Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Αυτο με το γαλα πολυ δύσκολο... Εχω κανει τράπεζα απο αρχες Οκτωβρίου και Παρασκευή θα ξεκινήσω να λειπω 8ωρες.. 

Είμαι στην ομάδα.. Εκει διάβασα την αποχη... 

Τι αλλά συμπτωματα εκτός από τα πράσινα κακά είχες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις Just now, ο/η Mommy to be είπε:

Τι αλλά πατώματα εκτός από τα πράσινα κακά είχες;

Δοκιμασες περισσότερους από έναν θηλασμό από τον ίδιο μαστό;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mommy to be είπε:

Δοκιμασες περισσότερους από έναν θηλασμό από τον ίδιο μαστό;;

Πότε έχετε το επόμενο εμβόλιο;πνευμονιόκοκκου και γαστρεντερίτιδας;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Αυτο με το γαλα πολυ δύσκολο... Εχω κανει τράπεζα απο αρχες Οκτωβρίου και Παρασκευή θα ξεκινήσω να λειπω 8ωρες.. 

Είμαι στην ομάδα.. Εκει διάβασα την αποχη... 

Οποτε αφου θα της δώσεις αυτο το γαλα κ εφοσον ξεκινήσεις τωρα την αποχη, τον μήνα θα ξεκινησεις να τον μετράς αφού σου τελειωσει το γαλα που έχεις ήδη αντλήσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Οποτε αφου θα της δώσεις αυτο το γαλα κ εφοσον ξεκινήσεις τωρα την αποχη, τον μήνα θα ξεκινησεις να τον μετράς αφού σου τελειωσει το γαλα που έχεις ήδη αντλήσει. 

Πολύ δύσκολη πρεπει να ναι η αποχή σχεδόν όλα τα επεξεργασμένα τρόφιμα έχουν ιχνος από γάλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Βγαίνει και δενει κ σε καρέκλα και εγω αυτό σκεφτόμουν αλλα μου είπε η κουνιαδα μου να δοκιμάσω πρωτα αυτο που δενει καρεκλα και αν με βολεψει ετσι παίρνω και ενα δεύτερο για την πεθερά μου.. 

Ελπιζω να βολεψει!

 

στις πριν 7 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Γειά σας κορίτσια 

Εμεις είχαμε ένα τέλειο βράδυ. Έπεσε για ύπνο 9 και. Τον ξυπνήσαμε κατά λάθος στις 11:30που τον έβαλα να φάει παλι και μετά ξύπνησε στις 5:30.. Αφού τρόμαξα όταν ξυπνησα.. 

@Valxris αυτό το καρεκλακι το είχα δει και εγώ. Πςες εντυπώσεις όταν έρθει.. 

Θα το παραγγείλω τέλος του μήνα μόλις έρθει θα σας πω εντυπώσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Τι αλλά συμπτωματα εκτός από τα πράσινα κακά είχες;

Βλεννες κ αιματακι, ποναει η κοιλιτσα απο τους κολικους.. 

Εκανα block feeding αλλα δεν ειδαμε καμια αλλαγη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Πολύ δύσκολη πρεπει να ναι η αποχή σχεδόν όλα τα επεξεργασμένα τρόφιμα έχουν ιχνος από γάλα...

Αρκετά δύσκολη απο οτι διαβασα.. Ελπίζω να στρωσουμε.. Με ανησυχεί λιγο για τα ελευθερας.. Επειδή μας μαγειρευει αρκετά συχνά η πεθερά μου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Αρκετά δύσκολη απο οτι διαβασα.. Ελπίζω να στρωσουμε.. Με ανησυχεί λιγο για τα ελευθερας.. Επειδή μας μαγειρευει αρκετά συχνά η πεθερά μου.. 

Βασικά δεν μπορώ να δεχτώ ότι τόσα μωρά έχουν αλλεργία.. Αλήθεια.. Άκου εγώ κάνω αποχή από 40 ημερών που είναι ο μικρός. Κρεατα τρώω κανονικά να σου πω την αλήθεια... Έτσι μου είπε δλδ η παιδογαστρεντερολογος. Έχω κόψει τα πάντα από συντηρητικά. Στην αρχή δεν ήξερα τι να τρώω. Το έχω βρει τώρα σιγά σιγά και τρώω αρκετά. Επίσης έχω δει τεράστια αλλαγη και στο δικό μου έντερο. 

