Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γεννάμε με το καλό Σεπτέμβρη του 21!


Recommended Posts

στις πριν 10 ώρες, ο/η Lina08 είπε:

Κορίτσια καλημέρα είχε κάποια κοπέλα παρόμοια κατάσταση κ αν ναι τι συνέβη;;;έχω ελαφρύ καφέ βλενα μόνο όταν σκουπίζομαι όχι στο εσώρουχο κ είμαι 6 εβδομάδες κ 2 ημερών;;;Help....Απόγευμα μάλλον θα πάω στο γιατρό 

Κοπέλα μου εγώ είχα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη αρκετές μέρες αιμορραγία και τώρα η μικρή μου είναι 7 μηνών !! Ξεκούραση θέλει όσο μπορείς και όχι αρνητικές σκέψεις να χαρείς την εγκυμοσύνη σου !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/1/2021 at 6:29 ΜΜ, ο/η Lnia είπε:

Σας ευχαριστώ για τις ευχες. Πηγα στις 6 εβδομαδες ακριβως. Δεν μου ειπε κατι τετοιο. Ουτε ρωτησα. Πρωτάρα βλέπεις. Μου ειπε πριν τον υπερηχο οτι αυτο που θέλουμε να δουμε ειναι σακο μεσα στην μητρα και οτι δεν ειναι εξωμητριο. Μολις τον βρηκε μου ειπε να ξανα παω σε 10 περιπου μερες για τον επομενο υπερηχο και μου εδωσε και τις εξετάσεις αιματος ουρων που μου ειχε γραψει.. Μην μου βαζεις σκεψεις... Δεν ειπε κατι για αδειο σακο... 

Καλησπέρα!!! Όχι όχι... Καμμιά σκεψη!!! Η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική ιδιαιτέρως στις εγκυμοσύνες!!! Μπορεί σε εμένα να είδε κάτι άλλο... Απλώς επειδή γενικά διαβάζω ότι στις πρώτες επισκέψεις και στις πρώτες εβδομάδες κύησης οι περισσότερες βλέπουν μόνο σάκο.. στη δική μου περίπτωση τι άλλο έπρεπε να δούμε;;; Στο πρώτο μου, είχα πάει μετά την 7 η εβδομάδα και το είδαμε κανονικά.. αλλά τώρα δεν είχα κλείσει ούτε 5 η βάση σύλληψης, όχι ημερολόγιακια.. Δε ξέρω... Αναμένω τον επόμενο υπέρηχο κι ότι δείξει... Παντως, μια απογοητεύση μου τη προσέφερε απλόχερα, οφείλω να ομολογήσω... Όπως κι να έχει μη σε κουράζω... Εύχομαι στον επόμενο υπέρηχο σας να δείτε το νινακι σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Evvaki πότε θα πας πάλι στο γιατρό; τώρα πόσων εβδομάδων είσαι; κάθε εγκυμοσύνη ειναι μοναδική περίπτωση όπως κάθε παιδάκι ειναι μοναδικό και οι γιατροί πολλές φορές με μια κουβέντα τους μας αγχώνουν χωρίς λόγο. Πίστη και υπομονή τις πρώτες εβδομάδες βοηθανε αλλα και σε όλη τη διάρκεια της περιόδου αυτής. Εγω κανω υπομονή εχω ρβ σε 2 εβδομάδες το 1ο με τον γιατρό μου, θα μαι τοτε 7 εβδομάδων ακριβως. Πριν τις 7 εβδομάδες δεν μπορουν να  δουν και πολλα , ειναι πολυ μικρό το πλασματάκι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/1/2021 at 8:27 ΜΜ, ο/η Celine είπε:

Ευχαριστώ καλώς σας βρήκα !! 🥰μάλλον 4 εβδομάδων και 3ων ημερών.χθες έκανα χοριακη και ήταν 1017 αύριο θα κάνω επαναληπτικό. Πώς σάς φαίνεται ή τιμή;

Γεια σου Celine! Μια χαρά μου φαινεται η τιμή, με το καλό ! Γιατί θα κάνεις και επαναληπτική;  το σύνέστησε ο γιατρός σου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/1/2021 at 8:35 ΜΜ, ο/η PanB είπε:

Ναι πήγα την Τρίτη, ακούσαμε καρδούλα, όλα πολύ καλά 😁 είμαι 7+2 σήμερα 🥰

Μπραβο!! Πολύ ωραία!! Πολύ συγκινητική στιγμη οταν ακους τους πρωτους χτυπους της καρδιας του, και συνειδητοποιείς λιγακι οτι ενα πλασματακι ειναι εκει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Αστεράκι3 είπε:

Γεια σου Celine! Μια χαρά μου φαινεται η τιμή, με το καλό ! Γιατί θα κάνεις και επαναληπτική;  το σύνέστησε ο γιατρός σου; 

Καλησπέρα, είπε να κάνω κ επαναληπτική άμα θέλω... καλού κακού έκανα... αύριο το απόγευμα θα έχω τα αποτελέσματα 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Αστεράκι3 είπε:

Καλησπέρα! Evvaki πότε θα πας πάλι στο γιατρό; τώρα πόσων εβδομάδων είσαι; κάθε εγκυμοσύνη ειναι μοναδική περίπτωση όπως κάθε παιδάκι ειναι μοναδικό και οι γιατροί πολλές φορές με μια κουβέντα τους μας αγχώνουν χωρίς λόγο. Πίστη και υπομονή τις πρώτες εβδομάδες βοηθανε αλλα και σε όλη τη διάρκεια της περιόδου αυτής. Εγω κανω υπομονή εχω ρβ σε 2 εβδομάδες το 1ο με τον γιατρό μου, θα μαι τοτε 7 εβδομάδων ακριβως. Πριν τις 7 εβδομάδες δεν μπορουν να  δουν και πολλα , ειναι πολυ μικρό το πλασματάκι! 

Καλησπέρα Αστεράκι3! Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Έχω ρβ τη Τετάρτη το πρωί. Βάση υπερήχου ιατρείου και περιόδου είμαι στην έβδομη από σήμερα, βάση υπολογισμού δικού μου (επαφής) 5μιση προς 6η... Όπως και να εχει όταν με δει θα έχει περάσει μια εβδομάδα. Θα είμαι στην 6η (με το δικό μου υπολογισμό) ή 7η plus...  Οπότε ευελπιστώ.. Αν και δε μου άφησε και πολλά περιθώρια... Ένα μικρό..παραθυράκι μόνο. Με το καλό να έρθει η ώρα να το δείτε κι να το ακούσετε στη πρώτη σας γνωριμία καλό μου!!! Να μας ενημερώσεις όταν πας πρώτα ο Θεός!!! Φιλιά πολλά!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Evvaki είπε:

Καλησπέρα Αστεράκι3! Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Έχω ρβ τη Τετάρτη το πρωί. Βάση υπερήχου ιατρείου και περιόδου είμαι στην έβδομη από σήμερα, βάση υπολογισμού δικού μου (επαφής) 5μιση προς 6η... Όπως και να εχει όταν με δει θα έχει περάσει μια εβδομάδα. Θα είμαι στην 6η (με το δικό μου υπολογισμό) ή 7η plus...  Οπότε ευελπιστώ.. Αν και δε μου άφησε και πολλά περιθώρια... Ένα μικρό..παραθυράκι μόνο. Με το καλό να έρθει η ώρα να το δείτε κι να το ακούσετε στη πρώτη σας γνωριμία καλό μου!!! Να μας ενημερώσεις όταν πας πρώτα ο Θεός!!! Φιλιά πολλά!!!

 

Κοριτσι μου εγω οταν πηγα στο γιατρό για τον πρωτο υπερηχο νομιζαμε βασει περιοδου πως ειμαι στην 6 εβδομαδα ακριβως! Ειδαμε μονο εναν παρα πολυ μικρο σακο ,ο γιατρος μου ανησυχησε και τοτε θυμηθηκα να του πω πως θετικο τεστ ωορρηξιας ειχα πιο αργα στον κυκλο μου! Εν τελει μη στα πολυλογω τωρα ειμαι στην 9η εβδομαδα εχουμε ακουσει καρδουλα κλπ κλπ κλπ και απλα εκανα καθυστερημενη ωορρηξία λογω μεγαλυτερου κυκλου , αρα ειχα καθυστερημενη σύλληψη 10 μερες κιολας ! Ουτε 1 ουτε 2!! Μην αγχωνεσαι μην απελπιζεσαι προσπαθησε να ηρεμησεις και σου ευχομαι απ την ψυχη μου να πανε ολα καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Sofoula28 είπε:

Κοριτσι μου εγω οταν πηγα στο γιατρό για τον πρωτο υπερηχο νομιζαμε βασει περιοδου πως ειμαι στην 6 εβδομαδα ακριβως! Ειδαμε μονο εναν παρα πολυ μικρο σακο ,ο γιατρος μου ανησυχησε και τοτε θυμηθηκα να του πω πως θετικο τεστ ωορρηξιας ειχα πιο αργα στον κυκλο μου! Εν τελει μη στα πολυλογω τωρα ειμαι στην 9η εβδομαδα εχουμε ακουσει καρδουλα κλπ κλπ κλπ και απλα εκανα καθυστερημενη ωορρηξία λογω μεγαλυτερου κυκλου , αρα ειχα καθυστερημενη σύλληψη 10 μερες κιολας ! Ουτε 1 ουτε 2!! Μην αγχωνεσαι μην απελπιζεσαι προσπαθησε να ηρεμησεις και σου ευχομαι απ την ψυχη μου να πανε ολα καλα!!!

Καλησπέρα !! Εύχομαι να είσαι καλά!!! Σε ευχαριστώ για το μνμ σου!!! Να είσαι καλά!! Το ίδιο ελπίζω κι εγώ.. και να είναι όλα καλα, αλλά η χοριακη που έκανα σήμερα μετά από 6 μέρες βγήκε 6048. Τη Τρίτη που μας πέρασε ήταν 3844(;).. κάπου εκεί... Της το είπα, μου είπε είναι χαμηλή... Εντομεταξυ, στη γενικές αίματος, ο αιματοκρίτης μου, 26,8... Στα τάρταρα... Αναρωτιέμαι γιατί... Δεν είχα ποτέ θέμα... Δεν ήμουν και φουλ βέβαια, αλλά εντός πλαισίων... τώρα γιατί;.. και μου μπαίνουν ιδέες διάφορες... Και δε θέλω... Άλλα δε μπορώ να τις αποφύγω κιόλας κάποιες... Τη Τετάρτη το πρωί που θα πάω να με ξαναδεί θα το "λύσουμε" το μυστήριο... Να δούμε και τι θα δούμε εκεί μέσα... Σε ευχαριστώ και πάλι πολύ!!! Εύχομαι να έχεις μια υπέροχή κι τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Evvaki είπε:

Καλησπέρα !! Εύχομαι να είσαι καλά!!! Σε ευχαριστώ για το μνμ σου!!! Να είσαι καλά!! Το ίδιο ελπίζω κι εγώ.. και να είναι όλα καλα, αλλά η χοριακη που έκανα σήμερα μετά από 6 μέρες βγήκε 6048. Τη Τρίτη που μας πέρασε ήταν 3844(;).. κάπου εκεί... Της το είπα, μου είπε είναι χαμηλή... Εντομεταξυ, στη γενικές αίματος, ο αιματοκρίτης μου, 26,8... Στα τάρταρα... Αναρωτιέμαι γιατί... Δεν είχα ποτέ θέμα... Δεν ήμουν και φουλ βέβαια, αλλά εντός πλαισίων... τώρα γιατί;.. και μου μπαίνουν ιδέες διάφορες... Και δε θέλω... Άλλα δε μπορώ να τις αποφύγω κιόλας κάποιες... Τη Τετάρτη το πρωί που θα πάω να με ξαναδεί θα το "λύσουμε" το μυστήριο... Να δούμε και τι θα δούμε εκεί μέσα... Σε ευχαριστώ και πάλι πολύ!!! Εύχομαι να έχεις μια υπέροχή κι τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!!

Για τον αιματοκρίτη το είπες;

Κι εγώ είχα φτάσει τόσο στην εγκυμοσύνη πάντως🤔 απλά έπαιρνα σίδηρο.. Τι σε προβληματίζει σε αυτό; 

Επίσης παρόλο που ήταν χαμηλή η χοριακη αυξήθηκε.. Δεν σημαίνει κάτι αυτό η συμβαίνει όπως και να έχει; δεν έχω ιδέα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Για τον αιματοκρίτη το είπες;

Κι εγώ είχα φτάσει τόσο στην εγκυμοσύνη πάντως🤔 απλά έπαιρνα σίδηρο.. Τι σε προβληματίζει σε αυτό; 

Επίσης παρόλο που ήταν χαμηλή η χοριακη αυξήθηκε.. Δεν σημαίνει κάτι αυτό η συμβαίνει όπως και να έχει; δεν έχω ιδέα.. 

