Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΜΠΤωματα εγκυμοσυνης


anna30

Recommended Posts

στις πριν 10 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Θα έρθει κορίτσι μου! Θα δεις! Θα σου πω την γνώμη μου σχετικά με τις εξετάσεις. Εμείς προσπαθούσα πάνω από δύο χρόνια. Φαντάζεσαι το κλάμα που έριχνα κάθε μήνα! Άρχισε να με επηρεάζει πολύ ψυχολογικά. Μου είχε γίνει εμμονή κατά κάποιο τρόπο. Εγώ ήμουν 31 κι ο άντρας μου 34 όταν ξεκινήσαμε. Ώσπου κάποια στιγμή κουράστηκα από το θα έρθει μικροί είμαστε. Κάνουμε εξετάσεις και βρίσκουμε μικρόβιο στον άντρα μου. Κάνει θεραπεία και σε τρεις μήνες μένω έγκυος. Θέλω να καταλήξω ότι μετανιώνω που δεν το έψαξα νωρίτερα. Πιστεύω θα γλίτωνα πολλά δάκρυα! Μακάρι να μην χρειαστεί να κάνετε τίποτα και να έρθει γρήγορα αλλά συν Αθηνά και χείρα κίνει!💗

Ευχαριστω πολυ!!!ξεκιναμε εξετάσεις μίλησα με το γιατρο ο οποίος παλι δεν ηθελε να ψαχνω γιατι μου λεει ειναι το άγχος..ωραια του λεω θελω να κανω τις εξετάσεις κ να μν βγει τιποτα..Μακαρι να μν εχω τιποτα αλλα μονο άγχος..τοτε υα ηρεμήσω!

θα το πω ξανα ευχαριστω για τη στήριξη Κοριτσια!!!θα σας ενημερώσω!!!😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η anna30 είπε:

Σας ευχαριστω τοσο πολυ όλες σας πραγματικα για τη βοήθεια!λοιπον εχεις πολυ δικιο ..μίλησα με το γιατρο μου και μου ειπε αρχικα σαλπιγγογραφια κ εξεταση σπέρματος ..μετα την καραντίνα ξεκιναω εξετάσεις!!παντως εχω παρατηρήσει οτι οι γυναικολόγοι αρνούνται για κάποιο λογο να μας προτρέψουν για εξετάσεις και θέλουν να προσπαθήσουμε φυσιολογικά.εμεις με το που αποφασίσαμε να προσπαθήσουμε για μωρακι,πηγα για παπ και ζήτησα προγεννητικό με οτι αυτο συνεπάγεται ,συν θρόμβοφιλια αλλα δεν τις έγραφε..κ πηγα κ σε δεύτερο κ σε τρίτο γιατρο κ παλι πηρα την ίδια απάντηση οτι εμεις οι Ελληνίδες εχουμε μια ταση να φαντασιωνόμαστε προβλήματα ενώ δεν υπάρχουν κ να ζούμε με το αν.διαφωνω κάθετα αν με ρωτάτε γιατι ειναι θεμα πρόληψης και μονο!!!

ευχομαι τα καλυτερα κοριτσακι μου με το καλο το μωρακι σου!!!ειστε στήριγμα να ξέρετε!!!!εγω δεν τολμώ να το συζητήσω με κανεναν γιατι ακουω παντα οτι εδω προσπαθούν γυναίκες 5-6-8 χρονια ,ο 1κ 1/2 χρονος ειναι λιγο..

ευχομαι υγεια για ολους μας!!!❤️

 

Για μένα ένας χρόνος είναι πολύς καιρός τώρα αν μιλούσαμε για 6μηνο θα σου έλεγα κάνε ακόμα λίγο κουράγιο. ..όταν κάνεις τις εξετασεις θα σου έρθει πιο εύκολα το μωράκι. .μπορεί να προλάβεις πράγματα και να γλυτώσεις καταστάσεις κ να πάνε όλα φυσιολικά κ τέλεια. .που στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου 😊😊😊. .εγώ ευτυχώς επειδή πρώτα τα έκανα όλα αυτά κ έκανα κ λαμπαροσκοπιση πέτυχα με την πρώτη προσπαθεια! Δόξα τον θεό προς το παρόν πάνε όλα πολυ καλά !εύχομαι να μάθουμε σύντομα όμορφα νέα! !😊😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna30 είπε:

Ευχαριστω πολυ!!!ξεκιναμε εξετάσεις μίλησα με το γιατρο ο οποίος παλι δεν ηθελε να ψαχνω γιατι μου λεει ειναι το άγχος..ωραια του λεω θελω να κανω τις εξετάσεις κ να μν βγει τιποτα..Μακαρι να μν εχω τιποτα αλλα μονο άγχος..τοτε υα ηρεμήσω!

