Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Μίλησα με τον αδελφό μου και του είπα την κάνει ο μικρός και μου λέει μήπως είναι αλλεργία στα ακαρεα.. Έτσι εκδηλώνει και ο γιος του.. Και εμείς ήμασταν έτοιμοι και παίδων το πρωί όπως τον ακούσαμε. Θα δω μήπως πάρουμε τον παιδίατρο μήπως πρέπει να κάνουμε καμία μάσκα 

Παρτον κ τον παιδίατρο να δεις τι θα σου πει.. Αυτές οι αλλεργιες πια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

Καλησπέρα καλή χρονιά με υγεία και ευημερία...να χαιρόμαστε τα ζουζούνια μας

Εμάς η αλλαγή μας πέτυχε στον ύπνο...θα κοιμόμαστε όλη την χρονιά!!(μακάρι🤪🤪)

Μόλις επιστρέψαμε από την πεθερά μου γκρινιάζε ο μικρός και φύγαμε νωρίτερα .ο καιρός φανταστικός μόνο για βόλτες!!!αύριο θα πάμε μια μεγαλύτερη λέμε..

Στα μικρακια που είναι κρωμενα γρήγορα περαστικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Καλησπερα κοριτσια..

Θα απαντήσω εδω σε ολες.

Δεν ανέβασε πυρετο έχει λιγο βήχα, πνίγεται οταν ειναι ξαπλωμένη. Ουτε στην αγκαλιά μου δεν βολεύεται η καημενουλα. Την πηρα το πρωι κ βγηκαμε εξω αρκετή ώρα να παρει καθαρο αερα.μεχρι στιγμης σημερα περασε φάση που μας γελουσε οποτε λεω οτι κατι γίνεται. 

Λαρυγγιτιδα δεν εχει σιγουρα προς το παρον τουλάχιστον , παθαίνει ο ανηψιος του αντρα μου απο μωρο.

Κορονοϊο δεν εχει της εκανα παλι τεστ, νομίζω πως δεν χρειάζεται να επαναλαβω. @Clairy.Δεν ειναι απαραιτητο να έχουμε κ εμεις κορονοιο. Ο ανηψιος μου που εχει, όταν το περασαν οι γονείς του εκεινος δεν κολλησε κ κολλησε τωρα από την αδερφή μου. Το παιδι τότε ηταν ποσες μέρες σε ενα σπίτι κλεισμενο με 2 ανθρωπους να νοσουν. Ενος φιλικου ζευγαριού κολλησε ο ενας γιος στο νήπιο, ο αλλος γιος κ οι γονείς οχι... Βασικα είναι όπως ολες οι ιωσεις..

Βρογχιτιδα παλι δεν εχει προς το παρόν ελπιζω να μην γυρισει.

@Lia5εαν θυμαμαι καλα γιορταζεις, εαν οχι αγνοησε με, εγω θα ευχηθω😂 χρόνια πολλα κορίτσι μου πολυχρονη, να είσαι παντα ευτυχισμένη,να σε χαιρονται οι ανθρωποι σου κ  να χαιρεσαι τον τζιτζιφιογκο σου 🤣

Κ οι υπολοιπες να χαίρεστε οσους γιορταζουν. 

Γιορτάζω καλά θυμάσαι ευχαριστώ πολύ! Καλή χρονιά να έχουμε με υγεία και αγάπη να τους χαιρόμαστε και να μας χαίρονται! Το παρατσούκλι του πλέον είναι φριζομπούτιας 😂 @vasiliki 16 κι εσύ να χαίρεσαι το όνομά σου! Κι εγώ ξέρω πολλούς που δεν κόλλησαν από την οικογένειά τους που μένουν μαζί και κόλλησαν σε άλλο χρόνο από άλλους όπως και σε άλλες ιώσεις. Κομπρεσες πώς τις κανεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Μπράβο που τα πάτε καλύτερα. Το ξέρω ότι δεν είναι απαραίτητο να κολλήσετε και εσείς γιατί νομίζω το είχα αναφέρει ότι είχε κολλήσει ο αδελφός μου και η γυναίκα του όχι ενώ ήταν κανονικα στο σπίτι. Βέβαια δεν το έχω ακούσει πολλές φορές. 