Θα σου πω και το καλό της υπόθεσης.. Είμαι - 4 κιλά από αυτά που ξεκίνησα στην εγκυμοσύνη.

Απλα πριν ξεκινήσεις ψάξε σίγουρα ότι είναι αλλεργία.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Βασικά δεν μπορώ να δεχτώ ότι τόσα μωρά έχουν αλλεργία.. Αλήθεια.. Άκου εγώ κάνω αποχή από 40 ημερών που είναι ο μικρός. Κρεατα τρώω κανονικά να σου πω την αλήθεια... Έτσι μου είπε δλδ η παιδογαστρεντερολογος. Έχω κόψει τα πάντα από συντηρητικά. Στην αρχή δεν ήξερα τι να τρώω. Το έχω βρει τώρα σιγά σιγά και τρώω αρκετά. Επίσης έχω δει τεράστια αλλαγη και στο δικό μου έντερο. 

Θα σου πω και το καλό της υπόθεσης.. Είμαι - 4 κιλά από αυτά που ξεκίνησα στην εγκυμοσύνη.

Απλα πριν ξεκινήσεις ψάξε σίγουρα ότι είναι αλλεργία.. 

Δεν ξερω εχω ηδη πελαγωσει.. Εχω μπερδευτει! Σίγουρα δεν εχει ρυθμιστεί η υπερπαραγωγή ακομη.. Τρεχουν τα στηθη μου οταν τρωει μονο.. Αν γεμισει και παω να βγαλω πεταει συντριβάνι.. Γεμίζει ομως μονο το βράδυ διαφορετικα ολη την ημέρα είναι μαλακα τα στηθη και το μωρο τρωει οπότε δεν γεμίζουν σε σημείο να σκασουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Δεν ξερω εχω ηδη πελαγωσει.. Εχω μπερδευτει! Σίγουρα δεν εχει ρυθμιστεί η υπερπαραγωγή ακομη.. Τρεχουν τα στηθη μου οταν τρωει μονο.. Αν γεμισει και παω να βγαλω πεταει συντριβάνι.. Γεμίζει ομως μονο το βράδυ διαφορετικα ολη την ημέρα είναι μαλακα τα στηθη και το μωρο τρωει οπότε δεν γεμίζουν σε σημείο να σκασουν. 

Εγώ να δεις πως είχα πελαγώσει.. Απλα θέλει λίγο υπομονή. Εμένα να σου πω την αλήθεια μόνο τα γλυκά μου λείπουν. Μίλα με τον γιατρό σου να σου πει την γνώμη του. Τι αλλά συμπτωματα έχει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εγώ να δεις πως είχα πελαγώσει.. Απλα θέλει λίγο υπομονή. Εμένα να σου πω την αλήθεια μόνο τα γλυκά μου λείπουν. Μίλα με τον γιατρό σου να σου πει την γνώμη του. Τι αλλά συμπτωματα έχει; 

Εσένα σου εμφάνισε συμπτώματα αλλεργίας το παιδί στα ξαφνικά ή είχε από την αρχή; Εμένα σήμερα έκανε πρώτη φορά κακά με βλεννη και λίγο αίμα ροζ και σκέφτομαι μήπως φταίει η μερεντα που έφαγα το πρωί... Δεν ειχα ξαναφαει όσο θηλάζω... Υπάρχει περίπτωση να φταίει αυτό; Είμαι εντελώς άσχετη με αυτά και δεν εχω και fb για να δω στην ομάδα που λέτε 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mamaofbill είπε:

Τρίτη μέρα είναι σήμερα. Το θέμα είναι ότι το παιδί πονάει και κλαίει γοερά και τη λυπάμαι κι εγώ να βασανίζεται έτσι. Από χθες το πρωί η καημένη κλαίει όταν ειναι ξύπνια, αρκετά συχνά. Και την κοιλίτσα έτριψα, και μπάνιο με ζεστό νερό στην κοιλίτσα της έριξα και τα ποδαράκια ποδήλατο της έκανα. Ανακουφίζεται για λίγο, αλλά πάλι αρχίζει να κλαίει 

Πωπω ..να λιώνει η ψυχή σου...θα κάνει αλλά παιδευεται...περίμενε λίγο κι αν παραζοριστει της βάζεις... ..η καημενούλα!😥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η lenaki92 είπε:

Στην αιτηση στο ονομα θα γραψεις αβαπτιστο. Κ εγώ αυτο εβαλα κ το πηρε

Τι απογραφή??🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η vasiliki 16 είπε:

τα ουλα Ίσως,αλλά για δόντια σίγουρα είναι νωρίς. Εγώ Της πήρα και μασητικο,έχει ξεκινήσει και πιάνει οπότε το κρατάει. 

Τι μασητικό της πήρες κ τη βολεύει να το κρατάει;Γιατι της πήρα κι εγώ της nuk ένα που είναι ελαφρύ αλλά δεν τη βολεύει στο πιάσιμο κ δεν μπορεί να το βάλει στο στόμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Alexey είπε:

Εσένα σου εμφάνισε συμπτώματα αλλεργίας το παιδί στα ξαφνικά ή είχε από την αρχή; Εμένα σήμερα έκανε πρώτη φορά κακά με βλεννη και λίγο αίμα ροζ και σκέφτομαι μήπως φταίει η μερεντα που έφαγα το πρωί... Δεν ειχα ξαναφαει όσο θηλάζω... Υπάρχει περίπτωση να φταίει αυτό; Είμαι εντελώς άσχετη με αυτά και δεν εχω και fb για να δω στην ομάδα που λέτε 🙄

Εμενα από 3ων ημερών εμφάνισε γοπ. Γενικά έβγαζε βρεφική ακμή. Κάπου στις 40 μέρες έκανε και ατοπικη. Βλεννες είχε πολύ συχνά μέχρι που αφού ξεκίνησα την αποχή 2 εβδομάδες μετά έβγαλε και αίματακι. Η ατοπικη κράτησε 3 με 4 μέρες. Όταν πήγα στην 1η παιδογαστρεντερολογο βλέποντας ότι έχει ατοπικη και γοπ μου είπε πιθανή αλλεργία συν ότι έχουμε ιστορικό στην οικογένεια. Γενικά τα γαλακτοκομικα μπορεί να κάνουν συσορευμενη. Δηλαδή δείχνουν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα και ξαφνικά να αντιδράσει ο οργανισμός. Όμως μια πανα με αίμα δε σημαίνει αλλεργία.. 

Αα ξέχασα.. Ήταν πάρα πολύ ανήσυχος και είχε πολλά αέρια. Αυτό βέβαια μπορεί να ήταν επειδή ήταν ανώριμο το πεπτικό του ακόμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια !! Εμάς χθες η μικρή μας έκανε 4 φορές διάρροια και είχε πολύ γκρίνια οπότε ειμασταν όλη μέρα πάνω κάτω!!! Θέλω να ελπίζω ότι είναι από το εμβόλιο της γαστρεντερίτιδας!!!  Για τις αλλεργίες που λέτε ,επειδή εμείς έχουμε και πίνουμε ειδικό υποαλλεργικο γάλα ,ούτε εγώ θεωρώ ότι είναι δυνατόν να έχουν τόσα πολλά μωρά αλλεργία!!! Πιστεύω απλά ότι είναι δυσανεξία και το ονομάζουν αλλεργία! Παλιά οι γονείς μας τι έκαναν δλδ ;;; Είχαμε όλοι αλλεργίες και δεν το έπαιρνε χαμπάρι κάνεις ;;;;  Επίσης ρε κορίτσια η μικρή κοιμαται το βράδυ πια συνεχόμενα 7-9 ώρες !!! Αφού τρομάζω κάποιες φορές !!! Είναι 3 μηνών και κάτι !!! 😳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Δεν θυμάμαι ποια ρώτησε για μασητικά εγώ εκτός από τη Σόφι που ακόμα δεν μπορεί να την πιάσει καλά της έχω πάρει κ αυτό https://www.skroutz.gr/s/31317601/Matchstick-Monkey-Monkey-Teething-Starter-Set-Green-3-μηνών-4τμχ-241508.html?from=sku_color_variations είναι πολύ καλό, μαλακό και της αρέσει πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Εγώ να δεις πως είχα πελαγώσει.. Απλα θέλει λίγο υπομονή. Εμένα να σου πω την αλήθεια μόνο τα γλυκά μου λείπουν. Μίλα με τον γιατρό σου να σου πει την γνώμη του. Τι αλλά συμπτωματα έχει; 

