Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Κορίτσια εμένα σήμερα η μικρή δεν θέλει στήθος όσο συχνα θέλει συνήθως, ήπιε μόνο 4 φορές κατά τη διάρκεια της ημέρας και τις 3 σχεδόν με το ζόρι και θέλει να κοιμάται σχεδόν όλη μέρα ενώ είχε καλό βράδυ χτες και κοιμηθηκε αρκετά... Τι να έχει; Εβαλα θερμόμετρο και δεν έχει πυρετό... Να ανησυχήσω; 🙄

Αλλαξατε περιβάλλον.. Πιθανόν να εχει επηρεαστεί απο την αλλαγη. Εχω παρατηρησει από φιλη που κανει ταξιδια ελλαδα εξωτερικο οτι τα παιδακια της εχουν αλλαγες σε πολλα για λιγες μερες. Προσπάθησε να κανετε τουλάχιστον 8 θηλασμους κ αστην να κοιμαται, εκμεταλλευσου το!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

Εμενα σήμερα καταφερε να κανει κακα το απογευμα κ παρολα αυτα δεν ηρεμησε!! σημερα δεν δεχόταν εύκολα το στηθος, αυτο μεχρι στιγμης το εκανε μονο στα αλματα, ειδα ημερολόγιο κ υποψιαζομαι πως μπηκε μια εβδ νωριτερα στο αλμα 23-26...εαν συμβαίνει αυτο κ με ξεκινησε ετσι "δευτε τελευταιον ασπασμο", λαικα την έκατσα!!😭 Σημερα ολη μερα γκρίνια, άρνηση στηθους κ αγκαλια κ πάλι γκρινια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Εμενα σήμερα καταφερε να κανει κακα το απογευμα κ παρολα αυτα δεν ηρεμησε!! σημερα δεν δεχόταν εύκολα το στηθος, αυτο μεχρι στιγμης το εκανε μονο στα αλματα, ειδα ημερολόγιο κ υποψιαζομαι πως μπηκε μια εβδ νωριτερα στο αλμα 23-26...εαν συμβαίνει αυτο κ με ξεκινησε ετσι "δευτε τελευταιον ασπασμο", λαικα την έκατσα!!😭 Σημερα ολη μερα γκρίνια, άρνηση στηθους κ αγκαλια κ πάλι γκρινια. 

Λες η άρνηση στήθους να οφείλεται και σε εμάς στο άλμα; Γεννήθηκε 27/6 με πητ 1/7...δεν μου το έχει ξανακάνει αυτό και Αθήνα γυρίσαμε από τη Κυριακή και έφαγε κανονικά Δευτέρα και Τρίτη... Σήμερα ξαφνικά δεν ήθελε το πρωί να φάει ενώ συνήθως ξυπνάει πεινασμένη... κατά τη διάρκεια της νύχτας ήπιε κανονικα όπως συνήθως 2 φορες. 🙄 Επίσης ήταν σοβαρή όλη μέρα με ελάχιστα χαμόγελα ενώ συνήθως ξεκαρδιζεται στα γέλια κατά τη διάρκεια της ημέρας και είναι γενικά χαρούμενο μωρό... 

Τι τραβάμε κι εμείς οι μητέρες... Δεν μπορούμε να χαλαρώσουμε ποτέ... Εκεί που χαλαρώνουμε λίγο, τσουπ κάτι καινούριο μας απασχολεί 😐

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Λες η άρνηση στήθους να οφείλεται και σε εμάς στο άλμα; Γεννήθηκε 27/6 με πητ 1/7...δεν μου το έχει ξανακάνει αυτό και Αθήνα γυρίσαμε από τη Κυριακή και έφαγε κανονικά Δευτέρα και Τρίτη... Σήμερα ξαφνικά δεν ήθελε το πρωί να φάει ενώ συνήθως ξυπνάει πεινασμένη... κατά τη διάρκεια της νύχτας ήπιε κανονικα όπως συνήθως 2 φορες. 🙄 Επίσης ήταν σοβαρή όλη μέρα με ελάχιστα χαμόγελα ενώ συνήθως ξεκαρδιζεται στα γέλια κατά τη διάρκεια της ημέρας και είναι γενικά χαρούμενο μωρό... 

