Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 29 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα σε όλες! Ελπίζω να κοιμηθηκατε καμιά ωρίτσα 🤣

@Alexey συμφωνώ με την @Tweema να ψάξεις για αλλεργία. Το έχω διαβάσει γι αυτό σου ειπα για παιδοαλλεργιολογο. 

Κορίτσια.... Τι κάνετε όταν στον υπνο τους γυρίζουν μπρουμυτα; τα επαναφέρετε ανάσκελα;

Καλημέρα! Ο δικος μου μόνο από μπρούμυτα ανασκελα γυρναει 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Καλημέρα! Ο δικος μου μόνο από μπρούμυτα ανασκελα γυρναει 😁

Όταν τον βάζεις εσυ μπρουμυτα; 

Εμένα γυρισε στον υπνο του από ανάσκελα μπρουμυτα. Όλο το βράδυ τον γυριζα ανάσκελα 🤣 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια πώς είστε; 

Εμείς καλα είμαστε ειχαμε κανει ενα συγκαμα που ηταν σαν πληγουλα και τωρα εξασθενει ξυπναμε το χαραμα να την αλλάξουμε για να μην χειροτερεψει.. Και σήμερα ετσι όπως ξύπνησα για την πανα δεν ξανα κοιμηθηκα😅 ο άντρας μου την αλλαξε αλλα όπως και να εχει έπρεπε να ανοιξουμε φως, να τσεκάρω αν εχει βαλει καλα την πανα κλπ 😅🤷🏼‍♀️ παρολα αυτα δεν νυσταζω ακομη και πλέον δεν υπάρχει περίπτωση να κοιμηθω. 

Σηκωθηκα εκανα την άντληση μου ηπια και τον καφε μου, χαρηκα λιγο το ζουζούνι που ξυπνησε λογω αεριων και το ειχα αγκαλιτσα σε εμβρυική σταση και θυμήθηκα ποσο μικρακι ηταν.. Εχθές απο ανασκελα γυρισε στο πλαι.. 

Εφοσον βαλανε black friday προσφορεσ μπηκα να δω για πανες βρηκα το pharm24 και τελικα πηρα ενα σωρο πράγματα, πηρα επιθέματα που χρησιμοποιώ και σακουλακια για το γαλα, πανες ενα μηνιαιο πακετο κ σου στελνουν κ δωρο αλλο ενα πακετο με 50τμχ, πηρα βιταμινες pregnacare γιατι πέφτουν τα μαλλια μου απίστευτα πολύ.. Κ στέλνουν και δωρο μια κρέμα pregnacare 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Alexey αφού και η δερματολόγος σου είπε έτσι τότε και εγώ πιστεύω ότι είναι αλλεργία.. Βέβαια δε λες του γιατρού σου να σου γράψει καμία καλλιέργεια κοπρανων; ή και δέρματος; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα σε όλες! Ελπίζω να κοιμηθηκατε καμιά ωρίτσα 🤣

@Alexey συμφωνώ με την @Tweema να ψάξεις για αλλεργία. Το έχω διαβάσει γι αυτό σου ειπα για παιδοαλλεργιολογο. 

Κορίτσια.... Τι κάνετε όταν στον υπνο τους γυρίζουν μπρουμυτα; τα επαναφέρετε ανάσκελα;

Καμια ωρίτσα όπως τα λες!!!!🤪🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Καμια ωρίτσα όπως τα λες!!!!🤪🤪

Επιστρεψαμε από τον ωρλ με τον μικρό όλα οκ μας είπε....όταν γίνει 3 πάλι ένα τυπικό έλεγχο...έκανα και γω το ετήσιο τσεκ απ' μου...καθαρισμό ακουογραμμα γιατί ταλαιπωρουμε από εμβοες....όλα πακετακι από εδώ και στο έξης..οδοντίατρο που θέλω..μόλις βγάλει δόντια!!🤪🤪το λέιζερ δεν ξέρω πως να το συνδυάσω ..εμείς θες πάλι τα ίδια όσον αφορά τον ύπνο...αύριο έχουμε το δεύτερο εμβολιο μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα σε όλες! Ελπίζω να κοιμηθηκατε καμιά ωρίτσα 🤣

@Alexey συμφωνώ με την @Tweema να ψάξεις για αλλεργία. Το έχω διαβάσει γι αυτό σου ειπα για παιδοαλλεργιολογο. 

