Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Τι υπέρηχος είναι αυτός ;;; Και που τον κάνεις ;;; Εννοείται όλα θα τα κάνουμε ... Το παιδί είναι 45 ημερών και μια μέρα ήρεμη δεν την έχουμε δει ... Λέγαμε τόσο καιρό οι κολικοί ... Αλλά δεν...

Κ εμείς έτσι 1 μισή μηνών κ αυτό λέμε. Τόσο καιρό το λέγαμε το παιδί γκρινιαρικο αλλά τελικά η παλινδρόμηση πρέπει να φταει. Είναι υπέρυχος οισοφάγου στομάχου πυλωρού λέγεται . Δείχνει τον βαθμό της παλινδρόμησης και αν υπάρχει στένωση κ γι'αυτό πετάει το γάλα. Αυτά Μ εξήγησε εμένα η παιδίατρος ! Από βάρος πως πάτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Κ εμείς έτσι 1 μισή μηνών κ αυτό λέμε. Τόσο καιρό το λέγαμε το παιδί γκρινιαρικο αλλά τελικά η παλινδρόμηση πρέπει να φταει. Είναι υπέρυχος οισοφάγου στομάχου πυλωρού λέγεται . Δείχνει τον βαθμό της παλινδρόμησης και αν υπάρχει στένωση κ γι'αυτό πετάει το γάλα. Αυτά Μ εξήγησε εμένα η παιδίατρος ! Από βάρος πως πάτε?

Μέχρι 10 μέρες πριν που είχαμε παιδίατρο παρά πολύ καλά  ευτυχώς !! 1,5 κιλό σε ενα μήνα είχε βάλει !! Θα πω στον άντρα μου να το πει σήμερα στο νοσοκομείο που θα πάνε ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofoula28 είπε:

Μέχρι 10 μέρες πριν που είχαμε παιδίατρο παρά πολύ καλά  ευτυχώς !! 1,5 κιλό σε ενα μήνα είχε βάλει !! Θα πω στον άντρα μου να το πει σήμερα στο νοσοκομείο που θα πάνε ! 

Ναι να ρωτήσει η αλλιώς την παιδίατρο ρώτησε! Εσύ πως είσαι?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Ναι να ρωτήσει η αλλιώς την παιδίατρο ρώτησε! Εσύ πως είσαι?

 

Εγώ μια χαρά , λίγο συνάχι μόνο έμεινε .. Αλλά η αγωνία που έχω δεν περιγράφεται... Αφου απ' το βράδυ έχω αιμορραγία ξαφνικά ! Πολύ δύσκολο να περνάει κάτι το μικρό σου και να μην μπορείς να είσαι δίπλα του! Έτοιμη είμαι να σηκωθώ να πάω αλλά δεν το διακινδυνεύω γιατί έχει πολλά παιδάκια στο νοσοκομείο,δε μου φταίνε τίποτα αυτά !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofoula28 είπε:

Εγώ μια χαρά , λίγο συνάχι μόνο έμεινε .. Αλλά η αγωνία που έχω δεν περιγράφεται... Αφου απ' το βράδυ έχω αιμορραγία ξαφνικά ! Πολύ δύσκολο να περνάει κάτι το μικρό σου και να μην μπορείς να είσαι δίπλα του! Έτοιμη είμαι να σηκωθώ να πάω αλλά δεν το διακινδυνεύω γιατί έχει πολλά παιδάκια στο νοσοκομείο,δε μου φταίνε τίποτα αυτά !!! 

Λογικό δεν το συζητώ. Όλα θα είναι καλά όμως. Γράψε μας πώς είναι η μικρούλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sofoula28 είπε:

Εγώ μια χαρά , λίγο συνάχι μόνο έμεινε .. Αλλά η αγωνία που έχω δεν περιγράφεται... Αφου απ' το βράδυ έχω αιμορραγία ξαφνικά ! Πολύ δύσκολο να περνάει κάτι το μικρό σου και να μην μπορείς να είσαι δίπλα του! Έτοιμη είμαι να σηκωθώ να πάω αλλά δεν το διακινδυνεύω γιατί έχει πολλά παιδάκια στο νοσοκομείο,δε μου φταίνε τίποτα αυτά !!! 