Τι τραβάμε κι εμείς οι μητέρες... Δεν μπορούμε να χαλαρώσουμε ποτέ... Εκεί που χαλαρώνουμε λίγο, τσουπ κάτι καινούριο μας απασχολεί 😐

Μπορεί ναι, μπορει κ οχι κορίτσι μου. Θα δεις κ αυριο πως θα ειναι.μπορει να ηταν κ τυχαιο το σημερινό. Εμενα απεργια κάνει σε ολα τα άλματα, απο την αρχή μέχρι το τέλους του αλματος, μην τυχον κ της ξεφυγει μερα!!! Στο αλμα που ειστε η κορυφωση ειναι την 17η εβδ, αν τα υπολογίσα σωστα ειστε στην 18η εαν ξεκίνησε κανονικα κ δεν ειχατε αποκλιση. Αλλα θυμάμαι οτι ειχε ξεκινήσει κανονικα η μικρούλα σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Μπορεί ναι, μπορει κ οχι κορίτσι μου. Θα δεις κ αυριο πως θα ειναι.μπορει να ηταν κ τυχαιο το σημερινό. Εμενα απεργια κάνει σε ολα τα άλματα, απο την αρχή μέχρι το τέλους του αλματος, μην τυχον κ της ξεφυγει μερα!!! Στο αλμα που ειστε η κορυφωση ειναι την 17η εβδ, αν τα υπολογίσα σωστα ειστε στην 18η εαν ξεκίνησε κανονικα κ δεν ειχατε αποκλιση. Αλλα θυμάμαι οτι ειχε ξεκινήσει κανονικα η μικρούλα σου. 

Έτσι πιστεύω κι εγώ γιατί γενικά ήταν πολύ ανήσυχη τη προηγούμενη εβδομαδα και δεν μου κοιμόταν τις νύχτες ενώ χτες και προχτές κοιμήθηκε καλά οπότε ηρέμησα κι εγώ ότι επιτέλους φύγαμε από το άλμα. Αλλά σήμερα μου έκανε αυτό και πάλι στεναχωρηθηκα 😐 Ελπίζω αύριο να φάει κανονικά γιατί και το στήθος μου με πόναγε σήμερα... Αναγκάστηκα να βάλω θήλαστρο για να μη πετρωσει πολύ. Φύλαξα βέβαια το γάλα στη κατάψυξη για πιθανή μελλοντική χρήση. 

Ελπίζω και σε σένα να ηρεμήσει το μωρό και να ξεκουραστείς κι εσύ λίγο... Ειναι πολύ κουραστικό αγκαλιά όλη μέρα ιδιαίτερα όταν είναι και τσουπωτα... Εμένα με πονάει τόσο πολύ η πλάτη μου από τη προηγούμενη εβδομάδα που πονάω ακόμα και στη βαθιά ανάσα 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Έτσι πιστεύω κι εγώ γιατί γενικά ήταν πολύ ανήσυχη τη προηγούμενη εβδομαδα και δεν μου κοιμόταν τις νύχτες ενώ χτες και προχτές κοιμήθηκε καλά οπότε ηρέμησα κι εγώ ότι επιτέλους φύγαμε από το άλμα. Αλλά σήμερα μου έκανε αυτό και πάλι στεναχωρηθηκα 😐 Ελπίζω αύριο να φάει κανονικά γιατί και το στήθος μου με πόναγε σήμερα... Αναγκάστηκα να βάλω θήλαστρο για να μη πετρωσει πολύ. Φύλαξα βέβαια το γάλα στη κατάψυξη για πιθανή μελλοντική χρήση. 

