Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Άσε...το συνέχεια είναι σχετικό!!ακόμα και όταν ξαπλώνω έρχεται πάνω στο κεφάλι μου!! Ευτυχώς είναι πολύ συνεργάσιμο παιδί γενικά..καθημερινές έρχεται η μαμά μου το πρωί και σκ είναι ο άντρας μου.. 

Εντάξει έχεις λιγάκι βοηθεια. 

Εμείς είμαστε μοναχούλια μας όλη μέρα, εκτός από 2 μέρες που κάθεται ο άντρας μου. 

Σήμερα του λέω κατά τις 3.30 νυστάζω... Εντάξει μαμά μου λέει θα παίξουμε λίγο αυτό κ μετά θα σε αφήσω να κοιμηθείς κ θα έρθω κ εγώ δίπλα σου να κοιμηθούμε παρέα. Τον κοιτάζω, με κοιτάζει κ γελάει.. Φυσικά κ μου έκανε πλάκα η φάτσα!!! 😂😂😂

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Princess1312 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια εγώ είμαι χαλιά έχω συσπάσεις εδώ κ 3 μέρες και είμαι κομμάτια γιατί ο γιατρός μ με είπε οτι αν κάνω πολλές θα ξεκολλήσει ο πλακούντας 

Καλησπέρα..εύχομαι μέσα απ' τη καρδιά μου να πάνε όλα καλά ..να είναι κάτι περαστικό..

Δεν έχεις πάει για υπέρηχο για να σε δει;

Παίρνεις κάτι ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Vivi_ είπε:

Καλησπέρα..εύχομαι μέσα απ' τη καρδιά μου να πάνε όλα καλά ..να είναι κάτι περαστικό..

Δεν έχεις πάει για υπέρηχο για να σε δει;

Παίρνεις κάτι ;

Πηγα και με είπε είναι καλα το μωρο και ο τράχηλος κλειστός απλως είμαι 15 εβδομάδων και φοβάμαι πολύ περνώ 4 φορες την μέρα μαγνήσιο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Princess1312 είπε:

Πηγα και με είπε είναι καλα το μωρο και ο τράχηλος κλειστός απλως είμαι 15 εβδομάδων και φοβάμαι πολύ περνώ 4 φορες την μέρα μαγνήσιο 

Σε καταλαβαίνω...κι εγώ από τον φόβο και το άγχος μου έτρεμα..

Αλλα εφόσον το είδατε το μωρό και είναι καλά προσπάθησε όσο μπορείς να σκέφτεσαι αυτό...ότι το είδες κάνει τις τουμπες του και είναι καλά..κι εγώ αυτο σκέφτομαι ..

Αν θες για τη δική σου ηρεμία (αν βλέπεις ότι δε μπορείς να ηρεμήσεις) ζήτησε να το ξαναδειτε..

Και σίγουρα ξεκούραση και ότι έχετε πει με τον γιατρό σου. 

Όλα καλά θα πάνε ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Vivi_ είπε:

Σε καταλαβαίνω...κι εγώ από τον φόβο και το άγχος μου έτρεμα..

Αλλα εφόσον το είδατε το μωρό και είναι καλά προσπάθησε όσο μπορείς να σκέφτεσαι αυτό...ότι το είδες κάνει τις τουμπες του και είναι καλά..κι εγώ αυτο σκέφτομαι ..

Αν θες για τη δική σου ηρεμία (αν βλέπεις ότι δε μπορείς να ηρεμήσεις) ζήτησε να το ξαναδειτε..

Και σίγουρα ξεκούραση και ότι έχετε πει με τον γιατρό σου. 

Όλα καλά θα πάνε ❤️

Σε ευχαριστώ πολύ μακάρι να πάνε όλα καλά έχω ραντεβού τώρα 10 Δεκεμβρίου και λέω να πάω τότε αν και θέλω να πάω να το δω ξανά εννοείται και είμαι ξάπλα 3 μέρες αλλά δεν φεύγουν οι πόνοι πάντως σε ευχαριστώ πολύ ❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Princess1312 είπε:

Πηγα και με είπε είναι καλα το μωρο και ο τράχηλος κλειστός απλως είμαι 15 εβδομάδων και φοβάμαι πολύ περνώ 4 φορες την μέρα μαγνήσιο 

