Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

Εγω δεν βγαίνω εξω με το βυζι εξω αλλα εχει τυχει πολλες φορες να βγαζω βίντεο την μικρη να γελαει ή να κανει τα αγκου κλπ και εγω να ειμαι με το βυζι εξω οπότε αυτομάτως δεν μπορω να το δειξω πουθενα🤦🏼‍♀️ εγω ειμαι η κλασσική φιγούρα που βλέπετε σε βιντεακια, σκιτσα και αλλα παρόμοια που δείχνουν το ρεαλισμό της μητροτητας.. Βρωμικη μπλουζα απο σαλια κ γαλα και μαλλι χαλια 😂 

Ολο το απόγευμα στήθος η μικρή.. Δυσκολευτηκε να πεσει για υπνο.. Την εβαλα με πολυ κόπο και μετα απο 5 λεπτα ξυπνησε κλαίγοντας και πηγε ο αντρας μου παλι καλα.. Ειμαι πτωμα.. Θα κανω ενα μπανιο και θα πεσω να πεθανω στο κρεβάτι 😂

Και του χρόνου @Tweema

Και στις υπόλοιπες! Να μαστε καλα και να χαιρόμαστε τις οικογένειες μας.. 

Και εγω θελω να στολισω αλλα λεω να περιμένω την γιορτή μου και μετά.. Συν οτι πρέπει να κυνηγησω τον άντρα μου να μου κατεβασει τα χριστουγεννιατικα.. 

Αλλα προς το παρον εχουμε αλλες δουλειες.. Θελω να κανω κ μια γενικη πριν στολισω.. Θα δειξει πως θα παει κ αυτο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Μου δίνεις μια ελπίδα ότι κ η δική μου τότε ήταν έτσι από το εμβόλιο! 

Μπορεί λοιπόν! Τον δικό μου παντως δεν τον έχω δει ξανά έτσι... Τον λυπήθηκα! Ελπίζω αυριο να είναι καλυτερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Εγω δεν βγαίνω εξω με το βυζι εξω αλλα εχει τυχει πολλες φορες να βγαζω βίντεο την μικρη να γελαει ή να κανει τα αγκου κλπ και εγω να ειμαι με το βυζι εξω οπότε αυτομάτως δεν μπορω να το δειξω πουθενα🤦🏼‍♀️ εγω ειμαι η κλασσική φιγούρα που βλέπετε σε βιντεακια, σκιτσα και αλλα παρόμοια που δείχνουν το ρεαλισμό της μητροτητας.. Βρωμικη μπλουζα απο σαλια κ γαλα και μαλλι χαλια 😂 

Ολο το απόγευμα στήθος η μικρή.. Δυσκολευτηκε να πεσει για υπνο.. Την εβαλα με πολυ κόπο και μετα απο 5 λεπτα ξυπνησε κλαίγοντας και πηγε ο αντρας μου παλι καλα.. Ειμαι πτωμα.. Θα κανω ενα μπανιο και θα πεσω να πεθανω στο κρεβάτι 😂

Και του χρόνου @Tweema

Και στις υπόλοιπες! Να μαστε καλα και να χαιρόμαστε τις οικογένειες μας.. 

Και εγω θελω να στολισω αλλα λεω να περιμένω την γιορτή μου και μετά.. Συν οτι πρέπει να κυνηγησω τον άντρα μου να μου κατεβασει τα χριστουγεννιατικα.. 

Αλλα προς το παρον εχουμε αλλες δουλειες.. Θελω να κανω κ μια γενικη πριν στολισω.. Θα δειξει πως θα παει κ αυτο.. 

Τα ίδια έχω κι εγώ με τη μικρή όλο το απόγευμα! Από τις 7 και μισή που ξύπνησε όλο στήθος, κλαίει και δεν κοιμάται. Ακόμα παλεύω. Το στήθος μου πονάει απίστευτα! Εύχομαι να κοιμηθεί σε λίγο γιατί έχω κλατάρει, όχι από τη νύστα, αλλά από την κούραση. Τα πόδια μου πονεσαν από το να την κουνάω, μπας και κοιμηθεί, αλλά που... 😩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Merry Christmas!!! Και του χρόνου!!! 😍😍😍

Του πευμονιοκοκκου κάναμε ναι... Πολληηηη γκρίνια! 

