Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Γενάρης να μας φέρει θετικό τεστ στο χέρι! Να γεμίσει τη χρόνια με πολλά πολλά μωρά!


Noname

Recommended Posts

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Celine είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Εγώ επιτέλους πήρα την απόφαση κ έκανα πριν λίγο την χωρική... Είναι η 7 μέρα καθυστέρησης 😂

καλα αποτελεσματα κοριτσι μου!ευχομαι ενα μεγαλο νουμερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Celine είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Εγώ επιτέλους πήρα την απόφαση κ έκανα πριν λίγο την χωρική... Είναι η 7 μέρα καθυστέρησης 😂

Καλημέρα εύχομαι μια τεράστια χοριακη🎉💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Celine είπε:

Δεν ήταν σίγουρος.ισως φλεγμονή η πολύποδας.μας είπε να προσπαθήσουμε άλλους τρεις μήνες κ μετά να έκανα υστεροσκοπηση για να μάθουμε... Τώρα θα δείξει...

Καλημέρα σε ιδιωτικό ή στο νοσοκομείο έκανες την σαλπιγγογραφια;είναι πολύ περίεργο να έχει δει κάτι και να μην προχωρήσει άμεσα σε υστεροσκόπηση και να περιμένεις άλλους 3 μήνες δεν ρωτάς και κανέναν άλλον γιατρό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Καλημέρα εύχομαι μια τεράστια χοριακη🎉💖

Ευχαριστώ κορίτσι μου, τώρα πρόσεξα ότι έγραψα χωρική αντί για χοριακη 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Litsadi είπε:

Καλημέρα σε ιδιωτικό ή στο νοσοκομείο έκανες την σαλπιγγογραφια;είναι πολύ περίεργο να έχει δει κάτι και να μην προχωρήσει άμεσα σε υστεροσκόπηση και να περιμένεις άλλους 3 μήνες δεν ρωτάς και κανέναν άλλον γιατρό;

Ιδιωτικό... τώρα έτσι όπως είμαι δεν ξέρω τι να πιστέψω...δεν προσπάθησα καν αυτό το μήνα... ήμουν σίγουρη ότι δεν μπορώ να πιάσω...ας βγουν τα αποτελέσματα και βλέπουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Celine είπε:

Ιδιωτικό... τώρα έτσι όπως είμαι δεν ξέρω τι να πιστέψω...δεν προσπάθησα καν αυτό το μήνα... ήμουν σίγουρη ότι δεν μπορώ να πιάσω...ας βγουν τα αποτελέσματα και βλέπουμε

Το καλοκαίρι έκανα σε ιδιωτικό και εγώ και από την εμπειρία μου σου το λέω και επίσης όταν είχα πάρει τηλέφωνο και στο νοσοκομείο με είχαν ενημερώσει για την διαδικασία ότι άν βρεθεί κάτι θα προχωρήσουν σε αφαίρεση, εγώ είχα πολυποδα και την επόμενη εβδομάδα τον έβγαλα σε κλινική. Μην το αφήνεις χωρίς διερεύνηση δεν υπάρχει λόγος να έχεις στο μυαλό σου ότι κάτι τρέχει και να σε πάει πίσω. Με αγάπη στο λέω 🧡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Celine είπε:

Ευχαριστώ καλή μου 🥰🥰 

Περιμένουμε με αγωνία!
Μα και αυτοί γιατί το αργούν τόσο;;

Λλαλαλαλλαλαλ!

Καλημερααααα! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Οχι δεν παμε από Σεπτέμβρη θα τον παω παιδικο! Αχ και εμείς είμαστε της βόλτας!!! Εσυ τον πας? 

Ναι όταν μπορούμε... Μόνη μου λίγο δύσκολο. Ανάλογα πως θα είμαι κ πως θα είναι εκείνος..... Γιατί εμάς δεν έχει υπομονή κ γίνεται χαμός κ στη βόλτα.... Κ με τη κοιλιά δύσκολα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι όταν μπορούμε... Μόνη μου λίγο δύσκολο. Ανάλογα πως θα είμαι κ πως θα είναι εκείνος..... Γιατί εμάς δεν έχει υπομονή κ γίνεται χαμός κ στη βόλτα.... Κ με τη κοιλιά δύσκολα... 

Εγώ από 3 μηνών το έβαζα στο αμάξι και κάναμε βόλτες. Το καρότσι παντα στο αμάξι. Το παιδι έμαθε και τώρα συνεργάζεται χαχα. Τον αμολαω και στους πεζοδρομουε να περπαταει να κουράζεται. Περνάμε ωραία τα δυο μας. Εσυ με τη εγκυμοσύνη τώρα θα είναι δυσκολο οπωσδηποτε!! 

Αν τον πας παιδικο ήθελα να ρωτήσω προηγουμενως ! Έτσι όπως το έγραψα δεν βγήκε νόημα χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι όταν μπορούμε... Μόνη μου λίγο δύσκολο. Ανάλογα πως θα είμαι κ πως θα είναι εκείνος..... Γιατί εμάς δεν έχει υπομονή κ γίνεται χαμός κ στη βόλτα.... Κ με τη κοιλιά δύσκολα... 

