Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Εγώ το συμπλήρωματικο το έχω πάρει. Ναι είναι 650μεικτα και Μ είπαν 568 καθαρά. Από 1-5 του μήνα πληρώνουν. 

Άστο ανυπομονώ να φάω δίχως αύριο. Νομιζω θα τρώω μερεντα με τσιπούρα ανακατεμένη 😂😂

Χαχαχα.... Ξέρεις τι θυμήθηκα; Κουντουρατου στους Δυο Ξένους... Σαρδέλα με σαντιγί αν θυμάμαι καλά 🤣 

Πως θα τα εισάγεις τα γαλακτοκομικά κτλ;

Εγώ άργησα να κάνω την αίτηση για το συμπληρωματικο, την έκανα τελευταία μέρα πριν τελειώσει η προθεσμία γι αυτό θα πληρωθω αυριο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 20 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Χαχαχα.... Ξέρεις τι θυμήθηκα; Κουντουρατου στους Δυο Ξένους... Σαρδέλα με σαντιγί αν θυμάμαι καλά 🤣 

Πως θα τα εισάγεις τα γαλακτοκομικά κτλ;

Εγώ άργησα να κάνω την αίτηση για το συμπληρωματικο, την έκανα τελευταία μέρα πριν τελειώσει η προθεσμία γι αυτό θα πληρωθω αυριο. 

Εμνρε συ η αλήθεια είναι πακέτο άστα να πάνε. Θέλω γλυκοοο🤤🤤🤤

Ο ευτυχώς πρόλαβες!! 

Δεν μ έχει πει προς το παρόν μ είπε ν βάλω ξηρούς καρπούς μια βδομάδα μετά την επόμενη εβδομάδα αυγό κ αν δεν έχουμε αυξημένες γουλιες κλπ ν βάλω μοσχάρι !! Για γαλακτοκομικά δεν είπε τίποτα ακόμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Χαχαχα.... Ξέρεις τι θυμήθηκα; Κουντουρατου στους Δυο Ξένους... Σαρδέλα με σαντιγί αν θυμάμαι καλά 🤣 

Πως θα τα εισάγεις τα γαλακτοκομικά κτλ;

Εγώ άργησα να κάνω την αίτηση για το συμπληρωματικο, την έκανα τελευταία μέρα πριν τελειώσει η προθεσμία γι αυτό θα πληρωθω αυριο. 

Το συμπληρωματικο που λέτε είναι το επίδομα του οαεδ? Μέχρι πότε μπορούμε να το κάνουμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η vasiliki 16 είπε:

Kαλημέρ!.Θήλασα 40 μέρες και πλέον δίνω ξένο.Είναι 3μιση μηνων η μικρή μου,πίνουμε 100-120μλ ανα τρεις ωρες .Η αλήθει στο μήνα μας θα επρεπε να εχουμε αγγίξει τα 150μλ αλλά μία δύο φορές ζήτημα αν τα εχει πιει ολο αυτο το διαστημα.Από πολύ μικράκι δε μου ετρωγε πολύ. Παρόλα αυτα ο γιατρος τη βρισκει πολύ  ενταξει στις μετρησεις της ,είμαστε εντος καμπυλών ,οπότε και εγω δεν ανησυχώ και φυσικά δεν την πιέζω να φάει. 

Ανέφερα οτι δεν έχουμε ραγδαία ανάπτυξη συγκριτικά με αυτά που θα επρεπε να τρωει και να παρει.Τον πρωτο μήνα πήρε 1200 ΄έπειτα 700 και τωρα πέσαμε στα 560.Βέβαια μετά από κάθε εμβόλιο η μικρή γι μια δυο εβδομάδες  δε μου τρωει καλα. Το κάθε παιδί έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης μην ανησυχει.έπαψα λόγο να ασχολούμαι με αυτό το θέμα. Άλλωστε αυτα που τρώνε στο κάθε παιδί αποδίδουν διαφορετικά. 

Πολύ καλό βάρος παίρνει πάντως. Σου είπε ο γιατρός για τα 150μλ? Εγώ γενικά είμαι αγχώδης άνθρωπος γιαυτό τα ψάχνω όλα κ συνάμα μου αρέσει να μαθαίνω εμπειρίες άλλων για να γίνομαι καλύτερη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το συμπληρωματικο το παίρνεις αφου εχεις πληρωθει και το λοχιας αλλα περιθωριο δεν θυμάμαι ας πει κάποια άλλη κοπέλα που θυμάται. 

