Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Εγώ όπως σου είπα είμαι 37 και 5. Πριν δύο εβδομάδες μου είπε ότι ειναιτο κεφάλι . Έχω ΠΗΤ 1 Αυγούστου και μου είχε πει μπορεί να γεννήσεις και 20!!😁😁 Και είχα σοκαριστεί Γιατί μου φάνηκε πολύ νωρίς!!

Σήμερα μου είπε έχεις μέλλον ακόμα!! Έχει να ανέβει το Έβερεστ το μωρό. Καμία κίνηση για λεκάνη!! ΕιΝαι και λίγο χύμα αυτός, τα λέει και με χιούμορ,εγώ όμως δεν γέλασα!!🤪 Με ρώτησε αν είδα βλέννη. Εγώ εντωμεταξύ δεν έχω τίποτα από κάτω. Οπότε μου λέει τις δύο εβδομάδες γεμάτες... Ξανά έκλεισα ραντεβού σε 10 μέρες τώρα. Μου είπε συνέχισε κανονικά τη ζωούλα σου πήγαινε για μπάνιο κανονικά... γενικώς Αν και αγχώθηκα εγώ μου είπε ότι πιο τέλειαεγκυμοσύνη Δεν θα μπορούσα να έχω.. δεν πήρα κάποια καθόλου ούτε αιμορραγίες  ούτε τίποτα κιλά δεν έχω βάλει ,είμαι καλά.. οι εξετάσεις βγήκαν τελείες. Άκου λέει να μην αγχώνομαι γιατί αυτό δεν βοηθάει το μωρό γιατι σφίγγομαστε.

Και ένα τελευταίο μου είπε ότι το μωρό είναι τυλιγμένο με τον ομφάλιο λώρο μία φορά που και αυτό λέει είναι Πολύ συνηθισμένο φαινόμενο... Εντάξει φρίκαρα... Αλλά μου λέει συμβαίνει κ η  μαίαα μου το είπε αυτό που την πήρα τηλέφωνο μετά.  ..Αυτά!ππάντωςενώ ήμουν ζεν αγχώθηκα τώρα...

Καλά μην κάνεις σενάρια εσύ για σένα!! Η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική!!

Αλλά δεν ήταν καθόλου ανησυχος ήταν πολύ κουλ...

Α, είναι πολυ κουλ 😛 εντάξει κάτι ξέρει για να μην αγχώνεται! Η αλήθεια βέβαια είναι ότι είναι λίγο αγχωτικό που το μωρό έχει τυλιχτει με τον ομφάλιο, πως  να μην αγχωθεις; 

Εμένα μου είπε από την προηγουμενη φορά ότι ίσως πάρω κ μια εβδομάδα με δέκα μέρες μετά την πητ, γι αυτό σου είπα ότι έχουμε μέλλον ακόμα. Άρα έχουμε μαζί μέλλον ακόμα 🤣 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Εχει καρτα αλλαγης και θα παμε να δουμε μήπως μας το αλλάξουν και παρουμε το κάθισμα αυτοκινητου! 

Γιατι ειναι χωρίς βαση και ειναι πορτ μπεμπε το οποίο κουμοωνει σε βαση καροτσιου αλλα οχι στο δικο μας.. 

Αν δεν μας το αλλαξουν θα κανω αυτο με τις καρέκλες.. 

Αφού έχει κάρτα αλλαγής σίγουρα θα στο αλλάξουν 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν αγχωνεστε οσο περναει ο καιρος;.. Δεν ξερω με επιασε τωρα πριν λιγο ενα αγχος... Οτι το μωρο πλησιαζει... Οσο βλέπω γυρω μου πράγματα του μωρου τυπου κρεμες, μπιμπερο, πανες νιωθω οτι ειμαι ολο και πιο κοντα και φρικαρω καπως😥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Δεν αγχωνεστε οσο περναει ο καιρος;.. Δεν ξερω με επιασε τωρα πριν λιγο ενα αγχος... Οτι το μωρο πλησιαζει... Οσο βλέπω γυρω μου πράγματα του μωρου τυπου κρεμες, μπιμπερο, πανες νιωθω οτι ειμαι ολο και πιο κοντα και φρικαρω καπως😥

Αγχώνομαι για το πότε θα έρθει η ώρα κ να είναι όλα καλά! Εσυ γιατι αγχώνεσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Αγχώνομαι για το πότε θα έρθει η ώρα κ να είναι όλα καλά! Εσυ γιατι αγχώνεσαι;

Φοβάμαι την γεννα μάλλον.. Δεν ξερω.. Αναμεικτα συναισθήματα.. 

