Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

@Clairy. Να ήταν το σκόρδο? Είχα φάει κάποια στιγμή τον προηγούμενο μήνα σκορδοψωμο δεν τον είχε ενοχλήσει! Δεν είχα σταματήσει τελείως αλλά έβγαζε πχ 1-2 φορές την ημέρα η και καθόλου είχε ηρεμισει πόλη δηλαδή. Τώρα φαντάσου έφαγα το Σάββατο κ έβγαλε όλη μέρα κ 10 φορές. Σήμερα π δεν έφαγα τίποτα πάλι έβγαλε 2 . Δεν ξέρω πίστευα ότι θα περνάει με τον καιρό και έχω στεναχωρεθηκα πολύ .

@Tweema δεν μίλησα ξανά σταμάτησα να τρώω και είδη σήμερα έβγαλε μόνο 2 φορές. Έχουμε ραντεβού την επόμενη εβδομάδα οπότε θα της το πω. Πότε σταματάει κ αυτή η παλινδρόμηση δεν με νοιάζει τόσο το φαγητό αν κ έχω χάσει πολλά κιλά . Αλλά πιο πολύ δεν μπορώ να βλέπω να βγάζει.

Υπομονή και θα τελειώσει.. Εμένα ο μικρός δεν βγάζει ούτε γουλιά πλέον.. Πρέπει να τον παιδεψω πάρα πολύ μετά το φαγητό για να βγάλει που νομίζω κάθε παιδί θα εβγαζε.. Εγω έχω μείνει στάσιμη σε κιλά δεν έχω χάσει πλέον αλλά. Αλλά ας πούμε έφτιαξα μελομακάρονα και τα έφαγα όλα μόνη μου 😂😂

Εγω πιστεύω να σου πω την αληθεια ότι ήταν λίγο βίαιη η εισαγωγή.. Άφησε λίγο καιρό και δοκίμασε με κρυμμένο γάλα. Ξεκινήσατε φαγητό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

Υπομονή και θα τελειώσει.. Εμένα ο μικρός δεν βγάζει ούτε γουλιά πλέον.. Πρέπει να τον παιδεψω πάρα πολύ μετά το φαγητό για να βγάλει που νομίζω κάθε παιδί θα εβγαζε.. Εγω έχω μείνει στάσιμη σε κιλά δεν έχω χάσει πλέον αλλά. Αλλά ας πούμε έφτιαξα μελομακάρονα και τα έφαγα όλα μόνη μου 😂😂

Εγω πιστεύω να σου πω την αληθεια ότι ήταν λίγο βίαιη η εισαγωγή.. Άφησε λίγο καιρό και δοκίμασε με κρυμμένο γάλα. Ξεκινήσατε φαγητό; 

Ίσως ναι αλλά η γιατρός μου είπε φάε γλυκό κ εγώ υπέθεσα από το να φάω ένα προφιτερόλ πχ είναι πιο λίγο το λίγο τζατζίκι με την βασιλόπιτα που είναι κρυμμένο. Έτσι θα κάνω θα σταματήσω μια εβδομάδα κ θα ξεκινήσω πολύ σιγά πάλι ! Θα δω τι θα πει κ την Δευτέρα π έχουμε ραντεβού. Όχι δεν ξεκινήσαμε ακόμα την Δευτέρα θα μας δώσει λογικά οδηγίες. Εσείς πώς τα πάτε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Ίσως ναι αλλά η γιατρός μου είπε φάε γλυκό κ εγώ υπέθεσα από το να φάω ένα προφιτερόλ πχ είναι πιο λίγο το λίγο τζατζίκι με την βασιλόπιτα που είναι κρυμμένο. Έτσι θα κάνω θα σταματήσω μια εβδομάδα κ θα ξεκινήσω πολύ σιγά πάλι ! Θα δω τι θα πει κ την Δευτέρα π έχουμε ραντεβού. Όχι δεν ξεκινήσαμε ακόμα την Δευτέρα θα μας δώσει λογικά οδηγίες. Εσείς πώς τα πάτε? 