Εγω δεν είμαι σίγουρη αν το πληρωθηκα ακομη.. Κατι λεφτα μπηκαν πριν καμποσο καιρο αλλα δεν καταλαβα απο που ποτέ 😂 

Εμας ηρθαν τα μασητικα, τα περιμενα μεγαλυτερα! Εχει ομως πολλα σχεδιακια στρογυλλα, κυματακια για να μασαει το παιδι

 

IMG_20211125_135547.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Το συμπληρωματικο το παίρνεις αφου εχεις πληρωθει και το λοχιας αλλα περιθωριο δεν θυμάμαι ας πει κάποια άλλη κοπέλα που θυμάται. 

Εγω δεν είμαι σίγουρη αν το πληρωθηκα ακομη.. Κατι λεφτα μπηκαν πριν καμποσο καιρο αλλα δεν καταλαβα απο που ποτέ 😂 

Εμας ηρθαν τα μασητικα, τα περιμενα μεγαλυτερα! Εχει ομως πολλα σχεδιακια στρογυλλα, κυματακια για να μασαει το παιδι

 

IMG_20211125_135547.jpg

Γιορταζεις σήμερα;;αν ναι χρόνια σου πολλά!!!🎉🎊😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το παιδάκι μου ευτυχώς μετά το απόγευμα.ειναι άλλος ανθρωπος ..κεφατος και χαμογελαστός..οπως και πριν...εκλαιγε τοσσο το πρωί. Που ανησυχησα...ελπίζω να πέρασε η οποία αντίδραση του εμβολίου..τα κακά βέβαια ακάθεκτα...μήπως της γαστρεντερίτιδας είναι για να τους την προκαλεί;;;🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diana_caterina χρόνια πολλά!!! Αν γιορτάζεις 😊

@Love32οποτε τώρα με το αυγό θα μπορείς να φας και κάποια ακόμα, ε;

@Ρουλ@@ το συμπληρωματικο εχει περιθωριο 90 μέρες από την ημέρα που πληρωμεσαι το επίδομα λοχειας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

@Diana_caterina χρόνια πολλά!!! Αν γιορτάζεις 😊

@Love32οποτε τώρα με το αυγό θα μπορείς να φας και κάποια ακόμα, ε;

@Ρουλ@@ το συμπληρωματικο εχει περιθωριο 90 μέρες από την ημέρα που πληρωμεσαι το επίδομα λοχειας 

Ευχαριστώ πολύ 🤗🤗🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μιντόρι είπε:

Κορίτσια γεια σε όλες!!!Σήμερα ανακάλυψα ότι έσκασαν 2 δόντια!!Τα δύο κάτω!!!Δεν  Είναι πολύ νωρίς;;;!!Είναι 3,5!

Αλήθεια; τέλεια? Χωρίς γκρίνια; νωρίς είναι αλλά το κάθε μωρό έχει το δικό του ρυθμό 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diana_caterinaχρόνια σου πολλά, με υγεία και χαρά 😊 

Καλησπέρα κορίτσια, πως είστε σήμερα; Εμεις είμαστε καλύτερα με το συγκαμα, ελπιζω με την αποχη που θα κάνω να μη ξαναπάθει τουλάχιστον σύντομα η μικρή μου.. 🙄 

Ξέρει μήπως καμία κοπέλα τι κατορθώματα έχουμε στον 5ο μήνα; Σήμερα η μικρή μου κατάφερε να βάλει και τα δύο πόδια στο στόμα, πράγμα που προσπαθεί καιρό αλλά ποτέ δεν έφτανε στη πηγή 😅 κι επίσης άρχισε να κάθεται στον ποπό της, από ημιξαπλωτη θέση δίνει ώθηση προς τα μπροστά και κάθεται. Όμως ακόμα δεν μου έχει γυρίσει απο μπρούμυτα ανάσκελα, γυρνάει μόνο από ανασκελα μπρούμυτα. Τι άλλο πρέπει να έχει κατορθώσει σε αυτή την ηλικία; Σε λίγες μέρες κλείνει 5 μηνών 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μιντόρι είπε:

Κορίτσια γεια σε όλες!!!Σήμερα ανακάλυψα ότι έσκασαν 2 δόντια!!Τα δύο κάτω!!!Δεν  Είναι πολύ νωρίς;;;!!Είναι 3,5!

