Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2021


Recommended Posts

στις On 24/3/2021 at 5:19 ΜΜ, ο/η Love32 είπε:

Κορίτσια!! Τι κάνετε ?? Να σας ρωτήσω ίχνη λεύκωμα στα ούρα τι σημαίνει??

 

 

 

 

Καλησπέρα! Απαντησε κάποια κοπελα για το λευκωμα? Σημερα βρεθηκε θετική η γενική ουρων μου σε λευκωμα και σακχαρο. Ξερει καμιά κοπελα τι σημαινει?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η lilaki15 είπε:

Καλησπέρα! Απαντησε κάποια κοπελα για το λευκωμα? Σημερα βρεθηκε θετική η γενική ουρων μου σε λευκωμα και σακχαρο. Ξερει καμιά κοπελα τι σημαινει?? 

Καλησπέρα! Δεν έχω ιδέα αλλά ίσως μπορεί να σε βοηθήσει η @Love32 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανουλες !!!!!! Καλή Ανάσταση να έχουμε. ... Είμαι στην 23 βδομάδα και από χθες η προχθές κοιμάμαι και νιώθω τα χέρια μου πρησμένα ... Είναι ελαφρώς ... Και κατά την διάρκεια της μέρας ... Να ανησυχώ ??? Είναι η ζέστη ?? Ξέρεις καμία μανούλα να με βοηθήσει ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ele91na είπε:

Καλημέρα μανουλες !!!!!! Καλή Ανάσταση να έχουμε. ... Είμαι στην 23 βδομάδα και από χθες η προχθές κοιμάμαι και νιώθω τα χέρια μου πρησμένα ... Είναι ελαφρώς ... Και κατά την διάρκεια της μέρας ... Να ανησυχώ ??? Είναι η ζέστη ?? Ξέρεις καμία μανούλα να με βοηθήσει ?

Πρηζονται γενικά τα άκρα στην εγκυμοσύνη.. Παρακολουθείς την πίεση σου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Ele91na είπε:

Καλημέρα μανουλες !!!!!! Καλή Ανάσταση να έχουμε. ... Είμαι στην 23 βδομάδα και από χθες η προχθές κοιμάμαι και νιώθω τα χέρια μου πρησμένα ... Είναι ελαφρώς ... Και κατά την διάρκεια της μέρας ... Να ανησυχώ ??? Είναι η ζέστη ?? Ξέρεις καμία μανούλα να με βοηθήσει ?

Καλημέρα!!! Ίσως είναι σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα, το είχαν δύο γνωστές μου κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, λόγω ορμονών προκαλείται αν θυμάμαι καλά. Αν συνεχιστεί ενημέρωσε κ τον γιατρό σου,αυτός ξέρει καλύτερα. 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η πίεση μου γενικά είναι χαμηλή ... Από την ώρα που άρχισε ζέστη νιώθω έτσι ..Στο ένα χέρι γενικά που έχω και θέμα .. έχω και καρπιαίου σωλήνα και ωλένια νευρίτιδα καρπιαίου σωλήνα έχω και στα δύο ..τα νιώθω πιο έντονα ζεστά και πιο πολύ αίμα να είναι εκεί και λίγο σαν πρησμένα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις πριν 3 ώρες, ο/η Ele91na είπε:

Χριστός ανέστη κορίτσια χαθήκαμε !!!!!!!!!! Που είστε ?? Είστε καλά ?

Εμείς μια χαρά!! Κάναμε και καμπύλη ζαχάρου και ήταν πολύ καλή ευτυχώς !! Τέλος της βδομάδας έχουμε και γιατρό να δούμε τη μπέμπα μας μετά από 1 μηναααα!!!! Κατά τ αλλά ο ύπνος έχει αρχίσει και γίνεται μαρτύριο ... Όσο για τις ζέστες που ξεκινάνε δε θα το συζητήσω καν πως περνάω 🤣 Εσύ κορίτσι καλά;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Είναι κ το άλλο γκρούπ κ πολλές παίζουμε σε διπλό ταμπλό 😆 η ζέστη έχει αρχίσει να γίνεται ανυπόφορη κ είμαστε ακόμα στην αρχή! Εγώ χθες είδα την μπέμπα μου 750 γρ είναι κ πολύ δραστήρια! Κ μένα η καμπύλη καλή βγήκε κ έτσι τρώω κάθε μέρα ένα παγωτινακι έτσι να δροσιστω! 🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανουλες !!! Δεν θυμάμαι πια κοπέλα λέει για λεύκωμα και ρωτάει ... Είναι το κράξιμο σε πόδια χέρια ... Το κάνει η εγκυμοσύνη... Θα σου πει ο γυναικολόγος τι θα κάνεις ...και για το σάκχαρο ...!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Είναι κ το άλλο γκρούπ κ πολλές παίζουμε σε διπλό ταμπλό 😆 η ζέστη έχει αρχίσει να γίνεται ανυπόφορη κ είμαστε ακόμα στην αρχή! Εγώ χθες είδα την μπέμπα μου 750 γρ είναι κ πολύ δραστήρια! Κ μένα η καμπύλη καλή βγήκε κ έτσι τρώω κάθε μέρα ένα παγωτινακι έτσι να δροσιστω! 🤭