Και τώρα θα σε ρωτούσα αν παίρνεις μαγνήσιο...η ξαδέρφη μου ήταν έτσι συχνά πυκνά και ξάπλωνε οπότε της εμφανιζόταν..γέννησε μια χαρά τελειομηνα! Ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού σου!! Από πότε σου ξεκίνησε; Στην αυχενική είδατε κάτι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Smurf88 είπε:

Και τώρα θα σε ρωτούσα αν παίρνεις μαγνήσιο...η ξαδέρφη μου ήταν έτσι συχνά πυκνά και ξάπλωνε οπότε της εμφανιζόταν..γέννησε μια χαρά τελειομηνα! Ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού σου!! Από πότε σου ξεκίνησε; Στην αυχενική είδατε κάτι;

Οχι στην αυχενική όλα καλά έχει εδώ και 3 μέρες οπου ποναω δεν μπορω ουτε να σηκωθω ουτε να ανοιξω τα πόδια μου να κάνω βήμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Liiida είπε:

Σου είχαν σταματήσει?

Σχεδόν Ναι.. ειχα πολυ λίγη ανακατωσούρα πριν,έπινα νερο πιο πολύ σε σχέση με την αρχή τωρα ελπιζω να μην συνεχίσει ...Νομίζω πως δεν θα ξανα φάω σοκολατα με πέθανε η άτιμη 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τώρα το πρωί τα διάβασα μαζεμένα... @Vivi_@Princess1312 και @Smurf88 υπομονή και ξεκούραση, πλησιάζουν οι μέρες που θα πάτε στο γιατρό. Πάντως ειλικρινά εγώ είμαι της άποψης να τους πρηζουμε τους γιατρούς κ να πηγαίνουμε όποτε φοβόμαστε. Καλύτερα υπερβολικές παρά μονίμως αγχωμένες. Τα λέω κ για τον εαυτό μου δηλ που έχουν εξαφανιστεί τα συμπτώματα τις τελευταίες 2-3 μέρες κ δεν ξέρω τί να σκεφτώ. @Natasha24 ότι θα έφτανα να θέλω πίσω τη ζαλάδα κ την κούραση, δεν το περίμενα ποτέ! Ευτυχώς που το στήθος συνεχίζει να είναι μπόμπα κ με ηρεμεί αυτό λιγάκι. Πάντως ρε παιδιά, αν όλα πάνε καλά, έτσι θα τη βγάλουμε μέχρι το καλοκαίρι?? Τίγκα στο άγχος? 😳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liiida είπε:

Κορίτσια τώρα το πρωί τα διάβασα μαζεμένα... @Vivi_@Princess1312 και @Smurf88 υπομονή και ξεκούραση, πλησιάζουν οι μέρες που θα πάτε στο γιατρό. Πάντως ειλικρινά εγώ είμαι της άποψης να τους πρηζουμε τους γιατρούς κ να πηγαίνουμε όποτε φοβόμαστε. Καλύτερα υπερβολικές παρά μονίμως αγχωμένες. Τα λέω κ για τον εαυτό μου δηλ που έχουν εξαφανιστεί τα συμπτώματα τις τελευταίες 2-3 μέρες κ δεν ξέρω τί να σκεφτώ. @Natasha24 ότι θα έφτανα να θέλω πίσω τη ζαλάδα κ την κούραση, δεν το περίμενα ποτέ! Ευτυχώς που το στήθος συνεχίζει να είναι μπόμπα κ με ηρεμεί αυτό λιγάκι. Πάντως ρε παιδιά, αν όλα πάνε καλά, έτσι θα τη βγάλουμε μέχρι το καλοκαίρι?? Τίγκα στο άγχος? 😳

Καλημερουδιααα!

Εννοείται πως συμφωνώ απόλυτα μαζί σου ,καλυτερα να ρωταμε τους γιατρούς μας παρα να τρωγομαστε μονές μας..!!Χαχαχχαχα εγώ ωρες ωρες ακούω την μανα μου που λέει εγω δεν κατάλαβα τίποτα ούτε εμετους ούτε τιποτα και λεω εγω γιατι νιωθω τοσο χαλια??Βέβαια να ξέρετε ότι όσες περισσότερες αδιαθεσιες εχουμε λένε ότι αναπτύσσεται σωστά και προχωράει η εγκυμοσύνη αρα βαστατε γερά κοριτσια❤🤣 

Δυστυχώς έτσι θα την βγάλουμε έως το καλοκαίρι φίλη μου δεν θέλω να σε στεναχωρησω🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Natasha24 τα ίδια και η δικιά μου μητέρα! Και σκέψου πήγαινε κανονικά στη δουλειά μέχρι 5 μέρες πριν γεννήσει! 

