Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια 😊 Κι εμένα η μικρή μόνο με στήθος κοιμάται..και ιδιαίτερα αυτές τις ημέρες που βγάζει δόντια θέλει συνέχεια να πιπιλαει, έχουν πληγιασει οι θηλες μου... 😔 Ευτυχώς που σκέφτηκα να πάρω Medela μαζί μου... Επίσης έχει 4 νύχτες τώρα που η μικρή κλαίει με το που την ακουμπάω στο κρεβάτι της... Δεν ξέρω τι έπαθε, δεν μου το έκανε παλιότερα αυτό. Κοιμόταν στο στήθος και μετά την ακουμπούσε στο κρεβάτι μια χαρά και συνέχιζε τον ύπνο της... Τώρα ξυπνάει με το που την ακουμπάω αμέσως παρόλο που το κάνω πολύ προσεκτικά... Τι να φταίει άραγε... Μήπως ξεκίνησε αυτή η περίοδος με τον φόβο αποχωρισμού που λένε; Είναι 6 μηνων και 3 ημερών. 🙄

Όσον αφορά τη σύλληψη που λέγαμε πιο πριν εμείς προσπαθούσαμε για παιδάκι πάνω από χρόνο αλλά δεν γινόταν τίποτα.. Ευχαριστηθηκαμε ελεύθερο σεξ 😅 και πάνω που είπαμε ότι μάλλον υπάρχει κάποιο πρόβλημα και να το δούμε μολις μπορέσουμε, έμεινα έγκυος χωρίς καν να το προσπαθούμε και τόσο συχνά... 🤣 Φαίνεται το άγχος λειτουργούσε σαν αντισύλληψη πιο πριν και μόλις χαλάρωσα τσουπ, έγινε.. 😍 

Στο κομμάτι του σεξ τα έχουμε πλεον βρει καλά, γιατί στην αρχή με ενοχλούσε το σημείο της περινεοτομης. Μόνο που τις περισσότερες μέρες είμαι πτώμα και θέλω μόνο να κοιμηθώ... 😏 Επίσης κορίτσια άσχετο, αλλά έχει αλλάξει η περίοδος μου μετά τη γέννα, εχω περισσότερες μέρες και μεγαλύτερη ροή πράγμα που εννοείται με έχει χαλάσει όσο να ναι... 😑 Έχει συμβεί και σε εσάς αυτό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Καλησπέρα κορίτσια 😊 Κι εμένα η μικρή μόνο με στήθος κοιμάται..και ιδιαίτερα αυτές τις ημέρες που βγάζει δόντια θέλει συνέχεια να πιπιλαει, έχουν πληγιασει οι θηλες μου... 😔 Ευτυχώς που σκέφτηκα να πάρω Medela μαζί μου... Επίσης έχει 4 νύχτες τώρα που η μικρή κλαίει με το που την ακουμπάω στο κρεβάτι της... Δεν ξέρω τι έπαθε, δεν μου το έκανε παλιότερα αυτό. Κοιμόταν στο στήθος και μετά την ακουμπούσε στο κρεβάτι μια χαρά και συνέχιζε τον ύπνο της... Τώρα ξυπνάει με το που την ακουμπάω αμέσως παρόλο που το κάνω πολύ προσεκτικά... Τι να φταίει άραγε... Μήπως ξεκίνησε αυτή η περίοδος με τον φόβο αποχωρισμού που λένε; Είναι 6 μηνων και 3 ημερών. 🙄

Όσον αφορά τη σύλληψη που λέγαμε πιο πριν εμείς προσπαθούσαμε για παιδάκι πάνω από χρόνο αλλά δεν γινόταν τίποτα.. Ευχαριστηθηκαμε ελεύθερο σεξ 😅 και πάνω που είπαμε ότι μάλλον υπάρχει κάποιο πρόβλημα και να το δούμε μολις μπορέσουμε, έμεινα έγκυος χωρίς καν να το προσπαθούμε και τόσο συχνά... 🤣 Φαίνεται το άγχος λειτουργούσε σαν αντισύλληψη πιο πριν και μόλις χαλάρωσα τσουπ, έγινε.. 😍 

