Μετάβαση σε περιεχόμενο

Έμβρυα 3 ημερών


Elenimar

Recommended Posts

Κορίτσια Καλημέρα! Έκανα εμβρυομεταφορα αλλά δεν είμαιπολύ αισιόδοξη γιατί βάλαμε 2 έμβρυα 3 ημερών το ένα με 7 κύτταρά (grade 2) και το άλλο με 5 κύτταρα (grade 3). Ειδικά για το δεύτερο δύσκολο να πιάσει. Ήθελα να.μου πείτε τη δική σας εμπειρία. Έπιασε κάποια κοπέλα με παρόμοια έμβρυα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Elenimar είπε:

Κορίτσια Καλημέρα! Έκανα εμβρυομεταφορα αλλά δεν είμαιπολύ αισιόδοξη γιατί βάλαμε 2 έμβρυα 3 ημερών το ένα με 7 κύτταρά (grade 2) και το άλλο με 5 κύτταρα (grade 3). Ειδικά για το δεύτερο δύσκολο να πιάσει. Ήθελα να.μου πείτε τη δική σας εμπειρία. Έπιασε κάποια κοπέλα με παρόμοια έμβρυα;

Καλησπέρα κορίτσι μου, δεν γνωρίζω να σου απαντήσω στην ερώτηση σου, απλά θέλω να ρωτήσω γιατί βάλατε 3 ημερών και δεν περιμένατε να γίνουν βλαστοκύστες 5 ημερών κορίτσι μου; Εμένα ο δικός μου δεν με ρώτησε καν τι θέλω μου ανακοίνωσε απλά ότι θα τα αφήσουμε να γίνουν 5 ημερών, την Κυριακή θα έχουμε τα αποτελέσματα. Μου είναι πολύ μπερδευτικό όλο αυτό που κάποιος θεωρεί 3 μέρες πιο κατάλληλα και κάποιος άλλος 5!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου, δεν γνωρίζω να σου απαντήσω στην ερώτηση σου, απλά θέλω να ρωτήσω γιατί βάλατε 3 ημερών και δεν περιμένατε να γίνουν βλαστοκύστες 5 ημερών κορίτσι μου; Εμένα ο δικός μου δεν με ρώτησε καν τι θέλω μου ανακοίνωσε απλά ότι θα τα αφήσουμε να γίνουν 5 ημερών, την Κυριακή θα έχουμε τα αποτελέσματα. Μου είναι πολύ μπερδευτικό όλο αυτό που κάποιος θεωρεί 3 μέρες πιο κατάλληλα και κάποιος άλλος 5!

Τι να σου πω δεν μου ανέφερε καν τη περίπτωση των 5 ημερών. Νομίζω ότι επειδή ήταν μόνο 2 τα δικά μου ίσως δεν ήθελε να διακινδυνεύει να χαθούν τη 5η μέρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Elenimar είπε:

Κορίτσια Καλημέρα! Έκανα εμβρυομεταφορα αλλά δεν είμαιπολύ αισιόδοξη γιατί βάλαμε 2 έμβρυα 3 ημερών το ένα με 7 κύτταρά (grade 2) και το άλλο με 5 κύτταρα (grade 3). Ειδικά για το δεύτερο δύσκολο να πιάσει. Ήθελα να.μου πείτε τη δική σας εμπειρία. Έπιασε κάποια κοπέλα με παρόμοια έμβρυα;

Καλησπέρα, εύχομαι απο καρδιάς να είναι τα τυχερά σου. Να πάνε όλα τέλεια και να έχεις θετικό αποτέλεσμα. Κάποιοι γιατροί συμφωνούν στο να μπουν 3 ημερών γιατί λειτουργούν καλύτερα σε φυσικό περιβάλλον μήτρας. Να είσαι ήρεμη και θετική. Εξάλλου ο κάθε γιατρός πράττει ανάλογα την κατάσταση της εκάστοτε γυναίκας. Και πάλι , ευχές ολόψυχες για θετική ενέργεια από μένα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Elenimar είπε:

Τι να σου πω δεν μου ανέφερε καν τη περίπτωση των 5 ημερών. Νομίζω ότι επειδή ήταν μόνο 2 τα δικά μου ίσως δεν ήθελε να διακινδυνεύει να χαθούν τη 5η μέρα...

