Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!!! Τι κάνετε?? 

Εμείς γκρινιτσες !!! Κ μυξουλες έχουμε σήμερα πολλές 😥 μάλλον κρυωσαμε πιθανολογο ότι τον κόλλησε ο άντρας μ γιατί ήταν κρυωμενος!

Το ρουφυχτιρι το χρησιμοποιήται κορίτσια για τις μυξουλες?? 

@vasiliki 16 κ εμένα είναι το πρώτο μ παιδάκι κορίτσι μ σκέφτομαι να πάρω 2 σετάκια,2γυαλινα μπολ για να το μαζεύω κ 4 κουταλάκια !😍 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!! Τι κάνετε?? 

Εμείς γκρινιτσες !!! Κ μυξουλες έχουμε σήμερα πολλές 😥 μάλλον κρυωσαμε πιθανολογο ότι τον κόλλησε ο άντρας μ γιατί ήταν κρυωμενος!

Το ρουφυχτιρι το χρησιμοποιήται κορίτσια για τις μυξουλες?? 

@vasiliki 16 κ εμένα είναι το πρώτο μ παιδάκι κορίτσι μ σκέφτομαι να πάρω 2 σετάκια,2γυαλινα μπολ για να το μαζεύω κ 4 κουταλάκια !😍 

Καλημέρα!!! από γκρίνια Και εμείς καλά Πάμε. Πότε ξεκινατε εσείς; εμείς σε δυο εβδομάδες κ με έχει αγχωσει λίγο το θέμα. για αργή κ Εγώ σκέφτομαι Δύο μπωλ,κουταλάκια να αλλάζουμε ,εκπαιδευτικό ποτηράκι(ακόμη δεν έχω καταλήξει σε ξκάποιο,δεν ξέρω τι θα βολέψει) θερμό Και αρκετές σαλιαρες😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή σας μέρα,είχαμε και σήμερα ενα δύσκολο βράδυ με αρκετές αφυπνίσεις και πολύ ώρα μετά μέχρι να Την ξαναπάρει ο ύπνος,δεν ξέρω γιατί δε μου κοιμάται εύκολα.. 

Πώς απασχολείται τα μωρακια Για να είναι ήρεμα; παίζουν μόνα τούς; η μικρή μου θέλει διαρκώς να υπάρχω στο οπτικό Της πεδίο ,να Της μιλάω κ να τραγουδάω διαρκώς μόνη της έστω κ για ελάχιστα λεπτά δε μένει καθόλου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ ξανά γάλα καρυδας ελπίζω να πετύχει.. 

Καλημερα... Μια χαρα θα σου βγει 

στις πριν 9 ώρες, ο/η vasiliki 16 είπε:

Να ρωτήσω όσες έχουν ξεκινήσει ήδη τροφουλες ή όσες γνωρίζουν από τα πρώτα τούς παιδάκια,σχετικά με τα μπωλ  κ.τλ  πόσα θα χρειαστούμε;  Επίσης τι άλλο είναι απαραίτητο Εκτός από τα βασικά,μπωλ,κουταλακια,ποτηρακι ρωτάω Για να μην υπάρξει υπερβολή κ άσκοπα έξοδα

2ο παιδι ξέρεις τι πήρα; ενα παγουρακι κ πιατακια μπαμπου(ενα ρηχο με χωρισματα κ ενα μπωλ+κουταλάκι )....θέλω ενα παγουρι σιγουρα ακόμα , θα προσπαθησω να το τρεναρω λιγακι ομως για να παρω ενα καλο ανοξειδωτο θερμο.. Κουταλια εχει 2,3 ο γιος μ αλλα εκείνος χρησιμοποιεί τα δικα μας, το ιδιο θα κανω κ στην μικρη, απλα θα παρω δικά της μαχαίρια, οπως έχει κ εκεινος δικα του.για εξω εχω ταπερ πλαστικο που βγαινει το εσωτερικο του κ ειναι ανοξειδωτο κ είναι 2 θεσεων. Εχω 2 τετοια τα είχα για τον γιο μ στον παιδικο πρωινό-μεσημεριανό, οποτε θα τα χωρισουμε τωρα. Κ επίσης γυαλινα ταπερ με βολεψαν παρα πολυ στον γιο μου. Για εξω χρησιμοποιω ισοθερμικη τσαντα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Καλημερα... Μια χαρα θα σου βγει 

