Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

,Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου!!! Με το καλό στα κορίτσια που έμειναν!!! Όλα τα μωράκια γερά και καλοτυχα!!!

Να σας ζήσει ❤️❤️ γιατί δεν είσαι ευχαριστημένη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

,Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου!!! Με το καλό στα κορίτσια που έμειναν!!! Όλα τα μωράκια γερά και καλοτυχα!!!

Να ζήσει το μωρουλι σας! ❤️ Οταν μπορέσεις γράψε μας για την εμπειρία σου 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πώς τα πάτε;;;

Εγώ ακόμα περιμένω....😥😥😥

Ο γιατρός μου ενώ το Σάββατο μου είπε να περιμένουμε ως αύριο κ Τετάρτη να μπω για καισαρική σήμερα μου είπε να δοκιμάσουμε Τετάρτη πρωί υπόθετο για πρόκληση....δεν ξέρω ..είμαι σε μεγάλη σύγχυση.....μία έτσι ,μια αλλιώς.... Γιατι μπορει να αλλαξε γνώμη;,Το Σάββατο μου είπε ότι είναι δύσκολη η πρόκληση ,ψυχοφθόρα κ επώδυνη τη στιγμή που ο τράχηλος δεν έχει ανοίξει..σήμερα ότι είναι κρίμα να μην το προσπαθήσουμε...δεν ξέρω τι να σκεφτώ...μη φάω τσαμπα τους πόνους κ μετά πάλι καισαρική;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Κορίτσια πώς τα πάτε;;;

Εγώ ακόμα περιμένω....😥😥😥

Ο γιατρός μου ενώ το Σάββατο μου είπε να περιμένουμε ως αύριο κ Τετάρτη να μπω για καισαρική σήμερα μου είπε να δοκιμάσουμε Τετάρτη πρωί υπόθετο για πρόκληση....δεν ξέρω ..είμαι σε μεγάλη σύγχυση.....μία έτσι ,μια αλλιώς.... Γιατι μπορει να αλλαξε γνώμη;,Το Σάββατο μου είπε ότι είναι δύσκολη η πρόκληση ,ψυχοφθόρα κ επώδυνη τη στιγμή που ο τράχηλος δεν έχει ανοίξει..σήμερα ότι είναι κρίμα να μην το προσπαθήσουμε...δεν ξέρω τι να σκεφτώ...μη φάω τσαμπα τους πόνους κ μετά πάλι καισαρική;;;;

Και μόλις είδα ότι κάτι έχεις γράψει λέω θα μας πει ότι γέννησε! Συζήτησε το μαζί του πες του αυτά που φοβάσαι και ότι δεν καταλαβαίνεις να στο εξηγεί. Μήπως είδε σήμερα κάποια πρόοδο κ είπε να το προσπαθήσετε; Εμένα πάντως πρόσφατα σε γνωστή μου της έκαναν πρόκληση κ από διαστολή 2 επισκληριδιο. Κυρία, δεν κατάλαβε τπτ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην πρώτη μου γέννα, λόγω διαβήτη κύησης στην 39+1, γεμηησα φυσιολογικά με πρόκληση και επισκληριδιο στην 3 διαστολή και δεν κατάλαβα τίποτα. Όλα πήγαν καλά και γέννησα σε 6 ώρες. Εύχομαι κάτι δεύτερο που περιμένω σε 2 εβδομάδες σχεδόν να είναι έτσι. Μην σε ανησυχεί τίποτα. Όλα καλά θα πάνε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Και μόλις είδα ότι κάτι έχεις γράψει λέω θα μας πει ότι γέννησε! Συζήτησε το μαζί του πες του αυτά που φοβάσαι και ότι δεν καταλαβαίνεις να στο εξηγεί. Μήπως είδε σήμερα κάποια πρόοδο κ είπε να το προσπαθήσετε; Εμένα πάντως πρόσφατα σε γνωστή μου της έκαναν πρόκληση κ από διαστολή 2 επισκληριδιο. Κυρία, δεν κατάλαβε τπτ! 