Καλημέρα κοπέλα μου 😊 Του πνευμονιοκοκκου δεν το κάνουμε στους 2 μήνες; Πόσο είναι το μπεμπακι σου; Εμεις κλείσαμε 4 μηνων χτες κι έχουμε εμβόλιο τη Δευτέρα αλλά νομίζω ότι είναι το επαναληπτικό του πρώτου δηλαδή για τετανο, διφθερίτιδα κτλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε; Εμεις είχαμε ένα άθλιο βράδυ χτες με κλάματα απίστευτα χωρίς κανένα προφανή λόγο... Εν τέλει κοιμήθηκε με μπουκωμένη μύτη από το πολύ κλαμα και μετά ξυπναγε επειδή δεν μπορούσε να αναπνεύσει 🤦‍♀️ Δράμα η κατάσταση. Μάλλον ακόμα περνάμε το άλμα 15-19...αντε να τελειώσει μπας και βρούμε πάλι τους ρυθμούς μας. 

Επίσης σήμερα το πρωί μου έκανε κακά με βλενιτσες... Δεν μου έχει ξανακάνει και ανησύχησα. Παίζει να είναι από τη μελιτζανοσαλατα που έφαγα χτες; Ένιωσα κι εγώ να με πειράζει λίγο... Είχαμε πάει όμως σε μια πολύ ωραία ταβέρνα εδώ στο νησί πριν φύγουμε για Αθήνα και δεν μπορούσα να αντισταθώ... Τέτοια πείνα ούτε όταν ήμουν έγκυος 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμείς χθες χάλια βράδυ. Από το απόγευμα ξςκινησε γκρινια γκρινια... Το βράδυ μετά το μπάνιο το μάτι γαρίδα και κλάμα. Τελικά κοιμήθηκε λίγο κατά τη 1:30 μέσα στο καρότσι. Και μολις ξύπνησε μέχρι τώρα όλο τινάζεται χτυπιέται δεν ξερω τι τον ενοχλεί. Κάναμε λίγα δεκατακια (δεν καναμε εμβολιο) αλλα μιλησαμε με γιατρό δεν είναι κατι απλά να το παρακολουθούμε. Είχε ανεβάσει τοσο μικρο πυρετο καμιας κοπελας? Γιατι μου είπε η γιατρος αν πάει 38 επειδη ειναι μικρός (2 μηνών) θα πρέπει να μπει νοσοκομειο. Καταλαβαίνετε ότι δεν εκλεισα μάτι απο την αγωνία μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε??? Εμείς είχαμε καλό βράδυ κοιμήθηκε 10-04:30 μετά κοιμήθηκε μέχρι 05:30 αλλά μετά τον έπιασε η ορεξουλα και άρχισε να μιλάει μόνος του στα σκοτάδια οπότε τον άφησα και κοιμήθηκα 06:30 η ώρα γκρινιαξε και τον κοιμησα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Και εμείς χθες χάλια βράδυ. Από το απόγευμα ξςκινησε γκρινια γκρινια... Το βράδυ μετά το μπάνιο το μάτι γαρίδα και κλάμα. Τελικά κοιμήθηκε λίγο κατά τη 1:30 μέσα στο καρότσι. Και μολις ξύπνησε μέχρι τώρα όλο τινάζεται χτυπιέται δεν ξερω τι τον ενοχλεί. Κάναμε λίγα δεκατακια (δεν καναμε εμβολιο) αλλα μιλησαμε με γιατρό δεν είναι κατι απλά να το παρακολουθούμε. Είχε ανεβάσει τοσο μικρο πυρετο καμιας κοπελας? Γιατι μου είπε η γιατρος αν πάει 38 επειδη ειναι μικρός (2 μηνών) θα πρέπει να μπει νοσοκομειο. Καταλαβαίνετε ότι δεν εκλεισα μάτι απο την αγωνία μου

Καλε τι λεει; 😅 εμας 2 μηνων η μπέμπα και μας ειπε πανω απο 38 ντεπον, μην τρελαθούμε κιολας😅 