2ο παιδι ξέρεις τι πήρα; ενα παγουρακι κ πιατακια μπαμπου(ενα ρηχο με χωρισματα κ ενα μπωλ+κουταλάκι )....θέλω ενα παγουρι σιγουρα ακόμα , θα προσπαθησω να το τρεναρω λιγακι ομως για να παρω ενα καλο ανοξειδωτο θερμο.. Κουταλια εχει 2,3 ο γιος μ αλλα εκείνος χρησιμοποιεί τα δικα μας, το ιδιο θα κανω κ στην μικρη, απλα θα παρω δικά της μαχαίρια, οπως έχει κ εκεινος δικα του.για εξω εχω ταπερ πλαστικο που βγαινει το εσωτερικο του κ ειναι ανοξειδωτο κ είναι 2 θεσεων. Εχω 2 τετοια τα είχα για τον γιο μ στον παιδικο πρωινό-μεσημεριανό, οποτε θα τα χωρισουμε τωρα. Κ επίσης γυαλινα ταπερ με βολεψαν παρα πολυ στον γιο μου. Για εξω χρησιμοποιω ισοθερμικη τσαντα! 

Καλημέρα!! στα γυαλινα ταπερ αποθηκεύες το φαγητό του για την επόμενη μέρα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

Καλημέρα!! στα γυαλινα ταπερ αποθηκεύες το φαγητό του για την επόμενη μέρα;

Εαν μαγειρεψω απο την προηγούμενη ναι το βαζω αλλιως εαν εχει περισσέψει σε βαζακια στην καταψυξη. Κ εξω οταν περναμε φαγητο εβαζα σε γυαλινο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...ο μικρός αύξησε το βάρος του .με θηλασμό και συμπλήρωμα ..οπότε μάλλον το θέμα ήταν μείωση παραγωγής δικής μου...θα τον ξαναζυγιζουμε σε 15 μέρες...συνεχιζω με θηλασμό όσο περνει από μένα αλλά σίγουρα τις ημερησιες ανάγκες του θα της καλύπτουμε με συμπληρωμα...θα ξεκινήσουμε στέρεες μου είπε...θα ναι 4μιση μηνων..λαχανικα..θέλει να ενισχύσουμε την αύξηση βάρους του ...εγώ θα κάνω διακοπή με το νοσοκομειακό  θηλαστρο...πολύ κουραστικό και ψυχοφθόρο...ουσιαστικά όλη μέρα ασχολούμασταν με το γάλα...και το βράδυ άλλη ώρα ξύπνια για το μωρό άλλη για το θηλαστρο....κάναμε και το εμβόλιο μας παράλληλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mommy to be ωραία που πηρε βάρος το μωρουλι!

@Love32 περαστικά!!! 

@Tweema πως είσαι;

@Clairy. παιδευτηκες λίγο αλλά θα φας γλυκο 😉

@vasiliki 16 αγόρασα πιατα μπαμπου, μπολάκι με κουταλάκι κ ένα ποτήρι με καλαμάκι για αρχή... Αν τύχει να παμε κάπου, που δεν το βλέπω άμεσα θα παρω το φαγητό σε κάποιο δικό μας μπολάκι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια... 

Εχω να πω ότι έχω ταράξει τα μελομακαρονα... Τρώω από το τριμμα με κουτάλι 😂😂

Πήγαμε για έναν καφέ και δεν έκατσε στιγμή 😂 

Γενικά θελει να κοιμάται πολύ αυτές τις μέρες και να θηλάζει. Πλέον πιστεύω ότι φταίει και το άλμα πολύ. 