Ελπίζω να είναι όλα καλά κ περαστικά κορίτσι μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε??? @Sofoula28 περαστικά κορίτσι μου!!!! Τώρα βρήκα ευκαιρία να σας γράψω σας διαβάζω όμως!!! Τι γρήγορα που μεγαλώνουν μωρέ αύριο ο μικρούλης 3μην κ 10ημερων!!! Έχει εδώ και 5μερες που όταν δεν του αρέσει η ροή συνήθως όταν είναι λιγότερη βάζει την παλάμη του και πιέζει το στήθος να έρθει μεγαλύτερη ροή έχω πάθει πλάκα που το σκέφτηκε! Το κάνει καμίας???🤣 Γενικά όλη μέρα μιλάει μου έχει πάρει τα αυτιά πολυλογας σαν την κόρη μου θα γίνει και αυτός!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Love32 είπε:

@Sofoula28 τι κάνετε κοριτσι μου?

Κορίτσια τώρα βρήκα ευκαιρία να γράψω! Ευτυχώς η μικρή αρνητική για covid ,οι αιματολογικές πολύ καλές δεν υπάρχει φλεγμονή η λοίμωξη! Περιμένουμε και τις ούρων αύριο ! Εν τέλει είναι οντως οισοφαγίτιδα που προκλήθηκε από ΓΟΠ. Και είναι και ερεθισμένος ο λαιμός της απ' τις αναγωγές και το κλάμα λογικά !! Συνεχίζουμε αγωγή με nexium,το ειδικό γάλα και θα δίνουμε και depon μια δυο φορές τη μέρα όταν δεν ηρεμεί με τπτ.. και βλέπουμε πως θα πάει ! Απλά πρέπει να κάνουμε υπομονή λίγες μέρες να επουλωθεί ο οισοφάγος και να ηρεμήσει το παιδί ! Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι μάλλον της δίνω λάθος το nexium και μου το κάνει εμετό .. πρέπει να έχει μήπως απόσταση από το γεύμα ;; Εγώ της το δίνω σχεδόν πριν φάει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofoula28 είπε:

Κορίτσια τώρα βρήκα ευκαιρία να γράψω! Ευτυχώς η μικρή αρνητική για covid ,οι αιματολογικές πολύ καλές δεν υπάρχει φλεγμονή η λοίμωξη! Περιμένουμε και τις ούρων αύριο ! Εν τέλει είναι οντως οισοφαγίτιδα που προκλήθηκε από ΓΟΠ. Και είναι και ερεθισμένος ο λαιμός της απ' τις αναγωγές και το κλάμα λογικά !! Συνεχίζουμε αγωγή με nexium,το ειδικό γάλα και θα δίνουμε και depon μια δυο φορές τη μέρα όταν δεν ηρεμεί με τπτ.. και βλέπουμε πως θα πάει ! Απλά πρέπει να κάνουμε υπομονή λίγες μέρες να επουλωθεί ο οισοφάγος και να ηρεμήσει το παιδί ! Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι μάλλον της δίνω λάθος το nexium και μου το κάνει εμετό .. πρέπει να έχει μήπως απόσταση από το γεύμα ;; Εγώ της το δίνω σχεδόν πριν φάει..

Όπως εμείς άντε ν πέρασε γρήγορα στο μωρουλι.Ναι μισή ώρα πριν το φαγητό πρέπει κοριτσι μ! Βράζεις το νερό το διαλύεις κ το δίνεις σιγά σιγά λίγο λίγο ν το καταπίνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Valxris είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε??? @Sofoula28 περαστικά κορίτσι μου!!!! Τώρα βρήκα ευκαιρία να σας γράψω σας διαβάζω όμως!!! Τι γρήγορα που μεγαλώνουν μωρέ αύριο ο μικρούλης 3μην κ 10ημερων!!! Έχει εδώ και 5μερες που όταν δεν του αρέσει η ροή συνήθως όταν είναι λιγότερη βάζει την παλάμη του και πιέζει το στήθος να έρθει μεγαλύτερη ροή έχω πάθει πλάκα που το σκέφτηκε! Το κάνει καμίας???🤣 Γενικά όλη μέρα μιλάει μου έχει πάρει τα αυτιά πολυλογας σαν την κόρη μου θα γίνει και αυτός!!!

