου έχει δώσει η μαία.. από εκεί και πέρα κρίνεις κ παίρνεις ότι νομίζεις.. 😉 εσύ αν δεν γεννήσεις μέχρι την Κυριακή πότε θα μπεις με ραντεβού; Από βδομάδα;

IMG20211125110835.jpg

IMG20211125110845.jpg

Αχ ευχαριστώ πολύ!! 

Θα με δει την κυρία στην κλινική να με εξετάσει και θα δει ανάλογα πως τα πάει η μπέμπα δεν έχει καλή θέση και έχω αγχωθεί λίγο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η 1994Μαρια είπε:

Καλημέρα κορίτσια σε όλες χάθηκα πολλές μέρες έχει 20 μέρες που γέννησα με καισαρική γιατί η μικρή είχε λίγο στραβά το κεφαλάκι της και δεν χωρούσε να βγει στα 10 εκατοστά που άνοιξα

Κορίτσια έχω ένα θέμα εδώ και 3 μέρες η μικρή μου μετά της 6 το απόγευμα δεν κοιμάται μέχρι της 12 το βράδυ ποτέ γκρινιάζει και ποτέ είναι ήσυχη

Ολη μέρα δεν έχω κανένα πρόβλημα με την μικρή από της 6 και μετα

Εχει κάποια μανούλα κάτι αντίστοιχο με εμένα και αν ναι τι έχει κάνει για να βοηθήσει το μικράκι της για να κοιμηθεί?????

 Βάζω λευκούς ήχους από το Ίντερνετ που την χαλαρώνουν άλλα μόνο ησυχάζει δεν κοιμάται.

Γεια σου κοπέλα νου να σου ζήσει το μπεμπακι γερό κ καλοτυχο ! Μήπως έχει κολικούς το μωρό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Anna Tsak είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, θέλω την βοήθεια σας αφού οι περισσότερες γεννησατε κιόλας, πείτε μου πραγματικά τι θα χρειαστώ μαζί μου (κυριως όσες γεννησατε σε κλινική) γιατί νιώθω πως η βαλίτσα μου είναι για διακοπές και όχι για κλινική, θα μείνει και ο άντρας μου μαζί και του πήρα μια αλλαξια να έχει αλλά έχω μια βαλίτσα και ένα σάκο και θα έχω και τ αυγό!! Υπερβολική νιώθω!! 

Λοιπόν, θα σου πω εγώ τι μου έδωσαν. Για σένα σου δίνουν παντόφλες, ρομπακια χειρουργικά (εμένα με βολεψαν γιατί θήλαζα, μια φορά έβαλα νυχτικια, βραχηκε κ ήμουν συνέχεια με αυτά), εσώρουχα μίας χρήσης και σερβιετες λοχείας, πετσέτες αν θες. Να πάρεις σουτιέν θηλασμού αν θηλάσεις και κρέμα για θηλές και επιθέματα στήθους.

Για το μωρό αν θες το έχουν μέσα και όποτε πεινάει στο φέρνουν. Αν θες rooming in πάρε ζιπουνακια, καλτσακια, φορμακια, σελτεδες, πάνες, κρεμα αλλαγής πανας, μωρομαντηλλα. Εγώ τον άφησα κάνα δυο φορές και εκεί τα έχουν όλα. Όταν ζήτησα όμως να τον έχω συνεχόμενα και να τον αλλάζω ζιπουνακια δεν είχαν γιατί λέει τα είχαν για τα πρόωρα. Οπότε ας βρίσκονται αυτά που σου είπα για να μην μαλώνεις. Προφανώς όταν λέμε ότι δεν χρειάζεται τίποτα για το μωρό εννοούν αν το κρατάνε μέσα αυτοί....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Doritoula11 είπε:

Γεια σου κοπέλα νου να σου ζήσει το μπεμπακι γερό κ καλοτυχο ! Μήπως έχει κολικούς το μωρό;

Δεν νομίζω να έχει κολικούς γιατί δεν δείχνει να πονάει

Και όλη μέρα είναι ήσυχη το απόγευμα δεν θέλει να κοιμηθεί

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

@Dioni20 κορίτσι μου πως ειστε ;το μωρουδακι σου πως είναι;

Κορίτσι μου ο μικρός μας είναι καλά...είναι σταθερός και πλέον μας λένε ότι είναι όλα καλά...δεν εμφάνισε τπτ μεχρι στιγμής.

Έκανε υπέρηχους και εξετάσεις όλη την εβδομάδα.Τρώει κανονικά,παίρνει βάρος.

Τον κράτησε προληπτικά και για Σ/Κ ο γιατρός και μας είπε μαλιστα ότι είναι κάπως υπερβολή αλλά θέλει να είναι 1000% σίγουροι. 

Θα κλείσουμε κι ένα ραντεβού στην Αθήνα στο Παιδων σε παιδονευρουχειρουργο να τον δουν άλλη μια φορά κι αυτό για να το τερματισουμε...

Η ψυχολογία όμως μαύρα χάλια...Δεν μπορώ να συνέλθω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Κορίτσι μου ο μικρός μας είναι καλά...είναι σταθερός και πλέον μας λένε ότι είναι όλα καλά...δεν εμφάνισε τπτ μεχρι στιγμής.

Έκανε υπέρηχους και εξετάσεις όλη την εβδομάδα.Τρώει κανονικά,παίρνει βάρος.

Τον κράτησε προληπτικά και για Σ/Κ ο γιατρός και μας είπε μαλιστα ότι είναι κάπως υπερβολή αλλά θέλει να είναι 1000% σίγουροι. 

Θα κλείσουμε κι ένα ραντεβού στην Αθήνα στο Παιδων σε παιδονευρουχειρουργο να τον δουν άλλη μια φορά κι αυτό για να το τερματισουμε...

Η ψυχολογία όμως μαύρα χάλια...Δεν μπορώ να συνέλθω.

Αφού όλα είναι καλά πρέπει να χαλαρώσεις και να ηρεμήσεις γιατί από Δευτέρα θα είναι μόνο μαζί σου και σε χρειάζεται. Να είσαι καλά για το μωρό σου, μην το βάζεις κάτω. Ήταν η κακια στιγμή, πέρασε, πρέπει να φανείς δυνατή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρέμησε κορίτσι μου!!όλα καλά θα είναι, και σε έχει ανάγκη το μωρό, να είσαι χαρούμενη!χωρίς τύψεις, συμβαίνει αυτό, τέλος καλά, όλα καλά!να σκέφτεσαι ότι έχεις το πλασματακι σου και να χαρείς την μητρότητα τώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πως είστε; Εγώ έχω μπει από το πρωί στο μαιευτήριο κ μου έχουν βάλει ορο, έκανα επισκληριδιο, μου έσπασε ο γιατρός τα νερά κ περιμένουμε να κατέβει η μικρούλα γιατί είναι ψηλά ακόμα.. Μακάρι να κατέβει για να πάμε φυσιολογικά ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Κορίτσια πως είστε; Εγώ έχω μπει από το πρωί στο μαιευτήριο κ μου έχουν βάλει ορο, έκανα επισκληριδιο, μου έσπασε ο γιατρός τα νερά κ περιμένουμε να κατέβει η μικρούλα γιατί είναι ψηλά ακόμα.. Μακάρι να κατέβει για να πάμε φυσιολογικά ...

Με το καλό....εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!

Καλή δύναμη...🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...