Πόσα ωάρια έβγαλες και πόσα γονημοποιήθηκαν κορίτσι μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η condios είπε:

Καλησπέρα, εύχομαι απο καρδιάς να είναι τα τυχερά σου. Να πάνε όλα τέλεια και να έχεις θετικό αποτέλεσμα. Κάποιοι γιατροί συμφωνούν στο να μπουν 3 ημερών γιατί λειτουργούν καλύτερα σε φυσικό περιβάλλον μήτρας. Να είσαι ήρεμη και θετική. Εξάλλου ο κάθε γιατρός πράττει ανάλογα την κατάσταση της εκάστοτε γυναίκας. Και πάλι , ευχές ολόψυχες για θετική ενέργεια από μένα!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ για το μήνυμα σου. Να σου πω και εγώ προτιμώ την 3 ημερών απλά δεν είμαι σίγουρη κατά πόσο είναι ποιοτικά αυτά που έβαλα. Γι'αυτό ρώτησα αν υπάρχει κοπέλα που να έπιασε με έμβρυα με ίδια χαρακτηριστικά με τα δικά μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Άντρεα είπε:

Πόσα ωάρια έβγαλες και πόσα γονημοποιήθηκαν κορίτσι μου;

Έβγαλα 8 από τα οποία  6 ώριμα. Γονιμοποιηθηκαν τα 3 και προχώρησαν τα 2.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Elenimar είπε:

Έβγαλα 8 από τα οποία  6 ώριμα. Γονιμοποιηθηκαν τα 3 και προχώρησαν τα 2.

Όπως λένε και οι γιατροί μας,,,,,1 και καλό χρειαζόμαστε στην τελική που θα κάνει την αναμονή χαμόγελο ευτυχίας για μια ζωή!!!!!!! Εύχομαι και πάλι τα καλύτερα!!!! Stay safe, stay positive!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/11/2020 at 5:13 ΜΜ, ο/η Elenimar είπε:

Κορίτσια Καλημέρα! Έκανα εμβρυομεταφορα αλλά δεν είμαιπολύ αισιόδοξη γιατί βάλαμε 2 έμβρυα 3 ημερών το ένα με 7 κύτταρά (grade 2) και το άλλο με 5 κύτταρα (grade 3). Ειδικά για το δεύτερο δύσκολο να πιάσει. Ήθελα να.μου πείτε τη δική σας εμπειρία. Έπιασε κάποια κοπέλα με παρόμοια έμβρυα;

Να πιστέψεις στα εμβρυακια σου και όλα θα γίνουν όπως πρεπει... Πολλές φορές το περιβάλλον της μήτρας είναι πολύ πιο φιλικό και αναπτύσσονται καλύτερα σε σχέση με το "σωλήνα"! Χεχε σου εύχομαι σύντομα μια θετική χοριακη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Να πιστέψεις στα εμβρυακια σου και όλα θα γίνουν όπως πρεπει... Πολλές φορές το περιβάλλον της μήτρας είναι πολύ πιο φιλικό και αναπτύσσονται καλύτερα σε σχέση με το "σωλήνα"! Χεχε σου εύχομαι σύντομα μια θετική χοριακη!!! 

Αχ μακάρι! Βέβαια η ψυχολογία είναι δύσκολο πράγμα. Δεν μπορώ να ελέγξω το άγχος μου ώρες ώρες και νομίζω και τα φάρμακα που παίρνουμε μας κάνουν χειρότερα. Απλά ακούω για κοπέλες που βάλανε βλαστοκυστες ή άριστα έμβρυα 3 ημερών και δεν πιάσανε και λέω σε εμένα θα κάτσει; Δεν φημίζομαι και για την τύχη μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Elenimar είπε:

Αχ μακάρι! Βέβαια η ψυχολογία είναι δύσκολο πράγμα. Δεν μπορώ να ελέγξω το άγχος μου ώρες ώρες και νομίζω και τα φάρμακα που παίρνουμε μας κάνουν χειρότερα. Απλά ακούω για κοπέλες που βάλανε βλαστοκυστες ή άριστα έμβρυα 3 ημερών και δεν πιάσανε και λέω σε εμένα θα κάτσει; Δεν φημίζομαι και για την τύχη μου...

