Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Εγω ειχα θέμα με τα pampers αλλα δεν ξέρω αν φταίει το νο 3 γιατί απο αξιολογησεις στο σκρουτζ εχει βγει ελαττωματικο. Προτιμώ babylino εξαρχής αυτα βαζαμε, στα pampers εχει και αυτό που μοιάζει με δίχτυ και δεν μου άρεσε, δυσκολευτηκα να διακρινω τα κακα του μωρου ή κολλαγε πανω στον ποπο του μωρου. Το μόνο πρακτικο ήταν η γραμμή που έδειχνε αν γεμισε

Αυτο με τη γραμμή είναι πολύ βολικό ,ναι!!Μπορεί οντως να βγήκε ελαττωματικό...τι να πω ,πάντως δε μου άρεσε .βρήκες πουθενά καμιά καλή προσφορά στα babylino?στο eshop τα έχει 33€ και κάτι τα 224.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 6 ώρες, ο/η Μιντόρι είπε:

Αυτο με τη γραμμή είναι πολύ βολικό ,ναι!!Μπορεί οντως να βγήκε ελαττωματικό...τι να πω ,πάντως δε μου άρεσε .βρήκες πουθενά καμιά καλή προσφορά στα babylino?στο eshop τα έχει 33€ και κάτι τα 224.

Εγω πηρα απο το ofarmakopoiosmou τα έχει με μειωμένη τιμή αλλά τα μικρά που είναι 22τεμ οπότε αγορασα 8 επι 4 που τα έχει 24 (και λίγο παραπάνω είναι γιατί είναι 4.03) +μεταφορικά 1.90 αλλιώς παρε τα μεγαλύτερα που είναι 54 τεμ και τα ειχε 8 κ κατι. Πάντως βλέπω ότι στα μηνιαία όσο ανεβαίνει το νο τοσο ακριβαίνει... Όπου τα βρω φθηνότερα τα παίρνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Μιντόρι είπε:

Εμείς με τα pampers premium care είχαμε διαρροές ...δε ξέρω γιατί ..μήπως δεν ήταν το σωστό μέγεθος ...??Τώρα πήρα τα babylino αλλά δεν έχω κατάληξει ποιο είναι καλύτερο

Καλημέρα κοπέλα μου. Κι εγώ babylino χρησιμοποιώ σε καθημερινή βάση με έχουν βολέψει ομως επειδή η μικρή μου κάνει εύκολα ερεθισμούς έχω δοκιμάσει όλες τις πάνες που υπάρχουν 😅 Οι pampers pure είναι ακόμα πιο καλές από τις κλασικές pampers αλλά βέβαια πολύ ακριβές... Βγαίνει 50 λεπτά η πάνα στα σούπερ. Το πιο φτηνό που μπορείς να βρεις στο ίντερνετ είναι 25 λεπτά η πάνα αλλά πληρώνεις και μεταφορικά οπότε και πάλι αυξάνεται το κόστος. Χτες στο Βασιλόπουλο τελικά είχαν κάνει λάθος στα κεντρικά... είχαν κάνει έκπτωση πάνω στην έκπτωση κι έβγαινε το κουτί των 28 πανων από 15 και κάτι που είναι κανονικά στα 4 και κάτι. Σχεδόν τσάμπα δηλαδή... Εννοείται ότι πήρα όσες συσκευασίες βρήκα στο κατάστημα κι έστειλα τον άντρα μου να πάει και σε άλλο κατάστημα Βασιλόπουλο όπου είχαν κάνει την ίδια εκπτωση οπότε μάλλον ήταν από τα κεντρικά το λαθος 🙊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα 

FB_IMG_1636356373823.jpg

😂😂 Σε όλα μέσα έπεσε.. Με τη μόνη διαφορά ότι εγώ κάθομαι πάντα όταν θηλάζω γιατί ορθια μου πέφτει η μέση με τον σουμο που εχω για μωρό 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

😂😂 Σε όλα μέσα έπεσε.. Με τη μόνη διαφορά ότι εγώ κάθομαι πάντα όταν θηλάζω γιατί ορθια μου πέφτει η μέση με τον σουμο που εχω για μωρό 😅

Εγω πλέον δεν μπορώ ούτε να την κραταω πολυ ώρα αγκαλιά ορθια.. Πηρε μισο κιλο σε μισο μηνα😰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια..χθες είχαμε πολύ καλό βράδυ .ο μικρός κοιμόταν από τις 10 μέχρι τις 3παρα😄😄και μετά στις 6..οπότε ξεκουράστηκε και η μανούλα ..😇σήμερα δεν έχουμε να κάνουμε κάτι...τελειώσαμε ολες τις δουλειές μας το σκ...έξω δεν βγαίνουμε γιατί έχουμε κρούσματα στην οικοδομή..και είναι κρίμα γιατί έχει απίστευτες ημέρες..σήμερα τον παρατηρώ που προσπαθεί να γυρίσει στο πλάι...από πάνες και εγώ τα pampes περνώ αλλά χθες που κοιτούσα με τα μεταφορικά δεν μας συνέφεραν τα baby lino βγαινουν Πολυ πιο οικονομικά θα θελα να τα δοκιμάσω και αυτά ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! 