Όπως και να έχει φαίνεται να μην έχει κορονοιο το μικρακι.. Ελπίζω όσο περνάνε οι ώρες να είναι καλύτερα. 

Εμενα αυτές τις μέρες μου κάνει κάτι όταν ξυπνάει και κλαίει μέσα στον ύπνο του. Είναι σαν να εισπνέει και στο τελείωμα να ακούγεται σαν φρενάρισμα.. Δεν ξέρω πως να το εξηγήσω. Όταν σηκωθεί όμως δεν το κάνει πάλι.. Φαίνεται ότι κάτι τον δυσκολεύει εκείνη την στιγμή.. Σήμερα το έκανε πιο έντονα. Δεν ακούγεται κρυωμενος. 

Ένα πράγμα σαν να κλαψουριζει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lia5 είπε:

Ένα πράγμα σαν να κλαψουριζει;

Κλαψουριζει και ακούγεται στο τέλος ένα πράγμα σαν αυτό που κάνει ο Καρας 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lia5 είπε:

Γιορτάζω καλά θυμάσαι ευχαριστώ πολύ! Καλή χρονιά να έχουμε με υγεία και αγάπη να τους χαιρόμαστε και να μας χαίρονται! Το παρατσούκλι του πλέον είναι φριζομπούτιας 😂 @vasiliki 16 κι εσύ να χαίρεσαι το όνομά σου! Κι εγώ ξέρω πολλούς που δεν κόλλησαν από την οικογένειά τους που μένουν μαζί και κόλλησαν σε άλλο χρόνο από άλλους όπως και σε άλλες ιώσεις. Κομπρεσες πώς τις κανεις;

Είσαι πολυ φιλη μου!! 

Χλιαρο νερο κ πετσετουλα βαζω στο μετωπο μολις ερθει σε θερμοκρασια δωματίου η πετσετουλα παλι το ιδιο, δεν της εβαλα ξυδι, που βαζουν συνήθως. 

Ειδα βιντεο για λαρυγγιτιδα. Μαλλον προς τα εκει παει. Εγω παντως οταν μου ειπε ο παιδιατρος κ η κουνιαδα μου για γαβγισμα αλλιως το καταλαβα. Κ λογικα θα σχολασει ο άντρας μου να παμε νοσοκομειο ανεβασε παλι πυρετο. Δεν ξερω ειλικρινά! 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Κλαψουριζει και ακούγεται στο τέλος ένα πράγμα σαν αυτό που κάνει ο Καρας 😂

Δεμ εχει καθολου βηχαλακι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Κλαψουριζει και ακούγεται στο τέλος ένα πράγμα σαν αυτό που κάνει ο Καρας 😂

Προσπαθώ να σου στείλω βίντεο πώς κάνει καμία φορά ο δικός μου αλλά δεν ξέρω πώς γίνεται 🙄

 

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Είσαι πολυ φιλη μου!! 

Χλιαρο νερο κ πετσετουλα βαζω στο μετωπο μολις ερθει σε θερμοκρασια δωματίου η πετσετουλα παλι το ιδιο, δεν της εβαλα ξυδι, που βαζουν συνήθως. 

Ειδα βιντεο για λαρυγγιτιδα. Μαλλον προς τα εκει παει. Εγω παντως οταν μου ειπε ο παιδιατρος κ η κουνιαδα μου για γαβγισμα αλλιως το καταλαβα. Κ λογικα θα σχολασει ο άντρας μου να παμε νοσοκομειο ανεβασε παλι πυρετο. Δεν ξερω ειλικρινά! 