Στο κομμάτι του σεξ τα έχουμε πλεον βρει καλά, γιατί στην αρχή με ενοχλούσε το σημείο της περινεοτομης. Μόνο που τις περισσότερες μέρες είμαι πτώμα και θέλω μόνο να κοιμηθώ... 😏 Επίσης κορίτσια άσχετο, αλλά έχει αλλάξει η περίοδος μου μετά τη γέννα, εχω περισσότερες μέρες και μεγαλύτερη ροή πράγμα που εννοείται με έχει χαλάσει όσο να ναι... 😑 Έχει συμβεί και σε εσάς αυτό; 

Το αγχος αποχωρισμού ξεκιναει στο αλμα 29-30.. Εμενα όμως το μικιο γεννηθηκε ετσι😂😂😂😂  αυτο μου το κανει σίγουρα κανα μηνα, αυτην την στιγμη ειναι σε αυτο το αλμα κ έχει ποσα βραδια που ειμαστε πολυ χαλια.. Εδώ κ 2 ωρες εχει ξυπνήσει 10 φορες;καπου εκει.. Απηύδησα, παρατησα το σίδερο κ την εχω αγκαλια μου. Μόνο εκεί κοιμαται πλεον. Μπορω να πω με σιγουρια οτι πονάει, την καταλαβαινω. 

Εγω ακόμα δεν εχω αδιαθετησει αλλα μετα τον 1ο τοκετο σταματησα να ποναω, πριν ημουν σε χαλια κατασταση κ μικρυνε ο κυκλος μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Alexey είπε:

Καλησπέρα κορίτσια 😊 Κι εμένα η μικρή μόνο με στήθος κοιμάται..και ιδιαίτερα αυτές τις ημέρες που βγάζει δόντια θέλει συνέχεια να πιπιλαει, έχουν πληγιασει οι θηλες μου... 😔 Ευτυχώς που σκέφτηκα να πάρω Medela μαζί μου... Επίσης έχει 4 νύχτες τώρα που η μικρή κλαίει με το που την ακουμπάω στο κρεβάτι της... Δεν ξέρω τι έπαθε, δεν μου το έκανε παλιότερα αυτό. Κοιμόταν στο στήθος και μετά την ακουμπούσε στο κρεβάτι μια χαρά και συνέχιζε τον ύπνο της... Τώρα ξυπνάει με το που την ακουμπάω αμέσως παρόλο που το κάνω πολύ προσεκτικά... Τι να φταίει άραγε... Μήπως ξεκίνησε αυτή η περίοδος με τον φόβο αποχωρισμού που λένε; Είναι 6 μηνων και 3 ημερών. 🙄

Όσον αφορά τη σύλληψη που λέγαμε πιο πριν εμείς προσπαθούσαμε για παιδάκι πάνω από χρόνο αλλά δεν γινόταν τίποτα.. Ευχαριστηθηκαμε ελεύθερο σεξ 😅 και πάνω που είπαμε ότι μάλλον υπάρχει κάποιο πρόβλημα και να το δούμε μολις μπορέσουμε, έμεινα έγκυος χωρίς καν να το προσπαθούμε και τόσο συχνά... 🤣 Φαίνεται το άγχος λειτουργούσε σαν αντισύλληψη πιο πριν και μόλις χαλάρωσα τσουπ, έγινε.. 😍 