Εγώ έχω ανυψακι που γεννήθηκε κιόλας με δοντάκι 😅 οπότε δεν είναι κάτι ασυνήθιστο, συμβαίνει κι ας είναι νωρίς για τον μέσο όρο. Είσαι τυχερή που δεν είχατε γκρίνια, εμένα η μικρή τρώει ότι βρίσκει μπροστά της το τελευταίο διάστημα, μου δαγκώνει με μανία στα καλά καθούμενα τη θηλή 🤯 και γκρινιάζει όσο δεν πάει... Ανυπομονώ να της βγουν τα δόντια να ηρεμήσω 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

@Diana_caterinaχρόνια σου πολλά, με υγεία και χαρά 😊 

Καλησπέρα κορίτσια, πως είστε σήμερα; Εμεις είμαστε καλύτερα με το συγκαμα, ελπιζω με την αποχη που θα κάνω να μη ξαναπάθει τουλάχιστον σύντομα η μικρή μου.. 🙄 

Ξέρει μήπως καμία κοπέλα τι κατορθώματα έχουμε στον 5ο μήνα; Σήμερα η μικρή μου κατάφερε να βάλει και τα δύο πόδια στο στόμα, πράγμα που προσπαθεί καιρό αλλά ποτέ δεν έφτανε στη πηγή 😅 κι επίσης άρχισε να κάθεται στον ποπό της, από ημιξαπλωτη θέση δίνει ώθηση προς τα μπροστά και κάθεται. Όμως ακόμα δεν μου έχει γυρίσει απο μπρούμυτα ανάσκελα, γυρνάει μόνο από ανασκελα μπρούμυτα. Τι άλλο πρέπει να έχει κατορθώσει σε αυτή την ηλικία; Σε λίγες μέρες κλείνει 5 μηνών 

Οπου να ναι θα γυρισει κ απο μπρουμυτα ανασκελα. Τωρα θα προσπαθεί να σηκωθει συνεχεια.. 

Η δικη μου 5,5 μηνων αυτο με τα πατουσια το εκανε πριν 10 μερες 1η φορα, μεχρι τοτε δεν έβαζε ουτε ενα πατουσι😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσια!! 

Εμεις δεν ειμαστε πολυ καλα.. Χθες η μικρη ειχε ενα βηχαλακι, ο γιος μυξα. Σήμερα ο γιος μιυ δνε πηγε σχολειο εννοειται, εχει αρκετο μπουκωμα κ η μικρη ολο φτερνιζεται.. 2 μερες η μικρη το βραδυ κοιμαται μόνο αγκαλια μου κ ειμαι σαν ζομπι. Ποσο να αντεξω;;!! Ελπιζω να μεινουν ετσι!!! 

@Diana_caterinaπολύχρονη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Οπου να ναι θα γυρισει κ απο μπρουμυτα ανασκελα. Τωρα θα προσπαθεί να σηκωθει συνεχεια.. 

Η δικη μου 5,5 μηνων αυτο με τα πατουσια το εκανε πριν 10 μερες 1η φορα, μεχρι τοτε δεν έβαζε ουτε ενα πατουσι😂

Ναι και η δικιά μου προσπαθεί να σηκώνεται συνέχεια ιδιαίτερα όταν την έχω δεμένη στο ριλαξ ή στο κάθισμα του αυτοκινήτου 😅 εντωμεταξύ σήμερα μας έκανε και κάτι άλλο... Της παίζει κάθε μέρα ο πατέρας της κιθάρα και τηε τραγουδάει και σήμερα με το που ξεκίνησε να παίζει η μικρή άρχισε να κάνει φωνούλες 'αααα' και τέτοια. Σταματούσε ο άντρας μου να παίζει και σταματαγε κι αυτή, ξαναξεκινουσε και ξανά τα 'αααα' από την αρχή 😂 Ξεκαρδιστηκαμε στα γέλια κι εννοείται έτρεξα να το βιντεοσκοπησω... 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Γειά σας κοριτσια!! 

Εμεις δεν ειμαστε πολυ καλα.. Χθες η μικρη ειχε ενα βηχαλακι, ο γιος μυξα. Σήμερα ο γιος μιυ δνε πηγε σχολειο εννοειται, εχει αρκετο μπουκωμα κ η μικρη ολο φτερνιζεται.. 2 μερες η μικρη το βραδυ κοιμαται μόνο αγκαλια μου κ ειμαι σαν ζομπι. Ποσο να αντεξω;;!! Ελπιζω να μεινουν ετσι!!! 

@Diana_caterinaπολύχρονη!! 