Starraki μου θέλω να σε ρωτήσω κάτι! Σκέφτομαι σε αυτόν τον κύκλο να παρακολουθήσω ωορρηξία με υπέρηχο και όταν θα είναι ιδανικές οι συνθήκες να κάνουμε ένεση , χωρίς τα φάρμακα όμως , σε φυσικό κύκλο δηλαδή αφού ούτε πολυκυστικες έχω , και οι ορμονολογικες είναι οκ! Απλά για ακόμη πιο στοχευμένη επαφή και για να είναι πιο σωστό το ωάριο! Πιστεύεις υπάρχει καμία πιθανότητα; Η χαζή σκέψη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια χθες πήγα στην καινούρια γιατρό και μου έδωσε βιταμίνες τις fertilimax και ova-max θα ήθελα να μάθω άν έχει πάρει κάποια κοπέλα και άν την έχει βοηθήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια χθες πήγα στην καινούρια γιατρό και μου έδωσε βιταμίνες τις fertilimax και ova-max θα ήθελα να μάθω άν έχει πάρει κάποια κοπέλα και άν την έχει βοηθήσει.

οι καλυτερες!Βοηθανε πολυ!Τις εχω παρει!Τις fertilimax. Στρωνουν κύκλο και βοηθαν στην ωορρηξία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η αννι είπε:

οι καλυτερες!Βοηθανε πολυ!Τις εχω παρει!Τις fertilimax. Στρωνουν κύκλο και βοηθαν στην ωορρηξία!

Για πόσο καιρό τις έπαιρνες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kostef είπε:

Εγώ από 3 μηνών το έβαζα στο αμάξι και κάναμε βόλτες. Το καρότσι παντα στο αμάξι. Το παιδι έμαθε και τώρα συνεργάζεται χαχα. Τον αμολαω και στους πεζοδρομουε να περπαταει να κουράζεται. Περνάμε ωραία τα δυο μας. Εσυ με τη εγκυμοσύνη τώρα θα είναι δυσκολο οπωσδηποτε!! 

Αν τον πας παιδικο ήθελα να ρωτήσω προηγουμενως ! Έτσι όπως το έγραψα δεν βγήκε νόημα χαχα

Δεν οδηγαω εγώ δυστυχώς... Μένω κ σε περιοχή που έχει ανηφόρες κατηφόρες.. Οπότε δύσκολα.... Ναι θα τον παω σε κάνα μήνα λέω..... Τον πρόσεχε μια κοπέλα όσο δούλευα.. Τωρα έχω εγώ άδεια λόγω ευπαθους ομάδας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Heart είπε:

Starraki μου θέλω να σε ρωτήσω κάτι! Σκέφτομαι σε αυτόν τον κύκλο να παρακολουθήσω ωορρηξία με υπέρηχο και όταν θα είναι ιδανικές οι συνθήκες να κάνουμε ένεση , χωρίς τα φάρμακα όμως , σε φυσικό κύκλο δηλαδή αφού ούτε πολυκυστικες έχω , και οι ορμονολογικες είναι οκ! Απλά για ακόμη πιο στοχευμένη επαφή και για να είναι πιο σωστό το ωάριο! Πιστεύεις υπάρχει καμία πιθανότητα; Η χαζή σκέψη; 

Καμια🤣🤣🤣 για αρχή ο πρώτος κύκλος γίνεται μόνο παρακολούθηση. Να δεις κ να δει ο γιατρός ότι όντως γίνεται ωορρηξια. Κ ότι όλα είναι οκ. Έτσι το έκανα κ εγώ στο πρώτο κύκλο μου. Κ στο δεύτερο δοκιμάσαμε κλομιφαινη. Η κλομιφαινη βέβαια δε είναι μόνο για όσες έχουν ακατάστατος κύκλο. Αλλά για παραπάνω πιθανότητες στο να γονιμοποιεί κάποιο ωάριο... Κ να σκάσει σωστά... Πήγαινε σε αυτό το κύκλο για παρακολούθηση. Συνήθως έτσι ξεκινούν... Μετά όλα τα υπόλοιπα είναι στη τύχη.. Νιώθεις πιο σίγουρη όταν τα βλέπεις τα μετράτε. Βλέπετε αν το ενδομητριο είναι καλό ώστε να γίνει κάποια σύλληψη. Γιατί μπορεί σε κάποιο στάδιο να δείτε πως δε γίνεται κάτι σωστά. Κ έτσι στο επόμενο κύκλο να το φτιάξετε. Πχ εγώ είχα θέμα στην Α φάση του κύκλου... Η μητέρα μου είχε στη Β φάση... 😅🤣😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα τι κάνετε;;;εγώ σήμερα ξύπνησα με ένα άγχος (δεν)περιμένω περίοδο σε 6 μέρες!το άγχος μου είναι: αν αδιαθετησω πρέπει να έχω πάρει μια απόφαση αν θα κάνω κύκλο πάλι με χάπια μόνη μου η αν θα κάνω σπερματέγχυση!δεν μπορώ να πάρω την απόφαση δεν ξέρω έχω αρχίσει και χάνω τις ελπίδες μου!δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα τι κάνετε;;;εγώ σήμερα ξύπνησα με ένα άγχος (δεν)περιμένω περίοδο σε 6 μέρες!το άγχος μου είναι: αν αδιαθετησω πρέπει να έχω πάρει μια απόφαση αν θα κάνω κύκλο πάλι με χάπια μόνη μου η αν θα κάνω σπερματέγχυση!δεν μπορώ να πάρω την απόφαση δεν ξέρω έχω αρχίσει και χάνω τις ελπίδες μου!δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω!