Τι κάνετε? 

Βρε κορίτσια Υλαυτο που κάνει είναι από το άλμα??? Πόσο θα κρατήσει?? Στεναχωριέμαι τρώει με χίλια ζόρια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Καλημέρα κορίτσια..χθες είχαμε πολύ καλό βράδυ .ο μικρός κοιμόταν από τις 10 μέχρι τις 3παρα😄😄και μετά στις 6..οπότε ξεκουράστηκε και η μανούλα ..😇σήμερα δεν έχουμε να κάνουμε κάτι...τελειώσαμε ολες τις δουλειές μας το σκ...έξω δεν βγαίνουμε γιατί έχουμε κρούσματα στην οικοδομή..και είναι κρίμα γιατί έχει απίστευτες ημέρες..σήμερα τον παρατηρώ που προσπαθεί να γυρίσει στο πλάι...από πάνες και εγώ τα pampes περνώ αλλά χθες που κοιτούσα με τα μεταφορικά δεν μας συνέφεραν τα baby lino βγαινουν Πολυ πιο οικονομικά θα θελα να τα δοκιμάσω και αυτά ..

Είναι πολύ καλής ποιότητας τα babylino, το μόνο αρνητικό ας πούμε είναι ότι δεν έχουν δείκτη υγρασίας οπότε στη δική μας περίπτωση που κάνουμε εύκολα ερεθισμούς θα πρέπει να τη κοιτάζω συνέχεια αν έχει κατουρησει έστω μια φορά για να την αλλάζω 🙄 Έχω δοκιμάσει όλες τις πάνες που έχω βρει στο σούπερ μάρκετ και τα babylino όπως και τα pampers pure είναι τα μόνα που έχω παρατηρήσει ότι δεν μας ερεθίζουν. Τα άλλα pampers δυστυχώς ερεθίζουν το δερματακι της γιατί κολλάει το δυχτακι πάνω της. Βέβαια και τα pampers pure έχουνε δυχτακι αλλά δεν ξέρω γιατί αυτά δεν μας ερεθίζουν... 🤔 Μάλλον επειδή ειναι από οργανικό βαμβάκι εξου και η πανάκριβη τιμή τους. Τώρα έχω παραγγείλει και agnotis να δοκιμάσω... Είναι κι αυτά ελληνικής παραγωγής και άκουσα ότι επίσης δεν κάνουν ερεθισμούς... Έχει δοκιμάσει καμία agnotis να μας πει εντυπώσεις; Εγώ λογικά μέσα στην εβδομάδα θα τα έχω οπότε θα σας πω μόλις τα δοκιμάσω 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! 

Τι κάνετε? 

Βρε κορίτσια Υλαυτο που κάνει είναι από το άλμα??? Πόσο θα κρατήσει?? Στεναχωριέμαι τρώει με χίλια ζόρια.

Μάλλον από το άλμα θα είναι. Κι εμένα έκανε άρνηση στήθους για μια εβδομάδα αλλά από χτες τρώει κανονικά παλι και με λαιμαργία το πιράνχας μου 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Μάλλον από το άλμα θα είναι. Κι εμένα έκανε άρνηση στήθους για μια εβδομάδα αλλά από χτες τρώει κανονικά παλι και με λαιμαργία το πιράνχας μου 😂

Αν είναι εβδομάδα εντάξει !!! Θα την παλέψω περιμένω ν κοιμηθεί κ τον ταισω στον ύπνο. Κλάμα απίστευτο! Ο δικός μου που έχει ευαισθησία τα babylino του έκανα σπυράκια! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Εμείς είχαμε απαίσιο βράδυ. Η μικρή κοιμήθηκε γύρω στις 1 και μισή. Ξύπνησε πάλι στις 2 και μισή. Κοιμήθηκε στις 3. Ξύπνησε στις 3 και 40. Μετα πάλι στις 6. Πάλι στις 7. Μετά κοιμήθηκε, αλλά ξύπνησε ο γιος μου και άκυρα όλα! Η μικρή μετά ξύπνησε στις 10 πάρα αλλά τι να το κάνω; 😩Νιώθω κομμάτια και δεν μπόρεσα να πιω ούτε 5 λεπτά καφέ με την ησυχία μου. Ο γιος μου εντωμεταξύ επειδή ξύπνησε νωρίς για τα δεδομένα του έχει γκρίνια. Καλημέρα είπαμε;;;; Δεν είπαμε! 😂😵

