Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2021


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια! Είμαι 30+1 σήμερα και απο χθες καποιες στιγμές μεσα στη μερα για 1 δευτερόλεπτο νιωθω εναν πονο σαν σουβλια εσωτερικα στο αιδιο...!! Χθες ας πουμε το ενιωσα 2 ή 3 φορες ολη μερα, σήμερα 1 φορα....απλα ειναι εντονη σουβλια!! Ειναι κατι συχνο; Φαινόμενο των εβδομαδων;;;; Το εχει παθει καμμια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/6/2021 at 11:42 ΠΜ, ο/η anna90 είπε:

Καλως ορισες!! Με το καλο το κοριτσακι σας! Κι εγω εχω ΠΗΤ 16/8 με βαση την περιοδο μου, αλλα με τον υπερηχο μου βγαινει λιγες μερες νωριτερα! Κι εμεις κοριτσάκι περιμενουμε και το δικο μας ειναι το πρωτο!! Ποσα κοινα!!!!! 😊😊

Πραγματικά!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά!! Να τα πάρουμε στην αγκαλιά μας και να τρελαθούμε απο τη χαρά μας!!❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η anna90 είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Είμαι 30+1 σήμερα και απο χθες καποιες στιγμές μεσα στη μερα για 1 δευτερόλεπτο νιωθω εναν πονο σαν σουβλια εσωτερικα στο αιδιο...!! Χθες ας πουμε το ενιωσα 2 ή 3 φορες ολη μερα, σήμερα 1 φορα....απλα ειναι εντονη σουβλια!! Ειναι κατι συχνο; Φαινόμενο των εβδομαδων;;;; Το εχει παθει καμμια;

Δεν το έχω πάθει αλλά μήπως είναι καμία ουρολοιμωξη; 😅 έχεις κάνεις εξετάσεις τώρα τελευταία; δεν μου ακούγεται για συσπαση 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η anna90 είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Είμαι 30+1 σήμερα και απο χθες καποιες στιγμές μεσα στη μερα για 1 δευτερόλεπτο νιωθω εναν πονο σαν σουβλια εσωτερικα στο αιδιο...!! Χθες ας πουμε το ενιωσα 2 ή 3 φορες ολη μερα, σήμερα 1 φορα....απλα ειναι εντονη σουβλια!! Ειναι κατι συχνο; Φαινόμενο των εβδομαδων;;;; Το εχει παθει καμμια;

Χμμμ κάτι αντίστοιχο νιώθω κ γω που κ που η αλήθεια είναι! Δεν το έχω αναφέρει στο γιατρό όμως. Και δεν έχω παρατηρήσει ποτε συμβαίνει, πχ άμα Κουραστω ή σκύψω παραπάνω. Θα το αναφέρω μεθαύριο στο γυναικολόγο που έχω ραντεβού και θα ενημερώσω για νεοτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η PanB είπε:

Δεν το έχω πάθει αλλά μήπως είναι καμία ουρολοιμωξη; 😅 έχεις κάνεις εξετάσεις τώρα τελευταία; δεν μου ακούγεται για συσπαση 🤔

Εχω παθει ουρολοιμωξεις στη ζωη μου, δεν ειχα τετοιο συμπτωμα!! Ειχα εντονη επιθυμία για ούρηση και τσουξιμο ή καυσο οταν κατουρουσα. Τωρα δεν εχω τιποτα απο ολα αυτα. Μονο αυτή τη σουβλια σε ασχετα χρονικα διαστήματα μεσα στη μερα και οχι καθε μερα! 😐😐

