Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η PanB είπε:

Καλέ τι σκατε; οι πρώτες φορές είναι λίγο αβολες, μετά δεν θα το σκέφτεστε καν 😂 εγώ 2.5 χρόνια τα πετάω έτσι έξω, δε μασάω 😂

Ναι, ε; δε νομίζω να το ξεπεράσω... Σκέψου κ πριν δεν ήθελα να τονίζω το στήθος μου επειδή είναι μεγάλο. Βλακεία, το ξερω αλλά είναι κόλλημα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 39 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Το γκρουπακι μας πάντως γέννας νομίζω εσπασε τα ρεκορ 🤣🤣

Η πλακα θα είναι να γεννησουμε ολες μαζι😂😅 εσυ νομίζω ότι εχεις παιδί θαυμα στο γκρουπ ολα τα αγορακια βγηκαν νωρίτερα εσένα κανει διακοπές 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Η πλακα θα είναι να γεννησουμε ολες μαζι😂😅 εσυ νομίζω ότι εχεις παιδί θαυμα στο γκρουπ ολα τα αγορακια βγηκαν νωρίτερα εσένα κανει διακοπές 😂

Ναι ρε συ μα τι έγινε?🤣 ήταν που νόμιζα θα βγει νωρίτερα. Ναι ναι φαντάσου να γεννήσουμε ολες μαζί. Λοιπόν προγραμματιστε το Δευτέρα για να συγχρονιστουμε και με την @PanB 😜😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Ναι ρε συ μα τι έγινε?🤣 ήταν που νόμιζα θα βγει νωρίτερα. Ναι ναι φαντάσου να γεννήσουμε ολες μαζί. Λοιπόν προγραμματιστε το Δευτέρα για να συγχρονιστουμε και με την @PanB 😜😜

 Κ εγώ έτσι νόμιζα και τώρα φοβάμαι ότι θα ξεπεράσω την Πήτ 😂 Έχω απλώσει τα δίχτυα μου κ στο γκρουπ με τα μωρά Σεπτεμβρίου για να έχω κάπου να λέω τον πόνο μου 🤭🤭🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Σας είπαν από κρέμες σώματος προσώπου κάτι να μην χρησιμοποιείτε λόγο θηλασμού?

Εγώ δε φοραω για να μη μυρίζει το μωρό.. Βαζω πεπανθολ στο πρόσωπο και κρεμα βαζω αυτά του μωρού που τελικά δεν κάνουν γι αυτόν 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Σας είπαν από κρέμες σώματος προσώπου κάτι να μην χρησιμοποιείτε λόγο θηλασμού?

Δεν έχω ρωτήσει να σου πω την αλήθεια! Στο προσωπο βάζω του μωρού 😜 της Frezyderm. Εμφάνισα τρομερή ξηροδερμια! Εσυ τι βάζεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Εγώ δε φοραω για να μη μυρίζει το μωρό.. Βαζω πεπανθολ στο πρόσωπο και κρεμα βαζω αυτά του μωρού που τελικά δεν κάνουν γι αυτόν 😂

 

στις πριν 6 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Δεν έχω ρωτήσει να σου πω την αλήθεια! Στο προσωπο βάζω του μωρού 😜 της Frezyderm. Εμφάνισα τρομερή ξηροδερμια! Εσυ τι βάζεις

Χαχα εγώ στο πρόσωπο μια ενυδατικη babe και στο σώμα δεν βάζω γιατι δεν ήξερα τι κάνει. Απλά θέλω να ξεκινήσω να βάζω αναπλαστικη στην καισαρική. Και δεν ήξερα αν απαγορεύεται κάτι. 😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα..κορίτσια...εγώ τις 3 τελευταίες μέρες νιώθω διαρκώς πονακια χαμηλά στην ηβική χώρα..δεν ξέρω αν είναι σύσπαση η κάτι άλλο....βέβαια η αλήθεια είναι ότι έχω κουραστεί το τελευταίο τετραήμερο...λίγο το σκ του 15 Αύγουστο μετά δουλιτσες και σιδέρωμα...και έχω μια τον άντρα μου να με ρωτάει κάθε λίγο πότε θα γεννήσουμε...😜😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

 

Χαχα εγώ στο πρόσωπο μια ενυδατικη babe και στο σώμα δεν βάζω γιατι δεν ήξερα τι κάνει. Απλά θέλω να ξεκινήσω να βάζω αναπλαστικη στην καισαρική. Και δεν ήξερα αν απαγορεύεται κάτι. 😏

Αναπλαστικη για την τομη; έχω δει στην ομάδα στο fb το http://elactancia.org/. Βάζεις τις ουσίες κ σου βγάζει αν είναι συμβατές με τον θηλασμό. Δεν το έχω χρησιμοποιήσει. Ίσως ξέρουν περισσότερα οι "παλιες" 😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Καλησπέρα..κορίτσια...εγώ τις 3 τελευταίες μέρες νιώθω διαρκώς πονακια χαμηλά στην ηβική χώρα..δεν ξέρω αν είναι σύσπαση η κάτι άλλο....βέβαια η αλήθεια είναι ότι έχω κουραστεί το τελευταίο τετραήμερο...λίγο το σκ του 15 Αύγουστο μετά δουλιτσες και σιδέρωμα...και έχω μια τον άντρα μου να με ρωτάει κάθε λίγο πότε θα γεννήσουμε...😜😜