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντωμεταξύ επειδή πάντα μπερδεύω αυτό με τα άλματα. Είναι στο άλμα της 12ης εβδομάδας; Γεννήθηκε 17-8 με ΠΗΤ 28-8. Εγώ ετσι όπως το υπολογίζω μου βγαίνει στην  12η εβδομάδα σύμφωνα με την ημερομηνία γέννησης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από πάνες στον γιο μου είχαμε δοκιμάσει τις pampers και ενώ με τις pure ήμουν ευχαριστημένη (αλλά ακριβές) με τις κανονικές δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη. Έβγαιναν όλα τα κακά του παιδιού έξω και λερωναν κι εμένα. Από τότε παίρνω babylino. Και τώρα στη μικρή. Στην οποία βέβαια μου έχουν βγει κάποιες φορές τα κακά στο φορμακι της, όταν κάνει πολλά. Βέβαια ο άντρας μου πήρε το νούμερο 3 και μπορεί είναι λίγο πιο μεγάλο, γιατί βαίνουν από πάνω. Στο νούμερο 2 δεν γινόταν αυτό. Δεν ξέρω κιόλας. Θα φανεί. Τις παίρνω από Χαρμανη. Ενα κατάστημα που έχει είδη κομμωτηρίου, καλλυντικά, βρεφικά είδη, κρέμες κλπ. 8 ευρώ και κάτι τις παίρνει ο άντρας μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mamaofbill είπε:

Εντωμεταξύ επειδή πάντα μπερδεύω αυτό με τα άλματα. Είναι στο άλμα της 12ης εβδομάδας; Γεννήθηκε 17-8 με ΠΗΤ 28-8. Εγώ ετσι όπως το υπολογίζω μου βγαίνει στην  12η εβδομάδα σύμφωνα με την ημερομηνία γέννησης. 

Εγω από άλματα περιμένω αυτό που κοιμούνται όλη μέρα..🤪🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από σήμερα είπα να αρχίσουμε διατροφή...όχι τοσσο για απώλεια βάρους απλά να τρώμε πιο υγιεινά..γιατί το τελευταίο δίμηνο..το παρακάναμε νομίζω...στόχος μέχρι τα Χριστούγεννα..για να ξαναφαμε τότε..🤪🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...το μήνυμα είναι γραμμρνο από το πρωί 

Τα babylino τα ειχε πάντα χαμηλη τιμή ο χαρμανης, δειτε εσεις πιυ ειστε αθηνα. Επισης κ το λιντλ βαζει το τεραατιο παμετο καλη προσφορά. Τα pampers δεν μου αρέσουν καθόλου, ειχα δοκιμασσι 1 πακέτο στον γιο μου. Βολευτηκα με τα babylino.. Στα 2 ετη ανακαλυψα τις lupilu του λιντλ. Κ στην μικρή ξεκινησα κατευθειαν με αυτες!! Οι πιο οικονομικες που εχω βρει! Στην μικρη δοκιμάσει κ αγνοτης πιυ μ ειχαν δώσει αλλα δεν μου άρεσαν καθολου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! 

Ο δικός μου συνεχίζει να ξυπνάει το βράδυ ανά δυο ώρες 🤨🤨🤨 δε θα κοιμηθω ποτε ξανά. Ας το παρω αποφαση 🤣

Όλο το ΣΚ ήμασταν έξω, σε ανοιχτό χώρο. Δεν μπορώ να σκέφτομαι συνέχεια για κοβιντ κ ιώσεις κτλ, θα φρικαρω. 

Εμείς χρησιμοποιουμε από την αρχή pampers premium care. Άνοιξα το τελευταίο πακετο νούμερο 2 κ μόλις τελειώσει θα του βάλω το 3. Ελπίζω να προλαβουμε να τις τελειώσουμε κ να μην έχει διαρροές κ πάνε χαμένες. 

Στο ερωτικό κομμάτι ρε κορίτσια δεν έχω καμία όρεξη. Σκέφτομαι ποσο ωραία ήταν τον μήνα πριν την εγκυμοσύνη κ το νοσταλγώ.... Θα έρθουν ξανά αυτές οι στιγμές; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα!!! Εμείς πια έχουμε βρει τους ρυθμούς μας με τον ύπνο! Από 2ωρο ξυπνάει πια κάθε 4ωρο το βράδυ κ το πρωί κοιμάται κάνα 2ωρο πάλι κ το μεσημέρι άλλο ένα 2ωρο!!! Εγώ pampers premium care χρησιμοποιώ κ δεν έχουμε θέμα ούτε με διαρροές ούτε με ερεθισμούς. Τώρα της βάζω το νούμερο 3 που είχα διαβάσει κακά σχόλια αλλά της είναι μια χαρά! Παρήγγειλα κ κάτι φορμακια μεγαλύτερο νούμερο κ μόλις ήρθαν! Τέτοια χαρά ούτε όταν ψωνίζω για μένα δεν έχω!!! 😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Ο δικός μου συνεχίζει να ξυπνάει το βράδυ ανά δυο ώρες 🤨🤨🤨 δε θα κοιμηθω ποτε ξανά. Ας το παρω αποφαση 🤣

Όλο το ΣΚ ήμασταν έξω, σε ανοιχτό χώρο. Δεν μπορώ να σκέφτομαι συνέχεια για κοβιντ κ ιώσεις κτλ, θα φρικαρω. 

