Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Γενάρης να μας φέρει θετικό τεστ στο χέρι! Να γεμίσει τη χρόνια με πολλά πολλά μωρά!


Noname

Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Renoula19 είπε:

Αύριο το πρωί πρωί και βράδυ θα έχω αποτελέσματα αν καο ξέρω απο τώρα το αποτέλεσμα 

Καλα αποτελεσματα κοριτσι μου και μακαρι το αποτελεσμα να ειναι θετικο και να σε εκπληξει!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις θετικές σας συμβουλές και ευχές ❤️❤️😍 αν και εχω πονακια χαμηλά και έντονα κι ολας δεν ξέρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Renoula19 είπε:

Σίγουρα αυτί όλα θα τα δούμε να αποκλείσω τώρα ότι δεν υπάρχει εγκυμοσύνη και μετά προχωράμε παρακάτω 

Ξέρεις πότε είχες ωορρηξια?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Renoula19 είπε:

Κορίτσια αν κανω σήμερα χοριακη ενώ περιμένω περίοδο το Σάββατο θα δείξει η χοριακη ητε θετικό ητε αρνητικό? 

Να κάνεις οπωσδήποτεχοριακή για να δεις τι γίνεται μπορεί να ήταν Απλά μία βιοχημική κύηση και τις παίρνεις χαμπάρι μόνο έτσι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Nat20 είπε:

Καλα αποτελεσματα κοριτσι μου και μακαρι το αποτελεσμα να ειναι θετικο και να σε εκπληξει!!! 

Μακαριιιι κορίτσι μου οου τέτοια τύχη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Να κάνεις οπωσδήποτεχοριακή για να δεις τι γίνεται μπορεί να ήταν Απλά μία βιοχημική κύηση και τις παίρνεις χαμπάρι μόνο έτσι...

Σίγουρα εννοείται αλλά αιμα δεν έχω ούτε δείγμα δεν θα έπρεπε να είχα καο αίμα? 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Renoula19 είπε:

Σίγουρα εννοείται αλλά αιμα δεν έχω ούτε δείγμα δεν θα έπρεπε να είχα καο αίμα? 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

Τι κύκλο έχεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Litsadi είπε:

Τι κύκλο έχεις;

Κανονικά είχα 28-29 ημερών και ο τελευταίος κύκλος ήταν 24 ημερών τελευταία περίοδος 15.12.20

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Renoula19 είπε:

Σίγουρα εννοείται αλλά αιμα δεν έχω ούτε δείγμα δεν θα έπρεπε να είχα καο αίμα? 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

Όχι θα σου έρθει η περίοδος κανονικά ή με καθυστέρηση 1-2 μέρες... Για μένα πήγαινε δώσε αίμα σήμερα γιατί αν είναι βιοχημική αύριο θα έχει πέσει πολύ η ορμόνη και θα σου βγει μηδέν... ήδη σήμερα είναι Πέμπτη από την Τρίτη που έκανες το τεστ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!μπηκα και βρηκα 4 σελιδες για διάβασμα!! @αννι και @Renoula19 ευχομαι θετικες χοριακες με μεγαλα νουμερα!! @natasa94 συγχαρητηρια κοριτσι μου ανεβαινει τελεια η χοριακη ,ν εχεις μια ομορφη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!! @anna90 κοριτσι μου εύχομαι να πανε ολα καλα!!κοριτσια μου χθες ξεστολισα και μου φαινεται άδειο το σπιτι🤣🤣...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Taggeris είπε:

Όχι θα σου έρθει η περίοδος κανονικά ή με καθυστέρηση 1-2 μέρες... Για μένα πήγαινε δώσε αίμα σήμερα γιατί αν είναι βιοχημική αύριο θα έχει πέσει πολύ η ορμόνη και θα σου βγει μηδέν... ήδη σήμερα είναι Πέμπτη από την Τρίτη που έκανες το τεστ

Μα αύριο θα βγουν τα αποτελέσματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ntinaki83 είπε:

καλησπερα κοριτσια!!μπηκα και βρηκα 4 σελιδες για διάβασμα!! @αννι και @Renoula19 ευχομαι θετικες χοριακες με μεγαλα νουμερα!! @natasa94 συγχαρητηρια κοριτσι μου ανεβαινει τελεια η χοριακη ,ν εχεις μια ομορφη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!! @anna90 κοριτσι μου εύχομαι να πανε ολα καλα!!κοριτσια μου χθες ξεστολισα και μου φαινεται άδειο το σπιτι🤣🤣...