Κορίτσια.... Τι κάνετε όταν στον υπνο τους γυρίζουν μπρουμυτα; τα επαναφέρετε ανάσκελα;

Καλημερα!! 

Λενε εαν από ανασκελα γυρναει μπρουμυτα κ το αντίστροφο μονο του δεν υπάρχει πρόβλημα αλλα εγω φοβάμαι πολύ το σαβθ, οπότε μέχρι να χρονισει δεν θα την αφησω..στους 3,5 μηνες γυρνουσε κ μενα συνεχεια μπρουμυτα συιν ύπνο της κ την γυριζα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα!!! Εμένα μόνο όταν κοιμάται μπρούμυτα κοιμάται καλά κ είχα ρωτήσει την παιδίατρο αν μπορώ να την αφήνω να κοιμάται έτσι κ μου είχε πει ναι εφόσον γυρίζει καλά το κεφάλι της. 🤔 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Αχ, αλήθεια βρε κορίτσι;

Να σε ρωτήσω έχεις δοκιμάσει κάτι πιο φυσικό σε κάθε αλλαγή πάνας; συγγνώμη αν το έχεις πει ξανά κ δεν το θυμάμαι. Κάπου είχα διαβάσει ότι οι κρέμες δεν αφήνουν το δέρμα να αναπνέει κ γι αυτό γίνεται κάποιες φορές συγκαμα.

Καλημέρα κοπέλα μου. Έχω δοκιμάσει ελαιόλαδο, σπαθολαδο και κεραλοιφη. Το ελαιόλαδο μας βοηθούσε στα ουρα αλλά όταν έκανε κακά κοκκίνιζε κατευθείαν. Σπαθολαδο είχα πάρει agnotis αλλά δεν μας βοήθησε καθόλου, αντίθετα έτσουζε πολύ κάθε φορά που της το εβαζα και κεραλοιφη έχω πάρει από ένα μαγαζί με βιολογικά και ενώ όταν είναι γυμνούλα φαίνεται να τη βοηθάει όταν κλείνω την πάνα φουντώνει πολύ. Δεν ξέρω βέβαια αν είναι εντελώς φυσική κεραλοιφη αυτή που αγόρασα η αν έχει αιθέρια έλαια κτλ. Η αλόη πάντως που της έβαλα χτες φαίνεται ότι κάπως τη βοήθησε, ξύπνησε καλύτερα σήμερα. Αλλά το θέμα μου δεν είναι η θεραπεία, συνήθως γίνεται καλά μετά από κάποιες μέρες... το θέμα μου είναι να μη ξαπαθαινει συνέχεια η τουλάχιστον όχι τόσο σύντομα μετά τη θεραπεία της 😑

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Tweema είπε:

@Alexeyαν θελεις μπορω να κανω μια δημοσίευση εκ μέρους σου στην ομαδα με τις αλλεργίες να δωσουν συμβουλες κ πως να κινηθείς. Σιγουρα σε αυτην την ομαδα μπορουν να βοηθήσουν γιατι το εχουν περάσει κ αλλα μωρακια.

Αλλη μια ερωτηση.. Αυγο τρως;;; ζάχαρη, αμυλα;; 

Επίσης το συγκαμα είναι απλωτο ή σαν δαχτυλίδι.. Γυρω γυρω δλδ. 

