Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γεννάμε με το καλό Σεπτέμβρη του 21!


Recommended Posts

στις πριν 11 ώρες, ο/η Μπανυ είπε:

Ρε κορίτσια...διαβάζω ότι όλες νυσταζετε συνεχώς και ζηλεύω!!! Και ανησυχώ!!!!! Εγώ κάθε βράδυ παρακαλώ να κοιμηθώ κ όταν ξυπνήσω να έχει βγει ο ήλιος!!! Άμα κοιμήθω εφτά ώρες θα ειμαι ευτυχισμένη!!!! 

Χαχχαχα μην ανησυχείς, απλα κανε κατι για τις αυπνίες σου πριν εξαντληθεις! Χαμομήλι , η αλλο ηρεμιστικό τσαγάκι, πολυ νερό πινεις; όχι καφέ καθολου αν μπορεις η αλλο ροφημα με καφείνη. Και ... ο,τι σε χαλαρώνει! Επισης , ερωτημα: πρωτου μεινεις εγκυος τα πηγαινες καλα με τον ύπνο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η CrazYmom είπε:

Κορίτσια είμαι καινούργια στην παρέα είμαι 5+5 έκανα πριν 2 μέρες χοριακη κ βγήκε 851,8 σήμερα το πρωί είχα αιμορραγία κ με έστειλε ο γιατρός για χοριακη βγήκε 1151 είναι καλό ποσο έπρεπε να είναι έχω αγχωθεί λέτε ότι διπλασιάζεται άρα είναι ανησυχητικό;

Σχεδόν στο διπλάσιο θέλουμε να ανέβει η χοριακη σε 2 μέρες.ομως αυτό δεν είναι απόλυτο.ποσο αίμα έχεις;μόνο στο σκούπισμα;είναι η 1η εγκυμοσύνη;σταθερό κύκλο;είσαι σίγουρη δηλαδη ότι είσαι 5+5; Εμένα φάνηκε στον υπέρηχο 5+6.το λέω γιατί μπορεί να φανεί κάτι και να μην είναι νωρίς.αν είσαι δηλαδή και πιο προχωρημένη από 5+5 θα φανεί λογικά.μηπως να πας σε κάποιον άλλον γιατρό μήπως δει κάτι στον υπέρηχο;τα λέω αυτά γιατί καταλαβαίνω το άγχος σου να μάθεις αν πάνε όλα καλά.αλλιως θα σου έλεγα να περιμένεις καμία εβδομάδα ώστε να φανούν τα πάντα στο υπέρηχο.ευχομαι τα καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Καρολίνα είπε:

Σχεδόν στο διπλάσιο θέλουμε να ανέβει η χοριακη σε 2 μέρες.ομως αυτό δεν είναι απόλυτο.ποσο αίμα έχεις;μόνο στο σκούπισμα;είναι η 1η εγκυμοσύνη;σταθερό κύκλο;είσαι σίγουρη δηλαδη ότι είσαι 5+5; Εμένα φάνηκε στον υπέρηχο 5+6.το λέω γιατί μπορεί να φανεί κάτι και να μην είναι νωρίς.αν είσαι δηλαδή και πιο προχωρημένη από 5+5 θα φανεί λογικά.μηπως να πας σε κάποιον άλλον γιατρό μήπως δει κάτι στον υπέρηχο;τα λέω αυτά γιατί καταλαβαίνω το άγχος σου να μάθεις αν πάνε όλα καλά.αλλιως θα σου έλεγα να περιμένεις καμία εβδομάδα ώστε να φανούν τα πάντα στο υπέρηχο.ευχομαι τα καλύτερα!

5+5 βάση τελευταίας ΤΕΡ ειναι η δεύτερη εγκυμοσύνη απλά ο γιατρός νομίζει ότι είναι νωρίς να δούμε κάτι κ έτσι να παρακολουθήσουμε την χοριακη την Δευτέρα ήταν 851,8 κ την Τετάρτη 1151 ανέβηκε αλλά δεν διπλασιάστηκε αίμα είχα στο σκούπισμα εχτές σήμερα τίποτα το θεωρείτε φυσιολογικό αυτό που με φόβισε περισσότερο είναι κάποιες ενοχλήσεις χαμηλά σαν κάψιμο κ πόνος στην μέση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η CrazYmom είπε:

Ναι χαμηλά στην κοιλιά κ πόνους περιόδου θεωρεί ότι είναι πολύ νωρίς για να με δει να κάνω μια χοριακη πάλι Παρασκευή κ να του πω τα αποτέλεσμα απλά έχω αφχωθει με το αίμα τους πόνους να ανησυχώ;να πάω άλλου να πάρω 

