Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Kelly_92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Νέα στο φόρουμ και ήθελα να πω ένα γεια και να συστηθώ στα γρήγορα. 14+5 σήμερα στο πρώτο μου, 28 ετών και από Θεσσαλονίκη.

Καλώς ήρθες 😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

Κορίτσια όλα καλά για σήμερα. Πήγαμε γιατρό.. 170 γραμμάρια είναι. Σίγουρα κορίτσι... 16 εβδομάδων... Θα ξανά πάω σε 3 εβδομάδες!! 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια όλα καλά για σήμερα. Πήγαμε γιατρό.. 170 γραμμάρια είναι. Σίγουρα κορίτσι... 16 εβδομάδων... Θα ξανά πάω σε 3 εβδομάδες!! 😁

Ααα έχουμε πολλές υπέρηχο αυτήν την εβδομαδα.. Και εμένα 175 μου είπε είναι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

Ααα έχουμε πολλές υπέρηχο αυτήν την εβδομαδα.. Και εμένα 175 μου είπε είναι.. 

Τελειααα ααα. 💓💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Kelly_92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Νέα στο φόρουμ και ήθελα να πω ένα γεια και να συστηθώ στα γρήγορα. 14+5 σήμερα στο πρώτο μου, 28 ετών και από Θεσσαλονίκη.

Καλωσηρθες κοπέλα μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Clairy. είπε:

Κοριτσια ξέρει καμία αν το επίδομα γεννήσεις τα 2000 ευρώ πιάνει και εμάς; 

Πολύ καλή ερώτηση! Πρέπει να το ψάξουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μας πιάνει Ναι. Αρκεί να πληρούται το εισοδηματικό κριτήριο που είναι αν δεν κάνω λάθος 40.000 ευρώ ετήσιο οικογενειακό εισόδημα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Το διάβασα αυτό αλλά δε γράφει πουθενά για τις υπόλοιπες χρονιές. Λέει μόνο για το 2020 και αρχές του 2021

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Μας πιάνει Ναι. Αρκεί να πληρούται το εισοδηματικό κριτήριο που είναι αν δεν κάνω λάθος 40.000 ευρώ ετήσιο οικογενειακό εισόδημα. 

Νομίζω αν είχαμε 40.000 το χρόνο δε θα μας ένοιαζαν τα 2000 ευρώ 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Το διάβασα αυτό αλλά δε γράφει πουθενά για τις υπόλοιπες χρονιές. Λέει μόνο για το 2020 και αρχές του 2021

Μίλησα με τον ΟΠΕΚΑ, ισχύει κανονικά. Το επίδομα δε βγήκε μόνο για 1 χρονιά. Επίσης μου είπαν ότι η αίτηση μπορεί να γίνει κ επιτόπου στο μαιευτήριο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Νομίζω αν είχαμε 40.000 το χρόνο δε θα μας ένοιαζαν τα 2000 ευρώ 😂😂😂

Εγώ όφειλα να το πω κυρία μου! Μπορεί να είστε μπρούκληδες  😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Νομίζω αν είχαμε 40.000 το χρόνο δε θα μας ένοιαζαν τα 2000 ευρώ 😂😂😂

Είναι 40.000 μεικτά όχι καθαρά, οπότε δεν είναι και τόσο μεγάλο πια το ποσό. Σύμφωνα με το ΦΕΚ όμως για τον υπολογισμό του συνολικού οικογενειακού εισοδήματος για το επίδομα μπαίνει και ένας συντελεστής που μειώνει τελικά το συνολικό ποσό, οπότε οι περισσότερες οικογένειες το δικαιούνται (εκτός από τους πραγματικά υψηλόμισθους).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Liiida είπε:

Εγώ όφειλα να το πω κυρία μου! Μπορεί να είστε μπρούκληδες  😋

Γέλασα πολύ.. 😂😂 Εμένα σήμερα μου εξήγησε εδώ ο λογιστής στη δουλειά πότε φεύγω από που πληρώνομαι και πότε θα γυρίσω κλπ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Liiida είπε:

Μίλησα με τον ΟΠΕΚΑ, ισχύει κανονικά. Το επίδομα δε βγήκε μόνο για 1 χρονιά. Επίσης μου είπαν ότι η αίτηση μπορεί να γίνει κ επιτόπου στο μαιευτήριο. 