Καλημέρα κορίτσι μου. Γαλακτοκομικά δεν τρώω τίποτα από τυριά, γάλα, γιαούρτι κι ότι είναι φανερό δηλαδή και γενικά προσπαθώ να βλέπω τα συσταστικα των τροφών για να βλέπω αν έχουν ίχνη γάλακτος. Αυγό τρώω αλλά όχι συχνά, γλυκά τα έχω επίσης κόψει γιατί είχα την εντύπωση ότι γινόταν χειρότερα το μωρό αν έτρωγα σοκολάτα πχ. Άμυλα τρώω δυστυχώς όπως πατάτες, μακαρόνια, ρύζια... δεν μου μένει και κάτι άλλο να φάω αφού έχω κόψει όλα τα αλλά... 😅 Λες να πειράζει το αυγό πχ η τα άμυλα; Το σύγκαμα είναι απλωτό, γύρω από τον πρωκτό της κι επεκτείνεται ως πίσω στον κοκυγκα, εκει που τρέχουν τα ουρα δηλαδή όταν είναι ξαπλωμενη η ακουμπάνε τα κακά. Παντα στο ίδιο σημείο της δημιουργείται. Υφασμάτινες πάνες είχα δοκιμάσει κάποια στιγμή αλλά γινόταν μούσκεμα μέρα νύχτα και καλά την ημέρα δεν με πειράζει, την αλλάζω αλλά τις νύχτες της χάλαγε ο ύπνος γιατί τη σήκωνα να τη πλύνω και να την αλλάξω... δεν είναι καθόλου βολικές αλλά εννοείται αν δεν υπάρχει καμια άλλη λύση θα καταληξω σε αυτή.
 
Καλά θυμάσαι, δεν έχω Facebook και δυστυχώς ούτε ο άντρας μου για να μπω από αυτόν... είμαστε εντελώς παλιομοδίτες σε αυτά 😅 Αν σου ειναι εύκολο να ρωτήσεις εκ μέρους μου Σευχαριστω πολύ, μακάρι να μπορεί να βοηθήσει κάποια κοπέλα που έχει εμπειρία σε κάτι παρόμοιο... 

θα ξεκινήσω να μη βάζω καθόλου κρέμες τώρα, να βάζω μόνο κεραλοιφη... ποσο χειρότερα να γίνει από όσο έχει γίνει ήδη με τις κρέμες δηλαδή... μακάρι να είναι αυτή η λύση και η φύση να βάλει το χεράκι της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

@Alexey αφού και η δερματολόγος σου είπε έτσι τότε και εγώ πιστεύω ότι είναι αλλεργία.. Βέβαια δε λες του γιατρού σου να σου γράψει καμία καλλιέργεια κοπρανων; ή και δέρματος; 

Του το είχα πει του παιδιάτρου να κάνουμε μια καλλιέργεια κοπρανων αλλά μου απάντησε ότι δεν χρειάζεται, είναι λέει καθαρά στον τύπο του δέρματος του παιδιού επειδή είναι πολύ ξανθιά και ανοιχτόχρωμη η μικρή μου και μου είπε ότι είναι ευαίσθητο πολύ το δέρμα της.... γι αυτό θα πρέπει να προσέχω κι αργότερα λέει πολύ τον ήλιο. Το θέμα είναι ότι το ίδιο μου είπε και η παιδοδερματολογος (πήγα στη Τσιβιτανιδου, διάβασα ότι εχει πολύ μεγάλη εμπειρία και αντιμετωπίζει τις πιο δυσλολες περιπτώσεις), μου είπε κι εκείνη ότι δεν έχει κάτι το παιδί απλά λέει είναι θέμα δέρματος... γι αυτό εχω απογοητευτεί γιατί φαίνεται ότι δεν υπάρχει άμεση λύση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mommy to be είπε:

Επιστρεψαμε από τον ωρλ με τον μικρό όλα οκ μας είπε....όταν γίνει 3 πάλι ένα τυπικό έλεγχο...έκανα και γω το ετήσιο τσεκ απ' μου...καθαρισμό ακουογραμμα γιατί ταλαιπωρουμε από εμβοες....όλα πακετακι από εδώ και στο έξης..οδοντίατρο που θέλω..μόλις βγάλει δόντια!!🤪🤪το λέιζερ δεν ξέρω πως να το συνδυάσω ..εμείς θες πάλι τα ίδια όσον αφορά τον ύπνο...αύριο έχουμε το δεύτερο εμβολιο μας!!!