2η προσπάθεια φαγητού σήμερα.. Χειρότερα από χθες.. Τον άφησα όμως και έπαιξε μόνος του με το κουτάλι και το φαγητό. Το ευχαριστήθηκα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η vasiliki 16 είπε:

Καλημέρα!!! από γκρίνια Και εμείς καλά Πάμε. Πότε ξεκινατε εσείς; εμείς σε δυο εβδομάδες κ με έχει αγχωσει λίγο το θέμα. για αργή κ Εγώ σκέφτομαι Δύο μπωλ,κουταλάκια να αλλάζουμε ,εκπαιδευτικό ποτηράκι(ακόμη δεν έχω καταλήξει σε ξκάποιο,δεν ξέρω τι θα βολέψει) θερμό Και αρκετές σαλιαρες😛

Στο εκπαιδευτικό ποτηρακι θα της δίνεις μόνο το νερό ή και το γάλα για να κόψει το μπιμπερό; Εγώ του πηρα ένα με μαλακό στόμιο, ήπιε λίγο και άρχισε να κλαίει και του το έδωσα πάλι με το μπιμπερό. Ή δεν έκανα σωστή επιλογή ή δεν είναι έτοιμος.

@Tweema έκανες τη μαγνητική;

@nik_ol πήρες τη 2η δοση του επιδόματος τοκετου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Στο εκπαιδευτικό ποτηρακι θα της δίνεις μόνο το νερό ή και το γάλα για να κόψει το μπιμπερό; Εγώ του πηρα ένα με μαλακό στόμιο, ήπιε λίγο και άρχισε να κλαίει και του το έδωσα πάλι με το μπιμπερό. Ή δεν έκανα σωστή επιλογή ή δεν είναι έτοιμος.

@Tweema έκανες τη μαγνητική;

@nik_ol πήρες τη 2η δοση του επιδόματος τοκετου;

Λογικά τέλος του μήνα θα παρουμε τα υπόλοιπα. Στο τέλος του 5ου δεν τα βάζουν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

@Mommy to be ωραία που πηρε βάρος το μωρουλι!

@Love32 περαστικά!!! 

@Tweema πως είσαι;

@Clairy. παιδευτηκες λίγο αλλά θα φας γλυκο 😉

@vasiliki 16 αγόρασα πιατα μπαμπου, μπολάκι με κουταλάκι κ ένα ποτήρι με καλαμάκι για αρχή... Αν τύχει να παμε κάπου, που δεν το βλέπω άμεσα θα παρω το φαγητό σε κάποιο δικό μας μπολάκι... 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lia5 είπε:

Στο εκπαιδευτικό ποτηρακι θα της δίνεις μόνο το νερό ή και το γάλα για να κόψει το μπιμπερό; Εγώ του πηρα ένα με μαλακό στόμιο, ήπιε λίγο και άρχισε να κλαίει και του το έδωσα πάλι με το μπιμπερό. Ή δεν έκανα σωστή επιλογή ή δεν είναι έτοιμος.

@Tweema έκανες τη μαγνητική;

@nik_ol πήρες τη 2η δοση του επιδόματος τοκετου;

Κορίτσια μου ευχαριστώ που με σκεφτήκατε ❤️  χθες είχε ρεπο ο αντρας μου όποτε ημουν λιγάκι χαλαρή, παρατηρησα ποτε με επιανε κ βγήκαμε κ βόλτα το απόγευμα χωρις να με πιάσει ούτε μια φορά. Το βράδυ πηρα την μικρη στο κρεβάτι κ κολλησα παλι την κούνια δίπλα μας, την θηλασα τις περισσοτερες φορές ξαπλωμενη. Σημερα δεν με επιασε καθόλου μουδιασμα αλλα με έπιανε ενας ελαφρυς πονος οταν καθομουν να την θηλασω στον καναπέ. Πηγα το μεσημερι για την μαγνητικη, δεν περιμενα να παρω το cd γιατι ειχα αγχος για την μικρή, ηξερα οτι θα θέλει να θηλασει κ να κοιμηθεί κ ζητησα να μου στείλουν την διάγνωση με μειλ(αυριο).. Ολη την εβδομάδα που μας περασε δεν βγαιναμε εξω, ειτε ειχα την μικρη αγκαλιά ειτε την θηλάζα κ πονουσα. Κ πιστευω πλέον οτι ισως φταίει η σταση σωματος μου σε συνδυασμό με το βάρος του μικιου.. Πολλα βραδια κοιμοταν πολλες ωρες αγκαλια μου κ εγω ημουν ημιξαπλωτη. 

