Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

Οπότε η κληρονομικότητα παίζει το ρόλο της ,εμένα γεννήθηκε 3300 και 50εκ. Είμαστε μικρές σε σχέση με άλλα μωράκια αλλά στις καμπύλες στη μέχρι τώρα ανάπτυξή της είμαστε στην πράσινη στο βάρος και ύψος λίγο πιο πάνω.Να τονίσω και οι δυο γονείς είμαστε αρκετά αδύνατοι ,όπως και παππόυδες και θειοι και όλο το σόι χαχαχ

Βλέπεις που το λες. Είστε όλοι αδύνατοι. Άρα και το μωράκι φυσιολογικά θα μοιάσει εσάς. Εμείς που είχαμε μια ελπίδα λόγω εμου να δούμε ένα πιο τσουπωτο μωρό μέχρι στιγμής φάνηκε πως αποτύχαμε 😂. Κι αυτό το παιδι μου έμοιαζε σε αυτό τον μπαμπά, καθότι φαίνεται μέχρι τώρα. Τουλάχιστον τρώει και δεν με σκάει όπως τον γιο μου στο φαγητό. Κάτι είναι κι αυτό! 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 5 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

Εσείς ως γονείς πως είστε; Ναι ,ειναι ξεκάθαρα το dna μάλλον όπως ανέφερε και η @Mamaofbill .Αλλά και ένα μωρό αν γεννιέται κοντά 4 κιλά σίγουρα και στους επόμενους μηνες θα έχει μεγαλύτερο βαρος από ένα παιδί που γεννιέται 3,ακόμα και αν παιρνει ενα κιλό το μήνα. Εμείς τον πρώτα μήνα πήραμε μόνο 1200 με΄τα με δυσκολία πιάναμε τα 700 γραμμάρια

Ο άντρας μου είναι αδύνατος, εγώ φυσιολογική 🤭 αλλά γεννηθήκαμε και οι 2 μεγάλα μωρά, ο άντρας μου 4 κάτι 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η PanB είπε:

Ο άντρας μου είναι αδύνατος, εγώ φυσιολογική 🤭 αλλά γεννηθήκαμε και οι 2 μεγάλα μωρά, ο άντρας μου 4 κάτι 😂

αα πες το έτσι 😄 ,συνεχίζετε λοιπόν την παράδοση. !! έχεις και άλλο παιδάκι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

αα πες το έτσι 😄 ,συνεχίζετε λοιπόν την παράδοση. !! έχεις και άλλο παιδάκι;

Έχω ένα κοριτσάκι, το Φλεβάρη θα κλείσει τα 3😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια πώς είστε; 

Ξυπνησαμε τουλάχιστον 3-4 φορες αλλά το στηθος παλι γέμισε.. Προφανώς δεν έχουμε το ίδιο πρόγραμμα καθημερινά οπότε δεν προσαρμοζεται και το στηθος... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια είχαμε ένα βράδυ 🤣😥 ξυπνούσε κάθε 20 λεπτά μισή ώρα τα χω παίξει. Εκτός από την αϋπνία που έχω νιώθω πολύ πεσμένη...ούτε να μιλήσω δεν θέλω 😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια είχαμε ένα βράδυ 🤣😥 ξυπνούσε κάθε 20 λεπτά μισή ώρα τα χω παίξει. Εκτός από την αϋπνία που έχω νιώθω πολύ πεσμένη...ούτε να μιλήσω δεν θέλω 😏

Καλημέρα,ξυπνούσε κάθε λίγο για να θηλάσει; Γενικά είναι έτσι άυπνο μωρό ή χθες έτυχε ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η vasiliki 16 είπε:

Δεν το πιστεύω ότι πέρασε κάτι τέτοιο τόσο μικρό μωρό και ανεμβολίαστο,ευτυχώς κοπέλα μου που βγήκατε και οι δύο υγιείς από αυτο.Δε θέλω ούτε να το σκέφτομαι τι μπορεί να πέρασες.Τυχερό το μωράκι σου που έκανε μόνο δέκατα. Ναι στο δεύτερο γίνεται το 6πλο και τώρα στον τέταρτο επανάληψη του 6πλου.