Εγώ στο άλλο γκρούπ μπερδεύομαι γτ πολλές κοπέλες είναι σε πιο προχωρημένη εγκυμοσύνη 😂😂 αααααχ εγώ αύριο έχω ραντεβού και δεν μπορώ να περιμένω! Πλέον τη νιώθω κανονικά κάθε μέρα !! Φάε τα παγωτινια σου τι ψυχή έχουν χαχαχα Εντωμεταξυ έχει καμία κοπέλα πόνους στο πλευρό;; Με είχε πεθάνει χθες αλλά σήμερα είναι καλά! Θα ρωτήσω αύριο το γυναικολόγο γτ παθολόγο που ρώτησα μου είπε οποιοδήποτε κοιλιακό πόνο νιώθω να ενημερώνω τον γυναικολόγο μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Ele91na είπε:

Καλημέρα μανουλες !!! Δεν θυμάμαι πια κοπέλα λέει για λεύκωμα και ρωτάει ... Είναι το κράξιμο σε πόδια χέρια ... Το κάνει η εγκυμοσύνη... Θα σου πει ο γυναικολόγος τι θα κάνεις ...και για το σάκχαρο ...!

 

Μια που το ανέφερες , και εγώ ρώτησα μια φίλη μου που είχε ανεβάσει λεύκωμα , μου είχε πει ότι δεν είναι τόσο αθώο είχε θέμα δλδ η φίλη μου! Εμένα πχ τα χέρια μου Πρίζονται εδώ και μήνες σε σημείο που τη βέρα μου πια στο λαιμό τη φοράω αλλά λεύκωμα δεν έχω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Εγώ στο άλλο γκρούπ μπερδεύομαι γτ πολλές κοπέλες είναι σε πιο προχωρημένη εγκυμοσύνη 😂😂 αααααχ εγώ αύριο έχω ραντεβού και δεν μπορώ να περιμένω! Πλέον τη νιώθω κανονικά κάθε μέρα !! Φάε τα παγωτινια σου τι ψυχή έχουν χαχαχα Εντωμεταξυ έχει καμία κοπέλα πόνους στο πλευρό;; Με είχε πεθάνει χθες αλλά σήμερα είναι καλά! Θα ρωτήσω αύριο το γυναικολόγο γτ παθολόγο που ρώτησα μου είπε οποιοδήποτε κοιλιακό πόνο νιώθω να ενημερώνω τον γυναικολόγο μου!!

Μήπως πονάς από την πλευρά που κοιμάσαι; Εμένα όλη η αριστερή πλευρά υποφέρει γτ προσπαθώ να κοιμάμαι μόνο από κει. Ρώτα αύριο κ τον γιατρό αφού θα πας. Άντε να την δεις κ εσύ αύριο!!! 👶💓🎉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Μαριλου1 είπε:

Μήπως πονάς από την πλευρά που κοιμάσαι; Εμένα όλη η αριστερή πλευρά υποφέρει γτ προσπαθώ να κοιμάμαι μόνο από κει. Ρώτα αύριο κ τον γιατρό αφού θα πας. Άντε να την δεις κ εσύ αύριο!!! 👶💓🎉

Και απ' τις δυο πλευρές κοιμάμαι αλλά να σου πω την αλήθεια δεν έχω προσέξει αν κοιμάμαι πιο πολύ από κάποια !!! Θα ρωτήσω ναιιιιιι ! Ανυπομονώ να τη δω! Ένα μήνα έχω απ' τη β επιπέδου!! Έτσι θα συνεχίσουμε μια φορά το μήνα;;; Δε θα αντέξω 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ με τον ύπνο δεν έχω θέμα ακόμα, αλλά γενικά ζεσταίνομαι αρκετά δεν την πολυπαλεύω ήδη, αναρωτιέμαι πώς στο καλό θα βγει το καλοκαίρι. Για τα κιλά δε θα το συζητήσω καν! Πλέον νομίζω μόνο βάζω, δεν έχω ελπίδα, μπορεί να βαρεθώ μια μέρα και απλά να σταματήσω να το σκέφτομαι.. Εμένα καμπύλη ζαχάρου μου είπε σε δυο βδομάδες, τώρα είμαι στην 25η, εσείς σε ποια βδομάδα την κάνατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Sofoula28 είπε:

Και απ' τις δυο πλευρές κοιμάμαι αλλά να σου πω την αλήθεια δεν έχω προσέξει αν κοιμάμαι πιο πολύ από κάποια !!! Θα ρωτήσω ναιιιιιι ! Ανυπομονώ να τη δω! Ένα μήνα έχω απ' τη β επιπέδου!! Έτσι θα συνεχίσουμε μια φορά το μήνα;;; Δε θα αντέξω 😂