Το επίδομα θα το παρετε τελος. 

@Clairy.Πως βγηκε με την κρεμα; οσονούπω πατε να τρωει μονος😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_ol είπε:

Λογικά τέλος του μήνα θα παρουμε τα υπόλοιπα. Στο τέλος του 5ου δεν τα βάζουν;

Νόμιζα όταν κλείσει το μωρό 5 μήνες κι επειδή κλείνει το Σάββατο σε ρώτησα για να μην πάω να δω τζάμπα 😝

 

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

 

Κορίτσια μου ευχαριστώ που με σκεφτήκατε ❤️  χθες είχε ρεπο ο αντρας μου όποτε ημουν λιγάκι χαλαρή, παρατηρησα ποτε με επιανε κ βγήκαμε κ βόλτα το απόγευμα χωρις να με πιάσει ούτε μια φορά. Το βράδυ πηρα την μικρη στο κρεβάτι κ κολλησα παλι την κούνια δίπλα μας, την θηλασα τις περισσοτερες φορές ξαπλωμενη. Σημερα δεν με επιασε καθόλου μουδιασμα αλλα με έπιανε ενας ελαφρυς πονος οταν καθομουν να την θηλασω στον καναπέ. Πηγα το μεσημερι για την μαγνητικη, δεν περιμενα να παρω το cd γιατι ειχα αγχος για την μικρή, ηξερα οτι θα θέλει να θηλασει κ να κοιμηθεί κ ζητησα να μου στείλουν την διάγνωση με μειλ(αυριο).. Ολη την εβδομάδα που μας περασε δεν βγαιναμε εξω, ειτε ειχα την μικρη αγκαλιά ειτε την θηλάζα κ πονουσα. Κ πιστευω πλέον οτι ισως φταίει η σταση σωματος μου σε συνδυασμό με το βάρος του μικιου.. Πολλα βραδια κοιμοταν πολλες ωρες αγκαλια μου κ εγω ημουν ημιξαπλωτη. 

Το επίδομα θα το παρετε τελος. 

@Clairy.Πως βγηκε με την κρεμα; οσονούπω πατε να τρωει μονος😂

Τώρα που βρήκες τι φταίει μπορείς να το ελέγξεις όσο γίνεται 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... 

Εχω να πω ότι έχω ταράξει τα μελομακαρονα... Τρώω από το τριμμα με κουτάλι 😂😂

Πήγαμε για έναν καφέ και δεν έκατσε στιγμή 😂 

Γενικά θελει να κοιμάται πολύ αυτές τις μέρες και να θηλάζει. Πλέον πιστεύω ότι φταίει και το άλμα πολύ. 

2η προσπάθεια φαγητού σήμερα.. Χειρότερα από χθες.. Τον άφησα όμως και έπαιξε μόνος του με το κουτάλι και το φαγητό. Το ευχαριστήθηκα 😂

Με τι έχετε ξεκινήσει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Στο εκπαιδευτικό ποτηρακι θα της δίνεις μόνο το νερό ή και το γάλα για να κόψει το μπιμπερό; Εγώ του πηρα ένα με μαλακό στόμιο, ήπιε λίγο και άρχισε να κλαίει και του το έδωσα πάλι με το μπιμπερό. Ή δεν έκανα σωστή επιλογή ή δεν είναι έτοιμος.

@Tweema έκανες τη μαγνητική;

@nik_ol πήρες τη 2η δοση του επιδόματος τοκετου;

μόνο το νερό,μπιμπερό για γάλα θα συνεχίσουμε κανονικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.

