Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Θυμάμαι στο άλλο θέμα ότι έλεγες ότι βρήκες ωορρηξια πιο αργά από ότι πίστευες.. Οπότε να μην ανησυχείς όλα θα είναι καλά ❤️

Ναι ναι το θυμηθηκα και το ειπα στο γιατρο και μου ειπε κ αυτος πως η εικονα που ειδαμε στον υπερηχο ειναι συμβατη με την ημερομηνια ωορρηξίας!! Οποτε ηρεμησα καπως  ,απλα ως psycho ηθελα να παρω και αλλες γνωμες να ηρεμησω τελείως!😂😂 ελπιζω αυτο το αγχος να περναει κάποια στιγμή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Μου ειπε σε δυο βδομαδες αλλα του ειπα οτι δε θα αντεξω οποτε εκλεισα ραντεβου σε μια βδομαδα !!! Απ το να αγχωνομαι,καλυτερα να πηγαινω πιο συχνα μεχρι να ηρεμησω "τελείως" και ας με πουνε τρελη 😂

Εγώ μέχρι τώρα που είχα την αυχενική πήγα 4 φορές νομίζω στον γιατρό 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εγώ μέχρι τώρα που είχα την αυχενική πήγα 4 φορές νομίζω στον γιατρό 😂

Νομίζω πως ο,τι μας ηρεμει πρεπει να το κανουμε!!!!! Και ο αντρας μου, μου ειπε διστακτικα οτι μηπως ειναι λιγο υπερβολικο να πηγαινουμε καθε βδομαδα??? Αλλα με ενα βλεμμα μου μονο γυρισε ηρεμα και ειπε "Ο,τι σε κανει να νιωθεις καλα αγαπη μου! Ο,τι θες!" χαχαχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Sofoula28 είπε:

Νομίζω πως ο,τι μας ηρεμει πρεπει να το κανουμε!!!!! Και ο αντρας μου, μου ειπε διστακτικα οτι μηπως ειναι λιγο υπερβολικο να πηγαινουμε καθε βδομαδα??? Αλλα με ενα βλεμμα μου μονο γυρισε ηρεμα και ειπε "Ο,τι σε κανει να νιωθεις καλα αγαπη μου! Ο,τι θες!" χαχαχαχαχαχ

Και εμένα από τη μια με κοροϊδευε αλλά με το που φτάναμε στο γιατρό μου έλεγε έχω και εγώ άγχος 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Και εμένα από τη μια με κοροϊδευε αλλά με το που φτάναμε στο γιατρό μου έλεγε έχω και εγώ άγχος 😂

Εμενα ο καημενος λογω covid μενει απ εξω κοριτσια!! Μεχρι να βγω απ το γιατρό χθες ειχε καπνισει μισο πακετο τσιγαρα 😂😂 εσας σας επιτρεπουν οι γιατροι να μπαινει και ο συζυγος μεσα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofoula28 είπε:

Εμενα ο καημενος λογω covid μενει απ εξω κοριτσια!! Μεχρι να βγω απ το γιατρό χθες ειχε καπνισει μισο πακετο τσιγαρα 😂😂 εσας σας επιτρεπουν οι γιατροι να μπαινει και ο συζυγος μεσα??

Εμένα ναι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sofoula28 είπε:

Εμενα ο καημενος λογω covid μενει απ εξω κοριτσια!! Μεχρι να βγω απ το γιατρό χθες ειχε καπνισει μισο πακετο τσιγαρα 😂😂 εσας σας επιτρεπουν οι γιατροι να μπαινει και ο συζυγος μεσα??

Ναι μπαίνει μαζί.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!! 

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλες!! Με υγεία σε κάθε οικογένεια! Με το καλό όλα τα μωράκια! 

Είμαι και εγώ έγκυος, στο πρώτο μου μωράκι. Είμαι στην 9η εβδομάδα. Έχω αρχίσει να υποφέρω έντονα από το στομάχι μου εδώ και δυο εβδομάδες, ευτυχώς κάνω πολύ λίγους εμετούς. Αρχισα και σίδηρο αλλά δεν μπορώ με τίποτα να το πιω (είναι διάλυμα) καθώς από μικρή είχα θέμα με το σιρόπια, αντιβίωσης κτλ. Θα μιλήσω με τον γιατρό μου να μου δώσει χάπι. 

Έχω αυχενική 22/1 -μου φαίνεται τόσο μακρινό βέβαια. 