Δεν με εξετάσε σήμερα,από το τηλ μου το είπε.....εγώ πάθει σύγχυση τρελή ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μιντόρι είπε:

Κορίτσια πώς τα πάτε;;;

Εγώ ακόμα περιμένω....😥😥😥

Ο γιατρός μου ενώ το Σάββατο μου είπε να περιμένουμε ως αύριο κ Τετάρτη να μπω για καισαρική σήμερα μου είπε να δοκιμάσουμε Τετάρτη πρωί υπόθετο για πρόκληση....δεν ξέρω ..είμαι σε μεγάλη σύγχυση.....μία έτσι ,μια αλλιώς.... Γιατι μπορει να αλλαξε γνώμη;,Το Σάββατο μου είπε ότι είναι δύσκολη η πρόκληση ,ψυχοφθόρα κ επώδυνη τη στιγμή που ο τράχηλος δεν έχει ανοίξει..σήμερα ότι είναι κρίμα να μην το προσπαθήσουμε...δεν ξέρω τι να σκεφτώ...μη φάω τσαμπα τους πόνους κ μετά πάλι καισαρική;;;;

Κορίτσι μου ο φυσιολογικός τοκετός είναι προτιμότερη επιλογή αν είναι δυνατή... Για πολλούς λόγους. Η καισαρική είναι σωτηρια αλλά καλό είναι να γίνεται όταν χρειάζεται μόνο. Ενδεχομένως και για αυτό να σου τα άλλαξε.... Προσπάθησε να αποβάλλεις αυτό το άγχος. Αν χρειάζεται συζήτησε το μαζί του μήπως σε βοηθήσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η AlKate είπε:

Κορίτσι μου ο φυσιολογικός τοκετός είναι προτιμότερη επιλογή αν είναι δυνατή... Για πολλούς λόγους. Η καισαρική είναι σωτηρια αλλά καλό είναι να γίνεται όταν χρειάζεται μόνο. Ενδεχομένως και για αυτό να σου τα άλλαξε.... Προσπάθησε να αποβάλλεις αυτό το άγχος. Αν χρειάζεται συζήτησε το μαζί του μήπως σε βοηθήσει...

Απλώς φοβάμαι μη φάω όλες τις ωδίνες κλπ κ μετά φάω κ την καισαρική από πάνω....δεν ξέρω τι να σκεφτώ για καλύτερα...πώς να μην αγχωθώ,δύσκολο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Μιντόρι είπε:

Απλώς φοβάμαι μη φάω όλες τις ωδίνες κλπ κ μετά φάω κ την καισαρική από πάνω....δεν ξέρω τι να σκεφτώ για καλύτερα...πώς να μην αγχωθώ,δύσκολο...

Εγώ το βλέπω καλό που θέλει να το προσπαθήσει με φυσιολογικό πρώτα. Και για να στο λέει ίσως βλέπει ή ξερει ότι υπάρχει ελπίδα. Δεν θα κανεις επισκληριδιο?  Προσπάθησε να το δεις πιο θετικά. Έχεις αγχωθεί πάρα πολύ. Συζήτησε το μαζί του να σου εξηγήσει να σε ηρεμήσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lenaki92 είπε:

Εγώ το βλέπω καλό που θέλει να το προσπαθήσει με φυσιολογικό πρώτα. Και για να στο λέει ίσως βλέπει ή ξερει ότι υπάρχει ελπίδα. Δεν θα κανεις επισκληριδιο?  Προσπάθησε να το δεις πιο θετικά. Έχεις αγχωθεί πάρα πολύ. Συζήτησε το μαζί του να σου εξηγήσει να σε ηρεμήσει

Θα πάω σήμερα το απόγευμα πριν μπω κλινική,γιατί όπως κ να έχει μπαίνω το βράδυ,να με δει λίγο μπας και άλλαξε κάτι... αγχωθηκα πολύ ναι γιατί πέρασαν κ οι μέρες κ δεν ξέρω τι να περιμένω . Από προχθές δουλεύω στο μυαλό μου ότι θα κάνω καισαρική okay Και τώρα θα μπω σε άλλη διαδικασία να περιμένω ώρες να δω τι θα γίνει. 

ευχαριστώ πάρα πολύ όλες για τα ενθαρρυντικά λόγια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Εμένα η μικρούλα είναι ακόμα με βήχα κ μυξα, σήμερα θα πάμε παιδίατρο, ο γιος είναι μια χαρά. Έχουμε κλειστεί κ στο σπίτι δεν παλεύεται η κατάσταση, χθες βγήκαμε για λίγο μετά από 1 εβδομάδα. 

@Μιντόριμου, έχεις μια τεράστια αγκαλιά από μένα.μακαρι να μπορούσα να ήμουν κοντά σου.αισθάνομαι τα συναισθήματα που έχεις κ νομίζω ότι χρειάζεσαι κάποιον να σε ξεμπλοκαρει. Σκέφτομαι τώρα που γράφω ότι μπορεί κ να έχεις γεννήσει, το εύχομαι να σου πω. Νομίζω ότι λίγο πολύ γνωρίζεις κ εσύ τι είναι καλύτερο για σένα κ το μωρό σου, χώρια τους φόβους σου, πιστεύω ότι γνωρίζεις,εγω θα σου έλεγα να αποφασίσεις εσύ τι θέλεις να κάνεις.. 