Τι κάνετε εσείς; εμεις καλα. Η μπέμπα σαραντηζει σε λιγες μερες, μας κοιταει γελαει, αντιδρά σε κάποια πράγματα.. Αυτο με το χεράκι που λες εμας η μπεμπα απλα το κραταει ή οταν είναι πολυ κουρασμένη και πιπιλαει με μανια το τραβάει οταν νομιζει οτι παω να της το παρω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Πως είστε?

@Lia5 @PanB μόλις μ ήρθε ο μάρσιπος ! Έχει μέσα αλάτι υφάσματα με κλιπ ! Που μπαίνουν αυτά? Δεν γράφει κάτι στις οδηγίες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!Σήμερα το μικρό μας σπορακι γίνετε ενός μήνα!!μια συγκίνηση την νιώθει η μανούλα..περνάει ο καιρός....σήμερα είχαμε και παιδίατρος όλα καλά με τον θηλασμό και την πρόσληψη βάρους...πήρε και 4cm σε έναν μήνα το αγόρι μου!!!ένας μήνας με φουλ αυπνια ,Κουραση,πολλές απορίες και προσαρμογή...ένας μήνας όμως μαζί με το παιδάκι μας...ένα πλασματακι άμεσα εξαρτώμενο από εμάς..η συνέχεια μας.να μας ζήσουν τα παιδάκια μας και να ναι γερά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.. Σας διάβασα λιγάκι γρήγορα.. 

Η altion D3 είναι οκ απλά είναι με ηλιέλαιο... Εαν το ψάξετε λιγάκι παραπάνω. Προτείνουν με ελαιόλαδο ή έλαιο καρύδας. Η natures aid ειναι οκ.. Τελικά δεν πρέπει να την ενοχλεί η ντε την μικρή. 

@nik_ol τα άλματα τ μετράμε από την πητ αλλά υπάρχει απόκλιση 1-2 εβδ. Κ ο γιος μου κ η μικρή τωρα πάνε με την γέννηση. @Valxrisεάν θυμάμαι καλά έχουν 2-3  μερες διαφορά τα δικά μας. Αυτά που κάνει είναι σημάδια τοτ άλματος, εκτός κ αν περιμένεις περίοδο! Είμαστε σε δύσκολο άλμα τώρα. Εμένα τσιριζει, φωνάζει κ κλαίει οοολη μέρα. Στον μάρσιπο κάθεται 5 λεπτά αντε 10. Οτιδήποτε κ να της κάνω δεν θέλει τίποτα. Καλά για το στήθος δεν το συζητάμε από το 1ο άλμα αρνείται. Στο καρότσι επίσης δεν κάθεται, σε ρηλαξ εννοείται δεν κάθεται, σε γυμναστήριο δεν κάθεται κ όλο αυτό από τότε που μπήκε στο άλμα!! Αααα κ τις τελευταίες 2 μέρες δεν κοιμήθηκε ούτε 3ωρο το βράδυ!! Είμαι οριακά να αρχίσω κάπνισμα  να πάρω πιπιλες😂😂 αλλά υπομονή!! Θα περάσουν κ αυτά!!

Κορίτσια μου εάν δεν υπάρχουν άλλοι μάρσιποι myamaki της chocco,τότε αυτό που λέτε  δεν είναι εργονομικός!! Κ σε babywearing ομάδα στο φβ δεν τον προτείνουν αλλά κ στις φώτο της εταιρείας φαίνεται ότι το μωρό δεν κάθεται σωστά. Το πάνελ δεν πίανει από το ένα γόνατο στο άλλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Σας διάβασα λιγάκι γρήγορα.. 

Η altion D3 είναι οκ απλά είναι με ηλιέλαιο... Εαν το ψάξετε λιγάκι παραπάνω. Προτείνουν με ελαιόλαδο ή έλαιο καρύδας. Η natures aid ειναι οκ.. Τελικά δεν πρέπει να την ενοχλεί η ντε την μικρή. 