Περαστικα σας κοπέλα μου. Είναι μεγάλη ταλαιπωρία όταν έχουν μπούκωμα τα κακόμοιρα... Δυσκολευονται να αναπνευσουν γι αυτό και δεν κοιμούνται καλά... Κι αν δεν αισθάνεσαι καλά κι εσύ πόσο να αντέξεις τις αϋπνίες... Καλή δύναμη, μακάρι να έχετε ένα καλύτερο βράδυ απόψε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

@Diana_caterina χρόνια πολλά!!! Αν γιορτάζεις 😊

@Love32οποτε τώρα με το αυγό θα μπορείς να φας και κάποια ακόμα, ε;

@Ρουλ@@ το συμπληρωματικο εχει περιθωριο 90 μέρες από την ημέρα που πληρωμεσαι το επίδομα λοχειας 

Σε ευχαριστώ πολύ! Δε το έχω κάνει ακόμα κ αγχώθηκα γιατί δεν ξέρω πότε θ μου ετοιμάσει ο εργοδότης την βεβαίωση. Ευτυχώς έχω περιθώριο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Ευχαριστώ πολύ 😍😍😍

Χρόνια πολλά με υγεία,να σε χαίρεται η οικογένειά σου!♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nik_ol

στις πριν 2 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Αλήθεια; τέλεια? Χωρίς γκρίνια; νωρίς είναι αλλά το κάθε μωρό έχει το δικό του ρυθμό 😉

Όχι δεν έχει γκρίνια,όταν έχει λίγη  νομίζω ότι πεινάει ή νυστάζει κι όταν τα κάνει αυτά ηρεμεί!!Απλώς είναι κ μεγαλόσωμη έβγαλε κ τα δόντια..μου φαίνεται μεγαλύτερη από την ηλικία της!Άντε ,το Πάσχα θα φάμε αρνί!!🤣🤣

@Alexeyκι μένα τα βάζει τα χέρια στο στόμα αλλά οχι για ώρες ..κάποιες φορές μόνο..της πήρα κ ένα μασητικό ,τη μαϊμού που έχει κ η @Μαριλου1αλλά η δικιά μου δεν μπορεί να την πιάσει καλά για να την βάλει στο στόμα κ τα παίρνει κρανίο!😊🤣..Αλλά μου φάνηκε πολύ νωρίς για δόντια πωπω...

Τωρα άραγε που βγήκαν τα πρώτα σύντομα θα βγουν και τα υπόλοιπα; Η μπορεί τα επόμενα να βγουν σε μήνες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Alexey είπε:

@Diana_caterinaχρόνια σου πολλά, με υγεία και χαρά 😊 

Καλησπέρα κορίτσια, πως είστε σήμερα; Εμεις είμαστε καλύτερα με το συγκαμα, ελπιζω με την αποχη που θα κάνω να μη ξαναπάθει τουλάχιστον σύντομα η μικρή μου.. 🙄 

Ξέρει μήπως καμία κοπέλα τι κατορθώματα έχουμε στον 5ο μήνα; Σήμερα η μικρή μου κατάφερε να βάλει και τα δύο πόδια στο στόμα, πράγμα που προσπαθεί καιρό αλλά ποτέ δεν έφτανε στη πηγή 😅 κι επίσης άρχισε να κάθεται στον ποπό της, από ημιξαπλωτη θέση δίνει ώθηση προς τα μπροστά και κάθεται. Όμως ακόμα δεν μου έχει γυρίσει απο μπρούμυτα ανάσκελα, γυρνάει μόνο από ανασκελα μπρούμυτα. Τι άλλο πρέπει να έχει κατορθώσει σε αυτή την ηλικία; Σε λίγες μέρες κλείνει 5 μηνών 

Δεν είναι στάνταρ.. Εμένα αα πούμε όταν έκλεισε τον 4ο γύρισε 2 φορές από μπρούμυτα ανάσκελα και μετά δεν το έκανε ξανά. Εδώ και 4 μέρες τον άφησα στο πάτωμα γιατί βάλαμε χάλια και τον έχω εκεί για ώρες. Πλέον γυρίζει συνέχει από ανάσκελα μπρούμυτα και έχει γυρίσει άλλες 3 φορές από μπρούμυτα ανάσκελα. Τα πόδια του προσπαθεί να τα φέρει στο στόμα και δε μπορεί 😂😂 τραβαει το φόρμακι αλλά τίποτα. Λέτε να τον αφήσω ξυπόλυτο;; 

Κάτι άλλο. Εμένα ο παιδίατρος μου είπε να μην κάθεται ακόμα μέχρι 45 μοίρες. Εσάς τις σας έχει πει. Κανει το σώμα του να σηκωθεί βέβαια αυτός.. 

3ο ανήσυχο βράδυ σήμερα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

4;; πως το έκανες αυτό; εγω είχα πάρει 12 που έφυγαν μπαμ και έχω χάσει αλλά 4..

κορίτσια εχετετης χάσει τόσο εύκολα τα κιλά λόγω θηλασμου και διατροφής ;Γιατι εγώ πήρα 14 κ έχω χάσει μόνο 8 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...