Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diana_caterina είπε:

Εχω να πιασω πανα και μωρο 7 χρόνια.. Απο την αδερφή μου.. Μου φαίνεται απίστευτο... 😭 Φοβερη συγκίνηση! 

Ειδικά τώρα που θα είναι και τα δικά μας.. Εγώ νιώθω ότι θα αγχωθω με το που μπω σπίτι με το μωρό 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Ειδικά τώρα που θα είναι και τα δικά μας.. Εγώ νιώθω ότι θα αγχωθω με το που μπω σπίτι με το μωρό 🤣

Οχι καλε σιγα το ενστικτο πιστεύω ότι θα σου δώσει την σιγουριά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια.... Εσείς που έχετε μπει στον 9 πως τα βγάζετε πέρα με τον υπνο; δεν μπορώ να κοιμηθώ σε καμία στάση... Σας πιέζουν τα μπεμπακια; γκρινιάζω κ είμαι ακόμα στην 35η εβδομάδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πως είστε κορίτσια?? Παραγγειλα νυχτικακι με ρομπιτσα τελικά χωρίς κουμπάκια βρήκα στο ίντερνετ γιατί στα μαγαζιά που πήγα δεν μ άρεσε κάτι και δεν είχε κ ποικιλία. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Πως είστε κορίτσια?? Παραγγειλα νυχτικακι με ρομπιτσα τελικά χωρίς κουμπάκια βρήκα στο ίντερνετ γιατί στα μαγαζιά που πήγα δεν μ άρεσε κάτι και δεν είχε κ ποικιλία. 

 

Καλοφορετα!!! Πως είσαι σήμερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Καλοφορετα!!! Πως είσαι σήμερα;

Καλά δόξα το Θεό! Με την διατροφή η μετρήσεις πάνε πολύ καλά οπότε έχω ηρεμισει!! 

Με τον ύπνο δεν υπάρχει μέρα με την μέρα δυσκολεύει !! Σήκωνομαι πολύ ταλαιπορη χαχχαχ!

Εσύ πως είσαι?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Πως είστε κορίτσια?? Παραγγειλα νυχτικακι με ρομπιτσα τελικά χωρίς κουμπάκια βρήκα στο ίντερνετ γιατί στα μαγαζιά που πήγα δεν μ άρεσε κάτι και δεν είχε κ ποικιλία. 

 

Ααα για στείλε 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Ααα για στείλε 😁

Αυτό πήρα. Δεν βρήκα σουτιέν θηλασμού ακόμα ! Κ εσώρουχα δεν ξέρω τι να παρω.

Screenshot_2021-06-28-22-35-31-949_com.android.chrome.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλά δόξα το Θεό! Με την διατροφή η μετρήσεις πάνε πολύ καλά οπότε έχω ηρεμισει!! 

Με τον ύπνο δεν υπάρχει μέρα με την μέρα δυσκολεύει !! Σήκωνομαι πολύ ταλαιπορη χαχχαχ!

Εσύ πως είσαι?

 

Μπράβο!!!! Τέλεια που είναι καλές οι μετρήσεις!!! 

Νοιώθω πολυ κουρασμένη επειδή δεν μπορώ να κοιμηθώ καθόλου καλά τις τελευταίες μέρες!!! Επίσης νοιώθω ότι πιέζονται όλα! Είμαι όλη την ώρα ωχ, ουφ, υπομονή 😂

Ωραίο το νυχτικακι! Σουτιέν δες jumbo! Εγώ αυτά θα παρω κ στο μαιευτήριο! Εσώρουχα πηρα από h&m, παρήγγειλα δυο φορεματάκια για μένα κ δυο ρουχαλακια για τον μπέμπη κ πηρα κ εσώρουχα εγκυμοσύνης σε large. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Μπράβο!!!! Τέλεια που είναι καλές οι μετρήσεις!!! 