@Tweema καλά αποτελέσματα να έχεις αύριο.

@Lia5 να τον απολαύσεις τον μικράκο τώρα που θα τον έχεις όλη μέρα και μακάρι να τον πάρουν τον μικρούλη σε όποιον παιδικό θα ναι καλύτερα για αυτόν σου εύχομαι.

 @Clairy.εγώ είδα διάφορα εχτές που ήταν η έκτη μέρα που έτρωγε και εντυπωσιάστηκα (κάνω τη σύγκριση πάντα με την κόρη που μου έβγαλε το λάδι και σε αυτόν τον τομέα), βέβαια σήμερα δεν έτρωγε όλη μέρα και γκρίνιαζε, αλλά ευτυχώς έφαγε λίγο τώρα το βράδυ μόνο. Έχουμε πολύ δρόμο ακόμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lia5 είπε:

Νόμιζα όταν κλείσει το μωρό 5 μήνες κι επειδή κλείνει το Σάββατο σε ρώτησα για να μην πάω να δω τζάμπα 😝

 

Τώρα που βρήκες τι φταίει μπορείς να το ελέγξεις όσο γίνεται 😉

Γιαυτο προσπαθησα το βράδυ να την θηλασω ξαπλωμένη.. Αφου σημερα μου πέρασε απο το μυαλό να μην παω για μαγνητικη, αλλα μετα το ξανασκεφτηκα. 

Εν τω μεταξυ μέχρι κ οτι με  πειραξε η κλεισουρα του σπιτιου σκέφτηκα 😂 

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Dim.The. είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.

@Tweema καλά αποτελέσματα να έχεις αύριο.

@Lia5 να τον απολαύσεις τον μικράκο τώρα που θα τον έχεις όλη μέρα και μακάρι να τον πάρουν τον μικρούλη σε όποιον παιδικό θα ναι καλύτερα για αυτόν σου εύχομαι.

 @Clairy.εγώ είδα διάφορα εχτές που ήταν η έκτη μέρα που έτρωγε και εντυπωσιάστηκα (κάνω τη σύγκριση πάντα με την κόρη που μου έβγαλε το λάδι και σε αυτόν τον τομέα), βέβαια σήμερα δεν έτρωγε όλη μέρα και γκρίνιαζε, αλλά ευτυχώς έφαγε λίγο τώρα το βράδυ μόνο. Έχουμε πολύ δρόμο ακόμα!

Ευχαριστω κοπελα μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lia5 είπε:

Νόμιζα όταν κλείσει το μωρό 5 μήνες κι επειδή κλείνει το Σάββατο σε ρώτησα για να μην πάω να δω τζάμπα 😝

 

Τώρα που βρήκες τι φταίει μπορείς να το ελέγξεις όσο γίνεται 😉

Το βάζουν στο τέλος του μήνα που το μωρό γίνεται 5 μηνών οπότε λογικά θα το παρουμε τέλος Δεκεμβρίου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Γιαυτο προσπαθησα το βράδυ να την θηλασω ξαπλωμένη.. Αφου σημερα μου πέρασε απο το μυαλό να μην παω για μαγνητικη, αλλα μετα το ξανασκεφτηκα. 

Εν τω μεταξυ μέχρι κ οτι με  πειραξε η κλεισουρα του σπιτιου σκέφτηκα 😂 

Ευχαριστω κοπελα μου. 

Η κλεισούρα φταίει για όλα 😛

Να κανονίσουμε για κανένα ποτάκι για να μας περάσουν όλα 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tweema είπε:

 

