Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Sofoula28 είπε:

Αστα να πανε σαν την τρελη ειμαι ολη μερα στον καθρεφτη να βλεπω αν ρουφιεται η οχι!! Οτι να ναι 😂😂 μεχρι αυριο νομιζω θα τρελαθω!Το εχω παρατηρησει οτι αυτη η εγκυμοσυνη ΚΑΜΙΑ σχεση με την προηγουμενη! Μου φαινεται θα πω στον γυναικολογο μου να πηγαινω καθε βδομαδα!!! Την προηγουμενη φορα ειχαμε ακουσει και καρδουλα και ειδαμε οτι παλιδρομησε στο επομενο προγραμματισμενο ραντεβου την 9η εβδομαδα χωρις να εχω καποιο θεμα ,οποτε καταλαβαινεις το σοκ ηταν τεράστιο! Ελπιζω να πανε ολα καλα αυτη τη φορα !!! Εσυ σε ποια εβδομαδα εισαι???

Απλά μην το σκέφτεσαι! Συμβαίνουν αυτά κ πιστεύω ότι η φύση ξέρει τι κάνει. Ίσως δεν ήταν υγιές το εμβρυο ποιος ξέρει? Όλα καλά θα πάνε τώρα.. 😊 αυτό να σκέφτεσαι! Εγώ τώρα είμαι 13w 3d..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Απλά μην το σκέφτεσαι! Συμβαίνουν αυτά κ πιστεύω ότι η φύση ξέρει τι κάνει. Ίσως δεν ήταν υγιές το εμβρυο ποιος ξέρει? Όλα καλά θα πάνε τώρα.. 😊 αυτό να σκέφτεσαι! Εγώ τώρα είμαι 13w 3d..

@Sofia0294 είμαστε ακριβώς στην ίδια μέρα ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. 

@Sofia0294στον μικρό μου είδαμε το φύλο 11η εβδ αγόρι είχε πει η γυναικολόγος βέβαια μέχρι κ εμείς που δεν ξέραμε το είδαμε.σε αυτό έκανα  αυχενική την 13η εβδ μ ο έμβρυολόγος μου είπε με σιγουριά κορίτσι κ μένα στην αρχή του υπέρηχου καθόταν σταυροποδι. Εχω κάνει αλλες  2 φορές υπέρηχο από τότε κ συνεχίζουμε κορίτσι. 

Ωστόσο θα σου πω ότι αυτό με το οστό το έχω ξανακούσει. Εγώ να σου πω κρατάω είμαι λίγο επιφυλακτική στο θέμα του φύλου μέχρι να κάνω την β επιπέδου. 

@Clairy. Εσύ αύριο δεν έχεις αυχενική; 

 

Ναι αύριο έχω.. Και είναι και το βράδυ δυστυχώς 🙄. Εχθες εντωμεταξυ έπεσα κάτω..σκονταψα στον καναπέ και έπεσα με τα γόνατα.. Ελπίζω να μην έχει γίνει τίποτα.. Αν και σκέφτομαι η φύση ξέρει... 

@Liiida και εγώ αυτό παίρνω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofia0294 είπε:

Απλά μην το σκέφτεσαι! Συμβαίνουν αυτά κ πιστεύω ότι η φύση ξέρει τι κάνει. Ίσως δεν ήταν υγιές το εμβρυο ποιος ξέρει? Όλα καλά θα πάνε τώρα.. 😊 αυτό να σκέφτεσαι! Εγώ τώρα είμαι 13w 3d..

Και εγω το πιστευω γενικά οτι η φυση ξερει τι κανει ! Ακομα και να μη μας αρεσει... Προσπαθω οσο μπορω να ειμαι αισιοδοξη και να χαρω την εγκυμοσυνη μου αλλα ερχονται στιγμες που γεμιζω φοβο γτ περα απ τα δυο θετικα τεστ και την καθυστερηση δεν εχω καποιο αλλο στοιχειο για την εγκυμοσυνη μου ,ουτε χοριακη εχω κανει ακομα !!!! Μακαρι ολες μας να εχουμε υγιεις και τελειομηνες εγκυμοσυνες !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Ναι αύριο έχω.. Και είναι και το βράδυ δυστυχώς 🙄. Εχθες εντωμεταξυ έπεσα κάτω..σκονταψα στον καναπέ και έπεσα με τα γόνατα.. Ελπίζω να μην έχει γίνει τίποτα.. Αν και σκέφτομαι η φύση ξέρει... 