Εμείς χρησιμοποιουμε από την αρχή pampers premium care. Άνοιξα το τελευταίο πακετο νούμερο 2 κ μόλις τελειώσει θα του βάλω το 3. Ελπίζω να προλαβουμε να τις τελειώσουμε κ να μην έχει διαρροές κ πάνε χαμένες. 

Στο ερωτικό κομμάτι ρε κορίτσια δεν έχω καμία όρεξη. Σκέφτομαι ποσο ωραία ήταν τον μήνα πριν την εγκυμοσύνη κ το νοσταλγώ.... Θα έρθουν ξανά αυτές οι στιγμές; 

Εμείς τώρα θα πάρουμε το νούμερο δύο..είμαστε νομίζω οι πιο μικροί εδώ μέσα ..θα πάρω babylino..,τα βρήκα τα 200 τεμάχια 19 ευρώ..ερεθισμό δεν προλαβαίνει τον αλλάζω συνέχεια όμως..ίσως σε υπερβολικό βαθμό..ποσσο είναι..εμένα αυτή την βδομάδα άρχισε να κοιμάται παραπάνω...είναι δυόμιση μηνών...

Εγω έχω τρομερή  διάθεση .για σεξ..ήρθε η περίοδος μου από τον πρώτο κιόλας μήνα μετά την γεννα έχουμε κάνει απόπειρες αλλά εκείνη την στιγμή ξυπνάει ο μικρός η είμαστε πτώματα..επίσης ο άντρας μου έκανε απόστημα από μια τρίχα στην περιοχή και κάνει αγωγή..μα να θέλω εγώ και να μν μου κάθεται..του τα λέω και γελάει...🤪🤪😇😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mamaofbill είπε:

Από πάνες στον γιο μου είχαμε δοκιμάσει τις pampers και ενώ με τις pure ήμουν ευχαριστημένη (αλλά ακριβές) με τις κανονικές δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη. Έβγαιναν όλα τα κακά του παιδιού έξω και λερωναν κι εμένα. Από τότε παίρνω babylino. Και τώρα στη μικρή. Στην οποία βέβαια μου έχουν βγει κάποιες φορές τα κακά στο φορμακι της, όταν κάνει πολλά. Βέβαια ο άντρας μου πήρε το νούμερο 3 και μπορεί είναι λίγο πιο μεγάλο, γιατί βαίνουν από πάνω. Στο νούμερο 2 δεν γινόταν αυτό. Δεν ξέρω κιόλας. Θα φανεί. Τις παίρνω από Χαρμανη. Ενα κατάστημα που έχει είδη κομμωτηρίου, καλλυντικά, βρεφικά είδη, κρέμες κλπ. 8 ευρώ και κάτι τις παίρνει ο άντρας μου. 

Εμεις 6,5 κιλα φοραμε νο 3 της babylino και ειναι εντάξει και εχει και τα μπουτακια της η δικια μου.. 

Οταν ήταν 6κιλα της ήταν λιγο χαλαρες, με τα πολλα κακα κ εμας θα σταξει λιγο απεξω ειτε σταγονα κ θα λερωσει ειτε μια μικρη σταμπα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μαριλου1καλοφορετα!!! 🥰 πραγματικά ταυτίζομαι! Για μένα δε θέλω να αγοράσω τίποτα αλλά για τον μπέμπη τα πάντα! 

@Mommy to be 3,5 μηνών είναι ο μικρός. Το είχε βρει με τον υπνο αλλά το έχασε 🤣 κ μαζί του το χάνω κ εγώ 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Εμεις 6,5 κιλα φοραμε νο 3 της babylino και ειναι εντάξει και εχει και τα μπουτακια της η δικια μου.. 

Οταν ήταν 6κιλα της ήταν λιγο χαλαρες, με τα πολλα κακα κ εμας θα σταξει λιγο απεξω ειτε σταγονα κ θα λερωσει ειτε μια μικρη σταμπα 

Αυτά τα φορμακια τα καθαρίζετε με κάτι πριν;;..γιατί σε απευθείας πλύση δεν καθαρίζουν πάντα καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...