Ελπίζω και σε σένα να ηρεμήσει το μωρό και να ξεκουραστείς κι εσύ λίγο... Ειναι πολύ κουραστικό αγκαλιά όλη μέρα ιδιαίτερα όταν είναι και τσουπωτα... Εμένα με πονάει τόσο πολύ η πλάτη μου από τη προηγούμενη εβδομάδα που πονάω ακόμα και στη βαθιά ανάσα 😅

Εγω από τις πολλές αγκαλιές ξεκίνησα φυσικοθεραπεία, για πρόσεχε! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια. Εδω και καποιες μέρες ο μικρός βάζει τα χεράκια του στο στόμα και τα πιπιλαει με μανία και βγάζει άπειρα σάλια. Όλο αυτό μάλλον του κάνει και τον εμετό. Χθες εκανε 3 φορές εμετό και σήμερα μία μεχρι στιγμής. Έχει συμβεί σε καμία κάτι αντίστοιχο? Η γιατρός λέει δόντια αποκλείεται είναι πολυ μικρός ίσως είναι βέβαια φαγούρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μιντόρι είπε:

Καλώς ήρθες!!Με το καλό το μωράκι σου ,με έναν εύκολο και υπέροχο τοκετό!!!

Μην αγχώνεσαι για τον θηλασμό εσευ θα κάνεις το καλύτερο που μπορείς!!Και το πιο βασικό νομίζω είναι ότι δεν θέλει άγχος !!Εγώ από το στρες δεν κατάφερα να θηλάσω αποκλειστικά!!Να είσαι ήρεμη για να μην σε μπερδέψουν οι 100 γνώμες από ειδικούς και μη!!

Σ'ευχαριστώ πολύ. Εύχομαι όταν έρθει η ώρα να λειτουργήσει το ένστικτο γιατί η αλήθεια είναι ότι αισθάνομαι λες και θα δώσω εξετάσεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Πωωωω.... Κουράγιο! Θα έχεις βοήθεια στην τακτοποίηση;

Ευτυχώς ήρθε η οικογένειά μου με το που μεταφέρθηκαν τα πράγματα κ ανοίγαμε κούτες ,κουζίνα ,όλα πλύσιμο η μανούλα μου 😊 κι εγώ τακτοποιούσα,στο ενδιάμεσο θήλαζα ,μπαινοβγαίναν μαστόρια,άλλος ήρθε για το ίντερνετ...!ο κακος χαμος!!! Ευτυχώς το παιδακι μου είναι καλοβολο(να μην το ματιασω!)και το είχαμε σε ένα δωμάτιο κ μπαινοβγαιναμε με βάρδιες κ το μιλουσαμε το καημενακι!Της έβαλα το mobile και χαιρόταν μόνη της η γλυκούλα!πάντως αντισώματα θα αποκτήσει οπωσδήποτε!!

Καλά το ποσό πράμα υπήρχε στο σπίτι απορώ...να μην σχολιάσω τα ρούχα!!πρέπει να κάνω για να τα  μπαζαρ για να τα ξεφορτωθω!!🤣

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Έτσι πιστεύω κι εγώ γιατί γενικά ήταν πολύ ανήσυχη τη προηγούμενη εβδομαδα και δεν μου κοιμόταν τις νύχτες ενώ χτες και προχτές κοιμήθηκε καλά οπότε ηρέμησα κι εγώ ότι επιτέλους φύγαμε από το άλμα. Αλλά σήμερα μου έκανε αυτό και πάλι στεναχωρηθηκα 😐 Ελπίζω αύριο να φάει κανονικά γιατί και το στήθος μου με πόναγε σήμερα... Αναγκάστηκα να βάλω θήλαστρο για να μη πετρωσει πολύ. Φύλαξα βέβαια το γάλα στη κατάψυξη για πιθανή μελλοντική χρήση. 