Πώς είσαι σήμερα; οι πονοι συνεχίζονται; πώς αισθάνεσαι; αν νιώθεις κάτι που σε ανησυχεί να ξαναπάρεις το γιατρό σου τηλ. Ή καποιον άλλον γιατρο και να του περιγράψεις πώς νιώθεις, να δεις τι θα σου προτείνει. Κατά τα άλλα ξεκούραση και ηρεμία όσο μπορεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Αστεράκι3 είπε:

Πώς είσαι σήμερα; οι πονοι συνεχίζονται; πώς αισθάνεσαι; αν νιώθεις κάτι που σε ανησυχεί να ξαναπάρεις το γιατρό σου τηλ. Ή καποιον άλλον γιατρο και να του περιγράψεις πώς νιώθεις, να δεις τι θα σου προτείνει. Κατά τα άλλα ξεκούραση και ηρεμία όσο μπορεις. 

Συμφωνώ, πάρε κ 2η γνώμη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα. Πηγαμε σημερα για τον δευτερο υπερηχο και ειδαμε το σπορακι και καρδούλα.. Συγκλονιστικο..Έφυγε ενα μεγαλο βαρος και τωρα υπομονη και αισιοδοξία μεχρι το επομενο ραντεβού. Αυριο μπαινω στην 8η εβδομαδα μετα απο την πρωτη εξωσωματικη.. Εύχομαι τα καλυτερα σε όλες σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Lnia είπε:

Καλησπέρα. Πηγαμε σημερα για τον δευτερο υπερηχο και ειδαμε το σπορακι και καρδούλα.. Συγκλονιστικο..Έφυγε ενα μεγαλο βαρος και τωρα υπομονη και αισιοδοξία μεχρι το επομενο ραντεβού. Αυριο μπαινω στην 8η εβδομαδα μετα απο την πρωτη εξωσωματικη.. Εύχομαι τα καλυτερα σε όλες σας

Τέλεια νέα 😁😁 

Πότε έχεις ραντεβού ξανά; έχεις κάνει προγεννητικό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Τέλεια νέα 😁😁 

Πότε έχεις ραντεβού ξανά; έχεις κάνει προγεννητικό; 

Εχουμε ραντεβου την μεθεπόμενη εβδομαδα. Περιπου σε 10 μερες. 

Τον προγεννητικό μου τον ειχε γραψει απο την προηγούμενη φορα και τον έκανα. Μονο αντισωματα σε τοξοπλασμα δεν εχω και θελει λιγο προσοχη. Ολα τα αλλα μια χαρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια και από μένα!!! Ειμαι η Ισμηνη και προσπαθουσαμε πολλά χρόνια με το συζυγο για ένα δεύτερο παιδάκι. Αργησαμε να το αποφασίσουμε και όταν το προσπαθησαμε αργούσε να έρθει. Η μεγάλη μου φανταστειτε ότι τώρα είναι 10 χρονων και τον τελευταίο χρόνο είχα 2 παλλινδρομες, η τελευταία τον Σεπτέμβριο.

Τελικά μετά από εξετάσεις θέλω να πιστεύω πως το πρόβλημα βρέθηκε και πως τπτ άσχημο δε θα συμβεί.  Αυτή τη φορα ειμαι, όπως καταλαβαίνετε είμαι συγκρατημένα αισιόδοξη. Ο Θεός να βάλει το χέρι του να πανε ολα καλα.

ΤΕΡ 13/12 σήμερα είμαι 6w+4d.  Ραντεβού με τον γιατρό έχω Δευτέρα και παράλληλα  πολύ αγωνία!!!

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πανε σε όλες μας ολα καλα!!!😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lnia είπε:

Καλησπέρα. Πηγαμε σημερα για τον δευτερο υπερηχο και ειδαμε το σπορακι και καρδούλα.. Συγκλονιστικο..Έφυγε ενα μεγαλο βαρος και τωρα υπομονη και αισιοδοξία μεχρι το επομενο ραντεβού. Αυριο μπαινω στην 8η εβδομαδα μετα απο την πρωτη εξωσωματικη.. Εύχομαι τα καλυτερα σε όλες σας

Όλα να σου πάνε καλά να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/1/2021 at 12:12 ΠΜ, ο/η Μπανυ είπε:

Ρε κορίτσια...διαβάζω ότι όλες νυσταζετε συνεχώς και ζηλεύω!!! Και ανησυχώ!!!!! Εγώ κάθε βράδυ παρακαλώ να κοιμηθώ κ όταν ξυπνήσω να έχει βγει ο ήλιος!!! Άμα κοιμήθω εφτά ώρες θα ειμαι ευτυχισμένη!!!! 