Εγώ όμως που ήμουν 10 μέρες χάλια, μπορεί κάποια να μου πει αν είναι λογικό από την Παρασκευή να είμαι περδίκι??? Πραγματικά έχω αρχίσει να φοβάμαι 😫

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

@Natasha24 τα ίδια και η δικιά μου μητέρα! Και σκέψου πήγαινε κανονικά στη δουλειά μέχρι 5 μέρες πριν γεννήσει! 

Εγώ όμως που ήμουν 10 μέρες χάλια, μπορεί κάποια να μου πει αν είναι λογικό από την Παρασκευή να είμαι περδίκι??? Πραγματικά έχω αρχίσει να φοβάμαι 😫

Σε ποια εβδομαδα εισαι τωρα θύμισε μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Στα μέσα της 9ης είμαι. Εσύ??

13η σημερα..στην εβδομάδα που είσαι εσύ άρχισαν κι σε μένα να υποχωρούν κάποια από τα συμπτώματα...οποτε όλα καλά μην φοβάσαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

13η σημερα..στην εβδομάδα που είσαι εσύ άρχισαν κι σε μένα να υποχωρούν κάποια από τα συμπτώματα...οποτε όλα καλά μην φοβάσαι!!

13η?? Άρα μπήκες αισίως 2ο τρίμηνο!! Τέλεια, ελπίζω όλα να στρώσουν από δω κ στο εξής! Απορία: πότε έχεις πητ? Αρχές Ιουνίου? Αυχενική εχεις κάνει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καληνερα κοριτσια!!! εσείς οι πιο προχωρημένες σε κυησεις μάθατε φυλο? εγω εχω τον 1ο υπέρηχο την Πέμπτη κ εχω αγωνια! συμπτώματα πολυ έντονες ζαλαδες κ τάση για εμετο το πτωι εχω κ το απογευμα μονο αναγουλα.αν κ 4ο παιδι παντα εχεις την ίδια αγωνια την 1η φορα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ζουζουνα* είπε:

καληνερα κοριτσια!!! εσείς οι πιο προχωρημένες σε κυησεις μάθατε φυλο? εγω εχω τον 1ο υπέρηχο την Πέμπτη κ εχω αγωνια! συμπτώματα πολυ έντονες ζαλαδες κ τάση για εμετο το πτωι εχω κ το απογευμα μονο αναγουλα.αν κ 4ο παιδι παντα εχεις την ίδια αγωνια την 1η φορα! 

4ο παιδί και ρωτάς εμάς??? Εσύ είσαι γκουρού!!! Φύλο νομίζω πριν την αυχενική είναι σχεδόν απίθανο να μάθεις. Ας μας πουν όμως κ τα υπόλοιπα κορίτσια. 😊

Εσύ έχεις συγκεκριμένη προτίμηση? Τα αλλά 3 παιδάκια τί είναι κ πόσων ετών??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

4ο παιδί και ρωτάς εμάς??? Εσύ είσαι γκουρού!!! Φύλο νομίζω πριν την αυχενική είναι σχεδόν απίθανο να μάθεις. Ας μας πουν όμως κ τα υπόλοιπα κορίτσια. 😊

Εσύ έχεις συγκεκριμένη προτίμηση? Τα αλλά 3 παιδάκια τί είναι κ πόσων ετών??

οχι καλε λεω αν μάθατε εσεις που είστε πιο μπροστά από μένα για το φυλο γιατι εγω αργό ακομα να μαστε καλα....εγω παντως ναι έμαθα φυλο στα 2 τελευταία στην αυχενική.το ενα ηταν αγορι κ το 3ο κορίτσι...τα παιδια μου είναι 8 χρονων σχεδον αγορι ,3,5 χρονων αγορι, 19 μηνων κοντα κορίτσι κ θα ηθελα αλλο ενα κορίτσι αλλα οκ γερά να ειναι δεν εχω θεμα.οτι ερθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ζουζουνα* είπε:

οχι καλε λεω αν μάθατε εσεις που είστε πιο μπροστά από μένα για το φυλο γιατι εγω αργό ακομα να μαστε καλα....εγω παντως ναι έμαθα φυλο στα 2 τελευταία στην αυχενική.το ενα ηταν αγορι κ το 3ο κορίτσι...τα παιδια μου είναι 8 χρονων σχεδον αγορι ,3,5 χρονων αγορι, 19 μηνων κοντα κορίτσι κ θα ηθελα αλλο ενα κορίτσι αλλα οκ γερά να ειναι δεν εχω θεμα.οτι έρθει. 

