Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εμβρυομεταφοράς 2021!!!!


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Think Positive είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Να σας ρωτήσω.... Έπαιρνε καμία κοπέλα τον μήνα της ΕΤ κάποια πολυβιταμινη είτε φολικό οξύ , μαγνήσιο κτλ που λέμε ότι βοηθάει γενικά η είναι περιττό λέτε; Αν έχει κάποια να προτείνει κάποιο συμπλήρωμα γιατί βλέπω ότι στο εξωτερικό παίρνουν φολικό οξύ και βιταμίνη D γιατί λένε ότι βοηθάει πολύ......

Καθολου περιττό!! Απαραιτητα ολα! Επαιρνα  καιρό και ακομα παιρνω φιλισιν 1 τη μερα νηστικη πριν το πρωινο (μετρας αργότερα σε κανα 2 μηνο φυλικο οξυ στο αιμα και D 2200 σολγκαρ (επισης μετρας με εξ αιματος ) μια καψουλα τη μερα με το γευμα ή δειπνο και μια πολυβιταμινη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Think Positive είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Να σας ρωτήσω.... Έπαιρνε καμία κοπέλα τον μήνα της ΕΤ κάποια πολυβιταμινη είτε φολικό οξύ , μαγνήσιο κτλ που λέμε ότι βοηθάει γενικά η είναι περιττό λέτε; Αν έχει κάποια να προτείνει κάποιο συμπλήρωμα γιατί βλέπω ότι στο εξωτερικό παίρνουν φολικό οξύ και βιταμίνη D γιατί λένε ότι βοηθάει πολύ......

Καλησπέρα,εγώ παίρνω και φολικό οξύ Filicine κάθε μέρα και βιταμίνες D lecalcif 25000 μια φορά την εβδομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η condios είπε:

Καλώς τη,,,, εννοείται να παίρνεις. Δεν έχει να κάνει μόνο με την ετ. Εγώ παίρνω φολικό της solgar ,,, κάθε πρωί μαζί με σίδηρο όπως μου έχει προτείνει η γιατρός,,,,και D3 Solgar πάλι μετά το μεσημεριανό (γιατί παίρνεται πάντα μετά από γεύμα),,,,, δεν κάνω διαφήμιση φυσικα την εταιρεία απλά είναι φυτικά και για μένα τα καλύτερα. Παίρνω εδώ και 3 μήνες ήδη και συνεχίζω κανονικά.😘😍

Τέλεια!!!! Σκέφτομαι και εγώ να ξεκινήσω μια πολυβιταμινη της lamberts που έχει φολικό, βιταμίνη D κτλ τώρα πριν την ΕΤ μήπως βοηθήσει καθόλου 😋😋😋😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Think Positive είπε:

Τέλεια!!!! Σκέφτομαι και εγώ να ξεκινήσω μια πολυβιταμινη της lamberts που έχει φολικό, βιταμίνη D κτλ τώρα πριν την ΕΤ μήπως βοηθήσει καθόλου 😋😋😋😋

Για μένα καλό είναι αυτά τα δύο (φολικό και D3 ) να τα παίρνεις μεμονωμένα... άσχετα με τις πολυβιταμινες,,, και οι γιατροί έτσι τα συστήνουν νομίζω,,, καλύτερα να το ρωτήσεις στο γιατρό σου. Ίσως γιατί αν υπάρχουν μέσα σε άλλα σκευάσματα δεν επαρκούν.😘🥰😍🤞🙏❤️👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλα τα κοριτσάκια εδώ και καλη επιτυχία!!!Είμαι καινούρια εδώ.Μολις ξεκίνησα το ταξιδάκι μου.