Το είπα, ναι, μου έδωσε σίδηρο.. πήγα το πήρα κιόλας.. Αλήθεια; Δλδ πέφτει λόγω κύησης...;; Να, αυτό δε μου το ανέφερε ας πούμε. Είπε να πάρω γρηγορα, γιατί είναι χαμηλος... Δε ξέρω φοβάμαι μην έχει να κάνει με τη περίπτωση που μου είπε... Του κενού σάκου... Για τη χοριακη τη ρώτησα, της λέω αυξήθηκε, όχι ικανοποιητικά μου λέει.. Λέω, θα μπορούσε να έχει πέσει όμως αν δεν "γινόταν" κάτι... Δεν είναι απαραίτητο αυτό, μου απάντησε, η ορμόνη είναι στο πλακούντα, στην αίμα σου.. θα υπάρχει.. Δε ξέρω... Δε ξέρω... Φως δε με αφήνει να δω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Evvaki είπε:

Καλησπέρα !! Εύχομαι να είσαι καλά!!! Σε ευχαριστώ για το μνμ σου!!! Να είσαι καλά!! Το ίδιο ελπίζω κι εγώ.. και να είναι όλα καλα, αλλά η χοριακη που έκανα σήμερα μετά από 6 μέρες βγήκε 6048. Τη Τρίτη που μας πέρασε ήταν 3844(;).. κάπου εκεί... Της το είπα, μου είπε είναι χαμηλή... Εντομεταξυ, στη γενικές αίματος, ο αιματοκρίτης μου, 26,8... Στα τάρταρα... Αναρωτιέμαι γιατί... Δεν είχα ποτέ θέμα... Δεν ήμουν και φουλ βέβαια, αλλά εντός πλαισίων... τώρα γιατί;.. και μου μπαίνουν ιδέες διάφορες... Και δε θέλω... Άλλα δε μπορώ να τις αποφύγω κιόλας κάποιες... Τη Τετάρτη το πρωί που θα πάω να με ξαναδεί θα το "λύσουμε" το μυστήριο... Να δούμε και τι θα δούμε εκεί μέσα... Σε ευχαριστώ και πάλι πολύ!!! Εύχομαι να έχεις μια υπέροχή κι τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!!

Για τις χοριακες δεν εχω και πολλες γνωσεις γλυκειά μου γτ γενικα δεν εχω κανει!! Τι να πω ,οπως και να χει ελπιζω ολα να πανε καλα !!! Και εσυ παντα να εισαι αισιοδοξη!!! Ενημερωσε μας οταν πας!! Εχεις ολη τη θετικη μου ενεργεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια....όλες στο ίδιο καζάνι βράζουμε βλέπω! Εύχομαι το '21 να είναι η χρονιά μας και να έρθουν στο κόσμο υγιέστατα τα μωρά μας! Λοιπόν...εγώ είμαι 10 εβδομάδων. Σε δέκα μέρες θα κάνω την αυχενική διαφάνεια. Θέλω να ρωτήσω.....στην αρχή της κύησης είχα πονακια περιόδου αλλά περάσαν με το καιρό. Εδώ και τρεις μέρες όμως νιώθω τσαβηγματακια δεξιά ή αριστερά και λίγο καφέ όταν σκουπιζομαι. Να ανησυχώ λέτε...? Επίσης...ξέρει καμιά εάν επιρρεαζει αρνητικά το να κάθομαι οκλαδόν ή με ψηλά τα πόδια σε σκαμπό? ευχαριστω πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μπανυ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια....όλες στο ίδιο καζάνι βράζουμε βλέπω! Εύχομαι το '21 να είναι η χρονιά μας και να έρθουν στο κόσμο υγιέστατα τα μωρά μας! Λοιπόν...εγώ είμαι 10 εβδομάδων. Σε δέκα μέρες θα κάνω την αυχενική διαφάνεια. Θέλω να ρωτήσω.....στην αρχή της κύησης είχα πονακια περιόδου αλλά περάσαν με το καιρό. Εδώ και τρεις μέρες όμως νιώθω τσαβηγματακια δεξιά ή αριστερά και λίγο καφέ όταν σκουπιζομαι. Να ανησυχώ λέτε...? Επίσης...ξέρει καμιά εάν επιρρεαζει αρνητικά το να κάθομαι οκλαδόν ή με ψηλά τα πόδια σε σκαμπό? ευχαριστω 

