Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Τι κάνετε; εμεις κατι μερες τωρα έχουμε την κοιλιτσα μας και μας ενοχλεί βράδυ στον ύπνο 

Με πηραν μαθητεια! 22 του μηνα μάλλον ξεκιναω σε νοσοκομείο, αν δεν υπάρχει κόλλημα απο το υπουργείο.. 7ωρο 

@Alexey εγω θα σου ελεγα να δοκιμασεις μια απλη πούδρα

 

Καλή αρχή κοπελα μου και καλή σταδιοδρομία 😊 κατευθείαν 7ωρο θα σε βάλουν; Έχεις κάνει πολλές αντλήσεις; 

Πούδρα εννοείς σκόνη; Βαζω υγροποιημενη αλλά νομίζω η σκόνη είχε κατηγορηθεί για προβλήματα υγείας γι αυτό και δεν έχω βάλει ως τώρα... Λες να κάνει τη διαφορά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Οχι την έκανα μέσω ίντερνετ κ μπαίνω εκεί να βλέπω αν εγκρίθηκε. Μια φίλη μ όμως μ είπε ότι όλο αυτό παίρνει γύρω στον ένα μήνα 😏

Πω πω δηλαδή 1 μήνα δε θα πάρουμε χρήματα; 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Εμένα είχε συγκαει στο μαιευτήριο κ γυρνοντας στο σπίτι μ είπαν να του βάζω αυτή η παιδίατρος στο Ιασώ. Έβαζα 3 φορές την ημέρα μόνο στο σημείο που συγκαηκε. Ναι μέσα σε 3 μέρες είχε φύγει.

Και στα υπόλοιπα σημεία έβαζες τη κανονική σου κρέμα συγκαματος; Επίσης στις υπόλοιπες αλλαγές έβαζες την απλή κρεμα συγκαματος; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Όχι δεν κοιμάμαι μπρούμυτα αλλα κοιμάμαι συνέχεια από αυτό το στήθος πλαι για να είμαι προς το μέρος του λίκνο δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ! Εχτές την δεύτερη φορά δεν το μαλάκωσε όχι. Αλλά γενικά ναι άσχετα τώρα που έχουμε αυτή την κρίση κ αργεί να το πιάσει μόλις το πιάσει συνήθως όρθια νομίζω πως δεν θηλάζει όπως πρέπει στο όρθιο κ γι'αυτό συμβαίνει αυτό αν κ λογικά θα έπρεπε να γίνει κ στα δύο. Υπερπαραγωγή πριξιματα κ λοιπά είχα γύρω στους δύο μήνες αλλά είχε φτιάξει τώρα πιστεύω πως οφείλετε στο ότι αρνητέ το στήθος. 

Επίσης να ρωτήσω με τα αλεσμένα η τα πατημένα πάλι όσο θέλει το παιδί δεν θα φάει ? Προφανώς κ δεν είναι το ίδιο να επεξεργαζεται κ να πιάνει τις τροφές αλλά κ πάλι όσο θέλει δεν θα φάει αν δεν θέλει θα σταματαμε έτσι δεν είναι?

Για αλλαξε πλευρο μηπως δεις διαφορα. Επισης αν δεν θηλαζει, δεν αδειάζει κ αν αρνειται νομιζω πως ριναι φυσιολογικό να συμβαίνει αυτο. 