Να λέγαμε ότι είναι προωρο να πω παει στο καλο αλλα εφοσον ειναι τελειομηνο τι το χρειαζεται το νοσοκομείο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Και εμείς χθες χάλια βράδυ. Από το απόγευμα ξςκινησε γκρινια γκρινια... Το βράδυ μετά το μπάνιο το μάτι γαρίδα και κλάμα. Τελικά κοιμήθηκε λίγο κατά τη 1:30 μέσα στο καρότσι. Και μολις ξύπνησε μέχρι τώρα όλο τινάζεται χτυπιέται δεν ξερω τι τον ενοχλεί. Κάναμε λίγα δεκατακια (δεν καναμε εμβολιο) αλλα μιλησαμε με γιατρό δεν είναι κατι απλά να το παρακολουθούμε. Είχε ανεβάσει τοσο μικρο πυρετο καμιας κοπελας? Γιατι μου είπε η γιατρος αν πάει 38 επειδη ειναι μικρός (2 μηνών) θα πρέπει να μπει νοσοκομειο. Καταλαβαίνετε ότι δεν εκλεισα μάτι απο την αγωνία μου

 

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλε τι λεει; 😅 εμας 2 μηνων η μπέμπα και μας ειπε πανω απο 38 ντεπον, μην τρελαθούμε κιολας😅 

Να λέγαμε ότι είναι προωρο να πω παει στο καλο αλλα εφοσον ειναι τελειομηνο τι το χρειαζεται το νοσοκομείο; 

Κι εμένα που πέρασαν ίωση ρώτησα τι γίνεται αν ανεβάσει και ο μπέμπης πυρετό και μου είπε μην αγχώνομαι, αντιπυρετικα κανονικά.. πριν γίνει 2 μηνων 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Alexey είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου 😊 Του πνευμονιοκοκκου δεν το κάνουμε στους 2 μήνες; Πόσο είναι το μπεμπακι σου; Εμεις κλείσαμε 4 μηνων χτες κι έχουμε εμβόλιο τη Δευτέρα αλλά νομίζω ότι είναι το επαναληπτικό του πρώτου δηλαδή για τετανο, διφθερίτιδα κτλ

Το 1ο είναι αυτό που λες ότι θα κάνετε την 2η. Το 2ο είναι του πνευμονιοκοκκου.. Κ τα 2 μπορούν να γίνουν από 2μηνων απλά οι περισσότεροι ξεκινούν με το 1ο. 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Alexey είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε; Εμεις είχαμε ένα άθλιο βράδυ χτες με κλάματα απίστευτα χωρίς κανένα προφανή λόγο... Εν τέλει κοιμήθηκε με μπουκωμένη μύτη από το πολύ κλαμα και μετά ξυπναγε επειδή δεν μπορούσε να αναπνεύσει 🤦‍♀️ Δράμα η κατάσταση. Μάλλον ακόμα περνάμε το άλμα 15-19...αντε να τελειώσει μπας και βρούμε πάλι τους ρυθμούς μας. 

Επίσης σήμερα το πρωί μου έκανε κακά με βλενιτσες... Δεν μου έχει ξανακάνει και ανησύχησα. Παίζει να είναι από τη μελιτζανοσαλατα που έφαγα χτες; Ένιωσα κι εγώ να με πειράζει λίγο... Είχαμε πάει όμως σε μια πολύ ωραία ταβέρνα εδώ στο νησί πριν φύγουμε για Αθήνα και δεν μπορούσα να αντισταθώ... Τέτοια πείνα ούτε όταν ήμουν έγκυος 😁

Ειναι δύσκολο άλμα αυτό κ έχετε νομίζω ακόμα..υπομονη!!! ειχε μπουκωμένη μύτη άρα κ μυξουλες, αυτό δημιουργεί βλεννες στα κακα. Κ ναι μπορεί να την ενόχλησε η μελιτζάνοσαλατα .

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε??? Εμείς είχαμε καλό βράδυ κοιμήθηκε 10-04:30 μετά κοιμήθηκε μέχρι 05:30 αλλά μετά τον έπιασε η ορεξουλα και άρχισε να μιλάει μόνος του στα σκοτάδια οπότε τον άφησα και κοιμήθηκα 06:30 η ώρα γκρινιαξε και τον κοιμησα!!!