Δεμ εχει καθολου βηχαλακι; 

Αμάν μωρέ η μικρούλα πώς την άρπαξε έτσι, μακάρι να ταλαιπωρηθεί όσο γίνεται λιγότερο 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lia5 είπε:

Γιορτάζω καλά θυμάσαι ευχαριστώ πολύ! Καλή χρονιά να έχουμε με υγεία και αγάπη να τους χαιρόμαστε και να μας χαίρονται! Το παρατσούκλι του πλέον είναι φριζομπούτιας 😂 @vasiliki 16 κι εσύ να χαίρεσαι το όνομά σου! Κι εγώ ξέρω πολλούς που δεν κόλλησαν από την οικογένειά τους που μένουν μαζί και κόλλησαν σε άλλο χρόνο από άλλους όπως και σε άλλες ιώσεις. Κομπρεσες πώς τις κανεις;

Ααα χρόνια σου πολλά με υγεία και κάθε καλό!!! 🎊🎉 

@Tweema όλα να πάνε καλά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια χρόνια πολλά σε όλες!!καλή χρονιά γεμάτη ομορφες στιγμές μονάχα!! Υγεία στις οικογένειές σας και στα μικρακια σας!♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lia5 είπε:

Γιορτάζω καλά θυμάσαι ευχαριστώ πολύ! Καλή χρονιά να έχουμε με υγεία και αγάπη να τους χαιρόμαστε και να μας χαίρονται! Το παρατσούκλι του πλέον είναι φριζομπούτιας 😂 @vasiliki 16 κι εσύ να χαίρεσαι το όνομά σου! Κι εγώ ξέρω πολλούς που δεν κόλλησαν από την οικογένειά τους που μένουν μαζί και κόλλησαν σε άλλο χρόνο από άλλους όπως και σε άλλες ιώσεις. Κομπρεσες πώς τις κανεις;

Χρόνια πολλά!♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλα σε όσες γιορτάζουν κ σε όσες έχουν κάποιον που γιορταζει!!!! 

Περαστικά στα μικράκια, γρήγορα να γίνουν καλά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιλησα ξανα με τον παιδίατρο κ ετυχε να βηξει, κ ναι κανει λαρυγγισμο.. Μου ειπε αφου εχουν περάσει 2 24ωρα που κανει έτσι χειροτερα δεν μπορεί να γινει.. Θηλαζει κανονικα, φαγητό όχι, δεν την βαζω καθόλου στο καρεκλακι. Εαν είναι κακοκεφη κ δεν θηλαζει κ αν τα δέκατα μείνουν 3 μερες θα μιλησουμε ξανα. 

@Clairy. Ακριβως αυτο κανει η μικρη σαν τον καρρα, απλα προηγείται βηχας πριν.

@vasiliki 16πολυχρονη, υγεια κ ευτυχία κ οτι αλλο επιθυμεις.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Γιορτάζω καλά θυμάσαι ευχαριστώ πολύ! Καλή χρονιά να έχουμε με υγεία και αγάπη να τους χαιρόμαστε και να μας χαίρονται! Το παρατσούκλι του πλέον είναι φριζομπούτιας 😂 @vasiliki 16 κι εσύ να χαίρεσαι το όνομά σου! Κι εγώ ξέρω πολλούς που δεν κόλλησαν από την οικογένειά τους που μένουν μαζί και κόλλησαν σε άλλο χρόνο από άλλους όπως και σε άλλες ιώσεις. Κομπρεσες πώς τις κανεις;

Χρονια σου πολλά και ευτυχισμένα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Είσαι πολυ φιλη μου!! 

Χλιαρο νερο κ πετσετουλα βαζω στο μετωπο μολις ερθει σε θερμοκρασια δωματίου η πετσετουλα παλι το ιδιο, δεν της εβαλα ξυδι, που βαζουν συνήθως. 

Ειδα βιντεο για λαρυγγιτιδα. Μαλλον προς τα εκει παει. Εγω παντως οταν μου ειπε ο παιδιατρος κ η κουνιαδα μου για γαβγισμα αλλιως το καταλαβα. Κ λογικα θα σχολασει ο άντρας μου να παμε νοσοκομειο ανεβασε παλι πυρετο. Δεν ξερω ειλικρινά! 