Δε μπορώ να σου πω ότι του αρέσει.. Σφραγίζει στόμα.. Ακόμα και μπανάνα που του έβαλα δεν του είναι ευχάριστο. Όταν τρώμε εμείς ανοίγει στόμα 😂

Το μόνο που του αρέσει είναι το νερό. Του έδωσα να δοκιμάσει επειδή έκανε αμάν να πιάσει το ποτήρι που έπινα εγώ και έτσι του δίνω από το ποτήρι κανονικά. Του αρέσει πολύ. Τρέχει βέβαια λίγο απ έξω αλλά όταν του το πάρεις φωνάζει 😂

Μάλλον έχει πάρει από εμένα γιατί με θυμάμαι που σε ηλικία 4 που έχω αναμνήσεις όλα τα φαγητά να τα πετάω στο ποτήρι με το νερό και να τα τρώω 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Mommy to be είπε:

Καλησπέρα κορίτσια..όσες δίνετε φόρμουλα...ξεπερναυε τα μλ που σας έχει προτείνει ο παιδίατρος;;

εγώ αντιλαμβάνομαι ότι κάποιες φορές δεν του φτάνουν τα μλ που φτιάχνω ..αλλά δεν ξέρω ποσσο μπορώ να τα υπερβω...γιατί και εμείς δεν πεινάμε πάντα το ίδιο...Τετάρτη έχουμε ζύγιση και πάλι ...αλλά είπα να ρωτήσω και εσάς εδώ. 

Πόσο είναι το μωρακι σου και Πόσο τρώει;; εμείς είμαστε αρκετά κάτω από Την ποσότητα π Πρέπει να τρώει,αλλά τόσο θέλει και μπορεί.οπότε και εσύ Ίσως Πρέπει να ακούς τις ανάγκες του μωρού σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα μου άρπαξε ένα κομμάτι πορτοκαλί χθες και άρχισε να το πιπιλαει. Ο καημένος λέω πώς να σκεφτεί ότι τρώγεται αλλιώς. Και ξεκινάει και το δαγκώνει ο φαφουτης. Μετά έκανε ένα μορφασμο γιατί ήταν ξινο και είχε πολύ πλάκα 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια. Ποια η γνωμη σας για τις στρατες-περπατουρες? Εχετε παρει στα παιδακια σας? Εγώ θελω να το συζητησω την επομενη φορα με την παιδιατρο γιατι ο μικρός μου θέλει συνεχεια να τον εχεις ορθιο να παταει τα ποδαρακια του και βαζει δυναμη. Τον ξαπλωνω κ δεν θελει. Θελει ορθιος. Και μολις τον βαλεις ορθιο τρελαινεται απο τη χαρα του. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Ποια η γνωμη σας για τις στρατες-περπατουρες? Εχετε παρει στα παιδακια σας? Εγώ θελω να το συζητησω την επομενη φορα με την παιδιατρο γιατι ο μικρός μου θέλει συνεχεια να τον εχεις ορθιο να παταει τα ποδαρακια του και βαζει δυναμη. Τον ξαπλωνω κ δεν θελει. Θελει ορθιος. Και μολις τον βαλεις ορθιο τρελαινεται απο τη χαρα του. 

κάτι αντίστοιχο παρατηρώ και εγώ στη μικρή μου και δεν ξέρω πώς να την απασχόλησω. συνεχώς όπου και αν Την έχω ξαπλωμένη κάνει κινήσεις προς τα εμπρός ζορίζεται τόσο πολύ π κοκκινίΖει από την πίεση π βάζει να σηκώσει τ σώμα της.Σα να κανει κοιλιακούς,χαχαχΑ 

ακόμη και καθιστή Όταν την έχω πάλι πάει μπροστά σα να θέλει να σηκωθεί.Αλλά εγώ δεν είμαι υπέρ της στρατουρας,ισως Την αφήνω απλά στο χαλί να παίζει Όταν θα αρχίσει να στηρίζεται Καλά Γιατί είμαστε 5 Ακόμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Υπομονή και θα τελειώσει.. Εμένα ο μικρός δεν βγάζει ούτε γουλιά πλέον.. Πρέπει να τον παιδεψω πάρα πολύ μετά το φαγητό για να βγάλει που νομίζω κάθε παιδί θα εβγαζε.. Εγω έχω μείνει στάσιμη σε κιλά δεν έχω χάσει πλέον αλλά. Αλλά ας πούμε έφτιαξα μελομακάρονα και τα έφαγα όλα μόνη μου 😂😂

Εγω πιστεύω να σου πω την αληθεια ότι ήταν λίγο βίαιη η εισαγωγή.. Άφησε λίγο καιρό και δοκίμασε με κρυμμένο γάλα. Ξεκινήσατε φαγητό; 

Πώς έχετε καταφέρει να μη βγάζει ούτε γουλιά;; έχει στρώσει τελείως το πεπτικό;; οφείλεται στις τροφές που ξεκινήσατε ή ανέκαθεν ή ταν Έτσι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! 