Υπάρχει κάποια που να έχει πάρει αναρρωτική από τη δουλειά της; για να μου δώσει πληροφορίες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Πως ειστε; 

Σήμερα έκλεισα 5 βδομάδες 😊

Ειναι το πρωτο μου παιδακι και ανησυχώ. Δεν εχω καθόλου ναυτια κ εμετους υπάρχει κάποια που το βίωσε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πως ειστε; 

Σήμερα έκλεισα 5 βδομάδες 😊

Ειναι το πρωτο μου παιδακι και ανησυχώ. Δεν εχω καθόλου ναυτια κ εμετους υπάρχει κάποια που το βίωσε; 

Καλησπέρα! 

Εμένα άρχισαν οι ναυτικές πολύ έντονα την 6η εβδομάδα αλλά από την άλλη δεν είναι απαραίτητο ότι θα έχεις ναυτίες. Η κουμπάρα μου πχ στην πρώτη της εγκυμοσύνη δεν είχε καθόλου ενώ τώρα στη δεύτερη είχε στο πρώτο τρίμηνο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και απο μενα σε ολα τα κορίτσια και Χρόνια Πολλα!  
Ειμαι στην 7η εβδομαδα , πρωτη εγκυμοσυνη μου. 
@Diana_caterina ουτε εγω ειχα καποιο ιδιαιτερο συμπτωμα μεχρι στιγμης . Δεν ειναι ανησυχητικο αλλά  ισως ειναι και λιγο νωρις ακομα απο όσο εχω δει και εδω που διαβαζω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πως ειστε; 

Σήμερα έκλεισα 5 βδομάδες 😊

Ειναι το πρωτο μου παιδακι και ανησυχώ. Δεν εχω καθόλου ναυτια κ εμετους υπάρχει κάποια που το βίωσε; 

Καλησπερα κοριτσι  ! Εγω δεν εχω κλεισει την 5η ακομα ! Απο συμπτωματα εχω μονο πονο στο στηθος και ηπια πονακια περιόδου διασπαρτα μεσα στη μερα ! Ναυτια και εμετους οχι τιποτα απολυτως μονο την προηγουμενη εβδομαδα για λίγες μερες το βραδυ αλλα μαλλον ηταν τυχαιο γτ θεωρω οτι ειναι πολυ νωρις!  Εσυ τι συμπτώματα εχεις γενικά?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια και χρόνια πολλά. Εδώ και μια εβδομάδα έχω αναγουλες αλλά τις περισσότερες φορές δεν κάνω εμετό. Επειδή δουλεύω κιόλας ζήτησα από τον γιατρό μου αν μπορώ να το αντιμετωπίσω κάπως και μου έδωσε κάτι χαπακια pregnaderm. Τα έχει πάρει καμία κοπέλα; Επίσης κάθε συμβουλή για αντιμετώπιση της αναγουλας καθοδεχουμενη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Sofoula28 είπε:

Καλησπερα κοριτσι  ! Εγω δεν εχω κλεισει την 5η ακομα ! Απο συμπτωματα εχω μονο πονο στο στηθος και ηπια πονακια περιόδου διασπαρτα μεσα στη μερα ! Ναυτια και εμετους οχι τιποτα απολυτως μονο την προηγουμενη εβδομαδα για λίγες μερες το βραδυ αλλα μαλλον ηταν τυχαιο γτ θεωρω οτι ειναι πολυ νωρις!  Εσυ τι συμπτώματα εχεις γενικά?? 

Κουραση, συχνοουρια, πονοκεφάλους (ειχα πλέον είναι καλύτερα). Ξεκινησαν μετα τα πονακια που ακομη τα εχω και καμια φορα ανησυχω. Πρήξιμο στο στήθος και πονος, περισσοτερη παραγωγη σαλιου, τρομερη ορεξη για φαγητο. Και ειχα και την αιμορραγία της εμφυτευσης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mariamp είπε:

Γεια σας κορίτσια και χρόνια πολλά. Εδώ και μια εβδομάδα έχω αναγουλες αλλά τις περισσότερες φορές δεν κάνω εμετό. Επειδή δουλεύω κιόλας ζήτησα από τον γιατρό μου αν μπορώ να το αντιμετωπίσω κάπως και μου έδωσε κάτι χαπακια pregnaderm. Τα έχει πάρει καμία κοπέλα; Επίσης κάθε συμβουλή για αντιμετώπιση της αναγουλας καθοδεχουμενη.