Βλεννες αιματακι, την κοιλιά της και δεν ξέρω αν σχετίζεται αν και το γράφουν στα συμπτώματα.. Τρέχει συνέχεια το ματακι της 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Μιντόρι είπε:

Τι μασητικό της πήρες κ τη βολεύει να το κρατάει;Γιατι της πήρα κι εγώ της nuk ένα που είναι ελαφρύ αλλά δεν τη βολεύει στο πιάσιμο κ δεν μπορεί να το βάλει στο στόμα

Καλημέρα!! Της πήρα της εταιρείας mushie αν γνωρίζεις,κάτι κρίκους είναι ελαφριά από σιλικόνη ,έχουν λεπτη λαβη και έτσι μπορεί να τα πιάνει και να τα κραταει στο χέρι της για ώρα χωρίς να της πέφτει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofoula28 είπε:

Καλημέρα κορίτσια !! Εμάς χθες η μικρή μας έκανε 4 φορές διάρροια και είχε πολύ γκρίνια οπότε ειμασταν όλη μέρα πάνω κάτω!!! Θέλω να ελπίζω ότι είναι από το εμβόλιο της γαστρεντερίτιδας!!!  Για τις αλλεργίες που λέτε ,επειδή εμείς έχουμε και πίνουμε ειδικό υποαλλεργικο γάλα ,ούτε εγώ θεωρώ ότι είναι δυνατόν να έχουν τόσα πολλά μωρά αλλεργία!!! Πιστεύω απλά ότι είναι δυσανεξία και το ονομάζουν αλλεργία! Παλιά οι γονείς μας τι έκαναν δλδ ;;; Είχαμε όλοι αλλεργίες και δεν το έπαιρνε χαμπάρι κάνεις ;;;;  Επίσης ρε κορίτσια η μικρή κοιμαται το βράδυ πια συνεχόμενα 7-9 ώρες !!! Αφού τρομάζω κάποιες φορές !!! Είναι 3 μηνών και κάτι !!! 😳

Καλημέρα!!!Μην ανησυχείς για τον ύπνο!!Και μένα έτσι κοιμάται κ είναι κι αυτή 3 μηνών και... Η παιδίατρος μου είπε ας το παιδί να κοιμηθεί! 😊 Μετά με τα δόντια μπορεί να μην κοιμάται και να ταλαιπωρείται...!! Μία χαρά ,αν παίρνει το βάρος της...όλα οκ. Ίσα-ίσα Εγώ νομίζω ότι όταν είναι χορτάτοη από ύπνο δεν έχει ούτε γκρίνια ούτε τίποτα άλλο μετά όλη την ημέρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! 

Πραγματικά κ εμένα μου φαίνεται πολυ περίεργο να έχουν τόσα παιδια αλλεργίες. Ίσως μπορεί να εξηγηθεί από τις διατροφικές συνήθειες που έχουμε πια κ πως αυτές επιδρούν στα γονίδια. Υποθέτω.... @Clairy. δεν το ήξερα αυτό για τα γαλακτοκομικά, ότι κάνουν συσσωρευμένη αντίδραση. Η παιδιατρος μου είπε να συνεχίσω να προσεχω τα αγελαδινα γαλακτοκομικά κ αναρωτιέμαι (θα τη ρωτησω όταν παμε) την ίδια πρωτεΐνη δεν έχουν με τα υπόλοιπα; εν τω μεταξύ εμένα πλέον με ενοχλεί αφάνταστα το μοσχάρι όσες φορές έχω φάει έστω κ λιγο. 