Έχεις ξεκινήσει να κάνεις καρδιοτοκογραφο? Για να δεις αν αυτοί οι πόνοι είναι όντως συσπάσεις. Πόσο είσαι τωρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

 

Χαχα εγώ στο πρόσωπο μια ενυδατικη babe και στο σώμα δεν βάζω γιατι δεν ήξερα τι κάνει. Απλά θέλω να ξεκινήσω να βάζω αναπλαστικη στην καισαρική. Και δεν ήξερα αν απαγορεύεται κάτι. 😏

Η αναπλαστική της avene κανει και για βρεφη οπότε πιστευω οτι ειναι εντάξει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Αναπλαστικη για την τομη; έχω δει στην ομάδα στο fb το http://elactancia.org/. Βάζεις τις ουσίες κ σου βγάζει αν είναι συμβατές με τον θηλασμό. Δεν το έχω χρησιμοποιήσει. Ίσως ξέρουν περισσότερα οι "παλιες" 😃

Αυτό θα έλεγα, μπορείς να τσεκάρεις εκεί μέσα τα συστατικά και τις δραστικές ουσίες στα φάρμακα για να δεις τι μπορείς να χρησιμοποιήσεις και τι όχι 😁 πάντως γενικά κάποια έλαια απαγορευονται νομίζω για κρέμες κλπ, εγώ 2.5 χρόνια δεν έχει τύχει να το χρησιμοποιήσω πάντως 😛 ζήτημα να έχω πάρει 5 ντεπον σύνολο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Έχεις ξεκινήσει να κάνεις καρδιοτοκογραφο? Για να δεις αν αυτοί οι πόνοι είναι όντως συσπάσεις. Πόσο είσαι τωρα?

Έχω κάνει 3 τις προηγούμενες φορές δεν είχα καμία..ουωεωτησα τον γιατρό...έχουμε ξανά ραντεβού Παρασκευή...πάω κάθε εβδομάδα τώρα 37+2🤰👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Έχω κάνει 3 τις προηγούμενες φορές δεν είχα καμία..ουωεωτησα τον γιατρό...έχουμε ξανά ραντεβού Παρασκευή...πάω κάθε εβδομάδα τώρα 37+2🤰👶

Μπορεί να είναι συσπάσεις και βέβαια αλλά μπορεί να μην είναι κάτι ανησυχητικό. Εγώ από τον 5ο έκανα συσπασουλες καποιες φορές αν κουραζόμουν, αν σήκωνα βάρος κλπ ένιωθα πετρώματα στην κοιλιά αλλά δεν είχα πόνους περιόδου. Τώρα πλέον που είμαι προς το τέλος σε κάθε πέτρωμα έχω πόνους περιόδου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

 

Χαχα εγώ στο πρόσωπο μια ενυδατικη babe και στο σώμα δεν βάζω γιατι δεν ήξερα τι κάνει. Απλά θέλω να ξεκινήσω να βάζω αναπλαστικη στην καισαρική. Και δεν ήξερα αν απαγορεύεται κάτι. 😏

Αα αναπλαστική βάζω και εγώ όποτε το θυμάμαι.. Μου την είχε δώσει ο γυναικολόγος και η ποιότητα είναι μικρή.. Οπότε δε νομίζω κάπου να επηρεάζει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Αυτό θα έλεγα, μπορείς να τσεκάρεις εκεί μέσα τα συστατικά και τις δραστικές ουσίες στα φάρμακα για να δεις τι μπορείς να χρησιμοποιήσεις και τι όχι 😁 πάντως γενικά κάποια έλαια απαγορευονται νομίζω για κρέμες κλπ, εγώ 2.5 χρόνια δεν έχει τύχει να το χρησιμοποιήσω πάντως 😛 ζήτημα να έχω πάρει 5 ντεπον σύνολο 

Ούτε μετά την καισαρική πηρες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Αναπλαστικη για την τομη; έχω δει στην ομάδα στο fb το http://elactancia.org/. Βάζεις τις ουσίες κ σου βγάζει αν είναι συμβατές με τον θηλασμό. Δεν το έχω χρησιμοποιήσει. Ίσως ξέρουν περισσότερα οι "παλιες" 😃

Ναι για να μην μείνει το σημάδι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Αα αναπλαστική βάζω και εγώ όποτε το θυμάμαι.. Μου την είχε δώσει ο γυναικολόγος και η ποιότητα είναι μικρή.. Οπότε δε νομίζω κάπου να επηρεάζει 

Ποια βάζεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Ούτε μετά την καισαρική πηρες;