Χαχαχα έκλαψα με το λέιζερ 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Καλημερα!! 

Λενε εαν από ανασκελα γυρναει μπρουμυτα κ το αντίστροφο μονο του δεν υπάρχει πρόβλημα αλλα εγω φοβάμαι πολύ το σαβθ, οπότε μέχρι να χρονισει δεν θα την αφησω..στους 3,5 μηνες γυρνουσε κ μενα συνεχεια μπρουμυτα συιν ύπνο της κ την γυριζα. 

Όλο το βράδυ ή θηλαζε ή τον γυρνούσα 😂 η παιδοατρος μου είχε πει αν γυρίσει μόνος του να τον αφήνω αλλά φοβάμαι ρε παιδι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα και από μένα!!! Εμένα μόνο όταν κοιμάται μπρούμυτα κοιμάται καλά κ είχα ρωτήσει την παιδίατρο αν μπορώ να την αφήνω να κοιμάται έτσι κ μου είχε πει ναι εφόσον γυρίζει καλά το κεφάλι της. 🤔 

Ναι, ναι αυτό που λες για το κεφάλι αφού το διαχειρίζονται λένε δεν υπάρχει πρόβλημα. Την αφήνεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Του το είχα πει του παιδιάτρου να κάνουμε μια καλλιέργεια κοπρανων αλλά μου απάντησε ότι δεν χρειάζεται, είναι λέει καθαρά στον τύπο του δέρματος του παιδιού επειδή είναι πολύ ξανθιά και ανοιχτόχρωμη η μικρή μου και μου είπε ότι είναι ευαίσθητο πολύ το δέρμα της.... γι αυτό θα πρέπει να προσέχω κι αργότερα λέει πολύ τον ήλιο. Το θέμα είναι ότι το ίδιο μου είπε και η παιδοδερματολογος (πήγα στη Τσιβιτανιδου, διάβασα ότι εχει πολύ μεγάλη εμπειρία και αντιμετωπίζει τις πιο δυσλολες περιπτώσεις), μου είπε κι εκείνη ότι δεν έχει κάτι το παιδί απλά λέει είναι θέμα δέρματος... γι αυτό εχω απογοητευτεί γιατί φαίνεται ότι δεν υπάρχει άμεση λύση...

Όντως μπορεί να είναι θέμα δέρματος αλλά δεν υπάρχει κάτι που να βοηθάει; δε γίνεται να μην υπάρχει κάτι κ να ταλαιπωρείται έτσι οποίο μωρό έχει αυτή την ευαισθησία στο δέρμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Όντως μπορεί να είναι θέμα δέρματος αλλά δεν υπάρχει κάτι που να βοηθάει; δε γίνεται να μην υπάρχει κάτι κ να ταλαιπωρείται έτσι οποίο μωρό έχει αυτή την ευαισθησία στο δέρμα

Τι να πω κι εγώ... Με αυτο το σκεπτικό πήγα κι εγώ σε παιδοδερματολόγο γιατι σκέφτηκα δεν μπορεί να μην υπάρχει καμία λύση... 😐 Μου είπε κάποιους τρόπους αντιμετώπισης... Κρέμες και τα λοιπά αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι για πρόληψη λέει... Οπότε μόνο να θεραπευω μπορώ οποτε συμβαίνει... Και να ελπίζω όσο μεγαλώνει να γίνει πιο ανθεκτικό το δέρμα της για να μη παθαίνει τόσο συχνά συγκαματα... Τρέμω τη στιγμη που θα κάνουμε εισαγωγή στερεών... 🙄 Φοβάμαι ότι τότε θα είναι ακόμα χειρότερα... Ελπίζω να κάνω λάθος 😐