@Liiida και εγώ αυτό παίρνω.. 

Όλα καλά θα είναι, θα δεις!! Θα περιμενουμε νέα σου.. 

Κ εγώ τον ίδιο σίδηρο έπαιρνα απο 10 εβδ κ τώρα ξεκίνησα χωριά σίδηρο κ φυλλικο, αλλά με την ίδια μάρκα σίδηρο. Δεν με ενοχλεί καθόλου. Έχω μια υποψία ότι με ενοχλεί το ασβέστιο τώρα  θα δω κ τις επόμενες ημέρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσια που δεν έχετε συμπτώματα ποσο σας ζηλεύω!!!!!!!!!δευτερη εγκυμοσύνη και για να μην κάνω εμετούς (18η εβδομάδα)παίρνω κάτι χάπια φυτικα πρωί βράδυ!στην πρώτη δεν υπήρχαν αλλα δεν είχα να κυνηγάω και ένα ζουζούνι!!!απολαύστε το και μη ψάχνετε για συμπτώματα !θα περάσει τόσο γρήγορα ο καιρός και δε θα πάρετε χαμπάρι!

Τωρα για τη δυσκοιλιοτητα φρούτα και νερο οσο μπορείτε...δυσκολεύει πολυ την κατάσταση ο σίδηρος...εγω δεν πίνω ιδιαίτερα με το στομάχι που έχω προσπαθώ να πίνω ασβέστιο, φυλλικο και μαγνήσιο κάθε μέρα.

@Clairy. τιποτα δε θα εχει πάθει να μην ανησυχείς καθολου!είναι προστατευμενο το σποράκι σου!αν χτυπούσες στην κοιλιά ίσως ήταν επίφοβο αλλα πιστευω (χωρίς να ξέρω σίγουρα)πως αν συμβεί κάτι κάπως θα το καταλάβουμε δε μπορεί ένας πόνος κατι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@demie_14 σε θυμάμαι που μιλούσαμε εδώ όταν ήσουν έγκυος στην κόρη σου το 2014..τότε ήμουν κι εγώ έγκυος στην πρώτη μου κόρη...τώρα περιμένω κι εγώ το τρίτο παιδάκι μου τον Ιούνιο...χάρηκα πολύ για σένα ❤️ με το καλό και το 3ο παιδάκι σου..να έχεις μια όμορφη και ήρεμη εγκυμοσύνη εύχομαι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Mariasmommy είπε:

Αχ κοριτσια που δεν έχετε συμπτώματα ποσο σας ζηλεύω!!!!!!!!!δευτερη εγκυμοσύνη και για να μην κάνω εμετούς (18η εβδομάδα)παίρνω κάτι χάπια φυτικα πρωί βράδυ!στην πρώτη δεν υπήρχαν αλλα δεν είχα να κυνηγάω και ένα ζουζούνι!!!απολαύστε το και μη ψάχνετε για συμπτώματα !θα περάσει τόσο γρήγορα ο καιρός και δε θα πάρετε χαμπάρι!

Τωρα για τη δυσκοιλιοτητα φρούτα και νερο οσο μπορείτε...δυσκολεύει πολυ την κατάσταση ο σίδηρος...εγω δεν πίνω ιδιαίτερα με το στομάχι που έχω προσπαθώ να πίνω ασβέστιο, φυλλικο και μαγνήσιο κάθε μέρα.

@Clairy. τιποτα δε θα εχει πάθει να μην ανησυχείς καθολου!είναι προστατευμενο το σποράκι σου!αν χτυπούσες στην κοιλιά ίσως ήταν επίφοβο αλλα πιστευω (χωρίς να ξέρω σίγουρα)πως αν συμβεί κάτι κάπως θα το καταλάβουμε δε μπορεί ένας πόνος κατι.