Στο blw οι τροφές δινονται κανονικα στο δίσκο του παιδιού κ τρώει εκείνο όσο θέλει.. Εαν αλεσουμε φαγητο ταισουμε εμεις το μωρό κ φαει 2 κουταλακια, εσύ θα εισαι ικανοποιημενη με την ποσοτητα που θα εχει φαει; θα προσπαθησεις να του δωσεις παραπάνω; θα πιστεύεις οτι δεν τρωει; ο-η παιδίατρος θα δωσει σε όλες καποιες οδηγιες σχετικα με την εισαγωγη τροφιμων κ τις ποσότητες που οι περισσοτεροι ακολουθουν. Εμενα δεν μου φαινεται λογικο να υπάρχουν συγκεκριμενες ποσότητες, όπως εγω δεν τρωω το ιδιο με εσενα ετσι κ τα μωρα. Ναι μεν ίσως καποιοι γιατροι να αναφερουν ενδεικτικα το διατροφολογιο αλλα για κάποιο λόγο ξυπνάει σχεδον σε όλες το ενστικτο της Ελληνίδας μανας δεν τρωει το παιδι μου, δινω αβερτα φαγητο, κανω διαφορα για να φαει το παιδι γιατι θα πεσει κατω. 😂😂😂 Χαριτολογοντας τα λεω ολα αυτα αλλα αν το καλοσκεφτεις ή παρατηρήσεις ετσι γινεται. Εγω που εχω τον γιο μου κ πηγαίνουμε παιδικη χαρα απο μωρα είναι καθημερινό φαινομενο να βλεπω γονείς να κυνηγούν τα παιδια τους απο μωρακια να φανε. Νομιζω πως ολο αυτο ειναι καταπιεστικο. Τα ποσοστα παχυσαρκιας στην χωρα μας είναι μεγάλα 😐.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Και στα υπόλοιπα σημεία έβαζες τη κανονική σου κρέμα συγκαματος; Επίσης στις υπόλοιπες αλλαγές έβαζες την απλή κρεμα συγκαματος; 

Κοπελα μου καλημέρα.. Καποια κοπελα σου είπε για την διατροφη. Αφού δεν φταίει ουτε το νερο πρέπει να κοιτάξεις την διατροφη. Οπως ειπε κ εσυ το θεμα δεν ειναι η επουλωση αλλα για ποιο λογο συμβαινει. Ποσο φαρμακο κ χημεια να βαλεις ακόμα;  Μακαρι να βρεθει λυση γρηγορα για να μην ποναει άλλο η μικρουλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Κοπελα μου καλημέρα.. Καποια κοπελα σου είπε για την διατροφη. Αφού δεν φταίει ουτε το νερο πρέπει να κοιτάξεις την διατροφη. Οπως ειπε κ εσυ το θεμα δεν ειναι η επουλωση αλλα για ποιο λογο συμβαινει. Ποσο φαρμακο κ χημεια να βαλεις ακόμα;  Μακαρι να βρεθει λυση γρηγορα για να μην ποναει άλλο η μικρουλα. 

Καλημέρα κοπελα μου. Δυστυχώς αυτό πιστεύω κι εγώ ότι φταίει... Κάτι από το φαγητό, δεν μπορώ όμως να φανταστώ τι... Γενικά προσπαθώ να τρώω πολύ υγιεινά αφού θηλάζω. Το απίστευτο είναι ότι ο παιδίατρος μου το απέκλεισε εντελώς αυτό το ενδεχόμενο 🙄 Λες ένας παιδοδερματολόγος να με βοηθήσει; Δεν θέλω να πάω και να μου πει τα ίδια με τον παιδίατρο, χρειάζομαι μια πραγματική λύση... Έχω σκεφτεί ακόμα και το ενδεχόμενο να μην είναι ένα συνηθισμένο συγκαμα αφού είναι επαναλαμβανόμενο αλλά κάποια δερματική αντίδραση τύπου ατοπια... 😐

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Καλημέρα κοπελα μου. Δυστυχώς αυτό πιστεύω κι εγώ ότι φταίει... Κάτι από το φαγητό, δεν μπορώ όμως να φανταστώ τι... Γενικά προσπαθώ να τρώω πολύ υγιεινά αφού θηλάζω. Το απίστευτο είναι ότι ο παιδίατρος μου το απέκλεισε εντελώς αυτό το ενδεχόμενο 🙄 Λες ένας παιδοδερματολόγος να με βοηθήσει; Δεν θέλω να πάω και να μου πει τα ίδια με τον παιδίατρο, χρειάζομαι μια πραγματική λύση... Έχω σκεφτεί ακόμα και το ενδεχόμενο να μην είναι ένα συνηθισμένο συγκαμα αφού είναι επαναλαμβανόμενο αλλά κάποια δερματική αντίδραση τύπου ατοπια... 😐