Ελπίζω και σε σένα να ηρεμήσει το μωρό και να ξεκουραστείς κι εσύ λίγο... Ειναι πολύ κουραστικό αγκαλιά όλη μέρα ιδιαίτερα όταν είναι και τσουπωτα... Εμένα με πονάει τόσο πολύ η πλάτη μου από τη προηγούμενη εβδομάδα που πονάω ακόμα και στη βαθιά ανάσα 😅

Στο αλμα είναι ακομα η μικρη σου, δεν έχει βγει. Δες το κ αύριο. 

Ρε γμτ εμενα με τραβάει η πλάτη μου τα βραδια οταν την σηκώνω κ οχι την μερα. Το βραδυ αισθάνομαι σα να με κοβεις.ειναι τσουπωτη πολυ, παρα πολυ 😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ. Εύχομαι όταν έρθει η ώρα να λειτουργήσει το ένστικτο γιατί η αλήθεια είναι ότι αισθάνομαι λες και θα δώσω εξετάσεις....

Σκέψου ότι θα κάνεις ότι καλύτερο χωρίς να τρελαθείς (παθούσα!!😊😊)

Ένα ένα τα βήματα ,να γεννήσεις πρώτα με το καλό κι όλα θα γίνουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Εδω και καποιες μέρες ο μικρός βάζει τα χεράκια του στο στόμα και τα πιπιλαει με μανία και βγάζει άπειρα σάλια. Όλο αυτό μάλλον του κάνει και τον εμετό. Χθες εκανε 3 φορές εμετό και σήμερα μία μεχρι στιγμής. Έχει συμβεί σε καμία κάτι αντίστοιχο? Η γιατρός λέει δόντια αποκλείεται είναι πολυ μικρός ίσως είναι βέβαια φαγούρα. 

Πως θα ήθελα να του βγει ενα δοντάκι ετσι γιατι αποκλειεται😂😂😂

Κοίτα φυσιολογικό να βαζει τα χεράκια αλλα να κανει εμετο; για να  φτάσει σε αυτκ το σημείο δεν θα πρεπει το χερι να μπει αρκετα βαθια κατι που νομίζω ειναι δυσκολο σε αυτη την ηλικία. Βαζει ολη την μπουνια μεσα στο στομα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Χαχαχα ασε προσπαθω να διακωμωδω τις καταστάσεις ειδαλλως με βλεπω με την ασπρη στολη που δεν φαινονται τα χεράκια 😂

Θελω και εγώ μια τέτοια στολή!!!🤣 

Ενα χάος και εδώ από όποια πλευρά και αν το πιάσεις άλλος κλαίει καταδω και άλλος κατακει και ώρες ώρες αναρωτιέμαι αν τα χέρια μου είναι μόνο δύο! Τα Παιχνίδια τα είχα σαλόνι μέχρι που περπάτησε μετά στο δωμάτιο της και φυσικά φέρνει ότι θέλει να παίξει εδώ στο σαλόνι αλλά ξέρει ότι πριν ασχοληθεί με ένα άλλο παιχνίδι το προηγούμενο θα πρέπει να πάει στην θέση του μέσα!!!!

Καναμε εμβόλιο στον μικρό και έλεγχο στην μεγάλη όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Εδω και καποιες μέρες ο μικρός βάζει τα χεράκια του στο στόμα και τα πιπιλαει με μανία και βγάζει άπειρα σάλια. Όλο αυτό μάλλον του κάνει και τον εμετό. Χθες εκανε 3 φορές εμετό και σήμερα μία μεχρι στιγμής. Έχει συμβεί σε καμία κάτι αντίστοιχο? Η γιατρός λέει δόντια αποκλείεται είναι πολυ μικρός ίσως είναι βέβαια φαγούρα. 