Παρατηρήσεις εώς στιγμής:Ο άντρας μου αγχώνεται πιο πολυ κ απο μενα,με κάνει να αγχωνομαι κ γω.Σχεδόν αγενεστατο θα τον ελεγα απεναντι στο γιατρό επειδή ζητουσε επίμονα να του εξηγήσει τους κινδύνους υπερδιεγερσης και τον εβαλε να του εξηγησει τις παρενεργειες.Του λέει ο γιατρός σε μία φαση ...το διάβασες στο ίντερνετ?Ο άντρας μου απάντησε ευτυχώς που υπάρχει.Έμεινα σπίτσλες και τον μαλωσα λιγακι.Φοβάται μην πάθω κάτι το καημενο μου.Εχω μία ερώτηση.Υπάρχει κάποια εδώ που να έχει κάνει εμβρυομεταφορά στο ΝΝΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Νικολίνι είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κοριτσάκια εδώ και καλη επιτυχία!!!Είμαι καινούρια εδώ.Μολις ξεκίνησα το ταξιδάκι μου.

Παρατηρήσεις εώς στιγμής:Ο άντρας μου αγχώνεται πιο πολυ κ απο μενα,με κάνει να αγχωνομαι κ γω.Σχεδόν αγενεστατο θα τον ελεγα απεναντι στο γιατρό επειδή ζητουσε επίμονα να του εξηγήσει τους κινδύνους υπερδιεγερσης και τον εβαλε να του εξηγησει τις παρενεργειες.Του λέει ο γιατρός σε μία φαση ...το διάβασες στο ίντερνετ?Ο άντρας μου απάντησε ευτυχώς που υπάρχει.Έμεινα σπίτσλες και τον μαλωσα λιγακι.Φοβάται μην πάθω κάτι το καημενο μου.Εχω μία ερώτηση.Υπάρχει κάποια εδώ που να έχει κάνει εμβρυομεταφορά στο ΝΝΑ?

καλησπερα οπως θα ειδες στη σχετικη ομαδα ΝΝΑ εγω εχω κανει δυο εμβριεταφιρες εκει με δυο διαφορετθκους γιατρους.Εαν μπορώ να βοηθησω καπου πες μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 17/1/2021 at 11:29 ΠΜ, ο/η santaloxilo είπε:

καλησπερα οπως θα ειδες στη σχετικη ομαδα ΝΝΑ εγω εχω κανει δυο εμβριεταφιρες εκει με δυο διαφορετθκους γιατρους.Εαν μπορώ να βοηθησω καπου πες μου

Καλησπέρα συγνωμη για την αργοπορία αλλα τρεχαμε για να κλεισουμε τις εξετασεις για την επιτροπη!Τωρα μενει ακομα μια επισκεψη σε ενδοκρινολογο(ασχετη με το θεμα φακελου επιτροπης)και το dfi του αντρα μου που περιμενουμε αποτελεσμα.Ο κυριος σωτηρχος ειναι ο γιατρος που παμε.Μολις βγει και το dfi μας ειπε να ξανακανουμε ραντεβου.Ειναι επιλογη μας και παμε ιδιωτικα.Οταν τα διαβαζα δε τα πολυκαταφερνα να τα καταλαβω γιατι  με πιανει ενα σχετικο αγχος και δεν ηξερα την εμπειρια σου.Η επιτροπη αργει πολυ?Ποιους γιατρους ειχες?Αν θες να μην γραψεις ονοματα πες μου σε μηνυμα.Σ ευχαριστω πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδη μιλατε για βιταμινες εμεις π ειμαστε στο ξεκινημα της διαδικασιας μας ειπε να παρουμε προφερτιλ και οι 2 ειναι πανακριβες δε με νοιαζει ομως.Αποτελεσμα εχουν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

Επειδη μιλατε για βιταμινες εμεις π ειμαστε στο ξεκινημα της διαδικασιας μας ειπε να παρουμε προφερτιλ και οι 2 ειναι πανακριβες δε με νοιαζει ομως.Αποτελεσμα εχουν?

Ναι σιγουρα κατι κανουν να τις παρετε! Σε μας ειχε δωσει λιφερτιλ κ ανδροφερτι για αντρα.ακομα πιο ακριβες ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα κοριτσιαααα happy valentins dayyy!!τι κανουμε σε ποια φαση βρισκομαστε??μεις καλως ερχοντων των πραγματων προχωραμε στην ετ τον επομενο μηνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/2/2021 at 2:20 ΜΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλησπερα κοριτσιαααα happy valentins dayyy!!τι κανουμε σε ποια φαση βρισκομαστε??μεις καλως ερχοντων των πραγματων προχωραμε στην ετ τον επομενο μηνα!