Πρέπει να είμαστε παντρεμένες για να το πάρουμε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Πρέπει να είμαστε παντρεμένες για να το πάρουμε;

Δε νομίζω.. Στην μητέρα δίνετε αυτό το επίδομα. Ούτε εγω ειμαι. Αν και σκοπεύω να κάνω έναν πολιτικό πριν γεννήσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Πρέπει να είμαστε παντρεμένες για να το πάρουμε;

Συμφωνώ με την @Clairy. η μητέρα δικαιούται το επίδομα, όχι το ζευγάρι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Πρέπει να είμαστε παντρεμένες για να το πάρουμε;

Οχι σίγουρα!! Έχω δικό μου άτομο που το πήρε μη έχοντας στα χαρτιά τίποτα με τον άντρα της. Αυτό δίνεται στις μητέρες όπως είπαν κ τα κορίτσια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Clairy. @Liiida @Tweema ευχαριστώ κορίτσια! Ωραία γιατί εμείς είχαμε προγραμματίσει τον γάμο για 17/7 αλλά νομίζω θα έχω άλλες προτεραιότητες στην 38η εβδομάδα 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα βλέπω πολλές έχουμε το ίδιο θέμα με τους συντρόφους! Εδώ εμείς προσπαθούμε να κάνουμε ένα απλό σύμφωνο και λόγω του ότι η πρεσβεία της χώρας του άντρα μου υπολειτουργεί με τον κοβιντ ούτε το πιστοποιητικό γέννησης του δεν μπορούμε να πάρουμε για να γίνει η δήλωση.

Δεν πειράζει! Θα έχουμε να λέμε ιστορίες στο μέλλον για την εγκυμοσύνη σε εποχή πανδημίας!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kelly_92 είπε:

Χαχα βλέπω πολλές έχουμε το ίδιο θέμα με τους συντρόφους! Εδώ εμείς προσπαθούμε να κάνουμε ένα απλό σύμφωνο και λόγω του ότι η πρεσβεία της χώρας του άντρα μου υπολειτουργεί με τον κοβιντ ούτε το πιστοποιητικό γέννησης του δεν μπορούμε να πάρουμε για να γίνει η δήλωση.

Δεν πειράζει! Θα έχουμε να λέμε ιστορίες στο μέλλον για την εγκυμοσύνη σε εποχή πανδημίας!

 

Δεν πειράζει, καλή λευτεριά να έχουμε και όλα τα άλλα θα γίνουν 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Kelly_92 είπε:

Χαχα βλέπω πολλές έχουμε το ίδιο θέμα με τους συντρόφους! Εδώ εμείς προσπαθούμε να κάνουμε ένα απλό σύμφωνο και λόγω του ότι η πρεσβεία της χώρας του άντρα μου υπολειτουργεί με τον κοβιντ ούτε το πιστοποιητικό γέννησης του δεν μπορούμε να πάρουμε για να γίνει η δήλωση.

Δεν πειράζει! Θα έχουμε να λέμε ιστορίες στο μέλλον για την εγκυμοσύνη σε εποχή πανδημίας!

 

Και εμείς μια απ τα ιδια!!! Ο αρραβωνιαστικος μου ειναι απο αλλη χωρα χωρις ελληνικη επικοοτητα και ειναι πολυ δυσκολο!! Οποτε ειπαμε να το αφησουμε (να αναγνωρίσει απλα το μπεμπε) και να κανουμε το γαμο αργοτερα! Έχετε ψαχτει καθολου για το τι χρειαζεται η αναγνώριση?? Αλλου ακουω πως ειναι πολυ ευκολο και αλλου οτι ειναι δύσκολο και εχω μπερδευτεί!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Kelly_92 είπε:

Χαχα βλέπω πολλές έχουμε το ίδιο θέμα με τους συντρόφους! Εδώ εμείς προσπαθούμε να κάνουμε ένα απλό σύμφωνο και λόγω του ότι η πρεσβεία της χώρας του άντρα μου υπολειτουργεί με τον κοβιντ ούτε το πιστοποιητικό γέννησης του δεν μπορούμε να πάρουμε για να γίνει η δήλωση.

Δεν πειράζει! Θα έχουμε να λέμε ιστορίες στο μέλλον για την εγκυμοσύνη σε εποχή πανδημίας!

 

Το σύμφωνο συμβίωσης αναγνωρίζει ότι το παιδί είναι του συντρόφου; το έχεις ψάξει; Γιατί η ξαδέλφη μου πριν 4 χρόνια ήταν έγκυος και έκανε σύμφωνο και της είπα ότι δεν αναγνωρίζει ότι το παιδί είναι του άντρα. Έκανε πολιτικό τελικά. 

Λάθος αυτό που είπα. Βρήκα το νόμο. Τελικά αναγνωρίζεται το παιδί. Μάλλον κάτι άλλο είχε γίνει και έκαναν και πολιτικό. 

Screenshot_20210128_073131_com.android.chrome.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...