Καλήσπεραααα κορίτσι σε ευχαριστω πολύ εγω θέλω να ξεστολισω αλλα ούτε αυτό έχω όρεξη να κάνω φαντάσου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Renoula19 είπε:

Καλήσπεραααα κορίτσι σε ευχαριστω πολύ εγω θέλω να ξεστολισω αλλα ούτε αυτό έχω όρεξη να κάνω φαντάσου 

ειχα στολίσει νωρις απο 12 νοεμβρη και ειπα ενταξει ηρθαν κ τα φωτα ας ξεστολισω σιγα σιγα...και εχω ολα τα πράγματα στις σακουλες στο σαλονι μεχρι να αποφασίσει ο συζυγος να τα βαλει παταρι...ελπιζω να μη με βρει το πασχα με τις σακουλες στο σαλόνι🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Renoula19 είπε:

Μα αύριο θα βγουν τα αποτελέσματα 

μακάρι να έχεις το αποτέλεσμα που επιθυμείς αλλά εγώ θα ήθελα να πω να είσαι πιο χαλαρή γιατί αν λες ότι περιμένεις το Σάββατο η Τρίτη είναι πολύ νωρίς άρα αυτό σημαίνει ότι έχεις αγχωθεί από πολύ νωρίς και κάθε μέρα σκέφτεσαι αυτό λογικό είναι αλλά να είσαι λίγο πιο χαλαρή γιατί το άγχος δεν βοηθάει καθόλου!ναι είσαι ήρεμη αισιόδοξη και αν τα πράγματα δεν είναι όπως τα θες πάρε απόφαση να βάλεις σε μια σειρά τις εξετάσεις σας και θα δεις ότι θα χαλαρώσεις πιο πολύ και θα πηγαίνεις πιο στοχευμένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Δεν έχει σημασία όμως το αίμα θα είναι σημερινό

Σωστά έχεις δίκιο δεν έχω κάποιον να με πάει τώρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας κορίτσια!ηθελα να σας πω εγώ σήμερα έχω ραντεβού με τον γιατρό βασικά η @Starrr αν ξέρει να μου πει!χτες πήρα το τελευταίο χάπι σήμερα στον υπέρηχο θα φανεί αν θα κάνω ωορεξια η είναι πολύ νωρίς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Όχι θα σου έρθει η περίοδος κανονικά ή με καθυστέρηση 1-2 μέρες... Για μένα πήγαινε δώσε αίμα σήμερα γιατί αν είναι βιοχημική αύριο θα έχει πέσει πολύ η ορμόνη και θα σου βγει μηδέν... ήδη σήμερα είναι Πέμπτη από την Τρίτη που έκανες το τεστ

εμενα στη βιοχημικη με περιοδο 2η μερα η χοριακη ειχε βγει 4 και μετα απο 1 εβδομαδα ξαναεκανα χοριακη και είδαμε οτι πηγε μηδεν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

ειχα στολίσει νωρις απο 12 νοεμβρη και ειπα ενταξει ηρθαν κ τα φωτα ας ξεστολισω σιγα σιγα...και εχω ολα τα πράγματα στις σακουλες στο σαλονι μεχρι να αποφασίσει ο συζυγος να τα βαλει παταρι...ελπιζω να μη με βρει το πασχα με τις σακουλες στο σαλόνι🤣🤣🤣

Χαχαχαχα μου θυμίζεις τον δικό μου άντρα 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

μακάρι να έχεις το αποτέλεσμα που επιθυμείς αλλά εγώ θα ήθελα να πω να είσαι πιο χαλαρή γιατί αν λες ότι περιμένεις το Σάββατο η Τρίτη είναι πολύ νωρίς άρα αυτό σημαίνει ότι έχεις αγχωθεί από πολύ νωρίς και κάθε μέρα σκέφτεσαι αυτό λογικό είναι αλλά να είσαι λίγο πιο χαλαρή γιατί το άγχος δεν βοηθάει καθόλου!ναι είσαι ήρεμη αισιόδοξη και αν τα πράγματα δεν είναι όπως τα θες πάρε απόφαση να βάλεις σε μια σειρά τις εξετάσεις σας και θα δεις ότι θα χαλαρώσεις πιο πολύ και θα πηγαίνεις πιο στοχευμένα!

Είναι δύσκολο κορίτσι μου δεν θα αντέξω να φτάσω 10 χρόνια αποτυχίας γονιμοποιησης απλα απογοήτευση και ψυχικό πόνο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Renoula19 είπε:

Χαχαχαχα μου θυμίζεις τον δικό μου άντρα 🤣🤣🤣

οι βαλίτσες απο το καλοκαιρι ειναι στη κρεββατοκαμαρα🤣🤣🤣θα ανεβουν στο παταρι μαζι με τα χριστουγεννιάτικα🤣🤣🤣δεν φτανω αλλιως θα τα ανεβαζα μονη...χρυσος ο αντρουλης μου δεν λεω αλλα σε αυτα ειναι λιγο αναβλητικος και βαριεται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Renoula19 είπε:

Είναι δύσκολο κορίτσι μου δεν θα αντέξω να φτάσω 10 χρόνια αποτυχίας γονιμοποιησης απλα απογοήτευση και ψυχικό πόνο 