Στο κομμάτι του σεξ τα έχουμε πλεον βρει καλά, γιατί στην αρχή με ενοχλούσε το σημείο της περινεοτομης. Μόνο που τις περισσότερες μέρες είμαι πτώμα και θέλω μόνο να κοιμηθώ... 😏 Επίσης κορίτσια άσχετο, αλλά έχει αλλάξει η περίοδος μου μετά τη γέννα, εχω περισσότερες μέρες και μεγαλύτερη ροή πράγμα που εννοείται με έχει χαλάσει όσο να ναι... 😑 Έχει συμβεί και σε εσάς αυτό; 

Σε εμένα το ίδιο. Πιο 1 με  2 μέρες πιο πολύ συν παραπάνω αίμα. Είναι ακριβώς όπως ξεκίνησε η περίοδος μου τότε πριν χρόνια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Valxris είπε:

Όχι τελείως δεν είχε επανέλθει αλλά ήταν μια χαρά δηλ δεν μου ήταν δυσάρεστο όλα καλά!Δεν ξέρω πως θα ήταν χωρίς γιατί εμείς 10χρονια μαζί δεν το χρησιμοποιήσαμε μόνο όταν θέλαμε παιδί! Φαντάσου ότι δεν είχαμε ελεύθερη επαφή για το 2ο απλά έσπασε η προφύλαξη! Φαντάζομαι όμως επειδή το προφυλακτικό έχει και από μόνο του λίπανση επάνω του πως είναι καλύτερα γιατί γλιστράει?!

Ναι καλά φανταζεστε έχουμε ξοδέψει μία περιουσία στα προφυλακτικά αλλά είμαστε και οι δύο τέτοιοι τύποι ποτέ χωρίς,εφόσον δεν θέλουμε παιδί🤣

Εμεις το αντίθετο, δεν έχουμε χρησιμοποιήσει ποτε 😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! 

Φουλ προβληματισμενη... Έκανε δυο πανες με σκουρα πρασινοκαφε κακά. Σκέφτομαι ότι είναι από τα δόντια κ την παραγωγή που δε θα ρυθμιστεί ποτε. Την παιδίατρο δεν την πηρα να τη ρωτήσω γιατί θα μου πει ότι είναι από τη διατροφή μου. Δεν πιστευω ότι φταίει κάτι σε αλλεργία γιατί προσεχω κ δεν έχω φάει κ τίποτα καινούργιο. Τι να πω... Δε θα αγχωθώ ακόμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Φουλ προβληματισμενη... Έκανε δυο πανες με σκουρα πρασινοκαφε κακά. Σκέφτομαι ότι είναι από τα δόντια κ την παραγωγή που δε θα ρυθμιστεί ποτε. Την παιδίατρο δεν την πηρα να τη ρωτήσω γιατί θα μου πει ότι είναι από τη διατροφή μου. Δεν πιστευω ότι φταίει κάτι σε αλλεργία γιατί προσεχω κ δεν έχω φάει κ τίποτα καινούργιο. Τι να πω... Δε θα αγχωθώ ακόμα. 

Το πράσινο είναι υπερπαραγωγή συνήθως.. Το καφέ δεν έμοιαζε με αιμα έτσι; 

Επιτέλους σήμερα κοιμήθηκε ο μικρός χωρίς να κάνει πανικό για να πιπίλαει.. Στο λίκνο του όλο το βράδυ.. Ελπίζω να συνεχίσει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Το πράσινο είναι υπερπαραγωγή συνήθως.. Το καφέ δεν έμοιαζε με αιμα έτσι; 

Επιτέλους σήμερα κοιμήθηκε ο μικρός χωρίς να κάνει πανικό για να πιπίλαει.. Στο λίκνο του όλο το βράδυ.. Ελπίζω να συνεχίσει.. 