Εύχομαι να πάνε όλα υπέροχα και να έχετε την πιο όμορφη δεύτερη χαρά στη ζωή σας,,,γιατί νομιζω πως η πρώτη σας είναι η μπεμπάρα σας ε? 🙏👶💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η condios είπε:

Εύχομαι να πάνε όλα υπέροχα και να έχετε την πιο όμορφη δεύτερη χαρά στη ζωή σας,,,γιατί νομιζω πως η πρώτη σας είναι η μπεμπάρα σας ε? 🙏👶💖

 Γεια ομορφη @condios σε ευχαριστουμε πολύ!!!και σε εσένα εύχομαι διδυμάκια!ναι καλα θυμασαι !εσυ πες μου πως εισαι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

 Γεια ομορφη @condios σε ευχαριστουμε πολύ!!!και σε εσένα εύχομαι διδυμάκια!ναι καλα θυμασαι !εσυ πες μου πως εισαι??

Σε ευχαριστώ πολύ 😘😍. Καλά είμαι,,,αναρρωνω από τη διάνοιξη τραχήλου ... Νομίζω για ένα δίμηνο θα αντέξω χωρίς τα διδυμακια μου ακόμα 🤣😂🤣😂🤣😘😍👶❤️👶❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η condios είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ 😘😍. Καλά είμαι,,,αναρρωνω από τη διάνοιξη τραχήλου ... Νομίζω για ένα δίμηνο θα αντέξω χωρίς τα διδυμακια μου ακόμα 🤣😂🤣😂🤣😘😍👶❤️👶❤️ 

Τι κανατε ακριβως??και γιατι διανοιξη τραχηλου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Τι κανατε ακριβως??και γιατι διανοιξη τραχηλου?

Διαγνωστική υστεροσκοπηση όπου έγινε διάνοιξη τραχήλου γιατί ήταν πολύ κλειστός και έκανε τριπλή καμπύλη ως ότου φτάσει στη μήτρα με αποτέλεσμα να έχω πάντα πολύ πόνο στην περίοδο και να μην περνάει και ο οδηγός για την ετ. Όλα καλά . Θα κρατήσει ανοιχτός για κάνα 3-6 μήνες...μετά επανέρχεται... ελπίζω σε αυτό το διάστημα να γίνει το θαύμα 🙏👶❤️👶❤️ Όταν έλεγα εγώ μέθη στην ετ εσείς με κοροϊδεύατε. Και ξανατονιζω ,,,όπως ξέρουμε εμείς το σώμα μας δεν το ξέρει και δεν το καταλαβαίνει κανείς!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η condios είπε:

Διαγνωστική υστεροσκοπηση όπου έγινε διάνοιξη τραχήλου γιατί ήταν πολύ κλειστός και έκανε τριπλή καμπύλη ως ότου φτάσει στη μήτρα με αποτέλεσμα να έχω πάντα πολύ πόνο στην περίοδο και να μην περνάει και ο οδηγός για την ετ. Όλα καλά . Θα κρατήσει ανοιχτός για κάνα 3-6 μήνες...μετά επανέρχεται... ελπίζω σε αυτό το διάστημα να γίνει το θαύμα 🙏👶❤️👶❤️ Όταν έλεγα εγώ μέθη στην ετ εσείς με κοροϊδεύατε. Και ξανατονιζω ,,,όπως ξέρουμε εμείς το σώμα μας δεν το ξέρει και δεν το καταλαβαίνει κανείς!!!!