Με το καλο το μωρακι σου !!!! Αχ η καθε μια τα δικα της ,εγω παρακαλαω να εχω συμπτωματα για να εχω ετσι την πεποίθηση πως πανε ολα καλα ! Αγρότερα εύχεσαι να μην ειχες συμπτωματα !! Ενας χαμος!! Σημερα εχουμε τον πρωτο υπερηχο και θα τρελαθω μεχρι να ερθει η ωρα να παμε !! Περναν πολλα κακα απ το μυαλο μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! Το μωράκι μου μου έκανε δώρο τα Χριστούγεννα και από εκείνη την ημέρα το νιώθω πλέον πολύ καλά!! Αδύναμες κινήσεις βέβαια, αλλά το νιώθω ξεκάθαρα 🤩🤩κάποιες φορές κ λίγο πιο έντονα!! Πώς είστε εσείς;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Το μωράκι μου μου έκανε δώρο τα Χριστούγεννα και από εκείνη την ημέρα το νιώθω πλέον πολύ καλά!! Αδύναμες κινήσεις βέβαια, αλλά το νιώθω ξεκάθαρα 🤩🤩κάποιες φορές κ λίγο πιο έντονα!! Πώς είστε εσείς;;

Αχ τι ωραία... Εγώ έχω αυχενική το βράδυ και έχω άγχος αρκετό θα έλεγα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Ρε κορίτσια συμβαίνει κάτι στη σελίδα; είναι λίγο αλλιώς η μορφή της;; δε μου βγάζει τις κατηγορίες.. 

Κ μένα τα ίδια..... Κ μπερδεύομαι λίγο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Α τέλεια!! 🥰 έκανες εσύ την Αυχενική?

Ναι στις 15 του μηνός, τέλη 12ης βδομάδας. Όλα καλά φάνηκαν, βγήκαν κ οι εξετάσεις κ αυτες πολύ καλές. Φύλο δε μάθαμε με βεβαιότητα, μάλλον ομως είναι κοριτσάκι είπε η γιατρός 😊

Εσύ πότε έχεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μόλις γυρισαμε απο τον υπερηχο!! Ειδαμε μονο σακο και ο γιατρος ειπε οτι βασει της ωορρηξίας που εγινε την 23η μερα του κυκλου μου,η εικονα συμβαδιζει! Μου εδωσε utrogestan για να βοηθήσουμε την κατασταση απ οτι ειπε και θα ξαναπαω σε καμια 10αρια μερες με την ελπιδα να δουμε το σπορι μου!!! Σας εχει τυχει κατι παρομοιο ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Κοριτσια μόλις γυρισαμε απο τον υπερηχο!! Ειδαμε μονο σακο και ο γιατρος ειπε οτι βασει της ωορρηξίας που εγινε την 23η μερα του κυκλου μου,η εικονα συμβαδιζει! Μου εδωσε utrogestan για να βοηθήσουμε την κατασταση απ οτι ειπε και θα ξαναπαω σε καμια 10αρια μερες με την ελπιδα να δουμε το σπορι μου!!! Σας εχει τυχει κατι παρομοιο ?? 

Σε ποια εβδομάδα είσαι;; εγώ 5 και 3 που είχα πάει είχα δει μόνο σάκο.. Άκουσα καρδούλα πολύ σιγά 6 και 5 αν θυμάμαι καλά. Και αυτό ίσα που την άκουγα εγώ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Σε ποια εβδομάδα είσαι;; εγώ 5 και 3 που είχα πάει είχα δει μόνο σάκο.. Άκουσα καρδούλα πολύ σιγά 6 και 5 αν θυμάμαι καλά. Και αυτό ίσα που την άκουγα εγώ.. 

Νομιζαμε βασει τελευταιας περιοδου οτι ειμαι 6 ακριβως  ! Εν τέλει θυμήθηκα και του ανεφερα το τεστ ωορρηξίας (ευτυχώς) οποτε με βγαζει 4κ3 καπου εκει !!! Αρα θεωρεις οτι ειναι καλα ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofoula28 είπε:

Κοριτσια μόλις γυρισαμε απο τον υπερηχο!! Ειδαμε μονο σακο και ο γιατρος ειπε οτι βασει της ωορρηξίας που εγινε την 23η μερα του κυκλου μου,η εικονα συμβαδιζει! Μου εδωσε utrogestan για να βοηθήσουμε την κατασταση απ οτι ειπε και θα ξαναπαω σε καμια 10αρια μερες με την ελπιδα να δουμε το σπορι μου!!! Σας εχει τυχει κατι παρομοιο ?? 