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ουρολοίμωξη ... Η ανοίγει εκεί το σημείο .. και εγώ το νιώθω ... Ειδικά αν αλλάζω βδομάδα ... Οχι πάντα ... Αλλά το νιώθω ...επίσης ξέρει καμία πως να φοράω ζώνη ψιλή εγκυμοσύνης ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν νομιζω να ειναι ουρολοιμωξη βρε κοριτσια...δεν εχω κανενα σύμπτωμα!! Έψαξα λιγάκι στο ιντερνετ και με εβγαλε σε ενα αλλο φορουμ και βρηκα πολλα πολλα κοριτσια που μιλουσαν για αυτο ακριβως που νιωθω!!! Ειναι λεει σύμπτωμα των καιρων...ισως να γινεται και συχνοτερο οσο περνανε οι εβδομαδες και ειναι φυσιολογικο! 14 του μηνα εχω γιατρό, θα ρωτησω φυσικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Δεν νομιζω να ειναι ουρολοιμωξη βρε κοριτσια...δεν εχω κανενα σύμπτωμα!! Έψαξα λιγάκι στο ιντερνετ και με εβγαλε σε ενα αλλο φορουμ και βρηκα πολλα πολλα κοριτσια που μιλουσαν για αυτο ακριβως που νιωθω!!! Ειναι λεει σύμπτωμα των καιρων...ισως να γινεται και συχνοτερο οσο περνανε οι εβδομαδες και ειναι φυσιολογικο! 14 του μηνα εχω γιατρό, θα ρωτησω φυσικα!

Εμένα δε μου έχει τύχει και δεν έχω ιδέα τι μπορεί να είναι αλλά δεν το θεωρώ ανησυχητικό. Φυσικά να το πεις στον γιατρό σου άμα το ξανανιωσεις μέχρι να πας! Πάντως η ουρολοιμωξη πιστεύω ότι θα σου δημιουργούσε ενόχληση στην ουρήθρα και όχι στον κόλπο 🤔

 

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Ele91na είπε:

Η ουρολοίμωξη ... Η ανοίγει εκεί το σημείο .. και εγώ το νιώθω ... Ειδικά αν αλλάζω βδομάδα ... Οχι πάντα ... Αλλά το νιώθω ...επίσης ξέρει καμία πως να φοράω ζώνη ψιλή εγκυμοσύνης ?

Όχι άλλα τι είναι αυτή η ζώνη και σε τι χρησιμεύει; 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/6/2021 at 9:38 ΜΜ, ο/η anna90 είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Είμαι 30+1 σήμερα και απο χθες καποιες στιγμές μεσα στη μερα για 1 δευτερόλεπτο νιωθω εναν πονο σαν σουβλια εσωτερικα στο αιδιο...!! Χθες ας πουμε το ενιωσα 2 ή 3 φορες ολη μερα, σήμερα 1 φορα....απλα ειναι εντονη σουβλια!! Ειναι κατι συχνο; Φαινόμενο των εβδομαδων;;;; Το εχει παθει καμμια;

Οσον αφορα αυτο το θεμα λοιπον, μιλησα με τη γιατρο μου. Απόλυτα φυσιολογικό μου ειπε. Ειναι προπαρασκευαστικοι πονοι και ειναι καλο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/6/2021 at 12:27 ΜΜ, ο/η Ele91na είπε:

Μπορείς να μου πεις για τα χαρτιά; Αν τα βρεις ? Τι χρειάζεται ??