Και μένα κάνει ακριβώς το ίδιο και σήμερα που είχαμε εμβόλιο και ρώτησα την είδε η παιδίατρος και με διαβεβαίωσε πως δεν είναι δόντια ! Το να βάζει τα χέρια στο στόμα είναι αναπτυξιακό στάδιο (και θεμιτό να συμβαίνει) ,τα σάλια που βγάζει εμάς φουλ είναι από την παλινδρόμηση και γενικά από την ενεργοποίηση κάποιων αδένων (δε θυμάμαι πως τους είπε!!) Και είναι επίσης εντελώς φυσιολογικό! Τώρα ,εμάς βγάζει γουλιες λόγω παλινδρόμησης έτσι κ αλλιώς οπότε για τον εμετό δεν ξέρω να σου απαντήσω αλλά τώρα που το σκέφτομαι βγάζω το συμπέρασμα ότι όντως και μας από τοτε που άρχισε να βάζει τα χέρια στο στόμα ,έχει πολύ περισσότερες αναγωγές άρα θεωρώ πως και εσάς ισως να οφείλεται εκεί !!  ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα τώρα μπόρεσα να μπω απ' όλη την τρελή ημέρα !!!! Κάναμε το πρώτο εμβόλιο σήμερα μαζί με το πόσιμο της γαστρεντερίτιδας! Απ' το πρωί που το κάναμε η μικρή κοιμαται πολύ περισσότερο και γκρινιάζει αρκετά ! Τιναζεται στον ύπνο της κλπ !! Τρώει κανονικότατα βέβαια ,είναι ευδιάθετη κάποιες ώρες και ευτυχώς μου κοιμήθηκε ήδη για βράδυ ! Εσείς τι αντιμετωπίσατε στο πρώτο εμβόλιο;;; Πυρετό δεν μου έχει κάνει ακόμα αλλά θα έχω το νου μου φυσικά ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Valxris είπε:

Θελω και εγώ μια τέτοια στολή!!!🤣 

Ενα χάος και εδώ από όποια πλευρά και αν το πιάσεις άλλος κλαίει καταδω και άλλος κατακει και ώρες ώρες αναρωτιέμαι αν τα χέρια μου είναι μόνο δύο! Τα Παιχνίδια τα είχα σαλόνι μέχρι που περπάτησε μετά στο δωμάτιο της και φυσικά φέρνει ότι θέλει να παίξει εδώ στο σαλόνι αλλά ξέρει ότι πριν ασχοληθεί με ένα άλλο παιχνίδι το προηγούμενο θα πρέπει να πάει στην θέση του μέσα!!!!

Καναμε εμβόλιο στον μικρό και έλεγχο στην μεγάλη όλα καλά!

Με τα παιχνίδια πως την κατάφερες να μαζεύει το προηγούμενο πριν παίξει με το επόμενο; Εγώ όλη την ώρα του το λέω, αλλά αυτός εκεί το βιολί του. 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μιντόρι είπε:

Ευτυχώς ήρθε η οικογένειά μου με το που μεταφέρθηκαν τα πράγματα κ ανοίγαμε κούτες ,κουζίνα ,όλα πλύσιμο η μανούλα μου 😊 κι εγώ τακτοποιούσα,στο ενδιάμεσο θήλαζα ,μπαινοβγαίναν μαστόρια,άλλος ήρθε για το ίντερνετ...!ο κακος χαμος!!! Ευτυχώς το παιδακι μου είναι καλοβολο(να μην το ματιασω!)και το είχαμε σε ένα δωμάτιο κ μπαινοβγαιναμε με βάρδιες κ το μιλουσαμε το καημενακι!Της έβαλα το mobile και χαιρόταν μόνη της η γλυκούλα!πάντως αντισώματα θα αποκτήσει οπωσδήποτε!!

Καλά το ποσό πράμα υπήρχε στο σπίτι απορώ...να μην σχολιάσω τα ρούχα!!πρέπει να κάνω για να τα  μπαζαρ για να τα ξεφορτωθω!!🤣

 

Αχ τι έχω να περάσω! Στα τέλη του μήνα μετακομίζω. Με 2 παιδιά! Ε ρε γλέντια!!! 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η lenaki92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Εδω και καποιες μέρες ο μικρός βάζει τα χεράκια του στο στόμα και τα πιπιλαει με μανία και βγάζει άπειρα σάλια. Όλο αυτό μάλλον του κάνει και τον εμετό. Χθες εκανε 3 φορές εμετό και σήμερα μία μεχρι στιγμής. Έχει συμβεί σε καμία κάτι αντίστοιχο? Η γιατρός λέει δόντια αποκλείεται είναι πολυ μικρός ίσως είναι βέβαια φαγούρα. 