Είναι λογικό να νιώθεις έτσι... Θα έχεις πολλά σκαμπανευασματα και αυτό για να "προετοιμάζεις" τον εαυτό σου για πιθανή αποτυχία.. Και εγώ έτσι φοβόμουν και η κάθε μία εδώ μέσα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/11/2020 at 5:13 ΜΜ, ο/η Elenimar είπε:

Κορίτσια Καλημέρα! Έκανα εμβρυομεταφορα αλλά δεν είμαιπολύ αισιόδοξη γιατί βάλαμε 2 έμβρυα 3 ημερών το ένα με 7 κύτταρά (grade 2) και το άλλο με 5 κύτταρα (grade 3). Ειδικά για το δεύτερο δύσκολο να πιάσει. Ήθελα να.μου πείτε τη δική σας εμπειρία. Έπιασε κάποια κοπέλα με παρόμοια έμβρυα;

Καλησπέρα κορίτσι μου! Σε ποια μερα είσαι? Τις πρωτες 5 μέρες ταυλα στο κρεβάτι μέχρι τουαλετα! Έτσι μου είπαν εμένα. ..καο πήγε καλά! 

Εγώ έβαλα 3ημερών αλλά το ένα 8 κυττάρων κ το άλλο 10 κυττάρων. .αλλά μπορει να μην παίζει ρόλο το πόσο γρήγορα αναπτύσσονται.

Να κανεις καλη διατροφη εμενα μου είπε να τρωω 3 ασπραδια καθε μερα κ παιρνω vasclor αντιπυκτικες prezolon φιλικό οξύ κ του θυροείδη μου να πίνεις νερό βοηθάει πολύ κ φρούτα !  εύχομαι καλή επιτυχία!ενημέρωσε μας !❤🌷🌷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Dorina είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Σε ποια μερα είσαι? Τις πρωτες 5 μέρες ταυλα στο κρεβάτι μέχρι τουαλετα! Έτσι μου είπαν εμένα. ..καο πήγε καλά! 

Εγώ έβαλα 3ημερών αλλά το ένα 8 κυττάρων κ το άλλο 10 κυττάρων. .αλλά μπορει να μην παίζει ρόλο το πόσο γρήγορα αναπτύσσονται.

Να κανεις καλη διατροφη εμενα μου είπε να τρωω 3 ασπραδια καθε μερα κ παιρνω vasclor αντιπυκτικες prezolon φιλικό οξύ κ του θυροείδη μου να πίνεις νερό βοηθάει πολύ κ φρούτα !  εύχομαι καλή επιτυχία!ενημέρωσε μας !❤🌷🌷

Καλησπέρα! Το Σάββατο θα κάνω χοριακη αλλά πιστεύω αρνητικό θα δω. Είμαι 9η μέρα μετά την εμβρυομεταφορα με κανένα σοβαρό σύμπτωμα μόνο λίγο πρησμένο στήθος που πάντα έχω πριν αδιαθετησω...α και δυο νύχτες ξύπνησα μούσκεμα στον ιδρώτα πάλι κάποιες φορές το παθαίνω πριν αδιαθετησω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elenimar είπε:

Καλησπέρα! Το Σάββατο θα κάνω χοριακη αλλά πιστεύω αρνητικό θα δω. Είμαι 9η μέρα μετά την εμβρυομεταφορα με κανένα σοβαρό σύμπτωμα μόνο λίγο πρησμένο στήθος που πάντα έχω πριν αδιαθετησω...α και δυο νύχτες ξύπνησα μούσκεμα στον ιδρώτα πάλι κάποιες φορές το παθαίνω πριν αδιαθετησω...

και εγώ έτσι έλεγα μέχρι κ την τελευταία μέρα. .λέω τώρα έρχετε η περιοδος. .ήμουν σίγουρη ότι θα μου πουν αρνητικό. .ως που ήρθαν τα αποτελέσματα κ αρχιζα να χοροπηδάω από χαρά! Ετρεμα σαν το ψάρι από χαρά! 