Κορίτσι μου χθές τελικά πήγα στον γιατρό. Του είπα ότι κοιμάμαι το πολύ 6 με 7 ώρες και μου είπε να μην ανησυχώ, απλώς να το κρατήσω αυτό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Celine είπε:

Κορίτσι μου χθές τελικά πήγα στον γιατρό. Του είπα ότι κοιμάμαι το πολύ 6 με 7 ώρες και μου είπε να μην ανησυχώ, απλώς να το κρατήσω αυτό...

Σε ευχαριστώ πολύ.κ εγώ σήμερα θα πάω να σιγουρευτω ότι είναι όλα καλά!!! Άντε...τι να πω...καλή μας ξεκούραση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η mini82 είπε:

Γεια σας κορίτσια και από μένα!!! Ειμαι η Ισμηνη και προσπαθουσαμε πολλά χρόνια με το συζυγο για ένα δεύτερο παιδάκι. Αργησαμε να το αποφασίσουμε και όταν το προσπαθησαμε αργούσε να έρθει. Η μεγάλη μου φανταστειτε ότι τώρα είναι 10 χρονων και τον τελευταίο χρόνο είχα 2 παλλινδρομες, η τελευταία τον Σεπτέμβριο.

Τελικά μετά από εξετάσεις θέλω να πιστεύω πως το πρόβλημα βρέθηκε και πως τπτ άσχημο δε θα συμβεί.  Αυτή τη φορα ειμαι, όπως καταλαβαίνετε είμαι συγκρατημένα αισιόδοξη. Ο Θεός να βάλει το χέρι του να πανε ολα καλα.

ΤΕΡ 13/12 σήμερα είμαι 6w+4d.  Ραντεβού με τον γιατρό έχω Δευτέρα και παράλληλα  πολύ αγωνία!!!

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πανε σε όλες μας ολα καλα!!!😍😍😍

Γεια σου Ισμήνη, με το καλό το δεύτερο παιδάκι σας, εύχομαι να πάνε ολα καλά!! Να χαίρεσαι την κορη σας που ναι και ολοκληρη δεσποινις! Περιμένουμε νέα τη Δευτέρα! ♥️🤩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! 

Μπαίνω και εγώ δειλά-δειλά στην παρέα σας. Σήμερα είμαι 7+4 και τη Δευτέρα ακούσαμε μια δυνατή καρδούλα :)! Έχω ξανά ραντεβού στις 15/2 και αυχενική στις 1/3. Κάθε καλο σε όλες μας με γερα μωράκια σύντομα στην αγκαλιά μας!! 🙏🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα εύχομαι να είστε ολεσ καλά.Μια ερώτηση γιατί έχω ακούσει πολλά την καρδούλα του μωρού την ακουσατε με κολπικό η με υπέρηχο από τη κοιλιά;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lina08 είπε:

Κορίτσια καλημέρα εύχομαι να είστε ολεσ καλά.Μια ερώτηση γιατί έχω ακούσει πολλά την καρδούλα του μωρού την ακουσατε με κολπικό η με υπέρηχο από τη κοιλιά;;

Καλημεραααα! Με κολπικό! Εμένα μέχρι την αυχενική μου έκανε κολπικό και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη. Τώρα θα πάω Τρίτη πάλι, 2ο ραντεβού φαντάζομαι κολπικά θα μου κάνει.. Εσύ τι έκανες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Lina08 είπε:

Κορίτσια καλημέρα εύχομαι να είστε ολεσ καλά.Μια ερώτηση γιατί έχω ακούσει πολλά την καρδούλα του μωρού την ακουσατε με κολπικό η με υπέρηχο από τη κοιλιά;;

Καλησπέρα! Εμένα μου έκανε υπέρηχο στην κοιλιά στο πρώτο ραντεβού όταν ήμουν 5 εβδομάδων και  κολπικό απλά για να βγάλουμε καλύτερες φωτογραφίες για να δείξω στο σύζυγο μιας και δεν μπορούσε να έρθει μαζί μου λόγω της κατάστασης, στο δεύτερο ραντεβού ακούσαμε καρδιά μόνο με υπέρηχο στην κοιλιά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Καλημεραααα! Με κολπικό! Εμένα μέχρι την αυχενική μου έκανε κολπικό και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη. Τώρα θα πάω Τρίτη πάλι, 2ο ραντεβού φαντάζομαι κολπικά θα μου κάνει.. Εσύ τι έκανες; 