Με το καλό το μωράκι σου !! Καλό είναι να μιλήσεις με τον γιατρό σου μήπως χρειάζεται να σου αυξησει κάποιο φάρμακο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μπανυ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια....όλες στο ίδιο καζάνι βράζουμε βλέπω! Εύχομαι το '21 να είναι η χρονιά μας και να έρθουν στο κόσμο υγιέστατα τα μωρά μας! Λοιπόν...εγώ είμαι 10 εβδομάδων. Σε δέκα μέρες θα κάνω την αυχενική διαφάνεια. Θέλω να ρωτήσω.....στην αρχή της κύησης είχα πονακια περιόδου αλλά περάσαν με το καιρό. Εδώ και τρεις μέρες όμως νιώθω τσαβηγματακια δεξιά ή αριστερά και λίγο καφέ όταν σκουπιζομαι. Να ανησυχώ λέτε...? Επίσης...ξέρει καμιά εάν επιρρεαζει αρνητικά το να κάθομαι οκλαδόν ή με ψηλά τα πόδια σε σκαμπό? ευχαριστω πολύ

Γεια σου Μπάνυ! Με το καλό το μωράκι σου!! Εισαι ήδη 10 εβδομάδων, πολύ ωραία!!  💪💪🎈Εγω ειμαι στην 6η εβδομάδα, έγκυος στο 3ο μου παιδάκι και ανυπομονώ να πάμε στο γιατρό να δω αν όλα πανε καλά! Τα τραβηγματάκια αυτά ειναι ίσως λόγω της μήτρας που μεγαλώνει, και το λιγο καφέ δεν ειναι κάτι ανησυχητικό. Ομως ρώτα και το γιατρό σου για να σαι απόλυτα ήσυχη. Οκλαδόν και τα ποδια πανω δεν ειναι κάτι κακό σαν στάση. 😊Το σταυροπόδι ειναι κατι που δεν πρεπει να κανουμε γιατι δυσκολευει την ροή του αίματος και μπορει να κανουμε φλεβίτη, σπασμενα αγγεια στα πόδια. Αυτό γινεται καμια φορα στις εγκυμοσυνες. Είναι το πρώτο σου παιδάκι; έτσι; καλή και ανέφελη εγκυμοσύνη!! ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Anna91! είπε:

Με το καλό το μωράκι σου !! Καλό είναι να μιλήσεις με τον γιατρό σου μήπως χρειάζεται να σου αυξησει κάποιο φάρμακο 

Παίρνω ήδη προγεστερόνη...αλλά ναι...θα του το πω! Ευχαριστώ ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Αστεράκι3 είπε:

Γεια σου Μπάνυ! Με το καλό το μωράκι σου!! Εισαι ήδη 10 εβδομάδων, πολύ ωραία!!  💪💪🎈Εγω ειμαι στην 6η εβδομάδα, έγκυος στο 3ο μου παιδάκι και ανυπομονώ να πάμε στο γιατρό να δω αν όλα πανε καλά! Τα τραβηγματάκια αυτά ειναι ίσως λόγω της μήτρας που μεγαλώνει, και το λιγο καφέ δεν ειναι κάτι ανησυχητικό. Ομως ρώτα και το γιατρό σου για να σαι απόλυτα ήσυχη. Οκλαδόν και τα ποδια πανω δεν ειναι κάτι κακό σαν στάση. 😊Το σταυροπόδι ειναι κατι που δεν πρεπει να κανουμε γιατι δυσκολευει την ροή του αίματος και μπορει να κανουμε φλεβίτη, σπασμενα αγγεια στα πόδια. Αυτό γινεται καμια φορα στις εγκυμοσυνες. Είναι το πρώτο σου παιδάκι; έτσι; καλή και ανέφελη εγκυμοσύνη!! ♥️