μην βιάζεσαι θα δεις το Σάββατο! Εύχομαι θετική χοριακη! 😉😚😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dorina είπε:

και εγώ έτσι έλεγα μέχρι κ την τελευταία μέρα. .λέω τώρα έρχετε η περιοδος. .ήμουν σίγουρη ότι θα μου πουν αρνητικό. .ως που ήρθαν τα αποτελέσματα κ αρχιζα να χοροπηδάω από χαρά! Ετρεμα σαν το ψάρι από χαρά! 

μην βιάζεσαι θα δεις το Σάββατο! Εύχομαι θετική χοριακη! 😉😚😍

Μακάρι αλλά βλέπω κοπέλες που βάλανε 2 άριστα εμβρυακια και δε πέτυχαν και λέω θα πετύχω εγώ με ένα καλό και ένα μέτριο; Τέλος πάντων θα δείξει. Εσύ τελικά πόσα μωράκια έχεις στην κοιλίτσα σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elenimar είπε:

Μακάρι αλλά βλέπω κοπέλες που βάλανε 2 άριστα εμβρυακια και δε πέτυχαν και λέω θα πετύχω εγώ με ένα καλό και ένα μέτριο; Τέλος πάντων θα δείξει. Εσύ τελικά πόσα μωράκια έχεις στην κοιλίτσα σου;

Δεν ξέρω ακόμα! Θα πάω την άλλη πέμπτη για υπερηχο για να δούμε σάκο! Μακάρι να πάνε όλα καλά από εδώ κ πέρα! !

Εγώ πιστευω ότι θα είσαι έγκυος! 

Στην αρχή δεν υπάρχουν σύμπτωμα συνήθως !μόνο πρισμένο στήθος κ μπορεί συμπτώματα περιόδου. Ειναι ακριβώς λες κ περιμένεις περίοδο! Αν κανεις διατροφή  θα βοηθήσει στην ανάπτυξη των εμβρύων. .μην το αφήνεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Elenimar είπε:

Μακάρι αλλά βλέπω κοπέλες που βάλανε 2 άριστα εμβρυακια και δε πέτυχαν και λέω θα πετύχω εγώ με ένα καλό και ένα μέτριο; Τέλος πάντων θα δείξει. Εσύ τελικά πόσα μωράκια έχεις στην κοιλίτσα σου;

Τι προβλήμα είχες κ έκανες εξωσωματική?τι ηλικία εχεις? Πόσα ωάρια είχες κ πόσα έμβρυα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dorina είπε:

Τι προβλήμα είχες κ έκανες εξωσωματική?τι ηλικία εχεις? Πόσα ωάρια είχες κ πόσα έμβρυα? 

Φαινομενικά κανένα πρόβλημα ούτε εγώ ούτε ο άντρας μου. Όλες οι εξετάσεις ήταν εξαιρετικές. Προσπαθούσαμε συστηματικά για 13 μήνες αλλά δεν άντεξα άλλο και προχώρησα στην εξωσωματικη. Έκανα διεγερση με 250 μονάδες gonal και πήρα 8 ωαρια εκ των οποίων τα 6 ήταν  ώριμα και μόνο τα 3 γονιμοποιηθηκαν. Από τα 3 το 1 πολύ καλό το δεύτερο ικανοποιητικό και το τρίτο δεν άντεξε. Πιστεύω εγώ θέμα με την ποιότητα των ωαρίων τελικά. Έχω απογοητευτεί γιατί αυτό είναι κάτι που δεν λύνεται.  Είμαι 33 χρονών. Εσύ είχε ς κάποιο θεμα; Πόσο χρονών είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Elenimar είπε:

Φαινομενικά κανένα πρόβλημα ούτε εγώ ούτε ο άντρας μου. Όλες οι εξετάσεις ήταν εξαιρετικές. Προσπαθούσαμε συστηματικά για 13 μήνες αλλά δεν άντεξα άλλο και προχώρησα στην εξωσωματικη. Έκανα διεγερση με 250 μονάδες gonal και πήρα 8 ωαρια εκ των οποίων τα 6 ήταν  ώριμα και μόνο τα 3 γονιμοποιηθηκαν. Από τα 3 το 1 πολύ καλό το δεύτερο ικανοποιητικό και το τρίτο δεν άντεξε. Πιστεύω εγώ θέμα με την ποιότητα των ωαρίων τελικά. Έχω απογοητευτεί γιατί αυτό είναι κάτι που δεν λύνεται.  Είμαι 33 χρονών. Εσύ είχε ς κάποιο θεμα; Πόσο χρονών είσαι;

Εγώ πάω 34!εγώ έκανα φυσιολογικη συλληψη μετά από 1 χρόνο κ προσπαθείων.έγινε αποβολη! 