Αυτή τη βδομάδα θα πάμε γι αυτό ρώτησα.Δε ξέρω τι παίζει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lina08 είπε:

Αυτή τη βδομάδα θα πάμε γι αυτό ρώτησα.Δε ξέρω τι παίζει 

Κολπικά εγώ ξέρω συνήθως 🤣 αλλά δεν είναι κάτι μην αγχώνεσαι, ίσα ίσα έχει καλύτερη εικόνα.. Κ στην αυχενική εμένα κάποια πράγματα δεν μπορούσε να τα δει απ την κοιλιά κ μου έκανε κ κολπικό 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα...δεν ξέρω εάν υπάρχει κάπου ήδη μια τέτοια συζήτηση αλλά... Από κρέμες,αποσμητικα,κολώνιες...κλπ...τι σας επιτρέπει ο γιατρός να χρησιμοποιειτε? Εμένα πχ με συμβούλεψε να μη χρησιμοποιώ κ πολλά χημικά οπότε έκοψα τις κρέμες και αντί για αποσμητικο,βάζω σόδα. (Εάν υπάρχει κάπου ήδη αυτό το θέμα συζήτησης, γράψτε μου το λινκ). Ευχαριστώ ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μπανυ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα...δεν ξέρω εάν υπάρχει κάπου ήδη μια τέτοια συζήτηση αλλά... Από κρέμες,αποσμητικα,κολώνιες...κλπ...τι σας επιτρέπει ο γιατρός να χρησιμοποιήτε? Εμένα πχ με συμβούλεψε να μη χρησιμοποιω κ πολλά χημικά οπότε έκοψα τις κρέμες και αντί για αποσμητικο,βάζω σόδα. (Εάν υπάρχει κάπου ήδη αυτό το θέμα συζήτησης, γράψτε μου το λινκ). Ευχαριστώ ☺️

Εμενα δεν μου έχει απαγορεύσει κάτι.. Αρώματα έχω κόψει από μόνη μου γτ με ενοχλούν οι έντονες μυρωδιές.. Αποσμητικό βάζω κανονικά 🤷🏼‍♀️ τη σόδα πως τη βάζεις; πρώτη φορά το ακούω 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Εμενα δεν μου έχει απαγορεύσει κάτι.. Αρώματα έχω κόψει από μόνη μου γτ με ενοχλούν οι έντονες μυρωδιές.. Αποσμητικό βάζω κανονικά 🤷🏼‍♀️ τη σόδα πως τη βάζεις; πρώτη φορά το ακούω 😅

Θα σου πω...η μητέρα μου είχε κάνει μαστεκτομή παλαιότερα(είναι μια χαρά τώρα♥️) και ο γιατρός ,επειδή είχε αφαίρεσει και λεμφαδένες απ' τη μασχάλη,της είπε να κόψει τα αποσμητικα και να χρησιμοποιει μαγειρική σόδα! Εγώ η αλήθεια είναι πως μεχρι τώρα έβαζα αποσμητικο αλλά πλέον προσπαθώ να αποφεύγω τα χημικά οπότε κάθε μέρα, ρίχνω ελάχιστη μαγ. Σόδα στην παλάμη μου και την βάζω στη μασχάλη μου. Κορίτσια αλήθεια σας λέω....είναι φοβερή!! Τόσα χρόνια μου έλεγε η μαμά μου "βάζε κ συ σόδα αντί για αποσμητικο" αλλά δεν την άκουγα. Άσε που μου αρέσουν και οι μυρωδιές που έχουν τα αποσμητικα! Τώρα όμως....βλέπω ότι είχε δίκιο! Και φυσικό κ αποτελέσματικο! Βρήκα και μια συνταγή για σπιτικό αποσμητικο με σόδα,λεμόνι και λάδι καρύδας αλλά δεν την έχω κάνει ακόμη γιατί δεν έχω δοχείο που να βολεύει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 19 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Πως είστε; είχα γιατρό την Τρίτη και κλείσαμε αυχενική για 26/2 😁

Γιατρό και εγώ την Τρίτη είχα και κλείσαμε αυχενική διαφάνεια 25/02!! 

 

Όλα καλά με το μωράκι. Από συμπτωμα πια τίποτα. Μόνο λίγη κούραση και συχνοουρια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...