Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Ναι αυτό!!Παίζει να κάτσουν τα μωρα εκεί μεσα;🤔

Η Σόφι η καμηλοπάρδαλη έχει τέτοιο με παιχνιδάκια που κρέμονται αλλά είναι πολύ πιο ακριβο...θα αξίζει λες η διαφορά;;

Screenshot_2021-11-17-20-02-55-003_com.android.chrome.jpg

Εμάς η αλήθεια δε μας ανέφερε κάτι ο παιδίατρος μας,ο σκοπός είναι να αρχίσουν να στηρίζονται σιγά σιγά και να κάθονται με υποστηρίξη; Δεν είναι λίγο μικροούλια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις Just now, ο/η vasiliki 16 είπε:

Εμάς η αλήθεια δε μας ανέφερε κάτι ο παιδίατρος μας,ο σκοπός είναι να αρχίσουν να στηρίζονται σιγά σιγά και να κάθονται με υποστηρίξη; Δεν είναι λίγο μικροούλια;

Άλλο ένα site που μου αρέσουν πολυ τα ρουχαλάκια του είναι το la redoute

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!! 

Εμεις σημερα ειχαμε παιδίατρο, καναμε κ εμβολιο. Το ποσιμο δεν το ανέφερε, αν κ δεν με ενδιαφέρει. Δεν θυμάμαι κάποια κοπελα το έκανε τωρα το ποσιμο της κ εκανε διαρροιες. Στον γιο μου ειχε κανει διαρροιες κ συγκαμα!! Ηταν η μόνη φορα που ειδα συγκαμα σε εκείνον. Συζητήσαμε κ λίγο για blw. Σημερα που ειμασταν ολη μερα εξω κ ηταν κ ο αντρας μου μαζι η μικρη ηταν παρα πολυ ήρεμη! 

Θα συμφωνήσω με την nicol για τις αλλεργίες αν κ εγω πιστεύω οτι ανέκαθεν υπήρχαν ολα απλά δεν γνώριζαν. 

Ο γιος μου ειχε τα παντα απο συμπτώματα παρολα αυτα δεν ειχε αλλεργία στα γαλακτοκομικα! Νομιζω οτι για αποχη καλο ειναι να αποκλεισουμε ολα τα υπόλοιπα που υπαρχουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο το μαξιλαρακι που λετε ειναι πολυ ωραιο μας αρεσει κ εμας αλλα δεν θα το πάρουμε. Βασικα του άντρα μου του περασε απο τον μυαλο τον περασμένο μηνα να το πάρουμε κ ειπα οχι γιατι φοβάμαι οτι θα δωσουμε τσαμπα λεφτα. Η μικρη απο 2 μηνων τραβιεται να σηκωθει. Αυτην την στιγμη καθεται για λιγο χωρις στηριξη. Στο καρότσι κ στο κάθισμα φαγητου(οποτε καθεται) στηριζεται μια χαρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα κι από μένα! Τελικά της έβαλα υποθέτο της μικρής και έκανε κακά. Δεν άντεχα να τη βλέπω να κλαίει από τον πόνο. Από χθες κοιμόμαστε και πάλι καλά εντωμεταξύ. Ξύπνησε το βράδυ χθες από τις 11 που κοιμήθηκε 5:30κσι μετά πάλι στις 8:30 και κοιμήθηκαμε μέχρι τις 10 όλοι! Αριστοκράτες! Χαχαχαχ! 

Οσο για φορμακια τέτοιου τύπου εγώ έπαιρνα από prenatal. Πολύ όμορφα σχέδια, κλαη ποιότητα και καλη τιμή με την κάρτα μέλους ειδικά. Είναι 15 ευρώ για έναν χρόνο η κάρτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραίο φαίνεται το μαξιλαράκι αυτο αν και πιστεύω είναι από 5 μηνών και μετά... Εκεί που σου λένε κάποιοι γιατροί βάλε το παιδί στη γωνία του καναπέ. 60 ευρώ δε θα τα έδινα γιατί το πολύ πολύ θα κάτσει μήνα. Μετά θα είναι καλύτερο να είναι ελεύθερο το μωρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Ωραίο φαίνεται το μαξιλαράκι αυτο αν και πιστεύω είναι από 5 μηνών και μετά... Εκεί που σου λένε κάποιοι γιατροί βάλε το παιδί στη γωνία του καναπέ. 60 ευρώ δε θα τα έδινα γιατί το πολύ πολύ θα κάτσει μήνα. Μετά θα είναι καλύτερο να είναι ελεύθερο το μωρό 

Συμφωνω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Μιντόρι είπε:

Εγώ ρώτησα!😊 Φαίνεται ότι θα το πιάνει εύκολα από τα χερούλια.Απο Το ίντερνετ το παράγγειλες;πήρες ακριβώς αυτο κ με τα 4τεμαχια;Γιατί είδα αλλού κ τη μαϊμού μόνη της.Ποιο βολεύει περισσότερο λες;