Έλα ρε κορίτσι είχες τέτοιο θέμα; Ο Θεός να φυλάξει! Άντε τώρα να μείνουν όλα πίσω σου κ με το καλό στη νέα σου προσπάθεια! Για πότε το δρομολογείς; Καταλαβαίνω πως πιέζει σχετικά ο χρόνος; Σωστά το λες! Το σώμα μας το ξέρουμε πρωτίστως εμείς κ μετά όλοι οι άλλοι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Vasilique είπε:

Έλα ρε κορίτσι είχες τέτοιο θέμα; Ο Θεός να φυλάξει! Άντε τώρα να μείνουν όλα πίσω σου κ με το καλό στη νέα σου προσπάθεια! Για πότε το δρομολογείς; Καταλαβαίνω πως πιέζει σχετικά ο χρόνος; Σωστά το λες! Το σώμα μας το ξέρουμε πρωτίστως εμείς κ μετά όλοι οι άλλοι!

Όλα καλά. Συνεχίζουμε με πίστη και προσήλωση. Θα δείξει εφόσον τελειώσει και η αντιβίωση που παίρνω πότε θα γίνει η επόμενη. Για Πασχαλινή την κόβω 😂🤣😂🤣 μπας και γίνει ανάσταση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας χαιρετώ,

πρώτη φορά γράφω εδώ αλλλά σας παρακολουθώ καιρό.

Έκανα ετ στις 8/2/21 και αυριο θα κάνω τη χοριακή,έκανα και 2 τεστ εγκυμοσυνης και αχνοφαίνεται πολυ πολυ λίγο και στα 2 η δεύτερη γραμμούλα παρόλο που είχαν μεταξύ τους τα τεστ 2 μέρες διαφορά και είμαι λίγο αρνητική ότι δεν θα πέτυχε ουτε αυτή η ετ.(εντομεταξυ μεταξυ των 2 ημερών είχα πόνο την μια μερα λες και θα έβλεπα περίοδο)

Η ερώτηση μου είναι αν η χοριακή είναι αρνητική ,έχει κάποιος υπόψην του εαν θελήσουμε να δοκιμάσουμε φυσιολογικά ξέρετε μετά  από  πόσο χρόνικό διάστημα θα  μπορούσαμε να προσπαθήσουμε?

Ελπίζω όλες να καταφέρουμε να αποκτήσουμε αυτό που θέλουμε :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η condios είπε:

Διαγνωστική υστεροσκοπηση όπου έγινε διάνοιξη τραχήλου γιατί ήταν πολύ κλειστός και έκανε τριπλή καμπύλη ως ότου φτάσει στη μήτρα με αποτέλεσμα να έχω πάντα πολύ πόνο στην περίοδο και να μην περνάει και ο οδηγός για την ετ. Όλα καλά . Θα κρατήσει ανοιχτός για κάνα 3-6 μήνες...μετά επανέρχεται... ελπίζω σε αυτό το διάστημα να γίνει το θαύμα 🙏👶❤️👶❤️ Όταν έλεγα εγώ μέθη στην ετ εσείς με κοροϊδεύατε. Και ξανατονιζω ,,,όπως ξέρουμε εμείς το σώμα μας δεν το ξέρει και δεν το καταλαβαίνει κανείς!!!!

Προς Θεου κανεις δε κοροιδευει απλα η ετ ειναι μια διαδιακασια που πρεπει να τη ζησουμε .Ευχομαι να πανε ολα καλα και να γινει το θαυμα!!!συμφωνω οτι ο καθενας μας ξερει το σωμα του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η stellatheoch27 είπε:

Σας χαιρετώ,

πρώτη φορά γράφω εδώ αλλλά σας παρακολουθώ καιρό.

Έκανα ετ στις 8/2/21 και αυριο θα κάνω τη χοριακή,έκανα και 2 τεστ εγκυμοσυνης και αχνοφαίνεται πολυ πολυ λίγο και στα 2 η δεύτερη γραμμούλα παρόλο που είχαν μεταξύ τους τα τεστ 2 μέρες διαφορά και είμαι λίγο αρνητική ότι δεν θα πέτυχε ουτε αυτή η ετ.(εντομεταξυ μεταξυ των 2 ημερών είχα πόνο την μια μερα λες και θα έβλεπα περίοδο)

Η ερώτηση μου είναι αν η χοριακή είναι αρνητική ,έχει κάποιος υπόψην του εαν θελήσουμε να δοκιμάσουμε φυσιολογικά ξέρετε μετά  από  πόσο χρόνικό διάστημα θα  μπορούσαμε να προσπαθήσουμε?