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Τι να πω κι εγώ... Με αυτο το σκεπτικό πήγα κι εγώ σε παιδοδερματολόγο γιατι σκέφτηκα δεν μπορεί να μην υπάρχει καμία λύση... 😐 Μου είπε κάποιους τρόπους αντιμετώπισης... Κρέμες και τα λοιπά αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι για πρόληψη λέει... Οπότε μόνο να θεραπευω μπορώ οποτε συμβαίνει... Και να ελπίζω όσο μεγαλώνει να γίνει πιο ανθεκτικό το δέρμα της για να μη παθαίνει τόσο συχνά συγκαματα... Τρέμω τη στιγμη που θα κάνουμε εισαγωγή στερεών... 🙄 Φοβάμαι ότι τότε θα είναι ακόμα χειρότερα... Ελπίζω να κάνω λάθος 😐

Νομίζω η αποχή στου στα γαλακτοκομικα δεν ήταν  σωστή... Πρέπει να κόψεις σογια και μοσχάρι καθώς είναι παρόμοια η πρωτεΐνη που έχουν και ο οργανισμός αντιδρά το ίδιο.. Ακόμα και τα μακαρόνια που τρως πρέπει να κοιτάς ετικέτα. Ας πούμε τα misko δεν είναι καθαρά. Τα Melissa ναι.. Και όχι όλα τα είδη. Τα ρύζια το ίδιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Alexey είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Γαλακτοκομικά δεν τρώω τίποτα από τυριά, γάλα, γιαούρτι κι ότι είναι φανερό δηλαδή και γενικά προσπαθώ να βλέπω τα συσταστικα των τροφών για να βλέπω αν έχουν ίχνη γάλακτος. Αυγό τρώω αλλά όχι συχνά, γλυκά τα έχω επίσης κόψει γιατί είχα την εντύπωση ότι γινόταν χειρότερα το μωρό αν έτρωγα σοκολάτα πχ. Άμυλα τρώω δυστυχώς όπως πατάτες, μακαρόνια, ρύζια... δεν μου μένει και κάτι άλλο να φάω αφού έχω κόψει όλα τα αλλά... 😅 Λες να πειράζει το αυγό πχ η τα άμυλα; Το σύγκαμα είναι απλωτό, γύρω από τον πρωκτό της κι επεκτείνεται ως πίσω στον κοκυγκα, εκει που τρέχουν τα ουρα δηλαδή όταν είναι ξαπλωμενη η ακουμπάνε τα κακά. Παντα στο ίδιο σημείο της δημιουργείται. Υφασμάτινες πάνες είχα δοκιμάσει κάποια στιγμή αλλά γινόταν μούσκεμα μέρα νύχτα και καλά την ημέρα δεν με πειράζει, την αλλάζω αλλά τις νύχτες της χάλαγε ο ύπνος γιατί τη σήκωνα να τη πλύνω και να την αλλάξω... δεν είναι καθόλου βολικές αλλά εννοείται αν δεν υπάρχει καμια άλλη λύση θα καταληξω σε αυτή.
 
Καλά θυμάσαι, δεν έχω Facebook και δυστυχώς ούτε ο άντρας μου για να μπω από αυτόν... είμαστε εντελώς παλιομοδίτες σε αυτά 😅 Αν σου ειναι εύκολο να ρωτήσεις εκ μέρους μου Σευχαριστω πολύ, μακάρι να μπορεί να βοηθήσει κάποια κοπέλα που έχει εμπειρία σε κάτι παρόμοιο... 