Η αλήθεια είναι πως μόνο με το λεπτό με τα χεράκια παίζει αλλά αργότερα ίσως χρειαστούν κ τα άλλα 🤔 τα πήρα όλα, 5€ διαφορά έχουν αν θυμάμαι καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Μιντόρι είπε:

Τα γνωστά...κι εγώ με τρελή υπομονή κ επιμονή κρατάω αυτό το λίγο...σε τρελαίνουν στην πληροφορία στην αρχή και παθαίνεις σύγχυση,δεν ξέρεις τι να κάνεις!!Έχω την εντύπωση ότι εμάς που πίνουν ξένο κοιμούνται τόσες ώρες.Ισως επειδή έχει αλλά στοιχεία μέσα κ έρχονται και μπουκωνουν κ στανιαρουν κ κοιμούνται τόσες ώρες...οι κοπέλες που θηλάζουν αποκλειστικά θα μας το πουν αυτό αν έχει όντως διαφορά. Επειδή τα γεύματα είναι πιο συχνά στα μωράκια που θηλάζουν , κοιμούνται κ διαφορετικά.Δεν ξέρω μια σκεψη είναι...

Εγώ πιστεύω είναι στο παιδί.. Η κόρη μου ξυπναει ακόμα και τώρα που κοντεύει 3, ο μπέμπης κλείνει 6 με 8 ώρες σερί.. Αποκλειστικός θηλασμός και τα 2,χωρις συμπλήρωμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εγώ πιστεύω είναι στο παιδί.. Η κόρη μου ξυπναει ακόμα και τώρα που κοντεύει 3, ο μπέμπης κλείνει 6 με 8 ώρες σερί.. Αποκλειστικός θηλασμός και τα 2,χωρις συμπλήρωμα 

Πως αντέχεις τόσα χρόνια; 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Γειά σας κορίτσια!! 

Εμεις σημερα ειχαμε παιδίατρο, καναμε κ εμβολιο. Το ποσιμο δεν το ανέφερε, αν κ δεν με ενδιαφέρει. Δεν θυμάμαι κάποια κοπελα το έκανε τωρα το ποσιμο της κ εκανε διαρροιες. Στον γιο μου ειχε κανει διαρροιες κ συγκαμα!! Ηταν η μόνη φορα που ειδα συγκαμα σε εκείνον. Συζητήσαμε κ λίγο για blw. Σημερα που ειμασταν ολη μερα εξω κ ηταν κ ο αντρας μου μαζι η μικρη ηταν παρα πολυ ήρεμη! 

Θα συμφωνήσω με την nicol για τις αλλεργίες αν κ εγω πιστεύω οτι ανέκαθεν υπήρχαν ολα απλά δεν γνώριζαν. 

Ο γιος μου ειχε τα παντα απο συμπτώματα παρολα αυτα δεν ειχε αλλεργία στα γαλακτοκομικα! Νομιζω οτι για αποχη καλο ειναι να αποκλεισουμε ολα τα υπόλοιπα που υπαρχουν. 

Εμείς που το κάναμε πριν δύο εβδομάδες σχεδόν το πόσιμο ,μου έκανε διάρροιες μόνο μια μέρα ,όμως για πόσες μέρες δεν καλοετρωγε και ακόμα και σήμερα έχει απερίγραπτη γκρίνια ,κλάμα και πονάκια στην κοιλίτσα !! Δε θα κάνουμε καν τη δεύτερη δόση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η vasiliki 16 είπε:

Εμάς η αλήθεια δε μας ανέφερε κάτι ο παιδίατρος μας,ο σκοπός είναι να αρχίσουν να στηρίζονται σιγά σιγά και να κάθονται με υποστηρίξη; Δεν είναι λίγο μικροούλια;

Δεν μου είπε για τώρα τώρα.Μου είπε ότι 2 μήνες ακόμα το γυμναστήριο,μετά αυτο το καθισμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Γειά σας κορίτσια!! 

Εμεις σημερα ειχαμε παιδίατρο, καναμε κ εμβολιο. Το ποσιμο δεν το ανέφερε, αν κ δεν με ενδιαφέρει. Δεν θυμάμαι κάποια κοπελα το έκανε τωρα το ποσιμο της κ εκανε διαρροιες. Στον γιο μου ειχε κανει διαρροιες κ συγκαμα!! Ηταν η μόνη φορα που ειδα συγκαμα σε εκείνον. Συζητήσαμε κ λίγο για blw. Σημερα που ειμασταν ολη μερα εξω κ ηταν κ ο αντρας μου μαζι η μικρη ηταν παρα πολυ ήρεμη! 

Θα συμφωνήσω με την nicol για τις αλλεργίες αν κ εγω πιστεύω οτι ανέκαθεν υπήρχαν ολα απλά δεν γνώριζαν. 