Εκανα γενικη σήμερα κ δεν πήρα ανάσα. 

@Tweema εντάξει είναι το στήθος, τα συνηθισμένα. Δεν ξέρω τι πρέπει να νοιώθω κιόλας. Το νοιώθω βαρυ στο 5ωρο. Είναι φυσιολογικό αυτό; ο μικρός παντως ηρεμησε από τις βλέννες. Ηρέμησαν κ τα σάλια βέβαια. Χθες κ σήμερα έφαγα κ βασιλόπιτα οπότε θα δουμε αν θα τον ενοχλήσει κάτι. 

Πως είναι η μικρή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vasiliki 16 είπε:

Πώς έχετε καταφέρει να μη βγάζει ούτε γουλιά;; έχει στρώσει τελείως το πεπτικό;; οφείλεται στις τροφές που ξεκινήσατε ή ανέκαθεν ή ταν Έτσι;

Εγώ κάνω αποχή από γαλακτοκομικα σόγια μοσχάρι από τις 40 μέρες λόγο της γοπ και της ατοπικης. Μετά βέβαια μου εμφάνισε και λίγο αίμα στα κακά. 

Δεν ξέρω αν βοήθησε αυτο γενικά. 

Λίγο πριν κλείσει τον 4ο μήνα μετά από ένα βράδυ που έβγαλε όσο δεν είχε βγάλει ποτέ ξαφνικά την άλλη μέρα δεν έβγαζε κύλησε έτσι η εβδομάδα μετά έβγαζε ελάχιστο και πλέον νομίζω κάπου στον μήνα δεν βγάζει καθόλου. Τώρα έκλεισε τον 6ο και πριν 10 μέρες ξεκίνησε φρούτα. Δεν μπορώ να πω ότι ευθύνεται αυτό γιατί δεν τρώει και πολύ.. Επίσης είσαι ξεκινήσει να σταματάει καιρό πριν. Απλά θυμάμαι και τον παιδίατρο να μου λέει κάνε υπομονή και στον 4ο θα φτιάχνει.. Έτσι κι έγινε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Mommy to be είπε:

Καλησπέρα κορίτσια..όσες δίνετε φόρμουλα...ξεπερναυε τα μλ που σας έχει προτείνει ο παιδίατρος;;

εγώ αντιλαμβάνομαι ότι κάποιες φορές δεν του φτάνουν τα μλ που φτιάχνω ..αλλά δεν ξέρω ποσσο μπορώ να τα υπερβω...γιατί και εμείς δεν πεινάμε πάντα το ίδιο...Τετάρτη έχουμε ζύγιση και πάλι ...αλλά είπα να ρωτήσω και εσάς εδώ. 

Κορίτσι μου φυσικά κ θα τα υπερβείς αν δεν  του φτάνουν!!!όπως κι εμείς έτσι κ τα μωρακια δεν πεινάνε πάντα το ίδιο!!εμένα σε κάποια φάση έπινε τη διπλάσια ποσότητα κ είχε φοβηθεί το μάτι μου!!δεν ήξερα ποτέ να σταματήσω!!Ρώτησα 2 παιδιάτρους κ μου είπαν να δώσω στο παιδί μέχρι που να σταματήσει εκείνο κ να μένει κ λίγο στο μπουκάλι.Ξερει το παιδί τι ανάγκες έχει κ το κανονίζει μόνο του.Δεν τρώει από λαίμαργια.Τωρα εμένα πχ έχει φρενάρει ,τρώει πιο λίγο από πριν...δώσε στο μωράκι σου να φάει!!(Εγώ την βάζω ενδιάμεσα να ρευτεί!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lenaki92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Ποια η γνωμη σας για τις στρατες-περπατουρες? Εχετε παρει στα παιδακια σας? Εγώ θελω να το συζητησω την επομενη φορα με την παιδιατρο γιατι ο μικρός μου θέλει συνεχεια να τον εχεις ορθιο να παταει τα ποδαρακια του και βαζει δυναμη. Τον ξαπλωνω κ δεν θελει. Θελει ορθιος. Και μολις τον βαλεις ορθιο τρελαινεται απο τη χαρα του. 