Ελπίζω όλες να καταφέρουμε να αποκτήσουμε αυτό που θέλουμε :-)

Καταρχήν έχε πίστη και υπομονή να κάνεις τη σωστή χοριακη αύριο. Ελπίζω τα τεστ να μην έδειξαν σωστά μέσα απ'την καρδιά μου και να πάρεις θετική χοριακη και όλα να σταματήσουν εδώ από αγωνία και να ξεκινήσει το υπέροχο ταξίδι της μητρότητας!!!🙏👶❤️ Μη σκέφτεσαι το μετά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Προς Θεου κανεις δε κοροιδευει απλα η ετ ειναι μια διαδιακασια που πρεπει να τη ζησουμε .Ευχομαι να πανε ολα καλα και να γινει το θαυμα!!!συμφωνω οτι ο καθενας μας ξερει το σωμα του!

Αστειευόμενη το λέω πως "κοροϊδεύατε" φυσικά και καμιά δεν κοροϊδεύει καμία για την όποια προσπάθεια. Πάνω απ'όλα γυναικεία αλληλεγγύη 😍😘🥰 Και σε σας να έρθει με το καλό το δεύτερο θαυματακι σας 🙏👶❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η stellatheoch27 είπε:

Σας χαιρετώ,

πρώτη φορά γράφω εδώ αλλλά σας παρακολουθώ καιρό.

Έκανα ετ στις 8/2/21 και αυριο θα κάνω τη χοριακή,έκανα και 2 τεστ εγκυμοσυνης και αχνοφαίνεται πολυ πολυ λίγο και στα 2 η δεύτερη γραμμούλα παρόλο που είχαν μεταξύ τους τα τεστ 2 μέρες διαφορά και είμαι λίγο αρνητική ότι δεν θα πέτυχε ουτε αυτή η ετ.(εντομεταξυ μεταξυ των 2 ημερών είχα πόνο την μια μερα λες και θα έβλεπα περίοδο)

Η ερώτηση μου είναι αν η χοριακή είναι αρνητική ,έχει κάποιος υπόψην του εαν θελήσουμε να δοκιμάσουμε φυσιολογικά ξέρετε μετά  από  πόσο χρόνικό διάστημα θα  μπορούσαμε να προσπαθήσουμε?

Ελπίζω όλες να καταφέρουμε να αποκτήσουμε αυτό που θέλουμε :-)

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην πάρεις θετική χοριακή με τέστ να έχει γραμμή. Ποιο έκανες; Ίσως δεν έχει ανέβει ακόμα η ορμόνη πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην πάρεις θετική χοριακή με τέστ να έχει γραμμή. Ποιο έκανες; Ίσως δεν έχει ανέβει ακόμα η ορμόνη πολύ.

Ειναι ενα που γραφει ACCUFAST.Θα προσπαθήσω να είμαι θετική λίγες ώρες έμειναν,ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η condios είπε:

Καταρχήν έχε πίστη και υπομονή να κάνεις τη σωστή χοριακη αύριο. Ελπίζω τα τεστ να μην έδειξαν σωστά μέσα απ'την καρδιά μου και να πάρεις θετική χοριακη και όλα να σταματήσουν εδώ από αγωνία και να ξεκινήσει το υπέροχο ταξίδι της μητρότητας!!!🙏👶❤️ Μη σκέφτεσαι το μετά. 

Ευχαριστώ πολύ για την θετικότητα σας ,θα προσπαθήσω να είμαι ήρεμη ακόμα λίγες ώρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η stellatheoch27 είπε:

Ειναι ενα που γραφει ACCUFAST.Θα προσπαθήσω να είμαι θετική λίγες ώρες έμειναν,ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

Τον κανουν με πρωινα ουρα !με το καλο καλα αποτελεσματα στω χοριακη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...