Όντως πάντως αυτο με τον ομφάλιο είναι παρα πολυ συχνό!! Και να ξέρεις ολα πανε καλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Α, είναι πολυ κουλ 😛 εντάξει κάτι ξέρει για να μην αγχώνεται! Η αλήθεια βέβαια είναι ότι είναι λίγο αγχωτικό που το μωρό έχει τυλιχτει με τον ομφάλιο, πως  να μην αγχωθεις; 

Εμένα μου είπε από την προηγουμενη φορά ότι ίσως πάρω κ μια εβδομάδα με δέκα μέρες μετά την πητ, γι αυτό σου είπα ότι έχουμε μέλλον ακόμα. Άρα έχουμε μαζί μέλλον ακόμα 🤣 

(Καταλαβαίνεις τι γράφω ε, γιατί μιλάω κ γράφει το κιν.κ γραφει ο,τι να 'ναι!!😊😊

Λένε ότι στα πρώτα μωράκια τις συμπληρώνεις τις εβδομάδες ,απλώς εμένα τώρα μου το άλλαξε κ λίγο μου ήρθε κάπως..τώρα για τον λώρο....αν ήταν κάτι ανησυχητικό θα με έβαζε αύριο πρωί να πάω κλινική φανταζόμαι!!!

Αυγουστιατικα τα μωράκια!!!😁

Άντε να δούμε,δε με χωράει ο τόπος σήμερα!!!!🤪🤪🤪🤪

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Εχει καρτα αλλαγης και θα παμε να δουμε μήπως μας το αλλάξουν και παρουμε το κάθισμα αυτοκινητου! 

Γιατι ειναι χωρίς βαση και ειναι πορτ μπεμπε το οποίο κουμοωνει σε βαση καροτσιου αλλα οχι στο δικο μας.. 

Αν δεν μας το αλλαξουν θα κανω αυτο με τις καρέκλες.. 

Ναι δες το πώς σε βολεύει για να μη φορτώνεται τσάμπα πράγματα κ πιάνουν κ χώρο αυτά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Δεν αγχωνεστε οσο περναει ο καιρος;.. Δεν ξερω με επιασε τωρα πριν λιγο ενα αγχος... Οτι το μωρο πλησιαζει... Οσο βλέπω γυρω μου πράγματα του μωρου τυπου κρεμες, μπιμπερο, πανες νιωθω οτι ειμαι ολο και πιο κοντα και φρικαρω καπως😥

Εεμ τι πάθαμε!!😁😁😁😁😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Φοβάμαι την γεννα μάλλον.. Δεν ξερω.. Αναμεικτα συναισθήματα.. 

Όντως πάντως αυτο με τον ομφάλιο είναι παρα πολυ συχνό!! Και να ξέρεις ολα πανε καλα! 

Είναι λίγο καπως να το ακούς με τον λώρο....το θέμα είναι να πάνε όλα καλά κ να μην έχουν απρόοπτα,να ειμαστε ψυχραιμες για να βοηθήσουμε τα μωράκια να βγουν στον έξω κόσμο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

(πάντως όταν μπήκα στο μήνα μου λέω στο γιατρό: έφαγα το γάιδαρο, γιατρέ, έμεινε η ουρά!

Και μου λέει :όχι ,έφαγες την ουρά και έμεινε ο γάιδαρος!

Δηλαδή ότι τώρα είναι το σημαντικό κομμάτι της εγκυμοσύνης οι αλλαγές που πρέπει να γίνουν!!! Οπότε βαστάτε!!!😁😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Δεν αγχωνεστε οσο περναει ο καιρος;.. Δεν ξερω με επιασε τωρα πριν λιγο ενα αγχος... Οτι το μωρο πλησιαζει... Οσο βλέπω γυρω μου πράγματα του μωρου τυπου κρεμες, μπιμπερο, πανες νιωθω οτι ειμαι ολο και πιο κοντα και φρικαρω καπως😥

Εννοείται ότι πλησιάζει 🤱🏼 Αυτό δε θέλουμε; 😜

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μιντόρι είπε:

Είναι λίγο καπως να το ακούς με τον λώρο....το θέμα είναι να πάνε όλα καλά κ να μην έχουν απρόοπτα,να ειμαστε ψυχραιμες για να βοηθήσουμε τα μωράκια να βγουν στον έξω κόσμο!!!!!

Πάνω από 3 περιτυλιξεις δυσκολεύεται ή άμα είναι πολύ κοντός... δε θα έχεις θέμα 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

(πάντως όταν μπήκα στο μήνα μου λέω στο γιατρό: έφαγα το γάιδαρο, γιατρέ, έμεινε η ουρά!

Και μου λέει :όχι ,έφαγες την ουρά και έμεινε ο γάιδαρος!