θα το πω ξανα ευχαριστω για τη στήριξη Κοριτσια!!!θα σας ενημερώσω!!!😍

Και πολύ καλά έκανες κατά την γνώμη μου. Καλά αποτελέσματα να έχετε κορίτσι μου(συμβουλή: να κάνετε παράλληλα και οι δυο εξετάσεις όχι μόνο εσύ). Θα χαρούμε πολύ να μας γράψεις νέα και πολύ πολύ σύντομα να μας ανεβάσεις φωτογραφία με το θετικό σου τεστακι!🥰💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dorina είπε:

Για μένα ένας χρόνος είναι πολύς καιρός τώρα αν μιλούσαμε για 6μηνο θα σου έλεγα κάνε ακόμα λίγο κουράγιο. ..όταν κάνεις τις εξετασεις θα σου έρθει πιο εύκολα το μωράκι. .μπορεί να προλάβεις πράγματα και να γλυτώσεις καταστάσεις κ να πάνε όλα φυσιολικά κ τέλεια. .που στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου 😊😊😊. .εγώ ευτυχώς επειδή πρώτα τα έκανα όλα αυτά κ έκανα κ λαμπαροσκοπιση πέτυχα με την πρώτη προσπαθεια! Δόξα τον θεό προς το παρόν πάνε όλα πολυ καλά !εύχομαι να μάθουμε σύντομα όμορφα νέα! !😊😊😊😊

Αχ ναι με την πρωτη;;Μπραβο πολυ χαιρομαι !!!κοριτσια θα εχουμε ευχάριστα νέα ειμαι σίγουρη!αισιοδοξια κ πιστη!

🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Και πολύ καλά έκανες κατά την γνώμη μου. Καλά αποτελέσματα να έχετε κορίτσι μου(συμβουλή: να κάνετε παράλληλα και οι δυο εξετάσεις όχι μόνο εσύ). Θα χαρούμε πολύ να μας γράψεις νέα και πολύ πολύ σύντομα να μας ανεβάσεις φωτογραφία με το θετικό σου τεστακι!🥰💗

Το υποσχομαι!!!!🙏🙏🙏🙏

υγεια σε ολους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα. Θα ήθελα τη γνώμη σας σε κάτι σχετικό...είναι ο τρίτος μήνας που προσπαθούμε με τον άντρα μου για δεύτερο μωράκι έπειτα από μια επιτυχή εγκυμοσύνη και μια παλινδρομη κύηση. Σε δύο μέρες περιμένω περίοδο αλλά εδώ και 2 μέρες έχω πόνο στη μέση και σήμερα είχα το πρωί λίγα καφέ υγρά...θεώρησα ότι ξεκίνησε η περίοδος αλλά το απόγευμα σταμάτησαν και έχει μεινει μόνο ο πόνος στη μέση... σκέφτομαι αν πρέπει να κάνω κάποιο τεστ εγκυμοσύνης ή είναι νωρίς και απλά τα καφέ υγρά ήταν τα προεόρτια της περιόδου..είναι η πρώτη φορά που τα παρατηρώ στον κύκλο ενώ στις προηγούμενες εγκυμοσύνες δεν είχα κάτι ανάλογο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλες!! Εδώ και 2 μήνες προσπαθούμε με τον άντρα μου για μωράκι. Είμαι στην 23 μέρα με κύκλο 27 28 ημέρες. Εδώ και τρείς μέρες έχω λίγες ζαλάδες και ανακάτεμα. Επίσης έχω λίγα τσιμπήματα κάτω στη κοιλιά αριστερά. Το παραξενο που νιώθω και δεν ξέρω αν το έχει καμία είναι μια αισθηση όχι ακριβώς πονου πλ περιεργη στο κόλπο και στην γυρω "περιοχή". Το έχει νιώσει καμία;; Υπάρχει ελπίδα να κάνω ένα τεστ;; Τι λέτε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Νινακι123 είπε:

Καλησπέρα σε όλες!! Εδώ και 2 μήνες προσπαθούμε με τον άντρα μου για μωράκι. Είμαι στην 23 μέρα με κύκλο 27 28 ημέρες. Εδώ και τρείς μέρες έχω λίγες ζαλάδες και ανακάτεμα. Επίσης έχω λίγα τσιμπήματα κάτω στη κοιλιά αριστερά. Το παραξενο που νιώθω και δεν ξέρω αν το έχει καμία είναι μια αισθηση όχι ακριβώς πονου πλ περιεργη στο κόλπο και στην γυρω "περιοχή". Το έχει νιώσει καμία;; Υπάρχει ελπίδα να κάνω ένα τεστ;; Τι λέτε;;

Καλησπερα κοριτσι μου, τα υπολοιπα που λες εκτος απο την αισθηση στον κολπο,τα ειχα κ εγω πριν μαθω οτι ειμαι εγκυος!! Παντως ειναι νωρις ακομα, περιμενε τουλαχιστον μεχρι τη μερα που περιμενεις περιοδο, μην απογοητευτεις αδικα!! Ευχομαι να εχει γινει το θαυματακι😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου, τα υπολοιπα που λες εκτος απο την αισθηση στον κολπο,τα ειχα κ εγω πριν μαθω οτι ειμαι εγκυος!! Παντως ειναι νωρις ακομα, περιμενε τουλαχιστον μεχρι τη μερα που περιμενεις περιοδο, μην απογοητευτεις αδικα!! Ευχομαι να εχει γινει το θαυματακι😊

Αχ σ'ευχαριστώ παρα πολυ!!! Είμαι. Λίγο ανυπομονη και αγχώνομαι.. Εχω παρει ένα τεστ σα πο αυτά που κάνεις μέχρι 6 μέρες πριν την καθυστέρηση αλλά ακόμα διστάζω.. Αυτό που με προβληματίζει είναι αυτό το παράξενο πράγμα που νιώθω και δεν το έχω ξανά ακουσει ποτε.. Ευχαριστώ παντως τόσο πλ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...