Κορίτσι μου καλησπέρα !! Είχαμε βαψιματα στο σπίτι κλπ και χάθηκα !!! Τα είχα σε ένα χαρτί και το έχασα στην ανακαίνιση!! 😤 Έβγαλες άκρη τελικά ;;; Εγώ το μόνο που έχω σίγουρο είναι απλά πως ότι διαδικασίες είναι να γίνουν θα γίνουν μετά την πρώτη μέρα της άδειας !! Δλδ εγώ κανονικά σε άδεια λοχείας βγαίνω γύρω στις 6 Ιουλιου,τις διαδικασίες μπορώ να τις ξεκινήσω μετα τις 6 Ιουλίου! Νωρίτερα δεν γίνεται μου είπαν άρα απλά περιμένω !! Θα πάω στο ΙΚΑ θα ρωτήσω τι και πως και θα δω γτ από τηλέφωνα άκρη δεν έβγαλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Κορίτσι μου καλησπέρα !! Είχαμε βαψιματα στο σπίτι κλπ και χάθηκα !!! Τα είχα σε ένα χαρτί και το έχασα στην ανακαίνιση!! 😤 Έβγαλες άκρη τελικά ;;; Εγώ το μόνο που έχω σίγουρο είναι απλά πως ότι διαδικασίες είναι να γίνουν θα γίνουν μετά την πρώτη μέρα της άδειας !! Δλδ εγώ κανονικά σε άδεια λοχείας βγαίνω γύρω στις 6 Ιουλιου,τις διαδικασίες μπορώ να τις ξεκινήσω μετα τις 6 Ιουλίου! Νωρίτερα δεν γίνεται μου είπαν άρα απλά περιμένω !! Θα πάω στο ΙΚΑ θα ρωτήσω τι και πως και θα δω γτ από τηλέφωνα άκρη δεν έβγαλα!!

Εγω βγαινω στις 21/6 και εχω ραντεβου στο ΙΚΑ για να καταθεσω την τελευταία επαπειλούμενη στις 16 του μηνα, οποτε θα ρωτησω για τα χαρτια και τις διαδικασίες και θα σας ενημερώσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Εγω βγαινω στις 21/6 και εχω ραντεβου στο ΙΚΑ για να καταθεσω την τελευταία επαπειλούμενη στις 16 του μηνα, οποτε θα ρωτησω για τα χαρτια και τις διαδικασίες και θα σας ενημερώσω. 

Τέλεια φώτισε μας εσύ μπας και βγάλουμε άκρη 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, λοιπόν εγώ έστειλα email στον ΕΦΚΑ και μου έστειλαν αυτό εδώ το link που λέει αναλυτικά τι χρειαζόμαστε. Φαντάζομαι την αίτηση που λέει μας τη δίνουν από το ΙΚΑ, αλλά κι εγώ αυτό κατάλαβα ότι κάνουμε τις διαδικασίες αφού βγούμε στην άδεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/6/2021 at 2:11 ΜΜ, ο/η Sofoula28 είπε:

Κορίτσι μου καλησπέρα !! Είχαμε βαψιματα στο σπίτι κλπ και χάθηκα !!! Τα είχα σε ένα χαρτί και το έχασα στην ανακαίνιση!! 😤 Έβγαλες άκρη τελικά ;;; Εγώ το μόνο που έχω σίγουρο είναι απλά πως ότι διαδικασίες είναι να γίνουν θα γίνουν μετά την πρώτη μέρα της άδειας !! Δλδ εγώ κανονικά σε άδεια λοχείας βγαίνω γύρω στις 6 Ιουλιου,τις διαδικασίες μπορώ να τις ξεκινήσω μετα τις 6 Ιουλίου! Νωρίτερα δεν γίνεται μου είπαν άρα απλά περιμένω !! Θα πάω στο ΙΚΑ θα ρωτήσω τι και πως και θα δω γτ από τηλέφωνα άκρη δεν έβγαλα!!

Ναι ναι έμαθα .   Το ξέρω ... Τραγικό !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ele91na είπε:

Ναι ναι έμαθα .   Το ξέρω ... Τραγικό !!! 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ που απάντησες ! Ρώτησα εγώ ότι θέλεις με ρωτάς !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ele91na είπε:

Κορίτσια ...??? Πονάει καμία στα κόκαλα της λεκάνης? Σαν πίεση να νιώθει δεξιά αριστερά στην λεκάνη ???