Κι εμενα το κάνει. Χωρίς να συνοδεύεται από εμετό βέβαια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofoula28 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα τώρα μπόρεσα να μπω απ' όλη την τρελή ημέρα !!!! Κάναμε το πρώτο εμβόλιο σήμερα μαζί με το πόσιμο της γαστρεντερίτιδας! Απ' το πρωί που το κάναμε η μικρή κοιμαται πολύ περισσότερο και γκρινιάζει αρκετά ! Τιναζεται στον ύπνο της κλπ !! Τρώει κανονικότατα βέβαια ,είναι ευδιάθετη κάποιες ώρες και ευτυχώς μου κοιμήθηκε ήδη για βράδυ ! Εσείς τι αντιμετωπίσατε στο πρώτο εμβόλιο;;; Πυρετό δεν μου έχει κάνει ακόμα αλλά θα έχω το νου μου φυσικά ! 

Μια χαρά μας πήγε το 1ο εμβόλιο. Δεν έκανε ούτε πυρετό, ούτε τίποτα. Το μόνο που έκανε είναι πολλά κακό την επόμενη μέρα, αλλά δεν ξέρω αν σχετίζεται με το πόσιμο εμβόλιο της γαστρεντεριτιδας ή ήταν τυχαίο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mamaofbill είπε:

Μια χαρά μας πήγε το 1ο εμβόλιο. Δεν έκανε ούτε πυρετό, ούτε τίποτα. Το μόνο που έκανε είναι πολλά κακό την επόμενη μέρα, αλλά δεν ξέρω αν σχετίζεται με το πόσιμο εμβόλιο της γαστρεντεριτιδας ή ήταν τυχαίο. 

*πολλά κακα ήθελα να γράψω. Σορρυ για το τυπογραφικο😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα σήμερα έχει αϋπνίες. Μεσημέρι δεν κοιμήθηκε στην ώρα της. Μετά από πολύ κόπο κατάφερε να την κοιμίσει ο άντρας μου στις 7 το απόγευμα και κοιμήθηκε μεχρι τις 9 περίπου. Από εκείνη την ώρα είναι στο στήθος. Έκανε και τα κακά της και υποτίθεται ηρέμησε, αλλά να κοιμηθεί δε λέει. Όλο θέλει στήθος. Αύριο με βλέπω να ξυπνάω Pamela Anderson... 😅😁

Εχει πονέσει το στήθος μου. Εύχομαι να κοιμηθεί σύντομα γιατί θα κοιμηθώ όρθια 😴😴😴

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mamaofbill είπε:

Με τα παιχνίδια πως την κατάφερες να μαζεύει το προηγούμενο πριν παίξει με το επόμενο; Εγώ όλη την ώρα του το λέω, αλλά αυτός εκεί το βιολί του. 🤪

Το κάναμε από πάντα αυτό από μηνών δηλ μαζεύαμε πριν πάρουμε κάτι άλλο αν την δω πως κάνει νούμερα που και που της λέω ότι η μαμά είναι κουρασμένη για να τα μαζέψει μονη και της προτείνω να τα μαζεψουμε μαζί αν πάλι δω πως δεν θέλει καθόλου την ενημερωνω ότι αν δεν μαζευτούν θα τα βάλουμε σε μια σακούλα να τα δώσουμε σε κάποιο παιδάκι που δεν έχει γιατί είναι πολλά τα παιδάκια που δεν έχουν,το 90% θα τα μαζέψει από την αρχή μόνη της το έχει μάθει πλέον σαν ρουτίνα....