Κορίτσια μου ευχαριστώ που με σκεφτήκατε ❤️  χθες είχε ρεπο ο αντρας μου όποτε ημουν λιγάκι χαλαρή, παρατηρησα ποτε με επιανε κ βγήκαμε κ βόλτα το απόγευμα χωρις να με πιάσει ούτε μια φορά. Το βράδυ πηρα την μικρη στο κρεβάτι κ κολλησα παλι την κούνια δίπλα μας, την θηλασα τις περισσοτερες φορές ξαπλωμενη. Σημερα δεν με επιασε καθόλου μουδιασμα αλλα με έπιανε ενας ελαφρυς πονος οταν καθομουν να την θηλασω στον καναπέ. Πηγα το μεσημερι για την μαγνητικη, δεν περιμενα να παρω το cd γιατι ειχα αγχος για την μικρή, ηξερα οτι θα θέλει να θηλασει κ να κοιμηθεί κ ζητησα να μου στείλουν την διάγνωση με μειλ(αυριο).. Ολη την εβδομάδα που μας περασε δεν βγαιναμε εξω, ειτε ειχα την μικρη αγκαλιά ειτε την θηλάζα κ πονουσα. Κ πιστευω πλέον οτι ισως φταίει η σταση σωματος μου σε συνδυασμό με το βάρος του μικιου.. Πολλα βραδια κοιμοταν πολλες ωρες αγκαλια μου κ εγω ημουν ημιξαπλωτη. 

Το επίδομα θα το παρετε τελος. 

@Clairy.Πως βγηκε με την κρεμα; οσονούπω πατε να τρωει μονος😂

Καλά ξέρεις πως σκέφτομαι ότι θα μου άρεσε να τρώει μόνος του; αν δεν φοβόμουν θα το είχα κάνει. Όσο μπορώ έστω και έτσι θα του δίνω κουτάλι και ότι καταφέρνει... 

Μπράβο που βρήκες το είναι. Ημουν σίγουρη ότι είναι από αυχένα χέρι γιατί τα περνάω με τον άντρα μου. Επίσης σήμερα σε εμένα χτύπαγε το νεύρο πίσω στο πτερύγιο.. Πόσο μάλλον με την μπουμπού σου που είναι λίγο πιο βαριά. Περαστικά όπως και να έχει και να ξεκουραστείς. 

@vasiliki 16 μήλο αχλάδι και την αλλη εβδομάδα θα βάζω λιγο μπανανα αλλά σιγα θα την αυξάνω λόγο το ότι έχουμε το ιστορικό της αλλεργίας (μάλλον)

@Dim.The. Να σου πω την αλήθεια δεν αγχώνομαι και να μην φάει ακόμα.. Σιγά σιγά. Δε θα τον πιέσω. Έτσι μου είπε και ο παιδίατρος.. Αν δε θέλει να τον αφήνω γιατί θα έχουμε το αντίθετο αποτέλεσμα.. Αυτός ανοίγει το στόμα και κάνει φάτσα ξινισμένη. Πολύ γέλιο. Το απολαμβάνω 😂

Εντωμεταξύ εγώ του έδινα πιπίλα από την αρχή. Δεν την ήθελε και τρελά μόνο το βράδυ για 5 λέπρα ή το μεσημέρι για να κοιμηθεί. Τώρα ούτε να την βλέπει την τελευταία εβδομάδα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tweema είπε:

 

Κορίτσια μου ευχαριστώ που με σκεφτήκατε ❤️  χθες είχε ρεπο ο αντρας μου όποτε ημουν λιγάκι χαλαρή, παρατηρησα ποτε με επιανε κ βγήκαμε κ βόλτα το απόγευμα χωρις να με πιάσει ούτε μια φορά. Το βράδυ πηρα την μικρη στο κρεβάτι κ κολλησα παλι την κούνια δίπλα μας, την θηλασα τις περισσοτερες φορές ξαπλωμενη. Σημερα δεν με επιασε καθόλου μουδιασμα αλλα με έπιανε ενας ελαφρυς πονος οταν καθομουν να την θηλασω στον καναπέ. Πηγα το μεσημερι για την μαγνητικη, δεν περιμενα να παρω το cd γιατι ειχα αγχος για την μικρή, ηξερα οτι θα θέλει να θηλασει κ να κοιμηθεί κ ζητησα να μου στείλουν την διάγνωση με μειλ(αυριο).. Ολη την εβδομάδα που μας περασε δεν βγαιναμε εξω, ειτε ειχα την μικρη αγκαλιά ειτε την θηλάζα κ πονουσα. Κ πιστευω πλέον οτι ισως φταίει η σταση σωματος μου σε συνδυασμό με το βάρος του μικιου.. Πολλα βραδια κοιμοταν πολλες ωρες αγκαλια μου κ εγω ημουν ημιξαπλωτη. 