θα ξεκινήσω να μη βάζω καθόλου κρέμες τώρα, να βάζω μόνο κεραλοιφη... ποσο χειρότερα να γίνει από όσο έχει γίνει ήδη με τις κρέμες δηλαδή... μακάρι να είναι αυτή η λύση και η φύση να βάλει το χεράκι της.

Αρα εχεις κανει μονο στα φανερά. ποσους μηνες εχει συγκαμα; θα αου βαλω μια εικονα αν μπορείς γραψε τι αλλα συμπτωματα εχει. Εαν θυμαμαι καλα σου ειχε βγαλει κ σπυρακια στον ποπο κ ειχες δει κ αιμα. Η παραγωγη σου είναι οκ; δλδ δεν εχεις υπερπαραγωγή; θα κανω μια δημοσίευση κ στην ομαδα αλλα επειδή ξέρω οτι θα ρωτήσουν αρκετα, σε ρωτάω προκαταβολικά. 

Επίσης επειδη εχει γινει λαθος η αποχή σρα γαλακτομικα ειναι σα να μην εχεις κανει. 

Εγω να σου πω δεν δέχομαι ότι ειναι στο δερμα του μωρου το συγκαμα. Σου μιλαω σα να ηταν δικο μου το μωρό. Δεν το δεχομαι!! Καπου οφειλεται το συγκαμα. Δεν είναι η; η φορα που γιατροι δεν δινουν λύση.σίγουρα χρειάζεται να κανεις καλλιέργεια για να δεις μηπως έχει κ μυκητιαση. Ο παιδιατρος μπορεί να μην συμφωνει με αυτο, όμως απι την στιγμή που τον πληρωνεις κ απο την στιγμη που το μωρό ειναι δικο σου εφόσον το θελεις να σου γραψει. 

FB_IMG_1637671576259.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Νομίζω η αποχή στου στα γαλακτοκομικα δεν ήταν  σωστή... Πρέπει να κόψεις σογια και μοσχάρι καθώς είναι παρόμοια η πρωτεΐνη που έχουν και ο οργανισμός αντιδρά το ίδιο.. Ακόμα και τα μακαρόνια που τρως πρέπει να κοιτάς ετικέτα. Ας πούμε τα misko δεν είναι καθαρά. Τα Melissa ναι.. Και όχι όλα τα είδη. Τα ρύζια το ίδιο. 

Κ εγω γιαυτο ρωτησα.. Επειδη δεν υπαρχει καποιος γνωστης να την κατευθυνει κ ταλαιπωρειται κ εκεινη κ το μωρακι, θα γραψω εγω το βράδυ στην ομαδα με τις αλλεργιες να τα παρει με την σειρά η κοπέλα. 

Εντάξει εικόνες με αποχη κ κλπ θα της τα στειλω αλλα δεν μπορω να πω με την σειρά τι πρέπει να κανει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Όλο το βράδυ ή θηλαζε ή τον γυρνούσα 😂 η παιδοατρος μου είχε πει αν γυρίσει μόνος του να τον αφήνω αλλά φοβάμαι ρε παιδι μου

Ειμαι χεστρα!!!Φοβαμαι παρα παρα πολυ το σαβθ.. Τον γιο μου ακόμα παω τον κοιτάζω αν αναπνεει.. Δεν ξερω τι φοβος είναι αυτός με τον υπνο!! Εντάξει αν ειμαι ξύπνια κ είναι μπρουμυτα δε με νοιαζει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Ειμαι χεστρα!!!Φοβαμαι παρα παρα πολυ το σαβθ.. Τον γιο μου ακόμα παω τον κοιτάζω αν αναπνεει.. Δεν ξερω τι φοβος είναι αυτός με τον υπνο!! Εντάξει αν ειμαι ξύπνια κ είναι μπρουμυτα δε με νοιαζει. 