Καλημέρα κ μεις τα ίδια.. Πολύ καλύτερο βράδυ!! Βέβαια είναι ξυονια από τις 6.30 με κλάματα. Την πήρα κ ήρθα σαλόνι για να μην ξυπνήσουμε πάλι τα αγόρια τόσο νωρίς. Εκανε κακάκια της κ ηρέμησε. Αυτό που ξυπνάνε κ μιλάνε μόνα τους με τρελαινει ❤️❤️ η δική μου μόλις μιλήσουμε γελάει κ ας μην μας βλέπει. Κ επίσης όταν κλαίει ή γκρινιάξει μόλις πει ο άντρας μου ίριδα σταματάει κ κοιτάει γύρω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις όπως εγραψα κ εχθες ειμασταν ανησυχες.. Αλλα εν τελη σβησαμε 11 ηωρα στην κούνια, ξυπνησε 2 φορες μια που την πηρα στο κρεβάτι και την ταισα και μια για να φαει.. Ξυπνησε 9.30.. Απο την Δευτέρα ετσι ξυπναει..αλλα δεν μας βολεύει οταν παμε να μας κρατησει η γιαγια γιατι είναι νυστικη και ξυπναει κ εγω ηδη λειπω. Θα δούμε.. 2 μερες τωρα δεν εχω βγάλει με θηλαστρο.. Τρελαίνομαι 2 μερες τωρα φταρνιζεται και κανει κλανιτσες ταυτόχρονα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lenaki92 είπε:

Και εμείς χθες χάλια βράδυ. Από το απόγευμα ξςκινησε γκρινια γκρινια... Το βράδυ μετά το μπάνιο το μάτι γαρίδα και κλάμα. Τελικά κοιμήθηκε λίγο κατά τη 1:30 μέσα στο καρότσι. Και μολις ξύπνησε μέχρι τώρα όλο τινάζεται χτυπιέται δεν ξερω τι τον ενοχλεί. Κάναμε λίγα δεκατακια (δεν καναμε εμβολιο) αλλα μιλησαμε με γιατρό δεν είναι κατι απλά να το παρακολουθούμε. Είχε ανεβάσει τοσο μικρο πυρετο καμιας κοπελας? Γιατι μου είπε η γιατρος αν πάει 38 επειδη ειναι μικρός (2 μηνών) θα πρέπει να μπει νοσοκομειο. Καταλαβαίνετε ότι δεν εκλεισα μάτι απο την αγωνία μου

Κ μένα είχε κολλήσει από τον γιο νομίζω 10 μέρες πριν γίνει 2 μηνών. Δεν συζήτησα το ενδεχόμενο πυρετού με τον γιατρό αλλά εκείνος με είχε ρωτήσει αν έχει κάνει. Δεν με αγχωσε κ σκέψου είχε βήχα, μυξες.το πρόβλημα της δικής μου βέβαια βρισκόταν πάνω στην μύτη δεν είχε ακροαστικα. Νομίζω ότι 38 κ νοσοκομείο κ ειδικά από εμβόλιο είναι ταλαιπωρία για το μωρό. Άνετα μπορεί να πιει ντεπον. Αν κ εγώ θα το ξαναγραψω πρώτα ένα χλιαρό ντουζάκι. Κατευθείαν φάρμακα δεν κάνουν καλό όχι μόνο στα μωρά αλλά σε όλες τις ηλικίες. Καλύτερα να αντιμετωπίζουμε τα πάντα με  φυσικούς τρόπους κ μετά να καταφεύγουμε σε άλλους. Καταλαβαίνω τον φόβο σου μ το άγχος σου κ ειδικά αν σου λέει κάτι τέτοιο ο γιατρός του παιδιού αλλά όπως βλέπεις οι απόψεις διίστανται ακόλουθα το ένστικτο σου  δεν είναι άρρωστο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ δεν ξέρω γιατί μου είπε νοσοκομείο μού φανηκε ακραίο. Εγώ είχα την εντύπωση ένα ντεπον. Και χθες στεναχωρήθηκα πολύ γιατί ο μικρός είχε μείνει και θερμοκοιτίδα και λεω παναγια μου δεν θέλω να ξαναπερασω τα ίδια. Ελπίζω να μην ανέβει και να την ρωτήσω Δευτέρα από κοντά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Εμείς εχθές είχε γκρίνια το απογευματάκι γιατί δεν είχε κοιμηθεί καθόλου. Αλλά κοιμήθηκε 10 ξύπνησε 4:30 7:30 και συνεχίσαμε ύπνος έως τις 11.. Αλήθεια είχα καιρό να κοιμηθώ έτσι 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Εγω την βαζω κουνια και ξυπναω οταν κλαψει, την παιρνω μαζι μας και μετα επειδή είναι διπλα στο αυτι μου την ακουω με το παραμικρό.. Την τσεκαρω ανάλογα.. Μπορει να θελει στηθος αλλιως μπορει να ειναι η κοιλιά της περιμένω να δω καποιο σημαδι 