κοριτσι μου γλυκο μου καταρχην περιμενε να δεις πρωτα τι θα γινει με τη περίοδο..κ μετα με ηρεμια σκέψου και συζητησε με τον αντρα σου τι να κάνετε και πως νιωθεις εσυ καλυτερα να πραξεις! και μην χανεις τις ελπιδες σου με τον ενα η τον αλλο τροπο ολες θα τα καταφέρουμε!!εύχομαι ολα να σου πανε καλα😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Litsadi είπε:

Το καλοκαίρι έκανα σε ιδιωτικό και εγώ και από την εμπειρία μου σου το λέω και επίσης όταν είχα πάρει τηλέφωνο και στο νοσοκομείο με είχαν ενημερώσει για την διαδικασία ότι άν βρεθεί κάτι θα προχωρήσουν σε αφαίρεση, εγώ είχα πολυποδα και την επόμενη εβδομάδα τον έβγαλα σε κλινική. Μην το αφήνεις χωρίς διερεύνηση δεν υπάρχει λόγος να έχεις στο μυαλό σου ότι κάτι τρέχει και να σε πάει πίσω. Με αγάπη στο λέω 🧡

Έχεις απόλυτο δίκιο. Κ γω αυτής της άποψης είμαι... έχω κάνει ήδη δύο φορές υστεροσκοπηση. Εγώ κ τώρα ήθελα να το κάνω αλλά ο άντρας μου και ο γιατρός είχαν άλλη γνώμη. Ένιωσα λίγο υστερική και είπα αφού το λέτε μην επιμείνω... Τώρα δεν μπορώ να κάνω κάτι αν έχω μείνει... θα σκεφτώ ότι όλα για κάποιο λόγο γίνονται γιατί αλλιώς θα με φάει το άγχος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Περιμένουμε με αγωνία!
Μα και αυτοί γιατί το αργούν τόσο;;

Λλαλαλαλλαλαλ!

Καλημερααααα! 

 

Ναι.. σήμερα όλη Μέρα περπατάω.. πήγα και για ψώνια για να μην το πολυσκεφτομαι 😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Tonakiv είπε:

Δίκιο έχεις!! Σήμερα έκανα κ σαλπιγγογραφια! Όλα ήταν καλά! Πάει κι αυτό!! Next please!!😂

Μπράβο!!!!!❤️🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα τι κάνετε;;;εγώ σήμερα ξύπνησα με ένα άγχος (δεν)περιμένω περίοδο σε 6 μέρες!το άγχος μου είναι: αν αδιαθετησω πρέπει να έχω πάρει μια απόφαση αν θα κάνω κύκλο πάλι με χάπια μόνη μου η αν θα κάνω σπερματέγχυση!δεν μπορώ να πάρω την απόφαση δεν ξέρω έχω αρχίσει και χάνω τις ελπίδες μου!δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω!

Η σπερματεγχυση έχει τα ίδια ποσοστά περίπου.... Εγώ με τα χάπια θα συνέχιζα..... Κ με πολύ παρακολούθηση από τον γιατρό μου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Celine είπε:

Ναι.. σήμερα όλη Μέρα περπατάω.. πήγα και για ψώνια για να μην το πολυσκεφτομαι 😀

@Celine μου εύχομαι μια τεράστια χοριακή! Περιμένουμε νεα σου!! 🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα τι κάνετε;;;εγώ σήμερα ξύπνησα με ένα άγχος (δεν)περιμένω περίοδο σε 6 μέρες!το άγχος μου είναι: αν αδιαθετησω πρέπει να έχω πάρει μια απόφαση αν θα κάνω κύκλο πάλι με χάπια μόνη μου η αν θα κάνω σπερματέγχυση!δεν μπορώ να πάρω την απόφαση δεν ξέρω έχω αρχίσει και χάνω τις ελπίδες μου!δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω!

Κ γω συμφωνώ με την @Starrr λένε ότι οι πιθανότητες είναι ίδιες . Αρκεί βέβαια να ξέρεις και από την μεριά του άντρα σου αν είναι όλα οκ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...