Ήταν πρασινοκαφε σκουρο, δε μου έμοιαζε με αίμα. Συνήθως το αίμα δεν είναι ευδιάκριτο;

Τέλεια που κοιμηθήκατε ήρεμα! Να συνεχίσει ετσι 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nik_ol είπε:

Ήταν πρασινοκαφε σκουρο, δε μου έμοιαζε με αίμα. Συνήθως το αίμα δεν είναι ευδιάκριτο;

Τέλεια που κοιμηθήκατε ήρεμα! Να συνεχίσει ετσι 😉

Όχι πάντα.. Να σου πω την αλήθεια καφέ δε μου έχει τύχει να κάνει ακόμα. Αλλά έχω παρατηρήσει ότι τα κακα του οταν τα δω ας πούμε ξανά μετά από λίγο αλλάζουν χρώμα. Επίσης στη μία πανα δε δίνουμε σημασία ακόμα και αιμα να είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

Όχι πάντα.. Να σου πω την αλήθεια καφέ δε μου έχει τύχει να κάνει ακόμα. Αλλά έχω παρατηρήσει ότι τα κακα του οταν τα δω ας πούμε ξανά μετά από λίγο αλλάζουν χρώμα. Επίσης στη μία πανα δε δίνουμε σημασία ακόμα και αιμα να είναι 

Ναι, έχεις δίκιο... Αν τον αλλάξω αμέσως έχουν άλλο χρώμα! Δε μου φαίνεται για αίμα, είναι πιο σκουρα απ ότι συνήθως. Θα δείξει πως θα εξελιχθεί... Τον ενοχλούν απίστευτα πολυ τα ουλα του χθες κ σημερα... Τρελό ζόρι μιλάμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Ναι, έχεις δίκιο... Αν τον αλλάξω αμέσως έχουν άλλο χρώμα! Δε μου φαίνεται για αίμα, είναι πιο σκουρα απ ότι συνήθως. Θα δείξει πως θα εξελιχθεί... Τον ενοχλούν απίστευτα πολυ τα ουλα του χθες κ σημερα... Τρελό ζόρι μιλάμε

Εμενα πριν πετάξει το δόντι είχε απίστευτες βλεννες.. Το είχα πει και εδώ.. Μάλλον ήταν τα σάλια.. Οπότε και εσένα κάτι τέτοιο μπορεί να παίζει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εμενα πριν πετάξει το δόντι είχε απίστευτες βλεννες.. Το είχα πει και εδώ.. Μάλλον ήταν τα σάλια.. Οπότε και εσένα κάτι τέτοιο μπορεί να παίζει 

 Ναι, ναι το θυμάμαι που το είχες πει. Από τότε που άρχισαν τα δόντια του δικου μου χάλασαν κ τα κακά του. Η παιδίατρος βέβαια μου είπε ότι δεν ευθυνονται τα δόντια. Δε θέλω να την αμφισβητήσω αλλά δε συμφωνώ 😛 προς το παρόν, θα το αφήσω κ βλέπουμε (καλά εννοείται ότι έχω αγχωθεί φουλ). Με καθησυχάζει το γεγονός ότι είναι ευδιάθετος, αν εξαιρέσεις τα δόντια κ παιρνει βάρος-θα τον ζυγισω ξανά σήμερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Φουλ προβληματισμενη... Έκανε δυο πανες με σκουρα πρασινοκαφε κακά. Σκέφτομαι ότι είναι από τα δόντια κ την παραγωγή που δε θα ρυθμιστεί ποτε. Την παιδίατρο δεν την πηρα να τη ρωτήσω γιατί θα μου πει ότι είναι από τη διατροφή μου. Δεν πιστευω ότι φταίει κάτι σε αλλεργία γιατί προσεχω κ δεν έχω φάει κ τίποτα καινούργιο. Τι να πω... Δε θα αγχωθώ ακόμα. 

Καλημερα πως είναι το στηθος σ; να μην αγχωθείς. Εχεις θεμα με την παραγωγή σου.. Το αίμα μπορει να μην φαίνεται, εάν εχεις υποψια μα πας για μαγιερ.. 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Το πράσινο είναι υπερπαραγωγή συνήθως.. Το καφέ δεν έμοιαζε με αιμα έτσι; 

Επιτέλους σήμερα κοιμήθηκε ο μικρός χωρίς να κάνει πανικό για να πιπίλαει.. Στο λίκνο του όλο το βράδυ.. Ελπίζω να συνεχίσει.. 