Δηλαδή ότι τώρα είναι το σημαντικό κομμάτι της εγκυμοσύνης οι αλλαγές που πρέπει να γίνουν!!! Οπότε βαστάτε!!!😁😁😁😁

Ωραίος ο γιατρός!!! 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω ότι αυτή η περιοδος εχει δίπλα συναισθήματα... Από τη μια άντε να γεννήσω κ από την άλλη ουφ, αγχώνομαι! Εμένα πάντως αυτό μου συμβαίνει αλλά δε θέλω να με καταβάλει το άγχος εκείνη την ώρα! Επισης, πιο πολυ με αγχώνει που δεν ξέρω ποτε θα είναι εκείνη η ώρα! Για να δουμε.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Εννοείται ότι πλησιάζει 🤱🏼 Αυτό δε θέλουμε; 😜

 

Πάνω από 3 περιτυλιξεις δυσκολεύεται ή άμα είναι πολύ κοντός... δε θα έχεις θέμα 😉

Ωχ Παναγία μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Νομίζω ότι αυτή η περιοδος εχει δίπλα συναισθήματα... Από τη μια άντε να γεννήσω κ από την άλλη ουφ, αγχώνομαι! Εμένα πάντως αυτό μου συμβαίνει αλλά δε θέλω να με καταβάλει το άγχος εκείνη την ώρα! Επισης, πιο πολυ με αγχώνει που δεν ξέρω ποτε θα είναι εκείνη η ώρα! Για να δουμε.... 

Έτσι όπως τα λες νιώθω κ εγώ...  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Γιατί σε προβληματισα; 😧 Για καλό το είπα 🤐

Όχι καλά έκανες κ το είπες!!

Απλώς σήμερα λίγο αναστατώθηκα...αύριο θα είμαι καλύτερα!!!😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Νομίζω ότι αυτή η περιοδος εχει δίπλα συναισθήματα... Από τη μια άντε να γεννήσω κ από την άλλη ουφ, αγχώνομαι! Εμένα πάντως αυτό μου συμβαίνει αλλά δε θέλω να με καταβάλει το άγχος εκείνη την ώρα! Επισης, πιο πολυ με αγχώνει που δεν ξέρω ποτε θα είναι εκείνη η ώρα! Για να δουμε.... 

Αυτό είναι, είναι πρωτόγνωρες καταστάσεις ,πρέπει να έχουμε στόχο!όπως είναι να πάνε τα πράγματα,θα πάνε!!♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Να σας ρωτησω κάτι άλλο βρε κορίτσια.... Σας είπε ο γιατρός να κάνετε κάποιο εμβόλιο;

Ναι εμένα, του κοκκυτη κ το έκανα σήμερα! Παίρνει αντισώματα μέχρι να έρθει η ώρα να κάνει τα δικά του εμβόλια το κάθε μωρό. Δεν είναι υποχρεωτικό, με ρώτησε αν θέλω να το κάνω κ το έκανα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Ναι εμένα, του κοκκυτη κ το έκανα σήμερα! Παίρνει αντισώματα μέχρι να έρθει η ώρα να κάνει τα δικά του εμβόλια το κάθε μωρό. Δεν είναι υποχρεωτικό, με ρώτησε αν θέλω να το κάνω κ το έκανα.

Το διάβασα τώρα σε ένα βιβλίο κ αναρωτήθηκα. Θα τον ρωτήσω.... Ελπίζω να μη γεννήσω μέχρι την Τετάρτη που θα πάω γιατί θέλω να ρωτήσω πολλα 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.. 

@nik_olεάν υπάρχουν οι προϋποθέσεις που αναγράφονται ναι παίρνεις γονική άδεια, γιατί όχι... 

@Μιντόρι θα συμφωνήσω με την Λία για τον λώρο. Με 2 περιτυλιξεις δεν παθαίνουν τίποτα. Αυτο φαίνεται στο nst κ κατά την διάρκεια του τοκετού το ίδιο. Αν κ με την χρήση ωκυτοκινης που κάνουν κατά την διάρκεια του τοκετού επιβαρύνουνται κ οι 2 οργανισμοί Κ κάπως έτσι πέφτουν οι παλμοί κ των 2, θέλω να πω ότι δεν είναι η μόνη ένδειξη η περιτυλιξη. τον κοντό λωρο το καταλαβαίνουν στις εξωθησεις. Εγώ γέννησα στο σπίτι κ η μικρή είχε διπλή περιτυλιξη, δεν ζορίστηκε ποτέ κ βγηκε με την 2η εξωθηση. Μην αγχώνεσαι, ειδικά αφού δεν νοιάζει κ τον γιατρό😉

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Να σας ρωτησω κάτι άλλο βρε κορίτσια.... Σας είπε ο γιατρός να κάνετε κάποιο εμβόλιο;

Καλημέρα εμας στα πρώτα ραντεβού μας ειχε πει για το εμβόλιο της γριπης και μονο και το είχαμε κάνει ούτως ή άλλως 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...