Κ μένα τα ίδια ..η στράτα θα βόλευε αλλά νομίζω για τους επόμενους μήνες όχι ακόμα αλλά θα ρωτήσουμε τους γιατρούς,όταν σου πει η γιατρός πες μας,με ενδιαφέρει...η κάποια μανούλα έμπειρη αν ξέρει να μας πει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Μήπως τότε σου είπε να μην του δίνεις πολύ για να μην χορταίνει μόνο με τη φορμουλα και μετά δε δείχνει ενδιαφέρον για το στήθος; Ενώ εγώ όταν τον είχα ρωτήσει είχα σταματήσει ήδη το δικό μου.

Κορίτσια μου το μωρό άρα δεν χορταίνει...το έχω σπουδάσει το θέμα γιατί ακόμα παιδευομαι με τη μεικτή...θεωρητικά μπορεί να σου είπε να μη δώσεις πολλά μλ όπως λες @Lia5μου ,αλλά το μωράκι πρέπει να πάρει βάρος....κι εγω παλευω εκεί με τα στήθη αλλα όταν την βλέπω ότι πεινάει πολύ κ δεν την παλεύει της δίνω μπουκάλι,τι να κάνω..

@Mommy to be ρώτα τον γιατρό σου καλύτερα.... θεωρητικά δίνουμε στο μωράκι όσο θέλει ...τώρα αν ο θηλασμός πάει περίπατο...;;αυτό είναι άλλο θέμα!😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Εγώ κάνω αποχή από γαλακτοκομικα σόγια μοσχάρι από τις 40 μέρες λόγο της γοπ και της ατοπικης. Μετά βέβαια μου εμφάνισε και λίγο αίμα στα κακά. 

Δεν ξέρω αν βοήθησε αυτο γενικά. 

Λίγο πριν κλείσει τον 4ο μήνα μετά από ένα βράδυ που έβγαλε όσο δεν είχε βγάλει ποτέ ξαφνικά την άλλη μέρα δεν έβγαζε κύλησε έτσι η εβδομάδα μετά έβγαζε ελάχιστο και πλέον νομίζω κάπου στον μήνα δεν βγάζει καθόλου. Τώρα έκλεισε τον 6ο και πριν 10 μέρες ξεκίνησε φρούτα. Δεν μπορώ να πω ότι ευθύνεται αυτό γιατί δεν τρώει και πολύ.. Επίσης είσαι ξεκινήσει να σταματάει καιρό πριν. Απλά θυμάμαι και τον παιδίατρο να μου λέει κάνε υπομονή και στον 4ο θα φτιάχνει.. Έτσι κι έγινε. 

εμας πάλι έγινε ακριβώς το ανάποδο,από δύο μηνών π ξεκίνησα το ξένο δε μ έκανε σχεδόν ποτέ γουλιές μέχρι που ξεκίνησε κάποια στιγμή στους 4μιση μήνες..Ενώ υποτίθεται όσο περνάει ο καιρός θα έπρεπε να στρώνει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_ol είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Εκανα γενικη σήμερα κ δεν πήρα ανάσα. 

@Tweema εντάξει είναι το στήθος, τα συνηθισμένα. Δεν ξέρω τι πρέπει να νοιώθω κιόλας. Το νοιώθω βαρυ στο 5ωρο. Είναι φυσιολογικό αυτό; ο μικρός παντως ηρεμησε από τις βλέννες. Ηρέμησαν κ τα σάλια βέβαια. Χθες κ σήμερα έφαγα κ βασιλόπιτα οπότε θα δουμε αν θα τον ενοχλήσει κάτι. 

Πως είναι η μικρή;

5 ώρες  χωρίς θηλασμο; ξέρεις κανονικά πως πρεπει να είναι, τωρα γιατι συμβαίνει αυτο.... 