Μπραβο βρε κοριτσι μου!! Τσαμπα αγχώνεσαι.. Περνανε φασεις τα μικρα!! 

 

Εμεις το χαλια ειναι υπεροχα μπροστα μας. Πολυ δυσκολα είμαστε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

 Ναι, ναι το θυμάμαι που το είχες πει. Από τότε που άρχισαν τα δόντια του δικου μου χάλασαν κ τα κακά του. Η παιδίατρος βέβαια μου είπε ότι δεν ευθυνονται τα δόντια. Δε θέλω να την αμφισβητήσω αλλά δε συμφωνώ 😛 προς το παρόν, θα το αφήσω κ βλέπουμε (καλά εννοείται ότι έχω αγχωθεί φουλ). Με καθησυχάζει το γεγονός ότι είναι ευδιάθετος, αν εξαιρέσεις τα δόντια κ παιρνει βάρος-θα τον ζυγισω ξανά σήμερα. 

Και εμενα ο παιδίατρος έχει πει ότι τα δόντια πέρα από βλεννα δεν επηρεάζονται όπως και το έχω διαβάσει παντού. Δεν ξέρω όμως και εμενα χάλασαν 1 μήνα πριν βγάλει τα δόντια.. Γιατί να αγχωθείς;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tweema είπε:

Καλημερα πως είναι το στηθος σ; να μην αγχωθείς. Εχεις θεμα με την παραγωγή σου.. Το αίμα μπορει να μην φαίνεται, εάν εχεις υποψια μα πας για μαγιερ.. 

Μπραβο βρε κοριτσι μου!! Τσαμπα αγχώνεσαι.. Περνανε φασεις τα μικρα!! 

 

Εμεις το χαλια ειναι υπεροχα μπροστα μας. Πολυ δυσκολα είμαστε.. 

Καλά δεν χαίρομαι τόσο πολύ. Θα περιμένω να δω πως θα είναι και τις υπόλοιπες μέρες.. Ρε κορίτσια σήμερα τι θα κάνετε; θα τα ξυπνήσετε;; ο άντρας μου έχουν έθιμο να πηγαίνουμε για αλλαγή στο λιμάνι.. Και τον κακομοίρη θα τον ξυπνήσω 😏

Εννοείς χαλια το βράδυ ή όλην την μερα;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Καλά δεν χαίρομαι τόσο πολύ. Θα περιμένω να δω πως θα είναι και τις υπόλοιπες μέρες.. Ρε κορίτσια σήμερα τι θα κάνετε; θα τα ξυπνήσετε;; ο άντρας μου έχουν έθιμο να πηγαίνουμε για αλλαγή στο λιμάνι.. Και τον κακομοίρη θα τον ξυπνήσω 😏

Εννοείς χαλια το βράδυ ή όλην την μερα;; 

Εδώ δεν θα ξυπνήσω εμένα καλε έτσι και έχουμε κοιμηθει..θα ξυπνήσω τον μικρό;;δεν παίζω με τη φωτιά ,🤪🤪θα μαγειρέψω να φάμε κάτι ελαφρύ να πιούμε και ένα κρασί ίσως ..έχω πάνω από χρόνο να πιω 🥳αύριο θα πάμε στους γονείς του για φαγητό ..βασιλόπιτα μας βλέπω για πρωινό να κόβουμε!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα νυχακια ποτε τους τα κόβετε;;εγώ μόνο αν κοιμηθεί τα καταφέρνω ..και κάτι άλλο τα babylino μυριζουν και εσάς με το που κάνει τσισα;;τα πήρα πρόσφατα γιατί ήταν πιο οικονομικα..αλλά μυρίζουν έντονα ..δεν ξέρω φταίει η ποιότητα η τα τσισα του;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Τα νυχακια ποτε τους τα κόβετε;;εγώ μόνο αν κοιμηθεί τα καταφέρνω ..και κάτι άλλο τα babylino μυριζουν και εσάς με το που κάνει τσισα;;τα πήρα πρόσφατα γιατί ήταν πιο οικονομικα..αλλά μυρίζουν έντονα ..δεν ξέρω φταίει η ποιότητα η τα τσισα του;;