Εγω συνήθως την ακούω να κουνιέται πολυ και να πιπιλαει το χερι της και συνήθως πριν ξυπνήσει καλα καλα τη παίρνω. Τρωει μισοκοιμισμενη και κοιμαται σχεδον πάντα κατευθείαν Την αφησα χθεσ να γκρινιάξει για να τη πάρω και μετά έκανε πολύ ώρα μέχρι να ξανα  κοιμηθεί.... Δεν ξέρω. Μήπως ειναι και λάθος να τη σηκωνω πριν διαμαρτυθει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια...εμείς εδώ και δύο ημέρες δεν κοιμόμαστε καθόλου γιατί βρήκε τη μεγάλη αυτή η γνωστή ίωση που κυκλοφορεί, με πολύ μπούκωμα και η καημένη δεν μπορεί να κοιμηθεί..ροχαλιζει σαν τρένο 😭 ευτυχώς δεν έχει ακροαστικά παρά μόνο επιφανειακές μυξουλες! Η μικρή είχε εμβόλιο χθες αλλά ευτυχώς δεν κατάλαβε τίποτα!! Εν τω μεταξύ πώς περνάει έτσι ο καιρός...σε λίγο θα αρχίσουν να τρώνε τα μικρουλια ❤️ 

@Tweema νωρίς νωρίς στολίζετε! Άντε και του χρόνου με υγεία!! Πέρυσι ήμασταν εγκυουλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Smurf88 είπε:

Γεια σας κορίτσια...εμείς εδώ και δύο ημέρες δεν κοιμόμαστε καθόλου γιατί βρήκε τη μεγάλη αυτή η γνωστή ίωση που κυκλοφορεί, με πολύ μπούκωμα και η καημένη δεν μπορεί να κοιμηθεί..ροχαλιζει σαν τρένο 😭 ευτυχώς δεν έχει ακροαστικά παρά μόνο επιφανειακές μυξουλες! Η μικρή είχε εμβόλιο χθες αλλά ευτυχώς δεν κατάλαβε τίποτα!! Εν τω μεταξύ πώς περνάει έτσι ο καιρός...σε λίγο θα αρχίσουν να τρώνε τα μικρουλια ❤️ 

@Tweema νωρίς νωρίς στολίζετε! Άντε και του χρόνου με υγεία!! Πέρυσι ήμασταν εγκυουλες!!

Αυτο σκεφτόμουν. Εγώ πέρσι σαν σήμερα έκανα το τεστ 2 μέρες πριν την περίοδο γιατί είχα πονακια και τώρα γίνεται 4 μηνών 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Γεια σας κορίτσια...εμείς εδώ και δύο ημέρες δεν κοιμόμαστε καθόλου γιατί βρήκε τη μεγάλη αυτή η γνωστή ίωση που κυκλοφορεί, με πολύ μπούκωμα και η καημένη δεν μπορεί να κοιμηθεί..ροχαλιζει σαν τρένο 😭 ευτυχώς δεν έχει ακροαστικά παρά μόνο επιφανειακές μυξουλες! Η μικρή είχε εμβόλιο χθες αλλά ευτυχώς δεν κατάλαβε τίποτα!! Εν τω μεταξύ πώς περνάει έτσι ο καιρός...σε λίγο θα αρχίσουν να τρώνε τα μικρουλια ❤️ 

@Tweema νωρίς νωρίς στολίζετε! Άντε και του χρόνου με υγεία!! Πέρυσι ήμασταν εγκυουλες!!

Ευχαριστούμε!!! Στολιζουμε νωρίς γενικά αλλά πρώτη φορά από Οκτώβρη. 

Περαστικά στην μικρούλα!! Πηγαίνει παιδικό ;Μιας φίλης ο γιος έχει μια εβδ πυρετό!! Έχουν πάει νοσοκομείο κ τους έδιωξαν. Η παιδίατρος της είπε να μην ξαναπαει γιατί κυκλοφορεί ίωση με πολλές μέρες πυρετό!! Κ η καημένη έχει κ εκείνη ένα μωρουλι 4 μηνών. 