Το μικρο ειναι καπως καλυτερα... Δεν θες να μαθεις εμενα αε τι καταστααη είναι το στηθος.. Εαν γλιτωσω μαστίτιδα με αυτο το μωρό πραγματικα θα είμαι τυχερή. Αρχικά ειναι στο αλμα 29-30. Το αλμα μπηκε κ σταμάτησε να θηλαζει τα βράδια, φυσικά κ ξυπνουσε απλα ηθελε μονο αγκαλια..δεν κρατησε μέρες νομίζω κανα 2...την εβδ που μας περασε θηλαζε παρα πολυ αυξησε αφου δεν είναι καλά.. Εχει 2 μέρες που κανει απεργια κ από χθες το βραδυ ξεκινησε να μην θηλάζει παλι τα βραδια για ωρες. Τα στηθη τούμπανα ποναω κ δεν μπορω να βαλω κάτι γιατι την εχω αγκαλια,μόλις την αφήνω σπαραζει.. Κατα τ αλλα ολα καλα🤣 ξερω δεν ειμαι παράδειγμα προς μιμησην οσον αφορα την παραγωγή,... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

εμας πάλι έγινε ακριβώς το ανάποδο,από δύο μηνών π ξεκίνησα το ξένο δε μ έκανε σχεδόν ποτέ γουλιές μέχρι που ξεκίνησε κάποια στιγμή στους 4μιση μήνες..Ενώ υποτίθεται όσο περνάει ο καιρός θα έπρεπε να στρώνει

Δίνετε κανονικό γάλα ή αντιαλλεργικο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Δίνετε κανονικό γάλα ή αντιαλλεργικο; 

κανονικό. ο γιατρός δε θεωρεί Πώς Την πειράζει κάπου για να μας δώσει αντιαλλεργικο.η Αλήθεια και τα κακα της είναι μια χαρά,δεν έχω παρατηρήσει κάτι. μόνο αυτό με τις γουλιές π δεν είναι σε καθε γεύμα.αύριο έχουμε παιδίατρο θα του το αναφέρω πάλι. 

Να σε ρωτήσω ο μικρός στο καρεκλάκι στηρίζεται τελείως Καλά;; θέλω να τη βάλω γιατί θα ξεκινήσουμε κ φαγητό αλλά τη ββλέπω ότι δεν είναι απόλυτα έτοιμη.καθιστή πάντως στον καναπέ με στήριξη τη βάζω και είναι μια χαρά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Χθες έφαγα φακές κ μάλλον την πείραξαν...όλο το βράδυ είχε αέρια κ πριν τα αμολησει βογκουσε κιόλας η καημένη...

Για στρατες-  περπατουρες έχω διαβάσει ότι δεν κάνουν καλό στα ισχία, στο επόμενο ραντεβού θα ρωτήσω κ την παιδίατρο αλλά δε το βλέπω να παίρνουμε. 

Όσο για το στήθος φτου φτου έχει στρώσει εδώ κ ένα μήνα! Ούτε πρησμένο,ούτε βαρύ το νιώθω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vasiliki 16 είπε:

κανονικό. ο γιατρός δε θεωρεί Πώς Την πειράζει κάπου για να μας δώσει αντιαλλεργικο.η Αλήθεια και τα κακα της είναι μια χαρά,δεν έχω παρατηρήσει κάτι. μόνο αυτό με τις γουλιές π δεν είναι σε καθε γεύμα.αύριο έχουμε παιδίατρο θα του το αναφέρω πάλι. 

Να σε ρωτήσω ο μικρός στο καρεκλάκι στηρίζεται τελείως Καλά;; θέλω να τη βάλω γιατί θα ξεκινήσουμε κ φαγητό αλλά τη ββλέπω ότι δεν είναι απόλυτα έτοιμη.καθιστή πάντως στον καναπέ με στήριξη τη βάζω και είναι μια χαρά. 

Αν δεν βγάζει σε κάθε γεύμα πολύ πιθανό να είναι οκ το γάλα.. Εγώ τον μικρό ξεκίνησα να τον βάζω 5.5 μηνών να κάθεται γιατί μας είχε πει ο παιδίατρος να μην τον βάζω. Τον παρακουσα και τον έβαλα λίγο νωρίτερα και στο τελευταίο ραντεβού τον τσέκαρε πως κάθεται και μου είπε να τον βάζω κανονικά. Στο καρεκλάκι κάθεται καλά αλλά τον δένω. Αν τον αφήσω μόνο του στέκεται για πολύ λίγο αν δεν έχει στήριγμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Tweema είπε:

5 ώρες  χωρίς θηλασμο; ξέρεις κανονικά πως πρεπει να είναι, τωρα γιατι συμβαίνει αυτο.... 

