Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γεννάμε με το καλό Σεπτέμβρη του 21!


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mommy to be είπε:

Εγώ έχω μπερδευτεί με το καρότσι ..τι μάρκα έχετε επιλέξει;;

Carello... είναι Ιταλικό. Έχω ακούσει καλά σχόλια αλλά και γω δεν ξέρω καθόλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mommy to be είπε:

Εγώ με το καρότσι έχω μπερδευτεί τι μάρκα επιλέξατε;;;

Εμείς πήραμε το lorelli rimini 3σε1. Θέλαμε ένα που ο σκελετός του να κλείνει αρκετά για να χωράει στο αυτοκίνητο. Νομίζω αυτό πρέπει να κοιτάξεις. Να σε βολεύει στην μετακίνηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 13/7/2021 at 9:56 ΜΜ, ο/η Sweeties είπε:

Εμείς πήραμε το lorelli rimini 3σε1. Θέλαμε ένα που ο σκελετός του να κλείνει αρκετά για να χωράει στο αυτοκίνητο. Νομίζω αυτό πρέπει να κοιτάξεις. Να σε βολεύει στην μετακίνηση!

Επιτέλους το παραγγείλαμε...βέβαια θέλει κάποιος μέρες για να έρθει...ήρθε και η κούνια...περιμένουμε το στρώμα και κάτι σεντονακια και είμαστε έτοιμη.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Celine είπε:

Κ εμείς πήραμε τελικά το καροτσάκι. Από κοντά άλλαξα γνώμη και τελικά διάλεξα αυτό!

Screenshot_2021-07-23-22-51-17-966_com.android.chrome.jpg

Πολύ όμορφο!!!καλές βόλτες!!!με τα υπόλοιπα έτοιμη;;εγώ για αρχή θα ζω τον μικρό μου στο δωμάτιο μας...η θα πάω εγώ στο δικό του😜😜έχουμε καναπέ εκεί...οπότε πήρα κούνια συρταριερα και την διακόσμηση λέω σιγά σιγά ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mommy to be είπε:

Πολύ όμορφο!!!καλές βόλτες!!!με τα υπόλοιπα έτοιμη;;εγώ για αρχή θα ζω τον μικρό μου στο δωμάτιο μας...η θα πάω εγώ στο δικό του😜😜έχουμε καναπέ εκεί...οπότε πήρα κούνια συρταριερα και την διακόσμηση λέω σιγά σιγά ....

Ευχαριστώ!!! όχι μόνο τα ρουχαλακια και σεντόνια, κουβέρτες, πετσέτες,παπλώματα έχω... μένουν να πάρω τα μεγάλα...κ γω δεν έχω καταλήξει ακόμα αν θα την έχω μαζί μας ή να της κάνω δωμάτιο... είμαι σε δίλημμα...🤔🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Celine είπε:

Ευχαριστώ!!! όχι μόνο τα ρουχαλακια και σεντόνια, κουβέρτες, πετσέτες,παπλώματα έχω... μένουν να πάρω τα μεγάλα...κ γω δεν έχω καταλήξει ακόμα αν θα την έχω μαζί μας ή να της κάνω δωμάτιο... είμαι σε δίλημμα...🤔🤔

Αν θηλασετε δεν θα την παλέψετε με το πέρα δώθε 😛 επίσης, οι συστάσεις λένε μαζί μέχρι τουλάχιστον 6μ, μειώνεται ο κίνδυνος του συνδρόμου του αιφνίδιου βρεφικού θανάτου 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Αν θηλασετε δεν θα την παλέψετε με το πέρα δώθε 😛 επίσης, οι συστάσεις λένε μαζί μέχρι τουλάχιστον 6μ, μειώνεται ο κίνδυνος του συνδρόμου του αιφνίδιου βρεφικού θανάτου 😁

Ναι τα διάβασα κ αυτά... όπου και να είναι εγώ από δίπλα απλά δεν ξέρω αν αξίζει να της ετοιμάσω τώρα το δωμάτιο η όταν θα χρονισει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ προσωπικά δε θα ετοιμάσω το δωμάτιο του μωρού από τώρα, σκοπεύω να τον έχω στο δωμάτιο μου άλλωστε τους πρώτους μήνες.!!!οπότε δε βιάζομαι να του το διακοσμισω όλο!!! Θα πάρω τα απαραίτητα και μετά σιγά σιγά και τα υπόλοιπα!!!! 

 

Έχω ακουσει άλλες μαμάδες που βάζουν τα βρέφη από 2 μηνών στα δικά τους δωμάτια, άλλες τα βάζουν 6 μηνών!!!! 