Ταυτίζομαι... Φοβάμαι να τον αφήσω! Το βράδυ όμως μόλις τον γυρνούσα ανάσκελα, έβαζα κ το χέρι μου για να μη γυρίσει ξανά, σαν εμπόδιο αλλά μόλις το έπαιρνα γυριζε παλι μπρουμυτα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Νομίζω η αποχή στου στα γαλακτοκομικα δεν ήταν  σωστή... Πρέπει να κόψεις σογια και μοσχάρι καθώς είναι παρόμοια η πρωτεΐνη που έχουν και ο οργανισμός αντιδρά το ίδιο.. Ακόμα και τα μακαρόνια που τρως πρέπει να κοιτάς ετικέτα. Ας πούμε τα misko δεν είναι καθαρά. Τα Melissa ναι.. Και όχι όλα τα είδη. Τα ρύζια το ίδιο. 

Σόγια και μοσχάρι δεν τρώω ποτε ούτως η άλλως... επίσης μακαρόνια τρώω Melissa τυχαία...😂 όσον αφορά τα ρύζια η αλήθεια είναι ότι δεν το ήξερα και δεν το έχω κοιτάξει... εσυ τι ρύζι παίρνεις; Εγώ πχ τρώω agrino έχει κι αυτό ίχνη γάλακτος δεν ξέρω... πως το καταλαβαίνουμε; Στην ετικέτα που λέει τα συστατικά πχ δεν λέει κάτι ξεκαθαρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Ταυτίζομαι... Φοβάμαι να τον αφήσω! Το βράδυ όμως μόλις τον γυρνούσα ανάσκελα, έβαζα κ το χέρι μου για να μη γυρίσει ξανά, σαν εμπόδιο αλλά μόλις το έπαιρνα γυριζε παλι μπρουμυτα.. 

Χαχαχα σαν εμενα!! Βαζω κ το χέρι μ πανω της για να την νιωθω οταν κοιμαμαι😂😂 θα γυρισει; ανασαινει; 

Καλά νταξ... Που να δεις το θεϊκό που παθαινω με το γιο μου!!! Τον ψαχνω στο κρεβατι!!! Αλλιως ξαπλώνει, αλλιως τον βρισκω κ τονψαχνω στο σκοταδι. Μέχρι να τον εντοπίσω ειμαι μες το αγχος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_ol είπε:

Ναι, ναι αυτό που λες για το κεφάλι αφού το διαχειρίζονται λένε δεν υπάρχει πρόβλημα. Την αφήνεις; 

Στην αρχή φοβόμουν πολύ αλλά μετά αφού είδα ότι έτσι της αρέσει να κοιμάται κ από τη στιγμή που γυρνάει με άνεση το κεφάλι είπα να μην τη ταλαιπωρω εξαιτίας της δικής μου φοβίας 🤭 πάντως πολλά βράδια πετάγομαι να δω αν αναπνέει είτε είναι μπρούμυτα είτε είναι ανάσκελα 😄😄😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Χαχαχα σαν εμενα!! Βαζω κ το χέρι μ πανω της για να την νιωθω οταν κοιμαμαι😂😂 θα γυρισει; ανασαινει; 

Καλά νταξ... Που να δεις το θεϊκό που παθαινω με το γιο μου!!! Τον ψαχνω στο κρεβατι!!! Αλλιως ξαπλώνει, αλλιως τον βρισκω κ τονψαχνω στο σκοταδι. Μέχρι να τον εντοπίσω ειμαι μες το αγχος. 

Άγχος για πάντα;;;; 🙃

@Μαριλου1 μπράβο σου που το πηρες χαλαρά 😉😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
    • Άντε μπράβο συγχαρητήρια κορίτσι μου με το καλό ο γάμος πάντα ευτυχισμένοι να είστε, αγαπημένοι και να έρθει το μωρακι σας να ολοκληρώσει την ευτυχία σας 🥰 καλα εκανες και έφυγες από την δουλειά δεν είναι να χάνονται τέτοιες μερες μακάρι να μπορέσετε και αύριο και μεθαύριο να έχετε μπόλικες επαφες 😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...