Το επίδομα θα το παρετε τελος. 

@Clairy.Πως βγηκε με την κρεμα; οσονούπω πατε να τρωει μονος😂

Καλά ξέρεις πως σκέφτομαι ότι θα μου άρεσε να τρώει μόνος του; αν δεν φοβόμουν θα το είχα κάνει. Όσο μπορώ έστω και έτσι θα του δίνω κουτάλι και ότι καταφέρνει... 

Μπράβο που βρήκες το είναι. Ημουν σίγουρη ότι είναι από αυχένα χέρι γιατί τα περνάω με τον άντρα μου. Επίσης σήμερα σε εμένα χτύπαγε το νεύρο πίσω στο πτερύγιο.. Πόσο μάλλον με την μπουμπού σου που είναι λίγο πιο βαριά. Περαστικά όπως και να έχει και να ξεκουραστείς. 

@vasiliki 16 μήλο αχλάδι και την αλλη εβδομάδα θα βάζω λιγο μπανανα αλλά σιγα θα την αυξάνω λόγο το ότι έχουμε το ιστορικό της αλλεργίας (μάλλον)

@Dim.The. Να σου πω την αλήθεια δεν αγχώνομαι και να μην φάει ακόμα.. Σιγά σιγά. Δε θα τον πιέσω. Έτσι μου είπε και ο παιδίατρος.. Αν δε θέλει να τον αφήνω γιατί θα έχουμε το αντίθετο αποτέλεσμα.. Αυτός ανοίγει το στόμα και κάνει φάτσα ξινισμένη. Πολύ γέλιο. Το απολαμβάνω 😂

Εντωμεταξύ εγώ του έδινα πιπίλα από την αρχή. Δεν την ήθελε και τρελά μόνο το βράδυ για 5 λέπρα ή το μεσημέρι για να κοιμηθεί. Τώρα ούτε να την βλέπει την τελευταία εβδομάδα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_ol είπε:

Η κλεισούρα φταίει για όλα 😛

Να κανονίσουμε για κανένα ποτάκι για να μας περάσουν όλα 😉

Αχ ποσο θα ήθελα να παω για ενα ποτο να ξερες!! Αλλα... Οπως θα φευγω απο το σπιτι θελω να μην εχω κ μνημη γιατι θα σκεφτομαι(λογικα) τα παιδια κ θα αγχωνομαι. Βασικα το μικιο πιο πολυ, που ξερω οτι με χρειάζεται λιγακι παραπάνω. 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Καλά ξέρεις πως σκέφτομαι ότι θα μου άρεσε να τρώει μόνος του; αν δεν φοβόμουν θα το είχα κάνει. Όσο μπορώ έστω και έτσι θα του δίνω κουτάλι και ότι καταφέρνει... 

Μπράβο που βρήκες το είναι. Ημουν σίγουρη ότι είναι από αυχένα χέρι γιατί τα περνάω με τον άντρα μου. Επίσης σήμερα σε εμένα χτύπαγε το νεύρο πίσω στο πτερύγιο.. Πόσο μάλλον με την μπουμπού σου που είναι λίγο πιο βαριά. Περαστικά όπως και να έχει και να ξεκουραστείς. 

@vasiliki 16 μήλο αχλάδι και την αλλη εβδομάδα θα βάζω λιγο μπανανα αλλά σιγα θα την αυξάνω λόγο το ότι έχουμε το ιστορικό της αλλεργίας (μάλλον)

@Dim.The. Να σου πω την αλήθεια δεν αγχώνομαι και να μην φάει ακόμα.. Σιγά σιγά. Δε θα τον πιέσω. Έτσι μου είπε και ο παιδίατρος.. Αν δε θέλει να τον αφήνω γιατί θα έχουμε το αντίθετο αποτέλεσμα.. Αυτός ανοίγει το στόμα και κάνει φάτσα ξινισμένη. Πολύ γέλιο. Το απολαμβάνω 😂

Εντωμεταξύ εγώ του έδινα πιπίλα από την αρχή. Δεν την ήθελε και τρελά μόνο το βράδυ για 5 λέπρα ή το μεσημέρι για να κοιμηθεί. Τώρα ούτε να την βλέπει την τελευταία εβδομάδα.. 