Άστο ακούς και διάφορα άσχημα περιστατικά και η ψυχή σου γίνεται χίλια κομμάτια!! Μακάρι όλα τα μωράκια που θα το περάσουν να το περάσουν τόσο ανώδυνα όσο το μωράκι μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Mamaofbill είπε:

Εμάς της γαστρεντεριτιδας το έκανε τώρα στον δεύτερο μαζί με το πρώτο της εμβόλιο. Στο πρώτο μου παιδί δεν το κάναμε, γιατί μα είπε ότι εφόσον δεν έχουμε επαφή με παιδιά κλπ. δεν κινδυνεύει. Στο δεύτερο τώρα μας το σύστησε, λόγω του πρώτου παιδιού, που πάμε παιδική χαρά κλπ

Εσείς πώς το περάσατε της γαστρεντερίτιδας το εμβόλιο ,τι συμπτώματα σας έκανε ;;;; Αν έκανε φυσικά ,γιατί μερικά είναι σαν να μην έγινε τίποτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια..εμείς είχαμε πολυ δυσκολο βράδυ ο μικρός απλά δεν έλεγε να κοιμηθεί..ξύπνησε στις μιάμιση και κοιμήθηκε  στις 6μιση..κοιμότανε για λίγο και μετά ξυπνούσε...κάναμε βολτα θηλασαμε Παιξαμε τιποτα...ευτυχώς μετά τις 6μιση κοιμηθηκε κάπως...εγώ να μαι  χάλια με τον μαστο ούτε να γυρίσω πλευρά δεν μπορουσα που βρίσκω τη δύναμη   ώρες ώρες  πραγματικά..

Σε σχέση με το βάρος.ο δικος μας επειδή βγήκε μικρούλης την πρώτη δίπλα στο χεράκι την γιορτάσαμε κανονικά..δεν ξέρω ακριβώς ποσσο είναι..τώρα αλλά εκεί γύρω στα 5 κάτι υπολογίζω και λέμε έχει βάλει μάγουλα🤪🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Άστο ακούς και διάφορα άσχημα περιστατικά και η ψυχή σου γίνεται χίλια κομμάτια!! Μακάρι όλα τα μωράκια που θα το περάσουν να το περάσουν τόσο ανώδυνα όσο το μωράκι μου! 

Ακριβώς.Να είναι μόνο αυτό εύχομαι. Εσύ έκανες το εμβόλιο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Εσείς πώς το περάσατε της γαστρεντερίτιδας το εμβόλιο ,τι συμπτώματα σας έκανε ;;;; Αν έκανε φυσικά ,γιατί μερικά είναι σαν να μην έγινε τίποτα!!

Δεν θυμάμαι να έκανε τίποτα άλλο πέρα από περισσότερα κακά εκείνη την ημέρα. Αν σχετίζεται βέβαια αυτό με το εμβόλιο και δεν έτυχε έτσι απλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Καλημέρα κορίτσια..εμείς είχαμε πολυ δυσκολο βράδυ ο μικρός απλά δεν έλεγε να κοιμηθεί..ξύπνησε στις μιάμιση και κοιμήθηκε  στις 6μιση..κοιμότανε για λίγο και μετά ξυπνούσε...κάναμε βολτα θηλασαμε Παιξαμε τιποτα...ευτυχώς μετά τις 6μιση κοιμηθηκε κάπως...εγώ να μαι  χάλια με τον μαστο ούτε να γυρίσω πλευρά δεν μπορουσα που βρίσκω τη δύναμη   ώρες ώρες  πραγματικά..