Έχεις απόλυτο δίκιο!εγω είμαι στα 3 χρόνια αλλά τις εξετάσεις μου τις κάνω κανονικά μας πήρε ένα χρόνο να ανακαλύψουμε ότι δεν κάνω κάθε μήνα ωορεξια έλεγα γιατί είναι όλα καλά γιατί δεν μπορούμε και όταν ανακάλυψα αυτό νόμιζα πτι χάθηκαν όλα μίλησα με τον γιατρό μου εξήγησε και μου βρήκε λύση έψαξα διάβασα και ξεκινάω βήμα βήμα ότι μου είπε ο γιατρός!δεν περιμένω ότι ξαφνικά θα μείνω εγκυος με τα χάπια που έδωσε ο γιατρός αλλά μέσα μου νιώθω ότι κάνω κάτι παραπάνω και προσπαθώ με τον σωστό τρόπο και ίσως έρθω πιο κοντά σε αυτό που επιθυμώ!ακομα και τίποτα να μην έχεις τουλάχιστον θα φύγει από το κεφάλι σου πτι δεν έχεις τίποτα γιατί όλες αυτό φοβόμασταν όταν πήραμε απόφαση να κανουμε παιδί ότι μήπως έχουμε κάτι και δεν μπορούμε τουλάχιστον οι περισσότερες και αυτό το άγχος επηρεάζει πολλές ορμόνες να ξέρεις!ασε που ο δικός μου σύζυγος να σου πω το απλό είχε ένα μικρόβιο απλό που του έκανε την κινητικότητα 1% εκεί να δεις τρέλα πήγαμε στον γιατρό του έδωσε θεραπεία 20 μέρες και τώρα κάθε 4 μήνες κάνει εξετάσεις και το σπερμα έχει κινητικότητα 48% μέτριο λέει ο γιατρός αλλά γονιμοποιείς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

εμενα στη βιοχημικη με περιοδο 2η μερα η χοριακη ειχε βγει 4 και μετα απο 1 εβδομαδα ξαναεκανα χοριακη και είδαμε οτι πηγε μηδεν...

Ναι κανονικά η χοριακή πρέπει να είναι 0 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

οι βαλίτσες απο το καλοκαιρι ειναι στη κρεββατοκαμαρα🤣🤣🤣θα ανεβουν στο παταρι μαζι με τα χριστουγεννιάτικα🤣🤣🤣δεν φτανω αλλιως θα τα ανεβαζα μονη...χρυσος ο αντρουλης μου δεν λεω αλλα σε αυτα ειναι λιγο αναβλητικος και βαριεται!!!

Αντρές κοπέλα μου τι περίμενεις🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ευχαριστω πολυ Ελισσαβετ μου για τις ευχες!!!❣️❣️❣️ Μακαρι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα κ να ερθει/ουν τ@ θαυματακι@ μας γερ@ στην αγκαλια μας!!!!🙏🥹✨️🧿 Κ να γεμισει η ομαδα μας απο δακρυα ευτυχιας κ τελειομηνες εγκυμοσυνες!!🙏🙏🙏🌈
    • Με το καλο ολα Λευκη μου!!!! Ευχομαι καθε υπερηχος ν σε κανει κ πιο ευτυχισμενη!!!✨️🤰🙏❤️🧿 Ειδα ανοιξες κ το θεματακι για μωρακια κ συγκινηθηκα!!!🥹 Ολα με το καλο κ με Υγεια!!!   
    • Λυπάμαι για την εξέλιξη αυτήν κορίτσι μου 😞 Έχεις μιλήσει μαζί με τον γιατρό ; Τι σου είπε; Θα περιμένεις να αδιαθετήσεις ; 
    • Μου είπε ότι πλέον το κεφάλι του μωρού έχει περάσει κάτω από τον τράχηλο και πως πιστεύει πως θα ανέβει κι άλλο τις επόμενες βδομάδες. Θέλει λέει πάνω από 2.5 εκ απόσταση από τράχηλο και εμένα έφτασε στα 2.  Θα πάμε στις 32 βδομάδες για Doppler και θα το ξαναδούμε. Ο εμβρυολογος που μου έκανε και τη β επιπέδου είχε πει ότι θα το δούμε τότε (32 εβδομάδες) αν ανέβηκαν και βαριά στις 36 εβδομάδες. Αν ούτε τότε ανέβει θα πάω για καισαρική! Πιστεύω ότι έστω και τελευταία στιγμή θα ανέβει! 
    • Συνέχισε  τα τεστ μέχρι την 19 ημέρα του κύκλου σου.. να τα κρατάς έστω και τώρα σε τετράδιο να τα κολλάς πάνω  η εφαρμογή δεν είναι πολύ βοηθητική εγω δεν την χρησιμοποίησα καμία φορά είναι λίγο μπέρδεμα  και είναι αρχή ακομα μην σε παίρνει από κάτω με τα τεστ θέλει λίγο χρόνο 😊 Για αυτό λέμε να κρατάς και τα τεστ να μας στέλνεις φωτο εκείνα να μπορούμε να σε βοηθαμε και εμείς από την εφαρμογή δεν μπορούμε να καταλάβουμε να τα δούμε καλά 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...