Καλησπέρα κ χρόνια πολλά. Με το καλό το μωράκι σας. Κ εγώ υπέφερα από αναγουλες κ εμετούς μετά την 6η βδομαδα , κάπου εκεί μετά την αυχενική, 13η θα ηρεμήσετε πιστεύω .. σχετικά με τις ενοχλήσεις που σου είπα να πίνεις τσάι τζίντζερ κάτι κάνει... Παρε ρίζες αν δε θες το φακελάκι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Raphaela είπε:

Καλησπερα και απο μενα σε ολα τα κορίτσια και Χρόνια Πολλα!  
Ειμαι στην 7η εβδομαδα , πρωτη εγκυμοσυνη μου. 
@Diana_caterina ουτε εγω ειχα καποιο ιδιαιτερο συμπτωμα μεχρι στιγμης . Δεν ειναι ανησυχητικο αλλά  ισως ειναι και λιγο νωρις ακομα απο όσο εχω δει και εδω που διαβαζω. 

Εντάξει σίγουρα η καθε εγκυμοσυνη είναι διαφορετικη, αλλα η αλήθεια είναι ότι μου φαίνεται περίεργο και το αγχος ειναι μεγαλο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Καλησπέρα! 

Εμένα άρχισαν οι ναυτικές πολύ έντονα την 6η εβδομάδα αλλά από την άλλη δεν είναι απαραίτητο ότι θα έχεις ναυτίες. Η κουμπάρα μου πχ στην πρώτη της εγκυμοσύνη δεν είχε καθόλου ενώ τώρα στη δεύτερη είχε στο πρώτο τρίμηνο. 

Μια φίλη μου είχε στο τελευταίο τρίμηνο! Περίεργο πραγμα η εγκυμοσύνη 🤣 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από τα συμπτώματα έχει καμία πρόβλημα με την μνημη; Δεν ειχα και την τελεια μνημη ποτέ αλλα τωρα νιώθω σαν χρυσοψαρο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

@anna90 δε θυμάμαι αν μας είπες για τον υπέρηχο σου.. 

Έλα κορίτσι μου, εγώ έκανα τον πρώτο μου υπέρηχο 23 του μήνα!! Όλα πήγαν τέλεια. Η γιατρός είπε ότι όλα είναι πολύ καλά. Είδαμε την καρδούλα να χτυπάει, αλλά δεν καταφέραμε να την ακούσουμε!! Στις 12/1 που έχουμε τον δεύτερο υπέρηχο, θα την ακούσουμε, πρώτα ο Θεός!!! Σας βάζω φωτο, να καμαρωσετε το παιδί μου!! 🤣🤣🤣🤣

20201223_234901.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Κουραση, συχνοουρια, πονοκεφάλους (ειχα πλέον είναι καλύτερα). Ξεκινησαν μετα τα πονακια που ακομη τα εχω και καμια φορα ανησυχω. Πρήξιμο στο στήθος και πονος, περισσοτερη παραγωγη σαλιου, τρομερη ορεξη για φαγητο. Και ειχα και την αιμορραγία της εμφυτευσης. 

Συχνοουρια εχω κ εγω οντως!! Πονοκεφάλους ειχα στην προηγούμενη εγκυμοσυνη(ηταν παλινδρομη τελικα..) και πραγματικά ηταν το χειρότερο όλων οποτε σε νιωθω!Τωρα να σου πω την αληθεια με επιασε παλι μια ανακατωσουρα αλλα οχι σε σημειο να κανω εμετο! Απλα ανακατεμα  ! Ομως δεν ειναι απαραιτητο οτι εχουν ολες νομιζω ! Οσο για το θεμα με τη μνημη που ανεφερες ,ειμαι που ειμαι φουλ αφηρημενη γενικα ,τωρα νιωθω σαν τη dory απ το nemo 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας κορίτσια μου! Τελικά, το 2020 μάλλον δεν ήταν τόσο πολύ τυχερό για εμάς, ελπίζω όμως να είναι για όλα τα υπόλοιπα κοριτσάκια εδώ ❤️ 

Ήδη από τις 24/12 είδαμε ότι υπερηχογραφικά ήμουν 5+3 και ημερολογιακά 7+0. Υπήρχε μεγάλη απόκλιση, όσο καθυστερημένη και να ήταν η ωορρηξία. Ο οργανισμός λειτούργησε από μόνος του και ελπίζω όλα καλά! 