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες!! Σημερα μπηκα 31η εβδομαδα και ειχα ραντεβου με τη γιατρο. Ειδαμε τη μικρη μας. Εχει παρει θεση με το κεφαλι κατω!! Ειναι 1800 γραμμαρια, πολυ κινητική ευτυχως! Ολα τα ειδε τελεια η γιατρος, εχω ολα τα φοντα για φυσιολογικο τοκετο λεει!! Μακαρι ολα να συνεχίσουν έτσι! Επομενο ραντεβου 8 Ιουλιου οπου θα μου κανει και καλλιέργεια για στρεπτοκοκκο Β αν θυμαμαι σωστα (ολες κανουν λεει). Θα κάνουμε και ντοπλερ! 😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Ele91na είπε:

 

Καλημέρα! Εμένα πονούσαν τα ισχία μου αλλά με λίγη γυμναστική βρήκα την υγειά μου!!! Υπάρχουν διάφορες ασκήσεις που θα σε βοηθήσουν πολύ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η anna90 είπε:

Γεια σας κουκλες!! Σημερα μπηκα 31η εβδομαδα και ειχα ραντεβου με τη γιατρο. Ειδαμε τη μικρη μας. Εχει παρει θεση με το κεφαλι κατω!! Ειναι 1800 γραμμαρια, πολυ κινητική ευτυχως! Ολα τα ειδε τελεια η γιατρος, εχω ολα τα φοντα για φυσιολογικο τοκετο λεει!! Μακαρι ολα να συνεχίσουν έτσι! Επομενο ραντεβου 8 Ιουλιου οπου θα μου κανει και καλλιέργεια για στρεπτοκοκκο Β αν θυμαμαι σωστα (ολες κανουν λεει). Θα κάνουμε και ντοπλερ! 😊😊

Καλημέρα!!! Τι ωραία νέα!!! Άντε τώρα νομίζω ότι όλες το ντοπλερ περιμένουμε και μπαίνουμε στην τελική ευθεία!!! 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Ele91na είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ που απάντησες ! Ρώτησα εγώ ότι θέλεις με ρωτάς !!

Έμαθες ποια είναι η διαδικασία δλδ;;; Αν μπορείς πες να βγάλουμε άκρη και μεις ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα!!! Τι ωραία νέα!!! Άντε τώρα νομίζω ότι όλες το ντοπλερ περιμένουμε και μπαίνουμε στην τελική ευθεία!!! 😁

Κορίτσια εμένα ο γιατρός μου για το ντοπλερ που τον ρώτησα είπε πως θα δούμε αν θα το κάνω ανάλογα άμα χρειαστεί!!! Και πως μέχρι στιγμής φαίνεται να μην χρειάζεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Κορίτσια εμένα ο γιατρός μου για το ντοπλερ που τον ρώτησα είπε πως θα δούμε αν θα το κάνω ανάλογα άμα χρειαστεί!!! Και πως μέχρι στιγμής φαίνεται να μην χρειάζεται!

Είχα την εντύπωση ότι ήταν σαν την αυχενική διαφάνεια και τη β επιπέδου. Ότι το κάνουν όλες 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαριλου1 είπε:

Είχα την εντύπωση ότι ήταν σαν την αυχενική διαφάνεια και τη β επιπέδου. Ότι το κάνουν όλες 🤔

Κι εγώ έτσι ξέρω! Εμένα μου το έκανε πάντως δεν είπα όχι 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα μου είπε από βδομάδα να το κανονίσω να το κάνω το ντόπλερ, από τη μια μου αρέσει γιατί το βλέπουμε πολύ καλά το μωρό, από την άλλη με αγχώνει πάντα πολύ η επίσκεψη σε αυτό τον γιατρό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ειχα σημερα ραντεβου στο ΙΚΑ. Σας ειχα ταξει να σας πω για τη διαδικασια και τα χαρρια που χρειαζονται για την αδεια κυησης. Λοιπον αφηστε τα! Λογω απεργιας, κανενας δεν ηξερε να με ενημερώσει, με το ζορι πηραν τα χαρτια που τους πηγα για την συνεχεια της επαπειλούμενης αδειας που είχα ως τώρα. Εν τω μεταξυ είχα παρει εγω χθες τηλεφωνο να ρωτησω εαν θα εξυπηρετηθω και μου ειπαν φυσικα ναι!!!!!!! Τι να πεις;;;;!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...