Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Ευτυχώς γινεται και καρέκλα μικρή και ελπίζω να μην πάει χαμένο!

Βγαίνει και δενει κ σε καρέκλα και εγω αυτό σκεφτόμουν αλλα μου είπε η κουνιαδα μου να δοκιμάσω πρωτα αυτο που δενει καρεκλα και αν με βολεψει ετσι παίρνω και ενα δεύτερο για την πεθερά μου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

Εμας οταν την αλλαζω στην πεθερα μου σπαραζει.. Αλλα δεν ξέρω τι μπορεί να είναι... Ή την τσουζει το συγκαμα ή δεν της αρέσει που είναι κρυο το μαντηλακι.. Γιατι σπιτι κατω απο την βρύση είμαστε μια χαρα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια 

Εμεις είχαμε ένα τέλειο βράδυ. Έπεσε για ύπνο 9 και. Τον ξυπνήσαμε κατά λάθος στις 11:30που τον έβαλα να φάει παλι και μετά ξύπνησε στις 5:30.. Αφού τρόμαξα όταν ξυπνησα.. 

@Valxris αυτό το καρεκλακι το είχα δει και εγώ. Πςες εντυπώσεις όταν έρθει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vasiliki 16 είπε:

Εμένα όλη μέρα σχεδόν έχει τα χέρια στο στόμα,αν μπορούσε θα τα έβαζε και τα δύο😂... Επίσης βάζει στο στόμα της ότι βρει από σαλιάρες μέχρι τα ρούχα της τα πάντα,δεν ξέρω αν προσπαθεί να ανακαλύψει διάφορα ή αν απλά είναι τα ούλα της,είναι 3μιση και νομίζω είναι λίγο νωρίς

Και εμένα το ίδιο. Κουβέρτες, σεντόνια, χέρια, πάνω μας που ακουμπάει ολα στο στόμα. Και σάλια πολλά σάλια. Ο δικός μου ακόμα δεν εχει κλείσει τα 3. Η γιατρός είπε ότι μάλλον τον φαγουριζουν τα ούλα του. Είναι νωρίς ακόμα για δόντια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια..εμείς δυστυχώς δεν κοιμόμαστε τα βράδια εδώ και αρκετές ημέρες.. τον περνει ο υπνος και μόλις τον αφήσω στη κούνια ξυπνάει  κοιμάται τοσσο ελαφρια...την Κυριακή και σήμερα .έχει  βλέννη στα κακά του...εν το μεταξύ δεν άλλαξα κάτι στη διατροφή μου...Δεν ξέρω τι να φταίει ..😏😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! 

Εμείς κλασσικά ανά δυο ώρες ξυπνημα το βράδυ. Εχω κ έναν απαίσιο πονοκέφαλο σήμερα μαζί με τη νυστα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η vasiliki 16 είπε:

Γιατί ΄΄ήταν έτσι ανήσυχη ,πονάει την κοιλίτσα της μήπως; Είστε σε άλμα; Θηλάζει αρκετά απο εσένα; Πάντως και εμάς ο μπαμπάς μου νομίζει ότι κοιμόμαστε σερί όλο το βράδυ γιατί απλά δεν καταλαβααίνει τίποτα και μου ΄λέει κα΄θε πρωί ,''κοιμήθηκε σήμερα ε;'' χαχαχχα

Ολοι ίδιοι!Για γέλια και για κλάματα!🤣+😥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Καλησπέρα κορίτσια..εμείς δυστυχώς δεν κοιμόμαστε τα βράδια εδώ και αρκετές ημέρες.. τον περνει ο υπνος και μόλις τον αφήσω στη κούνια ξυπνάει  κοιμάται τοσσο ελαφρια...την Κυριακή και σήμερα .έχει  βλέννη στα κακά του...εν το μεταξύ δεν άλλαξα κάτι στη διατροφή μου...Δεν ξέρω τι να φταίει ..😏😏