Ευχαριστώ βρε κοριτσι μου, εσυ με έβαλες σε σκέψεις γιαυτό αρχισα να παρατηρω.τωρα βεβαια θα δειξει κ η μαγνητικη. 

Εχουν πολυ γελιο ρε συ έτσι όπως κάνουν. Εγω σημερα της έδωσα σμεουρα αλλα δεν της αρεσαν, οταν της αρεσει κατι εκτός οτι τα αρπαζει, μπουκωνεται, μουγκριζει κιολας😂😂 σε ολη την διαρκεια του γευματος μουγκριζει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Αχ ποσο θα ήθελα να παω για ενα ποτο να ξερες!! Αλλα... Οπως θα φευγω απο το σπιτι θελω να μην εχω κ μνημη γιατι θα σκεφτομαι(λογικα) τα παιδια κ θα αγχωνομαι. Βασικα το μικιο πιο πολυ, που ξερω οτι με χρειάζεται λιγακι παραπάνω. 

Ευχαριστώ βρε κοριτσι μου, εσυ με έβαλες σε σκέψεις γιαυτό αρχισα να παρατηρω.τωρα βεβαια θα δειξει κ η μαγνητικη. 

Εχουν πολυ γελιο ρε συ έτσι όπως κάνουν. Εγω σημερα της έδωσα σμεουρα αλλα δεν της αρεσαν, οταν της αρεσει κατι εκτός οτι τα αρπαζει, μπουκωνεται, μουγκριζει κιολας😂😂 σε ολη την διαρκεια του γευματος μουγκριζει. 

Α πολύ γέλιο η μικρή σου..❤️

Πότε θα είναι έτοιμο το αποτέλεσμα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η vasiliki 16 είπε:

Καλή σας μέρα,είχαμε και σήμερα ενα δύσκολο βράδυ με αρκετές αφυπνίσεις και πολύ ώρα μετά μέχρι να Την ξαναπάρει ο ύπνος,δεν ξέρω γιατί δε μου κοιμάται εύκολα.. 

Πώς απασχολείται τα μωρακια Για να είναι ήρεμα; παίζουν μόνα τούς; η μικρή μου θέλει διαρκώς να υπάρχω στο οπτικό Της πεδίο ,να Της μιλάω κ να τραγουδάω διαρκώς μόνη της έστω κ για ελάχιστα λεπτά δε μένει καθόλου. 

Τα ίδια έχουμε κ εμείς.. κοιμάται ξυπνάει κοιμάται ξυπνάει...μπορεί κ ανά τέταρτο...αλλά είναι από  τα δόντια... δύσκολα γιατί δεν ξέρεις τι να την κάνεις..η καημένη μουγκρίζει...

Της αλλάζω 800 θέσεις!!Δεν την παλεύει για πολύ πουθενά!! Δεν της άρεσει κ ανάσκελα κ εκνευρίζεται!!Λίγο γυμναστήριο ,λίγο μπρούμυτα σε μαξιλάρι...έχω βάλει κουβέρτα στο πάτωμα κ ένα σεντόνακι από πάνω κ εκεί την έχω για κάποια ώρα...καμιά κουδούνιστρα, παιχνιδάκι, μασητικό,λίγο αγκαλιά,τραγούδι πολύ!!!καμιαχαζομαρα να γελάσει...τι να κάνεις!!😊😊τώρα είναι στο μεταίχμιο γιατι δεν κάθονται ακόμα για να αρχίσουν να παίζουν ...εμένα το μυαλό της είναι νασηκωθει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...