Ξέρεις τι εχω καταλαβει; δεν εχει καμια σχεση εαν τρεφομαστε υγιεινα. Μπορει να τρωμε ολο βλακειες κ μολις φαμε πχ αυγο να τα ενοχλησει. Κατι που σκεφτηκα μολις τωρα...με τι την κανεις μπανιο; καθε ποτε; κ με τι πλένεις τα ρούχα της; στην θεση σου τι θα εκανα;θα τα επαιρνα με την σειρα. Αρχικά ξεκινας να σημειώνεις τι τρως γιατι ανθρωπος εισαι θα  ξεχάσεις . Ειπες μελι κ κατι αλλο τρως καθημερινα κοψε 1 απο τα 2 για να δεις..μην τα κανεις όλα μαζι γιατι αν σταματησει δεν θα ξέρεις τελικα τι ενοχλει το παιδι. Εαν συνεχισει βαζεις το προηγουμενο στην διατροφη σου κ κόβεις το αλλο. Εαν παρατηρησεις οτι την ενοχλει καποιο αλλο τροφιμο εννοείται σταματάς εκεινο 1ο. Κ μετα θα εκοβα (σίγουρα θα τα έκανα εξαρχής αυτα) τα αφρολουτρα κ οτιδήποτε χημικο πανω στο σώμα της. Σαπουνι ελαιολάδου μμονο 1 φορα την εβδ. Μωρομαντηλα ειπεε δεν χρησιμοποιεις. Κ επισης πλύσιμο των ρουχων της με αρκαδι baby σκονη. Θα εκανα πρώτα αυτά κ εαν δεν εβλεπα βελτίωση ισως πηγαινα σε παιδοδερματολογο.Πιστευω σε 10 μερες θα ξεκαθαρισει εαν χρειαζεται γιατρο. Ταλαιπωρειται πολυ το μωρουλι σου 😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Alexey είπε:

Καλή αρχή κοπελα μου και καλή σταδιοδρομία 😊 κατευθείαν 7ωρο θα σε βάλουν; Έχεις κάνει πολλές αντλήσεις; 

Πούδρα εννοείς σκόνη; Βαζω υγροποιημενη αλλά νομίζω η σκόνη είχε κατηγορηθεί για προβλήματα υγείας γι αυτό και δεν έχω βάλει ως τώρα... Λες να κάνει τη διαφορά; 

Δεν ξερω εγω αυτο ήξερα ότι κανανε παλια! Εμεις δεν βάζουμε πουδρα αλλα δεν μας κανει τοσο μεγάλο πρόβλημα.. 

Ναι κατευθείαν 7ωρο θα είναι 4 στα 7 συν 1 μερα το μάθημα.. Εχω ξεκινήσει αντλησεις καιρο τωρα και κανω 2 μεχρι στιγμής.. Το πρωι ειδικά βγαζω για 2 γεύματα 😅 οπότε έρχεται και ισορροπει με το απόγευμα που δεν εχω πολυ.. 

Ήθελα να κανω κ εχθες βράδυ αλλα θα δούμε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Σου είπαν πόσο καιρό θέλει να εγκριθεί και να μπουν τα χρήματα; 

Έχει να κάνει με το κάθε υποκατάστημα του ΟΑΕΔ όπως κ με το ΙΚΑ. Εγώ την έκανα 1/11 κ μου έστειλαν μειλ για επιπλέον δικαιολογητικά αλλά ακόμα λέει κατάθεση δικαιολογητικών στο προφίλ μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

@Diana_caterina συγχαρητήρια 😁

Εμεις σιγά σιγά φτιάχνουμε πάλι τον βραδινό ύπνο.. Είναι καλός μέσα στη μέρα. Εχθες ξεκίνησε να γυρίζει στο όνομα του 😁

Κορίτσια έχει πάρει κάποια το 6μηνι του οαεδ; 

Εγώ, τώρα θα ξεκινήσει το 6μηνο..δεν μπήκαν χρήματα ακόμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Σου είπαν πόσο καιρό θέλει να εγκριθεί και να μπουν τα χρήματα; 