Εμένα η μαμά μου με είχε μέχρι χρονών στο δωμάτιο της και τελικά εκεί παρέμεινα μέχρι 11 χρονών... Δε ξεκολλουσα με τίποτα... Δράμα..... 😂

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε;;; 

Σήμερα είχα ραντεβού με τον γιατρό 31 εβδομάδων είμαι και ο μπέμπης μας είπε είναι 1, 955!! Εσάς πόσο είναι τα δικά σας και σε ποια εβδομάδα;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Sunny97 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε;;; 

Σήμερα είχα ραντεβού με τον γιατρό 31 εβδομάδων είμαι και ο μπέμπης μας είπε είναι 1, 955!! Εσάς πόσο είναι τα δικά σας και σε ποια εβδομάδα;;; 

Καλησπέρα κορίτσι μου!μια χαρά ο μπέμπης 🥰🥰 εγώ δεν ξέρω ακόμα . Έχω ραντεβού την Δευτέρα . Θα είμαι στην 33η εβδομάδα.. μόλις μάθω θα σου πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Sunny97 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε;;; 

Σήμερα είχα ραντεβού με τον γιατρό 31 εβδομάδων είμαι και ο μπέμπης μας είπε είναι 1, 955!! Εσάς πόσο είναι τα δικά σας και σε ποια εβδομάδα;;; 

Μια χαρά!!στην ίδια εβδομάδα με στην δική σου ήταν 1830 τώρα έχω ραντεβού την Παρασκευή θα και 34+5

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sunny97 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε;;; 

Σήμερα είχα ραντεβού με τον γιατρό 31 εβδομάδων είμαι και ο μπέμπης μας είπε είναι 1, 955!! Εσάς πόσο είναι τα δικά σας και σε ποια εβδομάδα;;; 

Εγώ είμαι 33+6 κ είναι 2900😂🐷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η PanB είπε:

Εγώ είμαι 33+6 κ είναι 2900😂🐷

Με όλα αυτά που διαβάζω..να δω ποσσο θα μας πει ότι είναι ο δικός μας ..περνούν περισσότερο βάρος από ότι υπολόγιζα μάλλον...ο δικός εκεί κάτω όλο κάτι κάνει..κουνιέται νιώθω κάτι τύπου σουβλιτσες..πονακια στην ηβική...πονο στην μέση και τα ισχια.έχετε παρόμοια συμπτώματα;βέβαια περνάνε οπότε το παιζω καικαλα χαλαρή😜🤰 ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δεν έχω καμία ενόχληση, απλα κάθε φορά που κουνιέται εγώ θέλω τουαλέτα 🤦‍♀️

Πάνω από 5 λεπτά δε μπορώ να περπατήσω, νιώθω θα τα κάνω πάνω μου!!! Αλλά όλα καλά βαδίζουμε προς το τέλος κορίτσια..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για σας κορίτσια και από εμένα !! Εγώ δεν ξέρω το βάρος ακόμη την Τρίτη θα μου πουν στο Doppler . Εγώ Έχω αρκετές συσπάσεις παρότι παίρνω μαγνήσιο! Έχετε ψωνίσει τα πρώτα ρουχαλάκια για τα μωράκια σας;; Τι σκέφτεστε να τους φορέσετε μακρυμάνικα η κοντομάνικα ρουχαλάκια ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mommy to be είπε:

Με όλα αυτά που διαβάζω..να δω ποσσο θα μας πει ότι είναι ο δικός μας ..περνούν περισσότερο βάρος από ότι υπολόγιζα μάλλον...ο δικός εκεί κάτω όλο κάτι κάνει..κουνιέται νιώθω κάτι τύπου σουβλιτσες..πονακια στην ηβική...πονο στην μέση και τα ισχια.έχετε παρόμοια συμπτώματα;βέβαια περνάνε οπότε το παιζω καικαλα χαλαρή😜🤰 ;

Εγώ επειδή είναι μεγάλο το μωρό νιώθω ένα βάρος όταν σηκώνομαι και πίεση στην πυελο. Και πάω σαν πιγκουίνος😂

 

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Sunny97 είπε:

Εγώ δεν έχω καμία ενόχληση, απλα κάθε φορά που κουνιέται εγώ θέλω τουαλέτα 🤦‍♀️

Πάνω από 5 λεπτά δε μπορώ να περπατήσω, νιώθω θα τα κάνω πάνω μου!!! Αλλά όλα καλά βαδίζουμε προς το τέλος κορίτσια..... 

για περπάτημα δεν το συζητώ, μου κόβεται η ανάσα 🥵

 

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Anna91! είπε:

Για σας κορίτσια και από εμένα !! Εγώ δεν ξέρω το βάρος ακόμη την Τρίτη θα μου πουν στο Doppler . Εγώ Έχω αρκετές συσπάσεις παρότι παίρνω μαγνήσιο! Έχετε ψωνίσει τα πρώτα ρουχαλάκια για τα μωράκια σας;; Τι σκέφτεστε να τους φορέσετε μακρυμάνικα η κοντομάνικα ρουχαλάκια ;

Εμένα μου έδωσαν πάρα πολλά ρούχα αλλά ψώνισα κάποια για πρώτα καλοκαιρινά 😀 ζέστη θα έχει μωρέ, πιστεύω δεν θα χρειαστούν μακρυμανικα για αρχή! Εσύ ψώνισες τπτ; 

 

 

 