Πώς περνάει έτσι ο καιρός!! Σε 1,5 μήνα εκτός απροόπτου ξεκινάμε στερεές. Πότε πρόλαβαν κ πέρασαν τόσοι μήνες;;; 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Ευχαριστούμε!!! Στολιζουμε νωρίς γενικά αλλά πρώτη φορά από Οκτώβρη. 

Περαστικά στην μικρούλα!! Πηγαίνει παιδικό ;Μιας φίλης ο γιος έχει μια εβδ πυρετό!! Έχουν πάει νοσοκομείο κ τους έδιωξαν. Η παιδίατρος της είπε να μην ξαναπαει γιατί κυκλοφορεί ίωση με πολλές μέρες πυρετό!! Κ η καημένη έχει κ εκείνη ένα μωρουλι 4 μηνών. 

Πώς περνάει έτσι ο καιρός!! Σε 1,5 μήνα εκτός απροόπτου ξεκινάμε στερεές. Πότε πρόλαβαν κ πέρασαν τόσοι μήνες;;; 😔

Περνάνε σα νερό,πέρυσι τέτοιες μέρες γινόταν η σύλληψη!!!😊😊Εγώ νιώθω ότι δεν προλαβαίνω να την χορτάσω έτσι όπως είναι μικρούλα..!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι κόμποι δεν λένε να λυθούν..έβαλα αρκετά από χθες τον μικρό εκεί αλλά τίποτα..έκανα και κομπρεσα..δεν έχω πόνο η δυσφορία ..μήπως να έβγαζα με το θηλαστρο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Ευχαριστούμε!!! Στολιζουμε νωρίς γενικά αλλά πρώτη φορά από Οκτώβρη. 

Περαστικά στην μικρούλα!! Πηγαίνει παιδικό ;Μιας φίλης ο γιος έχει μια εβδ πυρετό!! Έχουν πάει νοσοκομείο κ τους έδιωξαν. Η παιδίατρος της είπε να μην ξαναπαει γιατί κυκλοφορεί ίωση με πολλές μέρες πυρετό!! Κ η καημένη έχει κ εκείνη ένα μωρουλι 4 μηνών. 

Πώς περνάει έτσι ο καιρός!! Σε 1,5 μήνα εκτός απροόπτου ξεκινάμε στερεές. Πότε πρόλαβαν κ πέρασαν τόσοι μήνες;;; 😔

Ναι, πήγε φέτος πρώτη φορά στον παιδικό! Κοντεύει τους 2 μήνες κ πρώτη φορά αρρώστησε! Γενικά αρρωσταίνει πρώτη φορά στη ζωή της!! Έχει πολλές μυξες και μπούκωμα..από το ζόρι της έκανε μόνο κάτι δέκατα..ο γιατρός μας είπε ότι η μισή πόλη έχει την ίδια ίωση!!! Σήμερα της έδωσα λίγο μητρικό να πάρει λίγα αντισώματα..δε θέλω να της κόψω το σχολείο..της αρέσει πολύ, ξεφεύγει λίγο από το σπίτι κ την αδερφή της κ γενικά τη βοήθησε πολύ, της έκανε καλό! Ελπίζω να πάνε καλά τα πράγματα!!! Ο δικός σου πάει νηπιαγωγείο ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Οι κόμποι δεν λένε να λυθούν..έβαλα αρκετά από χθες τον μικρό εκεί αλλά τίποτα..έκανα και κομπρεσα..δεν έχω πόνο η δυσφορία ..μήπως να έβγαζα με το θηλαστρο;;

Έκανες ζεστή κομπρεσα πριν το θηλασμό και κρύα μετά;; Μπες μέσα στο ντουζ και βάλε ζεστό νεράκι, κάνε κύκλους το νερό με το τηλέφωνο για να μαλακώσει κ μετά βάλε το μωρό να πιει...θα σε βοηθήσει πολύ! Μετά βάλε πάλι κρύα κομπρεσα ή κανένα σακουλάκι αρακά από την κατάψυξη 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Οι κόμποι δεν λένε να λυθούν..έβαλα αρκετά από χθες τον μικρό εκεί αλλά τίποτα..έκανα και κομπρεσα..δεν έχω πόνο η δυσφορία ..μήπως να έβγαζα με το θηλαστρο;;