Το μικρο ειναι καπως καλυτερα... Δεν θες να μαθεις εμενα αε τι καταστααη είναι το στηθος.. Εαν γλιτωσω μαστίτιδα με αυτο το μωρό πραγματικα θα είμαι τυχερή. Αρχικά ειναι στο αλμα 29-30. Το αλμα μπηκε κ σταμάτησε να θηλαζει τα βράδια, φυσικά κ ξυπνουσε απλα ηθελε μονο αγκαλια..δεν κρατησε μέρες νομίζω κανα 2...την εβδ που μας περασε θηλαζε παρα πολυ αυξησε αφου δεν είναι καλά.. Εχει 2 μέρες που κανει απεργια κ από χθες το βραδυ ξεκινησε να μην θηλάζει παλι τα βραδια για ωρες. Τα στηθη τούμπανα ποναω κ δεν μπορω να βαλω κάτι γιατι την εχω αγκαλια,μόλις την αφήνω σπαραζει.. Κατα τ αλλα ολα καλα🤣 ξερω δεν ειμαι παράδειγμα προς μιμησην οσον αφορα την παραγωγή,... 

Πωωωω.... Δράμα αυτό, δράμα... Να πονας κιόλας κ να μην μπορείς να βάλεις τίποτα. Δεν ξέρω ρε παιδι μου αλλά αφού κάθε λίγο κ λιγάκι στα άλματα αυξάνουν θηλασμους είναι λογικό να μην είναι προσαρμοσμενο το στήθος. 

Αν δώσω στη 1 από το δεξί, το δίνω μέχρι τις 3 κ μετά δίνω το αριστερό που κ αυτό θα το δίνω για 2 ώρες. Οπότε το δεξί θα το δώσω ξανά μετά από 4 με 5 ώρες. Δεν ξέρω αν τα γράφω κατανοητά 😛 ε, κάπου εκεί νοιώθω να με ενοχλεί το δεξί. Τις προηγούμενες μέρες που έβαζα λάχανο με ενοχλουσαν ασταμάτητα, ιδίως το δεξί στήθος. Σήμερα έβγαλε κ το δευτερο κάτω δόντι. Ίσως ποναγε κ ήθελε περισσοτερο στήθος, επίσης είναι στο άλμα 23-26 αν τα υπολογίζω καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Πως είστε βρε κορίτσια;;; 

@Tweema η μικρούλα;; 

 

στις πριν 34 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Πωωωω.... Δράμα αυτό, δράμα... Να πονας κιόλας κ να μην μπορείς να βάλεις τίποτα. Δεν ξέρω ρε παιδι μου αλλά αφού κάθε λίγο κ λιγάκι στα άλματα αυξάνουν θηλασμους είναι λογικό να μην είναι προσαρμοσμενο το στήθος. 

Αν δώσω στη 1 από το δεξί, το δίνω μέχρι τις 3 κ μετά δίνω το αριστερό που κ αυτό θα το δίνω για 2 ώρες. Οπότε το δεξί θα το δώσω ξανά μετά από 4 με 5 ώρες. Δεν ξέρω αν τα γράφω κατανοητά 😛 ε, κάπου εκεί νοιώθω να με ενοχλεί το δεξί. Τις προηγούμενες μέρες που έβαζα λάχανο με ενοχλουσαν ασταμάτητα, ιδίως το δεξί στήθος. Σήμερα έβγαλε κ το δευτερο κάτω δόντι. Ίσως ποναγε κ ήθελε περισσοτερο στήθος, επίσης είναι στο άλμα 23-26 αν τα υπολογίζω καλά. 

Γεια σας κοριτσια.. 

Η μικρη ειναι αρκετα καλα, εχει βηχαλακι ειναι ατο σταδιο που πνίγεται. Της κανω παρα πολυ ορο συνήθως καθε 2ωρες μπορεί κ λιγότερο. Σήμερα εφαγε κ δεν πνιγηκε οπότε καθισα κ αρκετή ώρα στο καρεκλακι. 