 

Εγω κακονικα όταν είναι ξύπνιος.. Δεν αντιδρά πολύ άσχημα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! 

Τα νυχακια στην αρχή τα έκοψα μια χαρά όσο μεγάλωνει τόσο ζοριζουν τα πράγματα οπότε το κάνω όταν κοιμάται να μην Μ κουνηθεί απότομα. Αν κοιμάται δεν θα τον ξυπνήσω απλά θα προσπαθήσω να έχει κοιμηθεί στην αγκαλιτσα για να τον έχω μαζί εκεί που θα καθόμαστε στη μαμά μου θα πάμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Καλά δεν χαίρομαι τόσο πολύ. Θα περιμένω να δω πως θα είναι και τις υπόλοιπες μέρες.. Ρε κορίτσια σήμερα τι θα κάνετε; θα τα ξυπνήσετε;; ο άντρας μου έχουν έθιμο να πηγαίνουμε για αλλαγή στο λιμάνι.. Και τον κακομοίρη θα τον ξυπνήσω 😏

Εννοείς χαλια το βράδυ ή όλην την μερα;; 

Χάλια βράδυ, χαλια μερα... Πολυ κακοδιαθετη, βήχει κανει εμετούς.. 

Δεν θα ξυπνήσω κανεναν. Η αλλαγη θα γινει στο σπίτι μας οπως κάθε χρόνο.. Καλα δεν θα πηγαίναμε πουθενά 

Σημερα βγήκε κ ο ανηψιος μου(7 χρονων) θετικος αλλα δεν είναι πολυ καλα,η αδερφή μου ειναι πολυ καλα. Οταν ηρθε η αδερφή μ σπιτι μας, μετα πηγε κ στην αλλη αδερφή μου κ ετσι κολλησε εκεινος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χάλια και μεις μέρα αλλά κυρίως νύχτα και για να είμαστε ακριβείς νύχτα. Φυσικά έχει κόψει και τα δίωρα, ξυπνάει γύρω στις 7-8 φορές μέσα στη νύχτα εδώ και πάρα πολύ καιρό, τρώει λίγο αλλά το κάνει πιπίλα για να κοιμηθεί πάλι (μην ανησυχείς @nik_ol, δεν είσαι η μόνη που κοιμάται με στήθος, τα ίδια και τα δύο μου παιδιά), τουλάχιστον κοιμάται εύκολα! Τα νεύρα μου είναι διαλυμένα, ελπίζω λίγο με το φαγητό να στρώσει μπας και βαραίνει και κάνει ένα τρίωρο στην αρχή αλλά πού.. τις τελευταίες μέρες είναι ανήσυχος, γκρινιάζει πολύ και μέσα στη μέρα, σίγουρα τον τρώνε τα ούλα του. Αν έχετε κάποια λύση για το βράδυ, ρίξτε μου καμιά ιδέα.

Κόλλησα και γω γαστρεντερίτιδα και από τη Δευτέρα το βράδυ είμαι χάλια, ας τη γλυτώσουν οι υπόλοιποι εδώ. Στην αλλαγή ελπίζω να κοιμόμαστε όλοι! 

Καλή κι ευλογημένη χρονιά σε όλες κορίτσια, να τα χαιρόμαστε τα παιδάκια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Χάλια βράδυ, χαλια μερα... Πολυ κακοδιαθετη, βήχει κανει εμετούς.. 