Ο γιος μου ειχε τα παντα απο συμπτώματα παρολα αυτα δεν ειχε αλλεργία στα γαλακτοκομικα! Νομιζω οτι για αποχη καλο ειναι να αποκλεισουμε ολα τα υπόλοιπα που υπαρχουν. 

Είχε αίμα και βλεννες;; τώρα τι σου είπε για την μικρή; 

Το πόσιμο ούτε εμένα μου το έχει αναφέρει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Κορίτσια... Οι κολικοι μέχρι πότε κρατάνε; 

Συνήθως μέχρι 3 μηνών. Αλλά χαρακτηριστικα μου ειχε πει ο γιατρός δε σταματάνε 3 και1 μέρα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mamaofbill είπε:

Κορίτσια καλησπέρα κι από μένα! Τελικά της έβαλα υποθέτο της μικρής και έκανε κακά. Δεν άντεχα να τη βλέπω να κλαίει από τον πόνο. Από χθες κοιμόμαστε και πάλι καλά εντωμεταξύ. Ξύπνησε το βράδυ χθες από τις 11 που κοιμήθηκε 5:30κσι μετά πάλι στις 8:30 και κοιμήθηκαμε μέχρι τις 10 όλοι! Αριστοκράτες! Χαχαχαχ! 

Οσο για φορμακια τέτοιου τύπου εγώ έπαιρνα από prenatal. Πολύ όμορφα σχέδια, κλαη ποιότητα και καλη τιμή με την κάρτα μέλους ειδικά. Είναι 15 ευρώ για έναν χρόνο η κάρτα. 

Εχω βγάλει κι εγώ κάρτα ..τελικά έχει παντού όπως λέτε ολες!Νόμιζα μόνο στο HnM έχει! Άσχετη!

Καλά έκανες τελικά κ έβαλες υποθετακι να ανακουφιστεί το μωράκι...

στις πριν 3 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Ωραίο φαίνεται το μαξιλαράκι αυτο αν και πιστεύω είναι από 5 μηνών και μετά... Εκεί που σου λένε κάποιοι γιατροί βάλε το παιδί στη γωνία του καναπέ. 60 ευρώ δε θα τα έδινα γιατί το πολύ πολύ θα κάτσει μήνα. Μετά θα είναι καλύτερο να είναι ελεύθερο το μωρό 

Κ μένα μου φαίνεται λίγο ακριβό για την χρήση που μπορεί να γίνει.Σιγα μην κάτσει η δικιά μου ,δεν παίζει!Στην γωνιά του καναπέ; και καλά για να στηρίζεται;

@Tweemaβασικά δεν θέλω να γεμίζω κ τις ντουλάπες με έναν σκασμο πράγματα που δεν χρειάζονται στην ουσία.

Τι αλλά παιχνιδάκια πήρατε ή θα πάρετε σιγά σιγά;Εμένα βασικά η γιατρός νόμου είπε να στρώνω μια κουβέρτα στο πάτωμα ,να βάζω διάφορα παιχνίδια κ να την αφήνω εκεί.Απλως εγώ παιχνίδια δεν πήρα ακόμα κάτι,το γυμναστήριο ,το mobile και δύο κουδούνιστρες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Κορίτσια... Οι κολικοι μέχρι πότε κρατάνε; 

Καλημέρα!! Εμείς είχαμε έντονους κολικούς από τις πρώτες μέρες και μας περάσαν λίγο πριν μπούμε στον τρίτο.συνήθως μέχρι τον τρίτο λένε,αλλά μπορεί να παρει και λίγο παραπάνω.Έχετε κολικούς;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Σήμερα καταφέραμε πρώτη φορά και κοιμηθήκαμε σερί 7 ώρες. ΉΘελα να σας ρωτήσω αν τα βάζετε τα μικρά σας στο ρηλαξ,γενικότερα που τα έχετε ολη μέρα Εκτός από αγκαλιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η vasiliki 16 είπε:

Καλημέρα!! Εμείς είχαμε έντονους κολικούς από τις πρώτες μέρες και μας περάσαν λίγο πριν μπούμε στον τρίτο.συνήθως μέχρι τον τρίτο λένε,αλλά μπορεί να παρει και λίγο παραπάνω.Έχετε κολικούς;;

Καλημέρα! Όχι, δεν έκανε καθόλου! Κοιμηθήκατε σερί 7 ώρες,  τι ωραία! Πάει η @PanB για την κόρη της κ εγώ θα μείνω να ξυπνάω ανά 2ωρο...... 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η vasiliki 16 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Σήμερα καταφέραμε πρώτη φορά και κοιμηθήκαμε σερί 7 ώρες. ΉΘελα να σας ρωτήσω αν τα βάζετε τα μικρά σας στο ρηλαξ,γενικότερα που τα έχετε ολη μέρα Εκτός από αγκαλιά.

Λίγο ρηλαξ κ μομπιλε αν κάτσει, γυμναστήριο κ πάτωμα με εμένα δίπλα εννοείται αλλιώς γκρινιάζει μετά από λίγο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...