εκανα κι εγώ τα χαρτιά μου ενα μήνα αφού γέννησα χρειάστηκαν δύο εβδομάδες για να τα εγκρίνουν και αμεσα μπήκαν τα χρήματα. Δηλαδή τέλος Σεπτεμβρίου είχα ολοκληρώσει εγώ τη διαδικασία 18 Οκτωβρίου είχαν μπει τα χρήματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Ξέρεις τι εχω καταλαβει; δεν εχει καμια σχεση εαν τρεφομαστε υγιεινα. Μπορει να τρωμε ολο βλακειες κ μολις φαμε πχ αυγο να τα ενοχλησει. Κατι που σκεφτηκα μολις τωρα...με τι την κανεις μπανιο; καθε ποτε; κ με τι πλένεις τα ρούχα της; στην θεση σου τι θα εκανα;θα τα επαιρνα με την σειρα. Αρχικά ξεκινας να σημειώνεις τι τρως γιατι ανθρωπος εισαι θα  ξεχάσεις . Ειπες μελι κ κατι αλλο τρως καθημερινα κοψε 1 απο τα 2 για να δεις..μην τα κανεις όλα μαζι γιατι αν σταματησει δεν θα ξέρεις τελικα τι ενοχλει το παιδι. Εαν συνεχισει βαζεις το προηγουμενο στην διατροφη σου κ κόβεις το αλλο. Εαν παρατηρησεις οτι την ενοχλει καποιο αλλο τροφιμο εννοείται σταματάς εκεινο 1ο. Κ μετα θα εκοβα (σίγουρα θα τα έκανα εξαρχής αυτα) τα αφρολουτρα κ οτιδήποτε χημικο πανω στο σώμα της. Σαπουνι ελαιολάδου μμονο 1 φορα την εβδ. Μωρομαντηλα ειπεε δεν χρησιμοποιεις. Κ επισης πλύσιμο των ρουχων της με αρκαδι baby σκονη. Θα εκανα πρώτα αυτά κ εαν δεν εβλεπα βελτίωση ισως πηγαινα σε παιδοδερματολογο.Πιστευω σε 10 μερες θα ξεκαθαρισει εαν χρειαζεται γιατρο. Ταλαιπωρειται πολυ το μωρουλι σου 😢

Λες να φταίει το σαπούνι που τη κάνω μπάνιο; Κάθε μέρα τη κάνω μπάνιο εκτός κι αν είμαστε κάπου έξω και γυρίσουμε την ώρα που γκρινιάζει για ύπνο η μικρή οποτε και δεν τη κάνω. Αφρόλουτρο χρησιμοποιώ της freziderm τώρα γιατί παλιά χρησιμοποιούσα pharmasept αρχικά και μετά septona και agnotis αλλά τα όπως με τις πάνες και τα σαπούνια τα έχω αλλάξει όλα μήπως και φταίει αυτό...😑 Έχεις κανένα φυσικό σαπούνι να μου προτείνεις; Τα ρούχα της τα πλένω με proderm αλλά αν είναι το Αρκάδι πιο φυσικό εννοείται ότι θα το προτιμήσω... το μέλι το έκοψα ήδη σήμερα...για να δούμε, ελπίζω πραγματικά να είναι αυτό γιατί η αλήθεια είναι ότι τρώω πολύ μέλι, μου αρέσει...😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Alexey είπε:

Λες να φταίει το σαπούνι που τη κάνω μπάνιο; Κάθε μέρα τη κάνω μπάνιο εκτός κι αν είμαστε κάπου έξω και γυρίσουμε την ώρα που γκρινιάζει για ύπνο η μικρή οποτε και δεν τη κάνω. Αφρόλουτρο χρησιμοποιώ της freziderm τώρα γιατί παλιά χρησιμοποιούσα pharmasept αρχικά και μετά septona και agnotis αλλά τα όπως με τις πάνες και τα σαπούνια τα έχω αλλάξει όλα μήπως και φταίει αυτό...😑 Έχεις κανένα φυσικό σαπούνι να μου προτείνεις; Τα ρούχα της τα πλένω με proderm αλλά αν είναι το Αρκάδι πιο φυσικό εννοείται ότι θα το προτιμήσω... το μέλι το έκοψα ήδη σήμερα...για να δούμε, ελπίζω πραγματικά να είναι αυτό γιατί η αλήθεια είναι ότι τρώω πολύ μέλι, μου αρέσει...😅