Πέρασαν 2 χρόνια μετά που τίποτα. .έκανα πάρα πολλές εξετασεις. .μου έλεγαν όλοι οι γιατροί για ενδομητριωση κ να κάνω λαμπαροσκοπιση. .τελικά πήγα σε έναν πολύ καλό γιατρό έκανα μαγνητικη κάτω κοιλιάς κ φάνηκαν διατεταμενες σαλπιγγες. Κάνω μια λαμπαροσκοπιση και είχα πολλά προβλήματα πολύποδες είχα κολλήσει χλαμηδια που μου χάλασαν τις σαλπίγγες αλλά ενδομητριωση δεν είχα! 

Αφαιρεσα τις σαλπιγγες γιατί είναι τοξικές για το έμβρυο όταν γίνουν υδροσαλπιγγες. .πέρσι το καλοκαίρι. .μέσα σε αυτόν τον χρόνο προετοιμαστικα με πολλές εξέτασεις έφτιαξα τον θυροείδη μου για να είναι όλα κομπλέ έκανα διατροφή. .και τώρα έκανα εξωσωματική κ πήγαν όλα καλά! Είχα χαμηλή ΑΜΗ μου έιπε ο γιατρός κ λεπτό ενδομητριο που είναιαρνητικό για να μπορείς να συγκρατήθει το έμβρυο! Όταν δεν μπορείς να συλλάβεις πάντα υπάρχει αιτία. .αν την ανακάλυψεις κ την αντιμετώπισεις θα πιασεις εύκολα. Αν πας κατευθείαν έτσι χωρίς εξετάσεις απαραίτητες ίσως να ταλαιπωρηθεις.εύχομαι θετικά όλα να είναι . .πες μας αποτελέσματαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elenimar είπε:

Φαινομενικά κανένα πρόβλημα ούτε εγώ ούτε ο άντρας μου. Όλες οι εξετάσεις ήταν εξαιρετικές. Προσπαθούσαμε συστηματικά για 13 μήνες αλλά δεν άντεξα άλλο και προχώρησα στην εξωσωματικη. Έκανα διεγερση με 250 μονάδες gonal και πήρα 8 ωαρια εκ των οποίων τα 6 ήταν  ώριμα και μόνο τα 3 γονιμοποιηθηκαν. Από τα 3 το 1 πολύ καλό το δεύτερο ικανοποιητικό και το τρίτο δεν άντεξε. Πιστεύω εγώ θέμα με την ποιότητα των ωαρίων τελικά. Έχω απογοητευτεί γιατί αυτό είναι κάτι που δεν λύνεται.  Είμαι 33 χρονών. Εσύ είχε ς κάποιο θεμα; Πόσο χρονών είσαι;

Η χαμηλή γονιμοποίηση και η μέτρια ποιότητα εμβρύων συχνά υποδηλώνουν προβληματάκι στο σπέρμα. Έχετε κάνει πιο εξειδικευμένες εξετάσεις - π.χ κατάτμηση dna- σε καλό κέντρο; Εύχομαι όλα να πάνε καλά αυτήν την φορά και να έχεις ένα θετικό αποτέλεσμα. Αν όχι, η μικρογονιμοποίηση ίσως βοηθούσε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Jaipur είπε:

Η χαμηλή γονιμοποίηση και η μέτρια ποιότητα εμβρύων συχνά υποδηλώνουν προβληματάκι στο σπέρμα. Έχετε κάνει πιο εξειδικευμένες εξετάσεις - π.χ κατάτμηση dna- σε καλό κέντρο; Εύχομαι όλα να πάνε καλά αυτήν την φορά και να έχεις ένα θετικό αποτέλεσμα. Αν όχι, η μικρογονιμοποίηση ίσως βοηθούσε. 