@nik_ol τα άλματα τ μετράμε από την πητ αλλά υπάρχει απόκλιση 1-2 εβδ. Κ ο γιος μου κ η μικρή τωρα πάνε με την γέννηση. @Valxris

Κορίτσια μου εάν δεν υπάρχουν άλλοι μάρσιποι myamaki της chocco,τότε αυτό που λέτε  δεν είναι εργονομικός!! Κ σε babywearing ομάδα στο φβ δεν τον προτείνουν αλλά κ στις φώτο της εταιρείας φαίνεται ότι το μωρό δεν κάθεται σωστά. Το πάνελ δεν πίανει από το ένα γόνατο στο άλλο. 

Σοβαρά? Κ μόλις τον παρέλαβα? Καισ γιατί επιτρέπεται να γράφουν εργονομικός?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Πως είστε?

@Lia5 @PanB μόλις μ ήρθε ο μάρσιπος ! Έχει μέσα αλάτι υφάσματα με κλιπ ! Που μπαίνουν αυτά? Δεν γράφει κάτι στις οδηγίες.

Μπαίνουν από μέσα, αν δεις το βίντεο στο YouTube δείχνει πως.. Μπορείς να το χρησιμοποιήσεις κ χωρίς αυτό.. Εγώ στην κόρη μου δεν το έβαλα ποτέ, τωρα στο μπέμπη το έχω βάλει 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Μπαίνουν από μέσα, αν δεις το βίντεο στο YouTube δείχνει πως.. Μπορείς να το χρησιμοποιήσεις κ χωρίς αυτό.. Εγώ στην κόρη μου δεν το έβαλα ποτέ, τωρα στο μπέμπη το έχω βάλει 😛

Αυτα εδώ λέω μου φαίνεται ότι λείπει από μέσα κάτι. Δεν θα έπρεπε να έχει ένα μεγάλο βλέπω εγώ σε ένα βίντεο.

IMG_20210924_105342.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Αυτα εδώ λέω μου φαίνεται ότι λείπει από μέσα κάτι. Δεν θα έπρεπε να έχει ένα μεγάλο βλέπω εγώ σε ένα βίντεο.

IMG_20210924_105342.jpg

Καλέ τι είναι αυτά; εγώ δεν τα έχω 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Αυτα εδώ λέω μου φαίνεται ότι λείπει από μέσα κάτι. Δεν θα έπρεπε να έχει ένα μεγάλο βλέπω εγώ σε ένα βίντεο.

IMG_20210924_105342.jpg

Ουτε εγω τα εχω αυτα αλλα ουτε το μεγαλο που δειχνει στο βιντεο. Αλλα ο ιδιος μάρσιπος ειναι. Οσο για τη σταση του μωρου, τωρα που είναι 2 μηνων το πανελ πιανει απο το ενα γονατο στο αλλο και τα γονατα ειναι πανω απο τα ισχία. Αργοτερα θα δουμε, βλεποντας και κανοντας.

received_590719948940125.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Ουτε εγω τα εχω αυτα αλλα ουτε το μεγαλο που δειχνει στο βιντεο. Αλλα ο ιδιος μάρσιπος ειναι. Οσο για τη σταση του μωρου, τωρα που είναι 2 μηνων το πανελ πιανει απο το ενα γονατο στο αλλο και τα γονατα ειναι πανω απο τα ισχία. Αργοτερα θα δουμε, βλεποντας και κανοντας.

received_590719948940125.jpeg

Δεν Καταλαβαίνω έχουμε πάρει και οι τρεις τον ίδιο μάρσιπο να έχουμε διαφορετικά πράγματα μέσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Ουτε εγω τα εχω αυτα αλλα ουτε το μεγαλο που δειχνει στο βιντεο. Αλλα ο ιδιος μάρσιπος ειναι. Οσο για τη σταση του μωρου, τωρα που είναι 2 μηνων το πανελ πιανει απο το ενα γονατο στο αλλο και τα γονατα ειναι πανω απο τα ισχία. Αργοτερα θα δουμε, βλεποντας και κανοντας.