Κοπελα μου κι εμένα το ίδιο.. Σήμερα έχει κάνει πολλές φορές κακά της και πριν λίγο αφού την έκανα μπάνιο την έπιασε κάτι σαν διάρροια, 2 φορες μου έκανε κακά απανωτές και είχαν τα κακά της βλεννη και λίγο ροζ... 😳 Δεν μου το έχει ξανακάνει αυτό και είναι σχεδόν 5 μηνών πια.. Εντωμεταξύ ούτε εγώ έχω αλλάξει κάτι στην διατροφή μου, το αντίθετο μαλλιστα... Έχω κόψει τα γαλακτοκομικα και το μέλι εδώ και μια εβδομαδα 🙄 Δεν θα ηρεμήσω ποτέ... Όλο κάτι θα συμβαίνει 😢😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Κοπελα μου κι εμένα το ίδιο.. Σήμερα έχει κάνει πολλές φορές κακά της και πριν λίγο αφού την έκανα μπάνιο την έπιασε κάτι σαν διάρροια, 2 φορες μου έκανε κακά απανωτές και είχαν τα κακά της βλεννη και λίγο ροζ... 😳 Δεν μου το έχει ξανακάνει αυτό και είναι σχεδόν 5 μηνών πια.. Εντωμεταξύ ούτε εγώ έχω αλλάξει κάτι στην διατροφή μου, το αντίθετο μαλλιστα... Έχω κόψει τα γαλακτοκομικα και το μέλι εδώ και μια εβδομαδα 🙄 Δεν θα ηρεμήσω ποτέ... Όλο κάτι θα συμβαίνει 😢😢

Εγω τρώω τα πάντα δεν έχω αλλάξει κάτι στην διατροφή μου ..τι να πω..ελπίζω να ναι κάτι εφήμερο..την επόμενη βδομάδα έχουμε παιδίατρο θα ρωτήσω και εκεί..γενικά σήμερα κοιμάται σχεδόν συνέχεια και δεν τρώει κανονικα και όταν τον βάζω στο στήθος κλαει...

Να σε ρωτήσω και κάτι άσχετο ..κάνατε την απογραφή;;

Τα μωρά μας έχουν αφμ;;δεν θυμάμαι..επισης εμείς δεν δώσαμε όνομα Κατα την ληξιαρχική πράξη...δεν με αφήνει να ολοκληρώσω την αίτηση ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Εγω τρώω τα πάντα δεν έχω αλλάξει κάτι στην διατροφή μου ..τι να πω..ελπίζω να ναι κάτι εφήμερο..την επόμενη βδομάδα έχουμε παιδίατρο θα ρωτήσω και εκεί..γενικά σήμερα κοιμάται σχεδόν συνέχεια και δεν τρώει κανονικα και όταν τον βάζω στο στήθος κλαει...

Να σε ρωτήσω και κάτι άσχετο ..κάνατε την απογραφή;;

Τα μωρά μας έχουν αφμ;;δεν θυμάμαι..επισης εμείς δεν δώσαμε όνομα Κατα την ληξιαρχική πράξη...δεν με αφήνει να ολοκληρώσω την αίτηση ..

Τι να πω... Ελπίζω όντως να είναι κάτι εφήμερο... 

Απογραφή εμείς δεν κάναμε ακόμα. Περνάνε από τα σπίτι τώρα με τον κορονοιο; 

ΑΜΚΑ έχουν τα μωρά μας, ΑΦΜ όχι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Τι να πω... Ελπίζω όντως να είναι κάτι εφήμερο... 

Απογραφή εμείς δεν κάναμε ακόμα. Περνάνε από τα σπίτι τώρα με τον κορονοιο; 

ΑΜΚΑ έχουν τα μωρά μας, ΑΦΜ όχι. 

Αφηνουν έναν κωδικό ..και κάνεις την απογραφή μόνος σου ηλεκτρονικά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Κορίτσια όσες βγάζετε με το θήλαστρο γαλατάκι ,πώς το ζεσταίνεστε,σε μπεν μαρί;

Βάζω το.μπιμπερο μέσα σε ζεστό νερο. Όχι που βράζει και κάτω από το μάτι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Χάθηκα λίγο λόγω της μικρής. Από χθες το πρωί παλεύει να κάνει κακά και δεν έκανε ακόμα. Έχει έντονη ανησυχία, αέρια και όσο κι αν έχω προσπαθήσει για να τα κάνει δεν τα έχω καταφέρει. Μπάνιο, γυμναστική, αλλαγή θέσης.Την ανακουφίζουν, αλλά δεν τα έχει κάνει ακόμα. Η παιδίατρος μας είπε αν δεν τα κάνει μέχρι σήμερα, να της βάλω υπόθετο γλυκερίνης. Εσάς σας έχει τυχει; Τι κάνατε; Να της βάλω άμεσα λέτε; Κανονικά κάνει κάθε μέρα κακά, πολλά και συνήθως 2 φορές.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Mamaofbill είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Χάθηκα λίγο λόγω της μικρής. Από χθες το πρωί παλεύει να κάνει κακά και δεν έκανε ακόμα. Έχει έντονη ανησυχία, αέρια και όσο κι αν έχω προσπαθήσει για να τα κάνει δεν τα έχω καταφέρει. Μπάνιο, γυμναστική, αλλαγή θέσης.Την ανακουφίζουν, αλλά δεν τα έχει κάνει ακόμα. Η παιδίατρος μας είπε αν δεν τα κάνει μέχρι σήμερα, να της βάλω υπόθετο γλυκερίνης. Εσάς σας έχει τυχει; Τι κάνατε; Να της βάλω άμεσα λέτε; Κανονικά κάνει κάθε μέρα κακά, πολλά και συνήθως 2 φορές.. 