Αν βάλεις θηλαστρο θα δημιουργηθεί υπερπαραγωγή.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μιντόρι είπε:

Έχει πάρει καμία κοπέλα ταμπλέτες με μαγιά μπύρας;;

Είχα πάρει εγώ στη μεγάλη μου κόρη...μου είπαν όμως τότε ότι για να γίνει δουλειά πρέπει να παίρνεις μεγάλη ποσότητα καθημερινά για ένα διάστημα.. νομίζω μετά κόβεις εντελώς και ξαναπαιρνεις για λίγο..γιατί θέλεις να πάρεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγχαρητηρια κοριτσι μου!!! 🥰🥰🥰🎉🎉🎉🎉❤️❤️❤️❤️🤰🙏🧿✨️ Ευχομαι ν εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη, ανεφελη κ με ενα γερο μωρακι στην αγκαλια σας σε λιγους μηνες!!!🫶🌷 Να μας γραφεις τα νεα σου κ καλα αποτελεσματα στην επαναληπτικη εξεταση!!!
    • Κοριτσια μου αυριο μεγαλη μερα!!!! @annitakianna με το καλο η β επιπεδου!!! 🧿🧿🧿🌻🤩💙🙏 θα περιμενουμε με αγωνια τα νεα σου!!! Τι ωρα θ πας;; @Xrisa95 αυριο εχουμε κ οι 2 υπερηχο!!! Με το καλο ολα!!!💙💙💙🙏🧿✨️😍 να μας γραψεις οποτε μπορεις!!! Εγω κοριτσια 8 το βραδυ εχω υπερηχο!! Αργουτσικα αυριο... ευτυχως η τελευταια εβδομαδα δν καταλαβα πως περασε με τοσο τρεξιμο π ειχα.. κ στο γραφειο κ μετα ολο καποια επισκεψη, γενεθλια, δουλιτσες... αντε ν παμε ν τις δουμε κ να ειναι ολα καλα.🙏🧿 Την Πεμπτη ενιωσα κ την πρωτη κλωτσιτσα!!!! 🫠🫠🫠🫠🥰🥰🥰🥰💞💞💞💞💞 λιωνωωωω... ολο το σκ τις νιωθω σε διαφορες στιγμες (κατα βαση οταν ξαπλωνω) Τι ευτυχια ειναι αυτη!!! 🥹🥹 εχουμε τρελαθει μ τον αντρα μου!! Μοναδικο συναισθημα!!! 💖
    • Κοριτσι μου εγω στην αρχη επαιρνα πολλα φαρμακα γτ εκανα εξωσωματικη.. προγεστερονη, αντιπηκτικες, σαλοσπιρ, φυλλικο, κορτιζονη.. σταδιακα τα μειωσα κ πλεον παιρνω μονο μια πολυβιταμινη (pregnacare) κ gynotardyferon γτ στις τελευταιες εξετασεις ο αιματοκριτης ηταν 32.. Περιμενω διδυμα κοριτσακια 🎀🎀 κ ειναι τα πρωτα μας παιδακια.. 🙏🧿🥰
    • Κοίτα εγώ έχω βρει μια γιαγιά να μου την κρατάει σχετικά φτηνή (κάτω από τον σημερινό κατώτατο). Πιστεύω ίσως μπορείς κι εσύ να βρεις μια τέτοια. Ξεκίνα και ρώτα στην γειτονιά. Στη φάση που είσαι θεωρώ ότι και όλο σου τον μισθό να δίνεις καλά θα είναι γιατί δεν θες να χάσεις και τα επιδόματα και τη δουλειά σου όταν θα είσαι έγκυος στο 2ο. Εγώ έτσι το σκέφτομαι πάντως. Και που ξέρεις, μετά από λίγο μπορεί να μπορέσει τελικά η μαμά σου να την κρατήσει και να γλιτώσεις αυτό το έξοδο.  Α επίσης μπορείς να πάρεις την γονική άδεια που είναι 4 μήνες και να κερδίσεις έτσι λίγο χρόνο.
    • Εγω κοριτσι μου αυριο εχω γιατρο κ εχει ν με δει σχεδον 1 μηνα λογω του οτι μπηκα στο 2ο 3μηνο.  Πιστευω θ μου τη γραψει αυριο.. θ τον ρωτησω παντως! 😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...