Μονο ότι μου έδωσαν στο μαιευτήριο, ενδοφλέβιο αποτελ αν θυμάμαι καλά κ υποθετα. Απ όταν γύρισα σπίτι τίποτα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια μου!!! Γεννήσαμε!!! Μπήκα με πρόκληση 7:30 το πρωί και στις 12 ακριβώς το μεσημέρι είχα το κορίτσακι μου στην αγκαλιά μου!!! 👶🙇‍♀️🧡❣️ Ο τοκετός ήταν πολύ καλός, δεν κατάλαβα πραγματικά τίποτα, από την διαστολή 3 πετάχτηκε στην διαστολή 8 και πραγματικά με 2 σπρώξιες βγήκε η μικρή μου πριγκίπισσα. 3200 και θήλασε αμέσως! Ολες οι κακες σκέψεις έφυγαν μόλις την είδα! 💜💙💚💛❤️

Εύχομαι σε όλες σας να έχετε έναν τόσο γρήγορο και εύκολο τοκετό και να τον απολαύσετε, όπως κι εγώ!!! 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mamaofbill είπε:

Γειά σας κορίτσια μου!!! Γεννήσαμε!!! Μπήκα με πρόκληση 7:30 το πρωί και στις 12 ακριβώς το μεσημέρι είχα το κορίτσακι μου στην αγκαλιά μου!!! 👶🙇‍♀️🧡❣️ Ο τοκετός ήταν πολύ καλός, δεν κατάλαβα πραγματικά τίποτα, από την διαστολή 3 πετάχτηκε στην διαστολή 8 και πραγματικά με 2 σπρώξιες βγήκε η μικρή μου πριγκίπισσα. 3200 και θήλασε αμέσως! Ολες οι κακες σκέψεις έφυγαν μόλις την είδα! 💜💙💚💛❤️

Εύχομαι σε όλες σας να έχετε έναν τόσο γρήγορο και εύκολο τοκετό και να τον απολαύσετε, όπως κι εγώ!!! 

 

 

 

 

Να σας ζήσει, να είναι γερή και να σας γεμίζει χαρές!!! 🥰 Πολύ ωραία εξελίχθηκε κ ο δικός σου τοκετός!!! Μακάρι να έχουμε την τύχη σου όσες απομειναμε!!! 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Mamaofbill είπε:

Γειά σας κορίτσια μου!!! Γεννήσαμε!!! Μπήκα με πρόκληση 7:30 το πρωί και στις 12 ακριβώς το μεσημέρι είχα το κορίτσακι μου στην αγκαλιά μου!!! 👶🙇‍♀️🧡❣️ Ο τοκετός ήταν πολύ καλός, δεν κατάλαβα πραγματικά τίποτα, από την διαστολή 3 πετάχτηκε στην διαστολή 8 και πραγματικά με 2 σπρώξιες βγήκε η μικρή μου πριγκίπισσα. 3200 και θήλασε αμέσως! Ολες οι κακες σκέψεις έφυγαν μόλις την είδα! 💜💙💚💛❤️

Εύχομαι σε όλες σας να έχετε έναν τόσο γρήγορο και εύκολο τοκετό και να τον απολαύσετε, όπως κι εγώ!!! 

 

 

 

 

Να σου ζήσει η μπεμπούλα σου 🤩😍🤗🤗🤗🤗❤ πολυ τυχερή πολύ όμορφη εμπειρία και εσύ!!!!!! Καλη ανάρρωση να έχεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Mamaofbill είπε:

Γειά σας κορίτσια μου!!! Γεννήσαμε!!! Μπήκα με πρόκληση 7:30 το πρωί και στις 12 ακριβώς το μεσημέρι είχα το κορίτσακι μου στην αγκαλιά μου!!! 👶🙇‍♀️🧡❣️ Ο τοκετός ήταν πολύ καλός, δεν κατάλαβα πραγματικά τίποτα, από την διαστολή 3 πετάχτηκε στην διαστολή 8 και πραγματικά με 2 σπρώξιες βγήκε η μικρή μου πριγκίπισσα. 3200 και θήλασε αμέσως! Ολες οι κακες σκέψεις έφυγαν μόλις την είδα! 💜💙💚💛❤️

Εύχομαι σε όλες σας να έχετε έναν τόσο γρήγορο και εύκολο τοκετό και να τον απολαύσετε, όπως κι εγώ!!! 

 

 

 

 

Να σου ζήσει κοπέλα μου!!! Γερό δυνατό κ καλότυχο να είναι στη ζωή του!!!!!🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαριλου1 είπε:

Να σας ζήσει, να είναι γερή και να σας γεμίζει χαρές!!! 🥰 Πολύ ωραία εξελίχθηκε κ ο δικός σου τοκετός!!! Μακάρι να έχουμε την τύχη σου όσες απομειναμε!!! 😁

Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου! Προσπάθησε να είσαι ήρεμη και να το απολαύσεις!!! Είναι μοναδική η στιγμή που έρχεται το παιδί σου στον κόσμο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...