@nik_olκαταλαβαίνω τι εννοεις.νοκιζω ομως πως η προσαρμογή ειναι πολυ γρηγορη στα αλματα. Εχω παρατηρησει στα αλματα να μαλακωνει το στηθος μου. Μέχρι κ πριν λιγο η κατασταση στα στηθη ηταν χαλια, αλλα ηπιε αρκετα απο το δεξι κ μειωθηκε το πολυ πρήξιμο, αυτο πριν μιση ωρα λ ηδη ξεκίνησε να πρηζεται😕

 

Επισης τι γίνεται ;; ολοι εχουν κοβιντ!! Απο την δικη μου οικογένεια εχουν 4 ατομα κ μαλλον παμε κ για 5ο..φιλοι,γνωστοι ολοι κοβιντ. Κ τημ δευτερα θα ανοιξουν τα σχολεία οπότε μας έρχεται 🤣

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Λετε να ναι δοντακι..που προβαλε;;δεν μπορώ να το καταλαβω στην ψιλαφιση..IMG_20220104_150036.thumb.jpg.5f3a04ad51a7a44577c2bdb9b6817fdf.jpg

Δεν το βλεπω πολυ καλα, θα το δεις κ τις επομενες μερες, στην ψηλαφιση θέλει 2-3 μερες νομιζω.. Παντως αν είναι δοντι είναι ο πρωτος γομφιος, το μωρο πρέπει να υποφερει🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Λετε να ναι δοντακι..που προβαλε;;δεν μπορώ να το καταλαβω στην ψιλαφιση..IMG_20220104_150036.thumb.jpg.5f3a04ad51a7a44577c2bdb9b6817fdf.jpg

Και του δικού μου έτσι είναι γύρω γύρω τα ούλα. Το είχα δει όταν ήταν 3.5 μηνών και λέω πάει έβγαλε μύκητες. Τελικά είναι τα δόντια που φαίνονται μέσα από τα ούλα. Μου το εξήγησε ο γιατρός τότε. Τα δόντια αυτά στα πλάγια κάνουν μια καμπύλη οπότε είναι πάνω στα τοιχώματα και φαίνεται πιο έντονα. Τα μπροστινά δόντια που δεν κάνουν κλήση δε τα βλέπουμε έτσι. Δεν ξέρω αν με κατάλαβες.. Ακόμα αυτό το δόντι δεν έχει κατέβει..

Αν κοιτάξεις γύρω γύρω στα ούλα θα δεις και άλλα ασπρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

 

Γεια σας κοριτσια.. 

Η μικρη ειναι αρκετα καλα, εχει βηχαλακι ειναι ατο σταδιο που πνίγεται. Της κανω παρα πολυ ορο συνήθως καθε 2ωρες μπορεί κ λιγότερο. Σήμερα εφαγε κ δεν πνιγηκε οπότε καθισα κ αρκετή ώρα στο καρεκλακι. 

@nik_olκαταλαβαίνω τι εννοεις.νοκιζω ομως πως η προσαρμογή ειναι πολυ γρηγορη στα αλματα. Εχω παρατηρησει στα αλματα να μαλακωνει το στηθος μου. Μέχρι κ πριν λιγο η κατασταση στα στηθη ηταν χαλια, αλλα ηπιε αρκετα απο το δεξι κ μειωθηκε το πολυ πρήξιμο, αυτο πριν μιση ωρα λ ηδη ξεκίνησε να πρηζεται😕

 

Επισης τι γίνεται ;; ολοι εχουν κοβιντ!! Απο την δικη μου οικογένεια εχουν 4 ατομα κ μαλλον παμε κ για 5ο..φιλοι,γνωστοι ολοι κοβιντ. Κ τημ δευτερα θα ανοιξουν τα σχολεία οπότε μας έρχεται 🤣

Δεν το βλεπω πολυ καλα, θα το δεις κ τις επομενες μερες, στην ψηλαφιση θέλει 2-3 μερες νομιζω.. Παντως αν είναι δοντι είναι ο πρωτος γομφιος, το μωρο πρέπει να υποφερει🙄

Και εμείς πολύ κοβιτ τριγύρω... 

Το μικράκι ταλαιπωρηθηκε.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...