Δεμ εχει καθολου βηχαλακι; 

πιστεύω ότι πρόκειται για λαρυγγιτιδα,συνήθως ακούγεται ένας περίεργος ήχος σαν γαβγισμα,κόρνα .αυτές είναι οι περιγραφές!! εύχομαι να είναι οκ η μικρουλα και να μην ταλαιπωρείται.Όταν έχεις νεότερα πες μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή χρονιά κορίτσια με υγεία και ευτυχία στα σπίτια σας!! Το νεο έτος να φέρει χαρες Στην οικογένεια σας!!

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές,να χαίρεστε όσους έχετε! 

@Lia5 πολύχρονη!! 🙂

@Clairy. Πώς είναι ο μικρός;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

Καλή χρονιά κορίτσια με υγεία και ευτυχία στα σπίτια σας!! Το νεο έτος να φέρει χαρες Στην οικογένεια σας!!

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές,να χαίρεστε όσους έχετε! 

@Lia5 πολύχρονη!! 🙂

@Clairy. Πώς είναι ο μικρός;;

Χρονια σου πολλά!!!!,🎉🎊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Προσπαθώ να σου στείλω βίντεο πώς κάνει καμία φορά ο δικός μου αλλά δεν ξέρω πώς γίνεται 🙄

 

Αμάν μωρέ η μικρούλα πώς την άρπαξε έτσι, μακάρι να ταλαιπωρηθεί όσο γίνεται λιγότερο 🙏

Στο κάνει και εσένα; και εγώ προσπάθησα να τραβήξω βίντεο.. Θα δοκιμάσω αν το κάνει πάλι έντονα.

Edit Τελικά τράβηξα 

@Tweema@Tweema

@vasiliki 16

Λοιπόν μίλησα με τον παιδίατρο γιατί λίγο με αγχωσε ο αδελφός μου. Μου είπε ότι απο τη στιγμη που το κάνει μόνο όταν κλαίει ή γελάει δεν έχει να κάνει με αλλεργία κλπ.. Μου έκανε τον ήχο ακριβώς ο γιατρός. Θα παρατηρήσω αν το κάνει ανά πάσα στιγμή δλδ στο άσχετο να κάνει αυτόν τον θόρυβο.. Μου λέει σε λίγο καιρό αυτόν τον ήχο θα τον κάνει επίτηδες μετά το κλάμα μπορεί και να μελάνια ζει έτσι ώστε να τραβήξει προσοχή. Εγώ όπως και να έχει θα τον παρακολουθώ. 

Βήχα δεν έχει..μονο οταν έχει πολλά σάλια. 

Χρόνια πολλά στα κορίτσια που γιορτάζουν.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η vasiliki 16 είπε:

Καλή χρονιά κορίτσια με υγεία και ευτυχία στα σπίτια σας!! Το νεο έτος να φέρει χαρες Στην οικογένεια σας!!

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές,να χαίρεστε όσους έχετε! 

@Lia5 πολύχρονη!! 🙂

@Clairy. Πώς είναι ο μικρός;;

Χρόνια πολλά!♥️

Και όσα κορίτσια ή μικρακια γιορτάζουν!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Στο κάνει και εσένα; και εγώ προσπάθησα να τραβήξω βίντεο.. Θα δοκιμάσω αν το κάνει πάλι έντονα.

Edit Τελικά τράβηξα 

@Tweema@Tweema

@vasiliki 16

Λοιπόν μίλησα με τον παιδίατρο γιατί λίγο με αγχωσε ο αδελφός μου. Μου είπε ότι απο τη στιγμη που το κάνει μόνο όταν κλαίει ή γελάει δεν έχει να κάνει με αλλεργία κλπ.. Μου έκανε τον ήχο ακριβώς ο γιατρός. Θα παρατηρήσω αν το κάνει ανά πάσα στιγμή δλδ στο άσχετο να κάνει αυτόν τον θόρυβο.. Μου λέει σε λίγο καιρό αυτόν τον ήχο θα τον κάνει επίτηδες μετά το κλάμα μπορεί και να μελάνια ζει έτσι ώστε να τραβήξει προσοχή. Εγώ όπως και να έχει θα τον παρακολουθώ. 