Από κιλά πως είστε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εγώ επειδή είναι μεγάλο το μωρό νιώθω ένα βάρος όταν σηκώνομαι και πίεση στην πυελο. Και πάω σαν πιγκουίνος😂

 

για περπάτημα δεν το συζητώ, μου κόβεται η ανάσα 🥵

 

Εμένα μου έδωσαν πάρα πολλά ρούχα αλλά ψώνισα κάποια για πρώτα καλοκαιρινά 😀 ζέστη θα έχει μωρέ, πιστεύω δεν θα χρειαστούν μακρυμανικα για αρχή! Εσύ ψώνισες τπτ; 

 

 

 

Από κιλά πως είστε; 

Εγώ εχω κοντομάνικα από την μικρή μου αλλά σε μικρό νούμερο δεν έχω μακρυμάνικα όποτε λέω να πάρω κάνα δυο για αρχή !  Εγώ μέχρι τώρα έχω πάρει 6 κιλά .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Anna91! είπε:

Εγώ εχω κοντομάνικα από την μικρή μου αλλά σε μικρό νούμερο δεν έχω μακρυμάνικα όποτε λέω να πάρω κάνα δυο για αρχή !  Εγώ μέχρι τώρα έχω πάρει 6 κιλά .

Σούπερ είσαι, τίποτα δεν είναι 😁 πέσαμε σε καλή περίοδο, θα βρεις με έκπτωση τώρα 👌

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω πάρει δέκα κιλά έως τώρα . Μέχρι τον 6ο δεν πεινούσα ήμουν νορμάλ, από εκεί και έπειτα ξυπνάω και κοιμάμαι με τη σκέψη τι θα φάω.

🤦‍♀️

Μετά τη γέννα κομμένα αυτά, πρώτη φορά στη ζωή μου πεινάω σαν λύκος. 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Sunny97 είπε:

Εγώ έχω πάρει δέκα κιλά έως τώρα . Μέχρι τον 6ο δεν πεινούσα ήμουν νορμάλ, από εκεί και έπειτα ξυπνάω και κοιμάμαι με τη σκέψη τι θα φάω.

🤦‍♀️

Μετά τη γέννα κομμένα αυτά, πρώτη φορά στη ζωή μου πεινάω σαν λύκος. 🤣

Μετά με το θηλασμό παίζει να πείνας πιο πολυ😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Μετά με το θηλασμό παίζει να πείνας πιο πολυ😂😂😂

😬Ωχ...!!! Αυτό δεν το είχα φανταστεί ούτε το ήξερα 😅

Τελος πάντων δε πειράζει, κάποια στιγμή θα ξανά φτιάξει και το σώμα. 

Και παρόλο που πεινάω ούτε ένα φαγητό δεν έχω απολαύσει, σε όλη την εγκυμοσύνη με το που τρώγω βαρυστομαχιαζω, έχω έντονο ρεψιμο και γενικά δυσφορία... 

 

Το έχει καμία άλλη αυτό το σύμπτωμα;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Μετά με το θηλασμό παίζει να πείνας πιο πολυ😂😂😂

😬Ωχ...!!! Αυτό δεν το είχα φανταστεί ούτε το ήξερα 😅

Τελος πάντων δε πειράζει, κάποια στιγμή θα ξανά φτιάξει και το σώμα. 

Και παρόλο που πεινάω ούτε ένα φαγητό δεν έχω απολαύσει, σε όλη την εγκυμοσύνη με το που τρώγω βαρυστομαχιαζω, έχω έντονο ρεψιμο και γενικά δυσφορία... 

 

Το έχει καμία άλλη αυτό το σύμπτωμα;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Sunny97 είπε:

😬Ωχ...!!! Αυτό δεν το είχα φανταστεί ούτε το ήξερα 😅

Τελος πάντων δε πειράζει, κάποια στιγμή θα ξανά φτιάξει και το σώμα. 

Και παρόλο που πεινάω ούτε ένα φαγητό δεν έχω απολαύσει, σε όλη την εγκυμοσύνη με το που τρώγω βαρυστομαχιαζω, έχω έντονο ρεψιμο και γενικά δυσφορία... 

 

Το έχει καμία άλλη αυτό το σύμπτωμα;; 

Γενικά στην εκγυμοασυνη δεν τρως....στην αρχή έκανα φουλε εμμετους με ναυτία όλη μέρα μέχρι και τον Μάιο....μετά μόνο ναυτία αλλλα και πάλι δεν μπορούσα να φάω..τώρα που τα πράγματα είναι καλύτερα...με πενοχλει καινο αέρας νομίζω...πήγαμε για φαγητό μετά από 7 μήνες σχεδόν έφαγα κοτόπουλο η αλήθεια είναι κάι πατάτες τηγανιτές...και πραγματικά ένιωθα ότι θα πεθάνω...η όρεξη μου έχει ανοίξει και εμένα..6-7 κιλά έχω πάρει....και εγώ.....οπότε κανά 2μεχρι το τέλος από αυτά που ακούω σίγουρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...