@Love32να σας ζήσει κοπέλα μου το μωράκι σας να είναι γερός κ καλοτυχος!! 

@Natasha24ούτε με τον μάρσιπο είδες διαφορά; κ μένα κάθεται ξύπνια αρκετή ώρα μέσα στην ημέρα κ θέλει να είναι κ όρθια όχι ξαπλωμένη. 

@Lia5πως είστε κορίτσι μου; θα κανονίσετε να κόψετε χάλινο; 

Κορίτσια μια φίλη γέννησε 1 μην πριν στο ιασω Αθήνα δεν έμεινε ευχαριστημενη καθόλου, κ στο δωμάτιο πιυ ήταν οποία μαία περνούσε έλεγε στις άλλες μαμάδες να δώσουν ξένο.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Εμένα η μικρούλα είναι ακόμα με βήχα κ μυξα, σήμερα θα πάμε παιδίατρο, ο γιος είναι μια χαρά. Έχουμε κλειστεί κ στο σπίτι δεν παλεύεται η κατάσταση, χθες βγήκαμε για λίγο μετά από 1 εβδομάδα. 

@Μιντόριμου, έχεις μια τεράστια αγκαλιά από μένα.μακαρι να μπορούσα να ήμουν κοντά σου.αισθάνομαι τα συναισθήματα που έχεις κ νομίζω ότι χρειάζεσαι κάποιον να σε ξεμπλοκαρει. Σκέφτομαι τώρα που γράφω ότι μπορεί κ να έχεις γεννήσει, το εύχομαι να σου πω. Νομίζω ότι λίγο πολύ γνωρίζεις κ εσύ τι είναι καλύτερο για σένα κ το μωρό σου, χώρια τους φόβους σου, πιστεύω ότι γνωρίζεις,εγω θα σου έλεγα να αποφασίσεις εσύ τι θέλεις να κάνεις.. 

@Love32να σας ζήσει κοπέλα μου το μωράκι σας να είναι γερός κ καλοτυχος!! 

@Natasha24ούτε με τον μάρσιπο είδες διαφορά; κ μένα κάθεται ξύπνια αρκετή ώρα μέσα στην ημέρα κ θέλει να είναι κ όρθια όχι ξαπλωμένη. 

@Lia5πως είστε κορίτσι μου; θα κανονίσετε να κόψετε χάλινο; 

Κορίτσια μια φίλη γέννησε 1 μην πριν στο ιασω Αθήνα δεν έμεινε ευχαριστημενη καθόλου, κ στο δωμάτιο πιυ ήταν οποία μαία περνούσε έλεγε στις άλλες μαμάδες να δώσουν ξένο.

 

Κοπέλα μου γλυκιά σε ευχαριστώ πολύ!!Δεν γεννησα ακόμα!!Όπως και να έχει το βράδυ μπαίνω και κάνω τον σταυρό μου!!! Πάμε κ ο,τι γίνει η μικρούλα μου θα βγει αύριο!!

Καλή συνέχεια σ όλες κ ελπίζω να σας τα πω ωραία κ για εμάς αλλά και για να μην απελπιστουν τα υπόλοιπα κορίτσια που είναι στην αναμονη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μιντόρι είπε:

Κοπέλα μου γλυκιά σε ευχαριστώ πολύ!!Δεν γεννησα ακόμα!!Όπως και να έχει το βράδυ μπαίνω και κάνω τον σταυρό μου!!! Πάμε κ ο,τι γίνει η μικρούλα μου θα βγει αύριο!!

Καλή συνέχεια σ όλες κ ελπίζω να σας τα πω ωραία κ για εμάς αλλά και για να μην απελπιστουν τα υπόλοιπα κορίτσια που είναι στην αναμονη!!

Όλα τέλεια θα πάνε, μην αγχώνεσαι!!! Να σκέφτεσαι ότι αύριο ότι και να γίνει θα κρατάς αγκαλιά το κοριτσάκι σου!!! 💕💕💕 Με το καλό και όλα θα πάνε καλά!!! 💪✌️😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια πως είστε; 

Ναι σήμερα παντρευτηκα εύχομαι τα καλύτερα σε ολες! Θα βγουμε για φαγητό το βράδυ γιατί τωρα ζεματάει ο τομος. 

@Μιντόρικορίτσι μου γλυκό σου εύχομαι δύναμη και τυχη με εναν πονο και οση λιγοτερη ταλαιπωρία γίνεται στην ευχομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε; 

Ναι σήμερα παντρευτηκα εύχομαι τα καλύτερα σε ολες! Θα βγουμε για φαγητό το βράδυ γιατί τωρα ζεματάει ο τομος. 