Εμένα πάντως πάλι σε ένα μήνα μου έκλεισε πάλι ραντεβού. Τι έγινε; Πηγές στον γιατρό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dogmom είπε:

Εγώ με τον ύπνο δεν έχω θέμα ακόμα, αλλά γενικά ζεσταίνομαι αρκετά δεν την πολυπαλεύω ήδη, αναρωτιέμαι πώς στο καλό θα βγει το καλοκαίρι. Για τα κιλά δε θα το συζητήσω καν! Πλέον νομίζω μόνο βάζω, δεν έχω ελπίδα, μπορεί να βαρεθώ μια μέρα και απλά να σταματήσω να το σκέφτομαι.. Εμένα καμπύλη ζαχάρου μου είπε σε δυο βδομάδες, τώρα είμαι στην 25η, εσείς σε ποια βδομάδα την κάνατε;

Εγώ 24η κ η αλήθεια είναι μου φάνηκε πολύ νωρίς αλλά δεν είπα τπτ. Κ εγώ από κιλά μόνο βάζω 😁 εδώ μου φαίνεται κ η κοιλιά κάθε μέρα μεγαλύτερη! 😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dogmom είπε:

Εγώ με τον ύπνο δεν έχω θέμα ακόμα, αλλά γενικά ζεσταίνομαι αρκετά δεν την πολυπαλεύω ήδη, αναρωτιέμαι πώς στο καλό θα βγει το καλοκαίρι. Για τα κιλά δε θα το συζητήσω καν! Πλέον νομίζω μόνο βάζω, δεν έχω ελπίδα, μπορεί να βαρεθώ μια μέρα και απλά να σταματήσω να το σκέφτομαι.. Εμένα καμπύλη ζαχάρου μου είπε σε δυο βδομάδες, τώρα είμαι στην 25η, εσείς σε ποια βδομάδα την κάνατε;

Εγώ την έκανα στην 26η, το ίδιο είναι 😉

 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Εμένα πάντως πάλι σε ένα μήνα μου έκλεισε πάλι ραντεβού. Τι έγινε; Πηγές στον γιατρό; 

Κι εμένα σε ένα μήνα μου είπε να ξαναπάω που θα μπω στον 8ο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Εγώ 24η κ η αλήθεια είναι μου φάνηκε πολύ νωρίς αλλά δεν είπα τπτ. Κ εγώ από κιλά μόνο βάζω 😁 εδώ μου φαίνεται κ η κοιλιά κάθε μέρα μεγαλύτερη! 😆

Εγώ τον τελευταίο δεν έβαλα.. Αλλά γενικά είμαι +6😅😅 εσείς; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εγώ τον τελευταίο δεν έβαλα.. Αλλά γενικά είμαι +6😅😅 εσείς; 

6 κιλά έχω πάρει απλά τα πήρα 3 στον 5ο και άλλα 3 τώρα και ο 6ος έχει ακόμα 2εβδομαδες! 😁 καλά δεν με νοιάζει να σας πω την αλήθεια, πιστεύω θα τα χάσω εύκολα μετά! Καλά έχουμε να σκεφτόμαστε τι κάνει να φάμε κ τι όχι, πλύνε καλά φρούτα και λαχανικά εεεε δεν μπορώ να σκέφτομαι κ τι παχαινει! 🤭😆😆😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εγώ τον τελευταίο δεν έβαλα.. Αλλά γενικά είμαι +6😅😅 εσείς; 

Εγώ δεν έχω πάρει ακόμα αλλά η κοιλιά μου φαίνεται πολύ μεγάλη απορώ που θα φτάσει 😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Εγώ δεν έχω πάρει ακόμα αλλά η κοιλιά μου φαίνεται πολύ μεγάλη απορώ που θα φτάσει 😆

Ούτε μισό κιλακι; 😂 😂 😂 πως το έκανες αυτό; 

 

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

6 κιλά έχω πάρει απλά τα πήρα 3 στον 5ο και άλλα 3 τώρα και ο 6ος έχει ακόμα 2εβδομαδες! 😁 καλά δεν με νοιάζει να σας πω την αλήθεια, πιστεύω θα τα χάσω εύκολα μετά! Καλά έχουμε να σκεφτόμαστε τι κάνει να φάμε κ τι όχι, πλύνε καλά φρούτα και λαχανικά εεεε δεν μπορώ να σκέφτομαι κ τι παχαινει! 🤭😆😆😆

Φυσιολογικά πάντως είναι τα 6 στις εβδομάδες μας😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Εγώ δεν έχω πάρει ακόμα αλλά η κοιλιά μου φαίνεται πολύ μεγάλη απορώ που θα φτάσει 😆

Δεν έχεις πάρει τίποτα;;; Τίποτα τίποτα;;; Εγώ κ μόνο που αναπνέω νομίζω παίρνω γραμμάρια!!! 😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...