Νοιώθω πολυ κουρασμένη επειδή δεν μπορώ να κοιμηθώ καθόλου καλά τις τελευταίες μέρες!!! Επίσης νοιώθω ότι πιέζονται όλα! Είμαι όλη την ώρα ωχ, ουφ, υπομονή 😂

Ωραίο το νυχτικακι! Σουτιέν δες jumbo! Εγώ αυτά θα παρω κ στο μαιευτήριο! Εσώρουχα πηρα από h&m, παρήγγειλα δυο φορεματάκια για μένα κ δυο ρουχαλακια για τον μπέμπη κ πηρα κ εσώρουχα εγκυμοσύνης σε large. 

 

στις πριν 28 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Μπράβο!!!! Τέλεια που είναι καλές οι μετρήσεις!!! 

Νοιώθω πολυ κουρασμένη επειδή δεν μπορώ να κοιμηθώ καθόλου καλά τις τελευταίες μέρες!!! Επίσης νοιώθω ότι πιέζονται όλα! Είμαι όλη την ώρα ωχ, ουφ, υπομονή 😂

Ωραίο το νυχτικακι! Σουτιέν δες jumbo! Εγώ αυτά θα παρω κ στο μαιευτήριο! Εσώρουχα πηρα από h&m, παρήγγειλα δυο φορεματάκια για μένα κ δυο ρουχαλακια για τον μπέμπη κ πηρα κ εσώρουχα εγκυμοσύνης σε large. 

Σούπερ! Τα τιμήσαμε τα h&m αρκετές αχαχα!! Φορεματακια εγκυμοσύνης?

Δεν πρόσεξα εσώρουχα έπρεπε να δω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

 

Σούπερ! Τα τιμήσαμε τα h&m αρκετές αχαχα!! Φορεματακια εγκυμοσύνης?

Δεν πρόσεξα εσώρουχα έπρεπε να δω!!

Ναι, εγκυμοσύνης. είχε μερικά σε προσφορα κ πήρα δυο. Ελπίζω να μου κάνουν τώρα αλλά κ να μη μου κάνουν θα τα φορεσω μετά. Κ εσυ ψώνισες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Ναι, εγκυμοσύνης. είχε μερικά σε προσφορα κ πήρα δυο. Ελπίζω να μου κάνουν τώρα αλλά κ να μη μου κάνουν θα τα φορεσω μετά. Κ εσυ ψώνισες;

Ναι πήρα φανελάκια θηλασμού και σετάκι για τον μπεμπακο!

 

Εσύ πας φυσιολογικα ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Ναι πήρα φανελάκια θηλασμού και σετάκι για τον μπεμπακο!

 

Εσύ πας φυσιολογικα ε?

Τα φανελάκια θηλασμού δεν τα έχω δει.

Ναι, φυσιολογικά θέλω κ ελπίζω. Εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/6/2021 at 7:05 ΠΜ, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε;; 

Εμενα τα πόδια μου ειναι πρισμενα και δεν ξεπριζονται με τιποτα... Υποφερω. 

Σήμερα είναι η τελευταία μερα στην δουλειά και στεναχωριεμαι καπως.. Αλλα ελπίζω να ξεπριστω λιγο τωρα που θα ειμαι σπίτι! 

Περιόρισε όσο μπορείς το αλάτι...ενυδάτωση φουλ..φρουτάκια και νερό....και εναλλαγές στο ντουζ κρύο με χλιαρό κάνει θαύματα...σε ποια εβδομάδα βρίσκεσαι;;εγώ και προ εγκυμοσύνης τα πόδια μου πρηζονταν εύκολα...τώρα δόξα το θεό προς το παρών όχι ακόμη....ελπίζω να συνεχίσει έτσι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Περιόρισε όσο μπορείς το αλάτι...ενυδάτωση φουλ..φρουτάκια και νερό....και εναλλαγές στο ντουζ κρύο με χλιαρό κάνει θαύματα...σε ποια εβδομάδα βρίσκεσαι;;εγώ και προ εγκυμοσύνης τα πόδια μου πρηζονταν εύκολα...τώρα δόξα το θεό προς το παρών όχι ακόμη....ελπίζω να συνεχίσει έτσι....

Το αλατι θα ελαττωσω σιγουρα.. 