Ευχομαι να την ενοχλει το μελι!! Το μονο φυσικο ειναι το αρκαδι αλλα η σκονη. Να την κανεις καθε μερα μπανιο αλλα με νερακι για ρουτινα. Σαπουνι ελαιολαδου μπορει να βρεις σε μαγαζι με βιολογικα ή παραδοσιακά προϊόντα. Στον γιο μου επαιρνα απο μια κοπελα απο επαρχία αλλα τωρα βρηκα σε μαγαζι σε μαγαζι με παραδοσιακα κ βιολογικα προϊόντα κοντα στο σπιτι μου. Το τριβεις στο χοντρο του τρίφτη κ βαζεις απιονισμενο νερο τοσο οσο να καλυφθει κ το σκεπαζεις με μια πετσετα. Αφηνεις ενα βραδυ κ το ανακατευεις με το μιξερ ή με αυγοδαρτη για να λιώσει ολο το σαπουνι. Αναλογως ποσο νερουλό το θελεις μπορείς να προσθεσεις κ άλλο νερο. Αν δεν θελεις να μπεις σε αυτην την διαδικασια συνεχισε με αυτο που την κανεις μεχρι να εξαντλήσεις τις αλλες πιθανότητες. Δεν εχεις παρατηρησει να εχει κατι άλλο περα απο το συγκαμα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Ευχομαι να την ενοχλει το μελι!! Το μονο φυσικο ειναι το αρκαδι αλλα η σκονη. Να την κανεις καθε μερα μπανιο αλλα με νερακι για ρουτινα. Σαπουνι ελαιολαδου μπορει να βρεις σε μαγαζι με βιολογικα ή παραδοσιακά προϊόντα. Στον γιο μου επαιρνα απο μια κοπελα απο επαρχία αλλα τωρα βρηκα σε μαγαζι σε μαγαζι με παραδοσιακα κ βιολογικα προϊόντα κοντα στο σπιτι μου. Το τριβεις στο χοντρο του τρίφτη κ βαζεις απιονισμενο νερο τοσο οσο να καλυφθει κ το σκεπαζεις με μια πετσετα. Αφηνεις ενα βραδυ κ το ανακατευεις με το μιξερ ή με αυγοδαρτη για να λιώσει ολο το σαπουνι. Αναλογως ποσο νερουλό το θελεις μπορείς να προσθεσεις κ άλλο νερο. Αν δεν θελεις να μπεις σε αυτην την διαδικασια συνεχισε με αυτο που την κανεις μεχρι να εξαντλήσεις τις αλλες πιθανότητες. Δεν εχεις παρατηρησει να εχει κατι άλλο περα απο το συγκαμα; 

Τώρα που το λες, μετά το μπάνιο κοκκινίζει το σωματακι της σε διάφορα σημεία... Αλλά νόμιζα πάντα ότι μάλλον είναι από το ζεστό νερό γιατί γενικά έχει πολύ λευκή επιδερμίδα, είναι ξανθό μωράκι και επειδή μετά από λίγη ώρα έφευγαν οι κοκκινίλες δεν έδινα σημασία.. Αλλά θα το κόψω αυτό το σαπούνι να δω αν θα αλλάξει κάτι... Το συγκαμα πάντως το παθαίνει πολύ ξαφνικά... Ενω είναι εντελώς καλά πχ στη μία πάνα στην επόμενη πάνα είναι ξαφνικά κατακόκκινη σαν να τη καίνε τα ουρα της 😐

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Ευχομαι να την ενοχλει το μελι!! Το μονο φυσικο ειναι το αρκαδι αλλα η σκονη. Να την κανεις καθε μερα μπανιο αλλα με νερακι για ρουτινα. Σαπουνι ελαιολαδου μπορει να βρεις σε μαγαζι με βιολογικα ή παραδοσιακά προϊόντα. Στον γιο μου επαιρνα απο μια κοπελα απο επαρχία αλλα τωρα βρηκα σε μαγαζι σε μαγαζι με παραδοσιακα κ βιολογικα προϊόντα κοντα στο σπιτι μου. Το τριβεις στο χοντρο του τρίφτη κ βαζεις απιονισμενο νερο τοσο οσο να καλυφθει κ το σκεπαζεις με μια πετσετα. Αφηνεις ενα βραδυ κ το ανακατευεις με το μιξερ ή με αυγοδαρτη για να λιώσει ολο το σαπουνι. Αναλογως ποσο νερουλό το θελεις μπορείς να προσθεσεις κ άλλο νερο. Αν δεν θελεις να μπεις σε αυτην την διαδικασια συνεχισε με αυτο που την κανεις μεχρι να εξαντλήσεις τις αλλες πιθανότητες. Δεν εχεις παρατηρησει να εχει κατι άλλο περα απο το συγκαμα; 

νερό απο αυτο που βάζουμε στο σίδερο;;; επίσης στείλε μου αν μπορείς που είναι αυτό το μαγαζί. Ξέρεις μήπως έχει ένα άλλο μαγαζί με βιολογικά και βότανα κάτω στον Πειραιά; Ο Μανδραγορας; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Όχι δεν είναι ακόμα πρησμένο αλλά έχει έναν εσωτερικό πόνο μέσα. Και έχει κοκκινίσει.