Είναι η πρώτη προσπάθεια εξωσωματικής. Αν δεν πετύχουμε θα κάνουμε ό,τι εξετάσεις μας ζητήσει ο γιατρός...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • αχ κορίτσι μου, διαβάζω το μήνυμά σου και η καρδιά μου πονάει. Πρόσφατα βίωσα αποβολή στην αρχή της εγκυμοσύνης δεν μπορώ καν να φανταστώ πώς είναι να χάνεις το μωρό σου στις 35 εβδομάδες.  Είναι τόσο λογικό όλο αυτό που νιώθεις.. πάρε το χρόνο σου κάνε ό,τι καλύτερο μπορείς για την ψυχική σου ηρεμία και φυσικά είναι παρήγορο το ότι έχεις ήδη ένα κοριτσάκι αλλά σε καμία περίπτωση δεν αντικαθιστά το μωρό που έφυγε, το καταλαβαίνω. Ο πόνος θα μαλακώσει κάποια στιγμή, θέλει χρόνο, και είναι εντάξει να σου δώσεις αυτό τον χρόνο ενώ ταυτόχρονα φροντίζεις το παιδί σου. Τι σου είπαν οι γιατροί, γιατί μπορεί να έγινε αυτό; 
    • Καλησπέρα κορίτσια ήθελα να γράψω κάπου να πω τον πόνου πριν 15 μέρες έχασα το μωρό μου ήμουν έγκυος 35 εβδομάδων είχα μια τέλεια εγκυμοσύνη όλα καλά οι εξετάσεις εξαιρετικά όλες και ξαφνικα ένα βράδυ άρχισα να έχω πόνους ελαφρούς μετά από λίγο δυνατούς μαζί με αίμα στο εσώρουχο μου πήγα νοσοκομείο γρήγορα και εκεί μου λένε το μωρό σου δεν εχει παλμό είναι νεκρό με έβαλαν για καισαρική εκείνη έσβησαν όλα ....νιώθω πως έχει σταματήσει ο χρόνος με πιάνουν συνέχεια κλάματα πονάω μέσα μου έχω και ένα κοριτσάκι το πρώτο μου παιδί αυτό που παιδί που πρέπει να σταθώ δυνατή μου λένε όλοι αλλά δεν μπορώ να ξεχάσω το μωρό που είχα στη κοιλιά μου τόσους μήνες.. συγνώμη αν κούρασε το μνμ ήθελα να τα πω κάπου
    • Κορίτσι μου καλώς ήρθες!! Με το καλό το μωράκι σου!! Για την αποκόλληση μην στεναχωριέσαι δεν είναι τίποτα! Από ότι ξέρω το παθαίνουν αρκετές γυναίκες! Ξεκούραση και προγεστερόνη θέλει και όλα θα πάνε καλά!! Αφού έχετε ακούσει και καρδούλα δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας!! Είσαι ακόμα δοκιμαστικό μέλος και τα μηνύματα σου αργούν να φανούν! Αν περάσεις τις 20 δημοσιεύσεις τότε θα φαίνονται κατευθείαν! Συνέχισε να γράφεις για να βγεις από δοκιμαστικό μέλος και να μεγαλώσει η παρέα του Φεβρουαρίου 💓🥰🥰♥️♥️
    • Αν το νιώθω λέει!! Μετράω τις ώρες εγώ!! Συνέχισε να γράφεις κορίτσι μου όταν σου εγκρίνουν και τις 20 δημοσιεύσεις θα μπορείς να γράφεις κατευθείαν για να υπάρχει κανονική επικοινωνία γιατί είναι πολύ σπαστικό αυτό!!! Και εγώ κάθε μέρα προσεύχομαι πραγματικά για να πάνε όλα καλά για όλες μας!! ♥️♥️
    • Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου, χάρηκα πολύ για σένα!! Έρχεται το ουράνιο τοξο σας🌈 όλα να πάνε κατ'ευχην μέχρι τέλους, κια ανεφελη εγκυμοσύνη εύχομαι ολόψυχα❣️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...