received_590719948940125.jpeg

Τι ωραίοι που είστε μωρέ 💙❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Ουτε εγω τα εχω αυτα αλλα ουτε το μεγαλο που δειχνει στο βιντεο. Αλλα ο ιδιος μάρσιπος ειναι. Οσο για τη σταση του μωρου, τωρα που είναι 2 μηνων το πανελ πιανει απο το ενα γονατο στο αλλο και τα γονατα ειναι πανω απο τα ισχία. Αργοτερα θα δουμε, βλεποντας και κανοντας.

received_590719948940125.jpeg

Θέλει πιο βαθύ κάθισμα Λία μου. Έτσι βλέπω τουλάχιστον από την φώτο. Πάντως από αυτά που είχα διαβάσει δεν ρυθμίζεται το πάνελ οπότε δεν θα πιάνει απν το 1 γόνατο στο μεγαλώνοντας. 

@PanBέσυ που τον έχεις από την κόρη κάνει το σχήμα Μ μεγαλώνοντας; στις φώτο τις δικές τους τουλάχιστο δεν κανει.

@Love32 δεν γνωρίζω για ποιο λόγο το λένε εργονομικό. Υποθέτω όπως κ πολλά προϊόντα που λένε ότι είναι με 99% φυσικά συστατικά φτιαγμένα κ αν καθίσεις κ ψάξεις τα συστατικά το 99% είναι χημικά 😂, κάπως έτσι είναι κ ο συγκεκριμένος μάρσιπος.οπως έχω καταλάβει δεν συστήνεται τώρα όπως βολεύεται η καθεμία, εσένα μπορεί να σε βολέψει όπως κ την PanB. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

 

Θέλει πιο βαθύ κάθισμα Λία μου. Έτσι βλέπω τουλάχιστον από την φώτο. Πάντως από αυτά που είχα διαβάσει δεν ρυθμίζεται το πάνελ οπότε δεν θα πιάνει απν το 1 γόνατο στο μεγαλώνοντας. 

@PanBέσυ που τον έχεις από την κόρη κάνει το σχήμα Μ μεγαλώνοντας; στις φώτο τις δικές τους τουλάχιστο δεν κανει.

@Love32 δεν γνωρίζω για ποιο λόγο το λένε εργονομικό. Υποθέτω όπως κ πολλά προϊόντα που λένε ότι είναι με 99% φυσικά συστατικά φτιαγμένα κ αν καθίσεις κ ψάξεις τα συστατικά το 99% είναι χημικά 😂, κάπως έτσι είναι κ ο συγκεκριμένος μάρσιπος.οπως έχω καταλάβει δεν συστήνεται τώρα όπως βολεύεται η καθεμία, εσένα μπορεί να σε βολέψει όπως κ την PanB. 

Δεν είναι το θέμα να βολεύει εμένα αλλά να είναι σωστο για το παιδί. Θα ρωτησω και την παιδίατρο.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

 

Θέλει πιο βαθύ κάθισμα Λία μου. Έτσι βλέπω τουλάχιστον από την φώτο. Πάντως από αυτά που είχα διαβάσει δεν ρυθμίζεται το πάνελ οπότε δεν θα πιάνει απν το 1 γόνατο στο μεγαλώνοντας. 

@PanBέσυ που τον έχεις από την κόρη κάνει το σχήμα Μ μεγαλώνοντας; στις φώτο τις δικές τους τουλάχιστο δεν κανει.

@Love32 δεν γνωρίζω για ποιο λόγο το λένε εργονομικό. Υποθέτω όπως κ πολλά προϊόντα που λένε ότι είναι με 99% φυσικά συστατικά φτιαγμένα κ αν καθίσεις κ ψάξεις τα συστατικά το 99% είναι χημικά 😂, κάπως έτσι είναι κ ο συγκεκριμένος μάρσιπος.οπως έχω καταλάβει δεν συστήνεται τώρα όπως βολεύεται η καθεμία, εσένα μπορεί να σε βολέψει όπως κ την PanB. 

Δεν βρίσκω καλύτερη φώτο να φαίνεται.. 

Εδώ είναι 19 μηνών 

Screenshot_20210924_131213_com.android.gallery3d.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...