Ωχ! Η μαστίτιδα σου χτυπάει την πόρτα 😣 πάρε αύριο τη γυναικολόγο σου να το πεις. Εγώ αυτά που έχεις είχα κ πήγα με είδε κ μου έγραψε αντιβίωση. Α! Εγώ είχα κ ρίγη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Τώρα που το λες, μετά το μπάνιο κοκκινίζει το σωματακι της σε διάφορα σημεία... Αλλά νόμιζα πάντα ότι μάλλον είναι από το ζεστό νερό γιατί γενικά έχει πολύ λευκή επιδερμίδα, είναι ξανθό μωράκι και επειδή μετά από λίγη ώρα έφευγαν οι κοκκινίλες δεν έδινα σημασία.. Αλλά θα το κόψω αυτό το σαπούνι να δω αν θα αλλάξει κάτι... Το συγκαμα πάντως το παθαίνει πολύ ξαφνικά... Ενω είναι εντελώς καλά πχ στη μία πάνα στην επόμενη πάνα είναι ξαφνικά κατακόκκινη σαν να τη καίνε τα ουρα της 😐

Κ εγω νομιζω πως ειναι απο το ζεστο νερο. Αν ειναι αρκετα ζεστο κ εμεις το παθαινουμε κ τα παιδια μου. Αν κ στα παιδια ειμαι προσεχτικη, ο γιος μου ομως που ειναι μεγάλος πια κάποιες φορές το λεει ότι θέλει πιο ζεστο κ γινεται κοκκινος, ειναι ασπρος στο δερμα. Νομιζω οτι το μωρακι σου το ενοχλει κατι που τρως. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Όχι δεν είναι ακόμα πρησμένο αλλά έχει έναν εσωτερικό πόνο μέσα. Και έχει κοκκινίσει.

Συμφωνω με την μαριλου..κανε κ κρύες κομπρεσες. Μακαρι να την γλιτώσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κρύες πρέπει όχι ζεστές? Μίλησα μ είπε να πάρω αντιφλεγμονώδες και να κάνω μασάζ αν δεν δω διάφορα να πάω σε μαστολογο 😥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

νερό απο αυτο που βάζουμε στο σίδερο;;; επίσης στείλε μου αν μπορείς που είναι αυτό το μαγαζί. Ξέρεις μήπως έχει ένα άλλο μαγαζί με βιολογικά και βότανα κάτω στον Πειραιά; Ο Μανδραγορας; 

Ναι αυτο ειναι το απιονισμενο.. Σιγουρα θα εχει πειραια τετοια μαγαζια. Βιολογικα δεν μπορω να πω με σιγουρια αλλα παραδοσιακα με βοτανα κλπ πιστευω θα βρεις στις στοες που ειναι γυρω απο την γουναρη. Το μαγαζι που παίρνω 

https://www.facebook.com/toelixiriotoudruidh/

Εδω υπαρχει κ ενα με πολλα  βιολογικά αλλα φέρνει κ παραδοσιακα. Απι εκει επαιρνα βιολογικα αυγα. Πλεον παιρνω ελευθερας απο αυτο που σου εβαλα πανω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Love32 είπε:

Κρύες πρέπει όχι ζεστές? Μίλησα μ είπε να πάρω αντιφλεγμονώδες και να κάνω μασάζ αν δεν δω διάφορα να πάω σε μαστολογο 😥

Βαλε και λάχανο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Κρύες πρέπει όχι ζεστές? Μίλησα μ είπε να πάρω αντιφλεγμονώδες και να κάνω μασάζ αν δεν δω διάφορα να πάω σε μαστολογο 😥

Θελει ζεστές κομπρεσες πριν τον θηλασμο ή την αντληση κ κρυες κομπρεσες μετα τον θηλασμο ή την αντληση. Παρε αντιφλεγμονώδη κ αν χειροτερέψει θα παρεις αντιβιωση. Αν κ ειναι θετικο οτι ο μαστος ειναι μαλακος, φροντισε να τον διατηρησεις κ ισως να μην χρειαστεις αντιβιωση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...