Σε σχέση με το βάρος.ο δικος μας επειδή βγήκε μικρούλης την πρώτη δίπλα στο χεράκι την γιορτάσαμε κανονικά..δεν ξέρω ακριβώς ποσσο είναι..τώρα αλλά εκεί γύρω στα 5 κάτι υπολογίζω και λέμε έχει βάλει μάγουλα🤪🤪

Μια από τα ίδια κορίτσι μου! Ξύπνησε στις 4 και μισή και κοιμήθηκε ξανά 9 πάρα είκοσι το πρωί. Προσπάθησα να κοιμηθώ κι εγώ, αλλά δυστυχώς ξύπνησε ο γιος μου και έπαιζε με τον άντρα μου και φώναζαν και δεν μπόρεσα να κλείσω μάτι! Ευτυχώς τώρα τον πήρε να πάνε έξω και έμεινα με τη μικρή, έφτιαξα κι έναν καφέ να ξεκουραστώ έτσι τουλάχιστον! Και το κορυφαίο :Μου λέει ο άντρας μου γιατί είσαι έτσι; Του λέω τι έγινε με τη μικρή και λέει και μέχρι τις 4 και 30 κοιμόταν; ; Εντάξει τότε! 🙄🤪 Εγω φταιω που λυπήθηκα να τον ξυπνήσω γιατί έχει μια μέρα μόνο ρεπό και είπα να ξεκουραστεί. Την επόμενη φορά θα παραδώσω τη σκυτάλη (μπέμπα) και θα πάω για ύπνο... 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Και μόνο ότι το είπε αρκεί.. Το χτύπημα είναι εντάξει; 

Καλημέρα κοπέλα μου. 😊 Τελικά το έκανε κιόλας, όλη νύχτα σήμερα ξυπνησα 2 φορες μόνο για να θηλασω... Την αλλαγή πάνας την ανέλαβε ο άντρας μου. Το χτύπημα με τραβάει λίγο και πονάει αρκετά όταν ξαπλώνω κυρίως μάλλον επειδή αυξάνεται η ροή του αίματος στο σημείο; Αλλά βάζω κρύες κομπρεσες όποτε μπορώ και κάπως ανακουφίζει. Δεν μπορώ να με βλέπω στον καθρέφτη όμως... Με έχουν ξυρισει στο σημείο και  μοιάζω με κακοκουρεμενο πρόβατο 😂 πρέπει οπωσδήποτε να κουρεφτω όταν κλείσει η πληγή να κρυφτεί αυτό το χάλι 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Μιντόρι είπε:

Πέραστικα κι από μένα ... ειλικρινά καταλαβαίνω τοποσο δύσκολο είναι αυτό που κάνεις! ♥️Κι μόνο. Που θα αλλάζει πάνα ή θα βάζει το μωρό να ρευτεί πχ είναι βοήθεια ,ακόμα και ψυχολογικά ,θά νιώθεις ότι παίρνεις μια ανάσα!!

Σευχαριστω πολυ κοπέλα μου ❤️ Εννοείται, η οποιαδήποτε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη μετά από 4μιση μήνες αδιάκοπης εξάντλησης και αϋπνίας 😅 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Mamaofbill είπε:

Μια από τα ίδια κορίτσι μου! Ξύπνησε στις 4 και μισή και κοιμήθηκε ξανά 9 πάρα είκοσι το πρωί. Προσπάθησα να κοιμηθώ κι εγώ, αλλά δυστυχώς ξύπνησε ο γιος μου και έπαιζε με τον άντρα μου και φώναζαν και δεν μπόρεσα να κλείσω μάτι! Ευτυχώς τώρα τον πήρε να πάνε έξω και έμεινα με τη μικρή, έφτιαξα κι έναν καφέ να ξεκουραστώ έτσι τουλάχιστον! Και το κορυφαίο :Μου λέει ο άντρας μου γιατί είσαι έτσι; Του λέω τι έγινε με τη μικρή και λέει και μέχρι τις 4 και 30 κοιμόταν; ; Εντάξει τότε! 🙄🤪 Εγω φταιω που λυπήθηκα να τον ξυπνήσω γιατί έχει μια μέρα μόνο ρεπό και είπα να ξεκουραστεί. Την επόμενη φορά θα παραδώσω τη σκυτάλη (μπέμπα) και θα πάω για ύπνο... 😁

Και εγώ λυπάμαι να τον ξυπνήσω...γιατί δουλεύει και πάει και στο μεταπτυχιακό..και γενικά με βοηθάει πολυ, παστρικοθοδωρα...το σκ κάνουμε όλες τις  δουλειές  μαζί,τώρα δε.. έχει βάλει Ρέμο και σιδερωνει...να του χαλάσω την χαρά;;🤪🤪εγώ έχω στόχο να θηλάσει όλη μέρα ο μικρός μήπως γλιτώσω την μαστίτιδα.  Αν και νομιζω την έχω πάθει.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mommy to be είπε:

Και εγώ λυπάμαι να τον ξυπνήσω...γιατί δουλεύει και πάει και στο μεταπτυχιακό..και γενικά με βοηθάει πολυ, παστρικοθοδωρα...το σκ κάνουμε όλες τις  δουλειές  μαζί,τώρα δε.. έχει βάλει Ρέμο και σιδερωνει...να του χαλάσω την χαρά;;🤪🤪εγώ έχω στόχο να θηλάσει όλη μέρα ο μικρός μήπως γλιτώσω την μαστίτιδα.  Αν και νομιζω την έχω πάθει.  

Σιδέρωμα ακούω! Μήπως να περάσει κι από δω μια βόλτα??? Στοίβα τα ασιδερωτα! Κι άλλα τόσα τα άπλυτα! Αφού αναρωτιέμαι αν είμαστε καμία δεκαριά εδώ μέσα και δεν το έχω καταλαβει! Χαχαχαχ! Μπράβο του πάντως! Εμένα βοηθάει, αλλά πιο πολύ με το να μαγειρέψει, να ποτίσει τα λουλούδια, να κοιμησε τη μικρή το μεσημέρι, να παίξει με τον γιο μου. Τέτοια πράγματα. Δουλειές, δουλειές δεν κάνει εύκολα. Μόνο αν του πω εγώ κάτι αλλά και πάλι Δύσκολα. Πιστεύω θα τη γλιτώσεις, αν τον βάζεις να θηλάζει συνέχεια από αυτό το στήθος και το πηγούνι του να ακουμπάω εκεί που είναι το γρομπαλακι. Παίρνεις και αντιφλεγμονωδη; Εγώ όταν έκανα πήρα amoxil για 3 μέρες και γλίτωσα την αντιβίωση και τα χειρότερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vasiliki 16 είπε:

Καλημέρα,ξυπνούσε κάθε λίγο για να θηλάσει; Γενικά είναι έτσι άυπνο μωρό ή χθες έτυχε ;

Αυπνο είναι για να καταλάβεις εμείς από όταν γυρίσαμε σπίτι περνάμε μάλλον το άλμα 15-19 χωρίς την απεργία χαχαχχα! Απλά είχε ψιλό φτιάξει ο ύπνος 2 μερες τώρα χαμουλης όχι για να φάει όλες τις φορές είχε πολύ ανησυχία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Αυπνο είναι για να καταλάβεις εμείς από όταν γυρίσαμε σπίτι περνάμε μάλλον το άλμα 15-19 χωρίς την απεργία χαχαχχα! Απλά είχε ψιλό φτιάξει ο ύπνος 2 μερες τώρα χαμουλης όχι για να φάει όλες τις φορές είχε πολύ ανησυχία.

Μη νομίζεις και εμείς θεματάκι είχαμε με τον ΄΄υπνο ,κλείναμε και 12 ώρες σερί άυπνη. Τώρα που κλείσαμε τους 3 ΄λέμε ότι κάτι πάει να γίνει.Οι καλύτερες της ώρες πάντως είναι οι απογευματινές,όταν λείπω εγ΄ώ από το σπίτι για δουλειά και την έχει κάποια γιαγια χαχαχ.Δηλαδή εγώ δεν ξεκουράζομαι ποτε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Και εγώ λυπάμαι να τον ξυπνήσω...γιατί δουλεύει και πάει και στο μεταπτυχιακό..και γενικά με βοηθάει πολυ, παστρικοθοδωρα...το σκ κάνουμε όλες τις  δουλειές  μαζί,τώρα δε.. έχει βάλει Ρέμο και σιδερωνει...να του χαλάσω την χαρά;;🤪🤪εγώ έχω στόχο να θηλάσει όλη μέρα ο μικρός μήπως γλιτώσω την μαστίτιδα.  Αν και νομιζω την έχω πάθει.  