Αχ τί ωραία! Καλοτυχα να είναι όλα τα ζουζουνια σου! Και το τελευταίο που είναι στο φούρνο!! Τέλεια θα ήταν τα 2 κ 2 ειδικά για τη μικρή σου την κόρη, αλλά όπως είπες κι εσύ, καλά να είναι κι ας είναι ο,τι θέλουν! 

Η κολλητή μου που έχει δίδυμα με έχει φάει αν έχωπροαίσθημα για το φύλο. Εκείνη το έλεγε από την αρχη ότι "ένιωθε" ότι ήταν κορίτσια κι όντως ήταν. Εσύ έχεις ανάλογη εμπειρία?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Αχ τί ωραία! Καλοτυχα να είναι όλα τα ζουζουνια σου! Και το τελευταίο που είναι στο φούρνο!! Τέλεια θα ήταν τα 2 κ 2 ειδικά για τη μικρή σου την κόρη, αλλά όπως είπες κι εσύ, καλά να είναι κι ας είναι ο,τι θέλουν! 

Η κολλητή μου που έχει δίδυμα με έχει φάει αν έχωπροαίσθημα για το φύλο. Εκείνη το έλεγε από την αρχη ότι "ένιωθε" ότι ήταν κορίτσια κι όντως ήταν. Εσύ έχεις ανάλογη εμπειρία?

εγω εχω λιγο προβληματιστει η αληθεια ειναι γιατι εχω ένστικτο για διδυμα κ πιστεύω κιολας για 1 κορίτσι κ 1 αγορι.η αληθεια ειναι οτι αυτη την φορα πρεπει να εκανα διπλη ωορρηξία κ το κατάλαβα κ απο τεστ ωορρηξιας που ειχα κανει κ απο την θερμοκρασία...αλλα οκ θα δω σε λίγες μέρες αν ειναι οντως 2 κ αν προχωρήσουν κ τα 2 γιατι καμια φορα μπορει να μείνει το 1.κοριτσι νιωθω σιγουρα αλλα τα συμπτώματα μου μοιάζουν για αγορι κ για κοριτσι...οποτε δεν ξερω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ζουζουνα* είπε:

εγω εχω λιγο προβληματιστει η αληθεια ειναι γιατι εχω ένστικτο για διδυμα κ πιστεύω κιολας για 1 κορίτσι κ 1 αγορι.η αληθεια ειναι οτι αυτη την φορα πρεπει να εκανα διπλη ωορρηξία κ το κατάλαβα κ απο τεστ ωορρηξιας που ειχα κανει κ απο την θερμοκρασία...αλλα οκ θα δω σε λίγες μέρες αν ειναι οντως 2 κ αν προχωρήσουν κ τα 2 γιατι καμια φορα μπορει να μείνει το 1.κοριτσι νιωθω σιγουρα αλλα τα συμπτώματα μου μοιάζουν για αγορι κ για κοριτσι...οποτε δεν ξερω.

Θα σου ευχηθώ να είναι ό,τι θέλεις. Αν κ είμαι σίγουρη πως, ακόμα κι αν είναι δίδυμα, μπορεί τώρα να φρικαρεις αλλά μετά θα σου αρέσει η ιδέα. Είναι πολύ χαριτωμένα τα άτιμα ❤ Ποιά είναι τα συμπτώματα των κοριτσιών και ποιά των αγοριών??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

13η?? Άρα μπήκες αισίως 2ο τρίμηνο!! Τέλεια, ελπίζω όλα να στρώσουν από δω κ στο εξής! Απορία: πότε έχεις πητ? Αρχές Ιουνίου? Αυχενική εχεις κάνει?

Ναιιι Μακαριιι!!!Πητ εχω 6/6 και αυχενικη 27/11 .Εσύ πότε έχεις πητ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Princess1312 είπε:

Καλημέρα κορίτσια Μίλησα χθες με των γιατρό μ και με είπε οτι είναι συσπάσεις και ότι να είμαι ξάπλα 

Καλημέρα κοπέλα μου! Νιώθεις καθόλου καλύτερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...