Νερο τις τελευταίες μέρες πινω 1,5λιτρο και αυτο με το νερο στα ποδια το κανω καθε απόγευμα που γυρναω απο την δουλειά.. Τις προάλλες τα εβαλα και σε νερο με αλατα και μετα πανω αλλα τιποτα.. Οι αστραγαλοι μου ειναι φοβερά πρισμενοι.. Τα πελματα τσουζουν και τα δάχτυλα των χεριων μου είναι σαν λουκάνικα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Το αλατι θα ελαττωσω σιγουρα.. 

Νερο τις τελευταίες μέρες πινω 1,5λιτρο και αυτο με το νερο στα ποδια το κανω καθε απόγευμα που γυρναω απο την δουλειά.. Τις προάλλες τα εβαλα και σε νερο με αλατα και μετα πανω αλλα τιποτα.. Οι αστραγαλοι μου ειναι φοβερά πρισμενοι.. Τα πελματα τσουζουν και τα δάχτυλα των χεριων μου είναι σαν λουκάνικα! 

Καλημέρα. Το έχεις πει στο γιατρο σου? Μετράς τη πίεση σου? Εμένα μια πριζονται μια ξε πριζονται.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Αυτό πήρα. Δεν βρήκα σουτιέν θηλασμού ακόμα ! Κ εσώρουχα δεν ξέρω τι να παρω.

Screenshot_2021-06-28-22-35-31-949_com.android.chrome.jpg

Πολύ ωραίο σετ με γεια. Καταλαβα απο ποιο μαγαζί είναι το είχα δει και εγώ. Έχει αρκετά ωραια σχέδια εκεί. Σουτιεν θηλασμού εχει στα jumbo εγώ πήρα προχθές ένα και πριν καιρο είχα πάρει και απο τα mothercare άλλα δυο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Το αλατι θα ελαττωσω σιγουρα.. 

Νερο τις τελευταίες μέρες πινω 1,5λιτρο και αυτο με το νερο στα ποδια το κανω καθε απόγευμα που γυρναω απο την δουλειά.. Τις προάλλες τα εβαλα και σε νερο με αλατα και μετα πανω αλλα τιποτα.. Οι αστραγαλοι μου ειναι φοβερά πρισμενοι.. Τα πελματα τσουζουν και τα δάχτυλα των χεριων μου είναι σαν λουκάνικα! 

Τώρα επιτέλους που θα σταματήσεις τη δουλειά θα ηρεμήσεις με τα πρηξιματα. Αν δεις ότι δεν περνάνε πες το και στον γιατρό σου να σε συμβουλέψει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα. Το έχεις πει στο γιατρο σου? Μετράς τη πίεση σου? Εμένα μια πριζονται μια ξε πριζονται.... 