Α,εσύ είσαι από τις τυχερές αφού έχεις τέτοια βοήθεια ,εγώ μπορώ να πω ότι και τις δουλειίες του σπιτιού τις κάνω αποκλειστικά μόνη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

Α,εσύ είσαι από τις τυχερές αφού έχεις τέτοια βοήθεια ,εγώ μπορώ να πω ότι και τις δουλειίες του σπιτιού τις κάνω αποκλειστικά μόνη. 

Ναι πραγματικά δεν έχω παράπονο. Βέβαια πάντα έτσι ήταν και πριν το μωρο. ..δεν έχουμε βοήθεια από κάπου αλλού...εγώ κανω συμμάζεμα το  μπάνιο πλυντήρια και μαγείρεμα φυσικά,  τις καθημερινές,μερικες φορές  τον αφήνω και τρέχω κυριολεκτικα μέσα  στο σπίτι  για να κάνω μια δουλειά.. ώστε  να μν επικρατεί χάος το σκ. Δεν αντέχω και την ακαταστασία. 😲😬

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Mamaofbill είπε:

Σιδέρωμα ακούω! Μήπως να περάσει κι από δω μια βόλτα??? Στοίβα τα ασιδερωτα! Κι άλλα τόσα τα άπλυτα! Αφού αναρωτιέμαι αν είμαστε καμία δεκαριά εδώ μέσα και δεν το έχω καταλαβει! Χαχαχαχ! Μπράβο του πάντως! Εμένα βοηθάει, αλλά πιο πολύ με το να μαγειρέψει, να ποτίσει τα λουλούδια, να κοιμησε τη μικρή το μεσημέρι, να παίξει με τον γιο μου. Τέτοια πράγματα. Δουλειές, δουλειές δεν κάνει εύκολα. Μόνο αν του πω εγώ κάτι αλλά και πάλι Δύσκολα. Πιστεύω θα τη γλιτώσεις, αν τον βάζεις να θηλάζει συνέχεια από αυτό το στήθος και το πηγούνι του να ακουμπάω εκεί που είναι το γρομπαλακι. Παίρνεις και αντιφλεγμονωδη; Εγώ όταν έκανα πήρα amoxil για 3 μέρες και γλίτωσα την αντιβίωση και τα χειρότερα! 

Όχι δεν περνω κάτι. ..αν βάλω το θηλαστρο θα βοηθήσει.   Γενικά δεύτερη μέρα σήμερα το πρωί το νιώθω πολύ καλύτερα το βράδυ γίνεται χάλια .σε ποιο απ' όλα τα γρομπαλακια;είναι μεγάλος ο μαστός μου και έχει γίνει χαμός.   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Ναι πραγματικά δεν έχω παράπονο. Βέβαια πάντα έτσι ήταν και πριν το μωρο. ..δεν έχουμε βοήθεια από κάπου αλλού...εγώ κανω συμμάζεμα το  μπάνιο πλυντήρια και μαγείρεμα φυσικά,  τις καθημερινές,μερικες φορές  τον αφήνω και τρέχω κυριολεκτικα μέσα  στο σπίτι  για να κάνω μια δουλειά.. ώστε  να μν επικρατεί χάος το σκ. Δεν αντέχω και την ακαταστασία. 😲😬

Μια από τα ίδια ,ακόμα και δυνάμεις να μην έχω θέλω να είναι καθαρά και στη θέση τους όλα ,αλλιώς περισσ΄ότερος εκνευρισμός με πιάνει.Εγώ έχω κα΄ποιες μέρες βοήθεια από τη μαμά μου και την πεθερά μου,η οποία μένει κοντά μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! 

Εμεις ειχαμε εύκολο βράδυ αλλα ολη μερα σήμερα εχουν τρέξει σε καθε πανα τα κακάκια και έχουμε αλλάξει 2 αλλαξιες και στρωσιδια.. 

Συζητούσαμε για συμβάσεις παλιότερα και ήθελα να μου λύσετε καποιες αποριες.. 

Οταν είναι ορισμενου χρόνου και είσαι έγκυος και λήξει έχουν δικαίωμα να μην την ανανεωσουν; 

Και οταν ληξει.. Λογαριαζεται ως απόλυση ή αποχώρηση; μπορείς να μπεις στο ταμείο ανεργίας; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...