Βήχα δεν έχει..μονο οταν έχει πολλά σάλια. 

Χρόνια πολλά στα κορίτσια που γιορτάζουν.. 

Κάνει κάτι περίεργο καμία φορά στον ύπνο του αλλά δεν ξέρω άμα λέμε το ίδιο γι αυτό ήθελα να σου στείλω βίντεο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας διάβασα αλλά δεν πρόλαβα να γράψω @Tweema πήγατε νοσοκομείο πως είναι η μικρή????? @Clairy.έκανε κάτι αντίστοιχο η κόρη μου όταν ήταν μωρό δεν ήταν κάτι και το σταμάτησε μόνη της μετά από λίγο καιρό! Όπως επίσης αργότερα 5-6 μηνών έκανε κάτι σαν βηχαλακι όλη την ώρα ψεύτικο το έχω και σε βίντεο(είχα αγχωθει) όπως και αργότερα είχε ένα τικ στα ματάκια της τα έκλεινε αποτομα και συνέχεια οπως και προ ολίγου καιρού είχε τικ να τραβάει τα ματοκλαδα της για να κοιμηθεί και τώρα κάνα δυο εβδομάδες επέστρεψε ένα ψεύτικο βηχαλακι το οποίο το κάνει έντονα όταν ακούει κάποιον να βήχει όλα φεύγουν όμως κρατάνε λίγο! Αν λέμε το ίδιο μην αγχώνεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Μου λέει σε λίγο καιρό αυτόν τον ήχο θα τον κάνει επίτηδες μετά το κλάμα μπορεί και να μελάνια ζει έτσι ώστε να τραβήξει προσοχή

Πολλά παιδιά επίσης κάνουν κατακράτηση αναπνοής για πολλά θέματα να κερδίσουν κάτι,να τραβήξουν προσοχή,να γίνει το δικό τους,να τους αγοράσουν κάτι κλπ θέλει ιδιαίτερη μεταχείριση κυρίως για να μην καταλάβει το παιδί ότι αυτό το μελανιασμα σε αγχωνει/φοβίζει και γι'αυτό περνάει το δικό του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! 

Πως είσαστε; εμείς βολταραμε σήμερα, έχει τέλεια μέρα κ είπαμε να βγουμε όσο είμαστε ακόμα καλά γιατί ο κοβιντ κ η γαστρεντερίτιδα όλο κ πλησιάζουν 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια... Τον παρακολουθώ όλη μέρα σήμερα.. Το κάνει μόνο όταν γελάει και όχι πάντα . Το έκανε και στον ύπνο του.. Έβγαλα κι άλλο βίντεο.. Αν θέλει κάποια να δώσω το βίντεο μπορώ να το στείλω σε μέιλ ή και fb.. Δε φαίνεται πάντως να έχει κάτι. Ούτε βήχα έχει κλπ.. Θα δείξει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! Καλή χρονιά με υγεία, τύχη και ευημερία!!! Να είμαστε γερές να μεγαλώσουμε τα παιδάκια μας...

Περαστικά σε όλα τα μικρουλια και χρόνια πολλά στις εορταζουσες 🥰🥰

Εμάς κορίτσια χάλασε πολύ ο ύπνος της μικρής τελευταία και τα έχω παίξει λίγο..άντε να σκάσει το πρώτο δόντι μήπως και ηρεμήσει λίγο το καημένο..σε αλλά νέα, θα γυρίσω στη δουλειά σε λίγες ημέρες αλλά δε θέλω 😭😭 χρειάζομαι και άλλο χρόνο με την μικρή και με βόλεψε που τα πρωινά έχω λίγο χρόνο και για μένα γιατί από δω κ πέρα με βλέπω να μη βρίσκω καθόλου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...