Κι εγώ όταν είχα πάει προς το τέλος της 5ης βδομάδας μόνο ασκό είδαμε. Στην 7η ακούσαμε καρδιά κ είδαμε ουσιαστικά κατι. Οπότε φυσιολογικα μου ακούγονται όλα!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Κι εγώ όταν είχα πάει προς το τέλος της 5ης βδομάδας μόνο ασκό είδαμε. Στην 7η ακούσαμε καρδιά κ είδαμε ουσιαστικά κατι. Οπότε φυσιολογικα μου ακούγονται όλα!😊

Εγω πηγα με την πεποίθηση οτι ειμαι 6 εβδομαδων οποτε επαθα σοκ με την εικονα που ειδα και τελικα θυμηθηκα το τεστ ωορρηξίας το ανεφερα και ειδα στο προσωπο του γιατρού μου οτι ηρέμησε!!! Ευτυχώς κοριτσια το ειχα πολυ μεγαλο αγχος!!! Μπορώ να πω πως το πρωτο μεγαλο βαρος εφυγε απο πανω μου και μπορω επιτελους να χαρω !!! 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sofoula28 είπε:

 

Κορίτσια γύρισα. Όλα καλά μου είπε φαινονται.. Την Τετάρτη θα βγουν τα αποτελέσματα. Τρελάθηκα. Το είδα και 3D.. Έπιανε τα ποδαράκια του. 

Είναι μάλλον αγοράκι ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofoula28 είπε:

Νομιζαμε βασει τελευταιας περιοδου οτι ειμαι 6 ακριβως  ! Εν τέλει θυμήθηκα και του ανεφερα το τεστ ωορρηξίας (ευτυχώς) οποτε με βγαζει 4κ3 καπου εκει !!! Αρα θεωρεις οτι ειναι καλα ?? 

4+6 πήγα και εγώ και είδαμε μόνο σάκο!! Οπότε αν έκανες αργά ωορρηξία και είσαι τόσο είναι λογικό να φαίνεται μόνο ο σάκος..λογικά την επόμενη φορά θα ακούσετε καρδιά 💓💓 ή τουλάχιστον θα τη δείτε να χτυπάει!! Όλα καλά θα πάνε..σε πόσο καιρό θα πας πάλι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια γύρισα. Όλα καλά μου είπε φαινονται.. Την Τετάρτη θα βγουν τα αποτελέσματα. Τρελάθηκα. Το είδα και 3D.. Έπιανε τα ποδαράκια του. 

Είναι μάλλον αγοράκι ❤️

Τέλεια 💖💖 απόλαυσε το τώρα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofoula28 είπε:

Νομιζαμε βασει τελευταιας περιοδου οτι ειμαι 6 ακριβως  ! Εν τέλει θυμήθηκα και του ανεφερα το τεστ ωορρηξίας (ευτυχώς) οποτε με βγαζει 4κ3 καπου εκει !!! Αρα θεωρεις οτι ειναι καλα ?? 

Θυμάμαι στο άλλο θέμα ότι έλεγες ότι βρήκες ωορρηξια πιο αργά από ότι πίστευες.. Οπότε να μην ανησυχείς όλα θα είναι καλά ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

4+6 πήγα και εγώ και είδαμε μόνο σάκο!! Οπότε αν έκανες αργά ωορρηξία και είσαι τόσο είναι λογικό να φαίνεται μόνο ο σάκος..λογικά την επόμενη φορά θα ακούσετε καρδιά 💓💓 ή τουλάχιστον θα τη δείτε να χτυπάει!! Όλα καλά θα πάνε..σε πόσο καιρό θα πας πάλι;;

Μου ειπε σε δυο βδομαδες αλλα του ειπα οτι δε θα αντεξω οποτε εκλεισα ραντεβου σε μια βδομαδα !!! Απ το να αγχωνομαι,καλυτερα να πηγαινω πιο συχνα μεχρι να ηρεμησω "τελείως" και ας με πουνε τρελη 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...