Δεν θα ξυπνήσω κανεναν. Η αλλαγη θα γινει στο σπίτι μας οπως κάθε χρόνο.. Καλα δεν θα πηγαίναμε πουθενά 

Σημερα βγήκε κ ο ανηψιος μου(7 χρονων) θετικος αλλα δεν είναι πολυ καλα,η αδερφή μου ειναι πολυ καλα. Οταν ηρθε η αδερφή μ σπιτι μας, μετα πηγε κ στην αλλη αδερφή μου κ ετσι κολλησε εκεινος.

Η μικρή γιατί κάνει εμετούς κλπ;; έχει ίωση; ο ανιψιός σου έχει ανεβάσει πυρετό; Εσείς δεν έχετε εμφανίσει κάτι έτσι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Τα νυχακια ποτε τους τα κόβετε;;εγώ μόνο αν κοιμηθεί τα καταφέρνω ..και κάτι άλλο τα babylino μυριζουν και εσάς με το που κάνει τσισα;;τα πήρα πρόσφατα γιατί ήταν πιο οικονομικα..αλλά μυρίζουν έντονα ..δεν ξέρω φταίει η ποιότητα η τα τσισα του;;

 

Ούτε εγώ θα με ξυπνήσω 😴 Στην αρχη του τα έκοβα μόνο στον ύπνο γιατί με το που του έπιανα το χεράκι το έκανε μπουνιτσα και δε με άφηνε. Πλέον αυτό το αντανακλαστικό το έχει μόνο στα πατουσακια που του τα έκοψα πριν λίγο που τον είχε πάρει ο ύπνος. Ευτυχώς αυτά δε μεγαλώνουν τόσο γρήγορα. Στα χεράκια τον καταφέρνω και ξύπνιο τώρα πια. Του δίνω στο ένα χέρι ένα παιχνιδάκι να απασχολείται και του τα κοβω στο άλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Η μικρή γιατί κάνει εμετούς κλπ;; έχει ίωση; ο ανιψιός σου έχει ανεβάσει πυρετό; Εσείς δεν έχετε εμφανίσει κάτι έτσι; 

Η μικρη ειχε ενα μπουκωμα που το κόλλησε απο τον μεγαλο πριν 2 εβδ. Δεν εχει μυξες, αλλα ο βηχας είναι επιμονος. Ειναι μες τα φλεματα  οποτε τα βγαζει στν εμετό.. Ποναει σιγουρα στα ουλα, κ πρέπει να πονούσε 2 μέρες κ το εντερακι της. Δεν κοιμαται καλά τα βράδια οποτε ενας λογος παραπανω να είναι κακοκεφη. 

Εμεις είμαστε καλα κανουμε κ καθημερινά τεστ. Ο ανηψιος μου εχει πυρετο κ πονανε τα κοκκαλα του😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Η μικρη ειχε ενα μπουκωμα που το κόλλησε απο τον μεγαλο πριν 2 εβδ. Δεν εχει μυξες, αλλα ο βηχας είναι επιμονος. Ειναι μες τα φλεματα  οποτε τα βγαζει στν εμετό.. Ποναει σιγουρα στα ουλα, κ πρέπει να πονούσε 2 μέρες κ το εντερακι της. Δεν κοιμαται καλά τα βράδια οποτε ενας λογος παραπανω να είναι κακοκεφη. 

Εμεις είμαστε καλα κανουμε κ καθημερινά τεστ. Ο ανηψιος μου εχει πυρετο κ πονανε τα κοκκαλα του😢

Μηπως τα φλεματα είναι από σάλια. Και εμένα έβγαζε αλλά όχι ποσότητα.. Και κάθε πρωί εβηχε από τα σάλια που μαζεύονταν. Περαστικά στον ανιψιό σου. Να του μετράνε το οξυγόνο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Εμενα πριν πετάξει το δόντι είχε απίστευτες βλεννες.. Το είχα πει και εδώ.. Μάλλον ήταν τα σάλια.. Οπότε και εσένα κάτι τέτοιο μπορεί να παίζει 