Εμενα ο μικρός κοιμαται το πρώτο εμβόλιο είναι αυτό που του φέρνει υπνηλία στην μεγάλη όλα υπνηλία την έφερναν και πάντα τα βάζαμε αργά απόγευμα για να κοιμηθούμε λίγο το βράδυ χαχαχαχ! Μόλις ξύπνησε να φάει ο μικρός και κοιμόταν από τις 9:30.... Σε αυτό με το στήθος πάντα έτσι την πατουσα όταν πιπιλουσε με τις ώρες την άλλη μέρα ήμουν σαν μπαλόνι βέβαια το έχει σταματήσει πλέον και μας έχει σώσει η σκούπα και κούνημα στα πόδια,μου λέει ο άντρας μου το απόγευμα θέλω να φιλήσω αυτόν που την εφηύρε χαχαχαχ,βέβαια είναι στο παιδί και αυτό στην κόρη μου αν δεν μπορούσε να κοιμηθεί δεν την ηρεμούσε τίποτα

Κάναμε και το πόσιμο σήμερα μαζί με το εμβόλιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mamaofbill είπε:

Κι εμενα το κάνει. Χωρίς να συνοδεύεται από εμετό βέβαια. 

Κι εμένα ξεκίνησε κ το κάνει.Η γιατρός μου είπε ότι φουσκώνουν τα ούλα για τα δοντάκια, αυτό διαρκεί μήνες..εμετό όχι ,στο φαγητό βγαζει κάποιες φορές επειδή τρώει λαίμαργα όμως ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η lenaki92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Εδω και καποιες μέρες ο μικρός βάζει τα χεράκια του στο στόμα και τα πιπιλαει με μανία και βγάζει άπειρα σάλια. Όλο αυτό μάλλον του κάνει και τον εμετό. Χθες εκανε 3 φορές εμετό και σήμερα μία μεχρι στιγμής. Έχει συμβεί σε καμία κάτι αντίστοιχο? Η γιατρός λέει δόντια αποκλείεται είναι πολυ μικρός ίσως είναι βέβαια φαγούρα. 