Η πίεση μου ειναι μονιμως χαμηλή! Ειχα και ορθοστασία μεχρι χθες σε συνδυασμό με την ζεστη πιστεύω είναι λογικο.. Θα δω πως θα παει αυτες τις μερες και βλέπουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Α ωραια Ευχαριστω κορίτσι μου! Θα δω κ εγω τι θα μου πει η γυναικολόγος μ την Δευτέρα! 
    • Κορίτσια μου μόλις βγήκα απ' το ραντεβού της αυχενικής!! ΟΛΑ ΚΑΛΑ ❤️ Το μωράκι βέβαια αυτή τη φορά κοιμόταν του καλού καιρού που λέμε 😂 😂 😂 😂 εννοειται @Kiddo εκεί εσένα σκέφτηκα, μου φύγε ο γελωτας, και λέω Παναγιά μου πες ότι απλά κοιμάται το μωρουλι μου 🙏🙏🙏 μου λέει ο εμβρυολογος γιατί δεν έφαγες κάνα γλυκό 30' πριν; Του λέω δε μου το ανεφερε κανείς όταν ρώτησα για προετοιμασία 🙄  Ε τελικά μου κουνούσε την κοιλιά με τον υπέρηχο, Μ έβαλε να κουνηθώ πάνω κάτω μπας και ξυπνήσει 😂😂 τελικά μας έκανε τη χάρη αλλά είχε σίγουρα τα νεύρα του και δεν γυρνούσε να δούνε όλες τις πλευρές. Ε κουτσά στραβά όμως ο γιατρός τα κατάφερε να δει αυτά που ήθελε, όλα μας είπε είναι φυσιολογικά, ακόμα και για τρισωμιες βγήκαν η 13 και 18, πιθανοτητες 1 στις 20000 και για σύνδρομο ντάουν 1 στις 10000.  Φύλο ούτε καν, το μωρό σου λεει εμ ξυπνήσατε εμ θέλετε και να σας κάνω νάζια;;; 🤣🤣🤣🤣 Δε μπορώ να πω, ο γιατρό προσπάθησε να το κάνει κουνηθεί μπας και έχουμε εικόνα ανάμεσα στα πόδια αλλά δεν ψήθηκε 😅 Τέλος πάντων, τα βρήκε όλα φυσιολογικά αυτό έχει σημασία εννοείται ❤️ μετά μας εξήγησε τις επιλογές μας για ΝΙΠΤ και αμνιοπαρακέντηση αν θέλουμε, αλλά ο ίδιος δε το κρίνει απαραίτητο. Αν το αποφασίσουμε πρότεινε το πιο βασικό πακέτο ΝΙΠΤ αλλά κορίτσια νομίζω είναι ανώφελο με τέτοια ποσοστά κι επιπλέον η ασφάλεια δε το καλύπτει εδώ. Είναι στα 370€ για τρισωμιες 13,18,21 + 30€ για φύλο προαιρετικά. Τώρα ρωτάω τις φίλες μου και τις κουνιάδες μου τι πιστεύουν κι αυτές και μέχρι στιγμής μου λένε ότι οι τιμές μας είναι σούπερ και δε θα έκαναν.  Αυτά από εμάς 😍  Αααα καλέ και ΠΗΤ έχω μαζί με @Kate1992 8/01/2025!!! Ε χέρι - χέρι απ' την αρχή πάμε βρε κορίτσι ❤️❤️❤️
    • Ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις σας θα δω τι θα κάνω ίσως την παρω τηλ την Τετάρτη να τα στείλω να δει 
    • 2 φιλες μου π είχανε πάρει τις βόλεψε πολύ η φωλιά, εγώ τότε είχα πολλά έξοδα κ ζούσαμε σε ένα μικρό διαμέρισμα κ δεν είχαμε πολύ χώρο όποτε βολεύτηκα με το πορτ μπεμπέ κοιμόταν εκεί  για αυτό τώρα σκέφτομαι για την φωλιά αν κ μου είπανε να πάρω κάποια τύπου 40-50 ευρώ δε χρειάζεται κάτι ακριβό… καροτσι εννοώ κανονικό με 4 τροχούς γιατί ο δικός μου κοιμάται κιολας στο καρότσι αν πάμε κάπου όποτε ψάχνω κάποιο καλό… γιατί τώρα το άλλο μας καρότσι θα πάει στην μικρή… αυτό π λες έχουμε μας πήρανε δώρο οι νονοί του τον πάμε βόλτα κ σου αρέσει π είναι σαν ποδήλατο λες;    κρεβάτι θα του πάρω χαμηλό ναι από ικεα δε δινω πολλά λεφτά γιατί μετά από λίγα χρόνια θα ξανά αλλάξουμε κ τότε ναι να πάρω κάτι πιο ακριβό 
    • αχ κορίτσι μου, διαβάζω το μήνυμά σου και η καρδιά μου πονάει. Πρόσφατα βίωσα αποβολή στην αρχή της εγκυμοσύνης δεν μπορώ καν να φανταστώ πώς είναι να χάνεις το μωρό σου στις 35 εβδομάδες.  Είναι τόσο λογικό όλο αυτό που νιώθεις.. πάρε το χρόνο σου κάνε ό,τι καλύτερο μπορείς για την ψυχική σου ηρεμία και φυσικά είναι παρήγορο το ότι έχεις ήδη ένα κοριτσάκι αλλά σε καμία περίπτωση δεν αντικαθιστά το μωρό που έφυγε, το καταλαβαίνω. Ο πόνος θα μαλακώσει κάποια στιγμή, θέλει χρόνο, και είναι εντάξει να σου δώσεις αυτό τον χρόνο ενώ ταυτόχρονα φροντίζεις το παιδί σου. Τι σου είπαν οι γιατροί, γιατί μπορεί να έγινε αυτό; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...