Πόσες μέρες έχει να κάνει, Γιατί η δικιά μου η παιδίατρος μου είπε ότι μέχρι και εβδομάδα θεωρείται φυσιολογικό. Κάνε λίγο μασαζάκι κυκλικά στην κοιλίτσα της μήπως.... Με την φορά του ρολογιού

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Πόσες μέρες έχει να κάνει, Γιατί η δικιά μου η παιδίατρος μου είπε ότι μέχρι και εβδομάδα θεωρείται φυσιολογικό. Κάνε λίγο μασαζάκι κυκλικά στην κοιλίτσα της μήπως.... Με την φορά του ρολογιού

Τρίτη μέρα είναι σήμερα. Το θέμα είναι ότι το παιδί πονάει και κλαίει γοερά και τη λυπάμαι κι εγώ να βασανίζεται έτσι. Από χθες το πρωί η καημένη κλαίει όταν ειναι ξύπνια, αρκετά συχνά. Και την κοιλίτσα έτριψα, και μπάνιο με ζεστό νερό στην κοιλίτσα της έριξα και τα ποδαράκια ποδήλατο της έκανα. Ανακουφίζεται για λίγο, αλλά πάλι αρχίζει να κλαίει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Βγαίνει και δενει κ σε καρέκλα και εγω αυτό σκεφτόμουν αλλα μου είπε η κουνιαδα μου να δοκιμάσω πρωτα αυτο που δενει καρεκλα και αν με βολεψει ετσι παίρνω και ενα δεύτερο για την πεθερά μου.. 

Εγω για δεύτερο, για να  παίρνω μαζί στα ταξίδια, είχα πάρει αυτό που δένει στην καρέκλα από τα τζάμπο. Φθηνό και μια χαρά βολικό ήταν. Το χρησιμοποιούσα κάποια στιγμή και στο σπίτι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mamaofbill είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Χάθηκα λίγο λόγω της μικρής. Από χθες το πρωί παλεύει να κάνει κακά και δεν έκανε ακόμα. Έχει έντονη ανησυχία, αέρια και όσο κι αν έχω προσπαθήσει για να τα κάνει δεν τα έχω καταφέρει. Μπάνιο, γυμναστική, αλλαγή θέσης.Την ανακουφίζουν, αλλά δεν τα έχει κάνει ακόμα. Η παιδίατρος μας είπε αν δεν τα κάνει μέχρι σήμερα, να της βάλω υπόθετο γλυκερίνης. Εσάς σας έχει τυχει; Τι κάνατε; Να της βάλω άμεσα λέτε; Κανονικά κάνει κάθε μέρα κακά, πολλά και συνήθως 2 φορές.. 

Ξερω οτι τα θηλαζοντα μεχρι 10 μέρες ειναι φυσιολογικο. Κ ο τωρινος παιδίατρος το ιδιο μου εχει πει. Εγω θα περιμενα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mommy to be είπε:

Εγω τρώω τα πάντα δεν έχω αλλάξει κάτι στην διατροφή μου ..τι να πω..ελπίζω να ναι κάτι εφήμερο..την επόμενη βδομάδα έχουμε παιδίατρο θα ρωτήσω και εκεί..γενικά σήμερα κοιμάται σχεδόν συνέχεια και δεν τρώει κανονικα και όταν τον βάζω στο στήθος κλαει...

Να σε ρωτήσω και κάτι άσχετο ..κάνατε την απογραφή;;

Τα μωρά μας έχουν αφμ;;δεν θυμάμαι..επισης εμείς δεν δώσαμε όνομα Κατα την ληξιαρχική πράξη...δεν με αφήνει να ολοκληρώσω την αίτηση ..