Τυχερές όσες σας κοιμούνται τόσο πολύ!!!! @Sofoula28 @Μιντόρι

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η παιδιατρος εμας μας ειχε πει αν συνεχίσει το αιματακι να κανω αποχη.. Μας ειπε ομως για τα φανερα γαλακτοκομικα και τα σογια.. Η μικρη κανει συχνα βλεννες αλλα αιματακι εχει πιο αραιά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Καλημέρα!!!Μην ανησυχείς για τον ύπνο!!Και μένα έτσι κοιμάται κ είναι κι αυτή 3 μηνών και... Η παιδίατρος μου είπε ας το παιδί να κοιμηθεί! 😊 Μετά με τα δόντια μπορεί να μην κοιμάται και να ταλαιπωρείται...!! Μία χαρά ,αν παίρνει το βάρος της...όλα οκ. Ίσα-ίσα Εγώ νομίζω ότι όταν είναι χορτάτοη από ύπνο δεν έχει ούτε γκρίνια ούτε τίποτα άλλο μετά όλη την ημέρα

Μια χαρά βάρος παίρνει είναι μπαμπατσικη!! Αν και μου κάνει νάζια απ' τη μέρα που κάναμε το εμβόλιο,τη μια μέρα τρώει την άλλη είναι πιο κακοφαγη!!! Ποιος τα ξέρει και αυτά άνθρωποι είναι! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Πραγματικά κ εμένα μου φαίνεται πολυ περίεργο να έχουν τόσα παιδια αλλεργίες. Ίσως μπορεί να εξηγηθεί από τις διατροφικές συνήθειες που έχουμε πια κ πως αυτές επιδρούν στα γονίδια. Υποθέτω.... @Clairy. δεν το ήξερα αυτό για τα γαλακτοκομικά, ότι κάνουν συσσωρευμένη αντίδραση. Η παιδιατρος μου είπε να συνεχίσω να προσεχω τα αγελαδινα γαλακτοκομικά κ αναρωτιέμαι (θα τη ρωτησω όταν παμε) την ίδια πρωτεΐνη δεν έχουν με τα υπόλοιπα; εν τω μεταξύ εμένα πλέον με ενοχλεί αφάνταστα το μοσχάρι όσες φορές έχω φάει έστω κ λιγο. 

Τυχερές όσες σας κοιμούνται τόσο πολύ!!!! @Sofoula28 @Μιντόρι

 

Νομίζω ότι είμαστε τυχερες,προς παρόν τουλάχιστον🤪. Και για μας και για τα μωράκια ,γιατί είμαστε όλοι ξεκούραστοι και ευδιάθετοι!!

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofoula28 είπε:

Μια χαρά βάρος παίρνει είναι μπαμπατσικη!! Αν και μου κάνει νάζια απ' τη μέρα που κάναμε το εμβόλιο,τη μια μέρα τρώει την άλλη είναι πιο κακοφαγη!!! Ποιος τα ξέρει και αυτά άνθρωποι είναι! 😂

Ανθρωπάκια είναι! Και εμείς δεν πεινάμε το ίδιο πάντα! Εγώ επειδή και θηλάζω και της δίνω ξένο, μία φορά τρώει 150- 170ml στο επόμενο γεύμα μπορεί να πάει 250ml!! Εσύ θηλάζεις αποκλειστικά, της δίνεις ξένο ;τι κάνεις;

στις πριν 2 ώρες, ο/η vasiliki 16 είπε:

Καλημέρα!! Της πήρα της εταιρείας mushie αν γνωρίζεις,κάτι κρίκους είναι ελαφριά από σιλικόνη ,έχουν λεπτη λαβη και έτσι μπορεί να τα πιάνει και να τα κραταει στο χέρι της για ώρα χωρίς να της πέφτει.

Α ωραία Θα τα ψάξω γιατί αυτό που έχω πάρει δεν τη βόλεψε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...