Σίγουρα ξέρω να πω, ότι εάν είναι για να γίνει, θα γίνει και θα μείνει!! Ο Θεούλης ξέρει καλύτερα από εμάς, για εμάς.  

Εύχομαι μια υπέροχη χρονιά, με αγκαλίτσες γεμάτες μωράκια, και υγεία !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από εμένα! Καλώς ήρθατε οι νέες εγκυουλες και συγχαρητήρια με τις εξετάσεις όσες κάνατε. Εγώ σήμερα πήγα γιατρο και ευτυχώς ακούσαμε καρδούλα... Αν και με βάση περίοδο ήμουν 10η εβδομάδα με έβγαλε ότι είμαι 8η κάτι που όμως περίμενα λόγω μεγαλύτερου κύκλου. Έτσι είχε γίνει και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη! Πάμε για 15αυγουστο!

@demie_14δεν υπάρχει περίπτωση να είσαι σαν και εμένα; Τι σου είπε ο γιατρός;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η AlKate είπε:

Γεια σας και από εμένα! Καλώς ήρθατε οι νέες εγκυουλες και συγχαρητήρια με τις εξετάσεις όσες κάνατε. Εγώ σήμερα πήγα γιατρο και ευτυχώς ακούσαμε καρδούλα... Αν και με βάση περίοδο ήμουν 10η εβδομάδα με έβγαλε ότι είμαι 8η κάτι που όμως περίμενα λόγω μεγαλύτερου κύκλου. Έτσι είχε γίνει και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη! Πάμε για 15αυγουστο!

@demie_14δεν υπάρχει περίπτωση να είσαι σαν και εμένα; Τι σου είπε ο γιατρός;

Ευτυχώς όλα καλά! 

Εμένα @AlKate δεν προχώρησε καν και δεν υπήρξαν ούτε λεκιθικός, ούτε εμβρυικά στοιχεία. Μόνο ένας κενός σάκος λίγων χιλιοστών, που κι αυτός δεν μεγάλωνε.. Αλλά, όπως και να' χει, δεν άφησε ο οργανισμός να προχωρήσει, το έδιωξε μόνος του (χθες) και έτσι δεν έχω και την αμφιβολία. Φυσικά λυπάμαι, αλλά με δύο παιδάκια ήδη, κάνω τον σταυρό μου και προχωράω.. Να πω την αλήθεια, δεν επιδιώκουμε τρίτο και εάν δεν έκανα το τεστ, νομίζω ότι θα πίστευα ότι είναι μια τυχαία αναστάτωση κύκλου λόγω ηλικίας (42). Προχωράμε και βλέπουμε... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η demie_14 είπε:

Ευτυχώς όλα καλά! 

Εμένα @AlKate δεν προχώρησε καν και δεν υπήρξαν ούτε λεκιθικός, ούτε εμβρυικά στοιχεία. Μόνο ένας κενός σάκος λίγων χιλιοστών, που κι αυτός δεν μεγάλωνε.. Αλλά, όπως και να' χει, δεν άφησε ο οργανισμός να προχωρήσει, το έδιωξε μόνος του (χθες) και έτσι δεν έχω και την αμφιβολία. Φυσικά λυπάμαι, αλλά με δύο παιδάκια ήδη, κάνω τον σταυρό μου και προχωράω.. Να πω την αλήθεια, δεν επιδιώκουμε τρίτο και εάν δεν έκανα το τεστ, νομίζω ότι θα πίστευα ότι είναι μια τυχαία αναστάτωση κύκλου λόγω ηλικίας (42). Προχωράμε και βλέπουμε... 

 

Καλημέρα κοπέλα μου. Μου αρέσει πααααρα πολύ ο τρόπος που το αντιμετωπίζεις, είναι πολύ υγιής τρόπος σκέψης. Φυσικά σαν γεγονός είναι στενάχωρο, αλλά ευτυχώς συνέβη νωρίς κ ανώδυνα. Είναι κλισέ, το ξέρω, αλλά κι εμένα όταν μου προέκυψε η πρώτη παλλινδρομη, με βοήθησε πολύ η σκέψη ότι η φύση την ξέρει τη δουλειά της. Αγκάλιασε την οικογένειά σου, να έχετε μια υπέροχη χρονιά κ γενικά σου εύχομαι τα καλύτερα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...