Στην αιτηση στο ονομα θα γραψεις αβαπτιστο. Κ εγώ αυτο εβαλα κ το πηρε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μιντόρι είπε:

Κορίτσια όσες βγάζετε με το θήλαστρο γαλατάκι ,πώς το ζεσταίνεστε,σε μπεν μαρί;

Ναι σε μπεν μαρι. Ειτε βγάζοντας το γαλα απο καταψυξη, συντηρηση και τέλος μπεν μαρι ή κατευθείαν καταψυξη εξω και μπεν μαρι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε; 

Εγω αποφασισα να ξεκινήσω αποχη απο γαλακτοκομικα.. Δεν θεωρω οτι πλέον είναι απο την υπερπαραγωγή οι πρασινες κενωσεις.. Διαβάζοντας τα αρχεια της ομάδας θηλασμου έχουμε ολα τα συμπτώματα της τροφικης αλλεργίας. Αυτο που δεν έχω καταλάβει.. Είναι οτι αποφευγεις τοσα πολλα.. Θα καθεσια με τις ωρες να ψωνιζεις στο σούπερ μάρκετ για να διαβαζεις τα συστατικά; και πως τα θυμασαι ολα; 

Τα vegan ειναι οκ; αν είναι να αγοραζω οτι είναι βιγκαν για να μην ψάχνομαι πολυ.. Μετα απο 1μηνα αποχης στρωνει η κατάσταση αν κατάλαβα καλά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; 

Εγω αποφασισα να ξεκινήσω αποχη απο γαλακτοκομικα.. Δεν θεωρω οτι πλέον είναι απο την υπερπαραγωγή οι πρασινες κενωσεις.. Διαβάζοντας τα αρχεια της ομάδας θηλασμου έχουμε ολα τα συμπτώματα της τροφικης αλλεργίας. Αυτο που δεν έχω καταλάβει.. Είναι οτι αποφευγεις τοσα πολλα.. Θα καθεσια με τις ωρες να ψωνιζεις στο σούπερ μάρκετ για να διαβαζεις τα συστατικά; και πως τα θυμασαι ολα; 

Τα vegan ειναι οκ; αν είναι να αγοραζω οτι είναι βιγκαν για να μην ψάχνομαι πολυ.. Μετα απο 1μηνα αποχης στρωνει η κατάσταση αν κατάλαβα καλά; 

Εαν δεν εισαι ατην ομάδα θηλασμος κ αλλεργιες να μπεις. Αποθηκευσε φωτογραφίες ή τραβα screenshot για να ξέρεις οταν πας. Τα vegan προϊόντα δεν ειναι οκ. Εαν υπαρχει αλλεργια μονο στα γαλακτοκομικα με σωστη αποχη καθαριζεται κ οι 2 στον μηνα, οποτε θα πρέπει να δεις διαφορά. Το γαλα που έχεις αντλησει δεν θα της το δωσεις οσο κανεις αποχη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Εαν δεν εισαι ατην ομάδα θηλασμος κ αλλεργιες να μπεις. Αποθηκευσε φωτογραφίες ή τραβα screenshot για να ξέρεις οταν πας. Τα vegan προϊόντα δεν ειναι οκ. Εαν υπαρχει αλλεργια μονο στα γαλακτοκομικα με σωστη αποχη καθαριζεται κ οι 2 στον μηνα, οποτε θα πρέπει να δεις διαφορά. Το γαλα που έχεις αντλησει δεν θα της το δωσεις οσο κανεις αποχη. 

Αυτο με το γαλα πολυ δύσκολο... Εχω κανει τράπεζα απο αρχες Οκτωβρίου και Παρασκευή θα ξεκινήσω να λειπω 8ωρες.. 

Είμαι στην ομάδα.. Εκει διάβασα την αποχη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η lenaki92 είπε:

Και εμένα το ίδιο. Κουβέρτες, σεντόνια, χέρια, πάνω μας που ακουμπάει ολα στο στόμα. Και σάλια πολλά σάλια. Ο δικός μου ακόμα δεν εχει κλείσει τα 3. Η γιατρός είπε ότι μάλλον τον φαγουριζουν τα ούλα του. Είναι νωρίς ακόμα για δόντια.

τα ουλα Ίσως,αλλά για δόντια σίγουρα είναι νωρίς. Εγώ Της πήρα και μασητικο,έχει ξεκινήσει και πιάνει οπότε το κρατάει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Στην αιτηση στο ονομα θα γραψεις αβαπτιστο. Κ εγώ αυτο εβαλα κ το πηρε

Ναι έτσι το έκανα αλλά για κάποιο λόγο δεν με αφήνει να προχωρήσω...τλπ αυτά να τανε τα προβλήματα μας.🤪.θα το προσπαθήσω και αύριο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...