έχει ξεκινήσει και εμένα από χθες να έχει κάποιες βλεννες όπως και το οτι εδώ και καιρό απίστευτα σαλια γκρίνια κ μανία με τα ουλα ,να σχετίζεται με δόντια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Όχι βρε!! 😅😅😅 Ιστολογική εξέταση είναι αυτό ακριβώς που λέει.. εξετάζουν το είδος των ιστών που συλλέχθησαν.. εφόσον θα κάνεις αποξεση εμβρύου ο ιστός που θα στείλουν είναι το έμβρυο.. κάπου πρέπει να έχω τη δική μου αν θέλεις να σου πω πως ακριβώς το γράφουν.. αυτό που λες εσύ είναι σε περίπτωση όγκου (φτου φτου φτου μακριά!!) που στέλνουν να γίνει εξέταση ιστολογικής για το αν πρόκειται για καλοήθης ή κακοήθης όγκος.. καμία σχέση!!! 😅😅😅
    • Θαρρώ πως κάτι φαίνεται.. αυτό νομίζω κ εγώ. Και θέλω να το νομίζω κιόλας μέσα από την Καρδιά μου ❤️❤️❤️ λες να βγει αληθινό κ να προλάβεις ν μπούμε μαζί με ΠΗΤ πάλι στον ίδιο μήνα; Φεβρουάριο;  ή να γίνει το θαύμα κ να έχεις πάλι πητ Μάρτιο όπως τότε που ήμασταν μαζί 🙏🏼❤️   ότι από τα δυο κ να είναι εύχομαι πραγματικά μα πραγματικά να ειναι αληθινό ❤️❤️❤️ ανυπομονούμε μαζί σου!!!!   
    • Έτσι λέγονται;;; Έκτακτες;! Τι είναι αυτό το πράγμα βρε παιδάκι μου!!! Σου λέω με έπιασε ξαφνικά και από το πουθενά!! Τη μια φορά πετάχτηκα χαράματα από τον ύπνο μου.. την άλλη μέσα στο μπάνιο.. τρόμαξα!! Σήμερα ως τώρα δεν είχα τίποτα... Χθες μόνο το πέρασα τουλάχιστον 4 φορές μέσα στη μέρα... Τι σου είχαν πει εσένα οι γιατροί σχετικά; Πότε χρειάζεται να αρχίσω να ανησυχώ..;; Σ' ευχαριστώ τόσο μα τόσο πολύ!!! Μη "χαθείς" από την παρέα μας ε;!... Χρειαζόμαστε τα φώτα της εμπειρίας σου!!!!😥😥😌😌😌 ❤️❤️❤️❤️
    • Εμένα πάλι με έχει πιάσει μια υπνηλία το ακριβώς αντίθετο δεν μπορω να σηκωθώ από το κρεβατι άλλο πράγμα
    • Κορίτσια μου μετά την αυχενική θα κάνουμε κ πινακακι με ΠΗΤ και φύλο (θα το συμπληρώνουμε αυτό όταν το μάθουμε ❤️)  ειχαμε κάνει κ στην άλλη ομάδα θυμάμαι κ ήταν ωραία που ήταν όλα συγκεντρωμένα γιατί που να θυμόμαστε όλες τις ημερομηνίες ❤️   Να πω την αλήθεια ακόμα δν έχω συνειδητοποιήσει ότι είμαι έγκυος ξανά.  το ξεχνάω γιατί έχω κ γεμάτη μέρα με τ παιδιά  θυμάμαι στο πρώτο μου επειδή δν είχα παιδιά δεν το ξεχνούσα ποτε 😂 φαντάζομαι έτσι είστε κ εσείς. Είναι το άγνωστο που δεν ξέρεις τι να περιμένεις ίσως γι αυτό 🙏🏼❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...