@Μιντόρικορίτσι μου γλυκό σου εύχομαι δύναμη και τυχη με εναν πονο και οση λιγοτερη ταλαιπωρία γίνεται στην ευχομαι 

Να ζήσετε!Μόνο ευτυχισμένες στιγμές σας εύχομαι !!

Ευχαριστώ και εγώ για τις ευχές και για όλες ελπίζω  τα καλύτερα!♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μιντόρι να είναι όλα τέλεια!!! Να έχεις σύντομα το μωράκι σου αγκαλιά χωρίς ταλαιπωρία κ για τους δυο σας!!! 😍😍

@Diana_caterina να ζήσετε! Με το καλό το μωράκι σας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε; 

Ναι σήμερα παντρευτηκα εύχομαι τα καλύτερα σε ολες! Θα βγουμε για φαγητό το βράδυ γιατί τωρα ζεματάει ο τομος. 

@Μιντόρικορίτσι μου γλυκό σου εύχομαι δύναμη και τυχη με εναν πονο και οση λιγοτερη ταλαιπωρία γίνεται στην ευχομαι

Να ζήσετε ευτυχισμένοι και με το καλό το μωράκι σας!!! 💕💕💕 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diana_caterina Να ζήσετε!!! Με το καλο και το μωρακι σας!!! Πάντα χαρές και ευτυχία στην ζωή σας!!! 😊😍

Γυρίσαμε απο τον γιατρό μας. Όλα καλά. Ο μπέμπης έφτασε 2700. Σε μια βδομάδα έχουμε ραντεβού στο Λητώ για καρδιοτοκογραφημα. Δεν βλέπει να γεννάω νωρίτερα αλλά την Τρίτη στο καρδιοτοκογραφημα θα εχει λεει πιο σαφή εικόνα για την γέννα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Κορίτσια... Όσες έχετε χρησιμοποιήσει κοχυλια τα αποστειρωνεται κάθε φορά που τα βγάζετε; 

Όχι αν δεν μαζεύεις γάλα με αυτά δεν χρειάζεται αποστείρωση, δεν έρχεται σε επαφή με το μωρό 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Όχι αν δεν μαζεύεις γάλα με αυτά δεν χρειάζεται αποστείρωση, δεν έρχεται σε επαφή με το μωρό 🤔

Ωραία! Σε ευχαριστώ 😉😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lenaki92 είπε:

@Diana_caterina Να ζήσετε!!! Με το καλο και το μωρακι σας!!! Πάντα χαρές και ευτυχία στην ζωή σας!!! 😊😍

Γυρίσαμε απο τον γιατρό μας. Όλα καλά. Ο μπέμπης έφτασε 2700. Σε μια βδομάδα έχουμε ραντεβού στο Λητώ για καρδιοτοκογραφημα. Δεν βλέπει να γεννάω νωρίτερα αλλά την Τρίτη στο καρδιοτοκογραφημα θα εχει λεει πιο σαφή εικόνα για την γέννα. 

 

Άντε ωραία!!! Σε εξέτασε κ από κάτω ή μόνο υπέρηχο; Αύριο έχω κ εγώ γιατρό κ ελπίζω να μου πει ότι γεννάω σύντομα... Η κοιλιά μου είναι ασηκωτη κ νιώθω πίεση χαμηλά όταν είμαι όρθια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Άντε ωραία!!! Σε εξέτασε κ από κάτω ή μόνο υπέρηχο; Αύριο έχω κ εγώ γιατρό κ ελπίζω να μου πει ότι γεννάω σύντομα... Η κοιλιά μου είναι ασηκωτη κ νιώθω πίεση χαμηλά όταν είμαι όρθια.

Όχι μόνο υπέρηχο. Εμένα η κοιλιά μου είναι ακομα ψηλά δεν είναι ώρα μου 😂😫 Επόμενη Τρίτη θα έχουμε καλη εικόνα όμως για το πότε. Θα ειμαι και 39η βδομάδα. Εσένα σου είπε τίποτα για καρδιοτοκογραφο? Δεν ειναι απαραιτητη εξέταση αλλά απ οτι κατάλαβα δίνει πολλές σημαντικές πληροφορίες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε; 

Ναι σήμερα παντρευτηκα εύχομαι τα καλύτερα σε ολες! Θα βγουμε για φαγητό το βράδυ γιατί τωρα ζεματάει ο τομος. 

@Μιντόρικορίτσι μου γλυκό σου εύχομαι δύναμη και τυχη με εναν πονο και οση λιγοτερη ταλαιπωρία γίνεται στην ευχομαι 

Κοριτσάκι μου να ζήσετε και με το καλό το μωράκι σας! Πάντα τέτοιες χαρές να έχετε στο σπιτικό σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...