Και σε εμας το κανει αλλα δεν κανει εμετο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Πόσο είναι τώρα το μωρό; Με το καλό τα πρώτα σας εμβόλια! Εμείς θα κάνουμε την επόμενη βδομάδα! Να αποθηλάσεις κορίτσι μου, ο,τι είναι καλύτερο για σας! Κι εμείς δυσκολευόμαστε με τον ύπνο, έχουμε και τους κολικούς, δράμα τα βράδια μας, ευτυχώς έχει βρει ο άντρας μου ένας τρόπο και τον κοιμίζει εκείνος το βράδυ και παίρνω κι εγώ μια ανάσα γτ όλη μέρα είμαι μόνη μου..
    • Ναι, έχω κι εγώ από την πεθερά μου..πώς το κρατάτε έτσι και μην το φιλάτε και εσείς το μάθατε να κλαίει αν το αφήνετε κάτω.. άσε..μου έχει σπάσει τα νεύρα και θα της την πω καμία ώρα..μόνο χάρη στον άντρα μου δεν έχω μιλήσει ως τώρα.. αλλά πιστεύω στην επόμενη δε θα κρατηθώ..😀
    • Α και το άλλο ρε κορίτσια το ξέχασα να το γράψω πάνω ..! Μ έχουν ζαλίσει οι γύρω γύρω συγκεκριμένα ένα στενό συγγενικό πρόσωπο να μου δίνει όλο συμβουλές για τον μικρό...και γιατί τον κουνάς και γιατί ξυπνάει μόλις τον αφήνεις κάτω?? Εμείς τότε....μπλα μπλα.... Έχει κολικούς το παιδί..δεν έχει έλεγα εγώ δεν ξέρω το μωρό μου? Γκρίνια είναι μέχρι να κοιμηθεί..είχα παιδί με κολικούς και ξέρω να τα ξεχωρίσω ?? πόλλα τέτοια να μου λεει..και τελοσπαντων μην τα πολυλογω μια δυο τρεις της την είπα τσαντιστηκε και δεν μου ξαναπέ τίποτα... Εσείς έχετε τέτοια?
    • Καλησπέρα κορίτσια!! @barbieσ ευχαριστώ κορίτσι μου και για την απορία μου με τον ΟΑΕΔ ακόμα περιμένω αν θα εγκριθεί...Κατά τ αλλα έχουμε το πρώτο μας εμβόλιο..τα δύο πρώτα εμβόλια μάλλον..! Σας διαβάζω συνέχεια όλο θέλω να γράψω και δεν προλαβαίνω ...λεω σιγά σιγά να σταματήσω το θηλασμό..δε μπορώ άλλο έχω κουραστεί Μ έχει ρίξει πολύ ψυχολογικά...έχω και το μεγάλο μου γιο και η αληθεια είναι δεν μπορώ να τα συνδυάσω και τα δύο..ήδη επειδή συνέχεια βγαίνουμε με το μικρό..να πάμε στο σχολείο σε δραστηριότητες του μεγάλου κλπ του δίνω μπουκάλι για να κάθεται ήσυχα αλλιώς δε στέκεται στη μισή ώρα έψαχνε να θηλάσει..προσπαθώ να του μάθω κ πιπίλα γιατί έχουμε θέμα με τον ύπνο έχει πολύ γκρίνια μέχρι να κοιμηθεί και η πιπίλα έχει σώσει ..μόνο τότε του δίνω ..αυτά τα νέα μας..αύριο θα σας πω και τα νέα απ' το γιατρό..
    • Εμένα τα πάει καλά με τον ύπνο, κάνει ακόμα 3 μέσα στη μέρα, αλλά είναι συντομοι. Απλά τώρα πρέπει συνέχεια να την προσέχω που πάει και τι κάνει για να μην χτυπήσει. Είναι και Ταρζάν σκαρφαλώνει παντού, ανοιγει συρτάρια, βασανίζει το σκύλο 🤣🤣 Πολύ τρέξιμο ναι, αλλά είναι όλα πολύ καλύτερα από πριν από άποψη ψυχολογίας. Εκείνο το σπίτι και η περιοχή μας δημιουργούσε πολλά θέματα. Απλά τώρα έχουμε να πληρώνουμε διπλάσιο ενοικιο 😅. Για βρεφικό δεν μπορούμε να υποστηρίξουμε ιδιωτικό, πόσο μάλλον νταντά, όταν μαθαίνω ότι ζητάνε 7€ την ώρα. Καλύτερα να μην δουλεύω δηλαδή... Οι ιδιωτικοί βρεφικοι μαθαίνω από γνωστούς ότι πάνε γύρω στα 300-400€ το μήνα. Αν βάλω και τα διόδια για τη δουλειά και τις βενζίνες, πάλι τσάμπα θα δουλεύω. Μια σκέψη είναι να αναζητήσω δουλειά κοντά στο σπίτι και ιδανικά εξ αποστάσεως. Για αυτό μια εγκυμοσύνη τώρα και όχι αργότερα ίσως με έβγαζε από αυτό το αδιέξοδο. Θα μου πείτε, θα κάνεις δευτερο γιατί δεν έχεις λύση για το πρώτο; Αν είχα την βοήθεια που μου υποσχέθηκε η μητέρα μου πριν με αφήσει ξεκρεμαστη, θα ήταν πολύ αλλιώς τα πράγματα. Το δεύτερο μωράκι το θέλουμε, για αυτό και έμεινα έγκυος μόλις 6 μήνες από τη γέννα, αλλά τώρα μέχρι να μπούμε σε σειρά είναι όντως όλα πολύ δύσκολα. Και εγώ αυτό θα πω .. Όταν είναι η ώρα του θα έρθει.. τώρα, αργότερα, όποτε είναι για να μείνει. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...