Αχ ναι....δυστυχώς είχα μια πρώτη εγκυμοσύνη το καλοκαίρι όμως απέβαλλα. Τώρα έμεινα έγκυος για δεύτερη φορά και όλα φαίνονται καλά προς το παρόν! Εεεε αγχώνομαι μην πάει κάτι στραβά αλλά έχω καλό προαίσθημα αυτήν τη φορά. Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές! Με το καλό να σου έρθει το μικρούλι σου! Πόσο Μ αρέσουν οι μεγάλες οικογένειες!!! Καλή δύναμη ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααα...μιας και σας βρήκα...😋να ρωτήσω και κάτι ακόμα! Πάσχω από τρομερές αϋπνίες! Ο,τι ώρα κ να κοιμηθώ το βράδυ, είτε στις 11...είτε στη 1....μεταξύ 4-5 ξυπνάω και δε μπορώ να ξανακοιμηθω μέχρι το επόμενο βράδυ! Δεν ξέρω τι συμβαίνει! Όλο αυτό έχει ως αποτέλεσμα να είμαι μόνιμα εξαντλημένη! Ο γιατρός μου μου λέει να μην ανησυχώ για το μωρό και να κάνω σεξ για να με πάρει ο ύπνος! Από την άλλη....λόγω της προηγούμενης αποβολής φοβάμαι παρά πολύ να κάνω σεξ!!! Δε έχω καθόλου όρεξη! Έχει συμβεί σε κάποια από εσάς? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Μπανυ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια....όλες στο ίδιο καζάνι βράζουμε βλέπω! Εύχομαι το '21 να είναι η χρονιά μας και να έρθουν στο κόσμο υγιέστατα τα μωρά μας! Λοιπόν...εγώ είμαι 10 εβδομάδων. Σε δέκα μέρες θα κάνω την αυχενική διαφάνεια. Θέλω να ρωτήσω.....στην αρχή της κύησης είχα πονακια περιόδου αλλά περάσαν με το καιρό. Εδώ και τρεις μέρες όμως νιώθω τσαβηγματακια δεξιά ή αριστερά και λίγο καφέ όταν σκουπιζομαι. Να ανησυχώ λέτε...? Επίσης...ξέρει καμιά εάν επιρρεαζει αρνητικά το να κάθομαι οκλαδόν ή με ψηλά τα πόδια σε σκαμπό? ευχαριστω πολύ

Καλησπέρα με το καλό το μωρό σου.Καλα θα ήτανε να ειδοποιήσεις το γιατρό σου εγώ τα είχα νωρίτερα αυτά κ μου συνέστησε ξεκούραση κ να ξαπλώνω κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική.Ευχομαι όλα καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Anna91! είπε:

Κορίτσια οι δικοί σας γυναικολόγοι ζητάνε τεστ Κορονοιου πριν πάτε στο ιατρείο για υπέρηχο ;

Όχι κανένα τεστ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπανυ είπε:

Αααα...μιας και σας βρήκα...😋να ρωτήσω και κάτι ακόμα! Πάσχω από τρομερές αϋπνίες! Ο,τι ώρα κ να κοιμηθώ το βράδυ, είτε στις 11...είτε στη 1....μεταξύ 4-5 ξυπνάω και δε μπορώ να ξανακοιμηθω μέχρι το επόμενο βράδυ! Δεν ξέρω τι συμβαίνει! Όλο αυτό έχει ως αποτέλεσμα να είμαι μόνιμα εξαντλημένη! Ο γιατρός μου μου λέει να μην ανησυχώ για το μωρό και να κάνω σεξ για να με πάρει ο ύπνος! Από την άλλη....λόγω της προηγούμενης αποβολής φοβάμαι παρά πολύ να κάνω σεξ!!! Δε έχω καθόλου όρεξη! Έχει συμβεί σε κάποια από εσάς? 

Σε μένα αλλά όχι τόσο νωρίς, στο τέλος της εγκυμοσύνης από καούρες 😜

Με το καλό το μωράκι σου 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μήπως είσαι ανήσυχη κορίτσι μου, ίσως φοβάσαι πολύ από ο,τι μας λες;  Ίσως θα βοηθούσε να μιλήσεις σε κάποιον για τις αγωνίες σου. Κι εγω θυμάμαι στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα πολλές αγωνίες , και ειχα κι εγω μια αποβολή πριν 2 μηνες. Επίσης ειχα μεγάλη αγωνία για την ευθύνη που φέρνει ενα παιδι. Ήταν πολύ σημαντικό το ότι εκανα θεραπεια, μιλούσα στην ψυχαναλύτριά μου. Εμένα με έχει βοηθήσει πολύ. Και ακόμα κανω ψυχανάλυση δηλαδή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...